Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Χριστίνα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι περιμένουμε φωτογραφίες :D

 

 

όσο για το με τι θα ασχολούμαστε μετά μην ανησυχείτε...

απ ότι βλέπω σε όλες σας πλησιάζουν τα πρώτα γενέθλια :wink:

 

 

Nαι βρε εχεις δικιο!

Πως δεν το σκεφτηκα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Eυχαριστουμε... αλλα ειμαστε μικρες ναζιαρες!

 

Καλά μην με παρεξηγείς! Με έχει ξυπνήσει το ταρζανάκι μου από τις 6,30 το πρωϊ και είμαι και ελαφρώς μπουκωμένη! Οπότε ότι θέλω βλέπω, ότι θέλω λέω! :oops::oops::oops:

 

Πάντως είναι κούκλα! για φάγωμα! Καλέ.... Να η νύφη που έψαχνα! :lol::lol: Αχ κάτσε γιατί έχουμε δωσει και το λόγο μας στην άλλη συμπεθέρα, manoula24 :oops:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε... αλλα ειμαστε μικρες ναζιαρες!

 

Καλά μην με παρεξηγείς! Με έχει ξυπνήσει το ταρζανάκι μου από τις 6,30 το πρωϊ και είμαι και ελαφρώς μπουκωμένη! Οπότε ότι θέλω βλέπω, ότι θέλω λέω! :oops::oops::oops:

 

Πάντως είναι κούκλα! για φάγωμα! Καλέ.... Να η νύφη που έψαχνα! :lol::lol: Αχ κάτσε γιατί έχουμε δωσει και το λόγο μας στην άλλη συμπεθέρα, manoula24 :oops:

 

Δεν παρεξηγω, για ονομα!

χχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια! Δε με ξερετε, καινουρια ειμαι εγω. Τι τα θελετε τωρα πρωι πρωι τα κιλα και τα θυμαστε? Κι εγω εχω 4 παραπανισια κιλα απο την εγκυμοσυνη μου που δε βλεπω να φευγουν! αλλα δε βαριεστε? Τι καλυτερο δηλαδη εχουν αυτες οι δυμετρες οι μοντελες? Εμεις οι "γιοματουλες" εχουμε τη χαρη!!

Σοβαρα τωρα, σε ποσο καιρο επανερχεται το σωμα? Εχω ενα γαμο και μια βαπτιση να κανω!!!!!!!!!

 

 

...Βρε Ρενάκι, για 4 κιλά σκας? Εδώ μιλάμε ότι 4 κιλά είναι κάθε γεύμα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας!!!

ΠΗΡΑ ΦΟΡΕΜΑ!!!!!

 

 

ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

 

Απ τα ΜΑΤ φυσικά, ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Δεν ξέρω αν η τιμή θεωρείται τσιμπημένη (182?) αλλά για μεταξωτό σατεν φόρεμα εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Όσο έχουν κι έξω δλδ

 

Εχει άλλο ένα φόρεμα που μου αρέσει πολύ και μάλλον θα το παρω κι αυτό για τα γεννέθλια του που είναι κι η γιορτή του άντρα μου 1η Νοέμβρη :lol:

Τιγρέ (χουχου)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια! Δε με ξερετε, καινουρια ειμαι εγω. Τι τα θελετε τωρα πρωι πρωι τα κιλα και τα θυμαστε? Κι εγω εχω 4 παραπανισια κιλα απο την εγκυμοσυνη μου που δε βλεπω να φευγουν! αλλα δε βαριεστε? Τι καλυτερο δηλαδη εχουν αυτες οι δυμετρες οι μοντελες? Εμεις οι "γιοματουλες" εχουμε τη χαρη!!

Σοβαρα τωρα, σε ποσο καιρο επανερχεται το σωμα? Εχω ενα γαμο και μια βαπτιση να κανω!!!!!!!!!

 

 

...Βρε Ρενάκι, για 4 κιλά σκας? Εδώ μιλάμε ότι 4 κιλά είναι κάθε γεύμα μας!!!

 

Αστα να πανε καλη μου!!! καθε πρωι λεω στον αντρα μου..Απο σημερα, κοβουμε το φαι. Εχουμε 6 μηνεσ μεχρι το γαμο και τη βαπτηση! και πως γινεται βρε παιδι μου καθε βραδυ και λιμπιζομαι πιτσες...μπιφτεκια.. γυρουσ.. ολα το βραδυ μου ερχονται..

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας!!!

ΠΗΡΑ ΦΟΡΕΜΑ!!!!!

 

 

ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

 

Απ τα ΜΑΤ φυσικά, ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Δεν ξέρω αν η τιμή θεωρείται τσιμπημένη (182?) αλλά για μεταξωτό σατεν φόρεμα εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Όσο έχουν κι έξω δλδ

 

Εχει άλλο ένα φόρεμα που μου αρέσει πολύ και μάλλον θα το παρω κι αυτό για τα γεννέθλια του που είναι κι η γιορτή του άντρα μου 1η Νοέμβρη :lol:

Τιγρέ (χουχου)

 

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ...ΜΕ ΄ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟ, ΤΥΧΕΡΟ, ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΞΕΡΟΙ ΟΙ ΟΧΤΡΟΙ ΣΑΣ ΑΝ ΣΕ ΔΟΥΝΕ!!!

...ή όπως έλεγε η γιαγιάκα μου... "φτου σκόρδα"!!!

 

Κατά τη συνέχεια... αυτό είναι σχεδόν προδοσία... Τώρα με ποιόν θα λέω τα χάλια και τα άγχη μου???

 

Σε ποιόν ώμο θα μουτζοκλαίω που δεν ψώνισα ακόμη??? (μου ερχεται πιο εύκολο από το να ζαλωθώ το έρημο βρέφος στη πλάτη και μέσα στη ζέστη να τρέχουμε στα μαγαζιά!)

 

Και τέλος, σε συνεπήρε το λεοπάρ, τιγρέ, ζέβρας... δε ξέρω, και δε μας είπες ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΩΡΙΩΝΑ???

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα. patousaki μπορεις να κλάψεις στον δικό μου ώμο. Είναι και φαρδύς... :oops::oops::oops:

Λοιπόν κορίτσια, μόλις είχα μπει στο site της unicef. Επειδή ο Σεπτέμβριος είναι φουλ από βαφτίσεις εκτός από τις δικές μας και πρέπει να πάρουμε κανένα δωράκι έχει κάτι υπέροχα μπουρνούζια σε ωραία χρώματα και σε διάφορα μεγέθη. Εγώ παρήγγειλα δύο τυρκουάζ :lol::lol: για δύο γαμπρούληδες που βαφτίζονται πριν από μας.

Ρίξτε μια ματιά....νομίζω αξίζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια, μόλις είχα μπει στο site της unicef. Επειδή ο Σεπτέμβριος είναι φουλ από βαφτίσεις εκτός από τις δικές μας και πρέπει να πάρουμε κανένα δωράκι έχει κάτι υπέροχα μπουρνούζια σε ωραία χρώματα και σε διάφορα μεγέθη. Εγώ παρήγγειλα δύο τυρκουάζ :lol::lol: για δύο γαμπρούληδες που βαφτίζονται πριν από μας.

Ρίξτε μια ματιά....νομίζω αξίζουν

 

Καλά, μέσα στο μυαλό μου??? Εγώ πήγα στους φίλους μου που άνοιξαν BED & BATH και χάζευα τα σεντονάκια με παπλωματοθήκες της UNICEF... Είναι πολύ όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ...ΜΕ ΄ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟ, ΤΥΧΕΡΟ, ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΞΕΡΟΙ ΟΙ ΟΧΤΡΟΙ ΣΑΣ ΑΝ ΣΕ ΔΟΥΝΕ!!!

...ή όπως έλεγε η γιαγιάκα μου... "φτου σκόρδα"!!!

 

Κατά τη συνέχεια... αυτό είναι σχεδόν προδοσία... Τώρα με ποιόν θα λέω τα χάλια και τα άγχη μου???

 

Σε ποιόν ώμο θα μουτζοκλαίω που δεν ψώνισα ακόμη??? (μου ερχεται πιο εύκολο από το να ζαλωθώ το έρημο βρέφος στη πλάτη και μέσα στη ζέστη να τρέχουμε στα μαγαζιά!)

 

Και τέλος, σε συνεπήρε το λεοπάρ, τιγρέ, ζέβρας... δε ξέρω, και δε μας είπες ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΩΡΙΩΝΑ???

 

ευχαριστώ ευχαριστώ!

σας συμβουλεύω να επισκεφτείτε τα ΜΑΤ της περιοχής σας!

θα βρείτε κι εσείς ρούχο και δεν θα χρειάζεστε ώμο να μουτσοκλαίτε :lol:

 

 

λοιπόν.... το φόρεμα είναι παρδαλό :lol:

έχει σατεν μπούστο και δικό του ραμμένο μπολερό μεταξωτό (να κρύβουμε τα μπράτσα) σε φούξια χρώμα, το υπόλοιπο είναι γκρι-ασημί με κάτι τυρκουάζ τρύπιους κύκλους σαν ντόνατ για να μιλάμε και στη γλώσσα μας :lol:

στα τελειώματα του υφάσματος έχει επίσης φούξια σατέν τελείωμα

είναι (Αμπίρ νομιζω λέγεται η γραμμή) που ξεκινάει το φαρδύ κάτω απ το στήθος

αυτά που είναι της μοδός :lol:

 

(με την πρώτη ευκαιρία θα σας βάλω φωτό :D )

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αντιμετωπιζω προβλημα. Κατεβηκα κ εγω στο κεντρο της πολης για το περιβοητο φουστανι αλλα τζιφος!

Τι θα κανω???? Απο Δευτερα παω δουλεια κ θα δουλευω τις ιδιες ωρες με τα καταστηματα κ δεν θα μπορω να παω να δω.

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:? πακέτο

 

το ενδεχόμενο του να ράψεις κάτι παίζει?

δλδ να βρεις το σχέδιο από ιντερνετ να στείλεις κάποιον να σου αγοράσει το ύφασμα και να το ράψεις σε ώρες που δε δουλεύεις

 

άλλη λύση είναι να στείλεις κάποια φιλενάδα ή αδερφή κλπ στενό δικό σου πρόσωπο να κάνει έρευνα αντ εσού, να βρει το φουστάνι που πιστεύει ότι είναι οκ να σου πει που είναι και να πάρεις μισή ώρα άδεια να πας να το δεις

 

τρίτη λύση

έρχεσαι ένα ΣΚ αθήνα με άδεια και πάμε στα ΜΑΤ και ψωνίζεις :lol: [/i]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μπραβο για το φορεματακι σας και με αλλα πολλα πανεμορφα φορεματακια ευχομαι!!!!!Θελουμε φωτο!!!!Εγω μπορει να μην εχω καποια παραπανω κιλα αλλα παντα πιστευα οτι οι ζουμερες γυναικες ειναι πιο ανετες,ανοιχτες και προσχαρες.Οχι σαν και μενα που το ενα φορεμα μου μυριζει και το αλλο μου βρωμαει για τη βαφτιση της μπεμπας...Κι ας ειμαι 54 κιλα μαμα του Ωριωνα!!!!Βγαλε εξω τα μπρατσακια σου καλη μου!!!!!!!

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:? πακέτο

 

το ενδεχόμενο του να ράψεις κάτι παίζει?

δλδ να βρεις το σχέδιο από ιντερνετ να στείλεις κάποιον να σου αγοράσει το ύφασμα και να το ράψεις σε ώρες που δε δουλεύεις

 

άλλη λύση είναι να στείλεις κάποια φιλενάδα ή αδερφή κλπ στενό δικό σου πρόσωπο να κάνει έρευνα αντ εσού, να βρει το φουστάνι που πιστεύει ότι είναι οκ να σου πει που είναι και να πάρεις μισή ώρα άδεια να πας να το δεις

 

τρίτη λύση

έρχεσαι ένα ΣΚ αθήνα με άδεια και πάμε στα ΜΑΤ και ψωνίζεις :lol: [/i]

 

Γελα γελα Ωριωνομαμα. Εσυ βρηκες το τελειο φορεμα οπως διαβαζω (φωτο αμεσως!). Παιζεις με τον πονο μου ε?

Η αληθεια ειναι οτι βρηκα κατι που μου αρεσε αλλα η τιμη με απετρεψε κ να το δοκιμασω (355 ευρουδακια) Τρελαθηκε ο κοσμος!

Αληθεια ποσο σου στοιχισε? Και μπραβο για την επιλογη, μου ακουγεται πολυ ωραιο!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...