Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πεθερα-ρα


Έλενα Β.

Recommended Posts

Για σε ολες.εγω κοριτσια ειμαι 5 μηνων εγκυος.ο αντρας μου στρατιωτικοσ και ζουμε στην ιδια πολη με τα πεθερικα μου.εμεις για την ακριβεια ζουμε σε ενα χωριο 3 χιλιομετρα απο αυτους.εγω εδω μονη καταλαβαινετε προσπαθω να κανω παρεες.απο τον 4 μηνα περνω πολλα χαπια για την εγκυμοσυνη και χαπια για συσπασεις μητρας.η γιατρος μου ζητησε να ξεκουραζωμε για να μην εχουμε κατι ασχημο.καταλαβαινετε πως εχω μονο τα πεθερικα μου εδω και μια φιλη που μολις γεννησε και η κοπελα τρεχει.η πεθερα μου ανεργη,ολη μερα σπιτι,για καφε στις φιλες της και ουτε σκεφτετε εστω οταν ο αντρας μου εχει υπηρεσια να ρθει να με δει να πιει ενα καφε μαζι μου,να δει αν το σπιτι θελει κατι.ο αντρας μου τρελαινετε.κανει ολες τις δουλειες του σπιτιου,λογω του οτι εγω ξαπλα,τουαλετα,και μπανιο.πολλες φορες στην υπηρεσια του αντρα μου πηγα κ κοιμηθηκα σπιτι τους.αυτοι ομως δεν λενε να με ρωτησουν οι ιδιοι αν θελω να κοιμηθω σε εκεινους να μην μενω μονη σπιτι ολη μερα.ξερωντας πως τιποτα δεν μπορω να κανω για να ξεχνιεμε.ουτε δουλειες ουτε βολτα.τουλαχιστον οταν ειμαι μονη μου.και ξερωντας πως κανω ελαχιστες μετακινησεις και οπου παω πρεπει να ξαπλωνω,μας καλει για φαγητο στο σπιτι τους.οπως λεε κ η γυναικολογος μου εσυ εισαι η εγκυος.ερχοντε για να σε δουνε δεν τρεχεις εσυ.ο αντρας μου παρεξηγητε οταν του τα λεω ολα αυτα.ειμαι παραλογη ρε κοριτσια.ειδικα τωρα που χρειαζωμε και βοηθεια.παμε σπιτι τους και βραζω.εκει με περιποιουντε ,αλλα δεν τρεχει για εμενα.απο ανθρωπινο ενδιαφερον.εγω φτασει να πηγαινω κ να δειχνω ενοχλημενη.το κανω για τον αντρα μου.

καλα απαραδεκτη.αλλα καλα της εκανες.οχι οτι το καταλαβε δηλαδη.δεν παλευονται αυτες!!!

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 191
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα σας πω τι εγινε με τη δικια μου πεθερα και πειτε ρε κοριτσια αν μου ριχνετε αδικο γιατι πραγματικα θα σκασω.

ερχεται προχθες μετα απο 20 μερες (ε ναι θυμηθηκε οτι εχει κι ενα εγγονι και ειπε να ερθει).φευγει ο αντρας μου να παει σουπερ μαρκετ.της λεω κυρια .... θα κανουμε τελικα το γαμο και τη βαφτιση στις .... και μου απανταει ε με το καλο:shock: λες και της ειπα οτι παντρευεται καποιος ασχετος.μετα περιμενω μηπως με ρωτησει αν θα χρειαστουμε κατι τιποτα αυτη μουγκα.της λεω μετα οι δικοι μου θα παρουν του αντρα μου το κουστουμι.περιμενω τιποτα παλι.ε πηρα κι εγω αναποδες και της λεω,μηπως πρεπει κι εσεις να βοηθησετε και να μου παρετε το νυφικο.να κανει κατι και η πλευρα του γαμπρου.κοκαλο η πεθερα.ε τι να σου πω δεν ξερω ε να σου δωσω 100-200 ευρω:twisted:.σημειωτεον θα το ραψω το νυφικο και θα μου στοιχισει περιπου 500 ευρω δεν νομιζω οτι ειναι τοσα πολλα τα λεφτα.η πεθερα μου δεν βοηθαει πουθενα και παιρνει συνταξη 600 ευρω.δεν τα θελω τα λεφτα της αλλα της το ειπα για το γ@μωτο. οι δικοι μου μονιμως να δινουν για το μωρο για εμας αυτη κυρια τιποτα.ουτε στα αλλα εγγονια στα γενεθλια δεν παιρνει κατι.και το ξαναλεω για τα παιδια που λενε γιατι η μια γιαγια φερνει και η αλλη οχι...:shock:

ερχεται ο αντρας μου του λεω ειπα στη μαμα σου αυτα που ειχαμε συζητησει αυτη να μη μιλαει λεει και ο αντρας μου ενταξει ας κανει οτι νομιζει.τελικα την πηρα τωρα το πρωι και της λεω αποφασισα οτι δεν θελω να μου παρετε το νυφικο θα το πληρωσω μονη μου και γυριζει και μου λεει ενταξει,γιατι μου εκανε εντυπωση,δεν υπαρχει αυτο το εθιμο στα μερη μας:mad:τι να της πεις τωρα οτι υπαρχουν κι αλλα εθιμα αλλα εσυ δεν τηρεις κανενα γιατι δεν σε νοιαζει.μιλαμε πηρα κατι αναποδες η πιεση εφτασε 300...τουλαχιστον ας μου ελεγε παιδι μου θα βοηθησω οπως μπορω αφου βοηθανε και οι δικοι σου.

και αυτο που με τσαντιζει περισσοτερο ειναι οτι θα ερθει στο γαμο κυρια και θα υπερηφανευεται κιολας...:twisted:

συγνωμη για το μεγαλο μνα αλλα αν δεν τα ελεγα θα εσκαγα

 

τους ανθρωπους δεν τους εχουμε διπλα μ,ας μονο για να μας βοηθανε οικονομικα.

οταν ερχονται συχνα στα σπιτια δεν θελετε ,, οταν δεν ερχονται παλι δεν σας αρεσει.

οταν καποιος γονιος βοηθαει σημαινει οτι μπορει να το κανει, οταν ο αλλος δεν βοηθαει σημαινει συνηθως οτι δεν μπορει να το κανει. αν εγω σου στειλω 500 ευρω για δωρο θα με εκτιμας περισοτερο απο την κολητη σου που θα σου παρει μια κορνιζα γιατι αυτο μπορει? δεν νομιζω..

και τα 200 ευρω η 100 που θα σου εδινε μια χαρα χρηματα ειναι, αν δεν εχει κανεις τη δυνατοτητα για κατι παραπανω δεν το κανει και δεν το ζηταει απο τους αλλους.

για να κανεις αυτη τη κουβεντα στη μητερα του συζηγου σου θα πει οτι εχεις θαρρος μαζι της , γιατι συνηθως ιδια τα παιδια κανουν την κουβεντα με τουςδικους τους γονεις.

και το πως θα αισθανονται τα παιδια που τους παιρνει η μια γιαγια δωρο και η αλλη οχι, ειναισ το χερι των γονιων να τους διδαξει τι εστι δωρο , τι εστι αγαπη.

εχω λοιπον εγω να σου πω , με ολη την καλη διαθεση, οτι ναι σε αυτα που λες εχεις αδικο. αλλα σημασια δεν εχει τι πιστευω εγω, σημασια εχει να εισαι εσσυ ηρεμη και να εχεις διπλα σου αυτους που αγαπας και σε αγαπανε κι οταν κατι δεν σ αρεσει να τους το λες με τροπο και να το λυνετε. ετσι πιστευω διατηρειται ο σεβασμος και η αγαπη.

να χαιρεσαι την οικογενεια σου και με το καλο. να ειστε ευτυχισμενοι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κοριτσια συγνωμη αλλαα και εγω δεν το θεωρω σωστο αυτο με τα οικονομικα . Και μας οι γονεις του αντραα μου μπορεσαν και πληρωσανε μονο ενα μικρο μερος του γαμου , δεν ειχανε δεν μπορουσαν , δεν ηθελα εννοειτε καν να το ζητησω και ουτε κρινεται απο εκει αμα σε αγαπανε . Απο την αλλη η μανα μου ηθελε συγκεκριμενα πραγματα για το γαμο , οποτε της ειπα εφοσον τα θελεις πληρωνε , οι αλλοι δεν σου φταινε κατι . Η θεια μου πεθανε και μου αφησε ενα ολοκληρο σπιτι , οι γονεις του αντρα μου εχουνε μια 3ερη συντα3η 1000 ευρακια , εννοειτε οτι δεν θελω ουτε 50 ευρω να τους στερησω και εχει τυχει να τους δανεισουμε κιολας και εννοειτε δεν τα ζητησα πισω γιατι δεν τα ηθελα . Ετσι ειναι οι οικογενεια βοηθανε ο ενας τον αλλο δεν μετριετε με το ποσα μας δεινει ο ενας και ποσα ο αλλος , προς Θεου δηλαδη . Σε χαλουσανε δηλαδη τα 250 ευρω ??? ή θεωρεις οτι η συνταξη τα 600 που περνει ειναι πολλα ? και μετα3υ μας και εγω τετοια χαζα εθιμα με το ποιος πληρωνει τα νυφικα και τα κουστουμια τα απορριπτω και δεν τα θελω .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

σιγα βρε κοριτσια μην βαρατε.νομιζω οτι ξεκαθαρισα οτι το θεμα μου δεν ειναι τα λεφτα,ειναι οτι ενω μπορει δεν βοηθαει.οχι για μενα για τον αντρα μου.ενταξει εσεις βγαζετε συμπερασμα απο ενα μνα εγω δεν μπορω εδω να παραθεσω τα παντα για να καταλαβετε.απλα πειτε μου οταν βοηθαει τον ενα γιο που εχει τη δουλεια του στο δημοσιο και ζει μονος του και δεν εχει καν τη διαθεση αλλα εχει τις απαιτησεις να καλεσεις αυτον εκεινον οχι(και δεν τα λεει σε εμας αλλα σε τριτους) δεν πρεπει κι αυτη να βοηθησει καπως.και ειπα στο τελος στο μνα μου οτι θα ηταν σωστο να μου ελεγε δεν μπορω κοπελα μου να βοηθησω οικονομικα θα βοηθησω αλλιως.αλλα εδω σας μιλαω για αδιαφορια.δηλαδη βικυ εσενα δεν θα σε πειραζε ο αντρας σου να τρεχει οποτε τον χρειαστει και να ειναι ο μονος απο τους γιους της που τρεχει και η μαμα του να μην προσφερει κατι?

εμενα η μανα μου εχει να πληρωθει 5 μηνες απο τη δουλεια της κ βοηθαει οπως μπορει ειτε υλικα ειτε ψυχικα ειτε με οποιονδηποτε τροπο.

κι εγω δεν τα τηρω τα εθιμα,αλλα επειδη η συγκεκριμενη το κανει (υποτιθεται)της το ειπα μ'αυτον τον τροπο να δω τι θα μου απαντησει.

ελενανικολ θελω να ερχεται στο σπιτι μου οπως ερχεται και η μαμα μου.δεν θα τη διωξω ειπαμε.εγω δεν τη γουσταρω αλλα ειναι η γιαγια του παιδιου μου κ θελω να εχουν σχεσεις.

εννοειται οτι δεν μαθαινουν στα παιδια τους να κοιτουν τον αλλο στα χερια,αλλα ειναι μεγαλα παιδια και αντιλαμβανονται,δεν χρειαζεται να τους πεις κατι το βλεπουν μονα τους.εσυ πως θα εξηγουσες γιατι η μια γιαγια με βλεπει καθε μερα και η αλλη καθε 20?

δεν παρεξηγω ελενανικολ και σ'ευχαριστω για τις ευχες,απλα ηθελα εκεινη τη μερα καπου να τα γραψω-πω γιατι θα εσκαγα.η καθεμια αντιλαμβανεται διαφορετικα αυτα που γινονται.ας με κατηγορησει οποια θελει αν ειμαι η κακια νυφη,ή αυτη που θελει τα λεφτα:P(αυτο ειλικρινα δεν μου το εχουν ξαναπει,αλλα δεν με ξερετε οποτε λογικο) δεν με πειραζει καθολου.ισως προσπαθησω να το δω κι απο αλλη σκοπια...

Link to comment
Share on other sites

ελενανικολ ηθελα να σου απαντησω και σε κατι αλλο που ειπες αλλα δεν προλαβα πριν.λοιπον αν με ηξερες θα ηξερες οτι δεν ειμαι ανθρωπος του χρηματος,αλλα δεν με γνωριζεις οποτε λογικο μου φαινεται διαβαζοντας κι εγω ξανα το μνα μου να σου φαινεται οτι ειμαι τετοιος ανθρωπος.εχω 2 κολλητες.η μια ειναι ανεργη και η αλλη δουλευει ημιαπασχοληση.δεν θυμαμαι ποσο καιρο εχουν να μου παρουν δωρο αλλα δεν με νοιαζει.εγω θελω να κανω δωρα,μ'αρεσει καλυτερα απο το να μου κανουν.γι'αυτο τους παιρνω παντα σε γιορτες γενεθλια ή οποτε δω κατι που ξερω οτι θα τους αρεσει.αρα αν ερθουν στο γαμο και δεν μου φερουν κατι δεν θα με απασχολησει ουτε λεπτο.

απλα στα λεω οχι γιατι σε νοιαζει αλλα για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα.αν διαβασεις και καποια αλλα μνατα μου εδω θα καταλαβεις πιστευω καλυτερα,γιατι 'κοβομαι' τοσο οσον αφορα την πεθερα μου.

σημειωτεον οταν καποια εποχη της εδωσα εγω λεφτα που τα ειχα βγαλει με κοπο,επειδη ο τοτε φιλος μου και νυν αντρας μου δεν μπορουσε να βοηθησει δεν ειπε ουτε ενα ευχαριστω,το εριξε στην τρελιτσα και ουτε τα πηρα ποτε πισω.οταν καποια στιγμη χρειαστηκε να δωσει καποια χρηματα στον αντρα μου για να μην τρεχουμε σε τραπεζα σε αλλη πολη να παρουμε εκανε 1 ωρα να το σκεφτει,τα εδωσε με μιση καρδια,τα πηρε πισω σε 15 μερες μεχρι τελευταιας δεκαρας.τωρα βγαλε εσυ τα συμπερασματα σου,αν θελεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα σας πω τι εγινε με τη δικια μου πεθερα και πειτε ρε κοριτσια αν μου ριχνετε αδικο γιατι πραγματικα θα σκασω.

ερχεται προχθες μετα απο 20 μερες (ε ναι θυμηθηκε οτι εχει κι ενα εγγονι και ειπε να ερθει).φευγει ο αντρας μου να παει σουπερ μαρκετ.της λεω κυρια .... θα κανουμε τελικα το γαμο και τη βαφτιση στις .... και μου απανταει ε με το καλο:shock: λες και της ειπα οτι παντρευεται καποιος ασχετος.μετα περιμενω μηπως με ρωτησει αν θα χρειαστουμε κατι τιποτα αυτη μουγκα.της λεω μετα οι δικοι μου θα παρουν του αντρα μου το κουστουμι.περιμενω τιποτα παλι.ε πηρα κι εγω αναποδες και της λεω,μηπως πρεπει κι εσεις να βοηθησετε και να μου παρετε το νυφικο.να κανει κατι και η πλευρα του γαμπρου.κοκαλο η πεθερα.ε τι να σου πω δεν ξερω ε να σου δωσω 100-200 ευρω:twisted:.σημειωτεον θα το ραψω το νυφικο και θα μου στοιχισει περιπου 500 ευρω δεν νομιζω οτι ειναι τοσα πολλα τα λεφτα.η πεθερα μου δεν βοηθαει πουθενα και παιρνει συνταξη 600 ευρω.δεν τα θελω τα λεφτα της αλλα της το ειπα για το γ@μωτο. οι δικοι μου μονιμως να δινουν για το μωρο για εμας αυτη κυρια τιποτα.ουτε στα αλλα εγγονια στα γενεθλια δεν παιρνει κατι.και το ξαναλεω για τα παιδια που λενε γιατι η μια γιαγια φερνει και η αλλη οχι...:shock:

ερχεται ο αντρας μου του λεω ειπα στη μαμα σου αυτα που ειχαμε συζητησει αυτη να μη μιλαει λεει και ο αντρας μου ενταξει ας κανει οτι νομιζει.τελικα την πηρα τωρα το πρωι και της λεω αποφασισα οτι δεν θελω να μου παρετε το νυφικο θα το πληρωσω μονη μου και γυριζει και μου λεει ενταξει,γιατι μου εκανε εντυπωση,δεν υπαρχει αυτο το εθιμο στα μερη μας:mad:τι να της πεις τωρα οτι υπαρχουν κι αλλα εθιμα αλλα εσυ δεν τηρεις κανενα γιατι δεν σε νοιαζει.μιλαμε πηρα κατι αναποδες η πιεση εφτασε 300...τουλαχιστον ας μου ελεγε παιδι μου θα βοηθησω οπως μπορω αφου βοηθανε και οι δικοι σου.

και αυτο που με τσαντιζει περισσοτερο ειναι οτι θα ερθει στο γαμο κυρια και θα υπερηφανευεται κιολας...:twisted:

συγνωμη για το μεγαλο μνα αλλα αν δεν τα ελεγα θα εσκαγα

 

Βρε κορίτσι μου συγγνώμη κιόλας αλλά με σύνταξη 600 ευρώ πώς θες να σου πληρώσει νυφικό 500;Και με τι θα ζήσει;Με κομφετί;100-200 μπορούσε να δώσει, γιατί δεν τα πήρες;

 

Διαβάζοντας και τα υπόλοιπα μην. προς τα άλλα κορίτσια, καταλαβαίνω πως ξέσπασες σε αυτό το θέμα ό,τι έχεις κρατημένο της πεθεράς...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι μου συγγνώμη κιόλας αλλά με σύνταξη 600 ευρώ πώς θες να σου πληρώσει νυφικό 500;Και με τι θα ζήσει;Με κομφετί;100-200 μπορούσε να δώσει, γιατί δεν τα πήρες;

 

Διαβάζοντας και τα υπόλοιπα μην. προς τα άλλα κορίτσια, καταλαβαίνω πως ξέσπασες σε αυτό το θέμα ό,τι έχεις κρατημένο της πεθεράς...

χριστινακι προφανως και εχω κρατημενα πολλα...δυστυχως.συνταξη 600 ευρω το μηνα το λεω ιουνιο και ειναι για σεπτεμβρη.το εχουμε αναφερει ξανα για ολα τα του γαμου απο τα χριστουγεννα.και ηταν και ιδεα του αντρα μου γιατι πεσατε ολες να με φατε;).εγω δεν ηθελα και δεν θελω τιποτα οταν δεν ειναι καποιος διατεθειμενος να το δωσει απο μονος του.απλα εγινε και ηθελα να τα πω για να μην βρισω κανεναν της οικογενειας.με καταλαβαινεις???(χαλαει η πεθερα μου τα 200 καθε μηνα και της μενουν 400 για να μην νομιζετε οτι παραλογιζομαι κιολας)τα βαζει σε φακελο και μας τα δειχνει λες και με απασχολει τι τα κανει τα λεφτα της.καταλαβες???

Link to comment
Share on other sites

χριστινακι προφανως και εχω κρατημενα πολλα...δυστυχως.συνταξη 600 ευρω το μηνα το λεω ιουνιο και ειναι για σεπτεμβρη.το εχουμε αναφερει ξανα για ολα τα του γαμου απο τα χριστουγεννα.και ηταν και ιδεα του αντρα μου γιατι πεσατε ολες να με φατε;).εγω δεν ηθελα και δεν θελω τιποτα οταν δεν ειναι καποιος διατεθειμενος να το δωσει απο μονος του.απλα εγινε και ηθελα να τα πω για να μην βρισω κανεναν της οικογενειας.με καταλαβαινεις???(χαλαει η πεθερα μου τα 200 καθε μηνα και της μενουν 400 για να μην νομιζετε οτι παραλογιζομαι κιολας)τα βαζει σε φακελο και μας τα δειχνει λες και με απασχολει τι τα κανει τα λεφτα της.καταλαβες???

 

Κατάλαβα, μην ανησυχείς...

 

Καλά αφού το ήθελε ο άντρας σου, γιατί δεν της το έλεγε ο ίδιος;Γιατί να σε βάλει σε τόσο δύσκολη θέση;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, μην ανησυχείς...

 

Καλά αφού το ήθελε ο άντρας σου, γιατί δεν της το έλεγε ο ίδιος;Γιατί να σε βάλει σε τόσο δύσκολη θέση;

γιατι το συζητησαμε και του ειπα αφου αφορα κατι που θα φορεσω εγω θα της το πω κιολας,δεν φανταστηκα την απαντηση να σου πω την αληθεια.και δεν ηρθα σε καθολου δυσκολη θεση το ειπα φυσιολογικα γιατι ετσι μου φαινεται εμενα.οπως ειπε η μαμα μου στον αντρα μου θα σου παρουμε το κουστουμι σου και ηταν κατι τελειως φυσιολογικο ετσι το ζητησα κι εγω.οχι απαιτητικα.τωρα λογικα ο καθενας το βλεπει διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι το συζητησαμε και του ειπα αφου αφορα κατι που θα φορεσω εγω θα της το πω κιολας,δεν φανταστηκα την απαντηση να σου πω την αληθεια.και δεν ηρθα σε καθολου δυσκολη θεση το ειπα φυσιολογικα γιατι ετσι μου φαινεται εμενα.οπως ειπε η μαμα μου στον αντρα μου θα σου παρουμε το κουστουμι σου και ηταν κατι τελειως φυσιολογικο ετσι το ζητησα κι εγω.οχι απαιτητικα.τωρα λογικα ο καθενας το βλεπει διαφορετικα.

 

τελως παντων , σημασια δεν εχουν αυτα, σημασια εχει να εισια καλα με τον ανθρωπο που εχις επιλεξει και να ζαιρεστε την οικογενεια σας.

καλο ειναι τα υπολοιπα να τα κανουμε στην ακρη και αν πρεπει να ειμαστε γμε καποιους ανθρωπους, πχ πεθερικα, οτι εχουμε να το λυνουμε. ετσι πιστευω διατηρουνται οι καλυτερες σχεσεις και δεν ερχονται τα προβληματα, γιατι ενα ενα κι αυτα μαζευονται.

υπαρχουν διαφορετικα ηθη και εθιμα σε καθε περιοχη της ελλαδας, μπορεις να πεις στην πεθερα σου να πατε μαζι να διαλεξετε κι οτι μπορει να σου παρει η να συνεισφερεις κι εσυ αν θες κατι πιο ακριβω, οταν λες στον αλλον το εχω βρει κανει τοσο μαλλον ειναι σαν να τον βγαζεις απ εξω, ισως να ηθελε να συμμετεχει κι εκεινη σε αυτο, ειναι κι αυτο σε καποιους ενα εθιμο.

παντως αν εχετε καλες σχεσεις , που αυτο εσεις το ξερετε καλο ειναι οτι σε πειραζει να το λες στη ιδια γιατι αλλιως θα το λες στο κρεβατι με το συζηγο κι αυτο δεν ειναι καλο, δεν φταει ο καθενας για τους δικους του..βεβαια ειναι καλο να ξεσπαμε κι ολας, μπορει να εχουμε μια στραβη μ,ερα η αλλιως να περιμεναμε καποια πραγμτα, καλα εκανες κι εγραψες οτι σε πειραξε , απλα κι ολες οι γνωμες δεν ειναι ιδιες. ο καθενας το εκλαμβανεται διαφορετικα. και σιγουρα η ζωη σου δεν περιστρεφεται μονο απο αυτο το σκηνικο μα την πεθερα. ....

μπορουμε να γραφουμε κατι , να ακουμε αποψεις και μετα να ηρεμουμε.εμενα παντα η γνωμη μου ειναι ναπερνω λιγο και την αλλη πλευρα, ετσι νομιζω ο αλλος δεν φουντωνει περισσοτερο..

μην αγχωνεσαι στη ζωη σου και σου ευχομαι αυτο να ειναι το μονο προβλημα που εχεις στη ζωη σου.

και φυσικα δεν εισια φιλοχρηματη ,αλλα και γιατι να μην εισαι, λιγο παρεξηγημενη λεξη. ολοι θελουμε να ζουμε καλυτερα κι οτι καλυτερο μπορουμε να το εχουμε ας το εχουμε, αλ=πλα δεν βαζεις στη ζωη καποιον πιο πανω απο τον αλλον για τα χρηματα, αυτη ειναι ηδιαφορα και στο λεω τωρα που για μενα πιο κατω δεν εχει, σαν ανυπαντρη και ανεργη μητερα που ειμαι αυτο το διαστημα με συντηρουν οι γονεις μου. εχω φυγει απο την ελλαδα και ζω μαζι τους στην ισπανια που εχουν δουλεια για να τρωω εγω κι ογιος μου.

ελπιζω καποτε ναγινουν καλυτερα στην ελλαδα και αν επθστρεψω και οποιος δουλευει να πληρωνεται.

για αυτο σου λεω ,καλη καρδια. χαμογελα και ολα θα πανε καλα. τις παρεξηγησεις καντες περα. η ζωη ειναι ωραια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω νομιζω οτι ηταν λαθος να της το πεις εσυ.. επειδη ακριβως την ξερεις και επρεπε να φανταστεις οτι θα ειχε μια αναλογη αντιδραση.Επρεπε ο αντρας σου να το συζητησει μαζι της!Μην κοιτας τι κανανε οι δικοι σου γονεις γτ προφανως δεν ειναι ιδιοι!Τωρα για το αν ολοι μας οταν παντρευομαστε περιμενουμε καποια δωρα εθιμα απο τους γονεις ε αυτο ειναι λογικο.Παντως ελπιζω να σου εγινε μαθημα.. και να μην της ξαναζητησεις τπτ.. γτ οχι τπτ αλλο μετα εσυ βγαινεις κακια στον αντρα σου.. και εσυ στεναχωριεσαι!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελως παντων , σημασια δεν εχουν αυτα, σημασια εχει να εισια καλα με τον ανθρωπο που εχις επιλεξει και να ζαιρεστε την οικογενεια σας.

αυτο εννοειται αλλα οπως ειναι ο αντρας μου ενταξει με την οικογενεια μου και βγαινουμε ολοι μαζι και γενικα περναμε χρονο μαζι ετσι το περιμενα κι εγω απο τη δικη του.

καλο ειναι τα υπολοιπα να τα κανουμε στην ακρη και αν πρεπει να ειμαστε γμε καποιους ανθρωπους, πχ πεθερικα, οτι εχουμε να το λυνουμε. ετσι πιστευω διατηρουνται οι καλυτερες σχεσεις και δεν ερχονται τα προβληματα, γιατι ενα ενα κι αυτα μαζευονται.

πιστεψε με εχω μιλησει πολλες φορες και με την πεθερα μου και ολο μου λεει οχι καμαρι μου εγω δεν εχω τιποτα με σενα και τετοια.δεν βγαζω ακρη

υπαρχουν διαφορετικα ηθη και εθιμα σε καθε περιοχη της ελλαδας, μπορεις να πεις στην πεθερα σου να πατε μαζι να διαλεξετε κι οτι μπορει να σου παρει η να συνεισφερεις κι εσυ αν θες κατι πιο ακριβω, οταν λες στον αλλον το εχω βρει κανει τοσο μαλλον ειναι σαν να τον βγαζεις απ εξω, ισως να ηθελε να συμμετεχει κι εκεινη σε αυτο, ειναι κι αυτο σε καποιους ενα εθιμο.

βρε δεν ξεκουναει να παει 2 βηματα θα ερθει μεχρι την αθηνα...:shock:η πεθερα μου θελει να μη συνεισφερει καθολου και επειδη ξερει οτι δεν ζηταω γι'αυτο αιφνιδιαστηκε.και το 100-200 ηταν απλα μουφα.ουτε του αγγελου της νερο που λενε

παντως αν εχετε καλες σχεσεις , που αυτο εσεις το ξερετε καλο ειναι οτι σε πειραζει να το λες στη ιδια γιατι αλλιως θα το λες στο κρεβατι με το συζηγο κι αυτο δεν ειναι καλο, δεν φταει ο καθενας για τους δικους του..βεβαια ειναι καλο να ξεσπαμε κι ολας, μπορει να εχουμε μια στραβη μ,ερα η αλλιως να περιμεναμε καποια πραγμτα, καλα εκανες κι εγραψες οτι σε πειραξε , απλα κι ολες οι γνωμες δεν ειναι ιδιες. ο καθενας το εκλαμβανεται διαφορετικα. και σιγουρα η ζωη σου δεν περιστρεφεται μονο απο αυτο το σκηνικο μα την πεθερα. ....

αυτο εννοειται,απλα απο το να εχω νευρα και ο αντρας μου να αναρωτιεται τι τρεχει,προτιμω να του το πω κι ας αφορα τη μαμα του.γενικα τα λεμε μεταξυ μας.κι αυτον καποιες φορες τον εχει ενοχλησει κατι στους γονεις μου ή τον αδερφο μου και το συζητησαμε κ μαζι τους.η διαφορα ειναι οτι οι δικοι μου αν κανουν καποιο λαθος το παραδεχονται κ δεν ξαναγινεται.η πεθερα μου παλι το παιζει κακομοιρα κι ετσι κανεις δεν λεει τιποτα περα απο μενα.

μπορουμε να γραφουμε κατι , να ακουμε αποψεις και μετα να ηρεμουμε.εμενα παντα η γνωμη μου ειναι ναπερνω λιγο και την αλλη πλευρα, ετσι νομιζω ο αλλος δεν φουντωνει περισσοτερο..

μην αγχωνεσαι στη ζωη σου και σου ευχομαι αυτο να ειναι το μονο προβλημα που εχεις στη ζωη σου.

και φυσικα δεν εισια φιλοχρηματη ,αλλα και γιατι να μην εισαι, λιγο παρεξηγημενη λεξη. ολοι θελουμε να ζουμε καλυτερα κι οτι καλυτερο μπορουμε να το εχουμε ας το εχουμε, αλ=πλα δεν βαζεις στη ζωη καποιον πιο πανω απο τον αλλον για τα χρηματα, αυτη ειναι ηδιαφορα και στο λεω τωρα που για μενα πιο κατω δεν εχει, σαν ανυπαντρη και ανεργη μητερα που ειμαι αυτο το διαστημα με συντηρουν οι γονεις μου. εχω φυγει απο την ελλαδα και ζω μαζι τους στην ισπανια που εχουν δουλεια για να τρωω εγω κι ογιος μου.

ελπιζω καποτε ναγινουν καλυτερα στην ελλαδα και αν επθστρεψω και οποιος δουλευει να πληρωνεται.ελπιζω να φτιαξει και η δικη σου ζωη.;)

για αυτο σου λεω ,καλη καρδια. χαμογελα και ολα θα πανε καλα. τις παρεξηγησεις καντες περα. η ζωη ειναι ωραια!

αχ κοπελα μου εχεις δικιο σε οσα μου λες.νομιζω οτι το ειδα σαν μια τελευταια ευκαιρια της πεθερας μου να δειξει τουλαχιστον οτι ενδιαφερεται για κατι αλλο περα απο τον εαυτο της σ'αυτη τη ζωη.αλλα δυστυχως παλι αδιαφορια.εννοειται οτι το τελευταιο που ειπες το ακολουθω στη ζωη μου και το λεω κ σε αλλους,αλλα σαν ανθρωπος κι εγω βγαινω μερικες φορες απο τα ρουχα μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι ηταν λαθος να της το πεις εσυ.. επειδη ακριβως την ξερεις και επρεπε να φανταστεις οτι θα ειχε μια αναλογη αντιδραση.Επρεπε ο αντρας σου να το συζητησει μαζι της!Μην κοιτας τι κανανε οι δικοι σου γονεις γτ προφανως δεν ειναι ιδιοι!Τωρα για το αν ολοι μας οταν παντρευομαστε περιμενουμε καποια δωρα εθιμα απο τους γονεις ε αυτο ειναι λογικο.Παντως ελπιζω να σου εγινε μαθημα.. και να μην της ξαναζητησεις τπτ.. γτ οχι τπτ αλλο μετα εσυ βγαινεις κακια στον αντρα σου.. και εσυ στεναχωριεσαι!

μπορει αλλα αν της το ελεγε ο αντρας μου δεν θα επαιρνε καμια απαντηση.δεν την περιμενα την αντιδραση αυτη κι ας την ξερω κοντα 6 χρονια.φανταστηκα οτι αφου παντρευεται το παιδι της και εχει κανει τα κουμαντα της θα προτεινει απο μονη της να βοηθησει.το παθημα μαθημα σιγουρα.ουτε νερο δεν θα ξαναζητησω οταν και αν παω σπιτι της.και πειτε με υπερβολικη:-Pκακια δεν βγαινω στον αντρουλη μου μην ανησυχεις την εμαθε τη μαμα του καλα κι εχει πεσει απο τα συννεφα,δυστυχως γιάυτον.οτι στεναχωριεμαι ναι ειναι αληθεια,ειχα καταφερει το τελευταιο διαστημα να ειμαι οκ με αυτο το θεμα,αλλα εγινε το περιστατικο και τρελαθηκα αλλα τωρα που εχουν περασει καποιες μερες ειμαι παλι οκ.απλα μεχρι το σεπτεμβρη που θα κανουμε γαμο κ βαφτιση δεν θελω να μιλησω μαζι της για το θεμα γαμος-βαφτιση γιατι σιγουρα θα συγχιστω παλι.αλλα δεν νομιζω να αναφερει κι αυτη κατι οποτε δεν θα το κανω ουτε κι εγω.

κοριτσια ευχαριστω και για τις συμφωνιες και τις διαφωνιες μαζι μου με βοηθησατε αρκετα και μου περασαν και τα νευρα:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ξαναχτυπησε και οσο παει και χειροτερευει.Και απο πανω δεν εχω και κανεναν να τα πω γιατι οταν λεω κατι κατευθειαν ειμαι υπερβολικη.

Και ξεκιναω ολα καλα παιρνει αραια και που ενταξει καλα μου μιλαει ωσπου με πηρε ενα βραδυ που ημουν πολυ πτωμα ομως απο το κλαμα του μπεμπη και μου λεει ακουστε τι για ενα μωρακι που πηγε με τους αγγελους μετα απο πολυ φρικτο δεν θελω να πω τη λεξη.Απο τοτε με στοιχειωνει αυτο που μου ειπε.Φοβαμαι συνεχως και νευριαζω.Ειναι δυνατον να καθεται να μου λεει ενα τετοιο γεγονος στο ξεκαρφωτο???Ενω μολις εχω γεννησει και ειμαι νεα μαμα???Ειλικρινα αμα μπορουσα θα της εριχνα πολυ σκυλοβρισιμο μα το Θεο!Πηρε για να μου πει αυτο το πραγμα.Ελεος δηλαδη.Δεν μπορει να καταλαβει οτι αυτα δεν λεγονται?Τουλαχιστον τωρα.

 

Και εκτος απο αυτο εδω και πανω απο 3 χρονια ειχαμε αποφασισει πως επειδη θα παντρευτουμε στην πολη μου θα κανουμε με το καλο οταν κανουμε παιδακι την βαφτιση στην πολη του αντρα μου.Χωρις καν να ειμαι εγκυος τοτε.Τεσπα λεω οκ δεν με πειραζε και τωρα εμαθα απο τον αντρα μου πως επειδη εγω εχω καποια προβληματα με τους γονεις μου και επειδη δεν προκειται να ερθουν στην βαφτιση πως η βαφτιση θα γινει στην πολη μου.Γιατι ξαφνικα τετοια αλλαγη εδω ελεγαν και ξαναελεγαν και το ειχανε δεσει σκοινι κορδονι απο τον αρραβωνα ακομα μη σας πω να γινει στου αντρα μου γιατι εγινε ο γαμος στην δικη μου.Ντρεπεται για μενα? τι θα πει το σοι του και ο κοσμος εκει οι χωριατες?Ειμαι εξω φρενων.Ειλικρινα βαρεθηκα.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω απίστευτα σκηνικά και μουυ σηκώνεται η τρίχα. Τί να πω κι εγώ για τη δική μου πεθερά.Ένας άγγελος είναι, με έχει αγκαλιάσει και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ.Μέχρι κι όταν με βλέπει στενοχωρημένη παίρνει τηλέφωνο τον γιο της και του τα χώνει.Έχει κι αυτή τις παραξενιές της, λέει και καμιά κουβέντα αλλά είναι πραγματικά πταίσματα μπροστά στο καλό που μου έχει κάνει.Την ευχαριστώ δημόσια και ας μην το δει ποτέ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβάζω απίστευτα σκηνικά και μουυ σηκώνεται η τρίχα. Τί να πω κι εγώ για τη δική μου πεθερά.Ένας άγγελος είναι, με έχει αγκαλιάσει και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ.Μέχρι κι όταν με βλέπει στενοχωρημένη παίρνει τηλέφωνο τον γιο της και του τα χώνει.Έχει κι αυτή τις παραξενιές της, λέει και καμιά κουβέντα αλλά είναι πραγματικά πταίσματα μπροστά στο καλό που μου έχει κάνει.Την ευχαριστώ δημόσια και ας μην το δει ποτέ :)

 

Εισαι πολυ τυχερηηηη!! Μακαρι να ειστε παντα ετσι αγαπημενες!

Μακαρι κι εμενα να ηταν σαν την δικια σου αλλα τι να κανουμε... αυτα ειναι οπως λεμε σου κατσε λαχειο! :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχω αλλο θα τους σφαξω δεν μπορω αλλο βοηθεια.πριν δυο χρονια γνωρισα τον αρραβωνιαστικο μου καλο παιδι αλλα πολυ φιλοτιμος.εμενα λαρισα εκεινος αθηνα μεχρι που ηρθα για μια βδομαδα,ΤΙ ΗΡΘΑ τουμπα ολα με κραταει εδω κλαιγωντας εγω καψουρα μεχρι κοκκαλο, μου λεει θα μεινουμε με την αδερφη μου κ τον γκομενο της στο σπιτι μας γιατι ειναι μισο μισο εγω τρελαθηκα χωρις βεβαια να φερω αρνηση ειπα ναι.εξι μηνες εγινα δουλα με βριζαν οταν ελειπε στην δουλεια δεν ειχα ονομα μαγειρευα καθαριζα κ μετα κοιμομουν ολοι μερα για να μην τους ακουω να με αποκαλουν ΑΥΤΗ εκλεγα με ρωταγανε οι δικοι μου πως περναω κ ελεγα ουυυυ τελεια.μια μερα δεν αντεξα κ εγινε χαμος ο τοτε γκομενος με εβγαζε τρελη οπως ολοι τους μεχρι που ηρθε η ωρα να μαγειρεψω κ να μην μου δινουν να φαω,δυσκολα να του κατηγορησω τους δικους του τα ειδε μονος του κ κοιμωμασταν ενα μηνα στην παραλια μια μερα μειναμε σπιτι να κανουμε ανακοχη κ την αλλη γινεται μακελιο σκοτωθηκαμε αδερφη κ εγω κ στη μεση ο αρραβωνιαστικος μου κ......μας διωχνουν αφραγκοι με το βρακι.λεει ο δικος μου παμε στους δικους μου θα μας καταλαβουν κ παμε εκει κ μου επιτεθηκε η μανα του βριζοντας. Με σαν λιμενεργατης κ φευγω πισω μου ειδα εκεινων ηρθε κ πηγαμε στους δικους μου χωρις λεφτα χωρις δουλεια χωρις τιποτα μας περιμενε 5 το πρωι στον δρομο η μανα μου εφοσον ειχαν μαθει οταν φτασαμε ειδα τον πατερα μου κουλουριασμενο να κλαιει λεγοντας μου πιστευα πως ησουν ευτυχησμενη μας κλοτσισε η ζωη κ ξανα γυρισαμε αθηνα δεν μας μιλαγανε ειδικα εμενα πουτ@ν@ με ανεβαζαν βρωμα με κατεβαζαν βρηκα σπιτι ομορφο να ζησω με το μωρο μου κ καθε μεραα ερχοντε κ μας ζητανε λεφτα απο το ταξι του αρραβωνιστικου μου κλαιω συνεχεια μας βαζουν να σκοτωνομαστε πιαστηκαμε στα χερια αρκετες φορες δεν αντεχω αλλο σημερα πηγαμε να τους δουμε να κανω πισω κ πηγε η πεθερα μου να δωσει το βαφτιστικο του αντρα μου κ τον πηρε ο πεθερος μου λεγοντας μου ΘΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΩ ενω ειχαμε πει πως οτι εχουμε θα τα δωσουμε στα παιδια μας.ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ Κ ΓΙΝΕΤΑΙ Στον δρομο χαμος σηκωσα χερι που δεν εκανε τιποτα εχω φρικαρει δεν αντεχω αλλο βοηθεια ζηταω δυο χρονια κλαιω δεν παω ουτε να κουρευτω για να μην χαλασω λεφτα κ εκεινοι με εχουν διαλυσει δεν αντεχω υποφερω μα δεν θελω να τους χαρισω αυτο που εχω την ζωη μου κ τον αντρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχω αλλο θα τους σφαξω δεν μπορω αλλο βοηθεια.πριν δυο χρονια γνωρισα τον αρραβωνιαστικο μου καλο παιδι αλλα πολυ φιλοτιμος.εμενα λαρισα εκεινος αθηνα μεχρι που ηρθα για μια βδομαδα,ΤΙ ΗΡΘΑ τουμπα ολα με κραταει εδω κλαιγωντας εγω καψουρα μεχρι κοκκαλο, μου λεει θα μεινουμε με την αδερφη μου κ τον γκομενο της στο σπιτι μας γιατι ειναι μισο μισο εγω τρελαθηκα χωρις βεβαια να φερω αρνηση ειπα ναι.εξι μηνες εγινα δουλα με βριζαν οταν ελειπε στην δουλεια δεν ειχα ονομα μαγειρευα καθαριζα κ μετα κοιμομουν ολοι μερα για να μην τους ακουω να με αποκαλουν ΑΥΤΗ εκλεγα με ρωταγανε οι δικοι μου πως περναω κ ελεγα ουυυυ τελεια.μια μερα δεν αντεξα κ εγινε χαμος ο τοτε γκομενος με εβγαζε τρελη οπως ολοι τους μεχρι που ηρθε η ωρα να μαγειρεψω κ να μην μου δινουν να φαω,δυσκολα να του κατηγορησω τους δικους του τα ειδε μονος του κ κοιμωμασταν ενα μηνα στην παραλια μια μερα μειναμε σπιτι να κανουμε ανακοχη κ την αλλη γινεται μακελιο σκοτωθηκαμε αδερφη κ εγω κ στη μεση ο αρραβωνιαστικος μου κ......μας διωχνουν αφραγκοι με το βρακι.λεει ο δικος μου παμε στους δικους μου θα μας καταλαβουν κ παμε εκει κ μου επιτεθηκε η μανα του βριζοντας. Με σαν λιμενεργατης κ φευγω πισω μου ειδα εκεινων ηρθε κ πηγαμε στους δικους μου χωρις λεφτα χωρις δουλεια χωρις τιποτα μας περιμενε 5 το πρωι στον δρομο η μανα μου εφοσον ειχαν μαθει οταν φτασαμε ειδα τον πατερα μου κουλουριασμενο να κλαιει λεγοντας μου πιστευα πως ησουν ευτυχησμενη μας κλοτσισε η ζωη κ ξανα γυρισαμε αθηνα δεν μας μιλαγανε ειδικα εμενα πουτ@ν@ με ανεβαζαν βρωμα με κατεβαζαν βρηκα σπιτι ομορφο να ζησω με το μωρο μου κ καθε μεραα ερχοντε κ μας ζητανε λεφτα απο το ταξι του αρραβωνιστικου μου κλαιω συνεχεια μας βαζουν να σκοτωνομαστε πιαστηκαμε στα χερια αρκετες φορες δεν αντεχω αλλο σημερα πηγαμε να τους δουμε να κανω πισω κ πηγε η πεθερα μου να δωσει το βαφτιστικο του αντρα μου κ τον πηρε ο πεθερος μου λεγοντας μου ΘΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΩ ενω ειχαμε πει πως οτι εχουμε θα τα δωσουμε στα παιδια μας.ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ Κ ΓΙΝΕΤΑΙ Στον δρομο χαμος σηκωσα χερι που δεν εκανε τιποτα εχω φρικαρει δεν αντεχω αλλο βοηθεια ζηταω δυο χρονια κλαιω δεν παω ουτε να κουρευτω για να μην χαλασω λεφτα κ εκεινοι με εχουν διαλυσει δεν αντεχω υποφερω μα δεν θελω να τους χαρισω αυτο που εχω την ζωη μου κ τον αντρα μου.

 

 

εβελινα κοριτσι μου με ποιους εμπλεξες κοπελα μου???ποσο χρονων εισαι και ειναι???? μπορειτε να πατε σε αλλη περιοχη μακρια απο ολους και απο ολα και να μη πειτε ουτε που μενετε ουτε τιποτα???Στο τελος θα βγουνε τα οπλα,,,,,αλλο να τσακωνομαστε και αλλο να πεφτει ξυλο,,,,εδω μιλαμε για αγριες καταστασεις,,,,ο αντρας σου τι λεει για ολα αυτα???πια η σταση του???

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου..26 χρονων εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου και καθεσαι και χαραμιζεσαι ετσι?

Σηκω και φυγε κοριτσακι μου καλο...μπλοκαριστηκες μεσα σε μια αρρωστημενη κατασταση και κολλησες εκει.Πατα στα ποδια σου.....βρες το κουραγιο και πηγαινε στους γονεις σου.Κατσε εκει οσο χρειαστει μεχρι να στρωσουν τα πραγματα στη ζωη σου.Τι αγαπες και ερωτες μου λες?Ποια αγαπη?

Καθεσαι και ανεχεσαι τον καθε ασχετο να σε βριζει και να σε χτυπαει και δε μιλας?Γιατι?Πες μου ειλικρινα γιατι?Αξιοπρεπεια δεν εχεις?Τον εαυτο σου δε τον σκεφτεσαι.Ο φιλος σου καλως κακως οικογενεια του ειναι να κατσει να τους λουστει αφου δε μπορει να σε υπερασπιστει.Εσυ ομως γιατι?

Τι παει να πει πηγατε να τους δειτε να κανεις την καλη?

Σηκω και φυγε χθες παιδακι μου...η ζωη και η ευτυχια ειναι εκει εξω και σε περιμενουν ....μη τα κλωτσας ετσι για εναν ερωτα.

Εκανα κι εγω καποτε το λαθος...κι εμενα μου τα ελεγε η μανα μυ κι εγω εκει ειχα κολλησει και δεν αντιδρουσα...ειχα χασει τον εαυτο μου.καποια στιγμη ομως που ταρακουνηθηκα και εφυγα απο εκεινη τη σχεση ολα στη ζωη μου εστρωσαν.Τωρα λεω τι ηλιθια ημουνα και χαραμισα 5 χρονια απο τη ζωη μου ετσι.ΦΥΓΕ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω σε αυτα που λες αλλα εκανα πολλες θυσιες κ δεν θελω να τους δωσω την χαρα να χωρισω τον αντρα μου προς το παρων τους εχω βαλει σε καραντινα ολους ακομη κ τον δικο μου δεν εχω κοιμηθει απο χθες ειδικα μετα απο αυτο που εγινε χθες με το σταυρουδακι ασε που καναμε προσπαθεια για παιδι κ περιμενουμε. Δλδ εγω περιμενω. Ειμαι μονη σε ολο αυτο ζω μακρυα απο τους δικους μου κ δεν εχω κανεναν εδω ουτε να με στιριξει ουτε καν να με συμβουλεψει η εστω να με φτυσει κοιταζοντασ με στα ματια. Αν δεν υπηρχαν τα πεθερικα μου θα ηταν ολα υπεροχα αλλα το κακο ειναι πως υπαρχουν κ μου κανουν την ζωη κολαση που να τους καψει ο χαρος

Link to comment
Share on other sites

Τι παιδι να κανεις ρε κοπελα μου...πλακα μου κανεις...τι ειναι το παιδι νομιζετε?Κουκλα?Να το μεγαλωσετε μπορειτε..οικονομικα εννοω?Ανεφερες ποσες φορες οτι σας πεταξαν στο δρομο αφραγκους με το βρακι...τωρα δλδ δεν εισαστε αφραγκοι?Εσυ εργαζεσαι?

Εχεις τοσα θεματα να αντιμετωπισεις κι εσυ σκεφτεσαι να κανεις και παιδι?Ετσι?Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Sygnwmh αλλα ολα ειναι καλα οταν δεν μας ενοχλουν κ μενουμε στο ενοικιο αν διαβσεις πιο πανω το παιδι δεν ειναι κουκλα εννοειται κ ουτε θελω να κανω εαν δεν εχω υποστηριξει ο αρραβωνιαστικος μου ομως το θελει πολυ μετα απο αυτο το χθεσινο μετανιωσα την προσπαθεια μου.αν ειμαι θα το παρω μαζι μου κ θα μεγαλωσει φυσιολογικα αν οχι θα παλεψω να βγαλω τα πεθερικα απο την μεση στο ξανα λεω οταν λειπουν ειμαστε υπεροχα οσο δεν μας ενοχλουν πεταμε οταν ομως ανακατευοντε γυφτικα τοτε γ@μησε τα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...