Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πεθερα-ρα


Έλενα Β.

Recommended Posts

Εχω μια απορια που ειλικρινα δεν ξερω πως να αντιδρασω.Καλως ή κακως η πεθερα μου ειναι μακρια.Και επειδη ηρθε να μας δει πριν λιγες μερες φυσικα μου εσπασε τα νευρα.Την ωρα που τρωγαμε συζητουσαμε διαφορα και πεταγε συνεχεια διαφορα οπως να παμε τα χριστουγεννα το εδεσε σκοινι κορδονι το αλλο το κορυφαιο οτι το παιδι θα περναει καλυτερα εκει μαζι τους (μιλαμε για μετα απο 5-6 χρονια αν τον αφησω) δεν μιλαω σε αυτα αν και εβραζα και τελευταιο και καλυτερο κατι για χρυσωμα.

Δεν το καταλαβα και αρχιζει πρεπει το παιδι να το χρυσωσουμε με το που θα γεννηθει.

Λεω γιατι ετσι λεει κανουν.Θα βαλω λεω φυλαχτο δεν σταματαει και πρεπει να το παρει ο κουμπαρος χρυση λιρα σταυρο και δεν ξερω και εγω τι.

Δεν μπορω να υποχρεωσω τετοια πραγματα στο κουμπαρο μου.

Λεω ομορφα και ωραια δεν τα ξερω αυτα εγω δεν τα κανω.Ε ρε το ακουει ο αντρας μου και παταμε ενα μικρο καβγα μπροστα της δηλαδη ηθελα να τον βαρεσω.Αμαν αυτοι οι αντρες αμαν.

Τελικα ειπε θα ψαξει λιρα απο την αδερφη της παρολο που της ειπα οχι.

Τι ξερετε εσεις για αυτο το χρυσωμα?

 

 

με το καλο το μωρακι σου. εισαι μαλλον ευαισθητη τωρα ...

θα σου πω τη δικη μου αποψη//

εχω ζησει και στην επαρχια και υπαρχει παντα αλλη νοοτροπια των μεγαλων και αλλα εθιμα συμφωνα με την περιοχη..

και γενικα επειδη ο καθενας αρπαζεται και τελικα κλειδωνουν θεματα, δεν υποστηρζω κανεναν δεν κρινω κανεναν! θα σου πω τη δικη μου αποψη , απλα!

οταν λενε πραγματα οι πιο μεγαλοι σε ηλικια και ανθρωποι που δεν βλεπουμεσ υχνα γιατι να μην αφηνουμε να περασουν αυτα που λενε και να πουμε θα δουμε μεχρι τοτε πχ μητερα η οποιος αλλοα το λεει././/

το να χρυσωνουν το παιδι δεν ειναι κακο.! δνε σημαινει οτι θα το φοραει,. σημαινει οτι θα του παρουν ενα δωρο, ε αν εχεις και καλη καρδια φορα το στο μωρο οσο ειναι εκει.//

και δεν ειναι υποχρεωμενος ο νονος , απλα ο νονος κατι παιρνει σε χρυσαφικο οταν γεννηθει το παιδι, ενα ματακι, μια παναγιτσα κατι,. στην επαρχια μπορει να παιρνει και λυρα, αν και δεν νομιζω πια με τα οικονομικα, αλλα και λυρα συνηθως παιρνουν οι παπουδες οχι ο νονος!!!

κανενας δεν ειναι αναγκασμενος να παρει κατι και βεβαιως φανταζομαι εσυ δεν θα ζητησεις κατι.. ο καθενας οτι παιρνει το παιρνει με την καρδια του!

και αν θελει να πατε τα χριστουγεννα, γιατι να μην πατε! να ειστε καλα βεβαια μεχρι τοτε, το μωρο δεν παθαινει τιπτα να ταξιδεψει, ισα ισα που θα δει και τους παπουδες του και κοσμο να το περιμενει και να το αγαπαει///

το μωρακι σου εσυ κι οσυζηγος σου θα το μεγαλωσε τε με τα δικα σας πιρστευω , οι γονεις , τα πεθερικα, οι γειτονες , οι νονοι, δεν κανουν κουμαντο και δεν πρεπει αν κανουν κουμαντο.. να δεχομαστε απλα οτι λενε γιατι για να ειανι διπλα μας, σημαινει οτι μας αγαπανε///

ολα να πανε καλα..

και ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 191
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολύ μου αρέσει που το σκέφτονται λες και αφορά άμεσα όλους η δική μας εγκυμοσύνη! Ώρες-ώρες κι εμένα και η πεθερά μου και η μάνα μου κάνουνε λες και το κουβαλάμε όλες μαζί ή θα το γεννήσουμε παρέα και θέλουν να έχουν άποψη.

Άκου εκεί "να το βρω έτοιμο"...ναι, πες της το δικό σου το άγχος έχω, αν θα το βρεις έτοιμο ή θα περιμένεις στην αναμονή!

Μη χειρότερα...:evil:

 

Ε βεβαια ετσι ακριβως.Συνεχιζει ακαθεκτη τα τηλεφωνα καθε μερα και ρωταει παλι.Δεν καταλαβαινει τιποτα.Δηθεν ρωτησε κατι τον αντρα μου!Αλλα μετα η κλασσικη ερωτηση.Ολα καλα?Ειναι καλα?Ε ρε φαγωμα.Αυτο το ετοιμο εχει καιρο που το λεει.Γιατι τη ρωτησα ποτε θα ερθει να ξερω και λεει τελειως ετσι αδιαφορα.Ε γεννα εσυ και μετα.Δεν θελω να μαι εκει.Θελω να το βρω ετοιμο.Ειμαι σιγουρη οτι απο τοτε που της ειπα μπαινω στο μηνα μου οτι μπορει να γεννησω περα στο οτι δεν μιλησε οταν της το ειπα ενω ειπαμε πητ 5/6 τωρα νομιζει οτι της το κρυβω.λες και ειναι κακο να γεννησεις οταν μπεις.ειλικρινα δεν καταλαβαινω τη συμπεριφορα της

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Χριστινακι ειλικρινα σε θαυμαζω.Τα λες τοσο ωραια και σωστα!Με εχεις βοηθησει αρκετα και δεν το ξερεις.Εγω παντως την πεθερα της θα την πλακωνα.Θα μαλωνα πολυ αγρια.Δεν μπορει να συμβαινουν αυτα αν και εγω εχω πολυ χειροτερα με την ιδια μου τη μανα πραγματα τα οποια δεν διανοειται κανενας οποτε τιποτα δεν πρεπει να μου φαινεται περιεργο!

 

Τώρα το είδα!Να είσαι καλά Έλενα μου!Και εγώ έχω βοηθηθεί πάρα πολύ εδώ μέσα από όλες σας!!!!

 

Αχ, είτε μανάδες είτε πεθερές αν είναι τέτοιοι άνθρωποι είναι δύσκολα τα πράγματα!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Ε βεβαια ετσι ακριβως.Συνεχιζει ακαθεκτη τα τηλεφωνα καθε μερα και ρωταει παλι.Δεν καταλαβαινει τιποτα.Δηθεν ρωτησε κατι τον αντρα μου!Αλλα μετα η κλασσικη ερωτηση.Ολα καλα?Ειναι καλα?Ε ρε φαγωμα.Αυτο το ετοιμο εχει καιρο που το λεει.Γιατι τη ρωτησα ποτε θα ερθει να ξερω και λεει τελειως ετσι αδιαφορα.Ε γεννα εσυ και μετα.Δεν θελω να μαι εκει.Θελω να το βρω ετοιμο.Ειμαι σιγουρη οτι απο τοτε που της ειπα μπαινω στο μηνα μου οτι μπορει να γεννησω περα στο οτι δεν μιλησε οταν της το ειπα ενω ειπαμε πητ 5/6 τωρα νομιζει οτι της το κρυβω.λες και ειναι κακο να γεννησεις οταν μπεις.ειλικρινα δεν καταλαβαινω τη συμπεριφορα της

 

Αψυχολόγητη η πεθερά σου!!!!!Ποιος ξέρει τι σκέφτεται;;;;;;Καλά που είναι μακριά....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Ε βεβαια ετσι ακριβως.Συνεχιζει ακαθεκτη τα τηλεφωνα καθε μερα και ρωταει παλι.Δεν καταλαβαινει τιποτα.Δηθεν ρωτησε κατι τον αντρα μου!Αλλα μετα η κλασσικη ερωτηση.Ολα καλα?Ειναι καλα?Ε ρε φαγωμα.Αυτο το ετοιμο εχει καιρο που το λεει.Γιατι τη ρωτησα ποτε θα ερθει να ξερω και λεει τελειως ετσι αδιαφορα.Ε γεννα εσυ και μετα.Δεν θελω να μαι εκει.Θελω να το βρω ετοιμο.Ειμαι σιγουρη οτι απο τοτε που της ειπα μπαινω στο μηνα μου οτι μπορει να γεννησω περα στο οτι δεν μιλησε οταν της το ειπα ενω ειπαμε πητ 5/6 τωρα νομιζει οτι της το κρυβω.λες και ειναι κακο να γεννησεις οταν μπεις.ειλικρινα δεν καταλαβαινω τη συμπεριφορα της

 

 

Βρε Ελενακι ισως με αυτο τον τροπο προσπαθει να σου δειξει οτι ενδιαφερεται κι οτι εχει κι εκεινη αγχος. Κι απο την αλλη ισως να νιωθει και λιγο βαρυ το πως πιστευει οτι πρεπει να σου σταθει, δηλ αυτο που νομιζει οτι εχει χρεος να κανει.

Δεν ειναι κι ο πιο ωραιος τροπος βεβαια αλλα μη χαλιεσαι κι ολας.

Η αληθεια ειναι βεβαια οτι τωρα τελευταια αποφευγω την πεθερα μου γιατι με κατι τετοια εκνευριζομαι κι εγω μαζι της.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα το είδα!Να είσαι καλά Έλενα μου!Και εγώ έχω βοηθηθεί πάρα πολύ εδώ μέσα από όλες σας!!!!

 

Αχ, είτε μανάδες είτε πεθερές αν είναι τέτοιοι άνθρωποι είναι δύσκολα τα πράγματα!

 

Αψυχολόγητη η πεθερά σου!!!!!Ποιος ξέρει τι σκέφτεται;;;;;;Καλά που είναι μακριά....

 

Το ξερω οτι ειναι αψυχολογητη.Αστα να πανε αλλα τεσπα....

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Ελενακι ισως με αυτο τον τροπο προσπαθει να σου δειξει οτι ενδιαφερεται κι οτι εχει κι εκεινη αγχος. Κι απο την αλλη ισως να νιωθει και λιγο βαρυ το πως πιστευει οτι πρεπει να σου σταθει, δηλ αυτο που νομιζει οτι εχει χρεος να κανει.

Δεν ειναι κι ο πιο ωραιος τροπος βεβαια αλλα μη χαλιεσαι κι ολας.

Η αληθεια ειναι βεβαια οτι τωρα τελευταια αποφευγω την πεθερα μου γιατι με κατι τετοια εκνευριζομαι κι εγω μαζι της.

 

Θα σου πω κατι για να καταλαβεις και να μου πεις τη γνωμη σου.

Δεν παιρνει εμενα κοπελα μου.Τον αντρα μου παιρνει αρα λεω εγω τωρα με το φτωχο το μυαλο μου πως αν ισχυε κατι τετοιο θα επαιρνε εμενα να δειξει ενδιαφερον και οχι κρυφα να πρηζει τον αντρα μου και να ρωταει ποτε ποτε ποτε.Και αν ειχε αγχος δεν θα ελεγε γεννα και μετα ερχομαι.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω κατι για να καταλαβεις και να μου πεις τη γνωμη σου.

Δεν παιρνει εμενα κοπελα μου.Τον αντρα μου παιρνει αρα λεω εγω τωρα με το φτωχο το μυαλο μου πως αν ισχυε κατι τετοιο θα επαιρνε εμενα να δειξει ενδιαφερον και οχι κρυφα να πρηζει τον αντρα μου και να ρωταει ποτε ποτε ποτε.Και αν ειχε αγχος δεν θα ελεγε γεννα και μετα ερχομαι.

 

:?:-?:? τι να σου πω! παντως προσπαθησα να τη δικαιολογησω...

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω κατι για να καταλαβεις και να μου πεις τη γνωμη σου.

Δεν παιρνει εμενα κοπελα μου.Τον αντρα μου παιρνει αρα λεω εγω τωρα με το φτωχο το μυαλο μου πως αν ισχυε κατι τετοιο θα επαιρνε εμενα να δειξει ενδιαφερον και οχι κρυφα να πρηζει τον αντρα μου και να ρωταει ποτε ποτε ποτε.Και αν ειχε αγχος δεν θα ελεγε γεννα και μετα ερχομαι.

αφου βρε τα εχουμε ξαναπει.ειναι αδικαιολογητη η δικια σου,μη σου πω χειροτερη και απο τη δικη μου.και μενα τον αντρα μου παιρνει το πρωι στη δουλεια και τον ρωταει τι κανει το μωρο.λογικα αφου εγω ειμαι με το μωρο το πρωι θα επρεπε να παρει εμενα και να ρωτησει.αλλα ειπαμε αψυχολογητη μια πεθερα.καλυτερα παντως να γεννησεις και να ερθει μετα ή να μην ερθει και καθολου να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο.η μαμα σου δεν μπορει να ερθει γιατι σε τετοιες περιπτωσεις αν ειναι να εχεις καποιον καλυτερα να εχεις τη μαμα σου

Link to comment
Share on other sites

και μενα τον αντρα μου παιρνει το πρωι στη δουλεια και τον ρωταει τι κανει το μωρο.λογικα αφου εγω ειμαι με το μωρο το πρωι θα επρεπε να παρει εμενα και να ρωτησει.

 

 

Μην πέσετε να με φάτε, αλλά κι εμένα όλοι τον άντρα μου παίρναν να μάθουν τα βραδυνά μας νέα, για να μην ενοχλήσουν εμάς, μιας που με το ακατάστατο πρόγραμμα ύπνου και τον θηλασμό δεν είχαμε σαφές ωράριο..Κι επιπλέον, κι εμενα με παιρνει η μανα μου και με ρωτάει διάφορα για μενα, για τον άντρα μου, για το μωρό, μάνα μου είναι στο κάτω-κάτω..Εγώ τα φιλτράρω κι αν είμαι μια κουβέντα μάνας κόρης, μένει εκέι, δεν την ξερνάω στον άντρα μου χαρτί και καλαμάρι...Μήπως οι άντρες σας παραείναι ανοιχτοί μαζί σας, σε σημείο που δεν τηρούν ισορροπίες????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αφου βρε τα εχουμε ξαναπει.ειναι αδικαιολογητη η δικια σου,μη σου πω χειροτερη και απο τη δικη μου.και μενα τον αντρα μου παιρνει το πρωι στη δουλεια και τον ρωταει τι κανει το μωρο.λογικα αφου εγω ειμαι με το μωρο το πρωι θα επρεπε να παρει εμενα και να ρωτησει.αλλα ειπαμε αψυχολογητη μια πεθερα.καλυτερα παντως να γεννησεις και να ερθει μετα ή να μην ερθει και καθολου να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο.η μαμα σου δεν μπορει να ερθει γιατι σε τετοιες περιπτωσεις αν ειναι να εχεις καποιον καλυτερα να εχεις τη μαμα σου

 

Βασικα καθολου δεν θελω να ρθει και να σου πω την αληθεια νιωθω τυψεις που νιωθω ετσι.Δεν το θεωρω σωστο να νιωθω ετσι αλλα με το πρηξιμο αυτο σκεφτομαι καμια φορα.Καλα με τη μανα μου αστο δεν ενδιαφερεται.

 

 

Μην πέσετε να με φάτε, αλλά κι εμένα όλοι τον άντρα μου παίρναν να μάθουν τα βραδυνά μας νέα, για να μην ενοχλήσουν εμάς, μιας που με το ακατάστατο πρόγραμμα ύπνου και τον θηλασμό δεν είχαμε σαφές ωράριο..Κι επιπλέον, κι εμενα με παιρνει η μανα μου και με ρωτάει διάφορα για μενα, για τον άντρα μου, για το μωρό, μάνα μου είναι στο κάτω-κάτω..Εγώ τα φιλτράρω κι αν είμαι μια κουβέντα μάνας κόρης, μένει εκέι, δεν την ξερνάω στον άντρα μου χαρτί και καλαμάρι...Μήπως οι άντρες σας παραείναι ανοιχτοί μαζί σας, σε σημείο που δεν τηρούν ισορροπίες????

 

Δεν θα πεσουμε να σε φαμε :P

Αυτο με το ωραριο ενω της εχω πει να με παιρνει πιο νωρις με γραφει και δεν με παιρνει καν ή παιρνει τετοια ωρα περιπου.Σε πληροφορω οτι ο δικος μου δεν ξερναει και δεν ξερνουσε ποτε τιποτα.Απλα επειδη εχει αδεια τωρα την πηρε για μενα εκεινη δεν το ξερει και επειδη τον παιρνει καθε μερα ε μαζι ειμαστε δεν θα ακουσω?Και ποτε δεν λεει τι του λεει εγω καταλαβαινω μονη μου.Ή αμα τον ρωτησω λεει λιγα

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικα καθολου δεν θελω να ρθει και να σου πω την αληθεια νιωθω τυψεις που νιωθω ετσι.Δεν το θεωρω σωστο να νιωθω ετσι αλλα με το πρηξιμο αυτο σκεφτομαι καμια φορα.Καλα με τη μανα μου αστο δεν ενδιαφερεται.

 

γιατι να νιωθεις τυψεις?ναι αυτο για τη μαμα σου το εχεις ξαναπει,σορρυ δεν το θυμομουν. απλα λογικα θα ηταν πιο ''σωστο'' να ερθει η μαμα σου γιατι θα νιωθεις πιο ανετα.τωρα οπως εχουν τα πραγματα καλο ειναι να εχεις εναν ανθρωπο για αρχη αν ο αντρας σου δουλευει και μαλλον αυτη θα ειναι η πεθερα σου.απλα ξεκαθαρισε απο την αρχη οτι εσυ και ο αντρας σου θα εχετε τον πρωτο λογο για να μην χωθει και πολυ...ελπιζω ολα να σου πανε τελεια και τωρα να σκεφτεσαι οτι σε λιγες μερες θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια και οχι την πεθερα:P.αντε με το καλο και περιμενω νεα οταν θα γυρισεις...;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι να νιωθεις τυψεις?ναι αυτο για τη μαμα σου το εχεις ξαναπει,σορρυ δεν το θυμομουν. απλα λογικα θα ηταν πιο ''σωστο'' να ερθει η μαμα σου γιατι θα νιωθεις πιο ανετα.τωρα οπως εχουν τα πραγματα καλο ειναι να εχεις εναν ανθρωπο για αρχη αν ο αντρας σου δουλευει και μαλλον αυτη θα ειναι η πεθερα σου.απλα ξεκαθαρισε απο την αρχη οτι εσυ και ο αντρας σου θα εχετε τον πρωτο λογο για να μην χωθει και πολυ...ελπιζω ολα να σου πανε τελεια και τωρα να σκεφτεσαι οτι σε λιγες μερες θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια και οχι την πεθερα:P.αντε με το καλο και περιμενω νεα οταν θα γυρισεις...;)

 

Βασικα μονο με τον αντρα μου νιωθω ασφαλεια με κανεναν αλλον ανθρωπο δεν εχω νιωσει ετσι ποτε τοσο αγαπη και σιγουρια,για να καταλαβεις οταν εκανα εγχειρηση δεν ηρθε κανεις ειχα μονο τον αντρα μου

\που τοτε ειχαμε ακομα σχεση και ομως ενιωθα το δωματιο σαν να ειχε μεσα 100 ατομα.τοσο πολυ.εμεινε μαζι μου οσο ημουν μεσα και μετα μονο αυτος με κοιταξεστην αναρρωση, ευτυχως πηρε απο προχθες αδεια για μερες και αυριο που θα μπω προκληση θα ειναι μαζι μου.οσο για την πεθερα μου ακομα μας πρηζει που να της μπω μπαινω με προκληση θα φρικαρει.ακομα δεν της το λεω

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μονο με τον αντρα μου νιωθω ασφαλεια με κανεναν αλλον ανθρωπο δεν εχω νιωσει ετσι ποτε τοσο αγαπη και σιγουρια,για να καταλαβεις οταν εκανα εγχειρηση δεν ηρθε κανεις ειχα μονο τον αντρα μου

\που τοτε ειχαμε ακομα σχεση και ομως ενιωθα το δωματιο σαν να ειχε μεσα 100 ατομα.τοσο πολυ.εμεινε μαζι μου οσο ημουν μεσα και μετα μονο αυτος με κοιταξεστην αναρρωση, ευτυχως πηρε απο προχθες αδεια για μερες και αυριο που θα μπω προκληση θα ειναι μαζι μου.οσο για την πεθερα μου ακομα μας πρηζει που να της μπω μπαινω με προκληση θα φρικαρει.ακομα δεν της το λεω

 

Με το καλό να γεννήσεις κοριτσάρα μου!Καλύτερα πάρτε την αφού γεννήσεις την πεθερά και πείτε της ''γεννήσαμε!'' :D:D:D:D

 

Φαίνεται ότι έχεις άξιο άνθρωπο δίπλα σου και μπράβο!!!!!!!Με το καλό το μπεμπάκι σας, να βγει υγιέστατο και γρήγορα γρήγορα!!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη πεις στη πεθερα σου για τη προκληση,απλα οταν πατε στο νοσοκομειο παρτε και πειτε "¨μπηκαμε να γεννησουμε":p

 

Εννοειται.Θα αρχισει τις ερωτησεις γιατι και γιατι θα με πρηξει και τωρα θελω στηριξη και ηρεμια οχι περισσοτερο αγχος.Την Παρασκευη το πρωι θα την παρει ο αντρας μου και θα πει γενναμε και τελος παρολο που θα μπω αυριο βραδυ αλλα Παρασκευη ξημερωματα θα γεννησω :P

 

Με το καλό να γεννήσεις κοριτσάρα μου!Καλύτερα πάρτε την αφού γεννήσεις την πεθερά και πείτε της ''γεννήσαμε!'' :D:D:D:D

 

Φαίνεται ότι έχεις άξιο άνθρωπο δίπλα σου και μπράβο!!!!!!!Με το καλό το μπεμπάκι σας, να βγει υγιέστατο και γρήγορα γρήγορα!!!!!

 

Ναι χιχιχι ετσι θα κανω.Αφου μπουμε μετα τηλ.Σ'ευχαριστω πολυ Χριστινα μου και σου ευχομαι και εσενα γρηγορα με ενα μωρακι.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έλενα με το καλό!!!:-D

 

Σταμάτα να σκέφτεσαι γενικώς την πεθερά σου τώρα...άλλα προέχουν!:lol:

 

Ειλικρινα τα μηνυματα σου με κανουν και γελαω και χαιρομαι.Εχεις απολυτο δικιο!!! και θα σε ακουσω...ααα πηρε πριν παλι δεν της ειπαμε τιποτα :-P

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα τα μηνυματα σου με κανουν και γελαω και χαιρομαι.Εχεις απολυτο δικιο!!! και θα σε ακουσω...ααα πηρε πριν παλι δεν της ειπαμε τιποτα :-P

Χαίρομαι, καλή μου!:D Διέγραψε για δυο μερούλες τη λέξη 'πεθερά' από το λεξιλόγιό σου...να χαρείς αυτή τη μοναδική εμπειρία με τον αντρούλη σου (που διαβάζω και τα καλύτερα) και το μπεμπάκι σας κι άσε τους άλλους να κουρεύονται!:-)

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικα μονο με τον αντρα μου νιωθω ασφαλεια με κανεναν αλλον ανθρωπο δεν εχω νιωσει ετσι ποτε τοσο αγαπη και σιγουρια,για να καταλαβεις οταν εκανα εγχειρηση δεν ηρθε κανεις ειχα μονο τον αντρα μου

\που τοτε ειχαμε ακομα σχεση και ομως ενιωθα το δωματιο σαν να ειχε μεσα 100 ατομα.τοσο πολυ.εμεινε μαζι μου οσο ημουν μεσα και μετα μονο αυτος με κοιταξεστην αναρρωση, ευτυχως πηρε απο προχθες αδεια για μερες και αυριο που θα μπω προκληση θα ειναι μαζι μου.οσο για την πεθερα μου ακομα μας πρηζει που να της μπω μπαινω με προκληση θα φρικαρει.ακομα δεν της το λεω

 

Τι ομορφο ποστ για τα συναισθηματα σου για το αντρα σου. Με εκανε και χαμογελασα. Ευχομαι με 1 πονο.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Και ξερεις και τι; με παραξενευει που ενω γενικα ειναι θετικος ανθρωπος σε αυτο το θεμα ειναι μονιμως αγχωδης και αρνητικη.

Οποτε παω στο γιατρο παιρνει 50 τηλεφωνα μες το αγχος και ρωταει ολο αγωνια "πες μου, πες μου τι εγινε". Για απλη εξεταση αιματος να παω αγχωνεται. Στην αμνιο να δεις μεχρι να περασουν οι πρωτες 15 "επικινδυνες" για αποβολη ημερες. Κι ολο κακα ονειρα βλεπει. Και ειναι και πολλα αυτα που καταλαβαινω οτι σκεφτεται αλλα δισταζει να μου πει.

Ωστοσο υπερηφανευται πως οτι μελεταει αυτο και γινεται. Σαν να πιστευει δηλ (για να μην πω ελπιζει) οτι οντως θα γεννησω νωριτερα και με προβλημα. Οποτε τωρα που στραβωνει το πραγμα με την εγκυμοσυνη μου και παει προς τα 'κει στραβωνω κι εγω μαζι της κι ας εχω κι αδικο.

 

Μεχρι και για τα κιλα μου που της ειπα δεν με νοιαζει θα τα χασω μετα, μου λεει "καλα εσυ νομιζεις οτι θα τα χασεις ολα" ( μα και να μου μεινουν δεν τρεχει και τιποτα, πριν ημουν στεκα ουτως η αλλως).

 

α, και η ευχη ειναι "με εναν πονο", οχι "χωρις πονο"

Κοπελια με το καλό να γεννήσεις το μωρό σου!!

 

Για το δικό σου καλό και του μωρού σου κοιτα να χαλαρώσεις κ να ηρεμησεις...μην κάνεις τη τριχα τριχια...εγω σε βρίσκω υπερβολική..ενταξη η πεθερα σου έχει άγχος για το μωρό, αλλά οχι οτι θελει να γεννηθει πρόωρα κ με πρόβλημα:shock::shock: εχεις άδικο σ αυτό!!!

Οσο για τα κιλά....άλλες τα χανουν εύκολα, άλλες δύσκολα..όσο πιο πολλά πάρεις τόσο πιο δύσκολα θα τα χάσεις:rolleyes:

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

μουγκα μουγκα,μην λες τιποτα.σου ευχομαι να το ευχαριστηθεις οπως το ευχαριστηθηκα κι εγω (αληθεια περασα πολυ ωραια!)και να αγαπησεις ακομα περισσοτερο τον αντρα σου(κι ομως υπαρχει και παραπανω απο αυτο που νιωθεις κι εγω δεν το πιστευα αλλα τελικα υπαρχει).παλι με το καλο και με εναν πονο με δυο με οσους,σημασια δεν εχει αυτο μετα θα το ξεχασεις:P.και μην αγχωνεσαι θα αγχωθουμε εμεις για σενα(αγχωθηκα ηδη:D)

Link to comment
Share on other sites

και να αγαπησεις ακομα περισσοτερο τον αντρα σου(κι ομως υπαρχει και παραπανω απο αυτο που νιωθεις κι εγω δεν το πιστευα αλλα τελικα υπαρχει)

 

πόσο δίκιο έχεις και σε μένα αυτό συνέβη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια γεννησα και εγω με πολλους πονους βεβαια :P

Τελικα το χρυσωσε το παιδι δεν αντεξε παρολο που ειπα οχι πηρε και τη λιρα τον σταυρωσε και την εβαλε και απο μεσα και την αφησε.Επρεπε να με δειτε ταυρινα εγινα.Ειχε σκοπο να την αφησει εκει μεσα.Κοιταω τον αντρα μου την αρπαζει κατευθειαν και λεει δηθεν για δικαιολογια θα το παρουν μεσα το παιδι να το αλλαξουν θα την παρουν ξινισε αλλα στον γιοκα της δεν ειπε τιποτα.Ειδικα με το σταυρωμα νευριασα τοσο ποσο δεν λεγεται.Τον πηρε και αγκαλια μη χασει και πεταγε συνεχως υπονοουμενα συνεχως ομως, θα ερθω θα καθησω μεχρι τον Αυγουστο την κοιταξα και ολο ειρωνεια και καλα ξερω οτι σε πειραζει και το λεω για να ενοχληθεις.Δουλεια δεν ειχε ο ..... αντε μην πω.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα και εγω με πολλους πονους βεβαια :P

Τελικα το χρυσωσε το παιδι δεν αντεξε παρολο που ειπα οχι πηρε και τη λιρα τον σταυρωσε και την εβαλε και απο μεσα και την αφησε.Επρεπε να με δειτε ταυρινα εγινα.Ειχε σκοπο να την αφησει εκει μεσα.Κοιταω τον αντρα μου την αρπαζει κατευθειαν και λεει δηθεν για δικαιολογια θα το παρουν μεσα το παιδι να το αλλαξουν θα την παρουν ξινισε αλλα στον γιοκα της δεν ειπε τιποτα.Ειδικα με το σταυρωμα νευριασα τοσο ποσο δεν λεγεται.Τον πηρε και αγκαλια μη χασει και πεταγε συνεχως υπονοουμενα συνεχως ομως, θα ερθω θα καθησω μεχρι τον Αυγουστο την κοιταξα και ολο ειρωνεια και καλα ξερω οτι σε πειραζει και το λεω για να ενοχληθεις.Δουλεια δεν ειχε ο ..... αντε μην πω.

 

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!Ήρθε η ώρα να επικαλεστείς τις ορμόνες της λοχείας!Στον άντρα σου εννοώ!''Αγάπη μου επειδή δεν ελέγχω τα νεύρα μου αυτή την εποχή και λογικό είναι με τόσες ορμόνες, κρίμα δεν είναι να μαλώσουμε με τη μανούλα σου;Τα νεύρα θα φύγουν κοντά στα Χριστούγεννα (!), αν μαλώσω όμως με τη μητέρα θα μείνει στον αιώνα τον άπαντα...Σε παρακαλώ μη με βάλεις σε αυτή τη θέση, θέλω να είμαστε πάντα αγαπημένες!Οπότε πες της μόνο επισκέψεις, όχι διαμονή...Αχ πόσο σ'αγαπώ ζουζουνάκι μου!''

 

Αν έκανε έτσι με το χρύσωμα (ΈΛΕΟΣ), φαντάσου πόσο μπορεί να σε πρήξει στο σπίτι!!!!!Μακριάααααααααααααααααααααααααααααααα

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...