Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1η εξωσωματική


Recommended Posts

pote tha tin kanis tin 1h sou xoriaki;;)

 

Την επόμενη Τρίτη! Και θα είναι και η πρώτη φορά γενικώς που θα κάνω!Πάντως μέχρι την εμβρυομεταφορά έλεγα δεν περνάνε οι μέρες...Δεν ήξερα πως μετά από αυτήν ο χρόνος περνάει ακόμη σιγότερα. Με χαλάει που είμαι ξάπλα. Αλόμη αύριο και Κυριακή να βγω καμιά βολτίτσα γιατί θα μου σαλέψει!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

anupomoni kai ego to akousa otan sou pernoun polla oaria tote i pithanotites gia yperfiergesi einai polles. aggelikoula3 exis dikio thelo sto epomeno rantevou me ton giatro mou na tou miliso gia tis fobies mou dioti kai ego prin 2-3 meres ematha gia tin iperdiergesi meta tin olipsia. i eksosomatikii tha tin kano stin athina sto embruoland.o gia tros mou pantos einai para polu kalos me kathodigi sinexia me pernei monos tou tilefono na dei pos eimai, endiaferete xoris na me kseri meson kapiou gnostou kai afto me boithai na eimai iremi stin idea tou giatrou dioti oloi kseroume oti an kai o giatros den kani kala tin doulia tou tipota den pai kala.

 

 

Είσαι σίγουρη ότι στο κέντρο που πας ειναι η Embrioland? γιατι σε αυτο πάω και γω και σε αυτο δεν ειναι ο Παντός, στην Embrioland ειναι ο Μαντζαβινος και ο Κανακας

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη ότι στο κέντρο που πας ειναι η Embrioland? γιατι σε αυτο πάω και γω και σε αυτο δεν ειναι ο Παντός, στην Embrioland ειναι ο Μαντζαβινος και ο Κανακας

 

Συγγνώμη που πετάγομαι αλλα εγώ ετσι όπως διάβασα το μήνυμα της κατάλαβα ότι δεν έγραψε όνομα. Αλλα έγραψε πάντως ο γιατρός μου είναι πολύ καλός! Αυτό φαντάστηκα ότι εγραψε. Μπορει λάθος να κατάλαβα!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία και σε εσένα! Εγώ από τα utrogestan δεν έχω τίποτα! Εμένα με αγχώνει που χω πονάκια μια μέρα μετά την εμβρυομεταφορά.

ΚΑΛΗΜΕΡΑμην ανησυχεις καθολου για τα πονακια,κανε υπομονη μονο και σκεψου θετικα....την δευτερα θα παω για χοριακη και τρωγομαι να αγορασω τεστ φαρμακειου πιο πριν!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑμην ανησυχεις καθολου για τα πονακια,κανε υπομονη μονο και σκεψου θετικα....την δευτερα θα παω για χοριακη και τρωγομαι να αγορασω τεστ φαρμακειου πιο πριν!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Εσύ είχες τίποτα πονάκια;

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνώμη που πετάγομαι αλλα εγώ ετσι όπως διάβασα το μήνυμα της κατάλαβα ότι δεν έγραψε όνομα. Αλλα έγραψε πάντως ο γιατρός μου είναι πολύ καλός! Αυτό φαντάστηκα ότι εγραψε. Μπορει λάθος να κατάλαβα!

 

kala katalabes anupomoni, aggelikoula mou den einai o giatros mou o k. Pantos.stin embryoland tha gini i eksosomatiki mou.o giatros mou aplos einai paaaaaraaaaaa polu kalos san anthropos.pote tha pas gia tin eksosomatikoula sou aggelikoula;

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη Τρίτη! Και θα είναι και η πρώτη φορά γενικώς που θα κάνω!Πάντως μέχρι την εμβρυομεταφορά έλεγα δεν περνάνε οι μέρες...Δεν ήξερα πως μετά από αυτήν ο χρόνος περνάει ακόμη σιγότερα. Με χαλάει που είμαι ξάπλα. Αλόμη αύριο και Κυριακή να βγω καμιά βολτίτσα γιατί θα μου σαλέψει![/QU

 

 

 

 

sou eyxomai na pane ola kala, an kai den eftasa akoma sto stadio tis embriometaforas apo tora exo agonia.elpizo na eisai tyxeri kai na exis anthropous na se boithane aftes tis meres....alithia pera apo agonia gia tin xoriaki pos niothis mesa;;

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη Τρίτη! Και θα είναι και η πρώτη φορά γενικώς που θα κάνω!Πάντως μέχρι την εμβρυομεταφορά έλεγα δεν περνάνε οι μέρες...Δεν ήξερα πως μετά από αυτήν ο χρόνος περνάει ακόμη σιγότερα. Με χαλάει που είμαι ξάπλα. Αλόμη αύριο και Κυριακή να βγω καμιά βολτίτσα γιατί θα μου σαλέψει![/QU

 

 

 

 

sou eyxomai na pane ola kala, an kai den eftasa akoma sto stadio tis embriometaforas apo tora exo agonia.elpizo na eisai tyxeri kai na exis anthropous na se boithane aftes tis meres....alithia pera apo agonia gia tin xoriaki pos niothis mesa;;

Εγώ δε νιώθω τίποτα απολύτως! Μόνο κάτι πολύ πολύ μικρά πονάκια!Ευτυχώς έχω ανθρώπους που με βοηθάνε. Το κακό είναι το ότι είμαι υπερκινητική και θέλω να τα κάνω όλα μόνη μου και με το ζόρι συγκρατιέμαι! Εσύ πώς νιώθεις;

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε νιώθω τίποτα απολύτως! Μόνο κάτι πολύ πολύ μικρά πονάκια!Ευτυχώς έχω ανθρώπους που με βοηθάνε. Το κακό είναι το ότι είμαι υπερκινητική και θέλω να τα κάνω όλα μόνη μου και με το ζόρι συγκρατιέμαι! Εσύ πώς νιώθεις;

 

 

kego mia apta idia eimai arketa anodis kai den kathome sta abga mou. den ksero pos tha mino mino sto krebati 4 meres.pros to paron eimai polu kalitera akoma kai prin apo ta farmaka.ute zalades ute komares ute nautia ute nevra tipota apolutos.eimai para polu kala pros to paron gi ayto fobamai stin olipsia min einai frikti poni.pantos prin paro ta farmaka mou kegane oti tha eimai me xirotera nevra ki omos eimai polu kalitera.mou kani entiposi akoma kai emena.stis eneseis esena o arganismos sou pos antedrase;;

Link to comment
Share on other sites

 

 

kego mia apta idia eimai arketa anodis kai den kathome sta abga mou. den ksero pos tha mino mino sto krebati 4 meres.pros to paron eimai polu kalitera akoma kai prin apo ta farmaka.ute zalades ute komares ute nautia ute nevra tipota apolutos.eimai para polu kala pros to paron gi ayto fobamai stin olipsia min einai frikti poni.pantos prin paro ta farmaka mou kegane oti tha eimai me xirotera nevra ki omos eimai polu kalitera.mou kani entiposi akoma kai emena.stis eneseis esena o arganismos sou pos antedrase;;

 

Εμένα είχε αντιδράσει πολύ καλά! Δεν το περίμενα γιατί ενάμιση χρόνο τώρα που προσπαθούσα με χάπια ήταν απογοητευτική η καταστασή μου! Και με τις ενέσεις έκανα 23 ωάρια! Δεν είχα καμιά παρενέργεια ευτυχώς!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Εμένα είχε αντιδράσει πολύ καλά! Δεν το περίμενα γιατί ενάμιση χρόνο τώρα που προσπαθούσα με χάπια ήταν απογοητευτική η καταστασή μου! Και με τις ενέσεις έκανα 23 ωάρια! Δεν είχα καμιά παρενέργεια ευτυχώς!

 

 

 

kai emena o organismos mou exei antidrasei polu kala.makari oi anyshxies mou na meinoun mono sto mualo mou kai na mhn vgoun alithinoi.avrio tha pao na kano tin defteri oistradiolh kai tin methepomeni bdomada mpeno gia tin olipsia.anypomono teleiosoun ola me eyxarista apotelesmata gia oles mas tis melouses manoules....kai na pane kala kai gia sena kai gia mena kai gia oles mas..pou anypomonoume!!

Link to comment
Share on other sites

kala katalabes anupomoni, aggelikoula mou den einai o giatros mou o k. Pantos.stin embryoland tha gini i eksosomatiki mou.o giatros mou aplos einai paaaaaraaaaaa polu kalos san anthropos.pote tha pas gia tin eksosomatikoula sou aggelikoula;

 

Sorry βρε κούκλα είπες ο γιατρός μου παντός είναι καλός και κατάλαβα άλλο!!!!!!τελοσπαντων απο τα λεγόμενα σου καταλαμβά ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό τον κ Μαντζαβινο ε;;;; Την εμβρυομεταφορα την έκανα 3-5-12 και ελπίζω να πανε όλα Καλα μου είπε 17-5 χοριακη, αλλά δεν ξέρω πως θα αντεξω μέχρι τότε!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry βρε κούκλα είπες ο γιατρός μου παντός είναι καλός και κατάλαβα άλλο!!!!!!τελοσπαντων απο τα λεγόμενα σου καταλαμβά ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό τον κ Μαντζαβινο ε;;;; Την εμβρυομεταφορα την έκανα 3-5-12 και ελπίζω να πανε όλα Καλα μου είπε 17-5 χοριακη, αλλά δεν ξέρω πως θα αντεξω μέχρι τότε!!!

 

ante elpizo na eisai i proti sto forum mas pou tha mas exeis kala nea kai meta na synexisi i anypomoni meta ego kai meta oles oses kanoume eksosomatiki.kala apotelesmata eyxome se oles mas kai na perasei grigora o kairos kai na min anipomonoume toso..

Link to comment
Share on other sites

mipos kserete koritsia poso kanei sto iaso i eksetesh oistradiolhs;;

 

Εγώ στο μικροβιολογικό την πλήρωσα 26,5 και στο κέντρο 30 ευρώ! Θεσσαλονίκη

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mipos kserete koritsia poso kanei sto iaso i eksetesh oistradiolhs;;

 

 

Την εξωσωματικη μου είπες ότι θα. Την κανείς στο Embrioland σωστά??? γιατι να κανείς την εξέταση στο Ιασω και να πληρώσεις . Αν το κανείς στο Embrioland δεν θα πληρώσεις κάτι επιπλέον, όλα αυτα ειναι μεσα στο πακέτο.... Τουλάχιστον σε μένα έτσι ηταν.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααα τι κάνετε;;;Εγώ ακόμη και σήμερα θα κάτσω ξάπλα και από αύριο ια αρχίσω να κινούμαι γιατί νιώθω σα χαλασμένη μηχανή!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια γιατι καθεστε ξαπλα τόσες μέρες ! Ο γιατρός μου μου είπε την πρώτη μέρα να προςρξω και γω απο υπερβάλλον ζήλο ξαπλώνα και την επόμενη όπου ο άντρας μου μου βάλε της φωνες( ο οποίο είναι επίσης γιατρός) ! Σασ εχουν πει οι γιατροί να είστε ξαπλα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια γιατι καθεστε ξαπλα τόσες μέρες ! Ο γιατρός μου μου είπε την πρώτη μέρα να προςρξω και γω απο υπερβάλλον ζήλο ξαπλώνα και την επόμενη όπου ο άντρας μου μου βάλε της φωνες( ο οποίο είναι επίσης γιατρός) ! Σασ εχουν πει οι γιατροί να είστε ξαπλα;;;;

 

Εμένα ναι οι γιατροί που είπαν 3 μέρες όσο μπορώ ξάπλα και όχι ακινησία!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κι από μένα

1η εξωσωματική μετά από 2 βιοχημικές τo 2008 και 4 χρόνια χωρίς τίποτα άλλο στον ορίζοντα. Άφού κάναμε όλες τις εξετάσεις, καταλήξαμε ότι έχουμε θρομβοφιλία, ενώ έχω πολυκυστικές και hasimoto, θυροειδή.

Αρχικά με ξεκίνησε με 200ml puregon, στην πορεία είδαμε υπερδιέργεση ωοθηκών και το κατέβασε στο κατώτερο όριο τα 100ml πόσο κακό είναι αυτό? Πρέπει να προσθέσω ότι ο γιατρός μου με έπαιρνε σχεδόν κάθε μέρα τηλέφωνο από την αρχή της διαδικασίας και μου έλεγχε την υπερδιέργεση από την αρχή της με συνεχείς αιμοληψίες, κάτι που με καθυσήχαζε.

 

Ήθελα να σας τα γράψω όλα αυτά γιατί είμαι αγχωμένη λόγο του ιστορικού και της ηλικίας μου, είμαι 36. Πιο πολύ με ανησυχεί που μετά από ένα μεγάλο σύνολο εξετάσεων από το 2008 δεν έχουμε βρει από που προέρχονταν οι παλίνδρομες και γιατί δεν είχαμε τίποτα άλλο για 4 χρόνια. Καταλαβαίνω ότι όλα αυτά είναι παρελθόν αλλά δεν θέλω να βρίσκομαι στην αβεβαιότητα. Ελπίζω από τώρα και έπειτα όλα να γίνουν για καλό.

 

Σήμερα κάνω την ovitrell και τη Δευτέρα πάω για ωοληψία....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κι από μένα

1η εξωσωματική μετά από 2 βιοχημικές τo 2008 και 4 χρόνια χωρίς τίποτα άλλο στον ορίζοντα. Άφού κάναμε όλες τις εξετάσεις, καταλήξαμε ότι έχουμε θρομβοφιλία, ενώ έχω πολυκυστικές και hasimoto, θυροειδή.

Αρχικά με ξεκίνησε με 200ml puregon, στην πορεία είδαμε υπερδιέργεση ωοθηκών και το κατέβασε στο κατώτερο όριο τα 100ml πόσο κακό είναι αυτό? Πρέπει να προσθέσω ότι ο γιατρός μου με έπαιρνε σχεδόν κάθε μέρα τηλέφωνο από την αρχή της διαδικασίας και μου έλεγχε την υπερδιέργεση από την αρχή της με συνεχείς αιμοληψίες, κάτι που με καθυσήχαζε.

 

Ήθελα να σας τα γράψω όλα αυτά γιατί είμαι αγχωμένη λόγο του ιστορικού και της ηλικίας μου, είμαι 36. Πιο πολύ με ανησυχεί που μετά από ένα μεγάλο σύνολο εξετάσεων από το 2008 δεν έχουμε βρει από που προέρχονταν οι παλίνδρομες και γιατί δεν είχαμε τίποτα άλλο για 4 χρόνια. Καταλαβαίνω ότι όλα αυτά είναι παρελθόν αλλά δεν θέλω να βρίσκομαι στην αβεβαιότητα. Ελπίζω από τώρα και έπειτα όλα να γίνουν για καλό.

 

Σήμερα κάνω την ovitrell και τη Δευτέρα πάω για ωοληψία....

 

Γεια σου! Σου εύχομαι καλή επιτυχία να ' χεις!Όσον αφορά την υπερδιέγερση να μην τη φοβάσαι αφού ο γιατρός σου σε ελέγχει λογικά με την εξέταση της οιστραδιόλης! Όλα καλά θα πάνε!Σκέψου θετικά!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Οι μέρες κυλάνε πολύ σιγά....πφφφφ!!Ακόμη 10 μέρες. Ρε κορίτσια σας έχω πρήξει μ' αυτή την ερώτηση, αλλά όσες ξέρετε απαντήστε μου. Είναι δυνατόν να έχω πονάκια μικρά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς και στο τέλος να 'χω θετικό αποτέλεσμα; Έχω ξενερώσει μ΄αυτά τα πονάκια. Θα προτιμούσα να μην είχα τίποτα..

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...