Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1η εξωσωματική


Recommended Posts

ευχαριστώ για την απάντηση. και συ καλή επιτυχία την τετάρτη! και γω τετάρτη πάω για ωοληψία τελικά! εχεις 16?? :shock:

εγώ έκανα μονο 6 αυγουλάκια!

τελικά πήγα και τα πήρα απο φαρμακείο σήμερα και πλήρωσα μόνο 10 ευρώ συμμετοχή. αλλά είναι πολλά!

το pregnyl το είχα ήδη αγοράσει οπότε μου έγραψε:

utrogestan

duphaston

medrol

vutopar

cyclacur

vibramycin

salospir

!!!!!!!!!!!!!!!

προς το παρόν παρενέργιες είχα μονο από την κλομιφαίνη.

ειναι πάντος πολλά τα φάρμακα ρε παιδιά!

τι να πω;

καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που πάνε για εξωσωματική ή περιμένουν αποτελέσματα! φιλάκια

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ για την απάντηση. και συ καλή επιτυχία την τετάρτη! και γω τετάρτη πάω για ωοληψία τελικά! εχεις 16?? :shock:

εγώ έκανα μονο 6 αυγουλάκια!

τελικά πήγα και τα πήρα απο φαρμακείο σήμερα και πλήρωσα μόνο 10 ευρώ συμμετοχή. αλλά είναι πολλά!

το pregnyl το είχα ήδη αγοράσει οπότε μου έγραψε:

utrogestan

duphaston

medrol

vutopar

cyclacur

vibramycin

salospir

!!!!!!!!!!!!!!!

προς το παρόν παρενέργιες είχα μονο από την κλομιφαίνη.

ειναι πάντος πολλά τα φάρμακα ρε παιδιά!

τι να πω;

καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που πάνε για εξωσωματική ή περιμένουν αποτελέσματα! φιλάκια

 

΄Εκανα πολλά! 23 ωάρια μου πήραν στην ωοληψία!!!Και τώρα έχω 16 εμβρυάκια να με περιμένουν...

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει η μέρα που θα υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου... Αύριο!!!!!!!Αχ ελπίζω όλα καλά και να τα 'χω μαζί μου για 9 μήνες. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι δεν έχω πολύ άγχος. Να γελάσουμε και λίγο.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει η μέρα που θα υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου... Αύριο!!!!!!!Αχ ελπίζω όλα καλά και να τα 'χω μαζί μου για 9 μήνες. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι δεν έχω πολύ άγχος. Να γελάσουμε και λίγο.

 

 

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει η μέρα που θα υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου... Αύριο!!!!!!!Αχ ελπίζω όλα καλά και να τα 'χω μαζί μου για 9 μήνες. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι δεν έχω πολύ άγχος. Να γελάσουμε και λίγο.

ola kala na sou pane koritsi mou mesa apo thn kardia mou !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

boubou 29 και KONSTANTINA.NIDINA σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Σ' ολόκληρο τον κύκλο ήμουν μέσα στο άγχος και σήμερα λες και δεν έχω καθόλου άγχος. Αχ και είμαι τόσο αγχώδης τύπος που απορώ.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει η μέρα που θα υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου... Αύριο!!!!!!!Αχ ελπίζω όλα καλά και να τα 'χω μαζί μου για 9 μήνες. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι δεν έχω πολύ άγχος. Να γελάσουμε και λίγο.

 

Σου εύχομαι ολόψυχα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!! Όλα μα όλα να σου πάνε καλά και να έχεις τον Θεό μέσα σου και μαζί σου σε αυτή σου την προσπάθεια!

Ysh1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει η μέρα που θα υποδεχτώ τα εμβρυάκια μου... Αύριο!!!!!!!Αχ ελπίζω όλα καλά και να τα 'χω μαζί μου για 9 μήνες. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι δεν έχω πολύ άγχος. Να γελάσουμε και λίγο.

καλη επιτυχια κουκλα!! το οτι δεν εχεις αγχος νομιζω πως ειναι καλο! θετικη σκεψη χρειαζεται!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις έκανα την εμβρυομεταφορά! Δύο μου βάλανε! Το ένα άριστο και το άλλο πάρα πολύ καλό! Έτσι μου 'παν! Σε 14 μέρες χοριακή! Για να δούμε!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις έκανα την εμβρυομεταφορά! Δύο μου βάλανε! Το ένα άριστο και το άλλο πάρα πολύ καλό! Έτσι μου 'παν! Σε 14 μέρες χοριακή! Για να δούμε!

 

Άντε ωραία a upomoni, με το καλο για όλες μας!!!! Γιατι σου βάλανε δυο απο τα τόσα εμβρυα που είχες τελικα??? σε ρωτάω γιατι και γω είχα 14 ωαρια απο τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα εννιά αλλα τελικα επιβιωσαν 3 τα οποία μου εμφυτευσαν τελικα, και δεν σου κρύβω πως απογοητευτικα λίγο, αλλα το τελικό αποτέλεσμα θα δείξει!!εχω πάω για χοριακη σε μια βδομάδα, αν θα αντεξω απο την αγωνία μου και δεν πάω πιο νωρίς ..... Χχαχαχαχα για να δουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντε ωραία a upomoni, με το καλο για όλες μας!!!! Γιατι σου βάλανε δυο απο τα τόσα εμβρυα που είχες τελικα??? σε ρωτάω γιατι και γω είχα 14 ωαρια απο τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα εννιά αλλα τελικα επιβιωσαν 3 τα οποία μου εμφυτευσαν τελικα, και δεν σου κρύβω πως απογοητευτικα λίγο, αλλα το τελικό αποτέλεσμα θα δείξει!!εχω πάω για χοριακη σε μια βδομάδα, αν θα αντεξω απο την αγωνία μου και δεν πάω πιο νωρίς ..... Χχαχαχαχα για να δουμε

 

Γεια σου!!Λοιπόν μου βάλανε δύο γιατί λένε είμαι μικρή σ' ηλικία. Ο γυναικολόγος μου μού το είχε πει νωρίτερα παρόλο που είχα 23 ωάρια και 21 ήταν ώριμα,ότι θα βάζαμε δύο. Γονιμοποιήθηκαν τα 15.Εμένα επιβίωσαν άλλα 9 τα οποία μπήκαν στην κρυοσυντήρηση και με περιμένουν για 3 κύκλους μου παν αν δεν πάει καλά η πρώτη.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!!Λοιπόν μου βάλανε δύο γιατί λένε είμαι μικρή σ' ηλικία. Ο γυναικολόγος μου μού το είχε πει νωρίτερα παρόλο που είχα 23 ωάρια και 21 ήταν ώριμα,ότι θα βάζαμε δύο. Γονιμοποιήθηκαν τα 15.Εμένα επιβίωσαν άλλα 9 τα οποία μπήκαν στην κρυοσυντήρηση και με περιμένουν για 3 κύκλους μου παν αν δεν πάει καλά η πρώτη.

 

 

 

Μου έκανε εντύπωση , γιατι νόμιζα ότι τα τρία εμβρυα ειναι το στάνταρ (minimum)νούμερο. Πόσο ετών είσαι δηλαδη? εγω είμαι 31 και μου είπε ότι 3 βάζουν στην ηλικία μου !τέλος πάντων μάλλον αυτα δεν έχουν και τόση σημασία όσο εχει το τελικό αποτέλεσμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση , γιατι νόμιζα ότι τα τρία εμβρυα ειναι το στάνταρ (minimum)νούμερο. Πόσο ετών είσαι δηλαδη? εγω είμαι 31 και μου είπε ότι 3 βάζουν στην ηλικία μου !τέλος πάντων μάλλον αυτα δεν έχουν και τόση σημασία όσο εχει το τελικό αποτέλεσμα!!!!

 

Εγώ είμαι 27!Για να είμαι ειλικρινής δεν το σκέφτηκα παραπάνω! Μου ΄πε δύο και συμφώνησα!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία! σου εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά! και καλή υπομονή! ;)

και συ angelinaki! μια τεράστια χοριακή και να σου πάνε όλα καλά!

 

και γω πάω μαλλον για εμβριομεταφορά σε 2 μέρες. τελικά είχα 4 καλά (τα άλλα έσπασαν) και δεν ξέρω απο αυτά πόσα θα γονιμοποιηθούν...

κορίτσια εχει καμιά άλλη τρομερές ζαλάδες απο το utrogestan? ολο νομίζω οτι θα λιποθυμίσω!

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία! σου εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά! και καλή υπομονή! ;)

και συ angelinaki! μια τεράστια χοριακή και να σου πάνε όλα καλά!

 

και γω πάω μαλλον για εμβριομεταφορά σε 2 μέρες. τελικά είχα 4 καλά (τα άλλα έσπασαν) και δεν ξέρω απο αυτά πόσα θα γονιμοποιηθούν...

κορίτσια εχει καμιά άλλη τρομερές ζαλάδες απο το utrogestan? ολο νομίζω οτι θα λιποθυμίσω!

 

Καλή επιτυχία και σε εσένα! Εγώ από τα utrogestan δεν έχω τίποτα! Εμένα με αγχώνει που χω πονάκια μια μέρα μετά την εμβρυομεταφορά.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλή επιτυχία! σου εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά! και καλή υπομονή! ;)

και συ angelinaki! μια τεράστια χοριακή και να σου πάνε όλα καλά!

 

και γω πάω μαλλον για εμβριομεταφορά σε 2 μέρες. τελικά είχα 4 καλά (τα άλλα έσπασαν) και δεν ξέρω απο αυτά πόσα θα γονιμοποιηθούν...

κορίτσια εχει καμιά άλλη τρομερές ζαλάδες απο το utrogestan? ολο νομίζω οτι θα λιποθυμίσω!

 

Lucciola πως πας? έκανες εμβρυομεταφορα? ποσά εμβρυα και έχεις?

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!!!xerome pou vrika afto to forum na min niothoume moni mas se afton ton agona.eimai i aggeliki eimai 26 xronon kai molis prin 3 mines ematha oti den mporo na kano pedaki.to ematha meta apo prospathia silipsis 2 xronon.amesos prospathisa na matho ti mporousa na kano gia na apoktiso ena morakii. o giatros me proetepse se eksosomatiki katefthian. kano edo kai 13 meres daronda kai tin tetarti to bradi ksekinisa taftoxrona kai menopur. diabazo sinexia oti meta tin olipsia i perisoteres exete perasi iperdiergesi. tin alli deftera mpeno mesa gia olipsia kai fobame paaaaaaara aaaaaaaaaa polyyyyyyyyyyyyyy. (to problima mou einai den yparxi ek fiseos i deksia salpigga kai i aristeri einai ydrosalpigga kai boulomeni).

me ektimisi aggeliki

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!!!xerome pou vrika afto to forum na min niothoume moni mas se afton ton agona.eimai i aggeliki eimai 26 xronon kai molis prin 3 mines ematha oti den mporo na kano pedaki.to ematha meta apo prospathia silipsis 2 xronon.amesos prospathisa na matho ti mporousa na kano gia na apoktiso ena morakii. o giatros me proetepse se eksosomatiki katefthian. kano edo kai 13 meres daronda kai tin tetarti to bradi ksekinisa taftoxrona kai menopur. diabazo sinexia oti meta tin olipsia i perisoteres exete perasi iperdiergesi. tin alli deftera mpeno mesa gia olipsia kai fobame paaaaaaara aaaaaaaaaa polyyyyyyyyyyyyyy. (to problima mou einai den yparxi ek fiseos i deksia salpigga kai i aristeri einai ydrosalpigga kai boulomeni).

me ektimisi aggeliki

 

Aggeliki 12 καλησπέρα! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια σου να είναι η τυχερή σου. Εγώ είμαι 2 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα κι έχω την ωοληψία μου πολύ πρόσφατη. Εγώ δεν έπαθα υπερδιέγερση παρόλο που τη φοβόμουνα πάρα πολύ και επειδή έκανα κάθε μέρα πολλές μονάδες puregon και γιατί στην ωοληψία μου πήρανε πάνω από 20 ωάρια. Για την ακρίβεια 23 και είχα ακούσει ότι όσο πιο πολλά κάνεις, τόσο μεγαλύτερες είναι οι πιθανότητες. Αλλά τελικά για μένα μετράει ο οργανισμός της κάθε γυναίκας.. Πως θα ανταποκριθεί στη διέγερση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!!!xerome pou vrika afto to forum na min niothoume moni mas se afton ton agona.eimai i aggeliki eimai 26 xronon kai molis prin 3 mines ematha oti den mporo na kano pedaki.to ematha meta apo prospathia silipsis 2 xronon.amesos prospathisa na matho ti mporousa na kano gia na apoktiso ena morakii. o giatros me proetepse se eksosomatiki katefthian. kano edo kai 13 meres daronda kai tin tetarti to bradi ksekinisa taftoxrona kai menopur. diabazo sinexia oti meta tin olipsia i perisoteres exete perasi iperdiergesi. tin alli deftera mpeno mesa gia olipsia kai fobame paaaaaaara aaaaaaaaaa polyyyyyyyyyyyyyy. (to problima mou einai den yparxi ek fiseos i deksia salpigga kai i aristeri einai ydrosalpigga kai boulomeni).

me ektimisi aggeliki

 

 

aggeliki12 απο που να αρχίσω, καταρχήν μην φοβάσαι τίποτα η εξωσωματικη δεν ειναι τίποτα! Η Ωοληψια ειναι ανώδυνη γιατι σε κοιμηθούν και δεν καταλαβαίνεις τίποτα , ένω η εμβρυομεταφορα ειναι ο ίδιος πόνος με Παπ τεστ, δηλαδη δεν νιώθεις τίποτα! Όσο για την υπέρ διέγερση επισης μη φοβάσαι γιατι ο γιατρός θα σε παρακολουθεί συνεχώς με αιματολογικες και με υπέροχο ώστε να μην πάρεις υπέρ διέγερση. Θα σου πρότεινα να του πεις τις ανησυχίες σου και θα σου λύσει όλες τις απορίες. Πυ θα κανείς την εξωσωματικη?

Link to comment
Share on other sites

anupomoni kai ego to akousa otan sou pernoun polla oaria tote i pithanotites gia yperfiergesi einai polles. aggelikoula3 exis dikio thelo sto epomeno rantevou me ton giatro mou na tou miliso gia tis fobies mou dioti kai ego prin 2-3 meres ematha gia tin iperdiergesi meta tin olipsia. i eksosomatikii tha tin kano stin athina sto embruoland.o gia tros mou pantos einai para polu kalos me kathodigi sinexia me pernei monos tou tilefono na dei pos eimai, endiaferete xoris na me kseri meson kapiou gnostou kai afto me boithai na eimai iremi stin idea tou giatrou dioti oloi kseroume oti an kai o giatros den kani kala tin doulia tou tipota den pai kala.

Link to comment
Share on other sites

ksexasa na sas po oti akouga polla gia ta farmaka,ki omos sas leo oti molis ksekinisa ta farmaka eimai allos anthropos.den exo kamia parenergia katholou neyra mono enisixies. mallon tha arxiso na pperno ta farmaka kai meta tin eksosomatiki dioti o andras mou exi iremisi apo mena..xaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Aggeliki 12 καλησπέρα! Εύχομαι αυτή η προσπάθεια σου να είναι η τυχερή σου. Εγώ είμαι 2 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα κι έχω την ωοληψία μου πολύ πρόσφατη. Εγώ δεν έπαθα υπερδιέγερση παρόλο που τη φοβόμουνα πάρα πολύ και επειδή έκανα κάθε μέρα πολλές μονάδες puregon και γιατί στην ωοληψία μου πήρανε πάνω από 20 ωάρια. Για την ακρίβεια 23 και είχα ακούσει ότι όσο πιο πολλά κάνεις, τόσο μεγαλύτερες είναι οι πιθανότητες. Αλλά τελικά για μένα μετράει ο οργανισμός της κάθε γυναίκας.. Πως θα ανταποκριθεί στη διέγερση.

 

sou eyxomai na sou pane olaaaaaaaaaa kalaaaaaaaaaaaaa kai tin alli bdomada na kathese xaidevontas tin kilitsa sou na tin vlepis na megaloni....:D:D

Link to comment
Share on other sites

sou eyxomai na sou pane olaaaaaaaaaa kalaaaaaaaaaaaaa kai tin alli bdomada na kathese xaidevontas tin kilitsa sou na tin vlepis na megaloni....:D:D

 

Μακάρι όλες να πάρουμε μια θετικότατη χοριακή!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...