Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Με λένε Κατερίνα και είμαι Ελληνίδα


Jarett

Recommended Posts

Χάρη στους περισσότερους?

Μήπως να το εξηγήσεις λίγο αυτό ή οι περισσότεροι Έλληνες έχουν σπίτι στην Δ. Αρεοπαγείτου?

Φιλενάδα δεν έγιναν όλοι οι Έλληνες υπουργοι εθνικης άμυνας. Αν είχαν γίνει τότε να βλέπαμε πόσοι θα είχαν σπίτια στην Δ.Αρεοπαγείτου :rolleyes:

 

Όμως για να είμαι ειλικρινής, δεν πιστευω πως φταιει μονο ο κακός μας εαυτός που φτασαμε σε αυτό το χάλι. Άλλωστε σιγα σιγά ακολουθούν το λαμπρό παραδειγμά μας και άλλες χώρες βλ Πορτογαλία, Ισπανία, Ιταλία, ακόμα και η Γαλλία, η Αυστρια η Ολλανδία έχουν αρχίσει να παίρνουν μέτρα. Πολύ θα ηθελα την άποψη της kinka επι του θεματος ;)

 

Τι να κάνω ρε Harlow... ταϊζω-ξεσκατιζω...ταϊζω-ξεσκατιζω...ταϊζω-ξεσκατιζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 519
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια οι Τουρκοι μας ελεγαν (επι τουρκοκρατιας) ρωμιούς για να τονισουν την προηγουμενη υποτελεια μας στην ρωμαικη αυτοκρατορια

Το "γραικός" ειναι αρχαιοτερο του "Ελληνα" μην το συγχεετε με το "γκιαούρ" των Τουρκων

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οι Τουρκοι μας ελεγαν (επι τουρκοκρατιας) ρωμιούς για να τονισουν την προηγουμενη υποτελεια μας στην ρωμαικη αυτοκρατορια

Το "γραικός" ειναι αρχαιοτερο του "Ελληνα" μην το συγχεετε με το "γκιαούρ" των Τουρκων

Ναι το διάβασα μόλις τώρα στο wikipedia.Λέει οτι οι Ελληνες αυτοαποκαλούνταν και γραικοί και αργότερα ρωμιοί.Αργότερα πήρε άλλο νόημα και ο ένας χαρακτηρισμός και ο άλλος.Εχεις δίκιο.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τους ΓΕρμανους τους λενε καποιοι λαοι "αλεμανους" αλλοι Γερμανους και εκεινοι αυτοαποκαλουνται dutch(σορυ αν δεν το εγραψα σωστα)

Τους Γαλλους τους λεμε ετσι ενω η επισημη ονομασια ειναι Francais (παλι σορυ ..αν δεν το γραφω σωστα)

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εγω ειμαι υπερ καθε προβολης στο εξωτερικο.. ακομα και αν ειναι κοπια απο ενα αλλο.. ακομα ακομα!

Ομως θα συμφωνισω με καποιες κοπελες οτι εμεις οι ιδιοι βγαλαμε τα ματακια μας!Ο καθε ενας χωριστα.

Ομως μας μαθανε ετσι.Το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι λενε.Εγω ειμαι 33 και ενω το παιζω εντιμος πολιτης και χρησιμος στην κοινωνια.. εχω λαδωσει για να παρω διπλωμα.. εχω λαδωσει τον γιατρο που μου εκανε λαμπαροσκοπηση.. η μαμα μου εχει λαδωσει καποιον μεγαλο.. για να ερθει ο αδελφος μου απο την παραμεθωριο κοντα στην αθηνα οταν ηταν φανταρος κλπ κλπ.Εχω μεγαλωσει με την ατακα "μπες στο δημοσιο και θα εισαι αραχτη... θα κανεις ανετα τα παιδια σου.. θα παιρνεις τα λεφτακια σου ενω θα καθεσαι κλπ κλπ".Ασχετα αν δεν το προσπαθισα ποτε.. μου ακουγοταν σαν ονειρο .. και μαλιστα συμβουλευα και αλλους να το κανουν!

Φταιω λοιπον η οχι???

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επι τουρκοκρατιας το "ΓΡΕΚΟΣ" ηταν υποτιμητικη λεξη που χρησιμοποιουσαν οι Τ ουρκοι οταν αναφεροντουσαν στους ελληνες (δεν ξερω τι σημαινει στα τουρκικα) και ετσι εμεινε το greece και greek. κανονικα η ελληνικη λεξη ειναι ΗΕLLAS.

 

Το Γραικος ειναι πολυ παλιοτερο του Ελλας και Ελληνας. Βασικα ειναι παλιοτερο της Τουρκοκρατιας. Απλα εκει το πηρανε και το 'υποτιμησανε'. Εγω Γραικα ειμαι.....εσεις να γινεται Χελιν......μου θυμιζει τα Νεφελιμ......κανει και ωραια ποιηση.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε από το ''όταν εμείς χτίζαμε Παρθενώνες εσείς......."

Τελοσπάντων, μεγάλο θέμα....απλώς ποστάρω ένα κείμενο που διάβασα και μου άρεσε....Περιέχει απόσμασμα από την ταινία ''χώρα προέλευσης''.....

 

http://maotv.posterous.com/hellene

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε από το ''όταν εμείς χτίζαμε Παρθενώνες εσείς......."

 

To άλλο μυρτούλα εμένα μου αρέσει περισσότερο " όταν εμείς είχαμε χοληστερίνη εσείς τρώγατε ακόμη ρίζες "

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο δεν ειναι τπτ αλλο παρα μια κακογραμμενη σκονη στα ματια μας για να νομιζουμε οτι φωναζει και καποιος αλλος μαζι μας ενω συνεχιζουν να μας &%$ απο ολες τις πλευρες. Λες και εμεις δεν ειμαστε περηφανοι......το βρισκω ΠΛΕΟΝ κακογουστο.

 

Συμφωνω 100% (γι αλλη μια φορα) μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολοι λιγο πολυ εχουμε μεριδιο ευθυνης. Ημασταν μια χωρα φτωχη με 'πλουσιους' πολιτες. Αυτο δεν μπορουσαν να καταλαβουν οι 'ξενοι' πως γινεται. Η φουσκα εσκασε και μειναμε μλκες! Η μοναδικη χωρα που εκανε Ολυμπιακους χωρις να εχει πλανο. Η Αγγλια κανει Ολυμπιακους για να αναβαθμισει μια υποβαθμισμενη περιοχη.Εμεις μονο για το Θεαθηναι...τοσο αχρηστοι ειμαστε εμ δωσαμε τοσα λεφτα εμ δεν εκμεταλλευτηκαμε τις εγκαταστασεις...Φαγανε, φαγανε....απο παντου τρωνε...απο τα αυτια θα τους βγει το πολυ φαι...

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα Μουτσάτσου: Απαντάει σε όσους την κατηγορούν

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 25 Απριλίου 2012, 11:40

 

Η Κατερίνα Μουτσάτσου κατάφερε να «ταρακουνήσει» το Διαδίκτυο με το βίντεο «Είμαι Έλλην», που ανέβασε στο youtube πριν από λίγες μέρες.

 

Πολλοί όμως την κατηγόρησαν για αντιγραφή παλαιότερου διαφημιστικού σποτ.

 

Δείτε πως απαντάει η ίδια:

 

«Το video “Είμαι Έλλην” είναι μια αντιγραφή του καναδικού, έτσι ανέβηκε στο διαδίκτυο για όσους δηλαδή δεν το είδαν γραμμένο στα σχόλια του YouTube και φυσικά δεν υποστήριξα ότι δεν είναι. Απλά όταν είδα το video “Είμαι Καναδός” αναρωτήθηκα τι θα μπορούσα να πω εγώ αν είχα ένα μόνο λεπτό για να εξηγήσω ποια είμαι και να καταρρίψω όλα τα στερεότυπα με τα οποία έχω βρεθεί αντιμέτωπη στη ζωή μου.

 

Το video που έφτιαξα ακολούθησε τα πρότυπα του καναδικού. Δεν με πειράζει να αντιγράψω κάτι, αν μπορώ να βγάλω από αυτό κάτι πρωτότυπο κι εδώ η πρωτοτυπία εντοπίζεται στο σενάριο. Τελικά δεν έχει καμία σημασία γιατί το έκανα. Το έκανα γιατί έτσι ήθελα. Καλώς ήλθατε στο internet. Μπορώ να κάνω ότι θέλω και το ίδιο κι εσείς», αναφέρει η Κατερίνα στον τοίχο της και συνεχίζει:

 

«Όμως… το video “Είμαι Έλλην” δεν είναι διαφημιστικό μπύρας. Δεν υπάρχει κάποιος πίσω από αυτό παρά μόνο εγώ. Δεν υπάρχει κανένας χορηγός. Κάποιοι το είδαν στο διαδίκτυο και το διέδωσαν. Μιλώ μόνο για τον εαυτό μου και αυτόν εκπροσωπώ ή αυτούς που κατανοούν τον Ελληνισμό και την κληρονομιά του, όπως εγώ.

 

Οπότε ο εθνικισμός, ο εξτρεμισμός, η πολιτική ή ακόμα και ο πατριωτισμός δεν έχουν καμία σχέση με αυτό το video. Η μόνη λέξη που δέχομαι για να περιγράψει το video είναι φιλοπατρία. Ναι λατρεύω τον τόπο των προγόνων μου. Είμαι δεμένη με τις ρίζες μου. Η χρήση του εθνικού ύμνου είναι απλά ένας τρόπος για να εξηγήσω στον κόσμο και στους Νεοέλληνες ότι ακόμα και σήμερα αυτή η χώρα, όπου γεννήθηκαν όλα τα ιδανικά της Δύσης, τα ιδανικά που έχουμε κληρονομήσει και η χώρα, όπου ακόμα οι κάτοικοί της μιλούν τη γλώσσα της είναι πολύ σημαντική. Ο Εθνικός Ύμνος της Ελλάδας είναι ότι έχω σήμερα για να εκφράσει όλα τα παραπάνω. Ή μήπως θα προτιμούσατε τον γερμανικό;

 

Αυτό ήταν όλο. Είμαι ευγνώμων σε όλους εσάς που σας άρεσε και σε όλους εσάς που ασκήσατε κριτική και στο video και σε εμένα. Μέχρι στιγμής είμαι ο χειρότερος κριτής του εαυτού μου. Οπότε συμφωνώ με όλους σας.

 

Κατερίνα»

 

http://www.zougla.gr/lifestyle/article/katerina-moutsatsou-apantai-se-osous-tin-katigoroun

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα προτιμούσατε να μην είχε καθόλου ασχοληθεί η Μουτσάτσου?...Το ότι ασχοληθηκε με το θέμα δεν σημαίνει κάτι ουτε για την οικονομία μας ούτε για τα προβλήματα μας. Αλλά όπως είπε κάποια φίλη παραπάνω (νομίζω η Ζώπυρον) η υπερβολή είναι καλύτερη από τη σιωπή.

Το ότι ο όποιος άνθρωπος ασχολείται θετικά με την Ελλαδα για ποιον λόγο θα πρέπει να μας προβληματίσει?

 

κι εγω το ιδιο αναρωτιεμαι, ειναι δυνατον ενα τετοιο βιντεακι να με προβληματισει τοοοοοσο πολυ,,,πολυ δυσαναλογο το βλεπω ενα τετοιο βιντεο να βγαζει τοοοοοσο προβληματισμο, παθος, εμμετικο παθος ασυγκρατητο

 

προφανως αλλου ειναι το θεμα και ολοι στενοχωριομαστε γιατι ειμαστε ελληνες, εχουμε δηλαδη μια ταυτοτητα μια οικογενεια για την οποια τελικα μας εκαναν να ντρεπομαστε,,,,μας ξεπουλησαν, οχι εν αγνοια μας, μην βυζαινουμε δακτυλο ολες μεγαλοκοπελες εδω μεσα, αλλα μας ξεπουλησαν

 

ας σηκωσουμε τα μανικια κι ας πεταξουμε ολα τα σκατα, σκουπιδια απο την αυλη μας,,,οποιος θελει ας κατσει στις κερκιδες, να κρινει να λεει αμπελοφιλοσοφιες η να ναρκισσευεται για το ενδοξο παρελθον του, εγω τα σκατα απο την αυλη μου θα τα πεταξω εξω,,,,ολα τα αλλα ειναι λογια λογια μπλα μπλα και εξυπναδες

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ Ελληνίδα, αλλά ποτέ δεν με απασχόλησε το πώς με αποκαλούν Greek ή Hellene,

το αν η Μουτσάτσου μιλάει 5 ξένες γλώσσες επίσης δεν με νοιάζει γιατί δεν είναι καθόλου αντιπροσωπευτικό για τον μέσο Ελληνα, σήμερα, που είναι ζήτημα αν μπορέσει να στείλει το παιδί του να μάθει έστω και μία γλώσσα.

 

Επίσης το ότι κολυμπάμε ανάμεσα σε 6000 νησιά, πολύ ωραία, σε λίγο τα νησιά του ο μέσος Ελληνας θα τα βλέπει σε καρτ-ποστάλ.

 

το βιντεάκι πολύ καλό για διαφημιστική τουριστικής καμπάνια, αλλά μέχρι εκεί, γιατί δεν λέει τίποτα για την κοινωνικο-οικονομική κατάσταση που επικρατεί, δεν λέει τίποτα για την τραγική κατάσταση στην οποία βρίσκονται σήμερα οι Ελληνες, που φεύγουν μορφωμένοι νέοι έξω για να δουλέψουν λάντζα, που βάζουν Έλληνες τα παιδιά τους σε ορφανοτροφεία, που λιποθυμάνε στα σχολεία, που αξιοπρεπέστατοι συνταξιούχοι ψάχνουν στα σκουπίδια όταν πέσει η νύχτα..

Είμαι κι εγώ Ελληνίδα και θέλω κι εγώ να φωνάξω,

αλλά όχι για το ποιος ανακάλυψε την έννοια της κριτικής ή για το αν η αρχαία αγορά αποτέλεσε απαρχή της ελεύθερης οικονομίας,

αλλά για την επιβίωσή μας και για να έχουν τα παιδιά μας ευκαιρίες.

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θεματάκι όντως στο νετ πήρε πολύ μεγάλες διαστάσεις....

Ναι και εμένα δεν είναι του γούστου μου τέτοια video αλλά στο κάτω κάτω ρε παιδιά τι έκανε η κοπέλα, αισθάνεται ελληνίδα και ήθελε να το εκφράσει με αυτό τον τρόπο...Δικαίωματα της δεν είναι ? εμείς τι ζόρι τραβάμε δηλαδή, μας απαγόρεψε κανείς να κάνουμε κανένα video να ανεβάσουμε ότι γουστάρουμε ?

Η κακόγουστη "λασπολογία" από ξένα μέσα δεν μας πειράζει ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το θεματάκι όντως στο νετ πήρε πολύ μεγάλες διαστάσεις....

Ναι και εμένα δεν είναι του γούστου μου τέτοια video αλλά στο κάτω κάτω ρε παιδιά τι έκανε η κοπέλα, αισθάνεται ελληνίδα και ήθελε να το εκφράσει με αυτό τον τρόπο...Δικαίωματα της δεν είναι ? εμείς τι ζόρι τραβάμε δηλαδή, μας απαγόρεψε κανείς να κάνουμε κανένα video να ανεβάσουμε ότι γουστάρουμε ?

Η κακόγουστη "λασπολογία" από ξένα μέσα δεν μας πειράζει ?

 

Έλα ντε!!

Αλλά μην ξεχνάς πως η λασπολογία γίνεται πολλές φορές ή και πυροδοτείται από κάποιους Έλληνες που την έχουν δει "προοδευτικοί"......ο Εφιάλτης ξαναζεί και προδίδει ξανά και ξανά......και μόνο που κάποιοι αρνούνται την εθνική τους ταυτότητα και δηλώνουν (τι σικ) πολίτες του κόσμου....είναι σα να απαρνούνται και να προδίδουν όσα είναι.......αν ντρέπονται που είναι Έλληνες το ίδιο.......μυαλό έχουμε όλοι και κρίνουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το κείμενο του Σαραντάκου, συμφωνώ και επαυξάνω. Αμάν πια με τη δημοκρατία και το Χελίν. Κόλλημα χωρίς λόγο. Άκου προσβάλεται η χελίν Μουτσάτσου όταν την λένε Greek και το διαγράφει κιόλας - κι εμείς αντί να τη μουτζώνουμε που είναι ανιστόρητη, της λέμε και μπράβο! Ήμαρτον βρε κοπέλες. Είπαμε, να αναπτερώσουμε το ηθικό μας, αλλά όχι με ψεματούρες και ανακρίβειες.

 

Κουνελίτσα, με μεγάλη μου ανακούφιση μπορώ κι εγώ να διαβεβαιώσω ότι απ' ό,τι έχω δει, κανένας ξένος δεν έχει ασχοληθεί με το βιντεάκι αυτό. Μακάρι να περιοριστεί στην εσωτερική κατανάλωση. Δεν είναι καιρός για τέτοια ρεζιλίκια...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε!!

Αλλά μην ξεχνάς πως η λασπολογία γίνεται πολλές φορές ή και πυροδοτείται από κάποιους Έλληνες που την έχουν δει "προοδευτικοί"......ο Εφιάλτης ξαναζεί και προδίδει ξανά και ξανά......και μόνο που κάποιοι αρνούνται την εθνική τους ταυτότητα και δηλώνουν (τι σικ) πολίτες του κόσμου....είναι σα να απαρνούνται και να προδίδουν όσα είναι.......αν ντρέπονται που είναι Έλληνες το ίδιο.......μυαλό έχουμε όλοι και κρίνουμε.....

 

συμφωνω συμφωνω,,,προσωπικα θελω να περναω απαρατηρητη δεν θελω ουτε να ντρεπομαι ως ελληνιδα ουτε να κοκορευομαι ουτε να με πιανει αμοκ,,,θελω να κανω τη δουλεια μου γινεται? οχι εις βαρος των αλλων ποτε, θελω να κανω τη δουλεια μου με συνειδηση γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το κείμενο του Σαραντάκου, συμφωνώ και επαυξάνω. Αμάν πια με τη δημοκρατία και το Χελίν. Κόλλημα χωρίς λόγο. Άκου προσβάλεται η χελίν Μουτσάτσου όταν την λένε Greek και το διαγράφει κιόλας - κι εμείς αντί να τη μουτζώνουμε που είναι ανιστόρητη, της λέμε και μπράβο! Ήμαρτον βρε κοπέλες. Είπαμε, να αναπτερώσουμε το ηθικό μας, αλλά όχι με ψεματούρες και ανακρίβειες.

 

.

 

Άκου εμείς εφήυραμε την ελεύθερη αγορά (?????!!!!) οπότε μπορούμε να χρωστάμε... Πιασ΄το αυγό και κούρευτο... Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

"Είμαι Έλληνας: θέλω τα εύσημα για όσα έκαναν οι πρόγονοί μου πριν 2.500 χιλιάδες χρόνια αλλά όχι την ευθύνη για όσα έκαναν οι κυβερνήσεις της χώρας μου όσο ζω."

πολύ ωραίο σχόλιο...

 

όσο για το βιντεάκι και τα επιχειρήματα της ηθοποιού....tragic...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αυτοί που μας κυβερνάνε λέγονται προδότες. Το 80% του ελληνικού πληθυσμού που τους ψήφιζε συστηματικά και εναλλάξ τα τελευταία 40 χρόνια πώς λέγεται; Greeks ή Hellenes; ή μήπως κάπως αλλιώς;

 

Πού είναι εκείνο το emoticon που προσκυνάει;

 

Συμφωνώ. Και όχι μόνο ψήφιζε, αλλά έκανε και τη λαμογιά του και ποτέ δεν ανέλαβε τις ευθύνες του. Ναι όντως σκασίλα τους για την ηθική μας και το πιστεύω ότι είμαστε η αφορμή και οι αποδιοπομπαίοι τράγοι της Ευρώπης για να βγάλουν κάποιοι ακόμη περισσότερα χρήματα, αλλά ε, χμ τους δώσαμε πάτημα . Και όχι μην πείτε το κλασικό ότι δε φταίει το θύμα αλλά ο θύτης του bullying γιατί εδώ υπάρχουν πραγματικές ευθύνες.

 

 

Όσο για τη Μουτσάτσου, νομίζω ότι η ίδια θεωρεί ότι έτσι κάνει το καθήκον της βασιζόμενη στη καλή εικόνα που έχει στο εξωτερικό. Από εκεί και πέρα δε βλέπω να προσφέρει κάτι όλο αυτό ούτε και ότι θα απασχολήσει κανέναν σοβαρά.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον το έφτιαξε που το έφτιαξε το βιντεάκι, δεν κοιτούσε να ενημερωθεί και σωστά? Καλά αυτό για την ελεύθερη αγορά θα το κάνω ανέκδοτο!

 

Πάντως το ξαναλέω, μια χαρά πέτυχε το σκοπό της η Κατερίνα, να ξαναβγεί στο προσκήνιο και να συζητηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη Μουτσάτσου, νομίζω ότι η ίδια θεωρεί ότι έτσι κάνει το καθήκον της βασιζόμενη στη καλή εικόνα που έχει στο εξωτερικό. Από εκεί και πέρα δε βλέπω να προσφέρει κάτι όλο αυτό ούτε και ότι θα απασχολήσει κανέναν σοβαρά.

 

Καλά εννοείται! Για εσωτερική κατανάλωση και μόνο, έτσι για να το συζητάμε και να περνάμε την ώρα μας.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...