Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Με λένε Κατερίνα και είμαι Ελληνίδα


Jarett

Recommended Posts

Μωρε καλα εκανε και το εκανε το βιντεο ουτε η πρωτη ειναι ουτε η τελευταια.

Εδω ολοκληρο Johny Walker εκανε διαφημιση με την Ελλαδα και ο Hondos εχει βαλει ολοκληρο πανο στα καταστηματα του με το 'Αχ, Ελλαδα σ' αγαπω'.

Τετοιες κινησεις γινονται τελευταια πολλες για να μας ανεβασουν το ηθικο και εχουν γινει και της μοδας. Προσωπικα οχι οτι τρελλενομαι κιολας αλλα δεν με χαλανε καθολου.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 519
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μωρε καλα εκανε και το εκανε το βιντεο ουτε η πρωτη ειναι ουτε η τελευταια.

 

Υπαρχουν αλλοι που τα 'λενε' ΠΟΛΥ καλυτερα......ας ακουμε και αυτα...

 

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι το πρόβλημά μας ήταν που τόσα χρόνια ζούσαμε με δανεικά και δεν έχουμε καμία πραγματική οικονομία, αλλά ευτυχώς ήρθε η Μουτσάτσου να μου ανοίξει τα μάτια και να μου επισημάνει ότι το πραγματικό πρόβλημα είναι ότι οι ξένοι με λένε Greek και όχι Ηellene! Βρήκα το φως μου πραγματικά!

 

 

Βρε Harlow, το κειμενακι μου θυμισε κατι γκομενες που επειδη ετυχε να γεννηθούν όμορφες νομιζουν πως ολος ο κοσμος τους χρωσταει...:rolleyes:

Δηλαδή επειδή ετυχε οι προγονοί μας να δημιουργησουν κατι σπουδαιο (χωρις να ειναι οι μονοι) ή επειδη ετυχε η χωρα μας να εχει καποιες ομορφιες-όσες εχουμε αφησει οι νεοελληνες χωρις να τις καταστρεψουμε, νομιζουμε ότι όχι πρεπει να μας δινεται επ'αοριστον αφεση αμαρτιων αλλά θα πρεπει και να μαςπροσκυνανε και απο πανω....

Ξερεις, τον σεβασμό τον κερδιζεις, δεν τον απαιτεις! ;)

 

 

Λίγο αργά το πέτυχα το θεματάκι αλλα συμφωνώ απόλυτα με τις παραπάνω συμφορουμίτισσες. Πραγματικά, λες και το πρόβλημα είναι ότι μας λένε Γραικούς. Και τη Φινλανδία στη γλώσσα τους Suomi τη λένε, όχι Finland, αλλά δεν το κάνουν θέμα.

Άσε που όπως είπε μια άλλη κοπέλα, είμαι περήφανη που είμαι Ελληνίδα (όχι πάντα βέβαια) αλλά αν ήμουν οτιδήποτε άλλο, πάλι περήφανη θα ήμουν, αλίμονο.

 

Τέλος, έχω μια απορία: κατάλαβα τα πάντα εκτός από το σχόλιο περί ελεύθερης αγοράς. Εγώ η άμοιρη τριτοδεσμίτισσα θυμάμαι ότι το laisser faire laisser passer, ελεύθερη αγορά, κατάργηση του προστατευτισμού και τα σχετικά τα εισήγαγε ο Adam Smith. Η Ελλάδα πού κολλάει; Εκτός κι αν εννοεί ότι αναπτύχθηκε το εμπόριο στην αρχαία Ελλάδα ( το εμποριο όμως δεν είναι συνώνυμο της ελεύθερης αγοράς, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι η έννοια αυτή είναι πολύυυ μεταγενέστερη). Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αλλοι που τα 'λενε' ΠΟΛΥ καλυτερα......ας ακουμε και αυτα...

 

 

Αυτά τα ακούμε συνέχεια........μπορεί να μη μου φαίνεται και τόσο, αλλά είναι αγαπημένοι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ακούμε συνέχεια........μπορεί να μη μου φαίνεται και τόσο, αλλά είναι αγαπημένοι μου!!!

 

;) χαιρομαι.....και με αυτο φευγω.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω κάποια από τα σχόλια και πραγματικά εκπλήσσομαι. Δεν αρέσει το σποτάκι και άλλοι έχουν γράψει ότι κολλήσαμε στο παρελθόν. Ε! τότε αφού έχουμε τελειώσει σαν χώρα, αφού δεν έχουμε να επιδείξουμε τίποτα στο εξωτερικό και είμαστε κολλημένοι, ας κρυφτούμε τελείως και ας διαγραφούμε από προσώπου γης. Αν είναι δυνατόν πια. Έλεος. Όλα αυτά είναι μια τονωτική ένεση πρώτα από όλα σε μας, να ξαναβρούμε την αυτοπεποίθησή μας σαν λαός και να ξαναγεννηθούμε. Και ύστερα να δείξουμε και στους άλλους ότι είμαστε εδώ, υπάρχουμε και θα εξακολουθήσουμε να υπάρχουμε ανεξάρτητα από τους προδότες που μας έφεραν σε αυτήν την κατάσταση. Το οφείλουμε στα παιδιά μας, να έχουν ένα καλύτερο αύριο.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Οι όροι των συμφωνιών αυτών καλή μου είναι πολύ στανταρ για όλους... όλα αυτά περί παραχώρησης εθνικής κυριαρχίας κλπ που σας φαίνονται ότι γίνονται γιατί κάποιοι εποφθαλμιούν τα αγαθά της Ελλάδας, δεν είναι τίποτε άλλο από πάγιες ρήτρες συμβάσεων τέτοιας κλίμακας. Όταν δανείζεις σε κάποιον, κάτι πρέπει να "δεσμεύσει", ως αντάλλαγμα σε περίπτωση αδυναμίας πληρωμής... στην περίπτωση ενός εργοστασίου τις εγκαταστάσεις π.χ., στην περίπτωση μιας εταιρείας, την τεχνογνωσία της. Στην περίπτωση μιας χώρας, θα παραχωρήσει ή εδάφη προς εκμετάλλευση, ή βιομηχανίες ή ό,τι τέλος πάντων διαθέτει και έχει ένα ενδιαφέρον για τον αντισυμβαλλόμενο. Δεν τα σκέφτηκαν πρώτη φορά οι κακοί ξένοι στην περίπτωση της Ελλάδας αυτά. Όλες αυτές οι συμβάσεις είναι πολύ στάνταρ και βασίζονται όλες στο αγγλικό οικονομικό δίκαιο. Το πώς έκριναν οι υπεύθυνοι ότι αξίζει να υπογραφούν οι συμβάσεις αυτές, και το ποιος ψήφιζε καθ' έξιν αυτούς τους υπεύθυνους είναι μια άαααλλη, μεγάλη συζήτηση :D

 

Τα ξέρω.............απλά διερωτώμαι αν θα πηγαίνανε να δανείσουνε με αυτές τις πάγιες ρήτρες ας πούμε στο Σουδάν.............θα ανταλλάσσανε τα λεφτουδάκια τους με 1000 container υψηλής ποιότητας άμμου!!!

Επίσης διερωτώμαι τι γίνεται όταν δανείζεις εις γνώση σου ότι δεν θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου!!!!!!!

 

Οπότε πάμε στη άλλη συζήτηση, της οποίας η απάντηση είναι και το σποτάκι της Μουτσάτσου............δεν είμαστε οι μόνοι που χρωστάμε κλπ κλπ

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

To είδα το πρωί το βιντεάκι όπως και άλλα αντίστοιχα.Είναι μια καλή προσπάθεια αλλά πραγματικά πιστεύω πως δεν χρειάζεται να πείσουμε κανέναν.Ούτε για την ιστορία αυτού του τόπου, ούτε για τον αληθινό τρόπο ζωής των κατοίκων αυτής της χώρας.Δεν έχουμε να αποδείξουμε τίποτα σε κανέναν.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω.............απλά διερωτώμαι αν θα πηγαίνανε να δανείσουνε με αυτές τις πάγιες ρήτρες ας πούμε στο Σουδάν.............θα ανταλλάσσανε τα λεφτουδάκια τους με 1000 container υψηλής ποιότητας άμμου!!!

Επίσης διερωτώμαι τι γίνεται όταν δανείζεις εις γνώση σου ότι δεν θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου!!!!!!!

 

Οπότε πάμε στη άλλη συζήτηση, της οποίας η απάντηση είναι και το σποτάκι της Μουτσάτσου............δεν είμαστε οι μόνοι που χρωστάμε κλπ κλπ

 

Στο Σουδάν σε πληροφορώ θα παίρνανε ωραιότατο πετρέλαιο, ορυκτά κλπ κλπ... τι σκίζονταν τόσα χρόνια οι αποικιοκράτες, για την άμμο; Ή μήπως νομίζεις ότι ο ελάχιστος ορυκτός πλούτος της Ελλάδας κάνει όλους τους ξένους να βγάζουν δολάρια στα μάτια και να σκίζονται να μας κατακτήσουν οικονομικά, όταν τριγύρω παίζει Καύκασος, Αφρική, κλπ κλπ, τίγκα σε πετρέλαια και κοιτάσματα ορυκτών; Είπαμε, καλή η προπαγάνδα που πουλάνε οι πολιτικοί μας, αλλά μέχρι ένα σημείο...

 

ο δανειστής είναι παντα ο ισχυρός... αυτός έχει το μαχαίρι, αυτός τρώει και το πεπόνι... το θέμα είναι σε ποιο τορβά πάει και βάζει το κεφάλι του ο δανειζόμενος... ας πρόσεχε...

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα βιντεακια ειναι πολυ ωραια για να ανεβασουν το δικο μας ηθικο.

Να τα ακουμε και να καμαρωνουμε... Ως εκει ομως!

Αν ο στοχος τους ειναι να την πουμε στους ξενους που μας βριζουν και να δειξουμε ποιοι ειμαστε εμεις που εσεις οι ''ασχετοι'' βριζετε τοτε κατα τη γνωμη μου ειναι εντελως αποτυχημενα και ανουσια.

Δεν βριζουν τον αρχαιο ελληνικο πολιτισμο, με εμας τους συγχρονους τα βαζουν!

Οι αρχαιοι Ελληνες εμπνευστηκαν την κριτικη και οι συγχρονοι εχουμε δυσανεξια σε αυτην. Βαρεθηκα να ακουω την ιδια καραμελα καθε φορα που καποιος ξενος τολμισει να πει κακο πραγμα για την Ελλαδα!

Τι ειπες ρε για την Ελλαδα??? Την χωρα που γεννησε τη δημοκρατια, τον πολιτισμο,το θεατρο,την ιατρικη κτλ κτλ...

Φυσικα ειμαι περηφανη για την πολιτιστικη κληρονομια μας αλλα θα ηθελα ακομα περισσοτερο να ειμαι περηφανη και για την συγχρονη Ελλαδα.

Θα ηθελα να εχουμε καταφερει ως λαος να διατηρησουμε τις αξιες και τις ιδεες που εμπνευστηκαν οι αρχαιοι προγονοι μας.Θα ηθελα η νομοθεσια μας, το πολιτικο καθεστως, η παιδεια μας να ειναι προτυπα για τους ξενους λαους οπως ηταν στην αρχαιοτητα.

Δυστυχως δεν ειναι ετσι ομως. Και αντι να καμαρωνουμε για τους αρχαιους και να τα βαζουμε με τους ξενους καλο θα ειναι να κανουμε την αυτοκριτικη μας και να δουμε πως θα αλλαξουμε το σημερινο χαλι, να δουμε πως θα αναβαθμιστουμε και θα βρουμε τον αρχαιο καλο μας εαυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Σουδάν σε πληροφορώ θα παίρνανε ωραιότατο πετρέλαιο, ορυκτά κλπ κλπ... τι σκίζονταν τόσα χρόνια οι αποικιοκράτες, για την άμμο; Ή μήπως νομίζεις ότι ο ελάχιστος ορυκτός πλούτος της Ελλάδας κάνει όλους τους ξένους να βγάζουν δολάρια στα μάτια και να σκίζονται να μας κατακτήσουν οικονομικά, όταν τριγύρω παίζει Καύκασος, Αφρική, κλπ κλπ, τίγκα σε πετρέλαια και κοιτάσματα ορυκτών; Είπαμε, καλή η προπαγάνδα που πουλάνε οι πολιτικοί μας, αλλά μέχρι ένα σημείο...

 

ο δανειστής είναι παντα ο ισχυρός... αυτός έχει το μαχαίρι, αυτός τρώει και το πεπόνι... το θέμα είναι σε ποιο τορβά πάει και βάζει το κεφάλι του ο δανειζόμενος... ας πρόσεχε...

 

Αντί για Σουδάν βάλε άλλη χώρα που έχει μόνο άμμο ρε κίνκα..........παράδειγμα έφερα.

 

και όχι δεν μας θέλουνε μόνο για τα ορυκτά μας.

Έχουμε μια ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΉ ΘΕΣΑΡΑ, σκέτο λουκούμι:lol:

 

Λιγότερη μπενζίνα θέλει το Μινγκ να πετάξει από τη Μάλτα, παρά από την Κρήτη.

Πως θα βάλουνε γρηγορότερα στο χέρι τα πετρέλαια της Αφρικής?

 

Όχι μην μου πεις τώρα ότι οι Αμερικάνοι πολεμήσανε για να ελευθερώσουν τον δόλιο τον λαό από τον τύραννο Καντάφι γιατί θα ξυρίσω την κοντοκουρεμένη μου κουρούπα.

 

Ή ότι ξαφνικά ανακαλύψανε ότι ο Ντομικίν είναι μουρντάρης:lol::lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αντί για Σουδάν βάλε άλλη χώρα που έχει μόνο άμμο ρε κίνκα..........παράδειγμα έφερα.

 

και όχι δεν μας θέλουνε μόνο για τα ορυκτά μας.

Έχουμε μια ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΉ ΘΕΣΑΡΑ, σκέτο λουκούμι:lol:

 

Λιγότερη μπενζίνα θέλει το Μινγκ να πετάξει από τη Μάλτα, παρά από την Κρήτη.

Πως θα βάλουνε γρηγορότερα στο χέρι τα πετρέλαια της Αφρικής?

 

Όχι μην μου πεις τώρα ότι οι Αμερικάνοι πολεμήσανε για να ελευθερώσουν τον δόλιο τον λαό από τον τύραννο Καντάφι γιατί θα ξυρίσω την κοντοκουρεμένη μου κουρούπα.

 

Ή ότι ξαφνικά ανακαλύψανε ότι ο Ντομικίν είναι μουρντάρης:lol::lol:

 

Το χέρι το έχουν βάλει προ πολλού στα πετρέλαια, απλά όχι αυτοί που νομίζεις... τους αμερικάνους βρίζουμε για όλα, αλλά υπάρχουν κάποιοι άλλοι πολύ πιο έξυπνοι, που εδώ και πολλά χρόνια κάνουν αθόρυβα τις μπίζνες τους και τους λέμε και τζεντλεμεν ;)

 

Βρε παιδιά, η γεωπολιτική του κόσμου έχει αλλάξει άρδην από τότε που μας τα έλεγαν αυτά περί ζηλευτής γεωγραφικής θέσης της ελλάδας...

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κινκα θα με σκάσεις........παραδείγματα φέρνω........στα οποία βλέπω ότι εν τέλει συμφωνούμε για τα "πόθεν έσχες"

 

 

Βρε παιδιά, η γεωπολιτική του κόσμου έχει αλλάξει άρδην από τότε που μας τα έλεγαν αυτά περί ζηλευτής γεωγραφικής θέσης της ελλάδας...

 

Εκτός αν έχουν εφεύρει τον διακτινισμό οι αποστάσεις για οποιεσδήποτε μεταφορές / μετακινήσεις σε όλο τον πλανήτη παραμένουν ίδιες.

Κι επειδή δουλεύω σε μεταφορές......είναι ακριβές οι ρημάδες!!!

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν μυστικό ότι το πήρε από κει.......

 

 

Tωρα που ειδα απο που το πηρε (δεν το γνωριζα) μου αρεσε ακομη πιο πολυ το βιντεο της Μουτσατσου!

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κινκα θα με σκάσεις........παραδείγματα φέρνω........στα οποία βλέπω ότι εν τέλει συμφωνούμε για τα "πόθεν έσχες"

 

χαχαχαχα σου θυμίζω κάτι; ;)

 

όχι, δεν συμφωνούμε, γιατί αυτά που μου λες όπως σου είπα δεν είναι σοβαρά επιχειρήματα (πρόσεχε, τα επιχειρήματα κρίνω, όχι εσένα) και διαψεύδονται από στοιχειώδεις γνώσεις γεωπολιτικής και οικονομικής θεωρίας... απλά έχουν φτιαχτεί πολύ ωραία από αυτούς που ονομάζεις προδότες και κυκλοφορούν ευρέως, και είναι ένα πολύ ωραίο χάπι χρυσωμένο, για να μην αναγκαστούμε ποτέ να καταλάβουμε το δικό μας μερίδιο ευθύνης σε όλη αυτή την ιστορία.

 

Και για να στο συνδέσω και με το βιντεάκι, αυτό που μας καταλογίζουν περισσότερο οι ξένοι είναι αυτό ακριβώς, ο στρουθοκαμηλισμός μας... κι ότι καθόμαστε και ασχολούμαστε με πράγματα ανούσια, ενώ στα σοβαρά δεν δίνουμε τη σημασία που πρέπει... κι αυτό δυστυχώς η Μουτσάτσου τους το επιβεβαιώνει με το βιντεάκι της...

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα σου θυμίζω κάτι; ;)

 

όχι, δεν συμφωνούμε, γιατί αυτά που μου λες όπως σου είπα δεν είναι σοβαρά επιχειρήματα (πρόσεχε, τα επιχειρήματα κρίνω, όχι εσένα) και διαψεύδονται από στοιχειώδεις γνώσεις γεωπολιτικής και οικονομικής θεωρίας... απλά έχουν φτιαχτεί πολύ ωραία από αυτούς που ονομάζεις προδότες και κυκλοφορούν ευρέως, και είναι ένα πολύ ωραίο χάπι χρυσωμένο, για να μην αναγκαστούμε ποτέ να καταλάβουμε το δικό μας μερίδιο ευθύνης σε όλη αυτή την ιστορία.

 

Και για να στο συνδέσω και με το βιντεάκι, αυτό που μας καταλογίζουν περισσότερο οι ξένοι είναι αυτό ακριβώς, ο στρουθοκαμηλισμός μας... κι ότι καθόμαστε και ασχολούμαστε με πράγματα ανούσια, ενώ στα σοβαρά δεν δίνουμε τη σημασία που πρέπει... κι αυτό δυστυχώς η Μουτσάτσου τους το επιβεβαιώνει με το βιντεάκι της...

 

Ποιοι ξένοι ακριβώς το καταλογίζουν?

Γιατί κάποιοι ξένοι τα λένε και καλύτερα από μας............για μας!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ξένοι ακριβώς το καταλογίζουν?

Γιατί κάποιοι ξένοι τα λένε και καλύτερα από μας............για μας!!

 

Κοίτα, δεν έχω μιλήσει και με όλο τον αλλοδαπό πληθυσμό της γης για να έχω ακριβές στατιστικό δείγμα. Παρακολουθώ όμως πολλά αγγλόφωνα και γαλλόφωνα μέσα έγκυρα και βλέπω τι γράφεται... γενικά ο κόσμος δεν έχει την κάψα να ασχολείται με την Ελλάδα, η εικόνα που έχει για αυτή είναι καλή. Σε θέματα όμως που αφορούν οικονομία, πολιτική και την εικόνα μας στην παγκόσμια πολιτικοοικονομική κατάσταση, ε εκεί αλλάζουν λίγο τα πράγματα ;)

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα σου θυμίζω κάτι; ;)

 

όχι, δεν συμφωνούμε, γιατί αυτά που μου λες όπως σου είπα δεν είναι σοβαρά επιχειρήματα (πρόσεχε, τα επιχειρήματα κρίνω, όχι εσένα) και διαψεύδονται από στοιχειώδεις γνώσεις γεωπολιτικής και οικονομικής θεωρίας... απλά έχουν φτιαχτεί πολύ ωραία από αυτούς που ονομάζεις προδότες και κυκλοφορούν ευρέως, και είναι ένα πολύ ωραίο χάπι χρυσωμένο, για να μην αναγκαστούμε ποτέ να καταλάβουμε το δικό μας μερίδιο ευθύνης σε όλη αυτή την ιστορία.

 

 

Και το οποίο μερίδιο ευθύνης θέλουν σώνει και καλά να μας περάσουν ότι είναι το περισσότερο δικό μας.

Και εφαρμόζουν το διαίρει και βασίλευε θαυμάσια

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δεν έχω μιλήσει και με όλο τον αλλοδαπό πληθυσμό της γης για να έχω ακριβές στατιστικό δείγμα. Παρακολουθώ όμως πολλά αγγλόφωνα και γαλλόφωνα μέσα έγκυρα και βλέπω τι γράφεται... γενικά ο κόσμος δεν έχει την κάψα να ασχολείται με την Ελλάδα, η εικόνα που έχει για αυτή είναι καλή. Σε θέματα όμως που αφορούν οικονομία, πολιτική και την εικόνα μας στην παγκόσμια πολιτικοοικονομική κατάσταση, ε εκεί αλλάζουν λίγο τα πράγματα ;)

 

Α. Μέσο και έγκυρο δεν υπάρχει, όλοι εξυπηρετούν τον εκάστοτε χορηγό τους.

 

Β. Οι ξένοι δημοσιογράφοι που κάνουν τα ρεπορτάζ περί της πολιτικοοικονομική κατάστασης ζουν στην Ελλάδα?

Να υποθέσω ότι πληρώσαν το χαράτσι και δεν κινδυνεύουν να τους κόψουν το ρεύμα όπως σε μένα?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

 

Από εδώ το πήρε (διαφήμιση από Καναδά), κάποια που λέει είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια!

 

Ναι, γιατί φαίνεται ότι εμείς οι Έλληνες είμαστε αυτοί που ανακάλυψαν πρώτοι την ελεύθερη αγορά, την κριτική ΚΑΙ τις απομιμήσεις.:-P

 

Πάντως και μόνο το ότι το ορίτζιναλ βίντεο αφορούσε τον ΚΑΝΑΔΑ είναι αρκετό για να θεωρήσω την ολη προσπάθεια τραγική. Αλλά και αν το αντιπαρέλθω αυτό... Τι σχέση έχει με την υπερηφάνια μας που είμαστε Έλληνες, το ότι η Katerina μιλάει 5 γλώσσες (μεταξύ των οποίων και τα Τουρκικά καθώς η υπερήφανη ελληνίδα έχει κάνει αρκετές αρπαχτές στη γείτονα χώρα) ή ότι κολυμπάμε σε 6.000 νησιά;

 

Λυπάμαι που θα στενοχωρήσω τις φίλες με τα πατριωτικά αισθήματα αλλά προσωπικά εκτιμώ ότι το βίντεο δεν έχει πατριωτικό στόχο αλλά κυρίως αποτελεί μια προσπάθεια της ηθοποιού να προβάλει τις υποκριτικές της ικανότητες για να βοηθήσει την καριέρα της στο εξωτερικό. Οπότε είναι όντως μεγάλο συν να μιλάει πέντε γλώσσες.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί φαίνεται ότι εμείς οι Έλληνες είμαστε αυτοί που ανακάλυψαν πρώτοι την ελεύθερη αγορά, την κριτική ΚΑΙ τις απομιμήσεις.:-P

 

Ναι βρε παιδί μου.......ο Παρθενώνας είναι ίδια απομίμηση των Προπυλαίων:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

(αχ! να'σαι καλέ............ξεράθηκα στο γέλιο)

 

Επειδή η Μουτσάτσου δούλεψε στη Τουρκία έχει λιγότερα δικαιώματα σαν Ελληνίδα?

Τι να πει κι ο Καραμανλής που έγινε κουμπάρος του ερντογάν δηλαδή!!!

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...