Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Με λένε Κατερίνα και είμαι Ελληνίδα


Jarett

Recommended Posts

ποιες μπηχτες ρε μικρη μαιμου? τ οτι θεωρω οτι ο ελληνικος λαος βιαζεται κακοποιεται και λεει και γες σερ εγω φταιω σου φαινεται μπηχτη? πας καλα?:shock::shock::shock:

 

Δε νομίζω ότι αναφερόταν σε αυτά που έγραψες για τον ελληνικό λαό αλλά για εκείνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 519
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ποιες μπηχτες ρε μικρη μαιμου? τ οτι θεωρω οτι ο ελληνικος λαος βιαζεται κακοποιεται και λεει και γες σερ εγω φταιω σου φαινεται μπηχτη? πας καλα?:shock::shock::shock:

Όχι, αλλού πήγαιναν οι μπηχτές, μην ασχολήσαι μικρή μου, έχεις τόοοοοσα άλλα στο μυαλό σου :-D

Link to comment
Share on other sites

Χελλίνες ινβέντιντ πρίτι ματς έβριθινκ εντ γουί σπικ σο μένι φόρεινγκ λάνγκουιτσις!

Χάου ματς γαμάτοι γουί αρ άφτερ ολ???

Βέρι!!! (και πολλά πολλά like) :-D

 

Πάντως κορίτσια μεσανατολικό το κάναμε το θέμα. ΟΚ μια ηθοποιός έφτιαξε ενα βιντεάκι για να προωθήσει την καριέρα της... εεεε να βοηθήσει την πατρίδα της ήθελα να πω... και σε μερικούς από εμάς δεν αρέσει το αποτέλεσμα. Μην κανετε λες και διαπράττουμε εθνική προδωσία, γούστα είναι αυτά στο κάτω κατω της γραφης. Μάκια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη μια ηθοποιός που έπαιξε και στο Hangover (τεράστια επιτυχία παγκοσμίως) να προωθήσει την καριέρα της!

 

Σχετικά με τις εκλογές θα συμφωνήσω με το ρητό: Αν οι εκλογές μπορούσαν να αλλάξουν τα πράγματα θα ήταν παράνομες!

 

Για σκεφτείτε το: ο νόμος δεν επιβάλλει στα μέσα να προβάλλουν ΟΛΑ τα κόμματα αλλά μόνο αυτά που είναι ήδη στη Βουλή. Αυτό οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στο να ψηφίζουμε τους ίδιους και τους ίδιους, μεγάλους ή μικρούς και όταν φτάνουμε στην κάλπη να βλέπουμε με έκπληξη ότι κρατάμε στα χέρια μας 20 ψηφοδέλτια!Γιατί λοιπόν δεν προβλέπει ο νόμος έστω και 10 λεπτά υποχρεωτική παρουσιά όλων των υποψηφίων κομμάτων;Μήπως για να μην ξυπνήσουμε και δούμε ότι υπάρχουν εκατοντάδες άλλοι πολιτικοί που θα μπορούσαν να προσφέρουν κάτι διαφορετικό στον τόπο.

 

Και οι εκλογές συνεχίζουν να είναι εκβιαστικές. Πριν ήταν ψήφισε με να σε βάλω στο δημόσιο, τώρα είναι ψήφισε με να μη σε βγάλω από το δημόσιο!

 

Δεν πιστεύω τόσο στην προσωπική ευθύνη, όταν η παιδεία δίνεται από το κράτος και αυτή είναι ελλιπέστατη. Μου θυμίζει αυτό με την οικολογία, ότι φταίει ο καθένας μας που δεν σβήνει τα φώτα και καταστρέφεται ο πλανήτης και όχι τα εργοστάσια που έχουν καταστρέψει τον υδροφόρο ορίζοντα και κατ'επέκταση το έδαφος και τον αέρα για να βάλουν στην τσέπη λίγα παραπάνω ευρώ!!!!!Ε όχι!!!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη μια ηθοποιός που έπαιξε και στο Hangover (τεράστια επιτυχία παγκοσμίως) να προωθήσει την καριέρα της!

 

Σχετικά με τις εκλογές θα συμφωνήσω με το ρητό: Αν οι εκλογές μπορούσαν να αλλάξουν τα πράγματα θα ήταν παράνομες!

 

Για σκεφτείτε το: ο νόμος δεν επιβάλλει στα μέσα να προβάλλουν ΟΛΑ τα κόμματα αλλά μόνο αυτά που είναι ήδη στη Βουλή. Αυτό οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στο να ψηφίζουμε τους ίδιους και τους ίδιους, μεγάλους ή μικρούς και όταν φτάνουμε στην κάλπη να βλέπουμε με έκπληξη ότι κρατάμε στα χέρια μας 20 ψηφοδέλτια!Γιατί λοιπόν δεν προβλέπει ο νόμος έστω και 10 λεπτά υποχρεωτική παρουσιά όλων των υποψηφίων κομμάτων;Μήπως για να μην ξυπνήσουμε και δούμε ότι υπάρχουν εκατοντάδες άλλοι πολιτικοί που θα μπορούσαν να προσφέρουν κάτι διαφορετικό στον τόπο.

 

Και οι εκλογές συνεχίζουν να είναι εκβιαστικές. Πριν ήταν ψήφισε με να σε βάλω στο δημόσιο, τώρα είναι ψήφισε με να μη σε βγάλω από το δημόσιο!

 

Δεν πιστεύω τόσο στην προσωπική ευθύνη, όταν η παιδεία δίνεται από το κράτος και αυτή είναι ελλιπέστατη. Μου θυμίζει αυτό με την οικολογία, ότι φταίει ο καθένας μας που δεν σβήνει τα φώτα και καταστρέφεται ο πλανήτης και όχι τα εργοστάσια που έχουν καταστρέψει τον υδροφόρο ορίζοντα και κατ'επέκταση το έδαφος και τον αέρα για να βάλουν στην τσέπη λίγα παραπάνω ευρώ!!!!!Ε όχι!!!!!!

 

ποσο δικιο εχεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και οι εκλογές συνεχίζουν να είναι εκβιαστικές. Πριν ήταν ψήφισε με να σε βάλω στο δημόσιο, τώρα είναι ψήφισε με να μη σε βγάλω από το δημόσιο!

 

 

Ναι...κι εμεις ακουγαμε δημοσιο και μας τρεχαν τα σαλια...το μεγαλο ονειρο καθε ελληνα...να μπει στο δημοσιο.Τι κι αν ο αλλος ηταν αχρηστος...φτανει να μας εταζε μια θεσουλα στο δημοσιο κι εμεις τον ψηφιζαμε.

 

Δεν πιστεύω τόσο στην προσωπική ευθύνη, όταν η παιδεία δίνεται από το κράτος και αυτή είναι ελλιπέστατη. Μου θυμίζει αυτό με την οικολογία, ότι φταίει ο καθένας μας που δεν σβήνει τα φώτα και καταστρέφεται ο πλανήτης και όχι τα εργοστάσια που έχουν καταστρέψει τον υδροφόρο ορίζοντα και κατ'επέκταση το έδαφος και τον αέρα για να βάλουν στην τσέπη λίγα παραπάνω ευρώ!!!!!Ε όχι!!!!!!

 

 

Υπαρχει παντα το ενδεχομενο να φταινε και οι δυο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι...κι εμεις ακουγαμε δημοσιο και μας τρεχαν τα σαλια...το μεγαλο ονειρο καθε ελληνα...να μπει στο δημοσιο.Τι κι αν ο αλλος ηταν αχρηστος...φτανει να μας εταζε μια θεσουλα στο δημοσιο κι εμεις τον ψηφιζαμε.

Υπαρχει παντα το ενδεχομενο να φταινε και οι δυο...

 

Aν υπήρχε αξιοκρατία για να μπεις στο δημόσιο, αν γίνονταν συνεχε'ις αξιολογήσεις και αν δεν υπήρχε μονιμότητα, δεν θα ήταν και τόσο όνειρο...

Οταν το όλο σύστημα επιτρέπει στον κάθε έναν αναξιοκρατικά να βάζει το παιδί του στο δημόσιο, φταίει αυτός που το κάνει;

 

Μας πιπιλίσαν το μυαλό ότι φταίμε για να μας κάνουν να νοιώσουμε ενοχή.

Η ενοχή μας κάνει να λουφάζουμε και να μην αντιδράμε-πιο εύκολα τα βάζεις με έναν που σε πείραξε, παρά με τον εαυτό σου-, και να λέμε:

''έτσι που τα έκανα, καλά να πάθω'' , μας κάνει να λυπόμαστε τον εαυτό μας για την κατάντια στην οποία έχουμε συμβάλλει,

και έτσι κακομοιριασμένοι και ένοχοι, να καθόμαστε στα αβγά μας,

όσο οι πραγματικοί ένοχοι θα αλωνίζουν άλλη μια τετραετία.

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Aν υπήρχε αξιοκρατία για να μπεις στο δημόσιο, αν γίνονταν συνεχε'ις αξιολογήσεις και αν δεν υπήρχε μονιμότητα, δεν θα ήταν και τόσο όνειρο...

Οταν το όλο σύστημα επιτρέπει στον κάθε έναν αναξιοκρατικά να βάζει το παιδί του στο δημόσιο, φταίει αυτός που το κάνει;

 

Ναι για μενα φταιει και αυτος που το κανει...

Μας πιπιλίσαν το μυαλό ότι φταίμε για να μας κάνουν να νοιώσουμε ενοχή.

Η ενοχή μας κάνει να λουφάζουμε και να μην αντιδράμε-πιο εύκολα τα βάζεις με έναν που σε πείραξε, παρά με τον εαυτό σου-, και να λέμε:

''έτσι που τα έκανα, καλά να πάθω'' , μας κάνει να λυπόμαστε τον εαυτό μας για την κατάντια στην οποία έχουμε συμβάλλει,

και έτσι κακομοιριασμένοι και ένοχοι, να καθόμαστε στα αβγά μας,

όσο οι πραγματικοί ένοχοι θα αλωνίζουν άλλη μια τετραετία.

 

Ναι τα κακομοιρα τα προβατακια...σορρυ δε θα παρω.Λουφαζουμε γιατι βαριομαστε ακομα και να αντιδρασουμε...γιατι ακομα και τωρα υπαρχουν ανθρωποι που πειθονται οτι και παλι τα 2 αυτα κομματα θα μας σωσουν και θα τους ξαναψηφισουν...σιγα μη με πεισεις οτι θα τους ξαναψηφισουν απο ενοχη...απο μαλακια στον εγκεφαλο θα τους ξαναψηφισουν(σορρυ κιολας).

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λεει ο σπυρος, κι ο καθε σπυρος που δικαιωμα του να ανεβαζει βιντεακια στο τιουμπ.. να αποκαλει τον εαυτο του μαλακ@, ελληνα, χελλην, τσικεν ναγκετ, ντανυ φαντομ ή γκορμίτι..

 

ή κατερινα

 

αυτο ειναι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, δεν ξερω ποιος την εφτιαξε.. αλλα γουσταρω που υπαρχει!!

 

και ολοι κρινονται, και οι γιουτιουμπιζοντες, και οι κριτες τους..

 

απο τις κουβεντες, απο τις επιλογες τους, απο τη σταση ζωης τους..

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα κακομοιρα τα προβατακια...σορρυ δε θα παρω.Λουφαζουμε γιατι βαριομαστε ακομα και να αντιδρασουμε

 

Αλήθεια?

Γιατί εγώ προσωπικά "λουφάζω" γιατί έτσι και κάνω πως λείψω από την δουλειά μου για να πάω σε καμιά διαμαρτυρία, θα πάρω πόδι χωρίς δεύτερη κουβέντα........κι άμα μ'αρέσει!!!!!

Εδώ αρρώστησα σοβαρά, είχα 41 πυρετό και γύρισα όλα τα εφημερεύοντα νοσοκομεία της Αττικής και μου είπανε οι εργοδότες μου την επόμενη φορά να προσέχω να μην αρρωσταίνω.........αλήθεια πως γίνεται αυτό?????????

Ο άντρας μου είναι άνεργος, έχω στεγαστικό δάνειο και ο άρρωστος πατέρας μου με τσοντάρει από την σύνταξή του για να μπορώ να ζω αξιοπρεπώς.

 

Πες μου εσύ (και άλλοι ) πως να αντιδράσω και θα το κάνω.......μόνο βιντεάκια στο youtube μπορώ να ανεβάζω προς το παρόν.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια?

Γιατί εγώ προσωπικά "λουφάζω" γιατί έτσι και κάνω πως λείψω από την δουλειά μου για να πάω σε καμιά διαμαρτυρία, θα πάρω πόδι χωρίς δεύτερη κουβέντα........κι άμα μ'αρέσει!!!!!

Εδώ αρρώστησα σοβαρά, είχα 41 πυρετό και γύρισα όλα τα εφημερεύοντα νοσοκομεία της Αττικής και μου είπανε οι εργοδότες μου την επόμενη φορά να προσέχω να μην αρρωσταίνω.........αλήθεια πως γίνεται αυτό?????????

Ο άντρας μου είναι άνεργος, έχω στεγαστικό δάνειο και ο άρρωστος πατέρας μου με τσοντάρει από την σύνταξή του για να μπορώ να ζω αξιοπρεπώς.

 

Πες μου εσύ (και άλλοι ) πως να αντιδράσω και θα το κάνω.......μόνο βιντεάκια στο youtube μπορώ να ανεβάζω προς το παρόν.

 

Η αντιρρηση μου εμενα ηταν στο οτι λουφαζουμε απο ενοχες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω να δεχτω οτι τα 2 κομματα ειναι μαλακια ( τοσα χρονια μας πριξανε ) ομως τι να ψηφισεισ τελικα ? οι αλλοι απλα βριζουνε Ν,Δ και το σκατοκ και δεν εχουνε καν σχεδιο να προτεινουνε για τη χωρα μας . Ο ενας βριζει τον αλλο δηλαδη . Γενικως η ελλαδα χρειαζεται ριζικη να ριζικη ανανεωση στην πολιτικη της ζωη . Ουτε τα 2 μεγαλα , ουτε τα αλλα τα βλαμενα τα μικρα , ετσι το βλεπω εγω . Δηλαδη θεωρω μεγαλη βλακεια οτι τολμανε καν και κανουνε εκλογες μεσα σε αυτο το χαλι . Απο την αλλη φωναζουνε οι μισοι να φυγουμε απο το ευρω (αντε και φυγαμε τι πιστευετε οτι θα γινει ??? θα παρουμε τα χρηματα που κοψανε απο τους μισθους πισω ?η θα αφησει Ε.Ε ετσι ευκολα χωρις να παρει τα χρεουμενα πισω ,ή οτι θα λυθει το οικονομικο προβλημα της χωρας μας ???? ή οτι θα αναπτυχθουμε εκ των εσω ή οτι θα γινουνε αργεντινη (προσωπικα το θεωρω καταντια και αυτο και δεν το θελω ουτε για μενα ουτε για τα παιδια μου )) , απο την αλλη οι αλλοι μισοι τσιριζουνε για το ευρω και βλεπεις μισθους να κοβονται (τωρα να δειτε τι θα γινει τον Ιουνιο με τα εως -15% στον ιδιωτικο τομεα) , συνανθρωποι μας να πεινανε , οικογενειες να μην μπορουνε να αντεπε3ελθουνε στα ε3οδα τους και κοινονικα επιδοματα να κοβονται . Και αυτο ειναι καταντια .Δεν εχουμε καν κοινονικο κρατος , δεν νοιαζεται κανεις μα κανεις πολιτικος για σενα και για μενα . Δυστηχως ολα αυτα τα χρονια ψηφιζανε με βαση το ρουσφετι και εχουνε δικαιο τα κοριτσια πιο πανω . Ο Σπυρος καλουτσικα τα λεει , αλλα το τι θα κανουμε δεν 3ερουμε . Ουτε η χρεωκοπια για μενα ειναι λυση γιατι δεν εχουμε να κερδισουμε τιποτα , και εννοειτε ουτε το να εχουμε το ΔΝΤ ειναι λυση γιατι θα πειναμε καθε μερα πιο πολυ . Δεν 3ερω τελικα τι χρειαζεται αυτη η χωρα , αλλα φοβουμε οτι δυστηχως φταινε και πολλοι απο τους πολιτες για αυτη την καταντια και 3εφτιλα .

Το να διαλαλω τι τελεια που ειναι να ειμαι Ελληνιδα και εγω σας γ....μω ολους γιατι εφευηρα καποια πραγματα ειναι μαλακια . Το να προσπαθω να αλλαζω ομως τα πραγματα ειναι κατι καλο .Για ονομα του Θεου δεν ειμαστε οι μοναδικοι καλοι (σιγα τους καλους δηλαδη ) στην ευρωπη και τον κοσμο, δεν αντεχω αλλο αυτη την υπεροψια και την κλαψουρα για τους αρχαιους (οκ μπραβο τους αλλα καλα οργια κανανε και αυτοι τοτε με τις διονυσιες τελετες )ας τελειωνουμε πια με το παρελθον και ας κοιτα3ουμε λιγακι το μελλον μας και το πως θα κανουμε καλυτερους Ελληνες τα δικα μας παιδια πλεον για να μπορεσουνε να καλυτερεψουνε την ελλαδα μας .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όσες ενοχές και να'χεις επειδή τους ψήφισες, από την στιγμή που σου καταρρακώνουν το μισθό σου και δεν μπορεί να ζήσεις, παύουν να υπάρχουν ενοχές.

Βγαίνεις και αρχίζεις και τους παίρνεις παραμάζωμα.

 

Οι Αγανακτισμένοι γιατί μαζεύονταν κάθε απόγευμα στο Σύνταγμα? Γιατί τα πρωινά οι περισσότεροι (μαζί κι εγώ) είμασταν στις δουλειές μας.

 

Αν οι Αγανακτισμένοι ήταν εκεί πρωί μεσημέρι βράδυ, θα'σου έλεγα εγώ πως αλλιώς θα ήταν τα πράγματα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Όσες ενοχές και να'χεις επειδή τους ψήφισες, από την στιγμή που σου καταρρακώνουν το μισθό σου και δεν μπορεί να ζήσεις, παύουν να υπάρχουν ενοχές.

Βγαίνεις και αρχίζεις και τους παίρνεις παραμάζωμα.

 

 

Αυτο ακριβως ομως θελω να πω κι εγω.Το οτι αναγνωριζουμε σε καποια θεματα και δικες μας ευθυνες δε σημαινει οτι βαζουμε το κεφαλι κατω και δεχομαστε ενοχικα και τις δικες τους.

 

Ξερω που φταιω...ξερω ομως και που φταινε αυτοι και μπορω να τους παρω παραμαζωμα οπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Και τρελλαινομαι μιλαμε γιατι εχω ακομα και στο συγγενικο μου κυκλο ατομα..νεους μορφωμενους που συνεχιζουν να στηριζουν και με παθος μπορω να σου πω ενα απο τα 2 μεγαλα κομματα...και σε ερωτηση μου η απαντηση τους ξερεις ποια ηταν?Οτι βασιζονται οτι αν βγουν θα τους βοηθησουν να βρουν δουλεια.

 

Ε οχι ρε φιλε...ε ακομα και τωρα εκει συνεχιζουμε κολλημενοι...ποιος θα μας κανει το ρουσφετι να τον υποστηριξουμε?

Link to comment
Share on other sites

 

Μας πιπιλίσαν το μυαλό ότι φταίμε για να μας κάνουν να νοιώσουμε ενοχή.

Η ενοχή μας κάνει να λουφάζουμε και να μην αντιδράμε-πιο εύκολα τα βάζεις με έναν που σε πείραξε, παρά με τον εαυτό σου-, και να λέμε:

''έτσι που τα έκανα, καλά να πάθω'' , μας κάνει να λυπόμαστε τον εαυτό μας για την κατάντια στην οποία έχουμε συμβάλλει,

και έτσι κακομοιριασμένοι και ένοχοι, να καθόμαστε στα αβγά μας,

όσο οι πραγματικοί ένοχοι θα αλωνίζουν άλλη μια τετραετία.

συμφωνώ!

υπαρχουν ανθρωποι που πειθονται οτι και παλι τα 2 αυτα κομματα θα μας σωσουν και θα τους ξαναψηφισουν...σιγα μη με πεισεις οτι θα τους ξαναψηφισουν απο ενοχη...απο μαλακια στον εγκεφαλο θα τους ξαναψηφισουν(σορρυ κιολας).
όχι....αυτοί είναι οι ήδη βολεμένοι....που φοβούνται μην χάσουν τα κεκτημένα. Ευτυχώς όλο και μειώνει το ποσοστό.

 

καλα τα λεει ο σπυρος, κι ο καθε σπυρος που δικαιωμα του να ανεβαζει βιντεακια στο τιουμπ.. να αποκαλει τον εαυτο του μαλακ@, ελληνα, χελλην, τσικεν ναγκετ, ντανυ φαντομ ή γκορμίτι..

 

ή κατερινα

 

αυτο ειναι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, δεν ξερω ποιος την εφτιαξε.. αλλα γουσταρω που υπαρχει!!

 

και ολοι κρινονται, και οι γιουτιουμπιζοντες, και οι κριτες τους..

 

απο τις κουβεντες, απο τις επιλογες τους, απο τη σταση ζωης τους..

πόσο συμφωνώ!

 

Αν οι Αγανακτισμένοι ήταν εκεί πρωί μεσημέρι βράδυ, θα'σου έλεγα εγώ πως αλλιώς θα ήταν τα πράγματα.

και επίσης αν υπήρχε ένας που να 'έβγαινε' μπροστά...με πρόγραμμα....με συγκεκριμένα αιτήματα.;)..εκπροσωπώντας όλους τους υπόλοιπους.

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω ότι έχει ανάγκη μια ηθοποιός που έπαιξε και στο Hangover (τεράστια επιτυχία παγκοσμίως) να προωθήσει την καριέρα της!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ε ναι... Η Μέριλ Στριπ και η Μουτσάτσου είναι τα καταξιωμένα ονόματα στο Hollywood (συγγνώμη, αλλά μου φάνηκε λίγο αστείο) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ομως θελω να πω κι εγω.Το οτι αναγνωριζουμε σε καποια θεματα και δικες μας ευθυνες δε σημαινει οτι βαζουμε το κεφαλι κατω και δεχομαστε ενοχικα και τις δικες τους.

 

Ξερω που φταιω...ξερω ομως και που φταινε αυτοι και μπορω να τους παρω παραμαζωμα οπως λες.

 

Φυσικά κι έχουμε ευθύνες.

Η διαφωνία μου σε αυτό το τόπικ είναι ότι αυτές οι ευθύνες είναι πολύ μικρές σε σχέση με τις ευθύνες των λαμόγιων που όντως ψηφίσαμε.

Δεν ξέραμε τι τέρατα θα κάνουν όταν τους ψηφίζαμε. Και ούτε μπορεί ο απλός ψηφοφόρος να παρακολουθεί κάθε νόμο και διάταγμα που βγάζουν για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντά τους.

 

Και στο κάτω κάτω ρε φίλε εγώ μπορεί να σε ψήφισα για με βάλεις στο Δημόσιο να'χω ψωμί να φάω.

Εσύ όμως έφαγες τ' αντερά σου στις λαμογιές, για τις οποίες εγώ δεν μπορούσα να σε ελέγξω.....γι'αυτο και σε ξαναψήφισα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λεει ο σπυρος, κι ο καθε σπυρος που δικαιωμα του να ανεβαζει βιντεακια στο τιουμπ.. να αποκαλει τον εαυτο του μαλακ@, ελληνα, χελλην, τσικεν ναγκετ, ντανυ φαντομ ή γκορμίτι..

 

ή κατερινα

 

αυτο ειναι ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, δεν ξερω ποιος την εφτιαξε.. αλλα γουσταρω που υπαρχει!!

 

και ολοι κρινονται, και οι γιουτιουμπιζοντες, και οι κριτες τους..

 

απο τις κουβεντες, απο τις επιλογες τους, απο τη σταση ζωης τους..

 

Έτσι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ε ναι... Η Μέριλ Στριπ και η Μουτσάτσου είναι τα καταξιωμένα ονόματα στο Hollywood (συγγνώμη, αλλά μου φάνηκε λίγο αστείο) :cool:

 

Η Χελληνίδα Μουτσάτσου κατάφερε κι έπαιξε σε μια επιτυχημένη ταινία στο Hollywood, όταν χιλιάδες Αμερικάνοι ηθοποιοί δουλεύουν σερβιτόροι ή στην καλύτερη κομπάρσοι.

Εσύ που ειρωνεύεσαι την Μουτσάτσου τι έχεις καταφέρει στην επαγγελματική ζωή σου?

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...