Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διακοπή κύησης σε 10 μερες


poly08

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 226
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον ακουσε με διωξ τον μην ερθω κ εκει κ τον κανω κομματια.τι 10 μερες ρε π@π@ρ@????κρατα το παιδακι σου κ μην νομιζεις θα βρεθει βοηθεια κ θα το μεγαλωσεις κ αυτο οπως κ τα αλλα.οι δικοι σου μπορει να ειναι συντηριτικοι αλλα εισαι παιδι τους κ δεν θα σε αφησουν ετσι.κ ανακοινωσε του το κ ολας μεσα στην μουρη του.εξοργισε τον τον βρωμιαρη

Link to comment
Share on other sites

ναι, συμφωνω να περιμενουμε ολα να γινουν με τη σειρα τους.... εγω ειμαι αναπληρωτρια αγγλικου σε σχολεια...δεν ξερω καθε χρονο αν θα εχω δουλεια τον επομενο χρονο.Ο συζυγος μου τρεχει σε 2 δουλειες αλλα με αυτην την αβεβαιοτητα δεν ξερεις τι σου ξημερωνει....ειμαι στην 23η βδομαδα κυησης...ειχα χρονια πολυκυστικες κ επειδη ρυθμισα το σακχαρο μου, εφτιαξαν κ αυτες κ εμεινα εγκυος!!!! τι να εκανα δηλαδη?? να το εριχνα κ να εμενα εγκυος οταν κ αν ποτε διοριζομουν σε σχολειο? οι δυσκολιες παντα θα υπαρχουν, ειδικα στην εποχη που ζουμε..εμεις παντρευτηκαμε σεπτεμβρη του 2010 κ τον μαιο του 2010 απελυσαν τον αντρα μου απο την τοτε του δουλεια....τι θα επρεπε???να αυτοκτονησουμε???προτιμω να στερηθω εγω κ θα ζησουμε κ με τα λιγα...αρκει να ειμαστε υγιεις κ με αγαπη!!!!μιλησε του ηρεμα χωρις κλαματα...πες του κ τα παραδειγματα που σου λεμε τι μας εχει συμβει μηπως αναθαρρησει.....ισως να νιωθει κ αυτος πιεσμενος κ δεν ασχολειται...ταση φυγης απο την πραγματικοτητα.....αλλα η πραγματικοτητα ειναι ενα μωρο!!!

κ εγω σεπτεμβρη του 10 παντρευτηκα.ημουν εγκυος κ το εχασα στην 33η εβδομαδα.φεβρουαριο του 11 πηγε φανταρος ο αντρας μου αλλα ειχαμ επει οτι θα κανουμε προσπαθειες κ εχει ο θεος.οπως κ μας εδωσε κ αλλο μωρακι κ δουλιτσα κ ολα μεχρι στιγμης ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

και να σου πω κατι...ειμαι κ γω 28...εκτος απο τις πολυκυστικες που ειχα απο τα 15 μου, εδω κ 6 χρονια ειχα κ κυστη ενδομητριωσης κ μου ελεγε ο γιατρος ειναι δυσκολο να μεινεις εγκυος κ αν βγει η κυστη βγαινει κ η ωοθηκη μαζι....ημουν ρακος, εκλαιγα τρελα....ειμαι με τον αντρα μου 12 χρονια μαζι κ ξερεις τι μου ειπε....." εγω σε αγαπαω κ αν δεν μπορουμε να κανουμε παιδι θα υιοθετησουμε''....αυτο τα λεει ολα!!! κ να που η κυστη μου εξαφανιστηκε απο μονη της κ εμεινα κ εγκυος....δεν ξερω αν θα ημουν μαζι του αν μου ζητουσε να ριξω το παιδι του!κ πως να εισαι μαζι του??? με τι συναισθηματα???εμενα μου φαινεται ψυχρος.....αν επιτρεπεται, ειναι πολυ μεγαλυτερος??

Link to comment
Share on other sites

Όντως άμα του πετάξεις το πλειστέισον θα σηκωθεί να φύγει....Πολύ λυπάμαι που περνάς τόσο δύσκολες καταστάσεις, αλλά ίσως αυτό πράγματι να έγινε για να ξαναενωθεί η οικογένεια σας....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως θεωρω τον πιο αδικημενο της υποθεσης τον αντρα σου...ειναι εκει σε αγαπαει παρακαλαει περιμενει μη γνωριζοντας πως εσυ εχεις σχεση και εισαι και εγκυος.....και λεμε να του το πεις???τι να τ πεις του ανθρωπου??Εμεινα εγκυος απο αλλον ελα να το μεγαλωσουμε μαζι και ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα??Δεν ειναι ετσι ρε παιδια...Εκεινον τον ανθρωπο τον σκεφτηκε κανεις??Οσο και να αγαπαει την γυναικα του μετα απο κατι τετοιο θα παγωσουν πιστευω και μαλλον θα τον χασεις και τον αντρα σου!!!

Σκεψου καλα τι θες να κανεις.....και αν αξιζει αυτος ο ανθρωπος να χαλασεις ο σπιτι σου για δαυτον!!!

 

Καλα θα ηταν να τα ειχαμε ολα στην ζωη μας προγραματισμενα να ειχαμε πρωτα δουλεια λεφτα και μετα να ερχοταν και τα παιδια πολλες φορες δεν ειναι ετσι ομως....και σε μενα ηρθε ξαγνικα το μωρακι μου....αλλα ειναι ευλογια και ειναι η 1η μου προτεραιοτητα...αν περιμενεις να τα εχεις ολα στρωμενα για να κανεις παιδι προφανως δεν θα κανεις ποτε γιατι η ζωη δυστυχως δεν σε ρωταει.....!!!Ο κυριος ειναι ''Παρτακιας''....και απλα πιστευω πως θελει να κατσει 10 μερες για να σιγουρευτει πως το εριξες το παιδι!!

Αυτη δεν ειναι αντιμετωπιση αντρα που σ λεει πως σε αγαπαει και θελει να σε παντρευτει....και να μεγαλωσει και τα 2 σου παιδια.....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια πιο μεγαλος..τι καλα ολες με τα μωρακια...το χειροτερο ειναι πως επεσα απο τα συννεφα ηταν τελειως διαφορετικος ανθρωπος.μα να πει τι κακο μας βρηκε?με ποναει παρα πολυ ολο αυτο.νοιωθω πραγματα αλλα πονω

Link to comment
Share on other sites

molly και στελλι μπράβο σας, και στους άντρες σας!τζο κι εσύ έχεις δίκιο από τη σκοπιά σου...απλώς είναι κρίμα να χαθεί το μωράκι, δεν θα είναι η πρώτη φορά που ένας άντρας μεγαλώνει τα παιδιά άλλου.

Αν προχωρούσε η σχέση της κοπέλας, αυτός ο άντρας θα μεγάλωνε τα παιδιά του συζύγου της, με αυτή την έννοια το λέω...

 

Ίσως αν καλούσες τον άντρα σου να έρθει να μιλήσετε σοβαρά, να έφτανες σε κάποιο συμπέρασμα...

 

Το ενοικιαστήριο είναι στο όνομα σου;Αν ναι πες του ότι θα φωνάξεις την αστυνομία αν δεν φύγει αμέσως...Αυτός ο άνθρωπος σου ασκεί ψυχολογική βία αυτή τη στιγμή...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Πόλυ έχω εκνευριστεί υπερβολικά με όλα αυτά που διαβάζω!Πώς αντέχεις κοπέλα μου και δεν του έχεις πετάξει τίποτα στο κεφάλι ακόμη;Ο ''άνθρωπος'' είναι πολύ...ΠΟΛΥ όμως!

Το σώμα σου είναι δικό σου κι αν δεν θέλεις να υποβληθείς σε αυτή την εγχείρηση,να μην το κάνεις!Εγώ σου λέω να το κρατήσεις το μωράκι σου. Μπορεί να είναι και δικό του παιδί αλλά είναι πάνω απ'όλα δικό σου.Ξέκοψε από αυτόν.Δεν αξίζει πεντάρα ο τύπος!Ούτε για πατέρας κάνει...

Κράτα το παιδάκι σου...Μόνο ευτυχία μπορεί να σου φέρει.Όσο για την οικογένειά σου,είμαι σίγουρη πως τελικά θα σε βοηθήσει.Επίσης,μίλα με τον πρώην άντρα σου.Ανέφερέ του την εγκυμοσύνη και τα συναισθήματά σου. Ξέρεις,αφού σε αγαπά μπορεί και να δεχτεί να τα ξαναβρείτε και να ζήσετε μαζί με τη νέα ψυχούλα.Αλλά από αυτόν ξέκοψε.Ούτε με το παιδί σου να έχει επαφές.Άλλωστε νομίζω πως η ύπαρξή του μόνο την Playstation βοηθάει!

Βλέπω ότι δεν θέλεις να κάνεις άμβλωση.Εξάντλησε πρώτα όλες τις πιθανές λύσεις για να έρθει αυτή η ψυχούλα στη ζωή.Πραγματικά αξίζει και δεν πρόκειται να το μετανιώσεις ποτέ.Μακάρι να ήμουν πιο κοντά σου να σου μιλήσω και να σου δώσω μια αγκαλιά.Ηρέμησε και σκέψου το καλά. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ γω δεν λεω οτι ειναι ο,τι πιο ευκολο ο αντρας να δεχτει το παιδι του αλλου....πραγματικα δεν μπορω να δωσω συμβουλη για το παιδι.....δεν ειμαι υπερ της εκτρωσης, εχοντας κ τοσα γυναικολογικα απο μικρη, αλλα εξαρταται κ απο τις συνθηκες τησ συλληψης!! παντως αυτος πρεπει να φαει "σουτ"!!!( κ με ποδοσφαιρικους ορους, ετσι πες του, τους ξερει καλα!)

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει...πονω ομως και δεν αλλαζει αυτο ειναι τοσο δυσκολες αυτες οι στιγμες αυτες..σας ευχαριστω και παλι κοριτσια για ολα..μακαρι να ηρεμησω λιγο και για το μωρακι

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θεωρω τον πιο αδικημενο της υποθεσης τον αντρα σου...ειναι εκει σε αγαπαει παρακαλαει περιμενει μη γνωριζοντας πως εσυ εχεις σχεση και εισαι και εγκυος.....και λεμε να του το πεις???τι να τ πεις του ανθρωπου??Εμεινα εγκυος απο αλλον ελα να το μεγαλωσουμε μαζι και ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα??Δεν ειναι ετσι ρε παιδια...Εκεινον τον ανθρωπο τον σκεφτηκε κανεις??Οσο και να αγαπαει την γυναικα του μετα απο κατι τετοιο θα παγωσουν πιστευω και μαλλον θα τον χασεις και τον αντρα σου!!!

Σκεψου καλα τι θες να κανεις.....και αν αξιζει αυτος ο ανθρωπος να χαλασεις ο σπιτι σου για δαυτον!!!

Εντάξει,δεν έχεις άδικο σε αυτό.Οι περισσότεροι δε θα ήθελαν να μεγαλώσουν το παιδί ενός άλλου.Αλλά έχω περίπτωση πρώην συναδέλφου μου που η μικρότερη αδερφή της είναι από άλλο πατέρα και παρολαυτά μεγάλωσαν με τον πατέρα της κοπέλας. Οι άνθρωποι πολλές φορές αντιδρούν όπως δεν το φανταζόμαστε.Πόλυ,εσύ ξέρεις καλύτερα τον άντρα σου.Πώς πιστεύεις θα αντιδρούσε αν του έλεγες κάτι τέτοιο;

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

ααχ κ βαααχ!!Βρε κοριτσια μου?εσεις αν ο αντρας σας σας εφερνε στο σπιτι ενα μωρο που το κανε με αλλη ενω τον ειχατε αφησει να σκεφτει θα το δεχοσασταν??Ας ειμαστε αντικειμενικοι κ ρεαλιστες!οσο μεγαλοψυχος κ αν ειναι οσο κ αν αγαπαει την γυναικα του ,αυτο δεν γινεται!!!!οποτε αυτο το σεναριο να μεγαλωσουν κ το καινουριο μωρακι μαζι πιο πολυ για σαπουνοπερα μου κανει!!!Επισης ,δεν θα κρινω την κοπελα αν κ νομιζω ξερει τα λαθη της !!(πως το αφησες να συμβει αυτο γλυκια μου)??κ να το θελε αυτος ο ανθρωπος το παιδι κ να το κρατουσες,τι θα λεγες στα παιδια σου?εφυγα ενα χρονο κ γυριζω με καινουριο μωρο που ειναι απο αλλον μπαμπα που τωρα θα μενετε μαζι του??Χριστεεε μουυυυ!!!!!!!!:shock:ο αντρας σου??ποσο θα αλλαζε η ζωη ολων ετσι απλα κ ξαφνικα ενω σε περιμενουν να γυρισεις ξανα στην οικογενεια για να ειστε ολοι παλι μαζι??Κ πες οτι δεν κρατας το παιδι,χωριζεις με τον βαρεμενο, γυρνας στην οικογενεια σου...θα αντεξεις το βαρος να μην πεις ολα αυτα που εχουν γινει στον αντρα σου?μαλλον δεν βοηθαω αρκετα ε?συγγνωμη που τα λεω ολα αυτα!Το ξερω οτι μπορει να συμβει στον καθενα κ δεν ειμαι εδω για να κρινω,εχω κανει αρκετα λαθη στη ζωη μου κ ευτυχως που με φωτισε Ο Θεος κ τα διορθωσα!Ευχομαι να βρεις τη δυναμη κ το κουραγιο κ να το ξεπερασεις ολο αυτο πολυ συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλενάδα, θα μπορούσα να σε κράζω όλη μέρα για την μλκ που έκανες .. δεν θα το κάνω όμως.. Διώξε τον μπιπ από το σπίτι σου, για το μωρό..ουφ..ξέρω δεν είναι σωστό αλλά ... μετά γύρνα στον άντρα σου και κουβέντα πουθενά!! Όσο και να σε αγαπάει δεν νομίζω να δεχτεί ένα ξένο παιδί, για να σε συγχωρήσει.. δεν νομίζω.. κάποια πράγματα είναι πολύ βαριά για να τα δεχτεί κάποιος.. σκέψου πως θα αντιδρούσες εσύ στην θέση του ( γειά σου αγάπη μου, συγχώρεσε με όσο καιρό δεν ήμασταν μαζί έκανα παιδί με άλλον )

Κάποιες φορές πρέπει να φάμε το κεφάλι μας για να καταλάβουμε κάποια πράγματα.. το κακό είναι ότι την πληρώνουν αθώες ψυχές..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κοπελα μου πως τα καταφερες ετσι?Τεσπα.. σιγουρα θα μαθεις απο ολο αυτο!Τωρα το θεμα ειναι οτι ο τυπος δεν κανει για πατερας.. δεν θα αγαπησει ποτε τα παιδια σου.. γτ μενετε μαζι αν καταλαβα καλα .. αλλα δεν εχει επαφη με τα παιδια σου..οποτε δεν ξερεις πως ειναι να εχεις παιδια!Επισης ειναι και εντελως ανευθηνος.. εδω ο κοσμος καιγεται και αυτος παιζει παιχνιδια!Αλλα κοπελα μου να στο πω στα ισια.. αυτος δεν εχει προβλημα... δεν εχει παιδια απο πισω.. δεν εχει ευθηνες.. δεν εχει εναν συζηγο που πρεπει να δωσει εξηγησεις.. δεν θα κανει αυτος την εκτρωση.. τι τον νοιαζει!

Γνωμη μου αν προχωρησεις σε διακοπη.. που να σας πω την αληθεια βρε κοριτσια .. αν και ειμαι κατα..και εγω αυτο θα εκανα στη θεση της.. αν λοιπον το κανεις.. μην πεις τπτ στο συζηγο σου.. ειναι πολυ βαρυ.. και δεν χωνευεται με τπτ οσο και αν σε αγαπαει.Γυρνα πισω.. σκεψου αν οντως θες να εισαι με τον αντρα σου .. και ξεχνα τα ολα σαν ενα κακο ονειρο.Φυσικα μια εκτρωση.. δεν την ξεχνας.. ειδικα αν εισαι ηδη μανα .. αλλα δεν ξερω τι αλλο να σου προτεινω!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι να σου πω???

εγω ειμαι απο την μερια

την αλλη

προσπαθω πολλα χρονια για ενα παιδακι

κ'εσυ.....

θελεις να κανεις εκτρωση για τους δικους σου λογους

γιατι αφου εχετε τοσα προβληματα

δεν παιρνατε τουλαχιστον προφυλαξεις???

μεγαλοι ανθρωποι εισαστε!!!

Το χαμογελο σου

ολη η ζωη μου.....

Link to comment
Share on other sites

μιλα με τον αντρα σου προφανως αφου σε θελει πισω να μιλατε.πες του σε τι κατασταση βρισκετε κ ισως σου πει απο μονος του να συνεχισετε μαζι με αυτο μωρο.δεν ξερω αν ειναι κ το πιο σωστο αλλα απο το να κανεις εκτρωση νομιζω οτι ειναι το καλυτερο

 

Και εγώ είμαι αυτής της άποψης. Η αλήθεια είναι ότι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη γενικά.

 

Αν αποφασίσεις να γυρίσεις στο σύζυγό σου, νομίζω ότι το πιο σωστό και το πιο τίμιο και γι' αυτόν και για σένα θα ήταν να γνωρίζει την αλήθεια για το τι συνέβη στη ζωή σου όσο διάστημα ήσουν μακριά. Στην πρώτη περίπτωση θα αναγκαστείς να του αποκαλύψεις για μια σχέση, μια εγκυμοσύση και μια έκτρωση. Στη δεύτερη για μια σχέση και μια εγκυμοσύνη.

Το πιο εύκολο θα ήταν να κάνεις την έκτρωση και να γυρίσεις στο σύζυγο και στα παιδιά σου χωρίς να πεις τίποτα σε κανέναν.

Εσύ ξέρεις καλύτερα τον άντρα σου, τις αντιδράσεις του, το χαρακτήρα, τις απόψεις του και τα συναισθήματά του. Επίσης ξέρεις και τον εαυτό σου και ποια απόφαση θα σου στοιχίσει λιγότερο σαν συναισθηματικό φορτίο που θα κουβαλάς για την υπόλοιπη ζωή σου.

Στη θέση σου δεν ξέρω τι θα έκανα.

Πριν αποκτήσω το μωρό μου, θα σε συμβούλευα να κάνεις έκτρωση και να χωρίσεις αυτόν που έχεις, να γυρίσεις στον άντρα σου και να μην πεις τίποτα.

Σήμερα όμως...δεν μπορώ να το πω αυτό.

Απ' την άλλη πάλι σκέφτομαι και το σύζυγό σου και οπωσδήποτε είναι δύσκολη η θέση που θα έρθει όταν μαθει όλα αυτά. Μπορεί και να θελήσει να χωρίσετε, εφόσον θα σκεφτεί ότι μάλλον είχες ξεκαθαρίσει τα πράγματα για τη μεταξύ σας σχέση πολύ νωρίτερα από εκείνον και προχώρησες τη ζωή σου......και μάλιστα με τόσο μεγάλα βήματα.

 

 

Για τον άλλον, μην το συζητάς, χώρισέ τον. Σίγουρα θα έχεις προβλήματα αργότερα. Δεν θα θέλει τα παιδιά σου και πάλι θα καταλήξετε χώρια.

 

για τον άντρα μου θέλει μεγάλη σκέψη κι αυτό αν και δε πιστεύω να παραμείνει ψυχραιμος..σιγουρα το μυαλό μου δεν είναι σε θέση να το δουλέψει και αυτό τώρα αλλά ίσως το δω πιο μετά..τουλάχιστον πηρα ένα μεγάλο μάθημα και προστστεύτηκαν τα 2 παιδάκια μου από μελλοντικές μάλλον τραγικές καταστάσεις με αυτόν τν άνθρωπο.αυτό τουλάχιστον με ανακουφίζει..

 

α και λέει δε φεύγει μέχρι να γίνει η διακοπή χωρίς να μου εξηγεί το λόγο..λες και τον έχω να μουκάνει καμία δουλειά..από το πρωί το σπιτι μόνη τ κάνω και ας ζαλίζομαι τρελά και καμια βοήθεια

 

Δεν κάθεται για να σε βοηθήσει. Κάθεται για να σιγουρευτεί οτι θα κάνεις την έκτρωση, για να μην του ζητάς μετά διάφορα. Πάει να καλύψει τον κ@@@ του. Είναι παρτάκιας. Στείλτον τώρα. Δεν σε βλέπει σοβαρά και πιθανόν αυτά που σου υπόσχεται (για γάμους, δουλειές, άλλα παιδιά και αγάπη για τα δικά σου) να μην τα εννοεί. Μπορεί να έχει βαρεθεί και να θέλει να χωρίσετε και να σκέφτεται ότι θα γυρίσεις στον άντρα σου.

 

ειμαι 27 ..οταν του ειπα να φυγει μου λεει κανε υπομονη 10 μερες και κανε σα να μην υπαρχω..πωπω τα νευρα μου θα παρω τους δρομους..και δουλευω και αυριο και ηθελα να μαι ηρεμη οσο γινεται πιο πολυ τι φταιει και το μικρακι εστω και τωρα να τα τραβαει τον εκνευρισμο και τα κλαματα

 

 

δεν αξιζει...πονω ομως και δεν αλλαζει αυτο ειναι τοσο δυσκολες αυτες οι στιγμες αυτες..σας ευχαριστω και παλι κοριτσια για ολα..μακαρι να ηρεμησω λιγο και για το μωρακι

 

Δεν μπορεί να σκέφτεσαι την έκτρωση και να αισθάνεσαι και να γράφεις αυτά. Είναι ολοφάνερο ότι δε θες να κάνεις έκτρωση. Σκέψου το καλά. Μην υποκύψεις στις πιέσεις του playstation.

 

Σκέψου ακόμα και το ενδεχόμενο να μην είσαι με κανέναν από τους δύο, αν αυτό πραγματικά θέλεις τελικά, αλλά με τα τρία σου παιδιά και τη βοήθεια των γονιών σου.

Μη βάζεις στον εαυτό σου το δίλημμα ή με τον έναν ή με τον άλλον. Για να έρθετε σε ρήξη και με τον σύζυγο κάτι θα έχει συμβεί...προσπάθησε να αξιολογήσεις τις καταστάσεις με πιο καθαρό μυαλό για να αποφασίσεις ποιο είναι το πιο σωστό για σένα και τα παιδιά σου.

Ξέρω πως είναι δύσκολο στην κατάσταση που περνάς, αλλά πρέπει να κάνεις την καλύτερή σου προσπάθεια τώρα...το απαιτούν οι συνθήκες.

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

ααχ κ βαααχ!!Βρε κοριτσια μου?εσεις αν ο αντρας σας σας εφερνε στο σπιτι ενα μωρο που το κανε με αλλη ενω τον ειχατε αφησει να σκεφτει θα το δεχοσασταν??Ας ειμαστε αντικειμενικοι κ ρεαλιστες!οσο μεγαλοψυχος κ αν ειναι οσο κ αν αγαπαει την γυναικα του ,αυτο δεν γινεται!!!!οποτε αυτο το σεναριο να μεγαλωσουν κ το καινουριο μωρακι μαζι πιο πολυ για σαπουνοπερα μου κανει!!!Επισης ,δεν θα κρινω την κοπελα αν κ νομιζω ξερει τα λαθη της !!(πως το αφησες να συμβει αυτο γλυκια μου)??κ να το θελε αυτος ο ανθρωπος το παιδι κ να το κρατουσες,τι θα λεγες στα παιδια σου?εφυγα ενα χρονο κ γυριζω με καινουριο μωρο που ειναι απο αλλον μπαμπα που τωρα θα μενετε μαζι του??Χριστεεε μουυυυ!!!!!!!!:shock:ο αντρας σου??ποσο θα αλλαζε η ζωη ολων ετσι απλα κ ξαφνικα ενω σε περιμενουν να γυρισεις ξανα στην οικογενεια για να ειστε ολοι παλι μαζι??Κ πες οτι δεν κρατας το παιδι,χωριζεις με τον βαρεμενο, γυρνας στην οικογενεια σου...θα αντεξεις το βαρος να μην πεις ολα αυτα που εχουν γινει στον αντρα σου?μαλλον δεν βοηθαω αρκετα ε?συγγνωμη που τα λεω ολα αυτα!Το ξερω οτι μπορει να συμβει στον καθενα κ δεν ειμαι εδω για να κρινω,εχω κανει αρκετα λαθη στη ζωη μου κ ευτυχως που με φωτισε Ο Θεος κ τα διορθωσα!Ευχομαι να βρεις τη δυναμη κ το κουραγιο κ να το ξεπερασεις ολο αυτο πολυ συντομα!

εχεις δικιο σε ολα.εννοουσα ομως πριν κανει την αμβλωση να κανει κ αυτη την κινηση ετσι κ αλλιως δεν εχει να χασει κατι χωρισμενη ειναι.μπορει ο αντρας της να το δεχτει.ναι συμβαινουν στις σαπουνοπερες αλλα μπορει να συμβει κ στην ζωη.εγω νομιζω ετσι θα εκανα.γτ οπως ειπε κ μια κοπελα παρακατω δεν ειναι κ το πιο σωστο για τον αντρα της να του το κρυψει....

Link to comment
Share on other sites

δε χώρισα γι αυτόν.δεν ήμασταν καλά 2 χρόνια μέχρι που ήρθα για δουλειά σε άλλη πόλη και γνώρισα τον άνθρωπο αυτόν ο οποίος καλός χρυσός αλλά στην πρώτη πραγματική δυσκολία τι???και του λέω άσε το ριμάδι το play και έλα να μιλησουμε και λέει τον κάνει να ξεχνιέται.του λέω κλαίγοντας πως δε θέλω να το ρίξω και δε μου απαντά καν.το σίγουρο είναι πως δε μπορώ να είμαι μαζί του μετά από τέτοια συμπεριφορά.αλλά και μόνη 3 παιδια και πάλι δε μπορώ.ο άντρας μου δε ξέρειγια άλλη σχέση -ίσως το υποψιάζεται- αλλά η ουσία είναι εάν θα πρέπει να κάνω μια νέα προσπάθεια για την οικογένεια που ήδη έχω...

 

 

Εγώ στη θέση σου θα προβληματιζόμουν περισσότερο για το μέλλον της σχέσης μου με τον εν λόγω "κύριο". Δηλαδή έστω και το κρατάς το παιδί, πώς φαντάζεσαι το μέλλον σου μαζί του;

Link to comment
Share on other sites

μολλυ .. η κοπελα δεν ειναι χωρισμενη... σε διασταση ειναι και απο οτι καταλαβα.. ειναι σε διασταση με αφορμη που εφυγε για δουλεια!Ο αντρας της την περιμενει πισω!Μπορει να πιστευει οτι δεν εχει αλλαξει και τπτ .. θα παρει το χρονο της και μετα ολα καλα!Ουσιαστικα.. η σχεση με τον playstation.. ειναι παρανομη!

Παντως τι θα πει αυτος δεν φευγει απο το σπιτι σου αν δεν κανεις εκτρωση?Δεν το καταλαβα αυτο??Πεταξε τον εξω!Οτι και αν αποφασισεις..εσυ θα παρεις το βαρος πανω σου και οχι αυτος.Αυτος τι ειχε τι εχασε!Ε οκ εχασε λιγο την ηρεμια του!Πεταξε τον κοπελα μου για να σκεφτεις ηρεμα και σοβαρα τι θα κανεις στη ζωη σου!Μπορει να εκανες λαθη.. αλλα ανθρωποι ειμαστε και πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε!

Πετα τον χτες!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

polly μου συγνωμη αλλα τελικα δεν ειναι αυτος ανωριμος αλλα ΕΣΥ. Διαβαζω ολα τα ποστ σου και δεν διακρινω μια μαμα 27 χρονων αλλα ενα κοριτσακι εφηβο που χωρισε απο το ενα αγορι της , τα εμπλεξε με τον αλλο, αλλα εχει και για γκαβατζα τον πρωτο. Σου ακουγομαι σκληρη και σου ζητω συγνωμη δεν ειναι αυτη η προθεση μου να σε κρινω αλλα να σου δειξω λιγο τα δικα σου λαθη. Το μωρο δεν ειναι σουβενιρ απο καποια σχεση για θυμομαστε τους 8 μηνες που ειμαστε μαζι ....Τωρα εχεις βρεθει σε ενα αδιεξοδο. Ειμαι σιγουρη οτι και με τον αντρα σου για ψηλου πηδημα χωρισατε ..... λειτουργεις λιγο ευξαπτα και ανωριμα. Τωρα οσο για το μωρακι σου που εχεις στην κοιλιτσα σου τι να πω. .... η λογικη λεει να το ριξεις και να γυρισεις στον αντρα σου το αν θα του πεις οτι ειχες μεινει εγκυος ειναι ενα αλλο θεμα αλλα απο την αλλη σε βλεπω και στασιμη .... σε βλεπω να τον παρακαλας και τελικα και να ριχνεις το μωρο και να μενεις παλι μαζι του.

 

ΥΓ: Δεν τα λεω για να σε μαλωσω αλλα για να δεις οτι δεν σου φταιει ο αλλος αλλα δυστυχως πληρωνεις τα λαθη σου ...:-(

3sgmp3.png 5Nchp3.png
Link to comment
Share on other sites

μολλυ .. η κοπελα δεν ειναι χωρισμενη... σε διασταση ειναι και απο οτι καταλαβα.. ειναι σε διασταση με αφορμη που εφυγε για δουλεια!Ο αντρας της την περιμενει πισω!Μπορει να πιστευει οτι δεν εχει αλλαξει και τπτ .. θα παρει το χρονο της και μετα ολα καλα!Ουσιαστικα.. η σχεση με τον playstation.. ειναι παρανομη!

Παντως τι θα πει αυτος δεν φευγει απο το σπιτι σου αν δεν κανεις εκτρωση?Δεν το καταλαβα αυτο??Πεταξε τον εξω!Οτι και αν αποφασισεις..εσυ θα παρεις το βαρος πανω σου και οχι αυτος.Αυτος τι ειχε τι εχασε!Ε οκ εχασε λιγο την ηρεμια του!Πεταξε τον κοπελα μου για να σκεφτεις ηρεμα και σοβαρα τι θα κανεις στη ζωη σου!Μπορει να εκανες λαθη.. αλλα ανθρωποι ειμαστε και πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε!

Πετα τον χτες!

χωρισμενη ειναι λογο προβληματων αλλα κ λογο του κυριου.ετσι εχει πει παραπανω.αν δεν ηταν χωρισμενη εννοειτε οτι δεν θα προτινα να κρατησει το μωρο.αν ηταν ετσι θα ηταν τοσο μα τοσο ανωριμη που οτι κ αν γινοταν αυτη θα ευθυνοτανε

Link to comment
Share on other sites

polly μου συγνωμη αλλα τελικα δεν ειναι αυτος ανωριμος αλλα ΕΣΥ. Διαβαζω ολα τα ποστ σου και δεν διακρινω μια μαμα 27 χρονων αλλα ενα κοριτσακι εφηβο που χωρισε απο το ενα αγορι της , τα εμπλεξε με τον αλλο, αλλα εχει και για γκαβατζα τον πρωτο. Σου ακουγομαι σκληρη και σου ζητω συγνωμη δεν ειναι αυτη η προθεση μου να σε κρινω αλλα να σου δειξω λιγο τα δικα σου λαθη. Το μωρο δεν ειναι σουβενιρ απο καποια σχεση για θυμομαστε τους 8 μηνες που ειμαστε μαζι ....Τωρα εχεις βρεθει σε ενα αδιεξοδο. Ειμαι σιγουρη οτι και με τον αντρα σου για ψηλου πηδημα χωρισατε ..... λειτουργεις λιγο ευξαπτα και ανωριμα. Τωρα οσο για το μωρακι σου που εχεις στην κοιλιτσα σου τι να πω. .... η λογικη λεει να το ριξεις και να γυρισεις στον αντρα σου το αν θα του πεις οτι ειχες μεινει εγκυος ειναι ενα αλλο θεμα αλλα απο την αλλη σε βλεπω και στασιμη .... σε βλεπω να τον παρακαλας και τελικα και να ριχνεις το μωρο και να μενεις παλι μαζι του.

 

ΥΓ: Δεν τα λεω για να σε μαλωσω αλλα για να δεις οτι δεν σου φταιει ο αλλος αλλα δυστυχως πληρωνεις τα λαθη σου ...:-(

πολυ σωστα.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...