Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

διακοπή κύησης σε 10 μερες


poly08

Recommended Posts

ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΕΣ σας.είμαι σε δραματική κατάσταση και τουλάχιστον νοιώθω πως έχω ένα στήριγμα

 

Κοριτσι μου ειναι πολυ δυσκολη η θεση σου....σιγουρα η εκτρωση δεν ειναι κατι καλο ειμαι και εγω κατα αλλα...απο οτι βλεπω για εκει πας...!!!

Εγω θα σε συμβουλεψω να τελειωνεις με αυτον τον ανθρωπο και να γυρισεις στον αντρα σου γιατι μαλλον αυτο θελεις (ετσι καταλαβα τουλαχιστον)!!!

Η και στον αντρα σου να μην γυρισεις καθησε μονη σου να ηρεμησεις....δεν αξιζει ο συγκεκριμενος ανθρωπος....!!!Φυγε χθες οχι σημερα

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 226
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ο τυπος μου φαινετε ειναι καλοπερασακιας κ βολεμενος.δεν δουλευει προφανως τον ταιζεις κ εχει την βολη του.κ σου λεει τωρα που να ψαχνω για δουλεια τωρα....ενω αν κανεις εκτρωση δεν θα αναγκαστει να δουλεψει.αν δεν ειστε μαζι στα προβληματα τι να τον κανεις...θα μου πεις δεν ειναι αυτο το προβλημα τωρα που μας καιει αλλα δεν μπορω να σου πω τι να κανεις.ειναι πολυυυυυυυ δυσκολη αποφαση κ ελπιζω να ακουσεις την καρδουλα σου

Link to comment
Share on other sites

ο τυπος μου φαινετε ειναι καλοπερασακιας κ βολεμενος.δεν δουλευει προφανως τον ταιζεις κ εχει την βολη του.κ σου λεει τωρα που να ψαχνω για δουλεια τωρα....ενω αν κανεις εκτρωση δεν θα αναγκαστει να δουλεψει.αν δεν ειστε μαζι στα προβληματα τι να τον κανεις...θα μου πεις δεν ειναι αυτο το προβλημα τωρα που μας καιει αλλα δεν μπορω να σου πω τι να κανεις.ειναι πολυυυυυυυ δυσκολη αποφαση κ ελπιζω να ακουσεις την καρδουλα σου

 

Συμφωνώ και κάτι μου λέει ότι είναι και μικρότερος!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

oxi μεγαλύτερος είναι..αναίσθητος είναι..που εμπλεξα θεε μου..

 

Ίσως η τελευταία σου λύση είναι να τον διώξεις τώρα από το σπίτι για να του δείξεις ότι έχεις πυγμή και ότι δεν είσαι δεδομένη...Ίσως αυτό τον κάνει να συνειδητοποιήσει ότι σε χάνει και να αλλάξει τροπάρι!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

μιλα με τον αντρα σου προφανως αφου σε θελει πισω να μιλατε.πες του σε τι κατασταση βρισκετε κ ισως σου πει απο μονος του να συνεχισετε μαζι με αυτο μωρο.δεν ξερω αν ειναι κ το πιο σωστο αλλα απο το να κανεις εκτρωση νομιζω οτι ειναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

να πω και το τελευταίο?γυρνάει και μου λέει θα παραγγείλω ένα παιχνίδι για το play αυτή τη βδομάδα..(το κουδούνι γράφει το όνομα μου οπότε μου το λέει κάθε φορά) και του λέω καλά η γιατρός μου είπε 500 ευρώ για τη διακοπή (ο μισθός μου είναι 750) και εσύ μου λες για παιχνίδι...αχ θέλω να φύγω .με έχει πίασει απελπισία

Link to comment
Share on other sites

μιλα με τον αντρα σου προφανως αφου σε θελει πισω να μιλατε.πες του σε τι κατασταση βρισκετε κ ισως σου πει απο μονος του να συνεχισετε μαζι με αυτο μωρο.δεν ξερω αν ειναι κ το πιο σωστο αλλα απο το να κανεις εκτρωση νομιζω οτι ειναι το καλυτερο

 

Χαίρομαι που ακούστηκε και αυτή η άποψη, εγώ φοβόμουν να το πω μήπως είναι υπερβολικό για τον άντρα της αυτό...Βέβαια θα μπορούσαν να το ξέρουν μόνο οι 2 τους, ούτε οι γονείς της, κανείς άλλος...

 

Άκυρο αυτό που είπα πριν, απλώς διώξτον, τι να τον κάνεις;;;Απέδειξε την ''αξία'' του!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

να πω και το τελευταίο?γυρνάει και μου λέει θα παραγγείλω ένα παιχνίδι για το play αυτή τη βδομάδα..(το κουδούνι γράφει το όνομα μου οπότε μου το λέει κάθε φορά) και του λέω καλά η γιατρός μου είπε 500 ευρώ για τη διακοπή (ο μισθός μου είναι 750) και εσύ μου λες για παιχνίδι...αχ θέλω να φύγω .με έχει πίασει απελπισία

 

Καλέ πού τα βρίσκει τα λεφτά ο μπουνταλάς;;;Θα τρελαθούμε τελείως, δεν έχει λεφτά για μωρό αλλά έχει για πλειστέισον;;;;;;;;;;;;;;;;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μέσα στα κλάματα μου με κάνετε να χαμογελάω.ίσως να εκτιμήσω πιο πολύ τον άντρα μου μετά από όλα αυτά...ναι από κάποια λεφτά που έχει στην άκρη (τα τελευταία ) τα δίνει για τέτοια..αχ αχ

Link to comment
Share on other sites

Kαλα αυτον δεν θα τον σχολιασω καν γιατι θα πω ασχημα πραγματα :evil::evil::evil:!!!

Οσο για να πεις στον αντρα σου για το παιδι πιστευω θα φρικαρει....γιατι σε αφησε να σκεφτεις και εσυ εχεισ ηδη αλλη σχεση παραλληλη μαλλον!!!

Δεν ξερω αν θα δεχοταν κατι τετοιο μονο εσυ ξερεις το σιγουρο ειναι.....πως αν του το αποκαλυψεις μαλλον δεν θα στε ποτε ξανα οπως παλια!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

ε τι να πω.οταν εμεινα εγκυος τον νοεμβρη ο αντρας μου ηταν φανταρος απολυοταν τον γενερη.εκανε χειρουργειο στο ποδι.εξω τον περιμενε η δουλεια του αλλα ο τυπος το εκλεισε το μαγαζι που δουλευε κ εμεινε απο δουλεια.κανονικα επρεπε να καθετε ακομα κ να μην δουλευει.αλλα κ δουλεια βρηκε με την κριση κ δουλευει πολλες ωρες.αυτος μονο την παρτυ του σκεφτετε κ πως θα παιξει παιχνιδια ενω εσυ θα υποβληθεις σε ολη αυτην την ψιχοφθορα κατασταση.εσυ δεν θα ξεχασεις αυτος σιγουρα.στειλτον στην ευχη της παναγιας κοπελα μου.σιγα μην σκασεις κ ολας για το κελεπουρι.σηκω τωρα κ πες του αντιο.ελεος με τον καθε καραγκιοζη πια.

Link to comment
Share on other sites

μιλα με τον αντρα σου προφανως αφου σε θελει πισω να μιλατε.πες του σε τι κατασταση βρισκετε κ ισως σου πει απο μονος του να συνεχισετε μαζι με αυτο μωρο.δεν ξερω αν ειναι κ το πιο σωστο αλλα απο το να κανεις εκτρωση νομιζω οτι ειναι το καλυτερο

 

αχ αυτό ακριβώς σκεφτομουν οτι θα εκανα και εγω εαν ημουν σε αυτη τη θεση.......... θα μετανοιωνα....... θα περιεγραφα στον αντρα σε τι δραματικη κατασταση βρισκομουν μακρυα του και πως σε μια στιγμη απροσεξιας και απελπισίας εγινε αυτο και θα ζητουσα να μεινουμε μαζι χωρις να ριξω το παιδι. ειναι μια ζωη και αυτο μη το ριξεις σε παρακαλουμε εμεις που ολες εδω παρακαλαμε να εχουμε ενα παιδι και δεν ερχεται........

ξερω αντρα που χωρισε τη γυναικα του διοτι επανειλειμενως πηγαινε με αλλους ομως τα δυο παιδια του τα κρατησε και τα μεγαλωσε αυτος μονος του μετα απο δικαστηρια .....και ηξερε οτι το ενα δεν ηταν δικο του αλλα αλλουνου αλλα το μεγαλωσε μονος του με πολλες θυσιες μαζι με το παιδι του χωρις να πει ποτε τιποτε και σε κανενα

Link to comment
Share on other sites

για τον άντρα μου θέλει μεγάλη σκέψη κι αυτό αν και δε πιστεύω να παραμείνει ψυχραιμος..σιγουρα το μυαλό μου δεν είναι σε θέση να το δουλέψει και αυτό τώρα αλλά ίσως το δω πιο μετά..τουλάχιστον πηρα ένα μεγάλο μάθημα και προστστεύτηκαν τα 2 παιδάκια μου από μελλοντικές μάλλον τραγικές καταστάσεις με αυτόν τν άνθρωπο.αυτό τουλάχιστον με ανακουφίζει..

 

α και λέει δε φεύγει μέχρι να γίνει η διακοπή χωρίς να μου εξηγεί το λόγο..λες και τον έχω να μουκάνει καμία δουλειά..από το πρωί το σπιτι μόνη τ κάνω και ας ζαλίζομαι τρελά και καμια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η κατασταση δεν ειναι ευκολη το ομολογω....κ γω οταν τσακωνομαι με τον συζυγο κ καμια φορα δεν μου μιλα, μου ερχεται να του σπασω το κεφαλι-ειδικα τωρα που ειμαι εγκυος!!!αλλα αυτος να παιζει πλειστεισον κ να μην βγαινει εξω να βρει οποιαδηποτε δουλεια--ξερω ειναι δυσκολο---αλλα ας τρεξει να βρει καμια αγγελια να δωσει κανα βιογραφικο??????καθεται μεσα , βλεπει αγωνες κ παιζει πλειστεισον???? σε θεωρει δεδομενη μαλλον.....βασικη συμβουλη.......ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΛΑΨΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΑ...επειδη κλαιω κ γω, αυτο ανατροφοδοτει την αναλγησια κ την ψυχροτητα του αλλου---αυτο θελουν καποιοι!!!!και αν δε τετοια κατασταση φερεται ετσι, τι θα εκανε σε αλλα προβληματα αργοτερα???? δε νομιζω οτι ειναι ανθρωπος για οικογενεια.....τωρα, συμβουλη για το μωρο δεν μπορω να δωσω κ να σε παρω στο λαιμο μου---δεν ειμαι ειδικος---ισως να πρεπει να συμβουλευτεις κ καποιον...αλλα αν οπς λες ο αντρας σου σε αγαπα πραγματικα, ο "κυριος" ο νεος ισως ειναι "θεικο δωρο" να δεις τι ειχες παλια κ τι θα χασεις!!καμια φορα η ζωη μας παιζει παιχνιδια!!!!ευχομαι ο,τι καλυτερο στη ζωη σου....αλλα ο ¨"κυριος" αυτος μαλλον δεν αξιζει....κ μην κλαις μην παθεις τιποτα....σκεψου οτι αξιζει ο εαυτος σου κ εχεις κ 2 παιδακια που θελουν κ χρειαζονται τη μαμα τους υγιη!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

και συγγνωμη αλλα μηπως ειναι υπουλος? μηπως περιμενει τη διακοπη να σιγουρευτει οτι εριξες το παιδι ωστε να μην του ζητας ευθυνες αργοτερα? α, κ αφου λεει οτι θα φυγει, δεν εχει δηλαδη προβλημα να χωρισετε ε???? διωξτον τωρα ομως!!! και εισαι σε δυσκολη θεση κ σε εκβιαζει!!!εγω θα πεταγα κ το πλειστεισον απο τον 6ο οροφο που μενω κ θα σου ελεγα μετα!!!!

Link to comment
Share on other sites

και συγγνωμη αλλα μηπως ειναι υπουλος? μηπως περιμενει τη διακοπη να σιγουρευτει οτι εριξες το παιδι ωστε να μην του ζητας ευθυνες αργοτερα? α, κ αφου λεει οτι θα φυγει, δεν εχει δηλαδη προβλημα να χωρισετε ε???? διωξτον τωρα ομως!!! και εισαι σε δυσκολη θεση κ σε εκβιαζει!!!εγω θα πεταγα κ το πλειστεισον απο τον 6ο οροφο που μενω κ θα σου ελεγα μετα!!!!

μα ποσο δικιο εχεις.....

Link to comment
Share on other sites

μα με παρακαλαει για να μη τον διώξω και να κανω υπομονη να βγει το διαζυγιο και να παντρευτουμε και να έχει δουλεια και να ερθουν λεει παιδια στην ωρα τους και με τις καταλληλες συνθηκες.θα τρελαθω..πραγματικα θελω να φυγω και δεν εχω που να παω

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλο να τσακωθουμε σε φυσιολογικα πλαισια κ αλλο να ειναι παρτακιας ο αλλος οπως αυτοσ ο "κυριος!!!".....μα εχω τοσα νευρα, μαλλον πρεπει να συναντηθουμε ολες οι εγκυμονουσες, με τις ορμονες στο κοκκινο!, να τον πλακωσουμε στο ξυλο!!!ειμαι κατα της βιας, αλλα με εχει τσαντισει τοσο η σταση του!!!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Όντως άμα του πετάξεις το πλειστέισον θα σηκωθεί να φύγει....Πολύ λυπάμαι που περνάς τόσο δύσκολες καταστάσεις, αλλά ίσως αυτό πράγματι να έγινε για να ξαναενωθεί η οικογένεια σας....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 27 ..οταν του ειπα να φυγει μου λεει κανε υπομονη 10 μερες και κανε σα να μην υπαρχω..πωπω τα νευρα μου θα παρω τους δρομους..και δουλευω και αυριο και ηθελα να μαι ηρεμη οσο γινεται πιο πολυ τι φταιει και το μικρακι εστω και τωρα να τα τραβαει τον εκνευρισμο και τα κλαματα

Link to comment
Share on other sites

ναι, συμφωνω να περιμενουμε ολα να γινουν με τη σειρα τους.... εγω ειμαι αναπληρωτρια αγγλικου σε σχολεια...δεν ξερω καθε χρονο αν θα εχω δουλεια τον επομενο χρονο.Ο συζυγος μου τρεχει σε 2 δουλειες αλλα με αυτην την αβεβαιοτητα δεν ξερεις τι σου ξημερωνει....ειμαι στην 23η βδομαδα κυησης...ειχα χρονια πολυκυστικες κ επειδη ρυθμισα το σακχαρο μου, εφτιαξαν κ αυτες κ εμεινα εγκυος!!!! τι να εκανα δηλαδη?? να το εριχνα κ να εμενα εγκυος οταν κ αν ποτε διοριζομουν σε σχολειο? οι δυσκολιες παντα θα υπαρχουν, ειδικα στην εποχη που ζουμε..εμεις παντρευτηκαμε σεπτεμβρη του 2010 κ τον μαιο του 2010 απελυσαν τον αντρα μου απο την τοτε του δουλεια....τι θα επρεπε???να αυτοκτονησουμε???προτιμω να στερηθω εγω κ θα ζησουμε κ με τα λιγα...αρκει να ειμαστε υγιεις κ με αγαπη!!!!μιλησε του ηρεμα χωρις κλαματα...πες του κ τα παραδειγματα που σου λεμε τι μας εχει συμβει μηπως αναθαρρησει.....ισως να νιωθει κ αυτος πιεσμενος κ δεν ασχολειται...ταση φυγης απο την πραγματικοτητα.....αλλα η πραγματικοτητα ειναι ενα μωρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...