Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης - και πρώτο τρίμηνο


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Balentina 02 είσαι έγκυος τελικά?

Εγώ περίμενα να αδιαθετήσω 03/02. Ωστόσο όλο το διάστημα από την τελευταία περίοδο και μετά είχα διάφορα "παράξενα" συμπτώματα, όπως τάση προς εμετό ή ξινίλες, τραβήγματα χαμηλά και ξαφνικά έντονο πόνο στο στήθος. Για να είμαι ειλικρινής αυτό με ανυσήχησε και φοβήθηκα μήπως έχω κάτι.

Για εγκυμοσύνη δε σκέφτηκα γιατί είχα κανονικά πόνους περιόδου όπότε και θεώρησα οτι θα μου έρθει.

Μετά από 3 ημέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικό! Είμαι στην έκτη εβδομάδα, σήμερα έκανα και το δεύτερο κολπικό υπέροχο, και είδαμε το σάκο με το λεκιθικό ασκό. Υπολογίζουμε από εβδομάδα να δούμε και έμβρυο!

Με το καλό εύχομαι σε όλες τις μανούλες ή "μέλλουσες" μανούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Balentina 02 είσαι έγκυος τελικά?

Εγώ περίμενα να αδιαθετήσω 03/02. Ωστόσο όλο το διάστημα από την τελευταία περίοδο και μετά είχα διάφορα "παράξενα" συμπτώματα, όπως τάση προς εμετό ή ξινίλες, τραβήγματα χαμηλά και ξαφνικά έντονο πόνο στο στήθος. Για να είμαι ειλικρινής αυτό με ανυσήχησε και φοβήθηκα μήπως έχω κάτι.

Για εγκυμοσύνη δε σκέφτηκα γιατί είχα κανονικά πόνους περιόδου όπότε και θεώρησα οτι θα μου έρθει.

Μετά από 3 ημέρες καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε θετικό! Είμαι στην έκτη εβδομάδα, σήμερα έκανα και το δεύτερο κολπικό υπέροχο, και είδαμε το σάκο με το λεκιθικό ασκό. Υπολογίζουμε από εβδομάδα να δούμε και έμβρυο!

Με το καλό εύχομαι σε όλες τις μανούλες ή "μέλλουσες" μανούλες!

 

Καλησπέρα σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη...να σε ρωτήσω κατι?όταν λες όλο το διάστημα απο την τελευταία σου περίοδο εννοείς μετα την ωορρηξία?γιατί κ εγώ είμαι στην προσπέθεια τους ταλευταίους 9μήνες κ πρώτη φορά έχω τα ίδια συμπτώματα τα οποία άρχισαν λίγες μέρες μετά την ωορρηξία μου.Ξέρω ότι κάθε γυναίκα είναι διαφορετική αλλά θα ήθελα να μάθω.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

WF0Ip3.pngGDwep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη...να σε ρωτήσω κατι?όταν λες όλο το διάστημα απο την τελευταία σου περίοδο εννοείς μετα την ωορρηξία?γιατί κ εγώ είμαι στην προσπέθεια τους ταλευταίους 9μήνες κ πρώτη φορά έχω τα ίδια συμπτώματα τα οποία άρχισαν λίγες μέρες μετά την ωορρηξία μου.Ξέρω ότι κάθε γυναίκα είναι διαφορετική αλλά θα ήθελα να μάθω.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

Καλημέρα mpiskotouli και σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και εύχομαι να είσαι έγκυος! Ουσιαστικά, αν θεωρήσουμε οτι είχα ωορρηξία στις 20/01, τα πρώτα συμπτώματα ξεκινήσανε λίγες μέρες μετά, με πρώτο σύμπτωμα την τάση προς εμετό η οποία και δεν ξανά εμφανίστηκε αλλά κατά διαστήματα μόνο ξινίλες.

Πότε ήταν η τελευταία περίοδος σου?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν επιτρέπεται να παίρνω Μαγνήσιο , όταν κάνω αντιπηκτικές ενέσεις και παίρνω και ασπιρίνη σε καθημερινή βάση.Είμαι στην 6η εμβομαδα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια.Ευχομαι σε ολες να εχεται μια υπεροχη εγκυμοσυνη.Θα ηθελ να κανω μια ερωτηση.Η μερα ωορηξιας μου ηταν στης 6/12 αλλα ηρθα σε επαφη 1 το βραδυ δηλαδη ειχε περασει ουσιαστικα η μερα. Υπαρχει περιπτωση να εμεινα. Συμπτωματα δεν εχω,νομιζω πως ειναι νωρις..Σε ποσο καιρο μπορω να μαθω η να το καταλαβω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια...μόλις γράφτηκα στο φόρουμ... το παρακολουθώ καιρό τώρα... Θέλω να σας ρωτήσω και εγώ κατι γιατί έχω αγωνία... Ειναι η πρωτη μου 'απόπειρα" με τον σύντροφο μου για παιδάκι... τις γόνιμες μέρες μου, κάναμε ελεύθερα έρωτα απο ότι καταλαβαινετε...κανονικά στις 9/9 περιμένω περίοδο..έχω σταθερό κύκλο 29 ημερών αλλά εδω και 12 μέρες έχω πονάκια στην κοιλιά κάτω χαμηλά, υπνηλια τρομερή και κούραση και πρησμένο στήθος..ειδικα στα πλαινα δίπλα στις μασχάλες πονάω γιατι το νιώθω πως εχει πρηστεί...γενικά νιωθω μια ευαισθησία και στις ρώγες μου.είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης? :?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια...μόλις γράφτηκα στο φόρουμ... το παρακολουθώ καιρό τώρα... Θέλω να σας ρωτήσω και εγώ κατι γιατί έχω αγωνία... Ειναι η πρωτη μου 'απόπειρα" με τον σύντροφο μου για παιδάκι... τις γόνιμες μέρες μου, κάναμε ελεύθερα έρωτα απο ότι καταλαβαινετε...κανονικά στις 9/9 περιμένω περίοδο..έχω σταθερό κύκλο 29 ημερών αλλά εδω και 12 μέρες έχω πονάκια στην κοιλιά κάτω χαμηλά, υπνηλια τρομερή και κούραση και πρησμένο στήθος..ειδικα στα πλαινα δίπλα στις μασχάλες πονάω γιατι το νιώθω πως εχει πρηστεί...γενικά νιωθω μια ευαισθησία και στις ρώγες μου.είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης? :?

Όοοολα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, αλλά μπορεί να είναι και συμπτώματα περιόδου. Το βασικότερο είναι να μην αγχώνεσαι και να κάνεις υπομονή λίγες μέρες. Μετά από καμιά δυο μέρες καθυστέρησης κάνε μια β-χοριακή που είναι και πιο σίγουρη (εγώ έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό, όμως δεν το είπα σε κανέναν γιατί ήμουν σίγουρη πως ήμουν έγκυος... και ήμουν)

Πάντως σου εύχομαι να είναι "γεμάτη" η κοιλίτσα σου! :-)

Link to comment
Share on other sites

Όοοολα αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης, αλλά μπορεί να είναι και συμπτώματα περιόδου. Το βασικότερο είναι να μην αγχώνεσαι και να κάνεις υπομονή λίγες μέρες. Μετά από καμιά δυο μέρες καθυστέρησης κάνε μια β-χοριακή που είναι και πιο σίγουρη (εγώ έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό, όμως δεν το είπα σε κανέναν γιατί ήμουν σίγουρη πως ήμουν έγκυος... και ήμουν)

Πάντως σου εύχομαι να είναι "γεμάτη" η κοιλίτσα σου! :-)

 

 

Σε ευχαριστώ πολυ για την γρηγορη απαντηση σου Σοφία μου!!! Σίγουρα θα περιμένω μεχρι να δω πως όντως εχω καθυστερηση για να παω να κάνω την β΄χοριακή... Απλά μου φαίνεται παράξενο πως τόσες μέρες πριν την περιοδο έχω αυτούς τους πόνους..συνήθως με πιανε κανα 2 με 3 μέρες πριν, οπως και το πρήξιμο στο στήθος.. και τωρα 12 μέρες πριν καθε μέρα και για αρκετες ωρες κατα την διάρκεια της ημέρας, με παραξένεψε.Επίσης δεν είναι πόνοι περιόδου..είναι πιο πολύ σαν τραβήγμα..ενόχληση δηλαδή!Γιατί οταν με πιανε εμένα πόνος στην περίοδο με ξάπλωνε συνηθως. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια. Ειμαι καινουργια στο forum.. Ηθελα να κανω μια ερωτηση εφοσον γνωριζεται ισως απο καποια εμπειρια σας. Ειμαι καταρχας 22 χρονων. Ειμαι σε σοβαρη σχεση κ οπως καταλαβενετε οποτε ερχομαστε σε επαφη με το γνωστο τραβηγμα ... Οσο μπορουμε προσεχουμε οπως κ να εχει αυτο . αυτο το μηνα παρατηρω πως εχω πολλα υγρα διαφανα κ πηχτα συγμωμη για την αναλυση . ο κυκλος μου ειναι 27 μερες.. Η τελευταια μου περιοδος ηταν 19 αυγουστου κ τωρα περιμενω περιπου σε 8 μερες. Επειδη καταλαβαινω την ωορηξια μου με πονους μετα απο 2 μερες συνεχισαν οι πονοι κ τα υγρα .. Να σημειωσω ειχαμε επαφη 26 αυγουστου οχι ελευθευρα οπως σας ειπα και για περιπου καθε μερα για μια εβδομαδα λιγο πριν την ωοριξια δεν εχουμε ξανα κανει (επειδη ειναι σε ταξιδι) .... Λετε αυτα τα περιεργα υγρα να ειμαι συμπτωμα εγκυμοσυνης?? γτ εγω μετα την ωορηξια δεν ειχα ουτε τους πονους μεση κ κοιλια αα να σειωσω κ πονους στο στηθος μετα ακριβως τημ ωορηξια μου. Λετε να ειναι συμπτωμα πριν την καθυστερηση?Υ.Γ αν ειναι εγκυμοσυνη ... Θα χαρω πολυ....σας ευχαριστω κ συημωμη για το πολυ μπλα μπλα μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια. Ειμαι καινουργια στο forum.. Ηθελα να κανω μια ερωτηση εφοσον γνωριζεται ισως απο καποια εμπειρια σας. Ειμαι καταρχας 22 χρονων. Ειμαι σε σοβαρη σχεση κ οπως καταλαβενετε οποτε ερχομαστε σε επαφη με το γνωστο τραβηγμα ... Οσο μπορουμε προσεχουμε οπως κ να εχει αυτο . αυτο το μηνα παρατηρω πως εχω πολλα υγρα διαφανα κ πηχτα συγμωμη για την αναλυση . ο κυκλος μου ειναι 27 μερες.. Η τελευταια μου περιοδος ηταν 19 αυγουστου κ τωρα περιμενω περιπου σε 8 μερες. Επειδη καταλαβαινω την ωορηξια μου με πονους μετα απο 2 μερες συνεχισαν οι πονοι κ τα υγρα .. Να σημειωσω ειχαμε επαφη 26 αυγουστου οχι ελευθευρα οπως σας ειπα και για περιπου καθε μερα για μια εβδομαδα λιγο πριν την ωοριξια δεν εχουμε ξανα κανει (επειδη ειναι σε ταξιδι) .... Λετε αυτα τα περιεργα υγρα να ειμαι συμπτωμα εγκυμοσυνης?? γτ εγω μετα την ωορηξια δεν ειχα ουτε τους πονους μεση κ κοιλια αα να σειωσω κ πονους στο στηθος μετα ακριβως τημ ωορηξια μου. Λετε να ειναι συμπτωμα πριν την καθυστερηση?Υ.Γ αν ειναι εγκυμοσυνη ... Θα χαρω πολυ....σας ευχαριστω κ συημωμη για το πολυ μπλα μπλα μου..

 

Ετσι οπως τα γραφεις βρε κοριτσακι μου δεν καταλαβα τιποτα! Ειχες επαφη την 7η μερα του κυκλου σου (26/8) και μετα ποτε ξανα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!! Μολις εχθες εμαθα οτι ειμαι εγκυος..κ νιωθω μεγαλη ευλογια..σε λιγο εχω ραντεβου με τον γιατρο μου κ εχω λιγο αγχος να σας πω την αληθεια..γιατι εχω κατι πονακια κ μια εξαντληση χωρις λογο..ελπιζω κ ευχομαι να ναι ολα φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου.. Ειχα απο της 26 -31... Μετα ηταν οι γονιμες μερες... Ακομα ειμαι ετσι πονοβστην κοιλια κ το στηθος μου με πεθαινει... Περιμενω σε 8 μερες απο σημερα... Δν ξερω αισθανομαι καπως...περιεργα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλήσπερα σας ,

θα ήθελα να σας πω λίγα πραγματάκια για μένα .Λοιπόν, είμαι 23 χρόνων ,έχω πολυκυστίκες ωοθήκες (για αρκετούς μήνες είχα ακανόνιστη περίοδο ωστόσο το τελευταίο διάστημα είναι ο κύκλος μου ήταν σταθέρος στις 31 ήμερες). Η τελευταία μου περίοδος ήταν 13/1 και μετά το τέλος της ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου χωρίς να συμβεί κάποιο ατύχημα. Ωστόσο στην 21ή μέρα του κύκλου μου παρατήρησα καφέ εκκρίσεις σε μικρό βαθμό. Τηλεφώνησα στον γυναικολόγο μου, ο οποίος με καθυσήχασε και με δέχθηκε μετα απο 2 ημέρες. Στις 2 ημέρες αναμονή είχε καφε εκκρίσεις ,λίγα ροζ υγρά και αίμα σε μικρή ποσότητα. Κάναμε κολπικό υπέρηχο στην 23ή ημέρα του κύκλου μου όπου παρατήρησε μικρή ποσότητα αίματος στην μήτρα μου, η οποία έκρινε ότι θα φυγει στις επόμενες 3 ήμερες. Μου είπε χαρακτηριστικά ότι μάλλον πρόκειται για ανωμαλία του ΄κύκλου μου . Το ενδόμητριο μου να σημειώθει ότι είχε πάχος μόλις 1,1 mm .Ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω β χοριακή για να απορρήψουμε το ενδεχόμενο εγκυμόσυνης. Από την εμπείρια σας θεωρέίται ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? Ενδομήτριας ή εξωμήτριας? Είναι η 6ή ημέρα που βλέπω καφέ εκκρίσεις και αύριο θα παω να κάνω β χορίακη για να ηρεμήσω. Εσείς τι πιστεύετε ότι έχω ? Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κορίτσια μου είμαι νέα στην ομαδα και θα ήθελα να σας μιλήσω για ενα πρόβλημα το οποίο με απασχολεί. Ελπίζω να έχω γράψει στο σωστό θέμα

Λοιπόν, ο κύκλος μου ειναι σταθερός (28 μέρες νταν) την 14η ημέρα του κύκλου (λογικά μερα ωορρηξίας) είχα επαφή με τον σύντροφο μου χωρίς προφύλαξη, εκσπερματωσε έξω ακριβως και σε λιγότερο απο ενα λεπτό ξανα μπήκε μέσα ( χωρίς να σκουπιστεί εκείνος αλλα ούτε και εγω). Ήθελα να μάθω αν υπάρχει περίπτωση για εγκυμοσύνη! Εχει καμία παρόμοια εμπειρία;επιπλέον έχω τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα σταδιακά αλλα ειναι δυνατά. Περιμένω περίοδο στις 12 Μαρτίου δηλαδή το Σάββατο! Σας παρακαλώ ας μου απαντήσετε γιατι έχω αγχωθεί! Σας ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Γεια σας!!πρωτη φορα γράφω αλλα σας διαβάζω οταν εχω καποια απορία για διαφθορά θέματα γυναικολογικής φύσεως !!θα ηθελα τη βοήθεια σας γιατι εχω αγχωθεί πολυ !εκανα β χοριακη στις 4/6 οταν στην ουσία ειχα μια μερα καθυστέρηση περίπου με τελευταία περίοδο στις 3/5 επειδή ειχα συμπτώματα υπνηλία συχνοουρία πόνο στο στήθος κόπωση (κ πόνους βεβαια σαν της περιόδου )αλλα απο τη λαχτάρα μου δεν άντεχα να περιμενω !ητανθετικο αλλα χαμηλή 91 γτ πηγα νωρίς κ πεταξα απο τη χαρά μου !αλλα σημερα εχω τρελαθεί πηγα τουαλέτα κ ειχα αιμα οταν σκουπίστηκα στο χαρτί το μεσημέρι κ μετα απο δυο ώρες που ξαναπήγα παλι σαν περιόδου αλλα οχι πολυ !!αυριο θα πάω στο γιατρό.εχω διαβάσει οτι ιςως ειναι φυσιολογικό ...ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!πρωτη φορα γράφω αλλα σας διαβάζω οταν εχω καποια απορία για διαφθορά θέματα γυναικολογικής φύσεως !!θα ηθελα τη βοήθεια σας γιατι εχω αγχωθεί πολυ !εκανα β χοριακη στις 4/6 οταν στην ουσία ειχα μια μερα καθυστέρηση περίπου με τελευταία περίοδο στις 3/5 επειδή ειχα συμπτώματα υπνηλία συχνοουρία πόνο στο στήθος κόπωση (κ πόνους βεβαια σαν της περιόδου )αλλα απο τη λαχτάρα μου δεν άντεχα να περιμενω !ητανθετικο αλλα χαμηλή 91 γτ πηγα νωρίς κ πεταξα απο τη χαρά μου !αλλα σημερα εχω τρελαθεί πηγα τουαλέτα κ ειχα αιμα οταν σκουπίστηκα στο χαρτί το μεσημέρι κ μετα απο δυο ώρες που ξαναπήγα παλι σαν περιόδου αλλα οχι πολυ !!αυριο θα πάω στο γιατρό.εχω διαβάσει οτι ιςως ειναι φυσιολογικό ...ισχύει?

Γλυκιά μου καλησπέρα πάρε σε παρακαλώ τον γιατρό σου σήμερα κιόλας μην περιμένεις το αύριο μπορει να σου δώσει utrogestan τουλάχιστον σε εμενα αυτο έκανε. Μην σκεφτείς ούτε στιγμή ότι ειναι Κυριακή ειναι ο γιατρός και για τους επόμενους 9 μήνες θα πρέπει να τον έχεις μέρα νύχτα κοντά σου. Περιμένουμε τα νέα σου. Σου ευχομαι να σου πάνε όλα καλα και σε λίγους μήνες να κρατάς στα χέρια σου ένα υγιέστατο παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

συνηθως συμβαινει στην αρχη της κυησης ειναι αποκολλησεις αλλα ναι εχουν δικιο και οι αλλες κοπελες πρεπει να απευθυνθεισ στον γιατρο σου μην δισταζεισ στιμγη οτι θες ενημερωσε μας

σου ευχομαι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. . Είμαι καινούρια στη παρέα! !!Σας παρακολουθώ όμως πολύ καιρό. . Μιας και εμείς προσπαθούμε για μπεμπάκι. . Τελικά καταφέραμε αυτό το μήνα.. Και έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με σένα. . Έκανα χοριακη την 2η μερα καθυστέρησης. . Στην ουσια δλδ ειμαι 4εβδομάδων και 4 ημερων..Εμένα ήταν ακόμη πιο χαμηλή στο 76.. κ σήμερα έχω καφέ εκκρισεις. Βέβαια είχα κάνει μια δύσκολη μέρα με αρκετή ορθοστασια. Έχω αγχωθει αρκετά. ... πήρα τη γιατρό πριν λίγο μου είπε να κάτσω στα αυγά μου αυτές τις μερες και να δούμε πως θα πάει. . Αύριο έτσι κι αλλιώς θα έκανα τις πρώτες γενικές εξετάσεις και μια επαναληπτική χοριακη. .. πόνους γενικά δεν έχω μόνο κάτι ψιλό τράβηγματακια. ... Κάτι που με ανησυχεί ακόμη είναι ότι ενώ πριν 3 μερες είχα πόνους στον στήθος. . Τώρα έχουν σταματήσει. . Κ απλά το νιώθω πιο βαρύ. . Έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία. .. ??Ευχαριστώ εκ των προτέρων! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. . Είμαι καινούρια στη παρέα! !!Σας παρακολουθώ όμως πολύ καιρό. . Μιας και εμείς προσπαθούμε για μπεμπάκι. . Τελικά καταφέραμε αυτό το μήνα.. Και έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με σένα. . Έκανα χοριακη την 2η μερα καθυστέρησης. . Στην ουσια δλδ ειμαι 4εβδομάδων και 4 ημερων..Εμένα ήταν ακόμη πιο χαμηλή στο 76.. κ σήμερα έχω καφέ εκκρισεις. Βέβαια είχα κάνει μια δύσκολη μέρα με αρκετή ορθοστασια. Έχω αγχωθει αρκετά. ... πήρα τη γιατρό πριν λίγο μου είπε να κάτσω στα αυγά μου αυτές τις μερες και να δούμε πως θα πάει. . Αύριο έτσι κι αλλιώς θα έκανα τις πρώτες γενικές εξετάσεις και μια επαναληπτική χοριακη. .. πόνους γενικά δεν έχω μόνο κάτι ψιλό τράβηγματακια. ... Κάτι που με ανησυχεί ακόμη είναι ότι ενώ πριν 3 μερες είχα πόνους στον στήθος. . Τώρα έχουν σταματήσει. . Κ απλά το νιώθω πιο βαρύ. . Έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία. .. ??Ευχαριστώ εκ των προτέρων! !

Καλησπέρα αρχικά μην αγχώνεσαι γιατί το άγχος επιδεινώνει την κατάσταση καθώς κάνει συσπάσεις η μήτρα με το άγχος. Εφόσον μίλησες με τον γιατρό σου είσαι οκ. Πολυ ξάπλα και σηκώνεσαι μόνο για κατούρημα. Η τιμή της χοριακης 71 εγω δεν την θεωρώ κακή γιατί εξαρτάται ποτε έγινε η γονιμοποίηση η αυριανή τιμή θα δείξει και να ξέρεις να την κανεις πάλι την ίδια ώρα στο ίδιο μικροβιολογικό. Καφέ εκκρίσεις έχουν πολλές κοπέλες και εγω είχα και άλλη μια φίλη μου ειχε μην αγχώνεσαι καθόλου όλα καλα θα πάνε. Όταν βγει η χοριακη σου στείλε μας αν θες να μας πεις την τιμή της. Σου ευχομαι μια καλή τελειωμένη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεα εδώ! Μόλις χθες εκανα χωριακη μετα απο 4 μέρες καθυστέρηση κι εδειξε 65... Πήγα στο γιατρό αλλα μπορεσαμε μονο να δουμε οτι εχει παχύνει κατι για να υποδεχτεί το έμβρυο. Σακο τίποτα. Είχα έρθει σε επαφή στις 5/6. Αύριο θα ξανακάνω χωριακη για να δούμε αν αυξήθηκε και τη Πέμπτη θα επισκεφθω το γιατρό. Εχω εναν συνεχόμενο πονο στην ωοθηκη δεξια μάλλον. Δε μου φαίνεται φυσιολογικό το να πονάω μόνο εκεί και συνεχομενα. Φοβάμαι μην είναι δειγμα εξωμητριου. Δυστυχώς δε το εχω ανακοινωσει ακόμα πουθενά κι ήθελα να το μοιραστώ καπου. Ευχαριστώ για το χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεα εδώ! Μόλις χθες εκανα χωριακη μετα απο 4 μέρες καθυστέρηση κι εδειξε 65... Πήγα στο γιατρό αλλα μπορεσαμε μονο να δουμε οτι εχει παχύνει κατι για να υποδεχτεί το έμβρυο. Σακο τίποτα. Είχα έρθει σε επαφή στις 5/6. Αύριο θα ξανακάνω χωριακη για να δούμε αν αυξήθηκε και τη Πέμπτη θα επισκεφθω το γιατρό. Εχω εναν συνεχόμενο πονο στην ωοθηκη δεξια μάλλον. Δε μου φαίνεται φυσιολογικό το να πονάω μόνο εκεί και συνεχομενα. Φοβάμαι μην είναι δειγμα εξωμητριου. Δυστυχώς δε το εχω ανακοινωσει ακόμα πουθενά κι ήθελα να το μοιραστώ καπου. Ευχαριστώ για το χρόνο σας...

Καληςπερα κοπέλα μου και όλα καλα σου ευχομαι να πάνε. Η αλήθεια ειναι οτι ναι η χοριακη σου ειναι κάπως χαμηλή βέβαια ας μην σε παίρνει από κατω μπορει να άργησε η γονιμοποίηση, η αυριανή χοριακη θα δείξει. Ο πόνος που νιώθεις ειναι σαν περιόδου;Όταν λες συνεχόμενα όλη την μέρα ή πονάς και φεύγει και μετα πάλι τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα κοπέλα μου και όλα καλα σου ευχομαι να πάνε. Η αλήθεια ειναι οτι ναι η χοριακη σου ειναι κάπως χαμηλή βέβαια ας μην σε παίρνει από κατω μπορει να άργησε η γονιμοποίηση, η αυριανή χοριακη θα δείξει. Ο πόνος που νιώθεις ειναι σαν περιόδου;Όταν λες συνεχόμενα όλη την μέρα ή πονάς και φεύγει και μετα πάλι τα ίδια;

Ο πόνος είναι σχεδόν συνεχόμενος. Μειώνεται η εξαφανίζεται οταν αλλαζω θεση και μετα απο λίγο αρχίζει παλι.Επίσης δε ποναω πουθενά αλλου. Ούτε πρησμενο στήθος.

Link to comment
Share on other sites

Ο πόνος είναι σχεδόν συνεχόμενος. Μειώνεται η εξαφανίζεται οταν αλλαζω θεση και μετα απο λίγο αρχίζει παλι.Επίσης δε ποναω πουθενά αλλου. Ούτε πρησμενο στήθος.

Το στήθος εξαρτάται αν πρήζοταν όταν περίμενες περίοδο. Ξέρω κοπέλες που στην αρχή της εγκυμοσύνης τους δεν είχαν πρησμένο στήθος και εξελίχθηκε μια χαρά η εγκυμοσύνη τους. Ο πόνος αυτός μπορει να σημαίνει οτι η μήτρα μεγαλώνει.Μην αγχώνεσαι αύριο θα ξέρεις. Πότε έκανες την πρώτη χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

Το στήθος εξαρτάται αν πρήζοταν όταν περίμενες περίοδο. Ξέρω κοπέλες που στην αρχή της εγκυμοσύνης τους δεν είχαν πρησμένο στήθος και εξελίχθηκε μια χαρά η εγκυμοσύνη τους. Ο πόνος αυτός μπορει να σημαίνει οτι η μήτρα μεγαλώνει.Μην αγχώνεσαι αύριο θα ξέρεις. Πότε έκανες την πρώτη χοριακη;

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Χθες έκανα τη πρώτη χοριακη. Και αύριο θα κάνω την επόμενη. Τη Πέμπτη θα παω στο γιατρό κι εύχομαι για ενα καλο υπέρηχο και μια καλή χοριακη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...