Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΦΟΒΙΕΣ


Recommended Posts

Κορίτσια πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά, εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στις δύο και όσο μπορείτε να αποβάλλεται το αγχος. Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά, εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και στις δύο και όσο μπορείτε να αποβάλλεται το αγχος. Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα!

 

 

Σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ xrisaki!!!!

Το ευχόμαστε και το ελπίζουμε...;)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ xrisaki!!!!

Το ευχόμαστε και το ελπίζουμε...;)

Συμφωνώ με την προλαλήσασα:P

Είπαμε μαζί πάμε μόνο που αυτή την φορά θα προηγηθώ μία μέρα:) Κι εμένα μου είπε αφού ακούσουμε καρδούλα θα μου δώσει προγεννητικό έλεγχο τώρα τι ακριβώς περιλαμβάνει "τον πατέρα του και τη μάνα του " φαντάζομαι:-P:lol::lol::lol:

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την προλαλήσασα:P

Είπαμε μαζί πάμε μόνο που αυτή την φορά θα προηγηθώ μία μέρα:) Κι εμένα μου είπε αφού ακούσουμε καρδούλα θα μου δώσει προγεννητικό έλεγχο τώρα τι ακριβώς περιλαμβάνει "τον πατέρα του και τη μάνα του " φαντάζομαι:-P:lol::lol::lol:

 

 

Όντως, θα κάνουμε πολλές εξετάσεις!!!!

Ας είναι καλές και δεν πειράζει, χαλάλι του!!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Όντως, θα κάνουμε πολλές εξετάσεις!!!!

Ας είναι καλές και δεν πειράζει, χαλάλι του!!!!!!:D:D:D

Ναι, όντως. Ας ακούσω την καρδούλα του και μετά δε με νοιάζει τίποτα ας μου δώσει όσες εξετάσεις θέλει το πολύ πολύ να γίνω σουρωτήρι από τα τρυπήματα:P:p:p:p:p:p

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, όντως. Ας ακούσω την καρδούλα του και μετά δε με νοιάζει τίποτα ας μου δώσει όσες εξετάσεις θέλει το πολύ πολύ να γίνω σουρωτήρι από τα τρυπήματα:P:p:p:p:p:p

 

 

marmin μου πώς είσαι, όλα καλά????

Προς το παρόν πέρα απο την νύστα δεν έχω άλλο θέμα! Δεν ξέρω βέβαια αν είναι νωρίς για να έχω (δεν μου έχει ξανατύχει:D)!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

marmin μου πώς είσαι, όλα καλά????

Προς το παρόν πέρα απο την νύστα δεν έχω άλλο θέμα! Δεν ξέρω βέβαια αν είναι νωρίς για να έχω (δεν μου έχει ξανατύχει:D)!!!!!!!!!

Καλησπέρα όλα καλά:P Μην ανησυχείς εμένα μια συνάδελφος μου είπε ότι στις εγκυοσύνες της (δύο) δεν θυμάται να είχε κάτι το ιδιαίτερο έκανε απ' όλα αυτό που θυμάται είναι ότι δεν ήθελε να πίνει καφέ μικρό το κακό δηλαδή. Επίσης έχω και μια άλλη που έτσι κι εκείνη δεν είχε τίποτα εκτός από πολλή όρεξη και ξαφνικά άρχισαν οι εμετοί που κράτησαν μέχρι που γέννησε (νοσηλεύτηκε και καναδυό φορές για να μην αφυδατωθεί). Οπότε μάλλον είναι νωρίς ή είμαστε από τις τυχερές που θα την περάσουμε ελαφριά!Εγώ ζαλάδες που και που και αρκετά υγρά και καμιά φορά ανακατωσούρα μικρή. Ψιλολόγια δηλαδή:P:p

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όλα καλά:P Μην ανησυχείς εμένα μια συνάδελφος μου είπε ότι στις εγκυοσύνες της (δύο) δεν θυμάται να είχε κάτι το ιδιαίτερο έκανε απ' όλα αυτό που θυμάται είναι ότι δεν ήθελε να πίνει καφέ μικρό το κακό δηλαδή. Επίσης έχω και μια άλλη που έτσι κι εκείνη δεν είχε τίποτα εκτός από πολλή όρεξη και ξαφνικά άρχισαν οι εμετοί που κράτησαν μέχρι που γέννησε (νοσηλεύτηκε και καναδυό φορές για να μην αφυδατωθεί). Οπότε μάλλον είναι νωρίς ή είμαστε από τις τυχερές που θα την περάσουμε ελαφριά!Εγώ ζαλάδες που και που και αρκετά υγρά και καμιά φορά ανακατωσούρα μικρή. Ψιλολόγια δηλαδή:P:p

 

 

Καλημέρα!!!

Μακάρι να είμαστε από τις τυχερές, αλλά όπως λες μάλλον είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα, τύπου ανακατωσούρες και ζαλάζες!!!!!!

Ανυπομονώ για την Πέμπτη του Πάσχα!!!!:D:D:D

 

(Δες το τικεράκι σου γιατί δεν αλλάζει τις μέρες που μετράει!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μακάρι να είμαστε από τις τυχερές, αλλά όπως λες μάλλον είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα, τύπου ανακατωσούρες και ζαλάζες!!!!!!

Ανυπομονώ για την Πέμπτη του Πάσχα!!!!:D:D:D

 

(Δες το τικεράκι σου γιατί δεν αλλάζει τις μέρες που μετράει!)

 

Καλησπέρα, όντως δε μετράει το τικεράκι μου αλλά δεν ξέρω πως να το βάλω σωστά έχω προσπαθήσει αλλά δεν τα κατάφερα. Θα το ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή ευχαριστώ πάντως. Κι εγώ ανυπομονώ για την Τετάρτη του Πάσχα:-P Ελπίζω να πάνε όλα καλά:wink:

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Πηγα χτες για υπερηχο και ειδα την καρδουλα του μωρου μου να παλλεται, δεν εβγαζε ηχο το μηχανημα αλλα η γιατρος ειπε οτι ειναι αρκετο το οτι την ειδαμε να παλλεται. Το μωρουλι μου μεγαλωνει, ειναι 7 χιλιοστα, ειμαι 6 εβδομαδων κ 5 ημερων.

Ο προγεννητικος ελεγχος περιλαμβανει πολλες εξετασεις: θυρεοειδη, τοξοπλασμα, λιστερια, AIDS, ηπατιτιδα, συφιλη, μεσογειακη αναιμια κ ομαδα αιματος (αν δεν τα ξερεις), καμπυλη ζαχαρου ή ζαχαρο νυστης, αιματοκριτη, σιδηρο, καλλιεργεια ουρων, καλλιεργεια κολπικου υγρου, σε γενικες γραμμες αυτα. Εχω κι εγω να τα κανω, αλλα εχω καποια ηδη, επειδη θα εκανα εξωσωματικη ηταν κοινες καποιες εξετασεις. Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι οριακα σε μια τιμη του θυρεοειδη και πρεπει να κανω συμπληρωματικες, ισως χρειαστει να παρω χαπακι.Το ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αυτο,μου ειχε πει η ενδοκρινολογος οτι για μενα δεν πειραζει αλλα για το μωρο δεν ειναι καλο.

Την Πεμπτη θα παω και στην αλλη γιατρο μου, να δουμε καρδουλα, ελπιζω να ακουσουμε κιολας αυτη τη φορα.Να δω και τι θα μου πει για την αποκολληση, η χθεσινη γιατρος δεν ειδε τιποτα στον υπερηχο. Τα βρηκε ολα τελεια, μπορει να απορροφηθηκε κιολας!

Απο συμπτωματα εχω αναγουλα το πρωι, μια ανακατωσουρα στο στομαχι, με ανακατευουν αφρολουτρα και αρωματα, να βγαλω τα σωθικα μου, εχω παρει ποσα της Apivita και τα πεταξα γιατι ουτε να τα βλεπω μπορω-εγκυες παιδι μου, αν μας καθησει κατι στραβα υποφερουμε.

Αντε να περασει ο καιρος να ακουσετε κι εσεις τα μωρακια σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια. Πηγα χτες για υπερηχο και ειδα την καρδουλα του μωρου μου να παλλεται, δεν εβγαζε ηχο το μηχανημα αλλα η γιατρος ειπε οτι ειναι αρκετο το οτι την ειδαμε να παλλεται. Το μωρουλι μου μεγαλωνει, ειναι 7 χιλιοστα, ειμαι 6 εβδομαδων κ 5 ημερων.

Ο προγεννητικος ελεγχος περιλαμβανει πολλες εξετασεις: θυρεοειδη, τοξοπλασμα, λιστερια, AIDS, ηπατιτιδα, συφιλη, μεσογειακη αναιμια κ ομαδα αιματος (αν δεν τα ξερεις), καμπυλη ζαχαρου ή ζαχαρο νυστης, αιματοκριτη, σιδηρο, καλλιεργεια ουρων, καλλιεργεια κολπικου υγρου, σε γενικες γραμμες αυτα. Εχω κι εγω να τα κανω, αλλα εχω καποια ηδη, επειδη θα εκανα εξωσωματικη ηταν κοινες καποιες εξετασεις. Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι οριακα σε μια τιμη του θυρεοειδη και πρεπει να κανω συμπληρωματικες, ισως χρειαστει να παρω χαπακι.Το ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αυτο,μου ειχε πει η ενδοκρινολογος οτι για μενα δεν πειραζει αλλα για το μωρο δεν ειναι καλο.

Την Πεμπτη θα παω και στην αλλη γιατρο μου, να δουμε καρδουλα, ελπιζω να ακουσουμε κιολας αυτη τη φορα.Να δω και τι θα μου πει για την αποκολληση, η χθεσινη γιατρος δεν ειδε τιποτα στον υπερηχο. Τα βρηκε ολα τελεια, μπορει να απορροφηθηκε κιολας!

Απο συμπτωματα εχω αναγουλα το πρωι, μια ανακατωσουρα στο στομαχι, με ανακατευουν αφρολουτρα και αρωματα, να βγαλω τα σωθικα μου, εχω παρει ποσα της Apivita και τα πεταξα γιατι ουτε να τα βλεπω μπορω-εγκυες παιδι μου, αν μας καθησει κατι στραβα υποφερουμε.

Αντε να περασει ο καιρος να ακουσετε κι εσεις τα μωρακια σας!

Συγχαρητήρια! Όλα καλά θα πάνε! Εγώ είμαι έξι εβδομάδων ακριβώς αλλά η γιατρός μου είπε Τετάρτη του Πάσχα να πάμε για καρδούλα μάλλο λόγω εορτών δεν θα λειτουργήσει όλες τις μέρες, θα μου έλεγε Τρίτη του Πάσχα αλλά κάνει πρωί ιατρείο και δεν θα μπορούσε να έρθει ο σύζυγος οπότε το αφήσαμε για Τετάρτη. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να την ακούσω κι εγώ την καρδούλα του:P:p:p:p

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

Marmin μου θα ακουσεις κι εσυ την καρδουλα του, σιγουρα. Θα κανεις υπομονη λιγες μερες ακομα και θα την ακουσεις. Θα εισαι τοτε 7 εβδομαδων ε; Ειμαστε πολυ κοντα, εχουμε 5 μερες διαφορα. Ολα καλα θα πανε.

Στις εξετασεις προσθεστε κ γενικη αιματος και ουρων, πριν λιγο τις κοιτουσα. 50Ε πρεπει να σκασω αυριο για τις εξετασεις, βλεπετε οι γιατροι στην πολη μας εκοψαν τη συμβαση με τον ΕΟΠΥΥ, και δεν προλαβαινω να παω στο Νοσοκομειο για να μην πληρωσω. Δε λεω,τα μωρακια μας να ειναι καλα και ας πληρωσουμε, δεν πειραζει, αλλα που θα παει κι αυτη η κατασταση με την Υγεια, απελπιζομαι! Δεν εχουμε και δεντρο με χρηματα, να κοβουμε, τελειωνουν κι αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου γεια σας,

Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου και ακούσαμε καρδούλα, όλα φαίνονται να είναι καλά, βέβαια το έγχος δεν φεύγει ποτέ αλλά πορεύομαι μαζί του. Επόμενο ραντεβού σε 20 ημέρες πάλι κατευθείαν για αυχενική, δεν είναι λίγο μακρια το επόμενο ραντεβού? Νόμιζα κάθε 15 θα με έβλεπε:roll:.....μάλλον για 5 ημέρες επιπλέον δεν τρέχει κάτι.......

Εύχομαι σε όσες δεν ακούσατε ακόμα καρδούλα να ακούσεται σύντομα και σε όσες ακούσατε ήδη να συνεχίσετε έτσι όμορφα. Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου γεια σας,

Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου και ακούσαμε καρδούλα, όλα φαίνονται να είναι καλά, βέβαια το έγχος δεν φεύγει ποτέ αλλά πορεύομαι μαζί του. Επόμενο ραντεβού σε 20 ημέρες πάλι κατευθείαν για αυχενική, δεν είναι λίγο μακρια το επόμενο ραντεβού? Νόμιζα κάθε 15 θα με έβλεπε:roll:.....μάλλον για 5 ημέρες επιπλέον δεν τρέχει κάτι.......

Εύχομαι σε όσες δεν ακούσατε ακόμα καρδούλα να ακούσεται σύντομα και σε όσες ακούσατε ήδη να συνεχίσετε έτσι όμορφα. Φιλιά!

 

 

Μπράβο xrisaki!!!!!

Εύχομαι και όλη η πορεία να είναι τέλεια!!! :D

Νομίζω οτι δεν έχουν σημασία αυτές οι 5 μέρες! Αφού πρόκειται να κάνεις την αυχενική, λογικά δεν έχει νόημα να πας 5 μέρες πριν και να ξαναπάς μετά! Εμένα ούτως ή άλλως μου είπε ο γιατρός οτι αν κι εφόσον όλα πάνε καλά, οι επισκέψεις θα είναι 1 φορά τον μήνα, δεν χρειάζεται πιο συχνά! Τώρα που είναι αρχή και μέχρι τον 3ο πιστεύω οτι θα μας βλεπουν πιο συχνά και λόγω των εξετάσεων που έχουμε να κάνουμε!

Μακάρι να πάνε όλα καλά και για μας! Ελπίζουμε κι ευχόμαστε για όλες!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου γεια σας,

Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου και ακούσαμε καρδούλα, όλα φαίνονται να είναι καλά, βέβαια το έγχος δεν φεύγει ποτέ αλλά πορεύομαι μαζί του. Επόμενο ραντεβού σε 20 ημέρες πάλι κατευθείαν για αυχενική, δεν είναι λίγο μακρια το επόμενο ραντεβού? Νόμιζα κάθε 15 θα με έβλεπε:roll:.....μάλλον για 5 ημέρες επιπλέον δεν τρέχει κάτι.......

Εύχομαι σε όσες δεν ακούσατε ακόμα καρδούλα να ακούσεται σύντομα και σε όσες ακούσατε ήδη να συνεχίσετε έτσι όμορφα. Φιλιά!

Συγχαρητήρια! κι εγώ νομίζω μετά την καρδούλα κάθε μήνα θα πηγαίνω και απ΄όσο ξέρω έτσι γίνεται συνήθως εκτός κι αν υπάρχει πρόβλημα!

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koρίτσια μου γεια σας,

Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου και ακούσαμε καρδούλα, όλα φαίνονται να είναι καλά, βέβαια το έγχος δεν φεύγει ποτέ αλλά πορεύομαι μαζί του. Επόμενο ραντεβού σε 20 ημέρες πάλι κατευθείαν για αυχενική, δεν είναι λίγο μακρια το επόμενο ραντεβού? Νόμιζα κάθε 15 θα με έβλεπε:roll:.....μάλλον για 5 ημέρες επιπλέον δεν τρέχει κάτι.......

Εύχομαι σε όσες δεν ακούσατε ακόμα καρδούλα να ακούσεται σύντομα και σε όσες ακούσατε ήδη να συνεχίσετε έτσι όμορφα. Φιλιά!

 

Μπραβο για την εξελιξη της εγκυμοσυνης σου Χρυσακι, ολα πανε καλα. Καταλαβαινω απο αγωνια, οταν παω για υπερηχο νιωθω τρισευτυχισμενη και απο την επομενη μερα αρχιζει παλι η αγωνια. Ανησυχω παντα μηπως εκανα κατι και εβλαψα το μωρακι. Λοιπον, εγω ειμαι 7 εβδ. και 1 μερα και εχω ξανα ραντεβου σε 15 μερες. Γενικα απότι εχω καταλαβει αυτο ειναι το διαστημα που θεωρουν απαραιτητο οι γιατροι να εχει περασει αναμεσα σε 2 εξετασεις,για αρχη,μετα ειναι 1 φορα το μηνα.Ισως υπολογιζουν και το κοστος των επισκεψεων και ειναι επιβαρρυντικο να πηγαινεις καθε εβδομαδα. Εγω παντως επειδη νιωθω ανασφαλεια εχω πει στη γιατρο οτι θελω να πηγαινω καθε εβδομαδα, δεν εχει αντιρρηση, φυσικα κοστιζει 30Ε ο καθε υπερηχος, αλλα αν ειναι να ησυχασω χαλαλι.

Τωρα εχω αγχος για την αυχενικη, πρεπει να κλεισω ραντεβου και ψαχνω γνωμες, ειμαι απο Πατρα αν ειναι καμμια συντοπιτισσα και ξερει κατι.

Ολα καλα λοιπον για ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για την εξελιξη της εγκυμοσυνης σου Χρυσακι, ολα πανε καλα. Καταλαβαινω απο αγωνια, οταν παω για υπερηχο νιωθω τρισευτυχισμενη και απο την επομενη μερα αρχιζει παλι η αγωνια. Ανησυχω παντα μηπως εκανα κατι και εβλαψα το μωρακι. Λοιπον, εγω ειμαι 7 εβδ. και 1 μερα και εχω ξανα ραντεβου σε 15 μερες. Γενικα απότι εχω καταλαβει αυτο ειναι το διαστημα που θεωρουν απαραιτητο οι γιατροι να εχει περασει αναμεσα σε 2 εξετασεις,για αρχη,μετα ειναι 1 φορα το μηνα.Ισως υπολογιζουν και το κοστος των επισκεψεων και ειναι επιβαρρυντικο να πηγαινεις καθε εβδομαδα. Εγω παντως επειδη νιωθω ανασφαλεια εχω πει στη γιατρο οτι θελω να πηγαινω καθε εβδομαδα, δεν εχει αντιρρηση, φυσικα κοστιζει 30Ε ο καθε υπερηχος, αλλα αν ειναι να ησυχασω χαλαλι.

Τωρα εχω αγχος για την αυχενικη, πρεπει να κλεισω ραντεβου και ψαχνω γνωμες, ειμαι απο Πατρα αν ειναι καμμια συντοπιτισσα και ξερει κατι.

Ολα καλα λοιπον για ολες μας!!!

 

Όλες κοντά κοντά είμαστε! Την αυχενική σε ποιά ακριβώς εβδομάδα την κάνεις; Εγώ βέβαια είμαι λίγο νωρίς ακόμα γιατί ούτε καρδούλα άκουσα (την Τετάρτη πάω και θα είμαι όσο εσύ σήμερα δηλαδή 7 εβδομάδων και 1 ημ.) αλλά μήπως πρέπει κι εγώ σιγά σιγά να αρχίσω να το ψάχνω

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κορίτσια για τις εγκυμοσύνες σας και όλα να μας πάνε καλά!

Κι εγώ θυμάμαι στην αρχή μου φαινόντουσαν ατελείωτες οι μέρες ανάμεσα στο μήνα που μεσολαβούσε για τις επισκέψεις (ο δικός μου γιατρός ούτε το συζητούσε για τη συχνότητα των υπερήχων για να μην επιβαρύνεται και το μωρό) και μέχρι να δω την καρδιά του να πάλλεται η καρδιά μου βροντοχτυπούσε.

Ξέρω ότι τα συμπτώματα παρέχουν μια παρηγοριά αλλά δεν αποτελούν πάντοτε ένδειξη μιας καλής εγκυμοσύνης (μην ψαρώνετε με τέτοιες απόψεις ότι δεν πάει κάτι καλά αν δε βγάζετε τα άντερά σας με εμετούς στο πρώτο τρίμηνο...είναι βλακείες!). Εγώ πέραν της υπνηλίας, του πρησμένου στήθους και των πόνων περιόδου δεν είχα τίποτα άλλο! Ούτε εμετούς, ούτε ζαλάδες, ούτε μου μύριζαν φαγητά να τα λιγουρεύομαι ή να τα σιχαίνομαι...αν δεν είχα τα τρία παραπάνω και τα βασικά φάρμακα που παίρνω θα έλεγα ότι δεν είμαι έγκυος!

Μόλις με το καλό φτάσετε κοντά στην 16η βδομάδα που θα νιώσετε σιγά-σιγά τα μωράκια σας θα ηρεμήσετε κάπως γιατί θα δίνουν το παρών ανάμεσα στις επισκέψεις σας.

Επίσης κάτι άλλο που εμένα με βοήθησε...χωρίς να μειώνω την ανάγκη των άλλων μελών να μοιραστούν την ιστορία τους, αν επηρεάζεστε αρνητικά (και είναι πολύ εύκολο να γίνει αυτό τώρα με τις ανησυχίες μας) μην διαβάζετε τις θλιβερές ιστορίες άλλων μελών στην αντίστοιχη ενότητα. Μπορεί με κάποιες να τρομάξετε μέχρι θανάτου και να νιώθετε ότι όλα όσα περιγράφουν συμβαίνουν και σε εσάς ενώ όλα πάνε καλά.

Γενικά θετική σκέψη και το άγχος όσο μπορούμε να το αποβάλουμε. Τα μπεμπάκια χρειάζονται ηρεμία.

Τα καλύτερα σε όλες!:-)

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας!! ειμαι καινούρια στην παρεα αλλα σας διαβάζω εδω και καιρο. ειμαι έγκυος 4 εβδομάδων στην δευτερη εγκημοσύνη και με αποβολή στην πρώτη . ακόμα δεν εχω πάει στο γιατρο γιατι μου ειπε ότι ειναι νωρίς ακόμα. εδώ και 2 εβδομάδες έχω παρα πολλούς πόνους σαν περίοδο και με έχω αγχωθεί

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας!! ειμαι καινούρια στην παρεα αλλα σας διαβάζω εδω και καιρο. ειμαι έγκυος 4 εβδομάδων στην δευτερη εγκημοσύνη και με αποβολή στην πρώτη . ακόμα δεν εχω πάει στο γιατρο γιατι μου ειπε ότι ειναι νωρίς ακόμα. εδώ και 2 εβδομάδες έχω παρα πολλούς πόνους σαν περίοδο και με έχω αγχωθεί

 

Καλημέρα, νομίζω πως οι πόνοι είναι φυσιολογικοί ειδικά αν είναι χαμηλά παρ' όλα αυτά καλό θα είναι να προσέχεις όσο μπορείς και αν συνεχίζονται προκειμένου να ανησυχείς πάρε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου την Τρίτη να σου πει! Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας! Καλή Ανάσταση!:P

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αληθως ο Κυριος! Ευχομαι σε ολες μας να εχουμε καλες, τελειομηνες εγκυμοσυνες και να κρατησουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας!

Φαγατε κοριτσια μου; Εγω του εδωσα και καταλαβε, και κατσικακι και τζατζικι και γλυκακια, απ'ολα. Απο σημερα εγκρατεια!!!Δεν παει αλλο!

Marmin, την αυχενικη την κανεις αναμεσα σε 11η και 13η εβδομαδα με καλυτερη τη 12η. Πριν την αυχενικη, πας στον γιατρο σου να προσδιορισει με υπερηχο την ηλικια του εμβρυου, γιατι μπορει να ειναι και μικροτερο απο την εβδομαδα που διανυειεις με βαση την περιοδο. Αν ειναι μικροτερο κανεις λιγο αργοτερα την αυχενικη αλλα παντα αναμεσα σ'αυτες τις εβδομαδες.

Απο συμπτωματα πως πατε; Εγω που και που εχω μια αναγουλα, με μια ταση εμετου καποιες φορες, κυριως οταν πειναω. Στηθος δεν εχει πρηστει ακομη, να ανησυχησω; Βεβαια εχω μεγαλο στηθος και μου φαινεται οτι εχει ανεπαισθητα βαρυνει, αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.Αχ, πως θα περασουν 10 μερες μεχρι να παω στη γιατρο μου; Δεν μπορω να ηρεμησω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...