Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιδομα μητροτητας και δωρο Πασχα!


riki

Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ Κ. ΚΩΣΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛ 2109989236 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΗΡΑΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΜΑΣ. ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!

Γράφω πρώτη φορά στο φορουμ και ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε. Υπάγομαι στο 6μηνο της μητρότητας από 1/2/12 και πριν είχα πάρει το μειωμένο μαζεμένο (τους 3.5 μήνες). Για τον Ιανουάριο δικαιούμαι δώρο Πάσχα απ'τον εργοδότη-ξέρετε?

Γιατί πήρα σήμερα στον ΟΑΕΔ και φυσικά είμαι μια απ'τις μητέρες που δεν πήραν δώρο Πάσχα για μηχονγραφικούς λόγους (το ψάχνουν, μου είπαν). Να σημειώσω ότι δεν έχω πληρωθεί ακόμη καθόλου από τον ΟΑΕΔ για το εξάμηνο (για Φεβ-Μαρ-Απρ) γιατί η αίτησή μου είχε μείνει στην άκρη, λόγω έλλειψης κάποιων στοιχείων (για τα οποία όμως δεν πήραν ουτε ενα τηλέφωνο όλο αυτό το διαστημα-είχαν όλα τα στοιχεία)..

Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ γιατί με 3 παιδιά τα βγάζουμε πολύ δύσκολα πέρα.. :(

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ Κ. ΚΩΣΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛ 2109989236 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΗΡΑΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΜΑΣ. ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ...

 

 

ετσι εξηγειται...οτι ναναι.εγω πηρα δωρο 104 ευρω κασι το εξαμηνο μου ηταν απο 15/09 εως 15/03/2012.οποτε να περιμενω και συμπληρωμα εε??

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!

Γράφω πρώτη φορά στο φορουμ και ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε. Υπάγομαι στο 6μηνο της μητρότητας από 1/2/12 και πριν είχα πάρει το μειωμένο μαζεμένο (τους 3.5 μήνες). Για τον Ιανουάριο δικαιούμαι δώρο Πάσχα απ'τον εργοδότη-ξέρετε?

Γιατί πήρα σήμερα στον ΟΑΕΔ και φυσικά είμαι μια απ'τις μητέρες που δεν πήραν δώρο Πάσχα για μηχονγραφικούς λόγους (το ψάχνουν, μου είπαν). Να σημειώσω ότι δεν έχω πληρωθεί ακόμη καθόλου από τον ΟΑΕΔ για το εξάμηνο (για Φεβ-Μαρ-Απρ) γιατί η αίτησή μου είχε μείνει στην άκρη, λόγω έλλειψης κάποιων στοιχείων (για τα οποία όμως δεν πήραν ουτε ενα τηλέφωνο όλο αυτό το διαστημα-είχαν όλα τα στοιχεία)..

Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ γιατί με 3 παιδιά τα βγάζουμε πολύ δύσκολα πέρα.. :(

 

Καλημερα...νομιζω πως δικαιουσαι δώρο απο τον ερδοδότη σου..την αναλογια που σου αντιστοιχεί για τον μήνα Ιανουαριο...εδω πήρα εγω την αναλογία για 15 μέρες επειδη ληγει ο ΟΑΕΔ μου 13 Απριλίου...

Οσο για τον ΟΑΕΔ πρεπει να πέρνετε και να τους πιέζετε...τι πάει να πειπαραπεσε η αιτηση σου...πες του εσυ αν δεν πληρωθεις απο την δουλεια σου πως θα την βγάλεις δεν θα διαμαρτυρηθεις..εγω πες του πως να την βγάλω 3 μήνες απληρωτη....

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ενημερωτικά σήμερα μπήκε σε ορισμένες συμπλήρωμα για το δώρο πάσχα, μπήκανε και σε εμένα, αν θέλετε δείτε τους λογαριασμούς σας. Καλό βράδυ.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα...νομιζω πως δικαιουσαι δώρο απο τον ερδοδότη σου..την αναλογια που σου αντιστοιχεί για τον μήνα Ιανουαριο...εδω πήρα εγω την αναλογία για 15 μέρες επειδη ληγει ο ΟΑΕΔ μου 13 Απριλίου...

Οσο για τον ΟΑΕΔ πρεπει να πέρνετε και να τους πιέζετε...τι πάει να πειπαραπεσε η αιτηση σου...πες του εσυ αν δεν πληρωθεις απο την δουλεια σου πως θα την βγάλεις δεν θα διαμαρτυρηθεις..εγω πες του πως να την βγάλω 3 μήνες απληρωτη....

Διαμαρτυρήθηκα, αλλά δεν πήρα απάντηση..τους είπα ότι αν δεν πληρωθώ μεσα στο Πάσχα, θα σας φέρω εδώ τα παιδιά να μου τα ταϊσετε... Τέλος πάντων..

Χτες είδα ότι πληρώθηκα μάλλον για Φεβρουάριο και Μάρτιο αν κατάλαβα καλά από τα ποσά..το ένα ήταν 578 και το άλλο 510..δώρο πάσχα πάντως δεν πήρα ακόμη.. Μη ζητώ και πολλά εε?? :?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βοηθηστε με σε κατι. Η αδεια λοχειας τελειωνει 23/4. Πηγαμε στον οαεδ για το επιδομα μητρτοητας και να καταθεσουμε και για το 6μηνο και θελουν λεει τα ενσημα του ιανουαριου-φεβρουαριου. Ενσημα δεν εχω γιατι βγηκα σε αναρρωτικη 30/9 μεχρι 24/12 και οτι επρεπε να κολλησει ο εργοδοτης το κολλησε. Δεν εχω βρει ακομα ακρη με τον οαεδ, μια βλαμμενη εκει δεν δεχεται καν οτι εχω επικουρικο ταμειο μεταλλων γιατι απλα δεν το δεχεται. Πως θα τα παρω τα επιδοματα?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βοηθηστε με σε κατι. Η αδεια λοχειας τελειωνει 23/4. Πηγαμε στον οαεδ για το επιδομα μητρτοητας και να καταθεσουμε και για το 6μηνο και θελουν λεει τα ενσημα του ιανουαριου-φεβρουαριου. Ενσημα δεν εχω γιατι βγηκα σε αναρρωτικη 30/9 μεχρι 24/12 και οτι επρεπε να κολλησει ο εργοδοτης το κολλησε. Δεν εχω βρει ακομα ακρη με τον οαεδ, μια βλαμμενη εκει δεν δεχεται καν οτι εχω επικουρικο ταμειο μεταλλων γιατι απλα δεν το δεχεται. Πως θα τα παρω τα επιδοματα?

κατ αρχας θα πας μετα τις 23/4 αυτο με τα ενσημα ειναι ακυρο.εξαλου πλεον δεν τα καταθετεις τα βρισκουν υπηρεσιακα. μπορει το επικουρικο να εχει γραφτει λαθος. καποια παρανοηση θα εχει γινει. αν εχεις παρει τα επιδοματα απο το ικα τοτε ολα οκ. ωστοσο αν θελεις πες τι δουλεια κανεις μηπως υπαρχει κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω ακομα δεν πηρα το δωρο πασχα θα παρω τηλ αυριο...

Καλημερα!

Θα μπει.. ειχε γινει λεει καποιο λαθος και θα διορθωθει.Πολλες δεν πηραν καθολου και σε εμενα ειχαν μπει λιγα!Ειχα παρει τηλ και ετσι μου ειπαν οτι θα μπει!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου βαλανε επιπλεον λεφτα για το δωρο πασχα, 90 ευρω. Αρχικα μου ειχαν βαλει 173 ενω το δικαιουμαι ολοκληρο. Οποτε οπως αναφερθηκε πιο πανω ειχε γινει λαθος και τελικα μας το βαλανε σε δοσεις!

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...