Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ιδέες για γάμο


hola

Recommended Posts

Γκουγκλάροντας βρήκα αυτό http://www.123-mpomponieres.gr/c.Stefana-Gamou-Oikonomika.53349.html δεν το ξέρω το σάιτ για να το συστήσω, αλλά δε ρίχνεις μια ματιά;

 

Αχ, θα είναι πολύ όμορφα, γιατί θα είναι μόνο αγαπημένα πρόσωπα χωρίς κουτσομπολιά. Να ευτυχίσετε....

 

Χριστινάκι είσαι κορυφή!

 

Να'σαι καλά μιρίκι μου!!!!!

 

Δεν τα μπορώ καθόλου τα κουτσομπολιά και τις θειάδες που δεν αν τις έβλεπες στο δρόμο δεν θα αναγνώριζες τη συγγένεια!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το μονο που χρειαζεσαι για την εκκλησια ειναι τα στεφανα οι βερες κ ο κουμπαρος.ουτε καραφες κ ποτηρια που τα πουλουν πανακριβα ουτε λαμπαδες.ενα κερακι δινει ο παπας στην κουμπαρα κουμπαρο κ τελος.τα εχουμε κανει ολα εμποριο πια.τον γαμο μου τον χαρηκα με 5 ανθρωπους κ χωρις νυφικο.

 

Χωρίς νυφικό;;;;Δηλαδή τι έβαλες, δώσε καμιά ιδέα;;;Και τι παπούτσια φόρεσες;;;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά μιρίκι μου!!!!!

 

Δεν τα μπορώ καθόλου τα κουτσομπολιά και τις θειάδες που δεν αν τις έβλεπες στο δρόμο δεν θα αναγνώριζες τη συγγένεια!!!!

oreo site !

Link to comment
Share on other sites

αν είναι εφικτό, βάλε μας μια φωτο να ξερουμε ολες τι να ψαχνουμε

Όσο για τα στέφανα, ναι είναι του κουμπάρου έξοδο (στην δική μου περίπτωση η κουμπάρα είναι άνεργη τώρα και έχει να μου βαπτίσει και το παιδί, τουλάχιστον θέλω να την γλυτώσω απο το έξοδο στεφάνων:P)

 

 

σύντομα όμως θα σας πω μαγαζί με τις πιο φτηνές βέρες Αθήνας και κάτι πήρε το μάτι μου στο ιντερνετ με πολυυυ φτηνα στεφανα

 

 

http://www.vicyc.com/chiffon-empire-beach-wedding-gown-with-beaded-embellishment-and-back-zip-p-247.html

 

kati tetoio isos!

to magazi me tis veres stin athina poio einai?

Link to comment
Share on other sites

Γκουγκλάροντας βρήκα αυτό http://www.123-mpomponieres.gr/c.Stefana-Gamou-Oikonomika.53349.html δεν το ξέρω το σάιτ για να το συστήσω, αλλά δε ρίχνεις μια ματιά;

 

 

sorry miriki

έβαλα εδώ το ίδιο site, δεν είχα τσεκάρει τα υπόλοιπα μηνυματα πριν το βάλω!

 

για τις βέρες, θα πάω στο μαγαζί το Σάββατο και θα γραψω μετά τη διεύθυνση (είναι στο Κερατσίνι στην Αμφιάλη, αλλά δεν ξέρω νούμερο) και τιμές που θα βρω

 

:P:p

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς νυφικό;;;;Δηλαδή τι έβαλες, δώσε καμιά ιδέα;;;Και τι παπούτσια φόρεσες;;;

 

ενα φορεμα φορεσα απο μαγαζι στο κεντρο κ ενα ζευγαρι παπουτσια με χρωματακι για να σπαει λιγο.το καταχαρηκαμε το μυστηριο γιατι γι αυτο παντρευεσαι οχι για την 3 ξαδερφη απο το χωριο που θα ερθει μονο να σχολιασει!

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για παπούτσια μην ξεχάσετε να κοιτάξετε στο φάκτορυ άουτλετ. Βρήκα (από σπόντα βέβαια) τα "δεύτερα" που φόρεσα αμέσως μετά τα δύο μυστήρια (είχαμε και το μπεμπέ μαζί) ακριβώς (μα ακριβώς) το ίδιο χρώμα με το φουρό από το νυφικό μου (ήταν μίντι το νυφικό και φαινόταν το φουρό λίγο) κάτι του στυλ 30 ευρώ.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το νυφικό ήταν κάπως έτσιhttp://cdn.indulgy.com/2I/xE/9X/78813062198715832Blec6bMyc.jpg μόνο με μακρύ μανίκι, ήταν μπεζ με λιλά φουρό. Και αντί για κόμμωση είχα καπέλο.

 

Το νυφικό του πολιτικού γάμου ήταν από το φάκτορι επίσης 30 ευρώ (από 85) και με μια αλλαγή στα κουμπιά (που ήταν πλαστικά και άθλια) φάνηκε εντελώς σικάτο.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το νυφικό ήταν κάπως έτσιhttp://cdn.indulgy.com/2I/xE/9X/78813062198715832Blec6bMyc.jpg μόνο με μακρύ μανίκι, ήταν μπεζ με λιλά φουρό. Και αντί για κόμμωση είχα καπέλο.

 

Το νυφικό του πολιτικού γάμου ήταν από το φάκτορι επίσης 30 ευρώ (από 85) και με μια αλλαγή στα κουμπιά (που ήταν πλαστικά και άθλια) φάνηκε εντελώς σικάτο.

 

Τι όμορφοοοο!!!!!!!

 

Α εσύ πρέπει να έχεις πολύ στυλ!!!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ασχετη-σχετικη ερωτηση γιατι ψαχνεται η κουνιαδιτσα μου και αυτη και ηδη εχουμει παρει απο εδω πολλες ιδεες για αυτο παρακλουθουμε το θεμα

 

1 τα στεφανα δε μπορουν να ειναι κατι σε λουλουδενιο πως φορανε τα μικρα??πρεπει να ειναι ασημενια ή κατι αντίστοιχο που κανουνε δηλ με συρμα και κορδελα γυρω γυρω αντε και κανα στρασακι???

 

2.πως μπορεις να υπολογισεις το μεγεθος στο φορεμα οταν παραγγελνεις απο το εξωτερικο??ειδαμε τα νυφικα με 135 δολλαρια αλλα μετα δε θα πρεπει να δωσεις και πολλα σε καποια να στο κοντυνει/μαζεψει ανοιξει κλπ???το εχει παθει καμια???

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 τα στεφανα δε μπορουν να ειναι κατι σε λουλουδενιο πως φορανε τα μικρα??πρεπει να ειναι ασημενια ή κατι αντίστοιχο που κανουνε δηλ με συρμα και κορδελα γυρω γυρω αντε και κανα στρασακι???

 

2.πως μπορεις να υπολογισεις το μεγεθος στο φορεμα οταν παραγγελνεις απο το εξωτερικο??ειδαμε τα νυφικα με 135 δολλαρια αλλα μετα δε θα πρεπει να δωσεις και πολλα σε καποια να στο κοντυνει/μαζεψει ανοιξει κλπ???το εχει παθει καμια???

 

1.τα στέφανα μπορούν να είναι όπως σου αρέσουν, είτε ασημένια, επάργυρα-που είναι τα πιο φτηνά- λουλουδάτα, έχω δει σε γάμο απλή βέργα και είχαν βάλει πάνω φύλλα ελιάς,κα κα

 

δες στέφανα με 65? με λουλούδακια λευκά εδώ

http://www.123-mpomponieres.gr/p.STEFANA-GAMOU-KOD-3811547-PR-223900.408414.html

 

2. εγώ που αγόρασα το φορεμά μου απο το ebay έδωσα στον πωλητή τα μέτρα μου (μέτρησα στήθος, μέση, γοφούς, ύψος, όλα!) και θα το φτιάξει βάση των δικών μου μέτρων (δεν το έχω λάβει ακόμα αλλά αν χρειαστεί κάποια μικρή αλλαγή πχ κόντιμα δεν θα πάρει πάνω απο ?20).Μόλις το λάβω θα ενημερώσω για να δούμε αν όντως αξίζει:P:p:p

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

1 τα στεφανα δε μπορουν να ειναι κατι σε λουλουδενιο πως φορανε τα μικρα??πρεπει να ειναι ασημενια ή κατι αντίστοιχο που κανουνε δηλ με συρμα και κορδελα γυρω γυρω αντε και κανα στρασακι???

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς, δηλαδή αν σκέφτεστε να φτιάξετε στέφανα με σύρμα και κορδέλα ή με λουλούδια. Έχω την εντύπωση ότι τα στέφανα πρέπει να είναι κάτι που αντέχει στο χρόνο (όχι λουλουδένια) και πρέπει απαραίτητα να ενώνονται με κορδέλα. Από εκεί και πέρα, αν θα είναι από σύρμα, ασήμι, επίχρυσα, με σβαρόφσκι κ.λπ. δεν έχει σημασία. Καλύτερα πάντως να ρωτήσουν τον παπά που θα τους παντρέψει για να είναι σίγουροι.

 

2.πως μπορεις να υπολογισεις το μεγεθος στο φορεμα οταν παραγγελνεις απο το εξωτερικο??ειδαμε τα νυφικα με 135 δολλαρια αλλα μετα δε θα πρεπει να δωσεις και πολλα σε καποια να στο κοντυνει/μαζεψει ανοιξει κλπ???το εχει παθει καμια???

Υπάρχουν sizing charts που μετατρέπουν τα αμερικάνικα και αγγλικά νούμερα σε ευρωπαϊκά. Μπορείς να τα βρεις μέσω Google. Πάντως ένα ρίσκο το διατρέχεις όταν παραγγέλνεις μέσω ίντερνετ γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποια είναι η φόρμα ενός ρούχου, η οποία εξαρτάται από το είδος του ρούχου και από τη μάρκα. Γενικά τα νυφικά πέφτουν στενά.

Link to comment
Share on other sites

Για μαγαζί στο Ηράκλειο δεν ξέρω (βοήθεια φίλες απο Κρήτη!!!!!!!), αλλά για νυφικό....

 

έλαβα σήμερα το νυφικό που αγόρασα απο το ebay και είναι super!!! δεν χρειάζομαι καν μοδίστρα που φοβόμουν ότι ίσως χρειαστεί καμιά μικροαλλαγή, είναι σουπερ:P:p, έχω καταενθουσιαστεί!!!

 

είχα δώσει στον πωλητή αναλυτικά τα μέτρα μου και πέφτει ακριβώς στο σώμα μου (που μετά απο 2 κολλητές εγκυμοσύνες...δεν είναι και το καλύτερο, κοιλιά, ποπός, πολλά απομείναντα κιλά κλπ κλπ! σας το λέω για να μην νομίζεται ότι πρέπει να'στε μοντέλα για να αγοράσετε απο το ίντερνετ)

 

Το Σάββατο βρήκα βέρες και κουφέτα:

 

1)οι βέρες που πήρα κόστισαν 250?, όχι 14καρατίων αλλά 5 για να είναι πιο φτηνές, αξίζει να πάει κανείς απο εκέι γιατί έχουν βέρες και με 170-190?. Ναι ναι χρυσές!!

Το μαγαζί λέγεται ''Χρυσεμπορική'', 210-4318395, Κερατσίνι, Θυμάτων Κατοχής 6

Προσοχή θα βρείτε το σχέδιο που σας αρέσει και θα σας πουν μια Χ τιμή, μετά για να είναι πιο οικονομικό θα ζητήσετε τιμή για 9 ή λιγότερα καράτια και λιγότερα γραμμάρια χρυσού (απο 8gr και κάτω)

 

 

2)κουφέτα καταπληκτικά (τα δοκίμασα σχεδόν όλα γιατι πέρα απο το γάμο σχεδιάζω και τις βαπτισεις των 2 παιδιων μου) :Καραμάνης, Μιλτιάδου 39-47 Αιγάλεω http://www.karamanis.com.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=58

(τα κλασικά κουφέτα γάμου τα απλά έχουν ?8 το κιλό, με γεύσεις (σοκολάτα, κρέμα, φρούτα κοκ) έχουν 10,5? το κιλό, πολύ σούπερ γεύσεις και καλές τιμές

 

Τα 2 μαγαζιά είναι πολύ κοντά, μέσα στη μέρα ξεμπερδεύεται και με τις 2 δουλειές!

 

:P:p

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

Για μαγαζί στο Ηράκλειο δεν ξέρω (βοήθεια φίλες απο Κρήτη!!!!!!!), αλλά για νυφικό....

 

έλαβα σήμερα το νυφικό που αγόρασα απο το ebay και είναι super!!! δεν χρειάζομαι καν μοδίστρα που φοβόμουν ότι ίσως χρειαστεί καμιά μικροαλλαγή, είναι σουπερ:P:p, έχω καταενθουσιαστεί!!!

 

είχα δώσει στον πωλητή αναλυτικά τα μέτρα μου και πέφτει ακριβώς στο σώμα μου (που μετά απο 2 κολλητές εγκυμοσύνες...δεν είναι και το καλύτερο, κοιλιά, ποπός, πολλά απομείναντα κιλά κλπ κλπ! σας το λέω για να μην νομίζεται ότι πρέπει να'στε μοντέλα για να αγοράσετε απο το ίντερνετ)

 

Το Σάββατο βρήκα βέρες και κουφέτα:

 

1)οι βέρες που πήρα κόστισαν 250?, όχι 14καρατίων αλλά 5 για να είναι πιο φτηνές, αξίζει να πάει κανείς απο εκέι γιατί έχουν βέρες και με 170-190?. Ναι ναι χρυσές!!

Το μαγαζί λέγεται ''Χρυσεμπορική'', 210-4318395, Κερατσίνι, Θυμάτων Κατοχής 6

Προσοχή θα βρείτε το σχέδιο που σας αρέσει και θα σας πουν μια Χ τιμή, μετά για να είναι πιο οικονομικό θα ζητήσετε τιμή για 9 ή λιγότερα καράτια και λιγότερα γραμμάρια χρυσού (απο 8gr και κάτω)

 

 

2)κουφέτα καταπληκτικά (τα δοκίμασα σχεδόν όλα γιατι πέρα απο το γάμο σχεδιάζω και τις βαπτισεις των 2 παιδιων μου) :Καραμάνης, Μιλτιάδου 39-47 Αιγάλεω http://www.karamanis.com.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=58

(τα κλασικά κουφέτα γάμου τα απλά έχουν ?8 το κιλό, με γεύσεις (σοκολάτα, κρέμα, φρούτα κοκ) έχουν 10,5? το κιλό, πολύ σούπερ γεύσεις και καλές τιμές

 

Τα 2 μαγαζιά είναι πολύ κοντά, μέσα στη μέρα ξεμπερδεύεται και με τις 2 δουλειές!

 

:P:p

foto stile mas na to doume to nifikouli sou!!!megia sou kiolas!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια η ώρα η καλή κι εύχομαι να είναι απ'τα ωραιότερες στιγμές! να σας δώσω συμβουλή θέλω!!!!

 

Οσες έχετε σχεδιάσει μόνες σας να βαφτείτε ή να χτενιστείτε ή να κάνετε τον στολισμό κλπ κλπ, προσέεεεεξτε!!! Σας συμβουλεύω να βάλετε να σας βοηθήσουν φίλοι/συγγενείς κλπ, δλδ ας αναλάβει κάποιος από κάτι για να ΜΗΝ ΠΕΛΑΓΩΣΕΤΕ, ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΊΤΕ και για να ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΊΤΕ ΧΑΛΑΡΑ !!!

 

Τα πέρασα κι ευτυχώς με "ξεφόρτωσαν" σε πολλά, φανταστείτε ότι έραψα μόνη μου το νυφικό μου και έκανα εγώ τον στολισμό.

Το μυστήριο ήταν απ τα ωραιότερα που είχαν δει (ελπίζω να το εννοούν): λιτό κι απλά υπέροχο!

 

Τελικά τελευταία ημέρα αφέθηκα σε κομμώτρια και μακιγιέζ γιατί απλά αγχώθηκα, πελάγωσα και δεν προλάβαινα διαφορετικά. Ετσι σώθηκα και πήγα στην εκκλησία χαμογελαστή κι ήρεμη! Δεν το μετανιώνω. Ολα πήγαν όπως ήθελα!

Εαν θέλετε σας περιγράφω και τα ιδιαίτερα που έκανα έξω απ την εκκλησία που ήταν μαγικές πινελιές όπως αποδείχτηκε. Αύριο που θα έχω χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια η ώρα η καλή κι εύχομαι να είναι απ'τα ωραιότερες στιγμές! να σας δώσω συμβουλή θέλω!!!!

 

Οσες έχετε σχεδιάσει μόνες σας να βαφτείτε ή να χτενιστείτε ή να κάνετε τον στολισμό κλπ κλπ, προσέεεεεξτε!!! Σας συμβουλεύω να βάλετε να σας βοηθήσουν φίλοι/συγγενείς κλπ, δλδ ας αναλάβει κάποιος από κάτι για να ΜΗΝ ΠΕΛΑΓΩΣΕΤΕ, ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΊΤΕ και για να ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΊΤΕ ΧΑΛΑΡΑ !!!

 

Τα πέρασα κι ευτυχώς με "ξεφόρτωσαν" σε πολλά, φανταστείτε ότι έραψα μόνη μου το νυφικό μου και έκανα εγώ τον στολισμό.

Το μυστήριο ήταν απ τα ωραιότερα που είχαν δει (ελπίζω να το εννοούν): λιτό κι απλά υπέροχο!

 

Τελικά τελευταία ημέρα αφέθηκα σε κομμώτρια και μακιγιέζ γιατί απλά αγχώθηκα, πελάγωσα και δεν προλάβαινα διαφορετικά. Ετσι σώθηκα και πήγα στην εκκλησία χαμογελαστή κι ήρεμη! Δεν το μετανιώνω. Ολα πήγαν όπως ήθελα!

Εαν θέλετε σας περιγράφω και τα ιδιαίτερα που έκανα έξω απ την εκκλησία που ήταν μαγικές πινελιές όπως αποδείχτηκε. Αύριο που θα έχω χρονο.

 

ναι πες μας τι εκανες για να παρουμε καμια ιδεα...

Link to comment
Share on other sites

 

Εαν θέλετε σας περιγράφω και τα ιδιαίτερα που έκανα έξω απ την εκκλησία που ήταν μαγικές πινελιές όπως αποδείχτηκε. Αύριο που θα έχω χρονο.

εννοείται και θέλουμε xena!!

 

περι κουφέτων ο λόγος (αναφαίρομαι σε αυτά που ρώτησα τον Καραμάνη)

1) τα απλά κλασικά κουφέτα είναι στο κιλό 280 τεμάχια (? :cool:

2) τα κουφέτα αμυγδάλου-σοκολάτα-φρούτο ή αμύγδαλο-κρέμα-φρούτα 200-220 τεμαχ/kg (? 10,50)

 

αλλά δείτε το site του έχει αναλυτικότατα τα κουφέτα σε φωτό και πόσα τεμάχια έχει το κιλό

http://www.karamanis.com.gr/koufeta3/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=58&vmcchk=1&Itemid=58

 

Εγώ για να μην χρειαστεί να διαλέξω, πήρα 1kg αμυγδάλου-σοκολάτα-φρούτα (απο όοοολα τα φρούτα, δεν διάλεξα δηλαδή ένα είδος φρούτου πχ πορτοκάλι ή φράουλα) και 1 kg αμύγδαλο-κρέμα-φρούτα = ΣΥΝΟΛΟ 400 περίπου κουφέτα.

 

Το πόσα κουφέτα θα πάρετε εξαρτάτε και απο τα πόσα θέλετε να βάλετε σε κάθε μπομπονιέρα (μονό αριθμό στο γάμο-για να κάνετε μόνο έναν!)

 

Εγώ επειδή έχω λίγες μπομπονιέρες να φτιάξω 50 μπομπον x 7 κουφέτα= 350 κουφέτα. Άρα απο τα 400 που αγόρασα, τα 350 θα πάνε σε μπομπονιέρες και τα υπόλοιπα πάνω στο δίσκο γάμου (ε..καλά..θα φάω και μερικά!! :P:p)

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

prepei na kliso kai kentro kai nifiko!opote opoia kserei kanena site pou na exei minei eyxaristimeni as mou pi na to kitakso...

 

HOLA για ρίξε μια ματιά σε αυτή τη συζήτηση μήπως οι κοπέλες που είναι απο Κρήτη-μάλλον απο Ηράκλειο- μπορούν να σε βοηθήσουν, και λένε και για μια εκκλησία πάνω στη θάλασσα στις Γούβες

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=111169

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διάλεξα τον Αη Γιάννη, ένα ξωκλήσι στην Λούτσα με εκπληκτική θέα. Επειδή μένω κι όλας εκεί κοντά κοίταξα να έχει πανσέληνο κοντά στην ημέρα εκείνη γιατί φαίνεται σαν να βγαίνει απ την θάλασσα. Ετσι όρισα την ημ/νία.

Αφού λοιπόν είχα μια θέα που όλοι θα σταματούσαν σίγουρα περνώντας για να την δουν, ο στολισμός αρκέστηκε σε 6 μεγάλα φαναρια από το Τζάμπο και 2 μικράκια. Τούλι που θα βρείτε στην Αθήνα, πάμφθηνα, εγώ έβαλα λαχανί και λευκό και κλαδιά ελιάς. Είχα και 10 μεγάλα λουλούδια ψεύτικα, ζέρμπερες λευκές που δεν τις ξεχώριζες όμως απ τις αληθινές και τα έβαλα κι αυτά. Με τα τούλια και την ελιά λοιπόν κάναμε τα πάντα. Ως και αψίδα στην πόρτα στο ξωκλήσι.

Είχα πάει βασικά με την νονά μου μέρες πριν και της είπα πως τα θέλω και μου τα εφτιαξε. Με τούλι και μόνο μπορείς να στολίσεις τόσα πολλά πράγματα....

Είχα πάρει μια καράφα απ τα μαγαζιά που πουλάνε ότι πάρεις 1 ευρώ. Ενα ποτήρι του κρασιού κι έναν δίσκο που είχαμε. Ολα αυτά τα στολίσαμε με κορδέλες, μιγκ και κλαδάκια ελιάς. Ο δίσκος είχε μέσα κουφέτα, 1-1 τα είχαμε βάλει σε τουλάκι σαν μπομπονιεράκια με κορδελίτσα.

 

Ο γάμος έγινε λοιπόν απλά, χωρίς γραβάτες και φαμφάρες και η πινελιά που σας λέω ότι έγραψε ήταν ότι είχα πάρει 4 μπουκάλια χύμα γλυκό κρασί (νάμα), μαρέγκες (λευκές & λαχανί πάμφθηνα, νομίζω τις 400 κάπου 45 ευρώ) και πλαστικά ποτηράκια καλής ποιότητας (με βάση) και χυμό για τα παιδάκια. Ολα αυτά τα στήσαμε σε λευκά τραπεζομάντηλα με τούλια λαχανί, έβαλαν και 2-3 βότσαλα λευκά, ρεσώ στα φαναράκια τα μικρά, τι να σας λέω τώρα... ήταν πανέμορφα. Οταν τα είδα όλα αυτά πηγαίνοντας στην εκκλησία δεν πίστευα στα μάτια μου. Δεν περίμενα να'ναι τόσο όμορφα.

Καταλήξαμε λοιπόν να δεξιωθούμε τους καλεσμένους μας στο ξωκλήσι κοιτάζοντας την απίστευτη θέα και πίνοντας γλυκό κρασάκι. Δεν ήθελε κανείς να φύγει!! Τι άλλο ήθελα; Είχα τον αγαπημένο μου, όλους τους φίλους μου, καλό κρασάκι, και μια θέα υπέροχη...

Απ΄ότι μαθαίνω ως σήμερα άρεσε στον κόσμο πολύ κι ακόμη το συζητούν.

Ξόδεψα για όλα, και για το νυφικό μαζί, περίπου 900 ευρώ. Ο κουμπάρος 200 ευρώ + 110 αν θυμάμαι σωστά την εκκλησία.

Αν θέλετε μπορείτε να νοικιάσετε λαμπάδες. Βάσεις και γυάλες όπου θα βάλετε άμμο, κοχύλια και κερί. Δεν είναι δύσκολο.

Απλά βάλτε άλλους που πιάνει το χέρι τους να τα κάνουν!! Εσείς πρέπει να είστε ξεκούραστες - επιμένω!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελουμε να παντρευτουμε με τον αρραβωνιαστικο μου αλλα δυστυχως η οικονομικη κριση δε μας αφηνει!ξερετε που μπορω να κοιταξω για οικονομικο γαμο?ευχαριστω

Ζω τις πιο ευτυχισμενες μέρες χάρη στον άντρα της ζωής μου <3

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...