molly

υπάρχει περίπτωση εξωμήτριας κύησης?

Recommended Posts

την προηγουμενη της αναχώρησης το εμαθα.οι διακοπες ειναι ψιλοχαλια ετσι κ αλλιως.μονο τα πιτσιρικια μου σκεφτομαι που το ευχαριστιουνται.παιρνω προγεστερονη κ φυλικο.ευχαριστω για το ενδιαφερόν σας.μου τη δινει που μια ελπιζω μια τρομαζω.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Διαφημίσεις

Εγω πριν δυο μηνες που ειχα εξωμητριο ξεκινησε με χοριακη 10 την μερα που περιμενα περιοδο μετα απο δυο μερες ειδα αιμα για 2μερες και αφου νομισαμε με τη γιατρο πως ηταν βιοχημικη μου λεει κανε μιαα χοριακη ετσι να σιγουρευτουμε πως μηδενισε και ειχε ανεβει στο 60 απο εκει και μετα ξεκινησε ενας χαμος με χοριακες καθε δυο μερες περιπου ωσπου την εβδομη με ογδοη ειχε φτασει καπου στο 2000 και αφου δεν εβλεπε τιποτα στη μητρα πηγα νοσοκομειο και προγραμματισαμε επεμβαση. Ευτυχως στην ατυχια μου το παρακολουθουσα και δεν εσπασε και ετσι εγ κανα λαπαροσκοπηση οποτε δεν ηταν επωδυνω σωματικα γιατι ψυχολογικα ημουν πολυ χυ

αλια. Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα θα πρεπει να προσεξεις. Πηγενε τουλαχιστον σε καποιον εκει γιατρο να σου κανει υπεριχο εσωτερικα.

βρηκα ιδιωτη γιατρο κ εκανα κολπικο υπερηχο.ευτυχως δεν ειναι εξωμητριο.ειδε σακο.αδειο κ ν αντιστοιχει σε κ 5 εβδομαδων.ειναι δυνατον να εχει τοση αποκλιση η τεπ με τη συλληψη?

κ γιατι η ριμαδοχοριακη ανεβαινει εστω σα χελωνα στον ανηφορο?!

κ το αιμα σχεδον σταματησε...τι σημαινει τωρα αυτο?

Καλημέρα! Έχω κάτι στο μυαλό μου και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.

Έκανα απόξεση στις 26/6. Για αρκετό καιρό είχα πόνους χαμηλά στην κοιλιά (στο ύψος του αιδοίου) και σιγά σιγά κατέβαινε μέχρι στο πόδι. Το είπα στη γυναικολόγο, με έστειλε κατευθείαν για χοριακή η οποία έδειξε μόλις 20, οπότε λέει η γυναικολόγος αποκλείεται το εξωμήτριο. Με τα πολλά μου ήρθε η περίοδος στις 40 μέρες, με είδε και η γυναικολόγος και όλα καλά.

Έχει λίγες μέρες όμως που ο πόνος στο πόδι έχει επιστρέψει και καμιά φορά έχω τσιμπήματα στην πλάτη. Απ'ότι διάβασα είναι συμπτώματα εξωμήτριου.

Υπάρχει τέτοια περίπτωση, ενώ μου έχει έρθει και περίοδος????

Τι λέτε να ανησυχήσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Απ'όσα έχω διαβάσει το εξωμήτριο,στη φάση που σπάει η σάλπιγγα δημιουργεί πόνους που αντανακλούν στον ώμο.δεν έχω ακούσει για πόδι,που μου θυμίζει μέση.δεν κατάλαβα, πότε έκανες τη χοριακή?

Φοβαμαι για εξωμητριο

να λοιπον η ιστορια μου

περιμενα να αδειαθετησω 10-8 και τελικα αδειαθετησα 22-8 ( χωρις ομως πολυ αιμα και σε ποσοτητα και σε μερες σε συγκριση με αλλες φορες)

Τις τελευταιες εβδομαδες εχει πρηστει παρα πολυ η κοιλια μου και ειναι σκληρη ιδιατερα εδω και 5-6 ημερες εχω γινει τουμπανο

εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης βγηκαν αρνητικα

πηγα χθεσ σε παθολογο μου ειπε οτι το εντερο μου ειναι πρησμενο να παρω μια σκονη για 1-2 ημερες και μετα εαν συνεχιστει επιγοντως νοσοκομειο

Αυριο εχω κλεισει υπερηχο κοιλιας ?

αλλα αναρωτιεμαι μπορει να ειναι εξωμητριο ?

πως το καταλαβαινω ?

ευχαριστω

Τεστ φαρμακείου έκανες ή χοριακή?

Στην τουαλέτα πας κανονικά? Μήπως εχεις προβλημα δυσκοιλιότητας?

Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν εχει να κανει με εξωμήτριο αυτό που περιγράφεις. Κάνε και εξετασεις αίματος (γενική) μιας και θα πας για υπέρηχο αύριο.

EXXQp3.pngAIzKp2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα