Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου....πηγα την πεμπτη το απογευμα στο γιατρο να με δει και ειχαμε ενα προβληματακι.....ο πλακουντας σταματησε να ταιζει το μωρο εδω και δυο βδομαδες....πρεπει να παμε για προκληση μου λεει...κ ετσι παρασκευη 00:10 ημουν στη κλινικη..μου βαλαν υποθετο για το τραχηλο και ηρεμιστικη για να κοιμηθω....αλλα που? τετοια αγωνια μια ωρα κοιμηθηκα...στις 6 το πρωι ηρθαν και μου ξαναβαλαν υποθετο...στις 8 μπηκαν οι τεχνιτοι πονοι...πονουσα οπως και πριν..αντεχοταν δλδ...μου λεει ο γιατρος μεχρι τις 10 θα σε πιασουν καλοι πονοι...στις 9:55 με επιασε....οχι απλα πονος...μουδιασα ολοκληρη πεθαινα απο τον πονο...και εκει ηρθε και αλλο προβλημα...οι σφηγμοι του μωρου αρχησαν να πεφτουν και εγω διαστολη 1....ειναι δυνατον?κ ετσι για να μην χασουμε το μωρο κατεληξα να γεννησω με καισαρικη στις 10:50 το κοριτσακι μου....:) τουλαχιστον ολα πηγαν καλα...αν και ποναω αρκετα αλλα οταν την βλεπω μου φευγουν ολα...εχθες γυρισα σπιτι αλλα το κοριτσακι μου θα το παρουμε σε λιγη ωρα γτ ειχε λιγο ικτερο...τελος καλο ολα καλα...με το καλο ευχομαι σε ολες σας και μην αγχωνεστε για τπτ οτι ειναι να γινει θα γινει...!!!:)

na soy shsei koritsi moy!gerh dynath kai tyxerh na einai....oso gia mas ypomonoula giati exei arketh kourash alla pernoume dynamh apo tis fatsoules mas!!!!!!k egw mikrh mama eimai.24 xexe

Διαφημίσεις

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυυυυυυυ....και σας τα καλυτερα ευχομαι με ενα πονο σε οσες δεν γεννησαν ακομη κ καλη δυναμη σε ολες εμας που γεννησαμε....:) να χαιρεστε τα θαυματακια σας.....seminouli απο μικρες στα βασανα εμεις....αλλα δεν πειραζει ειναι ωραια βασανα......;)

Νιωθω οτι κοντευω αλλα καθε μερα ετσι ειμαι απο τη μερα που μπηκα στο μηνα μου.Πιανομαι συνεχεια ποναω παααααρα πολυ και μερικες φορες φοβαμαι αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα.Καθε φορα που αλλαζω εβδομαδα εχω απιστευτα υγρα αλλα παω στο γιατρο και μου λεει δεν βλεπω ακομα γεννα.Δεν λεω οτι βαρεθηκα αλλα φοβαμαι μην οταν θα ναι πονοι γεννας δεν θα το καταλαβω.Γιατι ολο δεν ειναι και μιλαμε ειμαι καθηκωμενη στον καναπε συνεχεια απο κραμπες ο μπεμπης κλωτσαει λοξυγγα τα κλασσικα!

lo5lp3.pngtumhp3.png

Νιωθω οτι κοντευω αλλα καθε μερα ετσι ειμαι απο τη μερα που μπηκα στο μηνα μου.Πιανομαι συνεχεια ποναω παααααρα πολυ και μερικες φορες φοβαμαι αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα.Καθε φορα που αλλαζω εβδομαδα εχω απιστευτα υγρα αλλα παω στο γιατρο και μου λεει δεν βλεπω ακομα γεννα.Δεν λεω οτι βαρεθηκα αλλα φοβαμαι μην οταν θα ναι πονοι γεννας δεν θα το καταλαβω.Γιατι ολο δεν ειναι και μιλαμε ειμαι καθηκωμενη στον καναπε συνεχεια απο κραμπες ο μπεμπης κλωτσαει λοξυγγα τα κλασσικα!

Σίγουρα είναι δύσκολα γλυκιά μου σε καταλαβαίνω αλλά μην αγχώνεσαι τόσο...όπως μας είπε και μια μαία.....το μόνο σίγουρο είναι πως όταν έρθει η ώρα να γεννήσετε ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ!!!!!

[

...δεν την παλεύω κορίτσια, σε δυο μέρες είμαι στην ΠΗΤ μου έχω κάτι ανεπαίσθητα κατά τη γνώμη μου πονάκια, αρκετή πίεση κ κινητικότητα χαμηλά κ ο μπέμπης είναι κανονικά με το κεφαλάκι του προς τα κάτω έτοιμος εδώ και εβδομάδες..

Αλλά αυτό είναι όλο:shock:..Είμαι πραγματικά σε φάση που νομίζω ότι δε θα γεννήσω ποτέ:?

Αύριο έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό μου και ανυπομονώ να με εξετάσει κολπικά να δει τράχηλο πάλι - πριν από μια βδομάδα που με είδε μου είπε ότι όλα καλά, ο τράχηλος μαλακός και αφήνουμε τη φύση να κάνει κουμάντο..Οκ μαζί του και πολύ υπέρ να μην επεμβαίνουμε στη φύση ..αλλά κοντεύω να σκάσω πια..μεγάλη κοιλίτσα και μπέμπης μάλλον πάνω από 3μιση κιλά, μια βδομάδα κλεισμένη σπίτι λόγω καύσωνα να μη μπορώ να περπατήσω να βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση..καταλαβαίνετε έχω απίστευτα νεύρα!!!

Elenagem , kane ligo akoma ypomoni koukla mou!!!ligo akoma emeine kai se liges wres/meres tha exeis ton kouklo soy agkalia!!!antekses tosous mhnes se liges meres tha koliseis??? skepsoy thetika , pagakia kai ntoyzakia kai afthona frouta gia na drosizese!ante ligi sou emeine .Me to kalo eyxomai xxx

...δεν την παλεύω κορίτσια, σε δυο μέρες είμαι στην ΠΗΤ μου έχω κάτι ανεπαίσθητα κατά τη γνώμη μου πονάκια, αρκετή πίεση κ κινητικότητα χαμηλά κ ο μπέμπης είναι κανονικά με το κεφαλάκι του προς τα κάτω έτοιμος εδώ και εβδομάδες..

Αλλά αυτό είναι όλο:shock:..Είμαι πραγματικά σε φάση που νομίζω ότι δε θα γεννήσω ποτέ:?

Αύριο έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό μου και ανυπομονώ να με εξετάσει κολπικά να δει τράχηλο πάλι - πριν από μια βδομάδα που με είδε μου είπε ότι όλα καλά, ο τράχηλος μαλακός και αφήνουμε τη φύση να κάνει κουμάντο..Οκ μαζί του και πολύ υπέρ να μην επεμβαίνουμε στη φύση ..αλλά κοντεύω να σκάσω πια..μεγάλη κοιλίτσα και μπέμπης μάλλον πάνω από 3μιση κιλά, μια βδομάδα κλεισμένη σπίτι λόγω καύσωνα να μη μπορώ να περπατήσω να βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση..καταλαβαίνετε έχω απίστευτα νεύρα!!!

Υπομονη...

που θα παει καποια στιγμη θα γεννησεις!

και μετα ουτε που θα τα θυμασαι ολα αυτα!

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

τωρα να πω οτι δεν σε νιωθω?πητ εχω την κυριακη και ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση μαζι σου.η κορη μου καλοβολευτηκε νομιζω.το θεμα ειναι οτι εγω παω και για vbac και εχω και αυτο το αγχος,για το αν θα πανε ολα οπως πρεπει.κι εγω αυριο εχω ραντεβου στο γιατρο.να δουμε τι θα μας πει.αληθεια ποιον εχεις?

τωρα να πω οτι δεν σε νιωθω?πητ εχω την κυριακη και ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση μαζι σου.η κορη μου καλοβολευτηκε νομιζω.το θεμα ειναι οτι εγω παω και για vbac και εχω και αυτο το αγχος,για το αν θα πανε ολα οπως πρεπει.κι εγω αυριο εχω ραντεβου στο γιατρο.να δουμε τι θα μας πει.αληθεια ποιον εχεις?

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου κ είμαι περίεργη τί θα δει..Συνεχίζω να έχω τα γνωστά πονάκια κ πότε πότε σφίγγεται η κοιλιά μου αλλά η συχνότητα αυτών δεν ξεπερνάει τις 3-4 φορές την ημέρα. Στο μεταξύ ο μπέμπης έχει στήσει χορό. Ευτυχώς το συνήθισα κι αυτό κ κοιμάμαι μια χαρά..

Τέλος πάντων, ο γιατρός μου είναι ο Κος Λ. Γιαννίκος.

Διαφημίσεις

κοριτσια και εγω μπαινω 38η και περιμεεεενωωω..!!! ανυπομονω να την παρω αγκαλιτσα :D.!! ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες τις μανουλες και στα παιδακια τους και καλη λευτερια σε εμας που τα περιμενουμε να ερθουν!!εχω και εγω ποναλακια μεσης πολυ εντονα τις τελευταιες 5 μερες αλλα τιποτα..καποιο αλλο συμπτωμα δεν εχει κανει εμφανιση..συνεχιζουμε να περιμενουμε λοιπον!!

Κοριτσια μπορει τριτοτοκη αλλα μερικα πραγματα μας μπερδεψανε αυτες τις μερες , εχω ραντεβου σε 2 μερες για προκληση η καισαρικη , ομως εδω και καποιες μερες αισθανομαι αρκετα περιεργα συμπτωματα . Ενα απο αυτα ειναι ενας φοβερος πονος στα ποδια , οχι μονο στις γαμπες αλλα σε ολο το ποδι απο το κωλομερι . Σκεφτικα οτι θα μπορουσε να ειναι απο τη μεση μου απο το βαρρος , απο την αλλη δεν εχω καν προβλημα με τη μεση μου και σε καμια εγκυμοσυνη δεν με επιασε . Χθες το βραδυ ηταν απλα αδυνατον να κοιμηθω και αναγκαστικα και πηρα ντεπον εχτρα για να μπορεσω να κοιμηθω .Γενικως ρε παιδι μου νοιωθω ενα διαρκη πονο και στα χερια θα ελεγα . Περα απο τα αλλα τα κλασικα δηλαδη πιεση στο ποπο ανα καποιες φορες τη μερα , τη σκληρηνση της κοιλιας , τα κολπικα υγρα κτλ.

QRyOp2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα