Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονοι πονοι πονοι αλλα γιατι δεν γενναω?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου να σας ζησουν τα παιδακια σας και σε μας που περιμενουμε με το καλο ευχομαι σε ολες μας.....ειμαι στην 38 και 5 και περιμενωωωωω.....την παρασκευη που μας περασε πηγα στη κλινικη για καρδιοτοκογραφημα και μου ειπε ο γιατρος πως εχω αρκετες συσπασεις και οτι πολυ πιθανο να γεννησω μεσα στη βδομαδα αλλα τπτ ακομα...:-( εχω γενικα καθε μερα πονους αλλα ακανονιστους...μονο χθες το βραδυ για κανα 2ωρο πριν κοιμηθω ειχα ανα τεταρτο και μετα ξυπνησα τα ξημερωματα με πονο παλι ανα τεταρτο για κανα 2ωρο παλι αλλα μετα κοιμηθηκα και σημερα απο το πρωι που ξυπνησα μονο κανα 2-3 φορες πονεσα....την παρασκευη εχω παλι γιατρο....και η πητ μου ειναι 18/5 θελω να γεννησωωωωωωωωωωωω αντεεεεεε να παρω αγκαλια το μωρακι μου....λετε να παρω ολες τις μερες?

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη με το καλο κορίτσι μου! Άντε κοντεύεις! Σου εύχομαι σύντομα να κρατάς ένα γερό ζουζούνι στην αγκαλιά σου! Και όλο τον μήνα να πάρεις πάλι λίγο έμεινε και θα δείς το θαυματάκι σου! Με έναν πόνο!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω....ειμαι στην 38+7 και χθες το βραδυ ξυπνησα με πονο ο οποιος ξεκινουσε με μουδιασμα στη μεση και σιγα σιγα πηγαινε προς την κοιλια και πετρωνε....αυτο ανα 3 λεπτα....ομως επειδη ηταν ο κλασικος πονος που νιωθω απο τοτε που μπηκα στο μηνα μου λεω μπα δεν νομιζω να γενναω...βεβαια με αγχωσε το 3λεπτο...οποτε λεω θα σηκωθω να περπατησω και αν τον νιωθω παλι θα παρω το γιατρο....πηγα κανα 3 φορες τουαλετα ξαπλωσα μετα σηκωθηκα παλι περπατησα και ενω ημουν ορθια δεν τον ενιωθα...μετα ξαπλωσα παλι και σταματησε....εν το μεταξυ εχει κανα δυο μερες που με πεθαινει η μεση μου ωστε να δυσκολευομαι ακομη και στο περπατημα....αυριο εχω γιατρο ειπα να περιμενω μεχρι αυριο να μην του πω τπτ ε? εσεις τι λετε μηπως ηρθε επιτελους η μερα? dimitra-nikos σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου...

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα με το καλο , οπως τα λες λογικα εως αυριο θα εχεις μπει μαιευτηριο, παρε το γιατρο σου τηλεφωνο και ηρεμησε ,μαλλον εφτασε η μεγαλη στιγμη , τυχερουλααααα.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να ρωτησω....ειμαι στην 38+7 και χθες το βραδυ ξυπνησα με πονο ο οποιος ξεκινουσε με μουδιασμα στη μεση και σιγα σιγα πηγαινε προς την κοιλια και πετρωνε....αυτο ανα 3 λεπτα....ομως επειδη ηταν ο κλασικος πονος που νιωθω απο τοτε που μπηκα στο μηνα μου λεω μπα δεν νομιζω να γενναω...βεβαια με αγχωσε το 3λεπτο...οποτε λεω θα σηκωθω να περπατησω και αν τον νιωθω παλι θα παρω το γιατρο....πηγα κανα 3 φορες τουαλετα ξαπλωσα μετα σηκωθηκα παλι περπατησα και ενω ημουν ορθια δεν τον ενιωθα...μετα ξαπλωσα παλι και σταματησε....εν το μεταξυ εχει κανα δυο μερες που με πεθαινει η μεση μου ωστε να δυσκολευομαι ακομη και στο περπατημα....αυριο εχω γιατρο ειπα να περιμενω μεχρι αυριο να μην του πω τπτ ε? εσεις τι λετε μηπως ηρθε επιτελους η μερα? dimitra-nikos σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου...

 

Τι εγινε τελικα πηγες στο γιατρο? Γεννας? Μακαρι με το καλο το παιδακι σου!!!!:-P

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακια μου.... και σε σας με ενα πονο ευχομαι και γερα παιδακια συντομα στην αγκαλια μας....δεν τον πηρα...σημερα ως τωρα εχω παλι ακανονιστους....αλλα η μεση μου με πεθαινει....οπως επισης και το στομαχι μου ποναει αρκετα και ζαλιζομαι....αλλα λεω να περιμενω λιγο ακομη αφου ουτως η αλλως αυριο θα ειμαι στο γιατρο....δεν ξερω απλα δεν θελω ναα πηγαινω τζαμπα....λεω να παω για περπατημα τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα στο συνιστουσα για περπατημα Μαιρη , να 3ερεις οτι οι πονοι στη μεση ειναι πονοι προετημασιας τοκετου ,ισως να τον επερνες απλα τηλ το γιατρο να του πεις τα συμπτωματα και να εκτιμησει εκεινος καλυτερα . Επισης σημερα εγω θα σου ελεγα καλυτερα να κατσεις να ξεκουραζεσαι . Ελπιζω να εχεις ετοιμη τη βαλιτσα ε ???

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα στο συνιστουσα για περπατημα Μαιρη , να 3ερεις οτι οι πονοι στη μεση ειναι πονοι προετημασιας τοκετου ,ισως να τον επερνες απλα τηλ το γιατρο να του πεις τα συμπτωματα και να εκτιμησει εκεινος καλυτερα . Επισης σημερα εγω θα σου ελεγα καλυτερα να κατσεις να ξεκουραζεσαι . Ελπιζω να εχεις ετοιμη τη βαλιτσα ε ???

 

ναι εννοειτε οτι ειναι ετοιμη....τον πηρα τηλ και μου λεει το πολυ μεχι την δευτερα θα εχεις γεννησει!!!!! και μετα με ξαναπαιρνει και μου λεει σημερα στις 4 σε περιμενω για καρδιοτοκογραφημα γτ υποψιαζομαι και διαστολη....λετε να γενναω ρε κοριτσια???????????αχ μακαρι θεε μου...να παρω το μωρακι μου αγκαλια...ολα να πανε καλα ευχομαι σε ολες μας.....

Link to comment
Share on other sites

Αντε και στα δικα μας , με το καλο Μαιρη , εισαι και μικρουλα ε ?? τελεια , γιατι σημερα εμαθα επισης για μια πιτσιρικα γνωστη μου οτι ειναι εγκυουλα και καταχαρηκααααααααα (ειναι 26 εκεινη ).

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε και στα δικα μας , με το καλο Μαιρη , εισαι και μικρουλα ε ?? τελεια , γιατι σημερα εμαθα επισης για μια πιτσιρικα γνωστη μου οτι ειναι εγκυουλα και καταχαρηκααααααααα (ειναι 26 εκεινη ).

 

σε ευχαριστωωωωωωωωωωωωω...ναι 23 ειμαι.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Oυφφφφ απο πονακια καλα παμε επισης και τρελο μουδιασμα ωρες ωρες στον κοπλο:confused::confused::rolleyes:

Αντε να δουμε.....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Oυφφφφ απο πονακια καλα παμε επισης και τρελο μουδιασμα ωρες ωρες στον κοπλο:confused::confused::rolleyes:

Αντε να δουμε.....

 

 

 

Joe, είμαι 2 εβδομάδες πιο πίσω από εσένα αλλά από πόνους τίποτα.. Τόσο άνετα είναι αυτό το μωράκι εκεί μέσα, δεν σκοπεύει να βγει..? Να ελπίζω σε τέτοια συμπτώματα ίσως αργότερα..?

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια απο τη στιγμη που σταματησα τα χαπια(απο την πεμπτη που μας περασε) αρχισαν και οι πονοι ειδικα την πρωτη μερα αλλα οσο περνανε οι μερες δεν ειναι τοσο εντονα.Ειμαστε στην αναμονη.........(ειμαι 36+4)

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρομερους πονους με την εννοια δυσκολευομαι να περπατησω.Δεν μπορω να καθησω πολυ ωρα ορθια,καλα το βραδυ δεν το συζητω δεν μπορω να κοιμηθω.καθομαι στον καναπε και δεν μπορω να σηκωθω και αλλα πολλα.φυσιολογικα ειναι ολα αυτα ετσι???

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

seminouli να σου ζήσει το παιδάκι! Φυσιολογικά γέννησες ε? Έκανες επισκληρίδιο? Πόνεσες πολύ ή αντέχεται????

γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο.εσπασαν τα νερα στις 1 και μιση το βραδυ κ γεννησα 9 παρα το πρωι.οι δυνατοι πονοι ηταν προς το τελος.καποια στιγμη γυρω στις 8 λυγισα αλλα εφαγα ολο το γάιδαρο στην ουρα θα κολλουσα?πιστευω οτι αντεχεται.συναντησα πολλα κοριτσια που μετα τον τοκετο με επισκληριδιο ειχαν πονους εγω ημουν περδικι.αλλα ολα ειναι σχετικα.........με το καλο!!!!!!!!!!!!!!ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites

τυχερούλες,εγώ ούτε εγκυμοσύνη κατάλαβα ούτε κοιλίτσα έκανα μεγάλη ούτε τίποτα....έχει και τα καλά του αυτό, δε λέω...αλλά είμαι 8 μήνες συνέχεια σε ασκήσεις υπομονής στην σκέψη μου, πως όταν θα είναι η ώρα θα το καταλάβω...αλλά φοβάμαι μη περάσουν οι μέρες, μη δεν γίνουν προπαρασκευαστικές ασκήσεις της μήτρας και πάω για πρόκληση...

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου να σας ζησουν τα παιδακια σας και σε μας που περιμενουμε με το καλο ευχομαι σε ολες μας.....ειμαι στην 38 και 5 και περιμενωωωωω.....την παρασκευη που μας περασε πηγα στη κλινικη για καρδιοτοκογραφημα και μου ειπε ο γιατρος πως εχω αρκετες συσπασεις και οτι πολυ πιθανο να γεννησω μεσα στη βδομαδα αλλα τπτ ακομα...:-( εχω γενικα καθε μερα πονους αλλα ακανονιστους...μονο χθες το βραδυ για κανα 2ωρο πριν κοιμηθω ειχα ανα τεταρτο και μετα ξυπνησα τα ξημερωματα με πονο παλι ανα τεταρτο για κανα 2ωρο παλι αλλα μετα κοιμηθηκα και σημερα απο το πρωι που ξυπνησα μονο κανα 2-3 φορες πονεσα....την παρασκευη εχω παλι γιατρο....και η πητ μου ειναι 18/5 θελω να γεννησωωωωωωωωωωωω αντεεεεεε να παρω αγκαλια το μωρακι μου....λετε να παρω ολες τις μερες?

τι να πω εγω???????40 και 5 πηγα.τραγικο.υπομονουυυυυυυυυυυυυλα.με το καλο!!!!!!!!!(αν δεν γεννησες)

Link to comment
Share on other sites

Siminouli τελικά πως γέννησες? Σου έσπασαν τα νερά, σε έπιασαν οι πόνοι ή πήγες με πρόκληση? Να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιπες, χεχεχε

 

Μairy23 πως είσαι? Τι λένε οι νεότερες εξελίξεις??

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Siminouli τελικά πως γέννησες? Σου έσπασαν τα νερά, σε έπιασαν οι πόνοι ή πήγες με πρόκληση? Να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιπες, χεχεχε

 

Μairy23 πως είσαι? Τι λένε οι νεότερες εξελίξεις??

μου εσπασαν τα νερα την νυχτα.πηγα τουαλετα κ νομιζα οτι τρεχουν τα τσισα συνεχεια.με 2 σερβιετες πηγα στο νοσοκομειο σε κνα μισαωρο.εκει ομως αρχισαν να τρεχουν πολλα και να ερχονται και πιο τακτικοι πονοι.τους πονους μεχρι 5 διαστολη τους περασα στο δωματιο με τον αντρα μου και δεν τους καταλαβα.γενικως οι πονοι διαφερουν πολυ απο τα ψιλοπονακια που μας "κανουν να νομιζουμε" οτι γενναμε.με το καλο σε οσες περιμενετε.....α!!!!να κοιμαστε πολυ τωρα γιατι μετα εχει κουραση

Link to comment
Share on other sites

τυχερούλες,εγώ ούτε εγκυμοσύνη κατάλαβα ούτε κοιλίτσα έκανα μεγάλη ούτε τίποτα....έχει και τα καλά του αυτό, δε λέω...αλλά είμαι 8 μήνες συνέχεια σε ασκήσεις υπομονής στην σκέψη μου, πως όταν θα είναι η ώρα θα το καταλάβω...αλλά φοβάμαι μη περάσουν οι μέρες, μη δεν γίνουν προπαρασκευαστικές ασκήσεις της μήτρας και πάω για πρόκληση...

τετοιες συσπασεις ειχα απο πολυ νωρις αλλα καμια σχεση με εκεινες του τοκετου....εγω τον ειχα ζαλισει τον αντρα μου....εχω συσπασεις του ελεγα,ποναω του ελεγα.μεχρι που οταν του ειπα σπασαν τανερα δεν το πιστευε...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρομερους πονους με την εννοια δυσκολευομαι να περπατησω.Δεν μπορω να καθησω πολυ ωρα ορθια,καλα το βραδυ δεν το συζητω δεν μπορω να κοιμηθω.καθομαι στον καναπε και δεν μπορω να σηκωθω και αλλα πολλα.φυσιολογικα ειναι ολα αυτα ετσι???

πολυ φυσιολογικα.ετσι ακριβως ημουν και εγω!!!!με το καλο...........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου....πηγα την πεμπτη το απογευμα στο γιατρο να με δει και ειχαμε ενα προβληματακι.....ο πλακουντας σταματησε να ταιζει το μωρο εδω και δυο βδομαδες....πρεπει να παμε για προκληση μου λεει...κ ετσι παρασκευη 00:10 ημουν στη κλινικη..μου βαλαν υποθετο για το τραχηλο και ηρεμιστικη για να κοιμηθω....αλλα που? τετοια αγωνια μια ωρα κοιμηθηκα...στις 6 το πρωι ηρθαν και μου ξαναβαλαν υποθετο...στις 8 μπηκαν οι τεχνιτοι πονοι...πονουσα οπως και πριν..αντεχοταν δλδ...μου λεει ο γιατρος μεχρι τις 10 θα σε πιασουν καλοι πονοι...στις 9:55 με επιασε....οχι απλα πονος...μουδιασα ολοκληρη πεθαινα απο τον πονο...και εκει ηρθε και αλλο προβλημα...οι σφηγμοι του μωρου αρχησαν να πεφτουν και εγω διαστολη 1....ειναι δυνατον?κ ετσι για να μην χασουμε το μωρο κατεληξα να γεννησω με καισαρικη στις 10:50 το κοριτσακι μου....:) τουλαχιστον ολα πηγαν καλα...αν και ποναω αρκετα αλλα οταν την βλεπω μου φευγουν ολα...εχθες γυρισα σπιτι αλλα το κοριτσακι μου θα το παρουμε σε λιγη ωρα γτ ειχε λιγο ικτερο...τελος καλο ολα καλα...με το καλο ευχομαι σε ολες σας και μην αγχωνεστε για τπτ οτι ειναι να γινει θα γινει...!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...