Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φυτικές λοσιόν κρέμες λάδια για νεογνά/μωρά (πχ weleda)


Recommended Posts

Και εμείς γεμίσαμε σπυράκια. Τα πρώτα εμφανίστηκαν πριν μια βδομάδα.

Ο γιατρός μας είπε για ακμή μιας και είναι στο πρόσωπο, (τον ενημερωσαμε τηλεφωνικά). Σιγά σιγά αρχισαν να πολλαπλασιάζονται. σήμερα αρχίσαμε να ανησυχούμε. Είναι πιθανόν να φταίνε τα welleda? Της βάζουμε τη κρέμα προσώπου και σώματος με καλεντουλα, αλλα δεν βλέπουμε να κάνει κάτι

 

Και εμάς κάπως ετσι ξεκίνησαν.. σιγά-σιγά. Εγώ χρησιμοποίησα το σαμπουάν-αφρόλουτρο και το γαλάκτωμα σώματος, και τα 2 με καλεντούλα. Ξεκίνησε από το σβερκάκι και πίσω απο τα αυτιά και μέχρι την επόμενη ημέρα είχε και σε όλη την πλάτη μικρά-μικρά σπυθουράκια. Μετά απο 1 μέρα έβγαλε και στην κοιλιά. Εννοείτε ότι σταμάτησα να τα χρησιμοποιώ. Επειδη όμως δεν είμαι σίγουρη οτι ήταν απο αυτό, σκέφτομαι να ξανακάνω μια δοκιμή.

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 407
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Γεννάω τον Ιούνιο και όπως αντιλαμβάνεστε ετοιμάζομαι πυρετωδώς για τον ερχομό του μπέμπη.

Από κρέμες, σαμπουάν, αφρόλουτρα τί προτείνετε να πάρω; Για weleda μιλάμε πάντα μιας κι εχω καταλάβει πως είναι η καλύτερη εταιρεία για τα μωρά

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Γεννάω τον Ιούνιο και όπως αντιλαμβάνεστε ετοιμάζομαι πυρετωδώς για τον ερχομό του μπέμπη.

Από κρέμες, σαμπουάν, αφρόλουτρα τί προτείνετε να πάρω; Για weleda μιλάμε πάντα μιας κι εχω καταλάβει πως είναι η καλύτερη εταιρεία για τα μωρά

 

WELEDA είναι πολύ καλά αλλά δεν κάνουν καθόλου αφρό

Lavera είναι κι αυτά πολύ καλά κανουν λίγο παραπάνω αφρό

nature friends είναι η ίδια εταιρεία με τις παραπάνω είναι πολύ πιο οικονομικά και οικολογικά με πιστοποίηση. Εγώ αυτά προτιμώ τον τελευταίο χρόνο.

Frezyderm που είναι πολύ καλά αλλά τσιμπάει η τιμή τους.

Επίσης τώρα τελευταία ανακάλυψα το σαπουνάκι της sebamed που μου το συνέστησε και η παιδίατρος και είναι πολύ οικονομικό και κρατάει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

τα σπυράκια που παρουσιάσαν τα παιδάκια σας πιθανώς να είναι θέμα ορμονικό λέγετε βρεφική ακμή και παρουσιάζεται από 0 εώς και 3 μηνών και περνάει από μόνο του. Εγώ θυμάμαι θήλαζα και μια μέρα έφαγα σουβλάκια και την άλλη πετάξε η μικρή σπιθουράκι ψιλό με μυτούλα πύον στην άκρη σε όλο το μουτράκι της. Το τι άκουσα από την πεθερά μου και την μάνα μου "με τα παλιοσουβλάκια που έφαγα" δεν σας λέω τίποτα. ευτυχώς την πήγα στον παιδιάτρο και τις έβαλε πόστα ότι ξεχάσαν τα δικά τους και με τρομάζουν την κακομοίρα την πρωτομάνα!!!!.

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bασικά επειδή φοβάμαι το τελωνείο δεν θέλω να παραγγείλω κάτι εκτός Ε.Ε.

Για weleda και frezyderm σε ποιο site να κοιτάξω ώστε να τα βρω σε καλύτερες τιμές; Και τί ακριβώς προϊόντα πρέπει να πάρω; Σαμπουάν, αφρόλουτρο, κρέμα σώματος;Πρέπει να πάρω και κάτι άλλο;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Bασικά επειδή φοβάμαι το τελωνείο δεν θέλω να παραγγείλω κάτι εκτός Ε.Ε.

Για weleda και frezyderm σε ποιο site να κοιτάξω ώστε να τα βρω σε καλύτερες τιμές; Και τί ακριβώς προϊόντα πρέπει να πάρω; Σαμπουάν, αφρόλουτρο, κρέμα σώματος;Πρέπει να πάρω και κάτι άλλο;

 

 

τα frezyderm δεν σου τα συνιστω Tamar,πολυ ακριβα χωρις να ειναι καν βιολογικα.εαν θελεις weleda η απο το iherb Που σου εγραψε η κοπελα(ποτε δεν μου εχει σταματησει τελωνειο)η θα παρακολουθεις την τιμη του στο amazon uk (προσφατα ειχε βαλει σε προσφορα το αφρολουτρο-σαμπουαν 5,5 λιρες) και μου βγηκε ακριβως ιδια τελικη τιμη με το iherb.

 

γνωμη μου ειναι οτι περα απο το αφρολουτρο -σαμπουαν και την κρεμα αλλαγης πανας δεν χρειαζεσαι κατι αλλο.κρεμα σωματος ποτε δεν της εβαλα.εγω αγοραζω και το βοτανολουτρο της weleda αλλα οπως σου ειπα ειναι περιττο.

 

για αρχη θα παρεις ενα μπουκαλι να το δοκιμασεις και μετα θα αγοραζεις ποσοτητες.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα σε:

Σαμπουαν-αφρολουτρο

Κρέμα σώματος

Λάδι για την κοιλίτσα

κρέμα για αλλαγή πάνας

 

Μυρίζουν ωραία;

 

Στο ιherb μου βγαίνουν 36.66 δολαρια

Θα δω και στο http://www.bce-europe.com/ και θα παραγγείλω

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Μαμάδες ρίξτε μια ματιά και στο lovelula.com

Έχει βιολογικά και φυσικά προϊόντα διάφορες μάρκες που δεν κυκλοφορούν Ελλάδα (έχει και Weleda), έχω παραγγείλει για μένα πολλές φορές, έχει paypal και γενικά είναι ταχύτατοι στις αποστολές τους και αξιόπιστοι.

 

Για λάδια βιολογικά και πολύ καλά (για μασάζ π.χ.) παίρνω από Bioaroma.gr στην Κρήτη. Πολύ καλές τιμές, έστελνε ώς τώρα αντικαταβολή, τώρα έχει και paypal. Ζητήστε τους με mail πλήρη τιμοκατάλογο.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον ό,τι έχει γραφτεί εδώ! Λόγω έλλειψης εμπειρίας έχω όμως τις εξής απορίες:

- Μετά τα κακάκια και τα τσισάκια, ποιο από τα προϊόντα της weleda πρέπει να χρησιμοποιήσουμε για να τα καθαρίσουμε μαζί με νεράκι;Κατάλαβα σωστά ότι για αυτή τη δουλειά είναι ή το κρεμόλουτρο ή το βοτανόλουτρο;

- Σε κάθε αλλαγή πάνας πρέπει να βάζουμε την κρεμούλα; Μήπως είναι υπερβολή και το δερματάκι υπερευαισθητοποιείται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά, διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον ό,τι έχει γραφτεί εδώ! Λόγω έλλειψης εμπειρίας έχω όμως τις εξής απορίες:

- Μετά τα κακάκια και τα τσισάκια, ποιο από τα προϊόντα της weleda πρέπει να χρησιμοποιήσουμε για να τα καθαρίσουμε μαζί με νεράκι;Κατάλαβα σωστά ότι για αυτή τη δουλειά είναι ή το κρεμόλουτρο ή το βοτανόλουτρο;

- Σε κάθε αλλαγή πάνας πρέπει να βάζουμε την κρεμούλα; Μήπως είναι υπερβολή και το δερματάκι υπερευαισθητοποιείται;

 

 

θα σου πω τι κανω εγω.

 

μετα απο καθε αλλαγη πανας την επλενα με το σαμπουαν-αφρολουτρο τοπικα(γραφω την επλενα γιατι τωρα εχω αλλη μαρκα),το ειχα βαλει σε dispenser γιατι βολευε καλυτερα.ουτε κρεμολουτρο ουτε βοτανολουτρο.το βοτανολουτρο το βαζεις στην μπανιεριτσα οταν την κανεις μπανιο.κρεμα για αλλαγη πανας δεν της βαζω σε καθε αλλαγη για τους λογους ακριβως που γραφεις.το θεωρω υπερβολη και γενικα δεν μου αρεσει να βαζω κατι προληπτικα.συν αυτο που ειπες οτι δεν θελω να συνηθισει το δερμα της και γινει ευερεθιστο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου..Διαβάζω ότι η κρέμα είναι για τον τοπικό ερεθισμό και σε περίπτωση που υπάρχει ευαισθησία, αλλιώς το σάιτ της weleda λέει ότι μπορείς να χρησιμοποιείς και την απλή κρέμα σώματος για την αλλαγή πάνας. Το σάιτ ακόμα προτείνει για το πλύσιμο στο άλλαγμα ή το κανονικό σαπούνι- τι άβολο που ακούγεται, εγώ ειδικά με τα δίδυμα...- ή το λάδι που το χρησιμοποιείς αν κατάλαβα καλά σε πανάκι και χωρίς νερό. Δηλάδη πόσα πανάκια θα πρέπει να λερώνω τη μέρα;;; Η δική σου λύση με το αφρόλουτρο μάλλον φαίνεται καλύτερη....Καλά, είπα λίγο να χαζέψω να δω τι θα αγοράσω και μέ έχουν πάρει οι ώρες διαβάσματος... Τόσο σύνθετη δουλειά το μπάνιο και η αλλαγή πάνας πια;;;Εσύ γιατί άλλαξες μάρκα; Ποια προτίμησες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ,

 

Προσωπικά χρησιμοποιω τα weleda γιατί ταιριάζουν πολύ με το δέρμα της κορης μου κ ειδικά η κρεμα για την αλλαγη πάνας σε μας κάνει θαυματα !! Λογω παιδικου ειχε συγκαει κάποιες φορές και εφτανε μια δυο φορες πλυσιμο κ κρεμουλα για να φυγει η κοκκινίλα.

Εγω τα προμηθευομαι απο τον Μορφέα που ειναι κοντά στο σπίτι μου .Την κρεμα αλλαγης πανας την παιρνω 7, το λαδάκι 16 . Το βοτανολουτρο δεν είναι το ίδιο με το σκετο αφρολουτρο ?? Δεν κάνει αφρο , εχει θυμαρι κ΄είναι μαυρο με έντονο άρωμα και αν θυμαμαι καλά το πηρα κι αυτο πολύ φθηνα νομιζω γύρω στα 8 . Γενικα κάνει έκπτωσεις σε ολα τα προιοντα ,Ρωτησα κ για το λαδακι για τις ραγάδες της εγκυμοσυνης κ μου είπε 19 . Στο ecobaby που εριξα μια ματιά τα είδα πιο ακριβα πάντως . Στα ξενα sites τι γίνεται ?? Ερχονται πιο φθηνα μαζί με τα μεταφορικά ??? Πιστωτική επισης δεν έχω , μπορω να παραγγειλω με αντικαταβολή ???

Για διαφωτιστε με βρε κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω ποιο σάιτ είναι οικονομικότερο και θα σου πω, γιατί θέλω να παραγγείλω και εγώ...Θα σε ενημερώσω. Τώρα, για την αντικαταβολή δεν είμαι σίγουρη, τα πιο πολλά παίζουν με πιστωτική πάντως...Θα το δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω ποιο σάιτ είναι οικονομικότερο και θα σου πω, γιατί θέλω να παραγγείλω και εγώ...Θα σε ενημερώσω. Τώρα, για την αντικαταβολή δεν είμαι σίγουρη, τα πιο πολλά παίζουν με πιστωτική πάντως...Θα το δούμε!

 

 

Ασημένια σ ευχαριστώ πολύ Θα περιμένω,

θα παω συντομα Μορφεα ξανα να πάρω τιμές κι απο άλλα προιοντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για φτηνές τιμές στα weleda μπορείτε να δείτε και στο http://www.diapercakes.gr αλλά έχει μόνο κάποια από τα προιόντα

κρέμα για την αλλαγή της πάνας με 6€

αφρόλουτρο σαμπουάν στα 8€ και

βρεφικό λάδι καλέντουλας ή βρεφική λοσιόν καλέντουλας με 12€

βρεφικό σαπούνι καλέντουλας 5€

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

2411konmar, έκανα πολύ αναλυτική έρευνα στις τιμές στο internet και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στις τιμές. Τώρα, το ποιο σάιτ ακριβώς σε συμφέρει να αγοράσεις είναι άμεσα συνυφασμένο με το ποια προϊόντα και σε ποια ποσότητα θα τα αγοράσεις. Το κακό με τα σάιτ του εξωτερικού είναι ότι πληρώνεις τα μεταφορικά. Το πιο φτηνό από όλα είναι το amazon.de που ενδεικτικά σου λέω ότι το αφρόλουτρο 2 σε 1 έχει 5,79, η κρέμα για την πάνα έχει 4,49 και το λαδάκι 7,39 . Χρεώνουν 6 ευρώ μεταφορικά συν 0,50 Ευρώ ανά κιλό βάρους. Μεγάλες διαφορές έχει και στα υπόλοιπα προϊόντα. Ωστόσο, έχει το κακό ότι το σάιτ είναι στα γερμανικά. Εγώ πάντως χωρίς να γνωρίζω έβγαλα άκρη....Καλές τιμές επίσης έχει και το amazon.co.uk που το αφρόλουτρο κοστίζει 7,9, η κρέμα 5,66, το λαδάκι 9,18 αλλά έχει χαμηλότερα μεταφορικά και αν πάρεις από ένα ποσό και πάνω στα στέλνουν δωρεάν. Έψαξα και σε τρία τέσσερα άλλα σάιτ που βρήκα εδώ τις διευθύνσεις αλλά αυτά τα δύο είναι σίγουρα πιο φτηνά.Πρέπει τώρα να δεις εσύ τι ακριβώς σε συμφέρει ανάλογα με τα προϊόντα που θα αγοράσεις.

Εσύ χρησιμοποιείς την κρέμα για αλλαγή πάνας κάθε φορά που αλλάζεις πάνα; Έχω λίγο μπερδευτεί ξανά γιατί κάπου διάβασα ότι μπορείς να βάζεις την απλή κρέμα που έχουν ή ακόμα και το λαδάκι σώματος. Με τι πλένεις το μωρό κάθε φορά που αλλάζεις την πάνα; Πρέπει να καταλήξω για να κάνω και την παραγγελία μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ασημενια σ ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες Οντως συμφέρει τελικά ειδικά για ποσότητες δεν το συζητω . Ελπίζω να βγάλω άκρη με τα γερμανικά ...

 

Οσο για την αλλαγη πάνας που με ρωτάς οχι δεν την βάζω συνεχεια αλλά μονο στα κακά κ το βραδυ πριν κοιμηθει Ενδιαμεσα δεν της βαζω τίποτα. Βέβαια αυτο τωρα που ειναι 2 χρονων κ ειναι πιο ανθεκτικο το δερματάκι της. Πριν της την έβαζα συνέχεια σε κάθε αλλαγή πάνας. Για το πλύσιμο χρησιμοποιω η το σαπουνι weleda με καλέντουλα ή τα σαπουνακια απο rosmarino αναλογα τι θα εχω κάθε φορά.

Η απλή κρεμα που αναφερεις αν ειναι αυτη που ειναι στο ιδιο μεγεθος κ σχημα με τη κρεμα για το σύγκαμα αλλά σε πορτοκαλί είναι ακριβως η ίδια , αλλά κάνει κ για αλλα μέρη του σώματος .Αν δεις τα συστατικά κ των 2 αντε να διαφέρουν σε 1 ή δυο δεν θυμαμαι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Ασημενια σ ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες Οντως συμφέρει τελικά ειδικά για ποσότητες δεν το συζητω . Ελπίζω να βγάλω άκρη με τα γερμανικά ...

 

Οσο για την αλλαγη πάνας που με ρωτάς οχι δεν την βάζω συνεχεια αλλά μονο στα κακά κ το βραδυ πριν κοιμηθει Ενδιαμεσα δεν της βαζω τίποτα. Βέβαια αυτο τωρα που ειναι 2 χρονων κ ειναι πιο ανθεκτικο το δερματάκι της. Πριν της την έβαζα συνέχεια σε κάθε αλλαγή πάνας. Για το πλύσιμο χρησιμοποιω η το σαπουνι weleda με καλέντουλα ή τα σαπουνακια απο rosmarino αναλογα τι θα εχω κάθε φορά.

Η απλή κρεμα που αναφερεις αν ειναι αυτη που ειναι στο ιδιο μεγεθος κ σχημα με τη κρεμα για το σύγκαμα αλλά σε πορτοκαλί είναι ακριβως η ίδια , αλλά κάνει κ για αλλα μέρη του σώματος .Αν δεις τα συστατικά κ των 2 αντε να διαφέρουν σε 1 ή δυο δεν θυμαμαι τωρα...

 

 

να κοιτας και το amazon uk.πριν 2 εβδομαδες ειχε βαλει το weleda αφρολουτρο-σαμπουαν 5,5 λιρες.αγορασα 5 τεμαχια και με τα δωρεαν μεταφορικα μου βγηκε τελεια τιμη!!!

 

σε ποιο συστατικο διαφερουν?στο zinc oxide???γιατι ουσιαστικα αυτο το συστατικο ειναι που "γιατρευει" συγκαμα.

 

παντως με την κρεμα αλλαγης weleda δεν εμεινα ευχαριστημενη δυστηχως.μονο αυτη μου εκανε δουλεια και δεν κανει μονο για συγκαμα αλλα και για εγκαυματα και για τσιμπημα κουνουπιου.

 

http://www.iherb.com/Earth-Mama-Angel-Baby-Bottom-Balm-for-Babies-2-fl-oz-60-ml/21245?at=0

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

sofaki νομιζω πως ναι ... αλλα μπορεις να τη χρησιμοποιεις σε καθημερινη βάση αν δεν υπαρχει σύγκαμα.

 

Tελικά ειναι τι ταιριάζει στο δέρμα του κάθε παιδιού Εμας αποδειχτηκε σωτηρια η συγκεκριμενη της weleda.

 

Κορίτσια το i herb ειναι αμερικανικο άρα πληρωνεις κ τελωνείο σωστά ???

 

Ενω στο amazon μονο μεταφορικά .

Link to comment
Share on other sites

sofaki νομιζω πως ναι ... αλλα μπορεις να τη χρησιμοποιεις σε καθημερινη βάση αν δεν υπαρχει σύγκαμα.

 

Tελικά ειναι τι ταιριάζει στο δέρμα του κάθε παιδιού Εμας αποδειχτηκε σωτηρια η συγκεκριμενη της weleda.

 

Κορίτσια το i herb ειναι αμερικανικο άρα πληρωνεις κ τελωνείο σωστά ???

 

Ενω στο amazon μονο μεταφορικά .

 

 

στο αμαζον εαν κανεις λογαριασμο απο 25 λιρες και πανω ειναι δωρεαν μεταφορικα(μονο το αγγλικο αμαζον και με την προυποθεση οτι ειναι πωλητης το αμαζον).οσες εχουν ψωνισει απο το iherb (εγω τουλαχιστον 10 φορες)δεν εχουν πληρωσει τελωνειο γιατι εχει οριο στο βαρος του δεματος τα 1360 γραμμαρια και τα στελνουν με απλο ταχυδρομειο (και 4 δολαρια μεταφορικα).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραίτητα, τώρα μπορείς να τα πάρεις πιο φθηνά. Για παράδειγμα 34? και αν μένεις στην Αθήνα να σου τα φέρουν δωρεάν και μάλιστα την άλλη μέρα. Υπάρχει κοπέλα που τα φέρνει από την Γερμανία. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ.

 

Οσο για το αν είναι καλά τα συγκεκριμένα προιόντα, νομίζω πως είναι από τα καλύτερα προιόντα περιποίησης και για τα παιδιά μας δεν είναι σημαντικό μόνο το τι τρώνε άλλα και ότι τα πλένουμε συχνά πχ την κρέμα αλλάγης πάνας ή το αφρόλουτρο τα βάζουμε καθημερινά γιατί να εκθέτουμε το βρέφος ή το παιδάκι καθημερινά σε χημικά που μπορούν να το βλάψουν.

Το ξέρετε ότι πολλά από αυτά τα χημικά δρούν προσθετικά. Κάθε μέρα και από λίγο. Και εμείς τι πάθαμε θα μου πείτε? Εχουν απλά αυξηθεί οι καρκίνοι και ακούς όλο και περισσότερο για κόσμο που δεν κάπνιζε, ή που δεν έπινε και όμως άρρωστησε. Δεν πάει πουθενά το μυαλό σας.

Και όλα αυτά τα χημικά - συντηρητικά μπαίνουν στα καλλυντικά για το κέρδος για να μπορεί η κρέμα ταδε ή το σαπούνι τάδε να λήγουν 10 και 15 χρόνια μετά.

 

Φανταστείτε καθημερινή χρήση από χημικά προιόντα πόσο επικίνδυνο μπορεί να είναι όχι μόνο για τα παιδιά μας αλλά και για μας. Σαμπουάν, οδοντόκρεμες, σαπούνια κτλ. και όχι μόνο parabens άλλα και methilisothiasolinone και πολλές άλλες ουσίες που προκαλούν από αλλεργίες μέχρι πονοκεφάλους , νεκρώνουν κύτταρα.

 

 

Για παράδειγμα η weleda έχει ημερομηνία λήξης σαν τα τρόφιμα (το πολύ 1 με 2 χρόνια). Επίσης δεν κάνουν πειράματα σε ζώα που είναι πολύ σημαντικό κι αυτό.

ανεφερεσ για καποια κοπελα που φερνει weleda απο γερμανια πωσ θα μαθω περισσοτερα?

Link to comment
Share on other sites

2411konmar, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου!!!Φαντάζομαι ότι θα οδηγηθώ και στην πράξη πώς ακριβώς να το κάνω!!!Τελικά δεν παρήγγειλα ούτε από το αγγλικό, ούτε από το γερμανικό amazon, γιατί επειδή ήθελα πολλά διαφορετικά προϊόντα, τα οποία προέρχονταν από διαφορετικά καταστήματα, μου έβγαζε μεταφορικά για το κάθε προϊόν χωριστά, οπότε μου βγήκαν 20 ευρώ τα μεταφορικά και κόντεψα να πάθω συγκοπή!!! Τελικά τα πήρα από το bionaturel.de !Έχει ακριβά μεταφορικά αλλά θα τα παραλάβει ο αδερφός μου που είναι αυτή τη στιγμή στη Γερμανία και θα μου τα φέρει!Για να δούμε λοιπόν!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα κοριτσια.

μετα απο ολη την συζητηση που διαβασα για τα weleda προιοντα ενιδαφερομαι να αγορασω και εγω για την μικρη μου.

θα ηθελα αν μπορει καποια να με ενημερωωσει απο που ειναι τα πιο φτηνα προιοντα για να αγορασω τελικα. Θελω να απρω ενα σαμπουαν ενα λαδακι και μια κρεμα για αλλαγη πανας.

θα περιμενω νεοτερα ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα. η μικρη μου 16 μηνων, ειναι γενικα πολυ ευαισθητη στο δερμα της. με το που την ακουμπας κοκκινιζει, την τσιμπανε κουνουπια, μυγακια, κλπ. ξερετε κανενα προιον (κατα προτιμηση φυτικο) για τσιμπιματα, κοκινιλες κα???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...