Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts

Ηκυρια δεν με ηθελε στο κρεβατι :P !!! Ηθελε νακοιμηθει με τον πατερα της και δεν ηθελε καν να ακουμπαω το μαξιλαρι της. .

 

αχχχχχ τα βλέπω να μας έρχοντε κι εμάς!!!

έτσι που λιώνει για τον μπαμπά της ... :shock:

 

προχθές ήμουν στο γραφείο μέχρι τις 2.30 ... τη νύχτα :evil: γιατί έπρεπε να τελειώσουμε για να παραδώσουμε μία μελέτη

κοιμήθηκα στις 3.30 χώμα από την κούραση

η Κάτια ξύπνησε στις 5.00

συνήθως θέλει να πιει λίγο νερό και να ξανακοιμηθεί έτσι έχω ένα μπιμπερό με νερό δίπλα στο κρεβάτι της

φτάνω λοιπόν μέχρι το δωμάτιο της, την σηκώνω πιάνω και το μπιμπερό και το βάζω στο στόμα της ... ή τουλάχιστον προσπαθώ ... ξαναπροσπαθώ ... τίποτα ... (να σημειώσω ότι δεν έχουμε αναμμένο φωτάκι στο δωμάτιο και φυσικά δεν ανάβω φως για να μην την ξαγρυπνήσω) προσπάθεια στην προσπάθεια εκνευρίστηκε το παιδί και έβαλε τα κλάματα

ξυπνάω εγώ (γιατί τότε ουσιαστικά ξύπνησα) και πάω να πιάσω την ρόγα να δω τι τρέχει και ανακαλύπτω πως ... δεν είχα βγάλει το καπάκι :shock:

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτες τις ημερες εχω χασει και το λιγο μυαλο που μου΄χει μεινει.

Περιμενω καποιες εξετασεις του παιδιου και το μυαλο μου δεν ξεκολλαει απο αυτο ετσι

* ψαχνω για να βαλω την ζωνη ασφαλειας του αυτοκινητου ενω την φοραω

*οδηγω χωρις φωτα

*πηγα να πεταξω το Ζ της ταμειακης μηχανης(αντε μετα να πεις στην εφορια οτι το πεταξες)

*ξεχναω να ζεστανω το φαγητο και το σερβιρω κρυο

*βαζω στο μπρικι καφε φιλτρου και περιμενω να γινει ο ελληνικος

*Ξεχναω τι μερα ειναι τι ωρα ειναι και τι χρονια κ.λ.π.,κ.λ.π.

:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις ημερες εχω χασει και το λιγο μυαλο που μου΄χει μεινει.

Περιμενω καποιες εξετασεις του παιδιου και το μυαλο μου δεν ξεκολλαει απο αυτο

 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

συγγνωμη για το ασχετο του θεματος μα τελικα ηταν λοιμωδης μονοπυρηνωση :D

Με κανει πολυ χαρουμενη αυτο το αποτελεσμα,γιατι με τοσες ημερες φαρμακα,γιατρους και εξετασεις που τις επανεξεταζαν το μυαλο μου ετρεχε σε κακες και ανιατες ασθενειες

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

συγγνωμη για το ασχετο του θεματος μα τελικα ηταν λοιμωδης μονοπυρηνωση :D

Με κανει πολυ χαρουμενη αυτο το αποτελεσμα,γιατι με τοσες ημερες φαρμακα,γιατρους και εξετασεις που τις επανεξεταζαν το μυαλο μου ετρεχε σε κακες και ανιατες ασθενειες

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ :D:D:D:D:D

 

και γω το παθαίνω αυτό..ίωση έχει η μικρή...στο χειρότερο πάει το δικό μου μυαλό...

Χαίρομαι που δεν ήταν κάτι σοβαρό!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

AX ax ax αχ αχ αυτό τα ασχάιμερ τη μας κάνει μέρες που είναι κιόλας. έβαλα στον μεγάλο μου να φάει το αβγό του και στο τέλος μου το έφερε πίσω και μου είπε δεν μπορεί να φάει άλλο γιατί τσιμπάει. Το άφησα στην άκρη και αργότερα στο καθάρισμα λέω ας το φάω μην πάει χαμένο και διαπίστωσα πως μου είχε πέσει μέσα τσόφλι... άρα όντος τσιμπούσε χι χι χι

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

AX ax ax αχ αχ αυτό τα ασχάιμερ τη μας κάνει μέρες που είναι κιόλας. έβαλα στον μεγάλο μου να φάει το αυτό του και στο τέλος μου το έφερε πίσω και μου είπε δεν μπορεί να φάει άλλο γιατί τσιμπάει. Το άφησα στην άκρη και αργότερα στο καθάρισμα λέω ας το φάω μην πάει χαμένο και διαπίστωσα πως μου είχε πέσει μέσα τσόφλι... άρα όντος τσιμπούσε χι χι χι

 

Εχχμμ... σορρυ αλλά... το "Αυτό του" έχει και τσόφλια;;

 

Ο παιδίατρος τι σας ειπε;;;

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω λιωσει στα γελια :lol::lol::lol:

 

 

Ακομα δεν εχω μωρο αλλα ηδη βαζω υπενθυμιση στο κινητο πρωι απογευμα για το σιδηρο και το ασβεστιο. Οπου να ναι θα βαζω υπενθυμιση για να μου θυμιζει να βαζω υπενθυμιση για το σιδηρο και το ασβεστιο. :shock::lol: Καλα αυτο με το δωματιο ειναι το πιο κοινο απ οτι καταλαβα. Ηρεμησα λιγο τωρα... :lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 Ιανουαρίου 2009, πρωί: Στον κόσμο μου.... ο σύζυγος.. κάπου ανάμεσα στον δικό μου και τον δικό του κόσμο....

Ξεκινάει, ο σύζυγος, το πρωί να πάει στο φούρνο καθώς και σε Τράπεζες (3 διαφορετικές) και εφορία.

Πάει στο φούρνο μας.... κλειστός! :shock::?

Με παίρνει τηλ. "είναι αργία σήμερα;" "Όχι απαντάω".

Πάει αλλού.... οκ.. βρήκε κάτι λίγο σε ψωμί. Το πήρε και ήρθε σπίτι.

 

Τρώμε πρωινό και ξαναφεύγει για τράπεζες και εφορία. Πάει σε μια τράπεζα... κλειστή! :shock::shock::? Παίρνει τηλ. "σίγουρα δεν είναι αργία σήμερα;" ρωτάει. "Όχι" του λέω. "Μόνο 1 και 2 Ιανουαρίου είναι αργία. 3 είναι εργάσιμη."

Πάει σε άλλη τράπεζα κλειστή... :shock::shock::shock:

Πάει εφορία... λουκέτο :shock::shock::shock::shock:

 

Παίρνει τηλ πάλι: ΡΕ ΤΙ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ;;;;

Τότε κοιτάζω το ρολόι του τοίχου και βλέπω.... ΣΑΒΒΑΤΟ!!!!

 

:lol::lol::lol::lol:

 

---------------

3 Ιανουαρίου 2009, απόγευμα:

Ξαφνικά συνειδητοποίησα πως εκτός από ΣΑΒΒΑΤΟ, είμαι στην 32η++ εβδομάδα εγκυμοσύνης, και πως σε 20-25 μέρες πρέπει να ταξιδέψω για Αθήνα (από Ιωάννινα) για τα γεννητούρια.

Συνειδητοποίησα πως δεν έχω κάνει καμία προετοιμασία.

Πώς τα ρούχα του μωρού είναι κάπου στο πατάρι.

Πως έχω 7 πλυντήρια για σίδερο και 4 για πλύσιμο.

Πως πρέπει να ταιριάξω τα σετ από τις πιτζάμες για να πάρω κάτι στο μαιευτήριο, αλλιώς κινδυνεύω να πάω σαν το γύφτο!

Πως πρέπει να κάνω κάτι τελευταία ψώνια (αν και όχι τόσο απαραίτητα).

Πώς πρέπει να αμπαλάρω 3 παιδιά, ρούχα και εξοπλισμό, για το ταξίδι.

 

Κι εγώ αντί για όλα ετούτα... έπαιζα με τα καινούρια παιχνίδια που έφεραν στα παιδιά για πρωτοχρονιά! Ξέρετε... ένα που ψαρεύεις κάτι χρωματιστά ψαράκια σε μια περιστρεφόμενη λίμνη..... αυτό.....!

....δηλαδή στον κόοοοοοοσμο μουυυυυυ.

 

ΖΗΤΩ ΤΟ ΑΛΤΣΧΑΪΜΕΡ !!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ :lol::lol::lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΣ

 

Περάσαμε επιτέλους στην στερεά τροφή. Αυτο σημαίνει οτι κρυψαμε τα μπιμπερό στο ντουλάπι ( οχι στο ψυγειο που ήταν πριν ), κατεβάσαμε τον αποστειρωτή στην αποθήκη, κρυψαμε και την λαβίδα που πιάναμε τα μπιπερό. . Εκατσα διπλα στη γυναικα μου και με υπερηφάνια έβλεπα το καμάρι μου να τρώει την κρέμα του ( δε θυμάμαι, αλλά ισως να κύλησε και ένα δάκρυ απο τη συγκίνηση ).

Εκει λοιπον που ολα ήταν ειδυλλιακά...Ξάφνου... ΓΚΟΥΧ ΓΚΟΥΧ..

 

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ..ΠΑΝΙΚΟΣ..ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΝΙΓΕΤΑΙ

 

-Νερό φέρε.. ΜΗν τον κοιτάς!! ( η γυναικα μου ).

 

Πηδαω διαδοχικά το τραπεζάκι, το swing ( ειναι ψηλο το ρημάδι ) και κάτι παπουτσια που ειχα αφήσει και φτάνω στην κουζινα.

 

Πρώτο black out

- Που ειναι τα ρημάδια τα μπιμπερό;;; ρωτάω και πριν πάρω απάντηση φεύγω στο ψυγειο!To φελέκι μου ( δεύτερο black out ) δεν ειναι ουτε εδώ..

Στροφαρω :idea: επιτέλους και κοιτάω στο ντουλάπι.

Παίρνω μπιμπερό, παίρνω πιπιλα, σφιγκτήρα. Κλεινω ντουλάπι

- Γρηγορα ρε αγάπη μου.. εχει κοκκινίσει το παιδί ( η γυναικα μου #2 )

- Που ειναι η γα****νη η λαβιδα;;;;;;;; ( στα όρια του ηλεκτροσόκ )

- Βάλτα με το χέρι.. ΜΟνο για το Θεο.. ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

 

τα βάζω όπως όπως... Βάζω νερό απο το θερμός

- ΕΙΝΑΙ ΚΑΥΤΟ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ( η γυναικα μου #3 )

- Μα η παιδίατρος ειπε να πινει αποστειρωμενο νερό ( ψέλισσα )

- Το παιδί πνίγεται λέμε!! Λες να το νοιάξουν τα μικρόβια;;;;; ( η γυναικα μου #4 έτοιμη να τον πάει στο λάστιχο της βεράντας να πιει νερό ).

 

Βάζω απο τη βρύση.. Τρέχω.. Πηδαω διαδοχικά τα παπούτσια ( ποιος τα άφησε τα παπουστια μές τη μέση ρε, το διάολό μου μέσα ), το swing ( 2η φορά ) το τραπεζάκι ( νταξ..βρηκα και λιγο, αλλά δε πειράζει..χρεώστε με ), κάνω μια προσποίηση απο τα δεξια στο relax ( ρε αγάπη μου..ναρκοπέδιο ειναι..ουτε στρατό δεν έκανα τέτοια εκπαίδευση ) και δινω το μπιμπερό με το πολυτιμο H2O στον μικρό.

 

Ο οποιος βέβαια..ειδε τι άχρηστο πατέρα έχει και ειχε ξεπεράσει ήδη μονος του το βηξιμο και με κοιτουσε απορρημένα!!

 

Link to comment
Share on other sites

marios_dad ένα έχω να πω.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

marios_dad ένα έχω να πω.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Άπαιχτο και στην αφήγηση :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

marios_dad ένα έχω να πω.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Άπαιχτο και στην αφήγηση :lol::lol::lol:

πράγματι !!! :lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το αλτσχαιμερ ζει και βασιλευει!!!!

βαλτε κι εμενα μεσα... αλλα εχω κανει τοσα που ουτε που τα θυμαμαι πλεον...

κλασσικο το υγρο χεριων στην οδοντοβουρτα..

σημερα εβαλα το μελι στο ψυγειο...

εχω βαλει το τηγανι στα σκουπιδια...

τι αλλο...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι πρώτες βδομάδες του μωρού στο σπίτι και από την αυπνία έχω ξεχάσει το όνομά μου. :?

Τον πρώτο εκείνο καιρό λοιπόν, έκανα διαδοχικά τα εξής:

σηκωνόμουν να φτιάξω γάλα στο μωρό, ἐβαζα το μπουκάλι στον θερμαντή να πάρει σωστή θερμοκρασία, ξάπλωνα λιγάκι στον καναπέ με σκοπό μόλις ακούσω το μπιπ μπιπ να σηκωθώ...φυσικά με έπαιρνε ο ύπνος στο λεπτό και μπαμπάς και γιος μου φωνάζανε απ'την κρεβατοκάμαρα!!!

:oops:

επίσης, ξέπλενα μαχαιροπήρουνα για να τα βάλω στο πλυντήριο πιάτων και αντί να τα βάλω μέσα άνοιγα το διπλανό ντουλάπι και τα πέταγα στα σκουπίδια (το πήρα είδηση όταν πηγα να βγάλω τα σκουπίδια και είδα μέσα το μισό σερβίτσιο) :lol::lol:

και τέλος έσπαγα τα αυγά, έριχνα τα αυγά στα σκουπίδια και τα τσόφλια στο μπολ (έχω ένα θέμα με τα σκουπίδια) :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω εξακολουθω και κανω αυτο που εκανα παντα.... οταν κανει κακα, τη χωνω κατω απο τη βρυση να της πλυνω το κωλι, χωρις να της βγαλω τις καλτσες... :roll::roll:

 

Κι εγώ σε αυτό το κλαμπ με τις κάλτσες! Τώρα πια στο 4ο παιδί το σταμάτησα... δε βάζω πια κάλτσες!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

αχ χθες με την νύστα που είχα λίγο έλειψε να της βάλω οδοντόπαστα αντί την κρέμα :shock::shock::shock::shock::shock:

της βάζω την bepanthol που είναι σε σωληνάριο παρόμοιο με της οδοντόπαστας :oops::oops::oops:

θα της το κανε πιο λευκό και πιο χαμογελαστό :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Νεα μαμά κι εγώ και προφανώς μέσα στο αγχος, οπότε δικαιολογήστε με! :oops:

Ένα βραδυ, καθώς κοιμόμουν του καλού καιρού, σκεφτομαι "ας βαλω το μωρό στο κρεββάτι του", μιας και μερικές φορές μας παίρνει ο ύπνος και τους 3 μαζί στο κρεββάτι. Προφανώς μέσα στον ύπνο-ξύπνιο μου είδα ότι έκανα την κίνηση να ανασηκώσω λίγο το μωρό πάνω από τα σκεπάσματα, ώστε να σηκωθώ και να το μεταφέρω. Πάω λοιπόν να το πιάσω (αν και δεν είχα καλοξυπνήσει) και αρχίζω να ψάχνω στα σκοτεινά να το βρω... ψάχνω απ' τη μια, ψάχνω απ' την άλλη... πουθενά το μωρό... Αρχίζουν και με ζώνουν τα φίδια, γυρίζω προς τα πίσω, βλέπω τον άντρα μου απλωμένο σ' όλο το κρεββάτι... μιλάμε ο απόλυτος πανικός! Τι να σκεφτώ, ότι κάπου εκεί κάτω είναι το μωρό? Οπότε έριξα την τσιρίδα "Πού είναι το μωρό? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ?????", ανάβει ο άντρας μου το πορτατίφ κι εκείνη την ώρα ακούγεται ένα χαμηλόφωνο "αααααααα" από το πορτ-μπεμπέ δίπλα μου, σα να μου λέει ο μπέμπης "Α, ρε μάνα, εντελώς τα 'χεις χάσει, και που 'σαι ακόμα τι έχουμε να τραβήξουμε"... το είχα ήδη βάλει το μωρό στο κρεββατάκι του, αλλά τι να σου κάνει ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα παιδακια, νιώθω οτι ζώ αγκαλιά με το αλτζχαιμερ!

Όμως απο τα χειρότερα που εχω κάνει ηταν, οταν καποια φορά θέλησα να καθαρίσω απο τα αλατα τον βραστήρα και έβαλα μέσα στο νερό ξυδι για να φύγουν και φυσικά ξεχασα να το ρίξω και έκανα με αυτό το "νεροξυδο" γάλα στην μικρή, η οποία απο την πείνα της ήπιε η καημένη το μισό της γάλα και μετα αρχισε φυσικά να δυσανασχετεί! Όταν καταλαβα τι είχα κάνει πανικοβλήθηκα γιατι ηταν ακόμα μικρούλα και φοβήθηκα μην πάθει τίποτα. Αμέσως τηλεφώνησα στην παιδίατρο μας η οποία και με καθυσήχασε και ευτυχως δεν συνεβη τιποτα (εκτός απο την αηδία που θα ένιωσε η μικρή μου!).

 

Και νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που το είχα κάνει αυτο!!!!!!!!!!

 

Δεν το έχω κάνει ακόμη αλλά είναι ο μόνιμος φόβος μου μην τυχόν και δώσω ξιδόγαλο στο παιδί!

Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες τωρα διαβαζω και γελάω :D:D:D:D

μα πάρα πολύ!

Ναστε καλά το ειχα τοσο ανάγκη...

λοιπον λοιπον λοιπον:

αυτο με τις κάλτσες το κάνω μονιμως πια (ποτε θαρθει το καλοκαιρι να ησυχάσω λιγο?)

Η τάπα στο μπουκάλι μονιμως επισης αλλά τωρα πια η μικρή το παιρνει χαμπάρι μονη της και γυριζει και με κοιτάει με ενα υφος σαν να μου λεει :

ωχ ρε μανα πάλι???????????

Μες την βιάση μου να βάλω την μικρή στην στράτα για να μην καει το φαγητό την βάζω παω στο τσουκάλι που εχει ελαφρως μυρισει και ακουω τσιριδες, γυρνάω ετοιμη για μουρμουρα στην μικρή και την βλάπω ανάποδα στην στράτα να μην μπορει φυσικά να περπατήσει και τα χερια ψηλά για να την πάρω.....

Τα κλειδιά με την μικρή μεσα στο αμάξι τα εχω κλειδωσει απειρες φορές σε σημειο που εχω κάνει πατέντα να το ανοιγω χωρίς κλειδιά (ενας λογος που δεν το αλλάζω ακομη).

Ειναι να κάνω εμβολιο στην μικρή ντυνομαστε στολιζομαστε με τα φρου φρου μας πάμε στο γιατρο καθόμαστε στις καρεκλες και κοιτάμε γυρω μας... μονο παπουδες γιαγιαδες....κατι γινεται λεω... παιδάκια δεν εχει?....ξανακοιτάω :shock: πήγαμε στον παθολόγο μου...

Καθόμαστε στο τραπέζι να φαμε μεσημεριανό. Η μικρή το αλεσμένο μοσχάρι και εγω φακες. Ταυτοχρονα παρακολουθώ και τηλ τις ειδησεις 3 η ωρα. Καποια στιγμή η μικρή μπηζει κάτι τσιριδες γυρνάω και συνηδητοποιω οτι ταιζω την μικρή φακές μια κουταλιά και μια τρωω εγώ. Το κακο δεν ειναι η φακές ειναι οτι μεσα στις φακές ειχα βάλει πιπερονι ...... ειχε ανάψει η μικρή :oops: ..... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΑΝΑ!

Μιλάω στο τηλ και λεω συγνώμη μισο λεπτό, δινω της μικρής ενα παιχνίδι απο το πάρκο, ξαναπέρνω το τηλ και συνέχιζω απο εκει που σταμάτησα.... αναρωτιεμαι γιατι ο συνομιλητής μου δεν μου απαντάει ...... ε!... λεω με ακους? μαλλον δεν εχει σημα λεω...... πάω να το κλεισω και βλέπω στο χερι μου το τηλεκοντρολ :?

Αυτά και τοσα και αλλα τοσα.... τι να πω πια το χω χασει το τρενο. το "καλό" ειναι οτι η μαμά μου εχει αλσχαιμερ και δεν εχει σχεση. Μάλον πρεπει να ειναι μαμαδιστικη αννοια! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...