Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts

δε σε γνωριζω αλλα πρεπει να εχεις πολυ γελιο......

μιλαμε οτι εχω πεσει κατω απο τα γελια......

εσυ θα πρεπε να ανοιξεις δικο σου τοπικ τα κουφα που εκανε σημερα το τραυματακι......:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P[

σου ευχομαι οπως μας δινεις γελιο να το λαμβάνεις κιολας!!!!

χαχαχαχαχα:-D:grin::-D

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ουουου λέει το στοματάκι μου καθημερινά...... Ο άντρας μου και οι φίλοι μου έχουν απηυδήσει!!!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eπίσης!!!!

Μία φορά στη δουλειά κι από τότε έχω φάει το δούλεμα τις ζωής μου..... Λέω σε ένα συνάδελφο ''Δώσε μου το ψωλίδι σου''...Εννοούσα το ψαλίδι, απλά γλώσσεψα τη μπέρδα μου!

 

Ρε συ θαυματάκι, τι να σου πω. Έχω πνιγεί από τα γέλια :lol::lol::lol::lol::lol:

 

α χα χα χα χα! Σε καλό σου!

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης!!!!

Μία φορά στη δουλειά κι από τότε έχω φάει το δούλεμα τις ζωής μου..... Λέω σε ένα συνάδελφο ''Δώσε μου το ψωλίδι σου''...Εννοούσα το ψαλίδι, απλά γλώσσεψα τη μπέρδα μου!

Χαχαχαχαχαχα εχω πεθανει στα γελια συνεχισε κοπελα μου.:D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ο μικρος περιπου 7 μηνων μεσημερι και ταιζω και τα δυο. μακαρονια με κιμα η μικρή χορτοπουπα ο νεαρος ξαφνικα συνειδητοποιω οτι εχω δωσει την κουταλια με τα μακαρονια του μπεμπη!!!!! με πιανει η καρδια μου μην πνιγει και βλεπω το βλεμα του εχει ανακαλυψει την χαρα του κανονικου φαγητου εχει ηδη καταπιει και λεει μαμ μαμ. μην σας πω τι γελιο εριξα.

βεβαια απο τοτε το εχω κανει απειρες φορες.

οπως και οταν η μικρή ηταν 18 μηνων που της εδωσα ασυναισθητα λουκανικο χωριατικο με λεμονακι και φωναζει: 'μμμμμμμμ ' και κουναει το χερακι της το καταφχαριστηθηκε το παιδι ολο αναλατα και αναλατα .ζητω το junk food

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

η μαμα κουκουβαγια δηλαδη εγω,στην γιορτη της κορης μου που ειχε ντυθει χιονουλα και ηταν η πρωτη της,καταφερα να μην την γραψω σε video γιατι δεν πατησα rec:twisted::twisted::twisted::oops::oops::oops:.τα αλλα παιδακια ομως τα εχω παρει τ ε λ ε ι α.να σημειωσω οτι καθομουν στην καλυτερη θεση για να τραβηξω το video:roll:τωρα ψαχνω να βρω καποια αλλη μαμα που να εχει τραβηξει ολη την γιορτη για να εχει μεσα την κορη μου.

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σήμερα ήταν μια πολύ περίεργη μέρα.... μάλλον συσσωρευμένη κούραση! Ευτυχώς η βλακείες τρίτωσαν χωρίς θύματα, αν και η τρίτη ήταν σοβαρή χοντράδα! Λοιπόν πάω το πρωί να δώσω φρουτόκρεμα και σκέφτομαι να πάρω και σαλιάρα την βγάζω από το συρτάρι, την φοράω και διαπιστώνω οτι δεν μου κάνει σκέφτομαι λοιπόν μα καλά μέχρι χθες κούμπωνε (ναι αλλά όχι σε μένα :mrgreen:) μάλλον θα μπήκε στο πλύσιμο!!!! Αποφασίζουμε μια ώρα μετά να πάμε βόλτα, κάνω το μπανάκι μου και πάω να βάλλω αποσμητικό στις μασχάλες βάζω στην μια το κλείνω και ψάχνω δεύτερο για την άλλη!!! δεν μου έκανε το ίδιο!!! 5λεπτά έψαχνα μέχρι να συνέλθω :roll:. Περνάει κι αυτό... γελάμε... ντύνω την μικρή την βάζω στο αυτοκίνητο κάθομαι πίσω για της βγάλω μπουφάν και σκούφω και μετά κάθομαι μπροστά. Φτάνουμε πάω να κατεβάσω την μικρή και βλέπω οτι δεν κούμπωσα τις ζώνες!!! Παθαίνω σοκ, ευτυχώς είναι rear face και παρόλο που κοιμόταν δεν κατάλαβε κανένα φρενάρισμα... μετά απο αυτό λέω στον άντρα μου να την αναλάβει για όλη την υπόλοιπη ημέρα και να την κρατάει μακρυά μου!!! Ποιος ξέρει τι άλλο θα έκανα αν συνέχιζα την δράση μου...

tb2xm4.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαβαστε τη χτεσινη ιστορια μιας σαλταρισμενης μανας (εμου) :

Ειχα ετοιμασει το μοσχαρι και τα λαχανικα για τη σουπα της μπεμπας(μεσημερι)

τα ειχα βαλει στο μιξερ και εκεινη τη στιγμη συνηδητοποιω οτι παρα ηταν πηχτη η σουπα.Βαζω λοιπον στο μπρικι λιγο νερακι να το ζεστανω για να το προσθεσω στη σουπα να αραιωσει.Μεχρι εδω ολα καλα.Το προβλημα το ανακαλυψα οταν εριξα το νερακι μεσα στη σουπα και αρχισα να την ανακατευω:με πηρε μια τρελλη μποχα απο τσιπουρο....:shock: Τι ειχε συμβει?Ο αντρας μου,το καμαρι μου:mrgreen:,ειχε αφησει ακριβως διπλα απο τη μπουκαλα του νερου,τη μπουκαλα με το τσιπουρο,η οποια ηταν ολοιδιας μαρκας,απλως εγραφε καπου "τσιπουρο".:lol:Κι εγω το αστερι:rolleyes:,πανω στη βιασυνη μου δεν το ειδα καν...αφου δεν εκανα το παιδι "σουρα" παλι καλα...;)

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ιστορίες από την κρύπτη...

Θήλαζα τη μικρή για βράδυ (οπότε κοιμόταν και έτρωγε) και συζητούσαμε για διάφορα με τον μπαμπά (τώρα, δεν θυμάμαι τι, αλλά ήταν κάτι ενδιαφέρον που μας είχε παρασύρει και τους δυο-εμένα μάλλον λίγο παραπάνω...). Τη βγάζω από το στήθος και πιάνω φυσιολογικότατα το καπάκι απ'το μπουκάλι του νερού να το βάλω στο στήθος για επίθεμα!!!!μου πετάει ο σύζυγος "ψιτ, όχι κι έτσι, είπαμε ότι μπουκάλι δεν δίνουμε..."

Τι να πω λύθηκα στο γέλιο. Είναι νομίζω από τα πιο κουλά που έχω κάνει τελευταία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αυτό που λες το 'χα κάνει λίγο πιο παλία...Ακόμη ανύπαντρη....

Είχαμε κανονίσει με τον άντρα μου να έρθει να με πάρει από το σπίτι μου, για να βγούμε. Κατεβαίνω κάτω και βλέπω λίγο πιο πέρα από το σπίτι μου ένα αμάξι σα το δικό του με αλάρμ, σταματημένο! Ανοίγω τη πόρτα του συνοδηγού και μόλις μπάινω η μισή μέσα, διαπιστώνω έντρομη πως μπήκα σε λάθος αμάξι!!:shock:

Κι εγω το εκανα, μαλιστα του ειπα , αντε γρηγορα θελω και να μαγειρεψω!:-D

(Ο εν λογω καγκελο, αλλα ευγενεστατος!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1.Εκανα την πρακτικη μου στο ταχυδρομικο ταμιευτηριο.Καποια στιγμη μπαινει πελατης για να κανει μια αιτηση, δεν θυμαμαι για τι ακριβως.Η προισταμενη μου δινει την ταυτοτητα του και μου λεει να συμπληρωσω την αιτηση μεχρι να τον εξυπηρετησει για καποια αλλη υποθεση.Κοιταω την ταυτοτητα που μου δινει στο χερι η προισταμενη βλεπω την φωτο και την υπογραφη και της λεω "μα εδω υπαρχει μονο μια φωτο και μια υπογραφη απο που θα δω τα στοιχεια του?":shock::shock::shock:

 

2.Περιοδος εξεταστικης και καναμε με τον κολλητο μου φροντιστηριο για καποιο μαθημα.Εχουμε 8 το πρωι μαθημ, φτανω στο φροντιστηριο ξενυχτισμενη απο το διαβασμα, ανεβαινω στον οροφο του φροντιστηριου ανοιγω την πορτα και βλεπω αδεια την αιθουα με κατι πεταμενες καρεκλες.Παιρνω τον κολλητο μου ητλεφωνο και του ριχνω ενα βρισιμο.

-Καλα μ$#ς:evil::evil::evil: εισαι μετακομισε το φροντιστηριο και δεν με πηρες τηλεφωνο?

-Τι λες μωρη που εισαι?

-Καραολη και δημητριου 25 εκει που ηταν το φροντιστηριο προχθες

-Και εγω εκει ειμαι μωρη χαζη και εχουμε ξεκινησει μαθημα.

-??????μα πως αφου δεν σας βλεπω.Ειναι αδεια η αιθουσα.

-Σε ποιον οροφο εισαι?

-Στον πρωτο

-Ε ανεβα εναν ακομη ηλιθια ε ηλιθια

-:oops:

 

3.Χθες το βραδυ μεταξυ υπνου και θηλασμων ξυπναω πανικοβλητη και αρχιζω να φωναζω "Παναγια μου το παιδι" "Παναγια μου μου επεσε το παιδι".Διπλα κοιμοταν ο αντρας μου (ο οποιος φυσικα ξυπνησε) και μου κρατουσε το χερι και εγω νομιζα οτι αυτο που αισθανομουν στο χερι μου ηταν το παιδι το οποιο και καλα το θηλαζα,με πηρε ο υπνος και γλιστρησε αναμεσα μας οποτε και το ειχαμε πλακωσει με τα σωματα μας.Μου εφυγε η μιση ζωη μεχρι να καταλαβω οτι ο μικρος κοιμοταν διπλα στην κουνια του.

 

4.Εξεταστικη πανεπιστημιου και γραφουμε μαθημα στο μεγαλο αμφιθεατρο (Πανεπιστημιο Πειραια για οποιον γνωριζει).Το αμφιθεατρο φισκα στους φοιτητες και στο κατω μερος στην εδρα οι επιτηρητες.Προσπαθω να αντιγραψω απο σκονακια, δεν τα καταφερνω και αποχωρω απογοητευμενη κατηφοριζοντας την κεντρικη σκαλα.Οπως κατεβαινω ακουω ενα φρουου φρουου απο πισω μου γυρναω και τι να δω?καθε σκαλοπατι και σκονακι.Τα ειχα ξεχασει μεσα απο την μπλουζα μου και μολις σηκωθηκα αυτα αρχισαν να πεφτουν.Τινα κανω?γυρναω απαθεστατη,τα μαζευω και παραδιδω κολλα.Οποτε μου λεει ο επιβλεπων καθηγητης "τουλαχιστον εγραψες?" και του απαντα "οχι ρε γαμωτο,πολυ γκαντεμια" Το γελιο που επεσε στο αμφιθεατρο δεν λεγεται αφου ηθελα να κανω πλαστικη στο προσωπο για να μη με αναγνωριζουν στη σχολη απο την ντροπη μου:oops::oops::oops:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγει για δουλειές με τον πατέρα μου και τον μεγάλο μου γιο. Οδηγεί ο μπαμπάς. Βιαζόμαστε εξαιρετικά να γυρίσουμε για να ταϊσω το μικρό.

 

Γυρνώντας λοιπόν θυμάμαι ότι πρέπει να πάρω κάποια φάρμακα. Σταματάμε γρήγορα έξω απ' το φαρμακείο, πετάγομαι μέσα, ψωνίζω, πετάγομαι έξω και μπαίνω στο αυτοκίνητο λέγοντας "Άντε, σβέλτα... ακόμα??"

 

Ξαφνικά γυρνάω το κεφάλι μου δίπλα και συνειδητοποιώ ότι λείπει το καρεκλάκι του παιδιού, με το παιδί φυσικά. Δεν στροφάρω η ζαβή. Σκέφτομαι "μα που πήγε το παιδί..." και ξαφνικά φλασάρω, κοιτάω τον μεσαίο καθρέφτη κΑΙ βλέπω ένα ζευγάρι άγνωστα μάτια να με κοιτάνε με τρομο-οικτο-κατάπληξη... κοιτάω μπροστά απ' το τζάμι και βλέπω το αυτοκίνητο του μπαμπά μου, τον πατέρα μου να έχει βγει έξω και να μου κάνει νοήματα λιωμένος απ' τα γέλια... :oops::oops::oops::oops:

:lol::lol::lol:

 

Λάθος αυτοκίνητο...

κλαίω.....από τα γέλια:lol:

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παραμονη πρωτοχρονιας παμε με τον αντρα μου να βρουμε δωρα για τα ανηψια μου..φτανουμε σε βιβλιοπωλειο της Ν.Σμυρνης και ω τι εκπληξη παρκιν πουθενα..μου λεει θα κανω ενα κυκλο,κανε γρηγορα..εγω αργησα να βγω(δεν βρηκα κ αυτο που εψαχνα) με παιρνει τηλ.που εισαι κλπ..βγαινω αρων αρων κ περιμενω..λεω που ειναι και με κραζει κιολας!!!τον παιρνω τηλ με υφος "ελα!που εισαι?" κ μου λεει για γυρνα λιγο πισω κ δες το αμαξι με τα αλαρμ.....:shock::shock::shock:

 

κ ναι στεκομουν μπροστα απο το αμαξι κ δεν τους ειχα δει!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

1.πριν κάποια χρόνια είχαμε δώσει ραντεβού με μια φίλη μου για να πάμε στη δουλειά το πρωί. θα περνούσε να με πάρει με το αυτοκίνητο. εγώ δε σκαμπάζω απο μάρκες αυτοκινήτων κτλ , θυμόμουνα μόνο ότι έχει γκρί αυτοκίνητο. βλέπω λοιπόν ένα γκρί αυτοκίνητο στον τόπο του ραντεβού, ανοίγω την πόρτα τσουπ μπαίνω μέσα και κάθομαι. κοιτάζω στη θέση του οδηγού να χαιρετήσω τη φίλη μου μα αντί τη φίλη μου βλέπω ένα..παπά να με κοιτάει απορημένος! η φίλη μου είχε σταματήσει ακριβώς απο πίσω, πατούσε την κόρνα για να .. ξυπνήσω και είχε πεθάνει στο γέλιο.καταντράπηκα

 

2 πρίν κάποια χρόνια πάλι, όταν δεν υπήρχαν οι ψηφιακες φωτογραφικές μηχανές , είχα μια απλή πλακέ φωτογραφική μηχανή. ήθελα λοιπόν να αγοράσω φίλμ και ιδού ο διάλογος στο φωτογραφείο

εγώ¨:γειά σας θέλω ένα φίλμ

πωλητής:τι φίλμ θέλετε?

εγώ :θέλω αυτό το μακρουλό με τα δυό στρογγυλα στις άκρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης!!!!

Μία φορά στη δουλειά κι από τότε έχω φάει το δούλεμα τις ζωής μου..... Λέω σε ένα συνάδελφο ''Δώσε μου το ψωλίδι σου''...Εννοούσα το ψαλίδι, απλά γλώσσεψα τη μπέρδα μου!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!! Έχω ξεραθεί στα γέλια με τα κουφά που περιγράφετε!!! :)

Να σας διηγηθώ κι εγώ μία από τις πολλές γκάφες μου...

Λοιπόν, ήμουν στην δουλειά (σε μια μεγάλη βιομηχανία) και μιλούσα στο τηλέφωνο (ενδοεπικοινωνία) με έναν υπάλληλο στην αποθήκη...κουτσομπολιό και γέλια! Η άλλη υπάλληλος δίπλα μου και άκουγε!

Κάποια στιγμή φτερνίζομαι και του λέω "πές έναν αριθμό!!". Την ίδια στιγμή όμως χτυπούσε και εξωτερική γραμμή και η άλλη κοπέλα μου πατάει το πλήκτρο της γραμμής για να μιλήσω...χωρίς όμως να με ενημερώσει.... Εγώ συνεχίζω και επιμένω... "πές μου έναν αριθμό!!! ". Στην άλλη άκρη της γραμμής ο διευθυντής μίας τεράστιας αλυσίδας καταστημάτων και ζητούσε τον δικό μου διευθυντή. Μόλις το κατάλαβα, του έκλεισα το τηλέφωνο στα μούτρα. Ντράπηκα πολύ! Ξαναέπαιρνε τηλέφωνο και αναγκαστικά το σήκωσα κάνοντας ότι δεν συμβαίνει τίποτα και λέω ".... Παρακαλώ?" και μου απαντάει ο άνθρωπος ... " 183 και τον κο Χ..." .

Τι ντροπή ένιωσα δεν περιγράφεται....

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

:oops: Και ένα άλλο που θυμήθηκα μόλις τώρα...

Ήμασταν σε μια γιορτή σε ένα σπίτι και είχε πολύ κόσμο. Κάποια στιγμή μου λέει ο πατέρας μου "μπήκε ένα αγκάθι στο δάχτυλό μου και δεν μπορώ να το βγάλω" Του λέω λοιπόν.. "κάτσε να το βγάλω εγώ που βλέπω καλύτερα με ένα τσιμπιδάκι" και φωνάζω δυνατά στην ξαδέρφη μου που ήμασταν στο σπίτι της..." Ειρήνη, φέρε μου το τσιμπιδάκι για τα αρχ..α... "

Κοκκίνησα ολόκληρη όταν όλοι γυρισαν με κοίταξαν και ενώ οι μισοί έπεσαν κάτω από τα γέλια, οι πιό μεγάλοι άντρες κάνανε ότι δεν κατάλαβαν τι είπα...

Γλώδεψα την μπέρδα μου κι εγώ... :oops::oops::oops::oops::oops:

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο που μας πέρασε ο άντρας μου σηκώθηκε νωρίς για να εξυπηρετήσει έναν γνωστό που άνοιξε καφετέρεια και τον έχει ταράξει στην αγκαρία. εγώ όλη μέρα μόνη μου με την μικρή που μου έβγαλε τη ψυχή ώς συνήθως. Να παρακαλάω να κοιμηθεί μπας και ηρεμήσω λίγο και να μουρμουράω που πήγε απόγευμα και ο άντρας μου ασχολείται ακόμα με αγκαρίες αλλων για να γλιτώσουν κανένα φράγκο αντί να είναι σπίτι να με ξεκουράσει λίγο. κατα τις 5-6 μόλις βάζω την μικρή στο κρεβάτι γιατί επιτέλους αποκοιμήθηκε χτυπάει το θηροτηλέφωνο . είναι ο άντρας μου:έλα αγάπη μου πες τη μαμά σου να έρθει το βραδυ να κρατησει την μικρή γιατί θα έχει πάρτυ στο καφέ ο στέφανος. Εγώ σκέφτομαι σε κλάσματα δευτερολέπτου: πάλι θα κουβαλήσω την μάνα μου νυχτιάτικα? πρέπει να βάψω μαλλί, να κάνω μπάνιο, να ισιώσω μαλλί, αντίο ξεκούραση...και απαντάω αυθόρμητα: Δεν μας παρατάς ρε συ, άνοιξε καφετέρια ο στέφανος και δεν φτάνει που μας έχει ταράξει στην αγκαρία τώρα θα τρέχουμε και νυχτιάτικα για να φαίνεται οτι έχει κόσμο? και το κλείνω. Μετα απο λίγο σκέφτηκα οτι του μίλησα άσχημα και πάιρνω τηλ να ζητησω συγνώμη. τον ακούω κάπως...μου θύμωσες ? ρωτάω. Όχι.....μας ακούγανε απαντάει:?:?:?:?:?ποιός ο στέφανος?:?:???::?:???: Όχι ο συναίτερός του:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθαριζα μηλο για τη φρουτοκρεμα και ...πεταγα τις φλουδες στο μπλεντερ και το μηλο στα σκουπιδια...

 

 

***:) Αυτό είναι κορυφαίο!!! Το έχω πάθει άπειρες φορές!!!

Link to comment
Share on other sites

:oops: Και ένα άλλο που θυμήθηκα μόλις τώρα...

Ήμασταν σε μια γιορτή σε ένα σπίτι και είχε πολύ κόσμο. Κάποια στιγμή μου λέει ο πατέρας μου "μπήκε ένα αγκάθι στο δάχτυλό μου και δεν μπορώ να το βγάλω" Του λέω λοιπόν.. "κάτσε να το βγάλω εγώ που βλέπω καλύτερα με ένα τσιμπιδάκι" και φωνάζω δυνατά στην ξαδέρφη μου που ήμασταν στο σπίτι της..." Ειρήνη, φέρε μου το τσιμπιδάκι για τα αρχ..α... "

Κοκκίνησα ολόκληρη όταν όλοι γυρισαν με κοίταξαν και ενώ οι μισοί έπεσαν κάτω από τα γέλια, οι πιό μεγάλοι άντρες κάνανε ότι δεν κατάλαβαν τι είπα...

Γλώδεψα την μπέρδα μου κι εγώ... :oops::oops::oops::oops::oops:

 

Θεικό!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια ,οταν τα ειχαμε πρωτοφτιαξει με τον αντρα μου ακουστε τι επαθα..εχω μυωπια και τοτε φορουσα γυαλια μονο ,οχι φακους.ομως οταν συναντιωμασταν δεν φοραγα ποτε τα γυαλια μου.ενα βραδυ λοιπον ειχαμε δωσει ραντεβου σε μια καφετερια..ειχαμε πει οποιος φτασει πρωτος καθεται.μπαινω λοιπον μεσα,γυρναω ολο το μαγαζι,μηπως ειναι ηδη μεσα και με δει ,μιας και εγω δεν ξεχωριζα καθαρα τα προσωπα,δεν βλεπω καποιον ,οποτε παω και καθομαι σε ενα τραπεζι..μετα απο 2 λεπτα ερχεται ο αντρας μου γελοντας με τον καφε του και καθεται διπλα μου..ριξαμε μετα κατι γελια...

Link to comment
Share on other sites

1. Την εποχη που ημουν φοιτητρια (προπολεμικα δηλαδη) πηγαινα στο Πανεπιστημιο μεσα στο αγχος και στη βιασυνη περπατωντας στην Ακαδημιας και φυσικα χωρις να κοιταω μπροστα μου. Ξαφνικα κουτουλαω καπου οπου στην αρχη δε συνειδητοποιω τι ειναι, προσπερναω και ζηταω και συγγνωμη. Αλλα, παραξενευομαι διοτι αρχισε να με ποναει το κεφαλι μου και να με κοιταει ο κοσμος που βρισκονταν εκει γυρω. Αποτελεσμα, εγω να εχω ερθει σε μετωπικη συγκρουση με μια μεγαλη πινακιδα του πεζοδρομιου, να της εχω ζητησει συγγνωμη και να κοντευω να παθω αμνησια απο το χτυπημα. Πραγματικα οι περαστικοι πρεπει να γελασαν παρα πολυ. Εγω απλα το προσπερασα και εκανα οτι δε συμβαινει τιποτα απο τη ντροπη μου!

Link to comment
Share on other sites

4.Εξεταστικη πανεπιστημιου και γραφουμε μαθημα στο μεγαλο αμφιθεατρο (Πανεπιστημιο Πειραια για οποιον γνωριζει).Το αμφιθεατρο φισκα στους φοιτητες και στο κατω μερος στην εδρα οι επιτηρητες.Προσπαθω να αντιγραψω απο σκονακια, δεν τα καταφερνω και αποχωρω απογοητευμενη κατηφοριζοντας την κεντρικη σκαλα.Οπως κατεβαινω ακουω ενα φρουου φρουου απο πισω μου γυρναω και τι να δω?καθε σκαλοπατι και σκονακι.Τα ειχα ξεχασει μεσα απο την μπλουζα μου και μολις σηκωθηκα αυτα αρχισαν να πεφτουν.Τινα κανω?γυρναω απαθεστατη,τα μαζευω και παραδιδω κολλα.Οποτε μου λεει ο επιβλεπων καθηγητης "τουλαχιστον εγραψες?" και του απαντα "οχι ρε γαμωτο,πολυ γκαντεμια" Το γελιο που επεσε στο αμφιθεατρο δεν λεγεται αφου ηθελα να κανω πλαστικη στο προσωπο για να μη με αναγνωριζουν στη σχολη απο την ντροπη μου:oops::oops::oops:

 

 

καλά αυτό απλά δεν παίζεται!!!!!!!!!!!!!!! κόντεψα να ξυπνήσω και τον μικρό και τον άντρα μου από τα γέλια!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου ο Σταύρος κάθε φορά που θα ερχότανε στο σπίτι όλο και κάτι ξεχνούσε, τα κλειδιά του, τα τσιγάρα του ,το μπουφάν του, διάφορα και πάντα το γέλιο μετά..

Μια μέρα ήρθε και έκανε δηλώσεις . Σήμερα δεν θα ξεχάσουμε τίποτα, χειμώνας έξω κρύο πολύ μέσα φούρνος, το κρασάκι πολύ καλό η μικρή τους νύσταξε φυσικό ήταν ,όταν ήρθε η ώρα να φύγουν λέει ο φίλος μου, όλα τα πήραμε αυτήν την φορά καληνύχτα σας και κατεβαίνουν στην αυλή να πάρουν το αμάξι και να φύγουν ,τον φωνάζω έλα βρε αθεόφοβε το μωρό αύριο να σας το φέρω εγώ για θα το πάρετε ...Ακόμα γελάμε με αυτό που συνέβη όποτε βλεπόμαστε:P...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...