Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts

Εγώ, ένα βράδυ, πτώμα απο την κούραση...έρχεται στο σπίτι η πεθερά μου, ο κουνιάδος μου, η συνυφάδα μου με την κόρη τους (1,5 ετών τότε). Ο γιός μου εμένα ήταν τότε 7 μηνών! Βρισκόμασταν όλοι στην κουζίνα κ γινόταν ένας χαμός απο τη φασαρία! Εγώ βρισκόμουν στον νεροχύτη κ έπλενα πιάτα, ο άντρας μου σε μια πολυθρόνα, η πεθερά μου κρατούσε το γιό μου στην αγκαλιά της κ ο κου΄νιάδος μου με τη γυναίκα του στο τραπέζι κ η μικρή αλώνιζε!!! Κάποια στιγμή ο γιός μου νευρίασε με την φασαρία, νύσταζε επίσης κ άρχισε το κλάμα!! ¨Ολοι οι υπόλοιποι να έχουν πιάσει σοβαρή συζήτηση κ να μην ασχολείται κανείς με το μωρό που έκλαιγε!! Να σκέφτομαι...κάποιος θα του δώσει την πιπίλα!!! Με τα πολλά, αφού είδα ότι κανείς δεν ασχολούνταν με το μωρό που εκλαιγε, παρατάω τα πιάτα, σκουπίζω τα χέρια γρήγορα γρήγορα, βρίσκω μια πιπίλα κ αρχίζω να ψάχνω το μωρό...!! Ενώ ήταν μπροστά μου...δεν ξέρω τι έπαθα...ήταν σαν να μην το έβλεπα...σαν να μην ήθελα να του δώσω την πιπίλα!!! Οι κουβέντες βέβαια κ τα γέλια συνέχιζαν σαν να μη συνέβαινε τίποτα, έτσι αντι να βάλω την πιπίλα στο μικρό, έκανα στροφή....και την εβαλα στον άντρα μου!!! Εννοείται έμειναν όλοι άφωνοι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΤΟ ΤΙ ΓΕΛΙΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΕ :lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΠΟ ΚΟΥΦΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΒΑΖΩ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΙΓΚΕΚΡΥΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΚΑΝΩ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΕΙΝΩ ΞΑΠΛΩΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΝΟΜΑΙ. ΑΜΑΝ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΕΙΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΕΤΟ ΜΕ ΤΟΣΟ ΓΑΛΑ. ΘΑ ΤΟ ΣΚΑΣΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ

Link to comment
Share on other sites

Ουφ... πάλι έβγαλα τα σκουπίδια βόλτα σήμερα!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ... πάλι έβγαλα τα σκουπίδια βόλτα σήμερα!!

Δηλαδή τα πας βόλτα και τα γυρνάς σπίτι; Ένα πρωί εγώ πήγαινα στη δουλειά, κατεβάζω τα σκουπίδια και αντί να πετάξω τη σακούλα των σκουπιδιών, πετάω τη τσάντα μου!!!! ΑΛΛΑ κυρία εγώ...δε το κατάλαβα ( απο τη νύστα μάλλον )...μπαίνω στο αμάξι, πετάω στη θέση του συνοδηγού τη τσάντα με τα σκουπίδια και ξεκινάω για το γραφείο..... όταν έφτασα το κατάλαβα!!!! Αλλά ήταν ήδη too late.....:roll::evil::cry:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή τα πας βόλτα και τα γυρνάς σπίτι; Ένα πρωί εγώ πήγαινα στη δουλειά, κατεβάζω τα σκουπίδια και αντί να πετάξω τη σακούλα των σκουπιδιών, πετάω τη τσάντα μου!!!! ΑΛΛΑ κυρία εγώ...δε το κατάλαβα ( απο τη νύστα μάλλον )...μπαίνω στο αμάξι, πετάω στη θέση του συνοδηγού τη τσάντα με τα σκουπίδια και ξεκινάω για το γραφείο..... όταν έφτασα το κατάλαβα!!!! Αλλά ήταν ήδη too late.....:roll::evil::cry:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Όοοοχι...

Τα παίρνω μαζί με τα παιδιά και την τσάντα μου, την ομπρέλα μου, το σακάκι μου και ό,τι άλλο τύχει να κουβαλάω... τα βάζω όλα στο αυτοκίνητο και φεύγω... Εεε... κάααποια στιγμή το συνειδητοποιώ... (σχετικά σύντομα, συνήθως καμιά 100-200αριά μέτρα από το σπίτι) και επιστρέφω για να τα πετάξω στον κάδο.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ΄τρελλαθεί στο γέλιο ρε κοριτσια!!!!!! Κι εγώ έχω κάνει τα απίστευτα αλλά θα σας πω το πιο πρόσφατο. Ο μπέπμπης είναι 1,5 μηνών και πριν λίγες μέρες γίνεται το εξής: Ξυπνάει το μωρό στις 3 τη νύχτα ουρλιάζοντας όπως παντα για να φάει. Εκείνη την ώρα ξυπνάει και η μπέμπα (15 μηνών)και θέλει γάλα. Οπότε σηκώνεται ο αντρούλης μου και μου λεέι, κάτσε θα πάω εγώ να φτιάξω τα γάλατα και θα σου φέρω του μπέμπη. Η ώρα περνάει, το μωρό σπαράζει στο κλάμα κι εγώ αναρωτιέμαι τί διάολο κάνει και αργεί τόσο! Κάποια στιγμή δεν αντέχω και φωνάζω εκνευρισμένη και με ύφος: Μα καλά θα το φέρεις το ρημάδι το γάλα επιτέλους; Τί κάνεις δέκα ώρες;; Ε, και ανοίγει η πόρτα, μπαίνει ο άντρας μου και απλά με κοιτάει απορημένος... Τότε συνειδητοποίησα ότι είχα το μωρό αγκαλιά και το τάϊζα:mrgreen:.... απίστευτο ε;;;;;;;;;; Λέτε να είναι σοβαρό, γιατρέ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν στο σπίτι μου υπάρχει μια μαύρη τρύπα. Δεν ξέρω πού ακριβώς βρίσκεται αλλά καταπίνει απίστευτα πράγματα. Το δέκτη της ενδοεπικοινωνίας, το βιβλιάριο του παιδιού, το ένα μου μπορντώ παπούτσι....

 

Κατά διαστήματα καταπίνει πραγματα που δεν της αρέσουν και τα ξαναφτύνει πίσω (τα κλειδιά μου και τα γυαλιά ηλίου κυρίως). Επίσης πρέπει να σας πω ότι μο έχουν δώσει δαιμονισμένες κάρτες (πιστωτικε΄ς χρεωστικές κ.λ.π.) γιατί όλο χάνονται, τις τρώει το μηχάνημα, μου τις κλέβουν (μαζί με το πορτοφόλι) κάτι τέλος πάντων. Αυτά. Εσείς γελάτε τώρα όπως γελούσα κι εγώ κάποτε. ΑΑΑΑΑ! Θέλω το βιβλιάριο πίσω. Φτύστο καλή μου μαύρη τρύπα.....

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ γελαω με αυτο το θεματακι και ο περιπτερας ακομα με τα χαλια μου.

πηγαινοντας στη δουλεια νυσταγμενη οπως παντα, σταματησα για τσιγαρα.

και ζητησα ενα φρεντο καπουτσινο γλυκο και αν γινεται ντεκαφεινε.

Και η πλακα ειναι οτι περιμενα κιολας, δεν ειχα καταλαβει τιποτα:lol::lol:

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

αχχχχ πολυ γελαω με τα παραπανω γιατι τα χω κανει κι εγω πολλα απο αυτα.

το ΠΙΟ συνηθισμενο ειναι που σε αλλο παιδι θελω να βαλω τη πιπιλα και σε αλλο τη βαζω...

Το αλλο που κανω ειναι πως εδω και 3 χρονια κοιμαμαι με τα γυαλια, γιατι μπορει με τα μωρα να χρειαστει να ξυπνησω αποτομα να παω να τα δω...και που να ψαχνω????

ασχετα με τα παιδια περιστατικα ειναι πως βγαινω εξω απο τη δουλεια για να καπνισω ενα τσιγαρο κ παιρνω και το τηλεφωνο μου μαζι, το οποιο παραταω στο τοιχακι διπλα στη πορτα, μπαινω μεσα, και μετα απο κανα 10 λεπτο το θυμαμαι. μια φορα ενας κυριος που εκανε κηπουρικη στη πολυκατοικια μου το φερε...αφου δε το βουτηξε το iphone, κανω το σταυρό μου! θα θυμηθω κι αλλα να γελασουμε!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κοριτσια ακουστε τι επαθα οταν ηταν η μπεμπα μου 4-5 μηνων.ετοιμαστηκαμε ναπαμε ταξιδακι..ετοιμασα ολα της τα ρουχα σε μια βαλιτσα,το γαλα της και τις πανες της..φευγουμε ,φτανουμε στο μερος που ειχαμε παει,και συνειδητοποιω οτι εχουμε ξεχασει τη βαλιτσα του παιδιου..ευτυχως ειχαμε παει στην κουμπαρα μου που ειχε μικρα παιδια και μου εδωσε καποια πραγματα,και εμεις πηγαμε και αγορασαμε γαλα και πανες..απο τοτε δεν ξεχναω ποτε τη βαλιτσα του παιδιου..αλλη φορα παλι ειχαμε παει διακοπες..ειχαμε παρει μαζι μας της παναγιας τα ματια..βγαζω το μουλτι,να κοψω το φαγητο του παιδιου,και τι βλεπω;δεν ειχα παρει μαζι το μαχαιρακι του μουλτι...χαχα..αγορασα καινουριο

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω παιδικό σταθμό με το 7θέσιο να πάρω τα παιδιά.

Το παρκάρω όπως-όπως.

Πηγαίνω, παίρνω παιδιά.

Βάζω παιδιά σε καθίσματα.

Δένω ζώνες.

Ελέγχω παιδιά πως είναι όλα εκεί και όλα οκ..!

 

Κάθομαι σε θέση συνοδηγού.

Περιμένω...

περιμένω...

περιμένω... (μα γιατί δεν ξεκινάμε???)

!!!!!!!!

 

Ωπ! Εγώ είμαι η οδηγός!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πολύ μου φτιάξατε το κέφι σήμερα που το ανακάλυψα το θέμα....

 

Κι εγώ έχω ζήσει/κάνει/πάθει πολλά από τα παραπάνω... Σχετικά φρέσκο είναι όταν τις προάλλες, 9.00 το βράδυ, ο σύζυγος στον καναπέ με τον ανθρωπάκο αγκαλιά να πίνει το γάλα του και εγώ πτώμα στον άλλο καναπέ ίσα που σερνόμουνα... Επειδή ο ανθρωπάκος είναι αχόρταγος με το γάλα μόλις τελειώσει του δίνουμε πιπίλα, την οποία όμως ο σύζυγος δεν είχε προνοήσει να έχει κοντά, οπότε μου ζητάει να του τη φέρω.. Πάω λοιπόν, φέρνω την πιπίλα και τη βάζω στο στόμα του άντρα μου .... Αυτός κλείνει το στόμα του, με κοιτάει με ένα ύφος 'καλά τρελή είσαι??' κι εγώ να απορώ γιατί δεν τη θέλει.... και μάλιστα την απορία την εκφράζω φωναχτά... 'Μα δεν τη θέλει...' λέω εγώ. 'είναι που δε μου κάνει το μέγεθος' απαντάει αυτός.... Περιττό να περιγράψω τη συνέχεια και το δούλεμα που ακολούθησε...

 

κοίταγα τα παλιά να γελάσει λίγο το χειλάκι μου αλλά με αυτό πέθανα στα γέλια, και να προσπαθώ να το κάνω ήσυχα να μην ξυπνήσω το μικρό

κοίτα για να μην έχουμε πιπίλα τι χάνουμε....

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και αγορια διαβασα ολες τις περιπτωσεις και γελασα με τη καρδια μου.

δεν εχω κανει κανενα απο αυτα,ευτυχως ακομα,αν και μια φορα καταλαθος αντι να πεταξω στα απλυτα του μωρου μια φορμουλα τη πεταξα στο καδο με τις πανες που ειναι ακριβως διπλα...ευτυχως το καταλαβα εγκαιρως,δηλ μεσα στη μερα,

ενα αλλο που εκανα ηταν οτι

ειχα βάλει σαν ringtone στο κινητο μου το κλαμα του μπεμπη μου,ετσι οποιος καλουσε ακουγοταν το κλαμα του!

μια μερα λοιπον που το παιδι κοιμοταν μεσα στο δωματιο στο κρεβατακι του,αρχισε να χτυπαει το τηλ και γω νομιζα πως ξυπνησε το μωρο και κλαιει,παω τρεχοντας στο δωματιο και τον βλεπω να κοιμαται του καλου καιρου,αναστατωμενη,μην εχοντας καταλαβει και συνεχιζοντας να ακουω το κλαμα του μωρου δεν ηξερα τι να υποθεσω και εμεινα με βλεμα αναστατωμενο στη μεση του δωματιου και μαλιστα με απορημενο υφος ελεγα στον αντρα μου,"κλαιει το μωρο αλλα κοιμαται".

ωσπου με επανεφερε ο αντρας μου λεγοντας μου οτι χτυπαει το τηλεφωνο μου

-φυσικα και τον αλλαξα τον ηχο...

Link to comment
Share on other sites

εν οψη εκλογών θα σας πω τι είχα πάθει πέρσι τον Νοέμβριο στις εκλογές!

ετοιμάζομαι για να πάω να ψηφίσω και παίρνω μαζί μου και την μεγάλη μου την κόρη 4 χρονών πέρσι!φτάνουμε στο εκλογικό κέντρο,βρίσκουμε την αίθουσα που ψηφίζω και αφού περιμένουμε στην ουρά έρχετε και η σειρά μας να μπούμε!η κόρη μου κατενθουσιασμένη που θα έριχνε τον φάκελο στην κάλπη δεν κρατιώταν!

μπαίνουμε λοιπόν μέσα,παίρνω ψηφοδέλτια,φάκελο και μπαίνω σε ένα από τα τρία παραβάν που είχε μαζί με την μικρή!

αφού δεν βρίσκω στυλό στο πρώτο βγαίνω και μπαίνω στο δεύτερο που ήταν άδειο και αυτό.φτου!!!!!ούτε εδώ στυλός!παίρνω την μικρή από το χέρι και πάμε για το τρίτο παραβάν...στο οποίο ψήφιζε μία κυρία.περιμένω λοιπόν από έξω να τελειώσει και με ρωτάει η δικαστικός

-υπάρχει κάποιο πρόβλημα????

-όχι της λέω θα μπω σε αυτό το παραβάν!

στο μεταξύ έχει τελειώσει η κυρία και μπαίνω εγώ μέσα.κοιτάω από εδώ...κοιτάω από εκεί...φτου!!!!!!!ούτε εδώ δεν έχει στυλό!!!!!και αφού τα έχω πάρει βγαίνω με μια φόρα για να τους κατσαδιάσω που δεν έχει πουθενά στυλό..και βλέπω....

όλους μέσα στην αίθουσα να έχουν σταματήσει ότι κάνουν και να έχουν το βλέμμα τους όλοι καρφωμένο στο παραβάν που ήμουν με την απορία ζωγραφισμένη στα πρόσωπα τους!

-καλα,τους λέω,δεν έχει σε κανένα παραβάν στυλό,τι γίνετε????????

-εεεεε...,,,κοπελιά,,,,,,(μου λέει η δικαστικός)...σε αυτές τις εκλογές δεν βάζουν σταυρούς....δεν τον χρειάζεστε τον στυλό...!!!!!!!!!!!!!!!!!

-και γιατί δεν μου το λέτε τόση ώρα και έχω γυρίσει τα παραβάν όλου του εκλογικού κέντρου.....ΚΑΤΑΝΤΡΑΠΗΚΑ!!!!!!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΚΑΜΠΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ!J.S BACH

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλα κοριτσια εχω λιωσει!!!!

δυο μερες τωρα διαβαζω τα κουφα σας και εχω πεσει στα πατωματα απο τα γελια!!!!

κι εγω καπως ετσι ειμαι αν και μετα την εγκυμοσυνη και την γεννα η κατασταση μου χειροτερεψε!!!!!

να πω κι εγω λοιπον τα κατορθωματα μου.....:D:D:D

η ρουτινα ειναι το πρωι σηκωνομαι γυρω στις 7 και αρχιζω βαψιμο και ντυσιμο ενω ο καλος μου ετοιμαζει τα τοστακια μας.....ειμαι απο τις τυχερες που εχω την μαμα μου να μου προσεχει το παιδι .... ξημερωματα λοιπον χτυπαει ξυπνητηρι μες στον πανικο εγω σηκωνομαι ντυνομαι.... δεν βρισκω τι να βαλω παλι ρε γμτ:mad::-x..... ειναι περιεργος και ο καιρος κτλ κτλ....

τελικα ντυνομαι.... αρχιζω το μακιγιαζ και τον καλωπισμο........ τελειωνω το βαψιμο παω κρεββατι.... ο αντρας μου ακομα ξαπλα αλλα δεν κοιμαται....

καλα του λεω δεν εχει τοστακι σημερα?????

για που ετοιμαζεσαι μου λεει πρωι πρωι?????

για την δουλεια του λεω....αααααα ειναι Κυριακη???? :shock:

οοοο yes!!!

και καλα του λεω με βλεπεις τοση ωρα να ετοιμαζομαι και δεν μου λες κατι????:?:?:?:?

εεεε ξερω κι εγω?????? μπορει να εχεις κανενα μνημοσυνο.....:shock::shock::shock:

 

δευτερο κατορθωμα τωρα τελευταια......

εχω σχολασει και με απιστευτα νευρα για κατι που εχει συμβει στην δουλεια επιστρεφω σπιτι.....εξω εχει τελειο καιρο και η μικρη ειναι ταισμενη...... εχω νευρα ..... εχω δουλειες το απογευμα.... οποτε αποφασιζω να την παρω για βολτα.....ετοιμαζομαστε πακετραρω ευα στο αυτοκινητο και ξεκιναμε.... παρκαρω λιγακι μακρια ωστε να περπατησω να ξελαμπικαρω...... κανω τις δουλειες μου, κανω τις βολτες μου και ξαφνικα χτυπαει τηλεφωνο απο δουλεια για τα μεσημεριανα χαϊρια..... και ειμαι με το κινητο στο αυτι και μιλαω μιλαω μιλαωωω... η μικρη καροτσι..... καποια στιγμη φτανω στην πυλωτη του σπιτιου και με πιανε κολπος!!!! παει λεω μου κλεψανε το αυτοκινητο!!!!!!

τοτε συνειδητοποιω οτι εχω γυρισει ποδαρατη σπιτι και εχω αφησει παρκαρισμενο το αμαξι κεντρο...... :?:???::?:???::roll::roll::roll:

αντε γεια λεω παει το χασα τελειως το τραινο!!!!!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

θυμηθηκα αλλο ενα.....

εχω βαλει οχι στην πανα μεσα αλλα στο φορμακι της την κρεμα sudocream!!!!! ολοκληρη εννωω.....

ειχα μια μικρη διαφημιστικη και την χρησιοποιουσα για εξω.......

εεε αυτη!!! μια μερα την εχασα και την βρηκα στην επομενη αλλαγη πανας της!!!!!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλα ειστε απηστευτες εχω ρηξη πολυ γελιο εχω κανει κουφα κι εγω αρχηζω με το προτο μου κουφο. Ειταν ο γιοσ μου 2 μηνων και αφου τον εκανα μπανιο τον παω στο καναπε και τον αφηνω εκει για να παρω πανα χτηπαει το κηνητο και καθως μηλαω παω και κανω και καφε κληνο κηνητο και θημηθηκα το παιδι οτι ειναι στο καναπε καλα μηλαμε για πολυ βλακεια

ha geino mama

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμησες!

Γυρίζουμε βράδυ σπίτι και πάω την κόρη μου στο δωματίο της κοιμισμένη, την βάζω πάνω στην αλλαξιέρα (2 χρονών τότε η μικρή) για την αλλάξω και να της βάλω μπιζαμες. Ε! χτυπάει το τηλέφωνο μιλάω, και κατεβαίνω κάτω. Ξέχασα το παιδί πάνω στην αλλαξιέρα. Ευτυχώς ο άντρας μου της έφτιαχνε γάλα και ανεβαίνει για της το δώσει και αντιλαμβάνεται την μακακία μου! Και μάλιστα με ρωτάει την Μαρία που την έβαλες; Στο κρεββάτι της φυσικά!:-(

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω παιδικό σταθμό με το 7θέσιο να πάρω τα παιδιά.

Το παρκάρω όπως-όπως.

Πηγαίνω, παίρνω παιδιά.

Βάζω παιδιά σε καθίσματα.

Δένω ζώνες.

Ελέγχω παιδιά πως είναι όλα εκεί και όλα οκ..!

 

Κάθομαι σε θέση συνοδηγού.

Περιμένω...

περιμένω...

περιμένω... (μα γιατί δεν ξεκινάμε???)

!!!!!!!!

 

Ωπ! Εγώ είμαι η οδηγός!!

 

 

xaxaxaxaxaxaxaxaxa! κορυφαίο!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω παιδικό σταθμό με το 7θέσιο να πάρω τα παιδιά.

Το παρκάρω όπως-όπως.

Πηγαίνω, παίρνω παιδιά.

Βάζω παιδιά σε καθίσματα.

Δένω ζώνες.

Ελέγχω παιδιά πως είναι όλα εκεί και όλα οκ..!

 

Κάθομαι σε θέση συνοδηγού.

Περιμένω...

περιμένω...

περιμένω... (μα γιατί δεν ξεκινάμε???)

!!!!!!!!

 

Ωπ! Εγώ είμαι η οδηγός!!

 

xaxaxaxaxaaxxaaxaxaxx εχω πεσει ξερη!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ένα βράδυ πριν 2-3 εβδομάδες η μπέμπα είχε υπερένταση και γκρίνιαζε πολύ. Εγώ ήμουν κουρασμένη και έτσι την είχε αγκαλιά ο άντρας μου μπας και ηρεμήσει. Πριν την πάρει αγκαλιά εγώ την είχα βάλει στο εφεδρικό μας καρότσι και την κουνούσα. Ε, σε κάποια φάση είχα αγχωθεί πολύ, ο άντρας μου με το μωρό στα χέρια να κλαίει, ασυναίσθητα άρχισα να σπρώχνω πέρα δώθε το καρότσι... Και μου λέει ο καημένος "μήπως να έβαζες καμιά κούκλα μέσα μην το σπρώχνεις άδειο"???:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το πρώτο απο το παιδικό παίρνω το δεύτερο απο το δημοτικό σταματάω πεθερά να πάρω κάτι πράγματα και γραμμη για το σπίτι ,βιαζομουν κιόλας διότι σε 3 ώρες έπρεπε να ξαναφύγω , μολίς 1 λεπτό πριν παρκαρω μου λεέι ο γιός μου .................. μαμα κάτι ξέχασες τι του λέω ...(σκεφτόμενη τη θα κάνω πρώτα με το που μπω στο σπιτι)..την εύη μας ....φτου...............άντε πάλι πισω... Ειχα ΄ξεχάση την μεγάλη στο γυμνάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...