Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

ε αμα άγχεσαι ... ! βάλε σημαία με τη σβαστικα ... κανεις δεν θα σε πειραξει ...:wink::rolleyes::rolleyes::cool:

 

λογικο ε????ποσο κολλημενα μυαλα υπαρχουν τελικα.....καληνυχτα...

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λογικο ε????ποσο κολλημενα μυαλα υπαρχουν τελικα.....καληνυχτα...

 

παραλογοοοοοο!!! δεν ακουει κανεις ...

 

ΞΥΔΙ ... :-)

 

 

(ουυυ κολλημένα μυαλα παντου, το συζητάς ;;; )

καληνλυχτα !

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δεις όταν θα περιμένουν το παιδί σου στη γωνία οι νταήδες της ΧΑ. Μην ανησυχείς καθόλου γι' αυτό. Και στη Γερμανία όταν ανέβηκε στην εξουσία ο Χίτλερ κανείς δεν έβλεπε διαφορά. Οι περισσότεροι ζητωκραύγαζαν. Μετά την είδαν κι από την καλή κι από την ανάποδη.

 

Κορίτσια ξαναλέω, αφήστε τους εαυτούς σας απέξω. Εσείς μπορεί να μην φοβάστε, να μην βλέπετε κανένα πρόβλημα στα σκαμπίλια, να γουστάρετε λίγο τσαμπουκά και τραμπουκισμό παραπάνω, να θέλετε να κάψετε τη Βουλή για να βγάλετε τα απωθημένα σας. Σταματήστε όμως και αναλογιστείτε τι κόσμο ετοιμάζετε για τα παιδιά σας. Με τι αρχές τα γαλουχείτε. Τι πρότυπα επικροτείτε. Μεθαύριο αν ο γιος σας ξυλοφορτώνει τη γυναίκα του, τι θα του πείτε; Μπράβο παιδί μου που είσαι παλικάρι; Γιατί δεν υπάρχει μόνο ο κίνδυνος από αυτούς, υπάρχει και ο κίνδυνος να γίνουμε σαν αυτούς.

 

Αν όταν βλέπατε τον Κασιδιάρη σήμερα ονειρευόσασταν στη θέση του το γιο σας, τότε πάω πάσο. Με τις ευχές μου.

 

 

Θα πω ..αν δε πειραξει κανεναν δε νομιζω να το ξυλοφορτωσουνε...Θα μου πεις Θα το κανουνε ιατι ετσι θελουνε...Και θα πω...Μα και τοσο καιρο που δεν τανε οι ΧΑ οι πολιτικοι μας δε μας βαρανε με το αντι?Δεν ειναι ωμ βια το οτι δεν εχεις να φας ιατι οι εξυπνοι σε φορολοουνε ενω ειστε ανεροι 4 απο τους 6 στο σπιτι σου περνουνε το σπιτι σε πετανε στο δρομο κ.λ.π.?Απο το 11 σε μια πολ 12.000 κατοικων εχουνε αυτοκτονσει 12 ατομα επειδ χρωστουσανε ια τα μικρομααζα τους κ επειδ δεν εχουνε να θρεψουνε τν οικοενεια τους,ποια διαφορα του σε σκοτωνω εν ψυχρο με του σε οδηγω στν αυτοβουλως....αυτοκτονια?:rolleyes:Προσωπικα δε βλεπω καμια διαφορα στ ΧΑ με καθε λογς πολιτικ βουλσ?Πεποιθσ να το πω?Βλεπω τις ιδιες φατσες τοσα χρονια στα εδρανα τις βουλις τα ιδια βολεμενα φασιστομουτρα και πουθενα πολιτισμενα προσωπα που μας θυει πια βιοπραια εναντι βουλευτων που περνουνε 7.000 κ ανω το μινα και δε θελουνε να κυβερνσουνε ποτε(δες ΚΚΕ π.χ.)Εω τους λεω ολους αυτους ντακιμια!:evil:

 

Λυπαμαι που δεν ειμαι εω να χαστουκισω ολους τους χοντροπετσους και βολεμενους βουλευτες (εβλεπα χθες το Μαντουβαλο π.χ. να απαξιοι τους ανερους ως μια μειοψφια κ ελεε ...αστα τωρα αυτα...ια τους ανερους που ειναι πιο πολλοι απο τους τονους κρεατοςς που τρωει τι βδομαδα(και μ πει κανεις προσβαλλω των ελλνικο λαο που τους εκλεει χρονια...ιατι σε καθε εκλοες ο Ομερ ,ι Λιντα ο Αμπτουλ κλ.π. κουβαλαει ολο του το σοι με τιν προστασια των κομματων να τους ψιφισουνε)

 

Κι οπως θα ξαναπω(απο αυτο που ακουσα κ βρικα λοικο)Δεν απεχει πολυ του στρεφω το περιστροφο στο κεφαλι μου με το να το υρισω στου αλλουνου,οταν υπερβεις τα ορια......

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Όχι κορίτσι μου, ωμή βία είναι αυτή που σε στέλνει στο νοσοκομείο. Ξέρεις, όταν σε περιμένει κάποιος στη γωνία με ένα σιδηρολοστό, και σε κάνει τόπι στο ξύλο που λέμε... επειδή ίσως δεν είχες να πληρώσεις ενοίκιο αυτό το μήνα (υπηρεσία που προσφέρει η ΧΑ - εκτός αν νομίζεις ότι όλη τους η έννοια είναι να ρίχνουν φάπες στους βουλευτές που δεν χωνεύεις... :rolleyes: αμ δε) ή επειδή αντάλλαξες δυο κουβέντες παραπάνω στο μπαρ και πρόσβαλλες το τάδε πρωτοπαλίκαρο. Όχι εσύ φυσικά, για το παιδί σου λέω. Για το οποίο ό,τι και να λες στον εαυτό σου, δεν μπορείς ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να εγγυηθείς ότι ποτέ στο μέλλον δεν θα προκαλέσει ή δεν θα πειράξει κανέναν, ηθελημένα ή αθέλητα. Γι' αυτό λέω ότι τουλάχιστον όσες από εμάς είμαστε μάνες, πρέπει να προσέχουμε τι κόσμο δημιουργούμε, τι συμπεριφορές επικροτούμε και τι ηθικά διδάγματα περνάμε στα παιδιά μας. Χθες τις έφαγε η Κανέλλη, αύριο θα τις φάει η κόρη σου. Από τη στιγμή που ανέχεσαι τη βία, πρέπει να είσαι προετοιμασμένη και να τη λουστείς, γιατί θα τη λουστείς.

 

Λεφτά θα ξαναβγάλουμε. Ακόμα κι αν πτωχεύσει η χώρα, ακόμα κι αν βγούμε από την ΕΕ, ακόμα κι αν επιστρέψουμε στη δραχμή, θα βρούμε τρόπο να επιβιώσουμε και σε 20 χρόνια από τώρα ούτε που θα θυμόμαστε τα σημερινά. Εδώ ξεπεράσαμε την Κατοχή, που ο κόσμος πέθαινε στους δρόμους επειδή δεν είχε να φάει (κυριολεκτικά, όχι μεταφορικά) και δεν θα ξεπεράσουμε τα τωρινά προβλήματα; Τα παιδιά μας θα βγάλουν άκρη, να είσαι σίγουρη, και σπίτια θα αποκτήσουν (όπως απέκτησαν οι γονείς μας) και αυτοκίνητα και όλα τα καλά του Θεού. Αρκεί να είναι ζωντανά.

 

Ελπίζω - πραγματικά ελπίζω - να μην χρειαστεί να καταλάβεις πόσο χειρότερη είναι η εν ψυχρώ δολοφονία ενός δικού σου ανθρώπου από αυτό που ζούμε αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Η σνουφελ και η kimi λενε μια αληθεια που ζουμε όλοι μας. Ποιος ο λογος να τις χλευαζετε και να βγαλετε τα δικα σας συμπερασματα; Τωρα αν εσεις δεν ετυχε να ξαναδειτε στη ζωη σας ωμη βια και φοβαστε οτι δειτε αν αποκτησει μεγαλη δυναμη η χα μαλλον ηρθε ο καιρος να βγειτε απο τη γυαλα.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για τον τρόπο που "συζητάνε" δημοκρατικότατα για τις ιδέες τους

 

Επεισόδιο με πρωταγωνιστές μέλη της Χρυσής Αυγής σημειώθηκε σήμερα το απόγευμα στην Πάντειο Σχολή και έξω από το κτήριο που στεγάζεται το Πανεπιστήμιο.

 

Κατά τη διάρκεια εκδήλωσης στο Πανεπιστήμιο για τον Επαναστατικό Αγώνα, χρυσαυγίτες, περίπου στις 19:00 εισέβαλαν σε αυτό με κράνη και ρόπαλα και τη διέκοψαν.

 

Εν συνεχεία εξήλθαν του κτηρίου και στην υπόγεια διάβαση της Συγγρού κυνήγησαν μικροπωλητές, τους χτύπησαν και στη συνέχεια τράπηκαν σε φυγή. Σύμφωνα με πληροφορίες υπάρχουν τρεις τραυματισμοί.

 

ΠΗΓΉ zougla.gr

 

δυστυχως δεν ηταν χρυσαυγιτες απλα αυτο θελουν να μας περασουν.μας δουλευουν κανονικα!φοιτητης χτυπηθηκε 2 αλλοδαποι για ασχετους λογους.αναρχικοι και συριζαιοι ηταν.δεν τους υποστηριζω τωρα ετσι, απλα δεν καταλαβαινω τι φοβουνται τοσο πολυ κ βγαζουν οτι ολα τα επεισοδια τα τελευταια τα κανει η χ.α.ειναι σαν τον παγκαλο που για ολα εφταιγε ο συριζα.λοιπον ας μη πιστευουμε το καθε ρεπορταζ που θελουν να μας πουλησουν για τους δικους τους λογους.πλεον το παιχνιδι εχει χοντρυνει κ εμεις τσακωνομαστε ποιοι παιζουν σφαλιαρες.αυτο θελουν ομως κ εμεις τους κανουμε τη χαρη.ποσα αλλα συμβαινουν κ δεν τα μαθαινουμε γιατι δεν εξυπηρετουν το σκοπο τους.πολλα!

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν ηταν χρυσαυγιτες απλα αυτο θελουν να μας περασουν.μας δουλευουν κανονικα!φοιτητης χτυπηθηκε 2 αλλοδαποι για ασχετους λογους.αναρχικοι και συριζαιοι ηταν.δεν τους υποστηριζω τωρα ετσι, απλα δεν καταλαβαινω τι φοβουνται τοσο πολυ κ βγαζουν οτι ολα τα επεισοδια τα τελευταια τα κανει η χ.α.ειναι σαν τον παγκαλο που για ολα εφταιγε ο συριζα.λοιπον ας μη πιστευουμε το καθε ρεπορταζ που θελουν να μας πουλησουν για τους δικους τους λογους.πλεον το παιχνιδι εχει χοντρυνει κ εμεις τσακωνομαστε ποιοι παιζουν σφαλιαρες.αυτο θελουν ομως κ εμεις τους κανουμε τη χαρη.ποσα αλλα συμβαινουν κ δεν τα μαθαινουμε γιατι δεν εξυπηρετουν το σκοπο τους.πολλα!

 

που το βασίζεις αυτό;;; γιατί εγώ ήμουν εκεί και είδα..εσύ που το βασίζεις;;;

Link to comment
Share on other sites

χθες ήταν η κανέλλη αύριο θα είμαστε εμείς, τα παιδιά μας, οι οικογενειες μας..και πάει λέγοντας..

αρχικάν μπήκαν στην βουλή (τους έβαλαν εκείνοι που τους ψήφισαν) να κάνουν τους τραμπουκισμούς τους και μετά θα μπουν στα σπίτια μας!

Πιο πολυ με τρομάζει το ότι καταπατούνται τα ανθρώπινα δικαιώματα μας από ότι ζούν μετανάστες δίπλα μου!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πρωινάδικα τώρα ασχολούνται με τη Κανέλλη.

Στο Μέγκα η Κανέλλη, αντί να μιλάει τί θα κάνει μετεκλογικά, μιλάει για τη σφαλιάρα της.

Στον ΑΝΤ1, ο Παπαδάκης απειλεί με μυνήσεις....

 

Τυχαία όλα αυτά, 10 μέρες ΠΡΙΝ τις εκλογές;;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ τα μέλη που κατάλαβαν τι έλεγα :D

 

Εμμάκι το παλιοκομμούνι ήταν απάντηση στο φασισταριό...Άμα δεις το βίντεο το λέει σαν απάντηση...

 

Δεν τσακώθηκαν για πολιτικούς λόγους, αλλά επειδή ο Κασ. ήταν αποδέκτης βαρέων χαρακτηρισμών...Ο ίδιος ο Παπαδάκης είπε πριν από λίγο στην εκπομπή του (μπορείτε να το βρείτε αφού τελειώσει στο αρχείο του Αντ1) ότι ο Κασ. σηκώθηκε να φύγει αφού πέταξε το νερό στη Δούρου, άρχισε να βγάζει το μικρόφωνο του και τότε είναι που τον χτύπησε με τον Ριζοσπάστη η Κανέλλη βγάζοντας τον εκτός εαυτού...Δεν λέω ότι είχε δίκιο που αντέδρασε έτσι, αλλά πολλοί άνθρωποι αντιδρούν ενστικτωδώς άσχημα στη χειροδικία...Και μη μου πείτε όχι, ξαφνικά γίναμε όλοι Σουηδοί!

 

Δυστυχώς και η Κανέλλη θεώρησε ότι επειδή ήταν λάιβ η εκπομπή μπορούσε να τον αποκαλέσει φασισταριό άνετα...Και όπως είπε και μια κοπέλα, ο Παπαδάκης δεν αντέδρασε, που σε άλλες περιπτώσεις, και αυτός και οι όμοιοι του, λένε ''σας παρακαλώ όχι χαρακτηρισμούς''...΄'Αρα έχει περάσει στην τηλεοπτική κοινότητα ότι βρίζουμε άνετα τη ΧΑ κι έχει γίνει και μόδα πιστεύω...Αυτό που με εξοργίζει είναι ότι ειδικά το ΚΚΕ έχει φάει τόνους λάσπης από κανάλια και πολιτικούς και θα έπρεπε να είναι πιο ευαίσθητο στο τι λέγεται δημοσίως στα κανάλια. Κάνει δηλαδή στη ΧΑ αυτό που έχει παλέψει να μην της κάνουν...

 

Ο ΣΥΡΙΖΑ δε κόπτεται ότι είναι υπέρ του δημοκρατικού διαλόγου την ίδια ώρα που αρνείται να κάτσει στο ίδιο τραπέζι ντιμπέιτ με τη ΧΑ. Οποία δημοκρατία...

 

Ο Παυλόπουλος χθες βράδυ στη Ζούγκλα (μπορείτε να το βρείτε στο youtube) είπε ότι ρώτησε πριν πάει στην εκπομπή του Παπαδάκη αν θα είναι ΧΑ γιατί δεν ήθελε να συνομιλήσει μαζί τους (και ρωτάει λέει κάθε φορά), του είπαν ότι δεν θα είναι και τον βρήκε ξαφνικά μπροστά του...Μέγας δημοκράτης!

 

Άσε που είπε χθες βράδυ ο Κούγιας στον Γιώργο Τράγκα ότι η εισαγγελέας δεν μπορούσε να δράσει αυτεπαγγέλτως, αλλά ήθελε έκκληση και όντως την κάλεσε ο Δελαττόλας του ΑΝΤ1!Δηλαδή εξέδωσε ένταλμα σύλληψης ο δημοσιογράφος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλες εσείς που φοβάστε τους Χρυσαυγίτες, μην τυχόν και σας επιτεθούν λόγω διαφορετικότητας, δεν φοβάστε γενικότερα στην κοινωνία που ζούμε; Δηλαδή κυκλοφορούσατε άνετα στους δρόμους μέχρι που μπήκαν στη Βουλή; Τότε άρχισαν τα δεινά σας; Δεν φοβάστε ας πούμε για το παιδί σας λόγω των 4(!) εκατομμυρίων λαθρομεταναστών; http://logia-tou-aera.blogspot.gr/2012/03/4.html

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο αρθρο με το οποιο συμφωνω απολυτα.

Του Κωστα Γιαννακιδη, ''Μια αποφαση ειναι''

Ναι, ανάμεσα μας υπάρχουν μερικές δεκάδες χιλιάδες συμπολίτες που θα ήθελαν να δείρουν τους βουλευτές. Ανάμεσα τους και χιλιάδες άλλοι που άνετα θα έγδερναν μελαμψά κεφάλια. Πάντα υπήρχαν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι' αυτό. Μπορείς, όμως, να βάλεις φυλακή αυτούς που αναλαμβάνουν να κάνουν τη δουλειά. Και η 17 Νοέμβρη ήταν αρεστή σε ένα κομμάτι της κοινωνίας. Όμως κανένας δεν θα της επέτρεπε να δημιουργήσει και πολιτικό σκέλος.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή χριστινάκι θες να μας πεις πως ο κασιδιάρης ''αναγκάστηκε'' να ρίξει το ποτήρι με το νερό στην δούρου και να χαστουκίσει την κανέλλη???????

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή χριστινάκι θες να μας πεις πως ο κασιδιάρης ''αναγκάστηκε'' να ρίξει το ποτήρι με το νερό στην δούρου και να χαστουκίσει την κανέλλη???????

 

Μην ξανακάνουμε την ίδια συζήτηση, τα έχω εξηγήσει και στις προηγούμενες σελίδες...

 

Απλώς μην θεοποιούμε τις Κανέλλη και Δούρου επειδή είναι γυναίκες κι ως εκ τούτου έχουν το ακαταλόγιστο σε ό,τι λένε και κάνουν. Είναι και υποτιμητικό αυτό για το γυναικείο φύλο, το έλα μωρέ γυναίκα είναι ό,τι και να πει...Οφείλουν να σέβονται το συνομιλητή τους, όποιος κι αν είναι αυτός...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδή χριστινάκι θες να μας πεις πως ο κασιδιάρης ''αναγκάστηκε'' να ρίξει το ποτήρι με το νερό στην δούρου και να χαστουκίσει την κανέλλη???????

όχι, δεν θέλει να πει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν θέλει να πει αυτό.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ που με καταλαβαίνεις!:D

 

Δυστυχώς υπάρχει η παρεξήγηση ότι άμα δεν είσαι φανατικά εναντίον της ΧΑ είσαι μαζί της...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Όλες εσείς που φοβάστε τους Χρυσαυγίτες, μην τυχόν και σας επιτεθούν λόγω διαφορετικότητας, δεν φοβάστε γενικότερα στην κοινωνία που ζούμε; Δηλαδή κυκλοφορούσατε άνετα στους δρόμους μέχρι που μπήκαν στη Βουλή; Τότε άρχισαν τα δεινά σας; Δεν φοβάστε ας πούμε για το παιδί σας λόγω των 4(!) εκατομμυρίων λαθρομεταναστών;

 

σιγά μην είναι και 14 εκ.

το ότι φοβούνται και για άλλους λόγους να κυκλοφορήσουν δεν είναι δικαιολογία για να φοβούνται περισσότερο. χωνέψτε το, οι συγκεκριμένοι, είναι μισογύνηδες εκ πεποιθήσεως. Αρκετοί είναι παντρεμένοι με αλλοδαπές (αστειάκι που κυκλοφορεί μεταξύ τους: «έξω οι ξένοι μέσα οι ξένες») καθώς, ο φορέας της καθαρότητας της φυλής είναι το αρσενικό (κατά την άποψη τους).

Η γυναίκα (για αυτούς) είναι κάτι σαν κατοικίδιο που είναι καλή στο να κάνει παιδιά.

Έχουν συμπεριφορές και εκδηλώνουν ένστικτα τελείως πρωτόγονα. Ίσως σε κάποιες αρέσει το αυταρχικό είδος, αλλά θα σας αρέσει μέχρι να φάτε την πρώτη πραγματική σφαλιάρα «επειδή ανοίξατε το στόμα σας».

Link to comment
Share on other sites

Όλες εσείς που φοβάστε τους Χρυσαυγίτες, μην τυχόν και σας επιτεθούν λόγω διαφορετικότητας, δεν φοβάστε γενικότερα στην κοινωνία που ζούμε; Δηλαδή κυκλοφορούσατε άνετα στους δρόμους μέχρι που μπήκαν στη Βουλή; Τότε άρχισαν τα δεινά σας; Δεν φοβάστε ας πούμε για το παιδί σας λόγω των 4(!) εκατομμυρίων λαθρομεταναστών; http://logia-tou-aera.blogspot.gr/2012/03/4.html

 

λοιπόν ειλικρινά όχι δεν φοβάμαι τόσο πολύ αυτούς....συνηθίζουμε να γυρίζουμε πολύ στο Κέντρο με μηχανή..θέατρο, σινεμά, εκδηλώσεις...σε πολλές από αυτές με το παιδί..μένω σε μια γειτονιά που έχει άπειρους Πακιστανούς λόγω ορισμένων δουλειών που κάνουν εδώ καθώς και Σύριους....οι τρεις τελευταίες κλοπές στην πολυκατοικία έγινα από Έλληνες (συνελήφθησαν κατά τύχη -βρήκαν και τα πράματα!!! γίνονται και τέτοια!!!)...πίνουμε μπύρα στα Εξάρχεια και τρώμε παγωτό στην Πλατεία Βικτωρίας....συχνάζουμε πολύ στην Τεχνόπολη στο Γκάζι....σου μιλάω ειλικρινά δεν έχω νοιώσει φόβο....δεν έτυχε σε αυτές τις περιοχές που κυκλοφορώ, με ορισμένα μέτρα ασφαλείας....ας πούμε σπανίως κρατώ τσάντα...κυκλοφορούμε με μηχανή όχι αυτοκίνητο κλπ...

(δεν ισχυρίζομαι οτι δεν υπάρχει εγκληματικότητα μην τρελαθούμε σου απαντώ στο τι με φοβίζει πιο πολύ εμένα προσωπικά)....

 

 

θέλεις να σου πω πότε πραγματικά ένοιωσα φόβο;;;; το βράδυ των εκλογών γυρίζαμε αρκετά αργά στο σπίτι με τη μηχανή και κρατούσαμε μια σημαία ενός συγκεκριμένου κινήματος....εκείνο το βράδυ πραγματικά φοβήθηκα μήπως πέσουμε πάνω σε χρυσαυγίτες..... την άλλη μέρα που ρώτησα τον σύντροφο μου, μου είπε οτι το σκεφτόταν πολύ κι αυτός για αυτό και επέλεξε διαδρομή από μεγάλους δρόμους και πάντα κάτω από φώτα.....εκεί ένοιωσα το αίσθημα του φόβου....

Link to comment
Share on other sites

σιγά μην είναι και 14 εκ.

το ότι φοβούνται και για άλλους λόγους να κυκλοφορήσουν δεν είναι δικαιολογία για να φοβούνται περισσότερο. χωνέψτε το, οι συγκεκριμένοι, είναι μισογύνηδες εκ πεποιθήσεως. Αρκετοί είναι παντρεμένοι με αλλοδαπές (αστειάκι που κυκλοφορεί μεταξύ τους: «έξω οι ξένοι μέσα οι ξένες») καθώς, ο φορέας της καθαρότητας της φυλής είναι το αρσενικό (κατά την άποψη τους).

Έχουν συμπεριφορές και εκδηλώνουν ένστικτα τελείως πρωτόγονα. Ίσως σε κάποιες αρέσει το αυταρχικό είδος, αλλά θα σας αρέσει μέχρι να φάτε την πρώτη πραγματική σφαλιάρα «επειδή ανοίξατε το στόμα σας».

 

Τους έχουν καταγγείλει ποτέ οι γυναίκες τους για ξυλοδαρμό;Δεν ρωτάω ειρωνικά, έχω την απορία...Το ότι λένε ότι η μητρότητα είναι ιερό πράγμα εμένα δεν μου κάνει μισογυνισμό, σε αντίθεση με ''άντρες'' που παρατάνε τις έγκυες κοπέλες τους και αρνούνται να αναγνωρίσουν τα παιδιά τους!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Οι καταγγελίες για ξυλοδαρμό δεν συνοδεύονται από δελτίο πολιτικών φρονημάτων. Αν θέλεις, ψάξε σε κανένα φόρουμ υποστήριξης θυμάτων προκειμένου να ενημερωθείς.

 

Δεν λένε «ιερό πράγμα». λενε «ιερό ΚΑΘΗΚΟΝ». καθήκον, υποχρέωση. Και έχουν πολύ καλή αντιμετώπιση σε όσους απαρνιούνται τα «καθήκοντα» τους, όπως θα μάθεις στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς μην θεοποιούμε τις Κανέλλη και Δούρου επειδή είναι γυναίκες κι ως εκ τούτου έχουν το ακαταλόγιστο σε ό,τι λένε και κάνουν. Είναι και υποτιμητικό αυτό για το γυναικείο φύλο, το έλα μωρέ γυναίκα είναι ό,τι και να πει...Οφείλουν να σέβονται το συνομιλητή τους, όποιος κι αν είναι αυτός...

 

δεν μιλάω σαν γυναίκα αλλά μιλάω σαν άνθρωπος.. για μένα προσωπικά δεν έχει διαφορά το ότι ο κασιδιάρης χαστούκισε την κανέλλη το ίδιο θα έλεγα και αν γίνονταν αντρίστροφα..δεν είναι θέμα φύλου ο σεβασμός, και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως ο καθένας οφείλει να σέβεται τον συνομιλητή όποιος και αν είναι αυτός!

με ενοχλει πχ όταν βλέπω την κανέλλη στην τν να καπνίζει γιατί απλά αρνείται να σεβαστεί τον χώρο που βρίσκεται και το κοινό στο οποίο απευθύνεται, αλλά δεν με τρομάζει.

με χάλασε όμως 100 φορές περισσότερο αυτό που είδα εχθές και κυρίως με τρόμαξε!!!

οι πράξεις του καθένα δείχνουν πως δεν σέβεται ο ίδιος τον εαυτό του,(το θέμα όμως τι επιπτώσεις έχει η πράξη του καθενα σε μένα, και το να βλέπω κάποιον να χειροδικεί στην τηλεόραση έχει τεράστιες επιπτώσεις σε μένα, )πως περιμένουμε να σεβαστούν ο ένας τον άλλον και κυρίως πως περιμένουμε να σεβαστούν εμάς!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ειλικρινά όχι δεν φοβάμαι τόσο πολύ αυτούς....συνηθίζουμε να γυρίζουμε πολύ στο Κέντρο με μηχανή..θέατρο, σινεμά, εκδηλώσεις...σε πολλές από αυτές με το παιδί..μένω σε μια γειτονιά που έχει άπειρους Πακιστανούς λόγω ορισμένων δουλειών που κάνουν εδώ καθώς και Σύριους....οι τρεις τελευταίες κλοπές στην πολυκατοικία έγινα από Έλληνες (συνελήφθησαν κατά τύχη -βρήκαν και τα πράματα!!! γίνονται και τέτοια!!!)...πίνουμε μπύρα στα Εξάρχεια και τρώμε παγωτό στην Πλατεία Βικτωρίας....συχνάζουμε πολύ στην Τεχνόπολη στο Γκάζι....σου μιλάω ειλικρινά δεν έχω νοιώσει φόβο....δεν έτυχε σε αυτές τις περιοχές που κυκλοφορώ, με ορισμένα μέτρα ασφαλείας....ας πούμε σπανίως κρατώ τσάντα...κυκλοφορούμε με μηχανή όχι αυτοκίνητο κλπ...

(δεν ισχυρίζομαι οτι δεν υπάρχει εγκληματικότητα μην τρελαθούμε σου απαντώ στο τι με φοβίζει πιο πολύ εμένα προσωπικά)....

 

 

θέλεις να σου πω πότε πραγματικά ένοιωσα φόβο;;;; το βράδυ των εκλογών γυρίζαμε αρκετά αργά στο σπίτι με τη μηχανή και κρατούσαμε μια σημαία ενός συγκεκριμένου κινήματος....εκείνο το βράδυ πραγματικά φοβήθηκα μήπως πέσουμε πάνω σε χρυσαυγίτες..... την άλλη μέρα που ρώτησα τον σύντροφο μου, μου είπε οτι το σκεφτόταν πολύ κι αυτός για αυτό και επέλεξε διαδρομή από μεγάλους δρόμους και πάντα κάτω από φώτα.....εκεί ένοιωσα το αίσθημα του φόβου....

 

Καλά εσύ περιγράφεις μια ειδυλλιακή κατάσταση....Δεν σας έχει τύχει κάτι ΑΚΟΜΑ...Εκτός κι αν είναι ψεύτες τόσοι Έλληνες που ζουν και εργάζονται στο κέντρο κι έχουν φρικάρει, καθημερινά τα ρεπορτάζ πλέον....

 

Όσο για το ότι φοβήθηκες, νομίζεις αν βρισκόταν Χρυσαυγίτης μόνος του ανάμεσα σε 100 άτομα του ΣΥΡΙΖΑ π.χ. με σημαίες και ο μεν και οι δε, και τον φώναζαν φασίστα και τον κυνηγούσαν ας πούμε (υποθετική κατάσταση), δεν θα φοβόταν;Θέλω να πω ότι λειτουργεί και ανάποδα...

 

Επίσης, άμα κυκλοφορήσεις στο Πασαλιμάνι με σημαία του Παναθηναϊκού θα σε δείρουν...Αυτό τι σημαίνει, ότι θα τρέμεις να κυκλοφορήσεις μήπως και βρεθούν φανατικοί Ολυμπιακοί στο δρόμο σου;Όχι, πολύ απλά δεν θα κυκλοφορήσεις με σημαία του Παναθηναϊκού στον Πειραιά...Απλό...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάω σαν γυναίκα αλλά μιλάω σαν άνθρωπος.. για μένα προσωπικά δεν έχει διαφορά το ότι ο κασιδιάρης χαστούκισε την κανέλλη το ίδιο θα έλεγα και αν γίνονταν αντρίστροφα..δεν είναι θέμα φύλου ο σεβασμός, και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως ο καθένας οφείλει να σέβεται τον συνομιλητή όποιος και αν είναι αυτός!

με ενοχλει πχ όταν βλέπω την κανέλλη στην τν να καπνίζει γιατί απλά αρνείται να σεβαστεί τον χώρο που βρίσκεται και το κοινό στο οποίο απευθύνεται, αλλά δεν με τρομάζει.

με χάλασε όμως 100 φορές περισσότερο αυτό που είδα εχθές και κυρίως με τρόμαξε!!!

οι πράξεις του καθένα δείχνουν πως δεν σέβεται ο ίδιος τον εαυτό του,(το θέμα όμως τι επιπτώσεις έχει η πράξη του καθενα σε μένα, και το να βλέπω κάποιον να χειροδικεί στην τηλεόραση έχει τεράστιες επιπτώσεις σε μένα, )πως περιμένουμε να σεβαστούν ο ένας τον άλλον και κυρίως πως περιμένουμε να σεβαστούν εμάς!

 

Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις...Και συμφωνώ αρκετά!:wink:

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ που με καταλαβαίνεις!:D

 

Δυστυχώς υπάρχει η παρεξήγηση ότι άμα δεν είσαι φανατικά εναντίον της ΧΑ είσαι μαζί της...

 

Πολλά δυστυχώς αλλά τι να κάνεις δημοκρατία έχουμε! για τα 2 παιδάκια της ΔΙΑΣ τα 20χρονα που τα γάζωσαν με τα καλάσνικοφ και ξεψύχησαν δεν βγήκε κανένας να μιλήσει .. αυτοί δεν έχουν ψυχή.... αποκαλούν φασίστες την Χ.Α (και μπορεί να είναι και έτσι) αλλα ο φασισμός / η πόρωση / ο φανατισμός που δείχνουν οι Δημοκράτες είναι άνευ προηγουμένου!!! με αυτά και με αυτά τους έχει σιχαθεί ο κόσμος και κάθονται τα πορωμένα του κάθε κόμματος που αύριο δεν θα έχουν ψωμί να φάνε και να ταίσουν τα παιδιά τους και να "φοβούνται" τον Κασιδιάρη και τον κάθε πικραμένο (δεν μιλάω για τον Πρωθυπουργό) .. που με τα αίσχη τους όλα τα κομπλεξικά (βλέπε κάψιμο Ελληνικής σημαίας, καταστροφές στις περιουσίες των ανθρώπων στο κέντρο και άλλα πολλά) κάνουν όλοι τον κινέζο.... να σας θυμίσω ότι μαζί μας θα μπορούσε να γράφει και εκείνη η κοπελίτσα 32 χρονών στην Μαρφίν που ήταν έγκυος αλλά για μαντέψτε.. κάποιοι δημοκράτες την έκαψαν ζωντανή με το αγέννητο μωρό της γιατί τόλμησε να παει για δουλειά κάτι που δεν άρεσε προφανώς σε κάποιους δημοκράτες!! πήγα και άφησα και εγώ λίγα λουλούδια εκεί.... δεν είδα να βγει κανείς να διαμαρτυρηθεί γι' αυτήν την κοπέλα στο δρόμο ούτε έγινε κανένα σούσουρο μεγάλο στα κατευθυνόμενα κανάλια!!! ντροπή σε όλους μας!!!!!! με πρώτη και καλύτερη εμένα που είμαι μάνα....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...