Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχιιι για ολα φταιει η Χ.Α.

 

υ.γ. δεν τους ψηφιζω κιολας αλλα μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας..

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

Το είπες και μόνη σου! Ο Χίτλερ υποσχόταν καλύτερες συνθήκες ζωής... η ΧΑ με όσα έχει πει δεν νομίζω ότι θα μπει στη Βουλή στις επόμενες εκλογές :-P

 

πως δεν υποσχεται η ΧΑ τιποτα;;;;

υποσχεται σφαλιαρες..... κατι ειναι κι αυτο.....

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε!

να φτύνω το κόρφο μου που τα παιδιά μου είναι ξανθά και γαλανά!

όλε η άρια φυλή!

:lol:

 

δε μπορεί θα τα βγάλουν μόνοι τους τα μάτια τους!

 

 

Η Ελληνική άρεια φυλή δεν μπορεί να είναι ξανθιά!!!! Οι αρχαίοι δεν ήταν ξανθοί... Μόνο όσοι κατάγονται απευθείας από τους αρχαίους Έλληνες θα ανήκουν στην αρεία φυλή.....

 

Και οι Ελληνίδες δεν είναι ξανθές και 2μετρες.... (τα λέω να τα ακούω και εγώ που είμαι ξανθομπάμπουρας και 175)

Link to comment
Share on other sites

Γαι όλα φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ...τι δεν καταλαβάινεις;;; Απορώ!!!!!!!

 

(και για τη λάμπα που κάηκε στο σπίτι μου σήμερα και είμαι με τα κεριά γιατί δεν έχω σκάλα πάλι ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει)

 

κάτι έχω ακούσει...

χρόοοοονια τώρα :wink:;-):wink:

 

ρε παιδιά πάντως ένας που πιάσανε σ επεισόδια πριν καιρό και τον βαφτίζανε κοκκινοροζέ μάταια φώναζε την αλήθεια ο καψερος πως ήταν της κυβέρνησης;;; εγώ δε θυμάμαι καλά; :rolleyes:

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

........για να μαθαινουμε καινουργιους τροπους διαχειρησης νευρων και δυσκολων καταστασεων, για να ξαναυποχωρησουμε στην ηλικια των νηπιων που βαρανε αμα τους παρεις το παιχνιδι, για να βγαλουμε τα αποθυμενα μας (γιατι αυτος εχει μπολικα), για να'χαμε να λεγαμε........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική άρεια φυλή δεν μπορεί να είναι ξανθιά!!!! Οι αρχαίοι δεν ήταν ξανθοί... Μόνο όσοι κατάγονται απευθείας από τους αρχαίους Έλληνες θα ανήκουν στην αρεία φυλή.....

 

Και οι Ελληνίδες δεν είναι ξανθές και 2μετρες.... (τα λέω να τα ακούω και εγώ που είμαι ξανθομπάμπουρας και 175)

 

λες ε;;;

:lol:

 

νομίζω ότι έχουμε ελπίδες γιατί τα 4 αρχαιοελληνικά φύλα που δημιουργησαν το ελληνικό εθνος ποίκιλαν στα χρώματα και στο ύψος.

 

(για καλό και για κακό όμως μέτρα τη μύτη σου! είναι όσο αρχαιοελληνική χρειάζεται; :lol:)

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

(για καλό και για κακό όμως μέτρα τη μύτη σου! είναι όσο αρχαιοελληνική χρειάζεται; :lol:)

 

Πώς είναι οι αρχαιοελληνικές;

Εμένα πάντως είναι μεγαλούτσικη....(απέχω πολύ από τη γαλλική μύτη, αλλά και από την ισραηλιτική)

Link to comment
Share on other sites

το να καις σημαιες κ να καταστρεφεις μια πρωτευουσα τι απωθημενα βγαζει ΑΡΑΓΕ?

 

 

το νοίκι, τη ΔΕΗ, τα κινητά...όλο και κάποια αβούλωτη τρύπα...

αν με νοείς! :wink:

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι αρχίζουν όλα. Με έναν κρότο και μια μπούφλα. Μετά όμως – ιστορικά αποδεδειγμένο – η μπούφλα επιστρέφει στο πρόσωπο εκείνου που τα ανέχθηκε όλα αυτά. Και πονάει.[κλεμμένο]

 

Η βία δεν ωφελεί κανέναν ούτε καν σαν αστεισμός ούτε σαν δηλώσεις.

 

Όποιος θέλει να χαριεντίζεται μαζί τους και να κλείνει πονηρά το μάτι και να δικαιολογεί όλους αυτους που δεν σέβονται την ανθρώπινη ζωή και πιστεύουν ότι με την βία λύνονται οι διαφορές[πολιτικές-κοινωνικές-οικονομικές] ή ότι η βία θα ισορροπήσει την κρίση που βιώνουμε είναι δικαίωμα του.

Δικαίωμα μου και υποχρέωση μου να υπερασπίζομαι την ζωή την ελπίδα το αύριο.

Δεν μπαίνω στην διαδικασία να συνδιαλέγομαι με ανθρώπους που υπακούουν στα πιο πρωτόγονα κτηνώδη ένστικτα τους και η μόνη γλώσσα που φαίνεται να γνωρίζουν είναι η "γλώσσα του σώματος"στην χειρότερη μορφή της.

Οι υποστηριχτές τους ας ψάξουν να βρούνε βαθιά μέσα τους γιατί έλκονται από την βία το μίσος και την εκδικητικότητα απέναντι στην ανθρωπότητα.

Ήθελα να πιστεύω ότι ο άνθρωπος εξελίχτηκε από την παλαιολιθική εποχή σε όλα τα επίπεδα αλλά δυστυχώςς οι συμμορίες της βίας και οι φανεροί ή κρυφοί οπαδοί τους με διαψευδουν καθημερινά..

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι οι αρχαιοελληνικές;

Εμένα πάντως είναι μεγαλούτσικη....(απέχω πολύ από τη γαλλική μύτη, αλλά και από την ισραηλιτική)

 

 

μεγαλούτσικη; σε καλό δρόμο είσαι.

ευθυγραμμισμένη.

και ενίοτε σουβλερή.με κατεύθυνση προς τα κάτω σίγουρα!

 

εσένα σε κόβω για την ιωνική κάστα! ε ναι απ τους δωριείς δεν είσαι με τίποτα!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

μεγαλούτσικη; σε καλό δρόμο είσαι.

ευθυγραμμισμένη.

και ενίοτε σουβλερή.με κατεύθυνση προς τα κάτω σίγουρα!

 

εσένα σε κόβω για την ιωνική κάστα! ε ναι απ τους δωριείς δεν είσαι με τίποτα!

 

 

xaxaxxaxa!!!!!!!!!!!

 

Θρακικό φύλο.....αυτοί ήταν ξανθοί (λένε γιατί δεν τους γνώρισα κιόλας).....

 

Και είμαι και κατά 3/4 Θρακιώτισσα (το 1/4 από τον παππού μας ξέφυγε και πήγε πιο νότια)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε συμφωνω ,με τη σταση του Ηλ.ΚΑσ. και βλεποντας και παρακολουθοντας τοσο και ολα αυτα υα καραγκιοζακια της τηλεορασης που δινουνε παρασταση με το σιγονταρισμα των καναλιων εχω να πω πως

 

Το να σπας την Αθηνα και να πετας κοτρονες και μολοτοφ δεν ειναι Βια...ειναι δημοκρατια.

Το να καις την Ελληνικη Σημαια και να κρυβεσε μεσα σε Πανεπιστιμια δεν ειναι Βια...ειναι δημοκρατια.

Το να καις 4 ζωες μεσα στην Μαρφην παρεα με αναρχικους δεν ειναι βια...ειναι δημοκρατια.

Το να συλαμβανουν παιδια βουλευτων του Συριζα με τσεκουρια και μολοτοφ αλλα να τα αφηνουν ελευθερα δεν ειναι βια...ειναι δημοκρατια.

Το να εγκαταλυπει βουλευτης τραυματισμενο( και να μη το κανουνε θεμα αλλα να θυγεται μονο απο αντιπαλους του εν καιρο) δεν ειναι παρανομο ουτε βιαιο.

Το οτι μας τρωνε τα λεφτα που με κοπο βγαζουμε γιατι αυτοι θελουνε να περνανε καλα δεν ειναι βια.

Tο να βριζει απανωτα μια επι σειρα ετων βουλευτης δεν ειναι βια ειναι δημοκρατια.

 

Το να ριχνεις νερο και 3 μπουνιες σε ολους αυτους ειναι βια και φασισμος.

και αλλα...

 

 

Ολο αυτο βλεποντας το απο την αρχη πολλες φορες μου φανηκε εντελως στημενο για πολλους λογους...οποιος το δει αναλυτικα κι εχει ανοιχτο μυαλο,θα καταλαβει...Το οτι ο Παπαδακης δεν εβγαζε αχνα οση ωρα η Κανελη εβριζε το Κασ. ????Ο λαληστατος κυριος Παπαδακης...το οτι η Κανελη του μιλουσε τοση ωρα στον ενικο ενω εκεινος στο πληθυντικο???Το οτι παραλληλα τον εβριζε και εβριζε στον αερα η Κανελη πιο πριν???Δεν ενοχλει κανεναν φυσικα.....Εμενα οποιος μου μιλουσε κατα αυτο το τροπο επι τοση ωρα ενω εγω του μιλαω πολιτισμενα,δε θα εμενα μονο σε 3 σφαλιαρες οχι λογο ελλειψης μορφωσης αλλα λογο αυτοσεβασμου.Οποιος νομιζει οτι μπορει να κρατηθει...για μενα ειναι απλα ψευτης.

 

 

Το οτι πολιτικοι μας τρωνε τοσα χρονια τα λεφτα και τους καλει ο καθε Παπαδακης και τους μιλα με σεβασμο και εκτιμηση???????Εγω βλεπω οτι ολοι αυτοι οι ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ στους οποιους επικραττει ομερτα σε ολα κ σ εμας,στη τηλ. παιζουνε θεατρακι και μετα πανε αγκαζε στα τσιπουραδικα και στα ταβερνακια δε μας κανει αισθηση....

 

 

Δε θελω να βλεπω ξυλο αλλα δε θελώ και να βλεπω να με δουλευουνε επι χρονια...μπροστα στα ματια μου ενω μου πινουνε το αιμα.:evil:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι βρε σνούφελ κι εσύ δίκιο έχεις, είπαμε και οι πολιτικοί μεμπτοί και οι δημοσιογράφοι μαζί τους άνανδροι και υποκριτές σε μεγάλο βαθμό, ναι χίλια δίκια!

αλλά το ότι ισχύουν όλα αυτά δεν αγιοποιεί το ξύλο και το φασισμό!

γιατί τα μπερδεύουμε;

και γιατί το ένα θα πρέπει να ναι σωστότερο του άλλου;

 

ντροπή και αίσχος νοιώθουμε για κάθε αδικία, κλεψιά, βιαιοπραγία, κοροιδία κτλ...

 

 

να φύγουν όλοι να πάνε αλλού!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμ δε το πες! οι θρακιώτες είναι ξανθοί! και οι μισοί μακεδόνες! πχ σερραίες! ξανθιές! και στη κρήτη οι μισοί ξανθοί είναι! αλήθεια! το δα με τα μάτια μου!

 

Ο Κασιδιάρης (κυκλοφορεί και δεν το έχω εξακριβώσει) είναι Αλεξανδρουπολίτης....Μαυρογκαγκανιασμένος είναι όμως....

 

Βέβαια, και ο "Εγερθουτου" είναι παντρεμένος με Αλεξανδρουπολίτισσα... (κάτι έχει η περιοχή)

 

Επίσης, αν και η γραμμή το "κόμματος" είναι κατηγορηματικά όχι στους ξένους, ο "Καραϊσκάκης" (άλλη τεράστια προσωπικότητα της ΧΑ) είναι παντρεμένος με Μεξικάνα....

 

 

Μήπως τα έχουν μπερδέψει λίγο;;;

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε σνούφελ κι εσύ δίκιο έχεις, είπαμε και οι πολιτικοί μεμπτοί και οι δημοσιογράφοι μαζί τους άνανδροι και υποκριτές σε μεγάλο βαθμό, ναι χίλια δίκια!

αλλά το ότι ισχύουν όλα αυτά δεν αγιοποιεί το ξύλο και το φασισμό!

γιατί τα μπερδεύουμε;

και γιατί το ένα θα πρέπει να ναι σωστότερο του άλλου;

 

ντροπή και αίσχος νοιώθουμε για κάθε αδικία, κλεψιά, βιαιοπραγία, κοροιδία κτλ...

 

 

να φύγουν όλοι να πάνε αλλού!

 

Αυτο λεω....τι ασχολουμαστε?Αντι να χαιρομαστε που παιζουνε μπουνιες ου μακες που μας κυβερνανε το κανουμε και θεμα?Μακαρι να τα εκανε στ βουλ αυτα να βλεπαμε σουπερ θεαμα....Βρκανε τα καναλακια μας...τα ελλνινικα καναλακια μας θεματακι να μας περασουνε στο ντουκου οτι ερχετε...Πειτε με αμορφωτ...αλλα ποιος τον χε.... το Κασσιδιαρ και τ Καθε κανελ και μνυσεις και οτι αλλο?Εω αυριο δε θα εχω να φαω τι να τον κανω τον πολιτισμενο λοο τους?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω....τι ασχολουμαστε?Αντι να χαιρομαστε που παιζουνε μπουνιες ου μακες που μας κυβερνανε το κανουμε και θεμα?Μακαρι να τα εκανε στ βουλ αυτα να βλεπαμε σουπερ θεαμα....Βρκανε τα καναλακια μας...τα ελλνινικα καναλακια μας θεματακι να μας περασουνε στο ντουκου οτι ερχετε...Πειτε με αμορφωτ...αλλα ποιος τον χε.... το Κασσιδιαρ και τ Καθε κανελ και μνυσεις και οτι αλλο?Εω αυριο δε θα εχω να φαω τι να τον κανω τον πολιτισμενο λοο τους?

 

Γιατί αύριο εσύ που δεν θα έχεις να φας αλλά θα διαφέρεις σε κάτι σε σχέση με τον Κασιδιάρη (μπορεί να είναι το καλύτερο αυτοκίνητο, μπορεί να είναι το "λάθος" μαγαζί που ψωνίζεις, μπορεί να είναι το ότι έχεις σκύλο και όχι γάτα). Αυτή η διαφοροποίηση σου θα αποτελέσει την ευκαιρία για το δικό σου ξυλοδραμό...

 

Σήμερα χτύπησε την Κανέλη γιατί διαφωνούσαν πολιτικά. Αύριο, που θα είναι (πιθανότατα αυτός ή κάποιος άλλος της ίδιας συνωμοταξίας) βουλευτής και θα έχει και ασυλία και δεν θα υπάρχουν κάμερες μπροστά...φαντάσου τι μπορεί να κάνει.... Εγώ τρομάζω μόνο στη σκέψη

Link to comment
Share on other sites

κ εγω τρομαζω στη σκεψη να βαλω ελληνικη σημαια στις εθνικες γιορτες μας γιατι μπορει καποιου να μη του αρεσει και να μου καψει το σπιτι......τραγικο ε?

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αύριο εσύ που δεν θα έχεις να φας αλλά θα διαφέρεις σε κάτι σε σχέση με τον Κασιδιάρη (μπορεί να είναι το καλύτερο αυτοκίνητο, μπορεί να είναι το "λάθος" μαγαζί που ψωνίζεις, μπορεί να είναι το ότι έχεις σκύλο και όχι γάτα). Αυτή η διαφοροποίηση σου θα αποτελέσει την ευκαιρία για το δικό σου ξυλοδραμό...

 

Σήμερα χτύπησε την Κανέλη γιατί διαφωνούσαν πολιτικά. Αύριο, που θα είναι (πιθανότατα αυτός ή κάποιος άλλος της ίδιας συνωμοταξίας) βουλευτής και θα έχει και ασυλία και δεν θα υπάρχουν κάμερες μπροστά...φαντάσου τι μπορεί να κάνει.... Εγώ τρομάζω μόνο στη σκέψη

 

Προσωπικα δε τρεμω κανενα Κασσιδιαρ.Τρεμω το αυριο,αυτο που μου φτιαχνουνε οι πολιτισμενοι και μορφωμενοι της χωρας μου και ξερω οτι δε θα ναι καλο βλεποντας το παρελθον.

 

Αν και μου φαινονται υπερβολ το πως το θετεις κ μου κανει τραβμενο θελω να πω πως ουτε τωρα νιωθω ασφαλεια οταν ειμαι στο σπιτι μου,οταν περπεταω στο δρομο με τα παιδια,ενικα τρεμω,ποια διαφορα να τρεμω λοιπον εναν ελλνα η εναν αλλοδαπο?

 

Καλα τα λεμε αλλα σημερα μου ειπε ενας μεγαλος σε λικια απελπισμενος με συνταξ 300 ευρω... {Ξερεις παιδι μου οταν εισαι αανακτισμενος δεν ειναι μεαλ αποστασ του να βαλεις το πιστολι στο κεφαλι σου απο του να το στρεψεις στον αλλο} κι εχει δικιο.....:-(

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

κ εγω τρομαζω στη σκεψη να βαλω ελληνικη σημαια στις εθνικες γιορτες μας γιατι μπορει καποιου να μη του αρεσει και να μου καψει το σπιτι......τραγικο ε?

 

 

Τουλαχιστον θα σου μεινει το οικοπεδο και μετα θα ναι και παλι δικο σου...με τους αλλους που ψφιζουμε.....μας περνουνε το σπιτι και προσεχως....τα παιδια,τ μανα μας το πατερας μας....και οτι αλλο τους φωτιζει:wink:Δε βλεπω διαφορα!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

κ εγω τρομαζω στη σκεψη να βαλω ελληνικη σημαια στις εθνικες γιορτες μας γιατι μπορει καποιου να μη του αρεσει και να μου καψει το σπιτι......τραγικο ε?

ε αμα άγχεσαι ... ! βάλε σημαία με τη σβαστικα ... κανεις δεν θα σε πειραξει ...:wink::rolleyes::rolleyes::cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω διαφορα!

Θα τη δεις όταν θα περιμένουν το παιδί σου στη γωνία οι νταήδες της ΧΑ. Μην ανησυχείς καθόλου γι' αυτό. Και στη Γερμανία όταν ανέβηκε στην εξουσία ο Χίτλερ κανείς δεν έβλεπε διαφορά. Οι περισσότεροι ζητωκραύγαζαν. Μετά την είδαν κι από την καλή κι από την ανάποδη.

 

Κορίτσια ξαναλέω, αφήστε τους εαυτούς σας απέξω. Εσείς μπορεί να μην φοβάστε, να μην βλέπετε κανένα πρόβλημα στα σκαμπίλια, να γουστάρετε λίγο τσαμπουκά και τραμπουκισμό παραπάνω, να θέλετε να κάψετε τη Βουλή για να βγάλετε τα απωθημένα σας. Σταματήστε όμως και αναλογιστείτε τι κόσμο ετοιμάζετε για τα παιδιά σας. Με τι αρχές τα γαλουχείτε. Τι πρότυπα επικροτείτε. Μεθαύριο αν ο γιος σας ξυλοφορτώνει τη γυναίκα του, τι θα του πείτε; Μπράβο παιδί μου που είσαι παλικάρι; Γιατί δεν υπάρχει μόνο ο κίνδυνος από αυτούς, υπάρχει και ο κίνδυνος να γίνουμε σαν αυτούς.

 

Αν όταν βλέπατε τον Κασιδιάρη σήμερα ονειρευόσασταν στη θέση του το γιο σας, τότε πάω πάσο. Με τις ευχές μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...