Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

Goblin, είναι άλλη η βαρύτητα του να κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα η δική σου και της οικογένειάς σου και άλλο του να σε κακοχαρακτηρίσουν.

 

Προσωπικά δεν βρήκα κάτι το ρατσιστικό σε όλη τη φάση αλλά το φασιστικό. Δεν θα μιλούσα δηλαδή για τον ρατσισμό του ρατσιστή, ήταν προφανέστατα ο φασισμός του φασίστα.

 

Αν τώρα το να απαντά κάποιος σε φραστική αντιπαράθεση με ωμή βία και να φέρνει ως αποτέλεσμα το να τον κακοχαρακτηρίσουν κάποιοι θεωρείται ρατσισμός, θα ήθελα πολύ να ακούσω την δική σου άποψη για τον ορισμό της λέξης ρατσισμός.

 

Ειλικρινά, θα ήθελα να μου αναφέρεις πού ακριβώς εντοπίζεις τον "ρατσισμό" στο σκηνικό αυτό.

 

Ακριβώς έτσι.

Ο τύπος δεν είναι να τον πλησιάζεις ούτε στα δυο μέτρα έστω κι αν είναι στο ιντερνετ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ένα- ένα… (δεν προλαβαίνω, πρέπει να βάλω κ τα παιδιά για ύπνο)

Πρώτα από όλα για τον Ρατσισμό

Αυτό που ήθελα να πω είναι για τον ρατσισμό του φασίστα…

 

Iosifina lol

 

Ζωπυρόν όχι δεν το είπα για να φοβόμαστε… από τακτ και μόνο… ότι και να είναι ο Κασιδιάρης είναι άνθρωπος!!!

 

 

 

 

Δεύτερον, Goblin δεν υπάρχει κάποια αδικία στη κριτική μας. Τα ΔΗΜΟΣΙΑ πρόσωπα κρίνονται από τους πάντες και παντού και δεν χρειάζονται να παρίστανται (και πρακτικά αδύνατον) για να υπερασπίσουν τον εαυτό τους.

 

 

.

 

Δίκιο έχεις… αλλά πώς να το κάνουμε ρε κορίτσια… με πείραξε όλο αυτό… να μην το πω!!!

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω να αμολήσω τον Κασιδιάρη εναντίον των:

 

-Λοβέρδου που με την απαράδεκτη νομοθεσία του έκοψε τα φάρμακα των καρκινοπαθών

-του φαρμακοποιού που δεν δίνει τα φάρμακα που πρέπει να πάρω για τον άρρωστο που έχω στην οικογένεια μου

-του Βαγγελάκη βεβαιώς βεβαίως που νομοθέτησε το χαράτσι,δεν το πλήρωσα και το στείλανε στην εφορία

 

και κυρίως εναντία

 

ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΑΚΗ................μα την Παναγία θέλει πολλές μπάτσες αυτό το παιδί.

 

α! και έχω μια τύπισσα εδώ στην πολυκατοικία που μου κάνει τα νεύρα κρόσια.... ένα κασιδιάρης της είναι ότι πρέπει.

 

Όποιος έχει κονέ μαζί του παρακαλείτε να μου στείλει πμ

 

ΚΑΙ ΟΧΙ... ΔΕΝ ΕΊΜΑΙ ΦΑΣΙΣΤΡΙΑ, ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ:-P:-P

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το μόνο περιστατικό βίας. Είναι αυτά που αναφέρεις κι άλλα πάρα πολλά! π.χ. Είναι τα 100 ευρώ που έδωσα για φάρμακα προχθές αφού οι φαρμακοποιοί δεν εκτελούν συνταγές (για τους γνωστούς λόγους) ενώ εγώ πληρώνω κανονικά τις εισφορές μου και τους φόρους μου από την πρώτη στιγμή που δούλεψα. Έπιασα το πιο ελαφρύ, έτσι...? Αυτά τα έχουμε συζητήσει πολλές φορές και πολύ ευχαρίστως να τα ξανασυζητήσουμε αλλά το σημερινό περιστατικό και την σημαιολογία του ΔΕΝ θα τα υποβιβάσω.

Μπράβο και ήθελα να το σχολιάσω!

Να προσθέσω πως μαζί με εσένα στην ουρά στέκονται και καρκονοπαθείς που μαζί με το Γολγοθά τους, δεν έχουν και περίθαλψη και δικαίωμα στη φαρμακευτική αγωγή. Τέλος πάντων, αυτό είναι ένα κοινωνικό κεφάλαιο με νοσηρές πολιτικές ρίζες.

Να σου πω και στη τελική σφυρίζω αδιάφορα εάν η Κανέλλη έφαγε 3 μπάτσες και η άλλη 1 ποτήρι νερό. Με προβληματίζει που η οικονομία καταρρέει, που δε ξέρω εάν μπορώ να εξασφαλίσω ένα βέβαιο μέλλον στα παιδιά μου, που η εγληματικότητα καλπάζει, που, που, που....

Θεωρώ, κατά τη ταπεινή μου άποψη, πως τα χαστούκια στη Κανέλλη δε πρέπει να μας ανησυχούν.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

«Αν ήμουν εγώ, θα τον είχα πλακώσει!» είπε η Ντόρα Μπακογιάννη για το πρωινό περιστατικό της επίθεσης on air του υποψήφιου βουλευτή Ηλία Κασιδιάρη στις υποψήφιες βουλευτίνες Λιάνα Κανέλλη και Ρένα Δούρου.

 

http://www.zougla.gr/parapolitiki/article/apo-gineka-8a-to-vri-o-kasidiaris

 

Πρώτα ο Γκλέτσος, μετά η Μπακογιάννη.............πάρτε σειρά παιδιά, ένας ένας:D:D:D:D

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Είσαι καλά μωρέ; Το ότι αναφέρθηκε στη δίκη του είναι προσβλητικό; Έχεις την ίδια ευαισθησία, ευαισθητούλα δημοκράτισσα, όταν αποκαλούν τους Συριζαίους υποστηρικτές της 17Ν και τρομοκράτες; Έλαααααα, να πέφτουν οι μάσκες, παιδιά.....

 

Για τους Συριζαίους καλύτερα να μην μιλήσω γιατί θα αποκλειστώ :-P

Link to comment
Share on other sites

Ένα- ένα… (δεν προλαβαίνω, πρέπει να βάλω κ τα παιδιά για ύπνο)

Πρώτα από όλα για τον Ρατσισμό

Αυτό που ήθελα να πω είναι για τον ρατσισμό του φασίστα…

 

Iosifina lol

 

Ζωπυρόν όχι δεν το είπα για να φοβόμαστε… από τακτ και μόνο… ότι και να είναι ο Κασιδιάρης είναι άνθρωπος!!!

 

 

 

 

 

Δίκιο έχεις… αλλά πώς να το κάνουμε ρε κορίτσια… με πείραξε όλο αυτό… να μην το πω!!!

 

Αν σε δείρει καμιά φορά ο άντρας σου επειδή είχες αντίθετη γνώμη βρε παιδάκι μου, δεν λέω ότι θα τύχει αλλά ΑΝ, να ξέρεις εγώ που είμαι γειτόνισσά σου από τακτ δεν θα πω στην αστυνομία ότι σε δέρνει κάθε μέρα και βγαίνεις μπλε στη λαϊκή. Δεν πιστεύω να ενοχληθείς έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα πάντως να αφιερώσουμε όλοι ένα λεπτό για να τιμήσουμε την πρώτη (και παντοτινή στην καρδιά μας) διδάξασα

 

[YOU TUBE]tbW8KV4i9YE[/YOU TUBE]

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι σου είναι ο ορισμός του φασίστα και εσύ θα πρέπει να προσέχεις και να ντρέπεσαι για αυτά που λες.

 

Γιατί να προσέχει τι λέει το μέλος??? εδώ δεν ντρέπεσαι εσύ με αυτά που λες οι άλλοι γιατί να ντραπούν??:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζωπυρόν όχι δεν το είπα για να φοβόμαστε… από τακτ και μόνο… ότι και να είναι ο Κασιδιάρης είναι άνθρωπος!!!

 

 

 

 

 

Δίκιο έχεις… αλλά πώς να το κάνουμε ρε κορίτσια… με πείραξε όλο αυτό… να μην το πω!!!

Να πεις ότι θέλεις. Ούτε θέλω ούτε μπορώ να στο απαγορεύσω. Το ίδιο διεκδικώ και για τον εαυτό μου.

 

Μίλησες για τακτ? Σε ποιόν? Τι πιστεύεις για το περιστατικό και τον εν λόγω κύριο? Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη εαν έχεις ήδη αναφερθεί σχετικά και μου διέφυγε.

 

Εγώ πάλι θέλω να αμολήσω τον Κασιδιάρη εναντίον των: ...

Έλα μου ντε όμως που δεν πλακώνουν αυτούς που πρέπει? Για τέτοια μαγκιά, θάρρος και πατριωτισμό μιλάμε.

 

 

Να σου πω και στη τελική σφυρίζω αδιάφορα εάν η Κανέλλη έφαγε 3 μπάτσες και η άλλη 1 ποτήρι νερό. Με προβληματίζει που η οικονομία καταρρέει, που δε ξέρω εάν μπορώ να εξασφαλίσω ένα βέβαιο μέλλον στα παιδιά μου, που η εγληματικότητα καλπάζει, που, που, που....

Θεωρώ, κατά τη ταπεινή μου άποψη, πως τα χαστούκια στη Κανέλλη δε πρέπει να μας ανησυχούν.....

Εσύ μπορεί να σφυρίζεις αδιάφορα για τις μπάτσες της όποιας Κανέλλη αλλά αυτός που της τις έριξε είναι βουλευτής κι αύριο μεθαύριο, αυτός και το κόμμα του, θα κληθούν στη βουλή... να συζητήσουν, λύσουν, νομοθετήσουν. Αυτός θα είναι ο τρόπος τους στην όποια διαφωνία? Κι ενώ το χωριό θα καίγεται, αυτοί θα χτενίζονται? Εντάξει, όχι χτενίζονται. Θα κάνουν φάλαγγα στους ελαφρά διαφωνούντες μαζί τους. Δεν σε προβληματίζει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

http://www.zougla.gr/parapolitiki/article/apo-gineka-8a-to-vri-o-kasidiaris

 

Πρώτα ο Γκλέτσος, μετά η Μπακογιάννη.............πάρτε σειρά παιδιά, ένας ένας:D:D:D:D

 

Είπε τέτοιο πράγμα η Ντόρα η μικρή εξευρενήτρια??? Γεια σου ρε Ντόρα, πρόσεχε το μανικιούρ μόνο κρίμα ειναι να το χαλάσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σε δείρει καμιά φορά ο άντρας σου επειδή είχες αντίθετη γνώμη βρε παιδάκι μου, δεν λέω ότι θα τύχει αλλά ΑΝ, να ξέρεις εγώ που είμαι γειτόνισσά σου από τακτ δεν θα πω στην αστυνομία ότι σε δέρνει κάθε μέρα και βγαίνεις μπλε στη λαϊκή. Δεν πιστεύω να ενοχληθείς έτσι?

 

drunk-irish-048.gif

 

Μα την Παναγία θα αιτηθώ στην διαχείρηση να μαζέψει τις πιο πετυχημένες ατάκες από το θέμα και να τις κάνει μπανερ

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

 

Μίλησες για τακτ? Σε ποιόν? Τι πιστεύεις για το περιστατικό και τον εν λόγω κύριο? Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη εαν έχεις ήδη αναφερθεί σχετικά και μου διέφυγε.

 

 

 

Τώρα που το λές… όχι δεν έχω πει την γνώμη μου για το περιστατικό

Λοιπόν πιστεύω πως ήταν ανεκδιήγητη & ανάρμοστη η συμπεριφορά της Κανέλη & Δούρου (σσ: φασιστόμουτρο)… αλλά και απαράδεκτος ο τραμπουκισμός του Κασιδιάρη… Το αμύνθηκα που είπε αργότερα το ακούω βερεσέ!!!

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσύ μπορεί να σφυρίζεις αδιάφορα για τις μπάτσες της όποιας Κανέλλη αλλά αυτός που της τις έριξε είναι βουλευτής κι αύριο μεθαύριο, αυτός και το κόμμα του, θα κληθούν στη βουλή... να συζητήσουν, λύσουν, νομοθετήσουν. Αυτός θα είναι ο τρόπος τους στην όποια διαφωνία? Κι ενώ το χωριό θα καίγεται, αυτοί θα χτενίζονται? Εντάξει, όχι χτενίζονται. Θα κάνουν φάλαγγα στους ελαφρά διαφωνούντες μαζί τους. Δεν σε προβληματίζει αυτό?

 

Ό,τι και να είναι στη Βουλή δεν έχουν -ή μάλλον είχαν- παρά 21 θέσεις. Άρα, ο λόγος τους εκέι μέσα δε θα είναι και από τους πιο ισχυρούς. Επιπλέον, δε το βλέπω να ξαναμπαίνουν στη Βουλή. Αλλά και να ξαναμπούν, δε με απασχολεί. Και θα σου πω το γιατί.... Γιατί είδα τι έκανε και ο 2κομματισμός ή ο 3κομματισμός στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. Η Χ.Α. είναι η απάντηση του αγανακτισμένου ελληνικού λαού στο πολιτικό μας σύστημα. Ας τα λουστούν λοιπόν.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν σε δείρει καμιά φορά ο άντρας σου επειδή είχες αντίθετη γνώμη βρε παιδάκι μου, δεν λέω ότι θα τύχει αλλά ΑΝ, να ξέρεις εγώ που είμαι γειτόνισσά σου από τακτ δεν θα πω στην αστυνομία ότι σε δέρνει κάθε μέρα και βγαίνεις μπλε στη λαϊκή. Δεν πιστεύω να ενοχληθείς έτσι?

 

… ξεκαρδίστηκα

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λές… όχι δεν έχω πει την γνώμη μου για το περιστατικό

Λοιπόν πιστεύω πως ήταν ανεκδιήγητη & ανάρμοστη η συμπεριφορά της Κανέλη & Δούρου (σσ: φασιστόμουτρο)… αλλά και απαράδεκτος ο τραμπουκισμός του Κασιδιάρη… Το αμύνθηκα που είπε αργότερα το ακούω βερεσέ!!!

 

 

Για το "παλιοκουμούνι" που προηγήθηκε του "φασιστόμουτρου";;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα πάντως να αφιερώσουμε όλοι ένα λεπτό για να τιμήσουμε την πρώτη (και παντοτινή στην καρδιά μας) διδάξασα

 

[YOU TUBE]tbW8KV4i9YE[/YOU TUBE]

 

Χαχαχα...που το θυμήθηκες αυτό?

Καλά έχουμε ζήσει μεγάλες στιγμές ως έθνος...τι να πρωτοθυμηθώ, το νεύμα που κάνει την γκόμενα επίσημη ή το χαστούκι?

Να σαι καλά με έκανες και γέλασα...

Αχχχ και να ζούσε η Μαλβίνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πάντως κάποιους που τώρα κόπτονται περί δημοκρατίας, βίας κλπ κλπ ότι σε αντίστοιχη συζήτηση για τον ξυλοδαρμό του Χατζιδάκη (που δεν του έχω και καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια), προέβαλαν επιχειρήματα του στυλ "αφού πήγε να μπει στην πορεία καλά να πάθει", "απέναντι στη βία των πολιτικών μόνο με βία μπορούμε να αντιδράσουμε" κλπ. Πολύ χαίρομαι που προοδεύσαμε ως μυαλά έκτοτε και καταδικάζουμε απερίφραστα κάθε πράξη βίας (όπως συνηθίζουν να λένε και οι πολιτικοί μας σε αντίστοιχα περιστατικά) :)

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να είναι στη Βουλή δεν έχουν -ή μάλλον είχαν- παρά 21 θέσεις. Άρα, ο λόγος τους εκέι μέσα δε θα είναι και από τους πιο ισχυρούς. Επιπλέον, δε το βλέπω να ξαναμπαίνουν στη Βουλή. Αλλά και να ξαναμπούν, δε με απασχολεί. Και θα σου πω το γιατί.... Γιατί είδα τι έκανε και ο 2κομματισμός ή ο 3κομματισμός στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. Η Χ.Α. είναι η απάντηση του αγανακτισμένου ελληνικού λαού στο πολιτικό μας σύστημα. Ας τα λουστούν λοιπόν.

 

Δυστυχως δεν νομιζω οτι ειναι τοσο απλο θαυματακι... εδω χωρις να εχουν μπει στη βουλη ουσιαστικα αλλα εχοντας ενα προσωρινο 7% βλεπεις τι αερα εχουν παρει, και τα περιστατικα βιας απο χρυσαυγιτες δεν ειναι ενα και δυο, ειναι παρα πολλα. (φυσικα οχι μονο απο αυτους, αλλα μιλαμε για ωμη βια και αποπειρες δολοφονιας ανθρωπων, οχι απο τρομοκρατικη οργανωση αλλα απο μελη νομιμου κομματος! το βρισκω πολυ σημαντικο).

Κι εγω δεν θα τολμαγα να του πω επωνυμα την αποψη μου, τους φοβαμαι! Γιαυτο δεν τους θελω, δεν διανοουμαι να φοβαμαι να πω την γνωμη μου! Και για τον ρατσισμο που λετε προς τους φασιστες... προσωπικα ειμαι ''ρατσιστρια'' με τους φασιστες γιατι θεωρω οτι καταπατουν τα δικαιωματα μου. Φοβαμαι να εκφρασω την αποψη μου, να ειμαι ο εαυτος μου, με τα πιστευω μου και τις επιλογες μου, γιατι αν δεν τους ειμαι αρεστη μπορει να φαω ξυλο. Αυτο ειναι παρανομο, ετσι δεν ειναι? Η ψυχολογικη και σωματικη βια ειναι παρανομη και ανηθικη, δεν ειναι? Γιατι θεωρειται λοιπον ρατσισμος η αντιθεση και η απαξιωση μου για τετοιους ανθρωπους?

Δεν ειναι δικαιωμα του φασιστα να θελει να βουλωνει το στομα οποιου διαφωνει μαζι του με απειλες και βια, δεν ειναι δικαιωμα του να επιβαλει τις απολυτες αποψεις του. Αρα δεν τιθεται θεμα ρατσισμου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να προσέχει τι λέει το μέλος??? εδώ δεν ντρέπεσαι εσύ με αυτά που λες οι άλλοι γιατί να ντραπούν??:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

 

Σου θίξαμε και σένα το παλικάρι σου και πρέπει να ντρέπομαι; Εσύ ρίχνεις λάσπη και λες ότι η Δούρου τον προκάλεσε επειδή αναφέρθηκε σε ένα προσωπικό του θέμα, στη δίκη του....Από πότε η δίκη για επίθεση και ληστεία με μαχαίρι ενός βουλευτή είναι μόνο προσωπικό του θέμα και πρέπει να αποσιωπάται; Είσαι τόσο φανατισμένη, κρίμα....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και πολύ άντρας να ούμε!!!!!! έδειρα δύο κουμούνια σε τηλεοπτική εκπομπή, και μετά το έσκασα απο το κτίριο με πολύ τσαμουκά και με ψάχνει η αστυνομία....αύριο θα κάψω ζωντανό έναν πακιστανό και μεθεύριο θα πλακώσω στις μπουνιές όποιον προσβάλλει την ιδεολογία μου...

ΤΙ ΡΕ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!? με νομιμοποιήσατε!!!!!

πηδάω και δέρνω

9Yokp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και για όσους ακόμα έχουν αμφιβολίες για το τι πρεσβεύει το κόμμα του "παλικαριού"

Σοκ προκαλούν οι δηλώσεις του Γ.Γ. της Χρυσής Αυγής Νίκου Μιχαλολιάκου στην ομιλία που παραχώρησε την Τετάρτη στον Ασπρόπυργο, στις οποίες διεμήνυσε με στόμφο ότι «επί Γεωργίου Παπαδόπουλου και επταετίας η Ελλάδα ευημερούσε».

 

Ο κ. Μιχαλολιάκος δεν αρκέστηκε μόνο σε αυτή τη φράση και προχώρησε ένα βήμα παραπάνω λέγοντας: «Για να είμαι ειλικρινής, η χώρα αυτή ποτέ δεν κατάφερε κάτι σωστό μέσα από τις εκλογές».

 

πήγη zougla.gr

 

Και προσθέτω εγώ, ότι η Ελλάδα ευημερούσε και οι Έλληνες κάνανε και δωρέαν διακοπές στα νησιά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον τρόπο που "συζητάνε" δημοκρατικότατα για τις ιδέες τους

 

Επεισόδιο με πρωταγωνιστές μέλη της Χρυσής Αυγής σημειώθηκε σήμερα το απόγευμα στην Πάντειο Σχολή και έξω από το κτήριο που στεγάζεται το Πανεπιστήμιο.

 

Κατά τη διάρκεια εκδήλωσης στο Πανεπιστήμιο για τον Επαναστατικό Αγώνα, χρυσαυγίτες, περίπου στις 19:00 εισέβαλαν σε αυτό με κράνη και ρόπαλα και τη διέκοψαν.

 

Εν συνεχεία εξήλθαν του κτηρίου και στην υπόγεια διάβαση της Συγγρού κυνήγησαν μικροπωλητές, τους χτύπησαν και στη συνέχεια τράπηκαν σε φυγή. Σύμφωνα με πληροφορίες υπάρχουν τρεις τραυματισμοί.

 

ΠΗΓΉ zougla.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...