Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

Το "παλικάρι" ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΑ. Είναι σοβαρά άρρωστος ψυχολογικά............έχει τέτοιο μένος μέσα του που ειλικρινά πιστεύω ότι πρέπει να τον κλείσουν κάπου και να ακολουθήσει κάποια φαρμακευτική αγωγή.

Δεν υπερβαίνει απλώς τα όρια..........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ.

 

Φανταστείτε τι θα τραβαει η γυναικα του αν της αρπάξει το φαϊ... ή αν το πουκάμισο δεν είναι καλά σιδερωμενο :rolleyes:

Τέλος πάντων, το μόνο που έχω να πω στα σοβαρά για τον νταη τον Κασιδιάρη και τους ομοίους του είναι πως κανονικά θα έπρεπε να βγάλουν τα παντελόνια τους και να βάλουν φουστανάκια :twisted:

Αλλά με ένα 7% που τους στήριξε καλά (μας) κάνουν :evil::evil::evil:

 

Ελπίζω και το 7% να καταλήξει σε αυτο το συμπέρασμα

Το θέμα του είναι πιο επικίνδυνο απ'όσο είχα εκτιμήσει αρχικώς (εγώ προσωπικά).

 

Ως άτομο υπερβολικά οξύθυμο και νευρικό (όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν τι λέω)

Και όσοι δεν σε ξέρουμε πάλι καταλαβαινουμε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και δεν πρέπει να το αρνηθούμε!Αλλά να είμαστε αντικειμενικοί!Το ότι είναι πιο λάθος ο Κασιδιάρης δεν σημαίνει ότι δεν είναι λάθος -αν και πολύ λιγότερο- η Κανέλλη!

 

με λιγα λογια-δεν υπαρχει δικαιολογια. αντρας-γυναικες, δημοσια προσωπα , δημοσια προβολη.

και ειναι μονο η αρχη της βιας. δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Είδα πιο προσεχτικά το βιντεο.

 

Σαν άτομο εξαιρετικά νευρικό και οξύθυμο που όταν βγω εκτός εαυτού δεν χαμπαριάζω Χριστό, έχω να πω ότι:

 

Το "παλικάρι" ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΑ. Είναι σοβαρά άρρωστος ψυχολογικά............έχει τέτοιο μένος μέσα του που ειλικρινά πιστεύω ότι πρέπει να τον κλείσουν κάπου και να ακολουθήσει κάποια φαρμακευτική αγωγή.

Δεν υπερβαίνει απλώς τα όρια..........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ.

 

 

Ως άτομο υπερβολικά οξύθυμο και νευρικό (όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν τι λέω),έχοντας δηλαδή γνώση εκ των έσω στο τι συμβαίνει σε ανθρώπους με νεύρα...... και βλέποντας τον τόνο της φωνής και τις κινήσεις του Κασιδιάρη, τείνω να συμφωνήσω απόλυτα με τον Σούρα ( όσο ρεντίκολος και να'ναι και αυτός).

 

Δεν έχουμε να κάνουμε μόνο με φασισμό γιατί κι αυτό θέλει μια κάποια "οργάνωση" και "μυαλό".

Οι κάθε Κασιδιάρηδες είναι άκρως πιο επικίνδυνοι από τους φασίστες.

 

Το θέμα του είναι πιο επικίνδυνο απ'όσο είχα εκτιμήσει αρχικώς (εγώ προσωπικά).

 

Είδα κι εγώ προσεκτικά το βίντεο και η δική μου εκτίμηση είναι ότι δεν είναι άρρωστος ψυχολογικά ο τύπος αλλά ότι έπραξε ό,τι έπραξε "πουλώντας" αυτό που πρεσβέβει η χ.α. και που επιθυμούν οι ψηφοφόροι της.

 

Οι ψηφοφοροι της χ.α. επικροτούν και επιζητούν αυτή τη συμπεριφορά του ψευτοπαληκαρά κάφρου και ήδη είναι πολύ ικανοποιημένοι από το μάτσο παληκάρι τους που επιτίθεται σε γυναίκες. Πολλοί από τους ανθρώπους που μίλησα και σχολίασα το γεγονός μου είπαν ότι το ευχαριστήθηκαν και μάλιστα εξέφρασαν και επιθυμία για το ποιους άλλους θα επιθυμούσαν να χτυπήσει εν συνεχεία ο ίδιος. Επίσης κάποιοι μου ανέφεραν με θαυμασμό το ότι ο τύπος έσπασε την πόρτα του δωματίου που τον είχαν κλειδώσει για να αποφύγει τη σύλληψη.

 

Η αίσθηση που αποκόμισα είναι ότι η χ.α. αυτό "πουλάει" και το επιτελείο της είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένο σήμερα γιατί οι δουλειές πήγαν καλά.

 

Αυτή η διαπίστωση για μένα είναι πολύ χειρότερη από το να είναι απλά psycho ο τύπος.

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου επισημάνθηκε παραπάνω, άλλο το να πετάς ένα χαρτί / τετράδιο στον άλλον κι άλλο να τον χαστουκίζεις.

Δεν του πέταξε μόνο τα χαρτια κατάμουτρα...

Του είπε και "φύγε από δω ΡΕ" :shock::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γράφονται και λέγονται τόσα τις τελευταίες ώρες που εκπλήσσομαι.

Καταρχήν, να ξεκαθαρίσω πως δεν ασπάζομαι οποιαδήποτε μορφή βίας (λεκτική, ψυχολογική, σωματική). Δεν είμαι Χ.Α., δε με αντιπροσωπεύει. Αλλά όποιος και να είναι ταγμένος στη Χ.Α. γούστο του αφού ζούμε σε μια ''Δημοκρατική'' -λέμε τώρα- κοινωνία.

 

Πραγματικά τί μας εκπλήσσει και ακούγονται τα εξ αμάξης;;;

Είναι το πρώτο περιστατικό βίας στην ελληνική κοινωνία;

Ξεχάσαμε τον Αλέξη;

Ξεχάσαμε τη Μαρφίν;

Ξεχάσαμε τη τριαντακονταετή φούσκα που μας ανάγκασαν να ζούμε;

Ξεχάσαμε τη Τρόϊκα;

Ξεχάσαμε το Μνημόνιο;

Ξεχάσαμε την ανεργία;

Ξεχάσαμε την οποιαδήποτε καταπάτηση κάθε δικαιώματός μας; Είτε ατομικό, είτε κοινωνικό, είτε πολιτικό;

Όοοοοοοολα αυτά δεν είναι απόδειξη ΒΙΑΣ και μας πείραξε το χαστούκι στη Κανέλλη και το μπουγέλο στη Δούρου; Μας πείραξε ποιός είπε πρώτος φασίστα και ποιός σήκωσε απειλητικά την εφημερίδα εναντίον άλλου;

 

Είμαστε σοβαροί;;;;;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που κάνετε… (μη μου πείτε τι μας νοιάζει αν σου αρέσει η όχι)

 

Μιλάτε για έναν άνθρωπο με πολύ άσχημα λόγια ‘’Δεν είναι στα καλά του…είναι σοβαρά άρρωστος ψυχολογικά… φασίστας… μπαμπουίνος κτλ κτλ’’ και το κακό είναι ότι δεν μπορεί να απαντήσει

 

Το παλικάρι έχει λογαριασμό και στο fb και στο twitter μπείτε και πείτε τα… να μπορεί να πει κ αυτός την άποψη του…

 

Αν όλα αυτά τα λέγατε για κάποιον/α από εδώ μέσα… που είναι και με ψευδώνυμο θα είχε γίνει ο τρελός χαμός…

 

Ας προσέχουμε λιγάκι γιατί δεν ξέρουμε και ποιος διαβάζει

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που κάνετε… (μη μου πείτε τι μας νοιάζει αν σου αρέσει η όχι)

 

Μιλάτε για έναν άνθρωπο με πολύ άσχημα λόγια ʽʼΔεν είναι στα καλά του…είναι σοβαρά άρρωστος ψυχολογικά… φασίστας… μπαμπουίνος κτλ κτλʼʼ και το κακό είναι ότι δεν μπορεί να απαντήσει

 

Το παλικάρι έχει λογαριασμό και στο fb και στο twitter μπείτε και πείτε τα… να μπορεί να πει κ αυτός την άποψη του…

 

Αν όλα αυτά τα λέγατε για κάποιον/α από εδώ μέσα… που είναι και με ψευδώνυμο θα είχε γίνει ο τρελός χαμός…

 

Ας προσέχουμε λιγάκι γιατί δεν ξέρουμε και ποιος διαβάζει

 

 

Ο λαγαριασμός του στο FB καταργήθηκε από το μεσημέρι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που κάνετε… (μη μου πείτε τι μας νοιάζει αν σου αρέσει η όχι)

 

Μιλάτε για έναν άνθρωπο με πολύ άσχημα λόγια ʽʼΔεν είναι στα καλά του…είναι σοβαρά άρρωστος ψυχολογικά… φασίστας… μπαμπουίνος κτλ κτλʼʼ και το κακό είναι ότι δεν μπορεί να απαντήσει

 

Το παλικάρι έχει λογαριασμό και στο fb και στο twitter μπείτε και πείτε τα… να μπορεί να πει κ αυτός την άποψη του…

 

Αν όλα αυτά τα λέγατε για κάποιον/α από εδώ μέσα… που είναι και με ψευδώνυμο θα είχε γίνει ο τρελός χαμός…

 

Ας προσέχουμε λιγάκι γιατί δεν ξέρουμε και ποιος διαβάζει

 

 

 

Το παλικάρι σου είναι ο ορισμός του φασίστα και εσύ θα πρέπει να προσέχεις και να ντρέπεσαι για αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βέβαια, η λέξη "παλικάρι" εμπεριέχει ήθος, γενναιότητα, λεβεντιά.....

 

Να ονομάζεις "παλικάρι" κάποιον που στρέφεται στη βία είναι προσβολή για τα πραγματικά παλικάρια!

Link to comment
Share on other sites

Goblin, εγώ προσωπικά δεν θα έμπαινα ποτέ στο facebook ούτε στο twitter, στα οποία εμφανίζεται το πραγματικό μου όνομα για να απαντήσω στο εν λόγω "παλικάρι" γιατί φοβάμαι.

 

Κατάλαβες;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα έγιναν δύο περιστατικά..Το ένα είναι τα γνωστά ρεζιλίκια των καραγκιοζοπολιτικών τα οποία μόνο αδιάφορη μπορεί να με αφήσουν.Περαστικά τους...Σε όλους!!!

Το άλλο γεγονός είναι η αυτοδικία στην Παιανία...Μπήκε στο σπίτι ο ληστής τον έφαγε λάχανο ο ιδιοκτήτης.Σαν γεγονός το θεωρώ πιο σημαντικό...το οποίο πηγάζει και αυτό από το κοινωνικοπολιτικό μπάχαλο που επικρατεί.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγιναν δύο περιστατικά..Το ένα είναι τα γνωστά ρεζιλίκια των καραγκιοζοπολιτικών τα οποία μόνο αδιάφορη μπορεί να με αφήσουν.Περαστικά τους...Σε όλους!!!

Το άλλο γεγονός είναι η αυτοδικία στην Παιανία...Μπήκε στο σπίτι ο ληστής τον έφαγε λάχανο ο ιδιοκτήτης.Σαν γεγονός το θεωρώ πιο σημαντικό...το οποίο πηγάζει και αυτό από το κοινωνικοπολιτικό μπάχαλο που επικρατεί.

Άει γειά σου!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η κοινωνία που θέλουμε οι περισσότεροι είναι εκείνη που μπορείς να πεις ότι κατι δεν σου αρέσει με ονοματεπώνυμο, και να μην νιώθεις ανασφάλεια.

 

Η κοινωνία που επιθυμεί το «παλικάρι» (πίθηκος) είναι η κοινωνία που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να πείς ότι κάτι δεν σου αρέσει χωρίς να νιώθεις ανασφάλεια.

 

Προφανώς όσοι λένε «καλά της έκανε» δεν τις έχουν φάει από κάποιον χύμα. Δεν χρειάζεται να τις φας από κάποιον για να πεις ότι δε σου αρέσει, αλλά προφανώς πρέπει να τις έχεις φάει για να πεις ότι σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο αυτό που λες γιατί εδώ είμαστε πίσω από ένα ψευδώνυμο… Το μέλος marandnik είπε ότι φοβάται να μιλήσει με ονοματεπώνυμο κατά του Κασιδιάρη άλλοι μπορεί να φοβούνται να μιλήσουν με ονοματεπώνυμο υπέρ του… Ο ρατσισμός του ρατσιστή…

Κατάλαβες τι θέλω να πω?

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

 

Μιλάτε για έναν άνθρωπο με πολύ άσχημα λόγια ʽʼΔεν είναι στα καλά του…είναι σοβαρά άρρωστος ψυχολογικά… φασίστας… μπαμπουίνος κτλ κτλʼʼ και το κακό είναι ότι δεν μπορεί να απαντήσει

 

 

Εδώ δεν μπορεί να απαντήσει σε όλα τα κανάλια που φασίστα τον ανεβάζουν, φασίστα τον κατεβάζουν. Και το άλλο (my favourite) "To αυγό του φιδιού"!!!

ΟΙ κατηγορίες που του χώνουμε εδώ μέσα τον μαράνανε.:)

 

By the way ας μην κρύβεται από το αυτόφωρο και ας βγει να μας απαντήσει

 

Ασε μας ρε goblin.

 

Κάνε τα παράπονά σου στη διαχείρηση να μας μπανάρει για παραβίαση κανονισμών.

Ουπς ξέχασα!!! Ο κασιδιάρης δεν είμαι μέλος εδώ οπότε δεν καταφερόμαστε άσχημα εναντίον άλλου μέλους.

 

Ή μήπως είναι μέλος και δεν τον ξέρουμε???:lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

.......

Το παλικάρι έχει λογαριασμό και στο fb και στο twitter μπείτε και πείτε τα… να μπορεί να πει κ αυτός την άποψη του…

 

Αν όλα αυτά τα λέγατε για κάποιον/α από εδώ μέσα… που είναι και με ψευδώνυμο θα είχε γίνει ο τρελός χαμός…

 

Ας προσέχουμε λιγάκι γιατί δεν ξέρουμε και ποιος διαβάζει

 

 

Μπρρρρ... έτσι που μας τα λες τόσο τρομακτικά, φοβήθηκα !!!

Μην του τα πεις όμως και έρθει και τα κάνει και εδώ όλα λαμπόγιαλο!!!

σσσσ, μεταξύ μας είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο αυτό που λες γιατί εδώ είμαστε πίσω από ένα ψευδώνυμο… Το μέλος marandnik είπε ότι φοβάται να μιλήσει με ονοματεπώνυμο κατά του Κασιδιάρη άλλοι μπορεί να φοβούνται να μιλήσουν με ονοματεπώνυμο υπέρ του… Ο ρατσισμός του ρατσιστή…

Κατάλαβες τι θέλω να πω?

 

 

Goblin, είναι άλλη η βαρύτητα του να κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα η δική σου και της οικογένειάς σου και άλλο του να σε κακοχαρακτηρίσουν.

 

Προσωπικά δεν βρήκα κάτι το ρατσιστικό σε όλη τη φάση αλλά το φασιστικό. Δεν θα μιλούσα δηλαδή για τον ρατσισμό του ρατσιστή, ήταν προφανέστατα ο φασισμός του φασίστα.

 

Αν τώρα το να απαντά κάποιος σε φραστική αντιπαράθεση με ωμή βία και να φέρνει ως αποτέλεσμα το να τον κακοχαρακτηρίσουν κάποιοι θεωρείται ρατσισμός, θα ήθελα πολύ να ακούσω την δική σου άποψη για τον ορισμό της λέξης ρατσισμός.

 

Ειλικρινά, θα ήθελα να μου αναφέρεις πού ακριβώς εντοπίζεις τον "ρατσισμό" στο σκηνικό αυτό.

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μπορεί να απαντήσει σε όλα τα κανάλια που φασίστα τον ανεβάζουν, φασίστα τον κατεβάζουν. Και το άλλο (my favourite) "To αυγό του φιδιού"!!!

ΟΙ κατηγορίες που του χώνουμε εδώ μέσα τον μαράνανε.:)

 

By the way ας μην κρύβεται από το αυτόφωρο και ας βγει να μας απαντήσει

 

Ασε μας ρε goblin.

 

Κάνε τα παράπονά σου στη διαχείρηση να μας μπανάρει για παραβίαση κανονισμών.

Ουπς ξέχασα!!! Ο κασιδιάρης δεν είμαι μέλος εδώ οπότε δεν καταφερόμαστε άσχημα εναντίον άλλου μέλους.

 

Ή μήπως είναι μέλος και δεν τον ξέρουμε???:lol:

 

Να δω Κασιδιάρη να σχολιάζει σε θέματα περί θηλασμού και παιδιών Αϊνστάιν και τί στον κόσμο :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που κάνετε… (μη μου πείτε τι μας νοιάζει αν σου αρέσει η όχι)

 

Μιλάτε για έναν άνθρωπο με πολύ άσχημα λόγια ʽʼΔεν είναι στα καλά του…είναι σοβαρά άρρωστος ψυχολογικά… φασίστας… μπαμπουίνος κτλ κτλʼʼ και το κακό είναι ότι δεν μπορεί να απαντήσει

 

Το παλικάρι έχει λογαριασμό και στο fb και στο twitter μπείτε και πείτε τα… να μπορεί να πει κ αυτός την άποψη του…

 

Αν όλα αυτά τα λέγατε για κάποιον/α από εδώ μέσα… που είναι και με ψευδώνυμο θα είχε γίνει ο τρελός χαμός…

 

Ας προσέχουμε λιγάκι γιατί δεν ξέρουμε και ποιος διαβάζει

Πρώτα απ' όλα, να ρωτήσω : Ποιός μπορεί να μας διαβάζει εδώ, πως μπορεί να μας βρει και τι μπορεί να μας κάνει?? Πρέπει να ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ?

 

 

Δεύτερον, Goblin δεν υπάρχει κάποια αδικία στη κριτική μας. Τα ΔΗΜΟΣΙΑ πρόσωπα κρίνονται από τους πάντες και παντού και δεν χρειάζεται να παρίστανται (και πρακτικά αδύνατον) για να υπερασπίσουν τον εαυτό τους.

 

Είδα κι εγώ προσεκτικά το βίντεο και η δική μου εκτίμηση είναι ότι δεν είναι άρρωστος ψυχολογικά ο τύπος αλλά ότι έπραξε ό,τι έπραξε "πουλώντας" αυτό που πρεσβέβει η χ.α. και που επιθυμούν οι ψηφοφόροι της.

 

Οι ψηφοφοροι της χ.α. επικροτούν και επιζητούν αυτή τη συμπεριφορά του ψευτοπαληκαρά κάφρου και ήδη είναι πολύ ικανοποιημένοι από το μάτσο παληκάρι τους που επιτίθεται σε γυναίκες. Πολλοί από τους ανθρώπους που μίλησα και σχολίασα το γεγονός μου είπαν ότι το ευχαριστήθηκαν και μάλιστα εξέφρασαν και επιθυμία για το ποιους άλλους θα επιθυμούσαν να χτυπήσει εν συνεχεία ο ίδιος. Επίσης κάποιοι μου ανέφεραν με θαυμασμό το ότι ο τύπος έσπασε την πόρτα του δωματίου που τον είχαν κλειδώσει για να αποφύγει τη σύλληψη.

 

Η αίσθηση που αποκόμισα είναι ότι η χ.α. αυτό "πουλάει" και το επιτελείο της είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένο σήμερα γιατί οι δουλειές πήγαν καλά.

 

Αυτή η διαπίστωση για μένα είναι πολύ χειρότερη από το να είναι απλά psycho ο τύπος.

Πολύ ωραίο μήνυμα. Συμφωνώ.

 

αν οντως συμβαινει αυτο, αν δηλαδη η κοινη γνωμη τασσεται υπερ της βιας τοτε θα πρεπει να προβληματιστουμε διπλα για το οριακο σημειο στο οποιο εχει φτασει η κοινωνια μας.

μπορει δηλαδη η κανελη να θεωρειται εριστικη και ισως και χυδαια απο μερικους αλλα δε μπορει να θεωρουμε σαν λυση να της βουλωσουμε το στομα με μπουνιες. ας μη ξεχναμε πως καλως η κακως δε της διδεται ο λογος τυχαια, εκπροσωπει και μια μεριδα του ελληνικου λαου.

 

Δηλαδή αν κάποιος μας ειρωνευτεί ή μας προσβάλλει ή πει κάτι που δεν μας αρέσει, δικαιολογούμαστε να λάβουμε μέτρα; Αν κρατάμε ένα ποτήρι νερό να του το πετάξουμε στα μούτρα, αν κρατάμε ομπρέλα να του τη φέρουμε στο κεφάλι, αν κρατάμε μαχαίρι να τον μαχαιρώσουμε;

 

Προσέξτε κορίτσια τι πρεσβεύετε. Μεθαύριο μπορεί ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙ να ειρωνευτεί κάποιον ή να τον προσβάλλει. Να εύχεστε αυτός ο κάποιος να μην κρατάει στο χέρι πιστόλι...

Αυτά λέω από το μεσημέρι κορίτσια αλλά απάντηση δεν έχω λάβει. Μόνο κάτι ερωτήσεις τύπου "τι πιστεύεις για τον Γκλέτσο και τον κάθε Γκλεγκλέτσο". Το θέμα μου είναι το σημερινό επεισόδειο και το τι σηματοδοτεί κι όχι οι εν δυνάμει τσαμπουκάδες και τα λεβεντόλογα του όποιου που μπορούν να μεταφραστούν ποικιλοτρόπως... ΑΛΛΑ το περιστατικό του ξυλοδαρμού που σηκώνει μόνο μία ερμηνεία.

 

Γράφονται και λέγονται τόσα τις τελευταίες ώρες που εκπλήσσομαι.

Καταρχήν, να ξεκαθαρίσω πως δεν ασπάζομαι οποιαδήποτε μορφή βίας (λεκτική, ψυχολογική, σωματική). Δεν είμαι Χ.Α., δε με αντιπροσωπεύει. Αλλά όποιος και να είναι ταγμένος στη Χ.Α. γούστο του αφού ζούμε σε μια ''Δημοκρατική'' -λέμε τώρα- κοινωνία.

 

Πραγματικά τί μας εκπλήσσει και ακούγονται τα εξ αμάξης;;;

Είναι το πρώτο περιστατικό βίας στην ελληνική κοινωνία;

Ξεχάσαμε τον Αλέξη;

Ξεχάσαμε τη Μαρφίν;

Ξεχάσαμε τη τριαντακονταετή φούσκα που μας ανάγκασαν να ζούμε;

Ξεχάσαμε τη Τρόϊκα;

Ξεχάσαμε το Μνημόνιο;

Ξεχάσαμε την ανεργία;

Ξεχάσαμε την οποιαδήποτε καταπάτηση κάθε δικαιώματός μας; Είτε ατομικό, είτε κοινωνικό, είτε πολιτικό;

Όοοοοοοολα αυτά δεν είναι απόδειξη ΒΙΑΣ και μας πείραξε το χαστούκι στη Κανέλλη και το μπουγέλο στη Δούρου; Μας πείραξε ποιός είπε πρώτος φασίστα και ποιός σήκωσε απειλητικά την εφημερίδα εναντίον άλλου;

 

Είμαστε σοβαροί;;;;;;;

Όχι δεν είναι το μόνο περιστατικό βίας. Είναι αυτά που αναφέρεις κι άλλα πάρα πολλά! π.χ. Είναι τα 100 ευρώ που έδωσα για φάρμακα προχθές αφού οι φαρμακοποιοί δεν εκτελούν συνταγές (για τους γνωστούς λόγους) ενώ εγώ πληρώνω κανονικά τις εισφορές μου και τους φόρους μου από την πρώτη στιγμή που δούλεψα. Έπιασα το πιο ελαφρύ, έτσι...? Αυτά τα έχουμε συζητήσει πολλές φορές και πολύ ευχαρίστως να τα ξανασυζητήσουμε αλλά το σημερινό περιστατικό και κυρίως την σημαιολογία του ΔΕΝ θα τα υποβιβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...