Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

Για τον Αποστόλη όμως που είπε ό,τι είπε λένε μπράβο!Άρα ξεχωρίζουμε το ξύλο βάσει της ιδελογίας...Γιατί είδες κανένα δημοσιογράφο να σκίζει τα καλσόν του για τον ξυλοδαρμό κατά 3 νομίζω βουλευτών της Χρυσής Αυγής ή να το καταδικάζει; Βγήκε κανένα κόμμα να μιλήσει γι'αυτά τα περιστατικά;Μόνο να μας πρήζουν για τα γιαουρτώματα ξέρουν -εκεί καταδίκασαν όλοι τη βία της Αγελαδίτσας!!!

 

Έκατσε βουλευτής της ΧΑ να φάει ξύλο????????

:lol::lol::lol::lol:

Πότε?

Και δεν το ανταπέδωσε??????????

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για τον Αποστόλη όμως που είπε ό,τι είπε λένε μπράβο!Άρα ξεχωρίζουμε το ξύλο βάσει της ιδελογίας...Γιατί είδες κανένα δημοσιογράφο να σκίζει τα καλσόν του για τον ξυλοδαρμό κατά 3 νομίζω βουλευτών της Χρυσής Αυγής ή να το καταδικάζει; Βγήκε κανένα κόμμα να μιλήσει γι'αυτά τα περιστατικά;Μόνο να μας πρήζουν για τα γιαουρτώματα ξέρουν -εκεί καταδίκασαν όλοι τη βία της Αγελαδίτσας!!!

 

Και το Ζωές που Λιώνουν είναι θρίλερ, άστα!Τι να κάνω, άντρα έχω δίπλα μου, σκληρά έργα θέλει να βλέπει. Με την αδερφή μου βλέπω Κάθριν Χέιλ!:-D

 

Είναι από ποια πλευρά το βλέπεις δεν το έχεις καταλάβει ακόμη? από την μία είναι οι Δημοκράτες (βλέπε Λαλιώτη που κυκλοφορεί ακόμη ελεύθερος και δεν έχει αυταπάγγελτα επέμβει ο εισαγγελέας για ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ κατά της Ελλάδος) και από την άλλη είναι οι φασίστες Χ.Α. που κάνουν νταντά και να σου οι εισαγγελείς και σύσσωμη η αστυνομία... που να με βιάσουν και να με σκοτώσουν θα κάνουν 8 ώρες να φτάσουν, στον ΑΝΤΕΝΝΑ εκεί απέξω ήταν στημένοι???? όσες φορές και να πεις ότι δεν συμφωνείς με αυτά που κάνει η Χ.Α. δεν νομίζω ότι θα το καταλάβει κανείς.. σε πολλά μέλη δυστυχώς ισχύει πως άμα δεν συμφωνείς μαζί τους είσαι στο άλλο άκρο.. τελεία και παύλα...

Link to comment
Share on other sites

Έκατσε βουλευτής της ΧΑ να φάει ξύλο????????

:lol::lol::lol::lol:

Πότε?

Και δεν το ανταπέδωσε??????????

 

Αν μιλάει για την Πάτρα το Χριστινάκι ναι βουλευτής ήταν και μεγάλης ηλικίας (στους άντρες επιτρέπεται να λέμε ηλικία) ... πως να το μάθεις χρυσή μου? αυτά δεν παίζονται στα κανάλια της πρωτευούσης....

Link to comment
Share on other sites

 

Και βέβαια δεν έπρεπε να ανταποδώσει είτε είναι γυναίκα είτε όχι. Και το λέω αυτό γιατί δεν γίνεται να είμαστε ίσες όταν μας συμφέρει αλλά όταν ανοίγουμε το στόμα μας και πετάμε ό,τι πιο προκλητικό ξαφνικά κρυβόμαστε πίσω από τη γυναικεία μας φύση...Ή είμαστε ίσες (και στο βρισίδι και στο ξύλο και σε όλα) ή όχι!Γι'αυτό λέω ότι τον προκάλεσε και ξαναλέω για 100ή φορά ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά και όχι βίαια....

 

 

κοίτα δεν ξέρω γιατί επιμένεις σε αυτή τη θεωρία καλώς ή κακώς η εικόνα υπάρχει και δεν μπορεί να παραποιηθεί... Δεν τον προκάλεσε (δεν μίλαγε καν η Δούρου μίλαγε εκείνη την ώρα)και αυτό είναι δεδομένο.....ήδη είχε ξεκινήσει το επεισόδιο αφού έριξε το ποτήρι στην κ. Δούρου, την έβρισε και σηκώθηκε αφού εκείνος ήταν όρθιος και προσπαθούσε να βγάλει το μικρόφωνο για να στραφεί εναντίον της Δούρου....

 

δεν ξέρω αν το κάνεις συνειδητά ή ασυνείδητα αλλά αναπαράγεις τις δικαιολογίες της χρυσής αυγής όπως τις έγραψε στην ανακοίνωση της....

 

και γιατί εξαφανίστηκε;;; η Κανέλλη είναι διαθέσιμη ας ζητήσει να τη συλλάβουν και να της υποβάλλει μήνυση.....

Link to comment
Share on other sites

Έκατσε βουλευτής της ΧΑ να φάει ξύλο????????

:lol::lol::lol::lol:

Πότε?

Και δεν το ανταπέδωσε??????????

 

http://news4u-net.blogspot.gr/2012/05/blog-post_5474.html#.T9CXLbAtiwc

 

Πώς να ανταποδώσει, 30 άτομα τον βαράγανε!

 

Το έδειξαν όλες οι πρωινές εκπομπές εκείνη τη μέρα μέχρι τις 7.45 περίπου, μετά σαν να μην έγινε ποτέ!!!!

 

Για τους υπόλοιπους δεν έχω πρόχειρο λινκ...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια εννοειται πως ολοι καταδικαζουν την βια αλλα ειναι διαφορετικο να δεχτει επιθεση ενας βουλευτης απο αγνωστους και αλλο απο εναν βουλευτη ζωντανα σε τηλεοπτικη εκπομπη.

Η βια ειναι βια, απο οποιον και αν προερχεται, και ειναι παντα κατακριτεα. Αλλα ο συγκεκριμενος ανθρωπος ζηταει την ψηφο μας! Υποστηριζει την υπεροχη της Ελληνικης φυλης, την επαναφορα της αληθινης δημοκρατιας με προτυπο την αρχαια Ελλαδα και την ιδια ωρα δεν μπορει να συγκρατησει τα νευρα του και αρχιζει να παιζει ξυλο με γυναικες, μεγαλυτερους του, καμεραμεν κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Γίναμε και ρεντίκολο και στο εξωτερικό (πολύ που με νοιάζει δηλαδή)

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=144399&catid=9

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι μπορεί να είμαι απόλυτη στις θέσεις μου και καθόλου διαλλακτική, αλλά δεν σε βρίζω......αν δεν με βρίσεις πρώτη.

Μπορείς να μου πεις ότι θες, μη φοβάσει , δεν θα σε βαρέσω:lol::lol:

 

Ούτε θέλω να συμφωνήσεις απόλυτα μαζί μου.

 

Να μου απαντήσεις εδώ θέλω

 

 

 

Ειπες ότι δεν αυτοπροσδιορίζονται ως φασίστες και σου έδωσα παραδείγματα από την δράση και τα λόγια τους τα οποία αποδυκνείουν περίτρανα το φασισμό τους.

 

Έχεις κανένα σχόλια επ'αυτού? ( κι άσε με εμένα να είμαι απόλυτη και αδιάλλακτη).:D

 

Επίσης ο κόσμος θέλε να πέσει ξύλο στη Βουλή από αγανάκτηση γιατί δεν έχει να φάει και δεν μπορεί να μπει ο ίδιος να το ρίξει.

Όχι γιατί στ'αληθεια είναι υπερ της Χρυσής Αυγής.

 

Βασικά αυτό δεν είναι σβάστικα, είναι μαίανδρος, το έχει εξηγήσει ο ίδιος στον Γιώργο Τράγκα και αναγκάστηκε να το παραδεχθεί!Μπορείς να το βρεις στο youtube...

 

Επίσης, δεν απαντάω γιατί με βάζεις έτσι σε μια θέση υπεράσπισης της Χρυσής Αυγής λες και τους εκπροσωπώ...Να τους εκπροσωπούσα, ευχαρίστως να καθόμουν να απαντήσω σε κάθε σου απορία σχετικά με αυτούς λες και μου παίρνεις συνέντευξη...Τώρα γιατί;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Ρώτα τους ίδιους, μπες στο σάιτ τους, ξέρω εγώ, κάνε την έρευνα σου....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Γίναμε και ρεντίκολο και στο εξωτερικό (πολύ που με νοιάζει δηλαδή)

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=144399&catid=9

 

αυτό περιμέναμε για να γίνουμε ρεντίκολο καθότι μας έχουν και σε πολύ υπόληψη έξω :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν δεν καταδικάζεις το φασισμός εισαι φασιστας πως να το κάνουμε τωρα ;;;

 

αν δεν καταδικάζεις τις αποψεις θέσεις και δράσεις της χα

ή συμφωνείς μαζι τους (α)

ή δεν τις ξέρεις (τις θέσεις) (β)

ή σου ειναι ουδετερες (γ)

 

......

 

αν (α) εισαι φασιστας

αν (β) είσαι αμαθης ή και ημιμαθής

αν (γ) εισαι κρυφοφασίστας

 

απλό τώρα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι από ποια πλευρά το βλέπεις δεν το έχεις καταλάβει ακόμη? από την μία είναι οι Δημοκράτες (βλέπε Λαλιώτη που κυκλοφορεί ακόμη ελεύθερος και δεν έχει αυταπάγγελτα επέμβει ο εισαγγελέας για ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ κατά της Ελλάδος) και από την άλλη είναι οι φασίστες Χ.Α. που κάνουν νταντά και να σου οι εισαγγελείς και σύσσωμη η αστυνομία... που να με βιάσουν και να με σκοτώσουν θα κάνουν 8 ώρες να φτάσουν, στον ΑΝΤΕΝΝΑ εκεί απέξω ήταν στημένοι???? όσες φορές και να πεις ότι δεν συμφωνείς με αυτά που κάνει η Χ.Α. δεν νομίζω ότι θα το καταλάβει κανείς.. σε πολλά μέλη δυστυχώς ισχύει πως άμα δεν συμφωνείς μαζί τους είσαι στο άλλο άκρο.. τελεία και παύλα...

 

Γιατί στις διαδηλώσεις που βαράγανε τα ΜΑΤ τα γυναικόπαιδα και τους ηλικιωμένους οι εισαγγελείς δεν παρανέβησαν και τώρα τσουπ αμέσως....Όχι ότι δεν έπρεπε, αλλά να μην θεοποιούμε τους υπόλοιπους επειδή κάποιοι είναι χειρότεροι από αυτούς!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

http://news4u-net.blogspot.gr/2012/05/blog-post_5474.html#.T9CXLbAtiwc

 

Πώς να ανταποδώσει, 30 άτομα τον βαράγανε!

 

Το έδειξαν όλες οι πρωινές εκπομπές εκείνη τη μέρα μέχρι τις 7.45 περίπου, μετά σαν να μην έγινε ποτέ!!!!

 

Για τους υπόλοιπους δεν έχω πρόχειρο λινκ...

 

Δεν έχει ίδια βαρύτητα το περιστατικό ρε συ Χριστινάκι, δεν έγινε από εκπρόσωπο κόμματος σε βουλευτή όπως στην περίπτωση του Κασιδιάρη.

 

Και τη Κανέλλη την έχουν γιαουρτώσει και επιτεθεί ανώνυμοι και στο ντούκου πέρασε.

Και σε άλλους βουλευτές το ίδιο.

 

 

και οκ θα συμφωνήσω ότι τα ΜΜΕ είναι προκατειλημμένα ενάντια στην ΧΑ, αλλά όχι χωρίς λόγο απ΄ότι βλέπεις.

 

Να ξεκινήσουμε από το ΕΓΕΡΘΗΤΩ μήπως?

 

Πήγαινε εσύ στη δουλειά σου κι αν κα'νας από κει μέσα σου φωνάξει ΕΓΕΡΘΗΤΩ κάντο και κάνε και υποκλίσεις μετά.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

κοίτα δεν ξέρω γιατί επιμένεις σε αυτή τη θεωρία καλώς ή κακώς η εικόνα υπάρχει και δεν μπορεί να παραποιηθεί... Δεν τον προκάλεσε (δεν μίλαγε καν η Δούρου μίλαγε εκείνη την ώρα)και αυτό είναι δεδομένο.....ήδη είχε ξεκινήσει το επεισόδιο αφού έριξε το ποτήρι στην κ. Δούρου, την έβρισε και σηκώθηκε αφού εκείνος ήταν όρθιος και προσπαθούσε να βγάλει το μικρόφωνο για να στραφεί εναντίον της Δούρου....

 

δεν ξέρω αν το κάνεις συνειδητά ή ασυνείδητα αλλά αναπαράγεις τις δικαιολογίες της χρυσής αυγής όπως τις έγραψε στην ανακοίνωση της....

 

και γιατί εξαφανίστηκε;;; η Κανέλλη είναι διαθέσιμη ας ζητήσει να τη συλλάβουν και να της υποβάλλει μήνυση.....

 

Κορίτσι μου όλα τα γεγονότα επιδέχονται ερμηνείας, εσύ το βλέπεις έτσι, εγώ αλλιώς...Εδώ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες βάζουν και το ριπλέι και δεν συμφωνούν αν ήταν οφσάιντ, θα συμφωνήσουμε εμείς σε κάτι θολό;;;

 

Εσύ δεν θα εξαφανιζόσουν για να γλιτώσεις το αυτόφωρο;;;Προφανώς επιδιώκει να πάρει τακτική δικάσιμο και όχι άμεση δίκη για να κατέβει στις εκλογές...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχει ίδια βαρύτητα το περιστατικό ρε συ Χριστινάκι, δεν έγινε από εκπρόσωπο κόμματος σε βουλευτή όπως στην περίπτωση του Κασιδιάρη.

 

Και τη Κανέλλη την έχουν γιαουρτώσει και επιτεθεί ανώνυμοι και στο ντούκου πέρασε.

Και σε άλλους βουλευτές το ίδιο.

 

 

και οκ θα συμφωνήσω ότι τα ΜΜΕ είναι προκατειλημμένα ενάντια στην ΧΑ, αλλά όχι χωρίς λόγο απ΄ότι βλέπεις.

 

Να ξεκινήσουμε από το ΕΓΕΡΘΗΤΩ μήπως?

 

Πήγαινε εσύ στη δουλειά σου κι αν κα'νας από κει μέσα σου φωνάξει ΕΓΕΡΘΗΤΩ κάντο και κάνε και υποκλίσεις μετά.

 

Όταν τους έχουν λοιδωρήσει επανειλημμένως, έπρεπε να το περιμένουν...

 

Καθόλου στο ντούκου δεν πέρασε το γιαούρτωμα της Κανέλλη...Εγώ επειδή είμαι άνεργη έχω πολύ χρόνο για να βλέπω τις πολιτικές εκπομπές από το πρωί μέχρι το βράδυ και σε διαβεβαιώ ότι ενώ μας έχουν τρελάνει με τα γιαούρτια στους ξυλοδαρμούς κατά των βουλευτών το έκλεισαν το στόμα τους....Όταν όμως δεν καταδικάζουμε τη βία εναντίον του οποιουδήποτε, όσο κι αν τον αντιπαθούμε,είναι σαν να επιτρέπουμε τη βία εναντίον όλων...Σήμερα ανεχόμαστε τις διακρίσεις κατά της Χρυσής Αυγής (βλέπε Παπούλια, δημοσιογράφους), αύριο θα το υποστούμε κι εμείς...Και αυτός είναι ο πραγματικός κίνδυνος!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όλα τα γεγονότα επιδέχονται ερμηνείας, εσύ το βλέπεις έτσι, εγώ αλλιώς...Εδώ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες βάζουν και το ριπλέι και δεν συμφωνούν αν ήταν οφσάιντ, θα συμφωνήσουμε εμείς σε κάτι θολό;;;

 

Εσύ δεν θα εξαφανιζόσουν για να γλιτώσεις το αυτόφωρο;;;Προφανώς επιδιώκει να πάρει τακτική δικάσιμο και όχι άμεση δίκη για να κατέβει στις εκλογές...

 

Βρε καλο μου τι λες τωρα?? Τι ειναι θολο? Που ειμαστε στο δημοτικο για να λεμε ''κυρια η Λιανα το ξεκινησε'' ''οχι η Ρενα με προκαλεσε'' κτλ?

Και για μενα ειναι πολυ σοβαρο και μια καλη ευκαιρια για να καταλαβουν οσοι τους ψηφισαν αλλα και οσοι δεν τους ψηφισαν αλλα επικροτουν την υπαρξη τους, οτι προκειται για μια συμμορια με απολυτες αποψεις που δεν εχει ιερο και οσιο και ολα τα αλλα ειναι ναχαμε να λεγαμε και σταχτυ στα ματια των ανενημερωτων.

Ο ανθρωπος αυτος ειναι εκπροσωπος τυπου κομματος! Δεν ειναι κουκουλοφορος/ γνωστος-αγνωστος/ μελος τρομοκρατικης οργανωσης/ αγανακτισμενος κτλ. Ειναι εκλεγμενος βουλευτης!

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλο μου τι λες τωρα?? Τι ειναι θολο? Που ειμαστε στο δημοτικο για να λεμε ''κυρια η Λιανα το ξεκινησε'' ''οχι η Ρενα με προκαλεσε'' κτλ?

Και για μενα ειναι πολυ σοβαρο και μια καλη ευκαιρια για να καταλαβουν οσοι τους ψηφισαν αλλα και οσοι δεν τους ψηφισαν αλλα επικροτουν την υπαρξη τους, οτι προκειται για μια συμμορια με απολυτες αποψεις που δεν εχει ιερο και οσιο και ολα τα αλλα ειναι ναχαμε να λεγαμε και σταχτυ στα ματια των ανενημερωτων.

Ο ανθρωπος αυτος ειναι εκπροσωπος τυπου κομματος! Δεν ειναι κουκουλοφορος/ γνωστος-αγνωστος/ μελος τρομοκρατικης οργανωσης/ αγανακτισμενος κτλ. Ειναι εκλεγμενος βουλευτης!

 

Εγώ βλέπω ότι τον προκάλεσαν και οι δύο, και η Λιάνα και η Ρένα κυρία!Εσύ δεν το βλέπεις αυτό, εξού και το θολό του πράγματος!Να ξαναπώ για άλλη μια φορά, μπας και γίνει κατανοητό επιτέλους ότι το ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ!!!!

 

Ξέρεις τι πιστεύω εγώ;Ότι όσοι τους ψήφισαν δικαιώνονται, γι'αυτό τους ψήφισαν για να δέρνουν....

 

Για πείτε μου όμως: Αυτό που είπε ο Γκλέτσος το επιδοκιμάζετε;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όλα τα γεγονότα επιδέχονται ερμηνείας, εσύ το βλέπεις έτσι, εγώ αλλιώς...Εδώ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες βάζουν και το ριπλέι και δεν συμφωνούν αν ήταν οφσάιντ, θα συμφωνήσουμε εμείς σε κάτι θολό;;;

 

Εσύ δεν θα εξαφανιζόσουν για να γλιτώσεις το αυτόφωρο;;;Προφανώς επιδιώκει να πάρει τακτική δικάσιμο και όχι άμεση δίκη για να κατέβει στις εκλογές...[/QUOTE]

 

 

συγνώμη αλλά το παλληκαράκι το πρωι που σκότωσε τον ληστή έκατσε να τον συλλάβουν...πλάκα κάνουμε;αυτός τί ήταν;;;χα'ί'βανος;;;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όλα τα γεγονότα επιδέχονται ερμηνείας, εσύ το βλέπεις έτσι, εγώ αλλιώς...Εδώ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες βάζουν και το ριπλέι και δεν συμφωνούν αν ήταν οφσάιντ, θα συμφωνήσουμε εμείς σε κάτι θολό;;;

 

Εσύ δεν θα εξαφανιζόσουν για να γλιτώσεις το αυτόφωρο;;;Προφανώς επιδιώκει να πάρει τακτική δικάσιμο και όχι άμεση δίκη για να κατέβει στις εκλογές...[/QUOTE]

 

 

συγνώμη αλλά το παλληκαράκι το πρωι που σκότωσε τον ληστή έκατσε να τον συλλάβουν...πλάκα κάνουμε;αυτός τί ήταν;;;χα'ί'βανος;;;

 

Και πολύ καλά έκανε και παραδόθηκε, αλλά τι συγκρίνουμε τώρα;Εγώ απλώς εξήγησα γιατί φαντάζομαι ότι δεν παραδόθηκε...

 

Με την ίδια λογική Ρηνιώ μου να παραδοθούν και όσοι έφαγαν τα λεφτά του ελληνικού λαού!Γιατί κρύβονται πίσω από εξεταστικές και ασυλίες;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όλα τα γεγονότα επιδέχονται ερμηνείας, εσύ το βλέπεις έτσι, εγώ αλλιώς...Εδώ σε ποδοσφαιρικούς αγώνες βάζουν και το ριπλέι και δεν συμφωνούν αν ήταν οφσάιντ, θα συμφωνήσουμε εμείς σε κάτι θολό;;;

 

Εσύ δεν θα εξαφανιζόσουν για να γλιτώσεις το αυτόφωρο;;;Προφανώς επιδιώκει να πάρει τακτική δικάσιμο και όχι άμεση δίκη για να κατέβει στις εκλογές...

 

καμιά ερμηνεία δεν μπορεί να γίνει θες δε θες υπάρχει η ρημαδα η εικόνα...την ώρα που αυτό το ανθρωποειδές τα πήρε και άρχισε να φωνάζει στη Δούρου η Κανέλλη δεν μίλαγε...τώρα μάλιστα που το ξαναβλέπω στη ΝΕΤ η Κανέλλη έπινε νερό (μεγάλη πρόκληση..)..αφού έριξε το νερό στη Δούρου και σηκώθηκε να συνεχίσει σηκώθηκε η Κανέλλη να τον σταματήσει.....αυτό δεν επιδέχεται ερμηνείας..έτσι έγινε. Δεν προκλήθηκε....βιαιοπράγησε και στις 2 γυναίκες

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν έπρεπε να ανταποδώσει είτε είναι γυναίκα είτε όχι. Και το λέω αυτό γιατί δεν γίνεται να είμαστε ίσες όταν μας συμφέρει αλλά όταν ανοίγουμε το στόμα μας και πετάμε ό,τι πιο προκλητικό ξαφνικά κρυβόμαστε πίσω από τη γυναικεία μας φύση...Ή είμαστε ίσες (και στο βρισίδι και στο ξύλο και σε όλα) ή όχι!Γι'αυτό λέω ότι τον προκάλεσε και ξαναλέω για 100ή φορά ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά και όχι βίαια....

Συνεχίζεις να υποστηρίζεις ότι ο ακατανόμαστος αμύνθηκε και δεν επιτέθηκε πρώτος? Έχεις δει το βίντεο?

 

Και τέλος πάντων, με όποια σειρά κι αν προκλήθηκε λεκτικά, έπρεπε να τους σαπίσει στο ξύλο? Έχεις τσακωθεί ποτέ οδηγώντας να δεις τι καντήλια ακούγονται? Πρέπει να βγούμε από τα αμάξια μας και να μαχαιρωθούμε μεταξύ μας? Έχεις δει πόσο κοροιδεύουν π.χ. τα μεγαλύτερα παιδιά στο σχολείο τα μικρότερα? Τι πρέπει να γίνει? Να σπάσουν τα μούτρα οι μεν των δεν? Όταν τσακωνόμαστε ως ζευγάρια και οι προσβολές πέφτουν βροχή, πως θα μπορούσε να εκτονωθεί αυτό? Καταλήγοντας ο ένας ή και οι δύο σύζυγοι με 46 μαχαιριές? Τον οδηγό που δεν σταματάει στην διάβαση των πεζών και παρασύρει ένα παιδάκι ή μια γιαγιά, τι πρέπει να τον κάνουμε? Να τον σουβλίσουμε? Με λίγα λόγια, προτείνετε την αυτοδικία? Της δίνετε ελαφρυντικά? Για να ξέρω σε ποιά βάση συζητάμε.

 

Όσο για τη βία είναι πάντα κατακριτέα και με όλες τις μορφές. Αλλά όταν σηκώνεις τα χέρια σου και χτυπάς μια γυναίκα (με μικρότερη μυική δύναμη), δυο κεφάλια κοντύτερή σου και πολλά χρόνια μεγαλύτερή σου (άρα σωματικά πιο αδύναμη), δεν τίθεται θέμα φεμινισμού και ισότητας αλλά θέμα τραμπουκισμού, θρασυδειλίας και διαταραγμένης προσωπικότητας. Επιεικώς.

 

Αν τα πράγματα είχαν γίνει ανάποδα, δηλαδή η Δούρου και η Κανέλλη τον είχαν αρχίσει στις γρήγορες τον μαστραπά, να είσαι σίγουρη πως θα είχε ξεσηκωθεί το σύμπαν - ο σύριζα θα έχανε τις εκλογές και το κκε θα πήγαινε σπίτι του.

 

Ας σταματήσουμε λοιπόν το τζάμπα φιλοσοφείν γιατί το πράγμα γενικά έχει αγριέψει πολύ. Και ναι συμφωνώ με κάποια κοπέλα που είπε ότι υπάρχουν κι άλλα σημαντικά θέματα σήμερα - φόνος από 23χρονο Έλληνα / απαγωγή 15χρονου, κ.λ.π. αλλά ανοίξτε τα σχετικά θέματα εδώ στο φόρουμ κι ευχαρίστως να συμμετάσχω (αν και αλληλένδετα είναι όλα).

 

Μέχρι τότε, προσωπικά δεν θα υποβαθμίσω το γεγονός ούτε θα πω πως συμβαίνουν κι αλλού αυτά. Ε και? Μειώνεται η ένταση και η σημασία του γεγονότος, εδώ σε μας, στη χώρα μας?

 

Εντωμεταξύ, όποια άλλα γεγονότα γνωρίζετε - βία από οποινδήποτε προς οποιονδήποτε - παραθέστε τα. Με την ειρωνεία, τα υπονοούμενα και τις ασάφειες δεν θα βγάλουμε άκρη.

 

Αρχίζω πρώτη : http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=144390&catid=4

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=144396&catid=9

Link to comment
Share on other sites

καμιά ερμηνεία δεν μπορεί να γίνει θες δε θες υπάρχει η ρημαδα η εικόνα...την ώρα που αυτό το ανθρωποειδές τα πήρε και άρχισε να φωνάζει στη Δούρου η Κανέλλη δεν μίλαγε...τώρα μάλιστα που το ξαναβλέπω στη ΝΕΤ η Κανέλλη έπινε νερό (μεγάλη πρόκληση..)..αφού έριξε το νερό στη Δούρου και σηκώθηκε να συνεχίσει σηκώθηκε η Κανέλλη να τον σταματήσει.....αυτό δεν επιδέχεται ερμηνείας..έτσι έγινε. Δεν προκλήθηκε....βιαιοπράγησε και στις 2 γυναίκες

 

Ακριβώς πριν μιλήσει η Δούρου η Κανέλλη τον είπε φασισταριό!Κάπου εκεί άρχισε να τα παίρνει πιστεύω!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

 

Και πολύ καλά έκανε και παραδόθηκε, αλλά τι συγκρίνουμε τώρα;Εγώ απλώς εξήγησα γιατί φαντάζομαι ότι δεν παραδόθηκε...

 

Με την ίδια λογική Ρηνιώ μου να παραδοθούν και όσοι έφαγαν τα λεφτά του ελληνικού λαού!Γιατί κρύβονται πίσω από εξεταστικές και ασυλίες;

 

 

ακριβώς λοιπον όσοι άνανδρα κρύβονται πίσω απο εξεταστικές ετσι και ο κασιδιάρης...τώρα γιατί να εξηγείς γιατί φαντάζεσαι οτι δεν παραδώθηκε......;;;;:shock::shock::shock:

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι τον προκάλεσαν και οι δύο, και η Λιάνα και η Ρένα κυρία!Εσύ δεν το βλέπεις αυτό, εξού και το θολό του πράγματος!Να ξαναπώ για άλλη μια φορά, μπας και γίνει κατανοητό επιτέλους ότι το ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ!!!!

 

Ξέρεις τι πιστεύω εγώ;Ότι όσοι τους ψήφισαν δικαιώνονται, γι'αυτό τους ψήφισαν για να δέρνουν....

 

Βρε συμφωνω, τον προκαλεσαν, κι εγω το ειδα, και???

Και τι με αυτο??? Και το καταδικαζεις και συμφωνω.

Που ειναι το θολο?

Δεν δικαολογειται λοιπον η συμπεριφορα του με κανεναν τροπο.

Οπως σε αλλες χωρες τα φασιστικα και νεοναζιστικα κομματα ειναι παρανομα, ετσι πιστευω πρεπει να γινει και στην Ελλαδα.

Απο τις εκλογες και μετα που πηραν το πολυποθητο 7% βγαινουν με μια αλλαζονεια αηδιαστικη και κοπανανε συνεχεια το ποσοστο τους και καμαρωνουν. Και ακουμε συνεχεια για χτυπηματα χρυσαυγιτων κατα μεταναστων,πολιτικων κτλ.

Μπορει να ειναι προπαγανδα κατα της χρυσης αυγης αλλα οι ιδιοι οι βουλευτες της με την σταση τους στην τηλεοραση δημοσιως δειχνουν το επιπεδο τους και τις φασιστικες τους συμπεριφορες.

Αν μοιαζει με φασιστα, μιλαει σαν φασιστας,φερεται σαν φασιστας...τοτε ειναι φασιστας!

Και δεν εχει θεση στην πολιτικη ζωη της χωρας αλλα στο περιθωριο. Επειδη εχουμε διεφθαρμενο κρατος δεν θα το ισοπεδωσουμε τελειως, καλυτερα να προσπαθησουμε να το φτιαξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...