Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

 

πιο πολύ φοβάμαι αυτούς που τους δικαιολογούν παρά αυτούς τους ίδιους....

 

TΟ ΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ :wink::-)

 

ναι συμφωνώ Τόνια

όπως και μου φέρνει ΑΗΔΙΑ ο λεπτεπίλεπτος γραπτός λόγος των υποστηρικτών της

ο εξευγενισμένος καλυμμένος ή και μη φασιστικός λόγος

η προσπάθεια παρερμηνίας - παραμόρφωσης του οφθαλμοφανούς

 

και πιο πολύ θεωρώ -με το χερί στην καρδία - ανοητους και μικρούς όσους πιστεύουν αυτο το " ιδεολογικό κώμα "

 

απ την άλλη όμως χαίρομαι που διαβάζω επιτέλους φασίστες να εκδηλώνονται ακόμα και εδω μεσα ..:wink: επιτέλους δηλαδη ...τόση καταπίεση τόσων χρόνων τους είχε κουράσει νομίζω :wink:

 

" Όποιος σπέρνει Βορίδηδες θερίζει Κασιδιάρηδες… "

 

καληνύχτα μανούλες γλυκές ...<3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ θέλω να γίνει πάλι μία συζήτηση τέτοια και να καλέσουν τον κ. Κασιδιάρη και τον κ. Απόστολο Γκλέτσο να μιλήσουν τα παιδιά μεταξύ τους.. αλλά να το βάλουν κατά τις 23:00 το βράδυ που θα έχει κοιμηθεί ο μικρός για να μπορώ να το δω και εγώ η κακομοίρα που όλο τα βρίζανε τα πρωινάδικα αλλά τελικά τα καλύτερα παίζουν :-P:-P:-P (μην αρχίσετε να με λέτε και μένα χρυσαυγίτισσα τώρα) .. κάπου διάβασα ότι ο Γκλέτσος "χαλάστηκε" που δεν ήταν εκεί.. που να κάνω αίτημα??? ΑΝΤΕΝΝΑ / MEGA / SKAI????

.

 

Αυτό θα'θελα να το δω κι εγώ.:D

 

Και εκτός του γέλιου που έχω ρίξει με κάποια σχόλια και με το κωμοκοτραγικό της καστάστασης.....και μια και βρισκόμαστε σε φόρουμ γονεών και παιδιών, σκέφτομαι και το εξής:

 

Πως θα νιώσει άραγε το παιδί της Κανέλλη (νομίζω είναι στην εφηβεία) που θα είδε να βαράνε τον γονέα του στην τηλεόραση μπροστά σε όλο το Πανελλήνιο???

Δεν θα θέλει να πάει να σαπίσει στον ξύλο τον Κασιδιάρη μετά?

 

Εγώ τουλάχιστον αν έβλεπα τέτοιο πράγμα εις βάρος των γονέων μου, θα'ψαχνα να βρω μπαζούκα να τον κατεδαφίσω αυτόν που το'κανε.

 

Οπότε λοιπόν αγαπητοί μου γονείς εδώ μέσα ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ, αν ήταν το δικό σας το παιδί στην θέση του παιδιού της Κανέλλη τι θα του λέγατε, που θα ήθελε 100% να ανταποδώσει την ίδια συμπεριφορά?

 

Οχι παιδί μου, είναι κι αυτό μια πολιτική ιδεολογία και η δημοκρατία στη χώρα μας επιβάλει να την σεβάμαστε για να είμαστε δίκαιο και δημοκρατικοί?

 

Απλά διερωτώμαι:confused::confused:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης να πω στο μέλος χριστινάκι ότι έχει κάνει 10 ώρες να πάει για ψωμί και το θέμα θα κλειδωθεί και δεν θα προλάβει να γράψει :P

 

επίσης επειδή και για τον Παυλόπουλο κάπου γράφτηκε ότι έκανε τον Κινέζο / Βούδα κλπ. εγώ έχω να πω ότι η κα Κανέλλη είναι και τσαούσα και τον πλακωνε τον μικρό.. κάπου γράφτηκε ότι ειναι μεγαλύτερή του (ντροπή δεν μιλάμε ΠΟΤΕ για ηλικία γυναίκας) ... ο έρμος ο Παυλόπουλος μέχρι να σηκωθεί από την καρέκλα θα είχε τελειώσει το συμβάν :-P:-P

 

:D:D:D:D Πήγα και βίντεο κλαμπ!!!!!Συγγνώμη για το οφφ τόπικ!!!!

 

Όντως ο Παυλόπουλος λούφαξε!!!!!Περίμενα κι εγώ σαν άντρας να σηκωθεί να προστατεύσει τις γυναίκες αλλά μόνο ο Παπαδάκης σηκώθηκε αμέσως (μπράβο του)!

 

Ιωσηφίνα μου γλυκιά με το ωραίο όνομα, εγώ δεν χαρακτήρισα ούτε προσέβαλλα κανέναν όπως άλλα μέλη ώστε να απενεργοποιηθώ ως χρήστης. Είναι αρκετά δημοκρατικό το φόρουμ για να αντέχει και τη δική μου άποψη.

 

Εν τω μεταξύ καταδίκασα τη βία...Δεν καταλαβαίνω γιατί το μοναδικό αποδεκτό πρέπει να ήταν να βρίσω τη Χρυσή Αυγή...όπως έκαναν άλλοι...Δηλαδή πρέπει να φανατιστώ για να πείσω ότι δεν συμφωνώ με αυτό που έκανε ο Κασιδιάρης;Εγώ είπα ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά...Διαβάστε λίγο καλύτερα παρακαλώ!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D Πήγα και βίντεο κλαμπ!!!!!Συγγνώμη για το οφ τόπικ!!!!

 

Όντως ο Παυλόπουλος λούφαξε!!!!!Περίμενα κι εγώ σαν άντρας να σηκωθεί να προστατεύσει τις γυναίκες αλλά μόνο ο Παπαδάκης σηκώθηκε αμέσως (μπράβο του)!

 

Ιωσηφίνα μου γλυκιά με το ωραίο όνομα, εγώ δεν χαρακτήρισα ούτε προσέβαλλα κανέναν όπως άλλα μέλη ώστε να απενεργοποιηθώ ως χρήστης. Είναι αρκετά δημοκρατικό το φόρουμ για να αντέχει και τη δική μου άποψη.

 

Εν τω μεταξύ καταδίκασα τη βία...Δεν καταλαβαίνω γιατί το μοναδικό αποδεκτό πρέπει να ήταν να βρίσω τη Χρυσή Αυγή...όπως έκαναν άλλοι...Δηλαδή πρέπει να φανατιστώ για να πείσω ότι δεν συμφωνώ με αυτό που έκανε ο Κασιδιάρης;Εγώ είπα ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά...Διαβάστε λίγο καλύτερα παρακαλώ!

 

Ναι καλέ πλάκα έκανα :lol:

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν γράφεις καθόλου προσβλητικά, αυτό να λέγεται ;)

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D Πήγα και βίντεο κλαμπ!!!!!Συγγνώμη για το οφ τόπικ!!!!

 

Όντως ο Παυλόπουλος λούφαξε!!!!!Περίμενα κι εγώ σαν άντρας να σηκωθεί να προστατεύσει τις γυναίκες αλλά μόνο ο Παπαδάκης σηκώθηκε αμέσως (μπράβο του)!

 

Ιωσηφίνα μου γλυκιά με το ωραίο όνομα, εγώ δεν χαρακτήρισα ούτε προσέβαλλα κανέναν όπως άλλα μέλη ώστε να απενεργοποιηθώ ως χρήστης. Είναι αρκετά δημοκρατικό το φόρουμ για να αντέχει και τη δική μου άποψη.

 

Εν τω μεταξύ καταδίκασα τη βία...Δεν καταλαβαίνω γιατί το μοναδικό αποδεκτό πρέπει να ήταν να βρίσω τη Χρυσή Αυγή...όπως έκαναν άλλοι...Δηλαδή πρέπει να φανατιστώ για να πείσω ότι δεν συμφωνώ με αυτό που έκανε ο Κασιδιάρης;Εγώ είπα ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά...Διαβάστε λίγο καλύτερα παρακαλώ!

 

Καλώς την! Κατ' αρχάς πρέπει να μας πεις τι ταινία πήρες από το βίντεο κλαμπ για να δούμε τι ψηφίζεις :) πλάκα εγώ :-P:-P εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι η Δούρου πέταξε την βλακεία της και πλακωθήκανε οι άλλοι και αυτή και εάν έκανε την Κινέζα.... ο Παπαδάκης νομίζω ότι θα του έχει στείλει ήδη ανθοδέσμη με γλυκά στον Κασιδιάρη.. ξέρεις τι νούμερα έκανε από τα νούμερα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινάκι σου παραθέτω ΠΑΛΙ το σχόλιο σου

Δεν μπορεί να θεωρούμε δημοκρατικό το να λέει η βουλευτής του ΚΚΕ φασισταριό στον αέρα τον εκπρόσωπο της Χρυσής Αυγής...Παραπάει και κακώς το αποδεχόμαστε ως κοινωνία...Γιατί έτσι αποδεχόμαστε τους χαρακτηρισμούς και τις διακρίσεις βάσει της πολιτικής ιδεολογίας και αυτό είναι ο πραγματικός κίνδυνος για τη δημοκρατία!

 

Και σου ξαναλέω (για 3η φορά νομίζω) ότι η χρυσή αυγή δεν είναι πολιτική ιδεολογία, ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ και πολύ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ έπραξε η κανέλλη και τους αποκάλεσε με το πραγματικό τους "ονομα".....ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΟ.

 

Εν τω μεταξύ καταδίκασα τη βία...Δεν καταλαβαίνω γιατί το μοναδικό αποδεκτό πρέπει να ήταν να βρίσω τη Χρυσή Αυγή...όπως έκαναν άλλοι...Δηλαδή πρέπει να φανατιστώ για να πείσω ότι δεν συμφωνώ με αυτό που έκανε ο Κασιδιάρης;Εγώ είπα ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά...Διαβάστε λίγο καλύτερα παρακαλώ!

 

Την βια την καταδίκασες...... το ότι είναι φασίστες και όχι πολιτική ιδεολογία δεν εννοείς να καταλάβεις.

 

Που ήταν το video club? στη Χαλκίδα πήγες κι ήρθες??:D

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

 

Και σου ξαναλέω (για 3η φορά νομίζω) ότι η χρυσή αυγή δεν είναι πολιτική ιδεολογία, ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ

 

Σίγουρα δεν είναι πολιτική ιδεολογία, συμμορία πάντως είναι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι σου παραθέτω ΠΑΛΙ το σχόλιο σου

 

 

Και σου ξαναλέω (για 3η φορά νομίζω) ότι η χρυσή αυγή δεν είναι πολιτική ιδεολογία, ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ και πολύ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ έπραξε η κανέλλη και τους αποκάλεσε με το πραγματικό τους "ονομα".....ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΟ.

 

 

 

Την βια την καταδίκασες...... το ότι είναι φασίστες και όχι πολιτική ιδεολογία δεν εννοείς να καταλάβεις.

 

Που ήταν το video club? στη Χαλκίδα πήγες κι ήρθες??:D

 

Harlow κάνε μικρότερα γράμματα .. τρομάζουμε κάθε φορά :) από την στιγμή που η Δημοκρατία τους επιτρέπει να συμμετέχουν στις εκλογές ως κόμμα φαντάζομαι ότι πληρούνται κάποιες προυποθέσεις.. λέω εγώ τώρα... δηλ. πως? στις εκλογές μπορεί να κατέβει όποιος θέλει χωρίς έστω στοιχειώδη πολιτικά φρονήματα??? αν ναι κατεβάζω νέο κόμμα "Πεθερόπληκτες"... δεν θα έχω πολιτικά φρονήματα θα μαίνεται το κόμμα εναντίων των πεθερών.. μην δω καμία σας να συμμετέχει.... το λέω από τώρα θα είναι ακραίες οι θέσεις του κόμματος...

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι σου παραθέτω ΠΑΛΙ το σχόλιο σου

 

 

Και σου ξαναλέω (για 3η φορά νομίζω) ότι η χρυσή αυγή δεν είναι πολιτική ιδεολογία, ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ και πολύ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ έπραξε η κανέλλη και τους αποκάλεσε με το πραγματικό τους "ονομα".....ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΟ.

 

 

 

Την βια την καταδίκασες...... το ότι είναι φασίστες και όχι πολιτική ιδεολογία δεν εννοείς να καταλάβεις.

 

Που ήταν το video club? στη Χαλκίδα πήγες κι ήρθες??:D

 

Αυτή όμως είναι η δική σου άποψη, και σίγουρα όχι του 7% των Ελλήνων...Δεν λέω ότι ανήκω σε αυτό, να το ξεκαθαρίσω, απλώς τονίζω ότι είναι η δική σου άποψη...Παιδιά είναι εκλεγμένο κόμμα, πώς να το κάνουμε....Γιατί κανείς δεν αποκαλεί τον Παυλόπουλο κλέφτη μές τη μούρη του;Γιατί θα του κάνει μήνυση και θα τον τρέχει για να το αποδείξει!Με την ίδια έννοια λέω ότι δεν θα έπρεπε να τον αποκαλέσει έτσι, δηλαδή φασισταριό από τη στιγμή που σαν κόμμα δεν αυτοπροσδιορίζονται ως ''φασίστες''!

 

Κορίτσια οι ταινίες που πήρα ήταν ''Ζωές που Λιώνουν'' και ''Ιντιάνα Τζόουνς'', με κριτήριο τα γούστα του άντρα μου!Δεν ξέρω αν αυτό λέει κάτι για την ιδεολογία μου!!!!!:D:D:D:D Βασικά επειδή αγοράζω ψωμί από το σουπερμάρκετ (το φέρνουν από φούρνο που είναι πιο μακριά) πήρα και κάτι άλλα πραγματάκια, κι επειδή θα μου ζητήσετε τη λίστα, όχι δεν πήρα ''Χρυσά Αυγά'' :-D:grin::-D:grin:

 

Και πάλι συγγνώμη για το οφ τόπικ, αλλά αφού με ρωτάτε, πώς να μην απαντήσω;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 φορές την ρωτάω την Χριστινάκι........είπα μπας και κάνω μεγάλα γράμματα και τα δει.

 

Φαντάζομαι ότι στις προεκλογικές εξαγγελίες τους δεν αναφέρουν αναλυτικά τις θέσεις τους περί ξυλοδαρμών, αλλιώς δεν θα παίρνανε έγκριση από το πρωτοδικείο για δημιουργία κόμματος.:lol:

 

Εδώ η επίσημη ανακοίνωση του κόμματος μετά το συμβάν είναι ότι ο βουλευτής τους ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ από την κα. Κανέλλη.

Δηλαδή επειδή η κα. Καννέλη το "άρχισε πρώτη", αυτός έπρεπε να το ανταποδώσει εις δεκαπλούν.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το τι του είπαν ή δεν του είπαν, αν τον έβρισαν ή δεν τον έβρισαν, αν τον πρόσβαλλαν ή όχι, δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για να χειροδικήσει και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο.

 

Όταν κάποιος είναι θύμα βίας και ακούω την ατάκα "μα τον προκάλεσε και ο άλλος" μου γυρνάνε τα λαμπάκια...

 

Δεν θεωρώ ότι τον προκάλεσε κανείς (ήταν μια συζήτηση όπως όλες οι υπόλοιπες συζητήσεις σε πάνελ), αλλά ακόμα και να τον είχαν προκαλέσει λεκτικά δεν έχει κανένα δικαίωμα να χειροδικήσει. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια έννοια λέω ότι δεν θα έπρεπε να τον αποκαλέσει έτσι, δηλαδή φασισταριό από τη στιγμή που σαν κόμμα δεν αυτοπροσδιορίζονται ως ''φασίστες''!

 

Χριστινάκι παιδί μου έχεις δει ότι Μιχαλολιάκος έχεις τη σβάστικα από πίσω του και είναι φαν του Χίτλερ???????????????

 

Κάποιος που προσκυνάει τη σβάστικα και σου λέει ότι καλά έκανε ο Αδόλφος κι έκανε σαπούνια τους Εβραίους τι είναι????????????????

Νεοδημοκράτης????????

 

Το ΕΓΕΡΘΗΤΩ το είδες έτσι??????????

 

Επίσης το 7% που τους ψηφίσανε το κάνανε από αντίδραση όπως λένε και όχι επειδή ξέρανε το ψηφίζανε.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

3 φορές την ρωτάω την Χριστινάκι........είπα μπας και κάνω μεγάλα γράμματα και τα δει.

 

Φαντάζομαι ότι στις προεκλογικές εξαγγελίες τους δεν αναφέρουν αναλυτικά τις θέσεις τους περί ξυλοδαρμών, αλλιώς δεν θα παίρνανε έγκριση από το πρωτοδικείο για δημιουργία κόμματος.:lol:

 

Εδώ η επίσημη ανακοίνωση του κόμματος μετά το συμβάν είναι ότι ο βουλευτής τους ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ από την κα. Κανέλλη.

Δηλαδή επειδή η κα. Καννέλη το "άρχισε πρώτη", αυτός έπρεπε να το ανταποδώσει εις δεκαπλούν.

 

Το ξέρεις τώρα το στόμα της Κανέλλη :-P:razz: εννοείτε βρε παιδιά ότι κανείς δεν μπορεί να συνηγορήσει υπέρ της βίας (αυτό θα το ξανασκεφτώ για το κόμμα των πεθερόπληκτων) ... από την άλλη όμως πως ξεσπαθώνουν και οι Δημοκράτες είναι ασύλληπτο... διαβάζω τον Γκλέτσο / αριστερός που λέει "άμα ήμουν εκεί, ένας δεν θα έβγαινε ζωντανός".. σιγά ρε Αποστόλη θα σκίσεις κανένα καλσόν.... εκτός και εάν εννοεί ότι ο ίδιος δεν θα έβγαινε ζωντανός :shock::shock:

Χριστινάκι για τις ζωές που λιώνουν δεν ξέρω αλλά με το Ιντιάνα Τζόουνς παραδέξου "γουστάρεις τη βία" :-P:-P:-P:-P το άλλο μάλλον για ξεκάρφωμα το πήρες :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

3 φορές την ρωτάω την Χριστινάκι........είπα μπας και κάνω μεγάλα γράμματα και τα δει.

 

Φαντάζομαι ότι στις προεκλογικές εξαγγελίες τους δεν αναφέρουν αναλυτικά τις θέσεις τους περί ξυλοδαρμών, αλλιώς δεν θα παίρνανε έγκριση από το πρωτοδικείο για δημιουργία κόμματος.:lol:

 

Εδώ η επίσημη ανακοίνωση του κόμματος μετά το συμβάν είναι ότι ο βουλευτής τους ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ από την κα. Κανέλλη.

Δηλαδή επειδή η κα. Καννέλη το "άρχισε πρώτη", αυτός έπρεπε να το ανταποδώσει εις δεκαπλούν.

 

Ξέρεις τι;Επειδή είσαι τόσο απόλυτη στις θέσεις σου αποφεύγω πολλές φορές να σου απαντήσω σε τέτοια θέματα γιατί δεν έχει νόημα...Δηλαδή δεν θα είναι για μένα (ούτε και για σένα πιστεύω) μια εποικοδομητική συζήτηση γιατί ο τρόπος που εκφράζεσαι δεν είναι καθόλου διαλλακτικός...Ή πρέπει να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ή αλλιώς με τοποθετείς στο άλλο άκρο...

 

Εγώ πάλι έχω ακούσει πολλές φορές σε δημοσιογραφικές αναλύσεις να λένε ότι τους ψήφισαν για να πέσει ξύλο στη Βουλή, οπότε μάλλον ο ξυλοδαρμός εμπίπτει στα κριτήρια των ψηφοφόρων τους...

 

Και βέβαια δεν έπρεπε να ανταποδώσει είτε είναι γυναίκα είτε όχι. Και το λέω αυτό γιατί δεν γίνεται να είμαστε ίσες όταν μας συμφέρει αλλά όταν ανοίγουμε το στόμα μας και πετάμε ό,τι πιο προκλητικό ξαφνικά κρυβόμαστε πίσω από τη γυναικεία μας φύση...Ή είμαστε ίσες (και στο βρισίδι και στο ξύλο και σε όλα) ή όχι!Γι'αυτό λέω ότι τον προκάλεσε και ξαναλέω για 100ή φορά ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά και όχι βίαια....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λέω ότι τον προκάλεσε και ξαναλέω για 100ή φορά ότι έπρεπε να κινηθεί νομικά και όχι βίαια....

 

Ποιος έπρεπε να κινηθεί νομικά. Ο Κασιδιάρης? Εναντίον ποιου και με ποιο δικαιολογητικό?:confused:

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις τώρα το στόμα της Κανέλλη :-P:razz: εννοείτε βρε παιδιά ότι κανείς δεν μπορεί να συνηγορήσει υπέρ της βίας (αυτό θα το ξανασκεφτώ για το κόμμα των πεθερόπληκτων) ... από την άλλη όμως πως ξεσπαθώνουν και οι Δημοκράτες είναι ασύλληπτο... διαβάζω τον Γκλέτσο / αριστερός που λέει "άμα ήμουν εκεί, ένας δεν θα έβγαινε ζωντανός".. σιγά ρε Αποστόλη θα σκίσεις κανένα καλσόν.... εκτός και εάν εννοεί ότι ο ίδιος δεν θα έβγαινε ζωντανός :shock::shock:

Χριστινάκι για τις ζωές που λιώνουν δεν ξέρω αλλά με το Ιντιάνα Τζόουνς παραδέξου "γουστάρεις τη βία" :-P:-P:-P:-P το άλλο μάλλον για ξεκάρφωμα το πήρες :-P:-P:-P

 

Για τον Αποστόλη όμως που είπε ό,τι είπε λένε μπράβο!Άρα ξεχωρίζουμε το ξύλο βάσει της ιδελογίας...Γιατί είδες κανένα δημοσιογράφο να σκίζει τα καλσόν του για τον ξυλοδαρμό κατά 3 νομίζω βουλευτών της Χρυσής Αυγής ή να το καταδικάζει; Βγήκε κανένα κόμμα να μιλήσει γι'αυτά τα περιστατικά;Μόνο να μας πρήζουν για τα γιαουρτώματα ξέρουν -εκεί καταδίκασαν όλοι τη βία της Αγελαδίτσας!!!

 

Και το Ζωές που Λιώνουν είναι θρίλερ, άστα!Τι να κάνω, άντρα έχω δίπλα μου, σκληρά έργα θέλει να βλέπει. Με την αδερφή μου βλέπω Κάθριν Χέιλ!:-D

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έπρεπε να κινηθεί νομικά. Ο Κασιδιάρης? Εναντίον ποιου και με ποιο δικαιολογητικό?:confused:

 

Το εξήγησα και παραπάνω (μάλλον δεν το είδες)...Εναντίον της Κανέλλη που τον αποκάλεσε φασισταριό και για τη χειροδικία με την εφημερίδα...Όσο γελοίο και αν μας φαίνεται στα μάτια του νόμου οι χειρονομίες εκλαμβάνονται ως προσβολή της προσωπικότητας (ή κάπως έτσι)...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι;Επειδή είσαι τόσο απόλυτη στις θέσεις σου αποφεύγω πολλές φορές να σου απαντήσω σε τέτοια θέματα γιατί δεν έχει νόημα...Δηλαδή δεν θα είναι για μένα (ούτε και για σένα πιστεύω) μια εποικοδομητική συζήτηση γιατί ο τρόπος που εκφράζεσαι δεν είναι καθόλου διαλλακτικός...Ή πρέπει να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ή αλλιώς με τοποθετείς στο άλλο άκρο...

 

Εγώ πάλι έχω ακούσει πολλές φορές σε δημοσιογραφικές αναλύσεις να λένε ότι τους ψήφισαν για να πέσει ξύλο στη Βουλή, οπότε μάλλον ο ξυλοδαρμός εμπίπτει στα κριτήρια των ψηφοφόρων τους...

 

Χριστινάκι μπορεί να είμαι απόλυτη στις θέσεις μου και καθόλου διαλλακτική, αλλά δεν σε βρίζω......αν δεν με βρίσεις πρώτη.

Μπορείς να μου πεις ότι θες, μη φοβάσει , δεν θα σε βαρέσω:lol::lol:

 

Ούτε θέλω να συμφωνήσεις απόλυτα μαζί μου.

 

Να μου απαντήσεις εδώ θέλω

 

Χριστινάκι παιδί μου έχεις δει ότι Μιχαλολιάκος έχεις τη σβάστικα από πίσω του και είναι φαν του Χίτλερ???????????????

 

Κάποιος που προσκυνάει τη σβάστικα και σου λέει ότι καλά έκανε ο Αδόλφος κι έκανε σαπούνια τους Εβραίους τι είναι????????????????

Νεοδημοκράτης????????

 

Ειπες ότι δεν αυτοπροσδιορίζονται ως φασίστες και σου έδωσα παραδείγματα από την δράση και τα λόγια τους τα οποία αποδυκνείουν περίτρανα το φασισμό τους.

 

Έχεις κανένα σχόλια επ'αυτού? ( κι άσε με εμένα να είμαι απόλυτη και αδιάλλακτη).:D

 

Επίσης ο κόσμος θέλε να πέσει ξύλο στη Βουλή από αγανάκτηση γιατί δεν έχει να φάει και δεν μπορεί να μπει ο ίδιος να το ρίξει.

Όχι γιατί στ'αληθεια είναι υπερ της Χρυσής Αυγής.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...