Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

Μιας και σε αυτο το θεμα εχουμε μιλησει πολυ για την Χρυση Αυγη, σας παραθετω δυο link σχετικα με την πατριωτικη δραση τους...

Φυσικα επισημα διαψευδουν το περιστατικο αλλα οι μαρτυριες αλλα λενε.

Απορω πως ειναι νομιμο κομμα....

 

''Νέα επίθεση εις βάρος αλλοδαπού σε σταθμό ΗΣΑΠ'', απο ΤΟ ΒΗΜΑ

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=460016

 

και

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ! Μαρτυρία φοιτητή που έζησε την επίθεση Χρυσαυγιτών στον ΗΣΑΠ απο left.gr (το βρηκα απο φιλο μου στο facebook, δεν γνωριζω ποσο αξιοπιστο ειναι σαν site)

 

 

http://www.left.gr/article.php?id=1741#.T8aYs8ne_OB.facebook

 

δεν γνωρίζω για την αξιοπιστία του site, αλλά μια ματιά στις διαφημίσεις στα δεξία της οθόνης χρειάζεται να ρίξουμε:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν γνωρίζω για την αξιοπιστία του site, αλλά μια ματιά στις διαφημίσεις στα δεξία της οθόνης χρειάζεται να ρίξουμε:wink:

 

Ναι το ξερω, κι εγω τις ειδα για αυτο το ειπα.

Αλλα το εψαξα πρωτα στο google και βρηκα αρκετες αναφορες στο συμβαν απο πολλες πηγες και μιλουσαν και για καταγγελιες επιβατων οποτε πιστευω πως μαλλον ειναι αληθινη η μαρτυρια του φοιτητη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω, κι εγω τις ειδα για αυτο το ειπα.

Αλλα το εψαξα πρωτα στο google και βρηκα αρκετες αναφορες στο συμβαν απο πολλες πηγες και μιλουσαν και για καταγγελιες επιβατων οποτε πιστευω πως μαλλον ειναι αληθινη η μαρτυρια του φοιτητη.

 

Ωραίο σάιτ!Σε ευχαριστούμε πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σε αυτο το θεμα εχουμε μιλησει πολυ για την Χρυση Αυγη, σας παραθετω δυο link σχετικα με την πατριωτικη δραση τους...

Φυσικα επισημα διαψευδουν το περιστατικο αλλα οι μαρτυριες αλλα λενε.

Απορω πως ειναι νομιμο κομμα....

 

''Νέα επίθεση εις βάρος αλλοδαπού σε σταθμό ΗΣΑΠ'', απο ΤΟ ΒΗΜΑ

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=460016

 

και

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ! Μαρτυρία φοιτητή που έζησε την επίθεση Χρυσαυγιτών στον ΗΣΑΠ απο left.gr (το βρηκα απο φιλο μου στο facebook, δεν γνωριζω ποσο αξιοπιστο ειναι σαν site)

 

 

http://www.left.gr/article.php?id=1741#.T8aYs8ne_OB.facebook

 

Πλάκα με κάνεις??????? εδώ οι βουλευτές των κομμάτων που είναι στη Βουλή και έχουν φάει με τη σέσουλα (κοινώς είναι κλέφτες και απατεώνες) κυκλοφορούν ελεύθεροι και ωραίοι, θα διαγραφεί ένα κόμμα για την συμπεριφορά μελών που δεν ξέρουν κιόλας άμα ανήκουν σε αυτούς??? :lol::lol::lol::lol: στην Ελλάδα ας μην μιλάμε για νόμιμο και παράνομο γιατί κάπως μου έρχεται? το παράνομο ισχύει για σενα και για μένα για τα κόμματα δεν έχεις καταλάβει ακόμη ότι ισχύουν άλλοι κανόνες???

Link to comment
Share on other sites

http://www.inews.gr/200/deite--thanos-tzimeros-omologise-oti-den-echei-ptychio.htm

 

"Ωστόσο, ο ίδιος ο κ.Τζήμερος έχει δηλώσει δημόσια πως αν και τελειόφοιτος του πανεπιστημίου, δεν αποφοίτησε επιλέγοντας συνειδητά να μην ενδώσει σʼ ένα εκπαιδευτικό σύστημα που αδυνατεί να προσφέρει ουσιαστική παιδεία και ασφυκτιά μέσα στα στενά όρια του κομματικού συνδικαλισμού."

 

Όσοι ενδώσαμε και πήραμε τα πτυχία μας κι ακόμα παραπάνω...είμαστε κορόϊδα!

Είπε ο άνθρωπος που δεν κατάφερε να τελειώσει την ΑΣΟΕ. Σαν να λέμε το Χάρβαρντ ένα πράγμα.

 

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231198154&fb_source=message

 

"Ο κ. Τζήμερος διατύπωσε την άποψη ότι οι μετανάστες θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν ως φθηνά εργατικά χέρια σε επιχειρήσεις που πρέπει να ανταγωνιστούν αντίστοιχες στη Βουλγαρία, όπου το μισθολογικό κόστος είναι πολύ χαμηλό.

 

Παράλληλα, σημείωσε ότι η διαβίωση για τους μετανάστες στην Ελλάδα θα πρέπει να είναι τέτοια, ώστε όταν τηλεφωνούν στα χωριά τους να μην λένε ότι η ζωή στη χώρα μας είναι αρκετά καλύτερη από ό,τι στις πατρίδες τους. Με αυτόν τον τρόπο θα αποτρέπονται άλλοι μετανάστες από το να σκέφτονται την Ελλάδα ως πιθανό προορισμό τους."

:shock: :shock: :shock:

 

Βούρ στα τηλέφωνα όλοι να αρχίσουμε την γκρίνια για το πόσο άσχημα περνάμε!

Κανείς δεν θα ξαναπατήσει το πόδι του σε άλλη χώρα!

Το σχέδιο αυτό αποφάσισαν να υιοθετήσουν και όλα τα κράτη του κόσμου προς αποφυγή κύματος Ελλήνων μεταναστών εν όψη της ελληνικής χρεοκοπίας.

πιο δεξιά δεν πάει!

 

Αυτός ο άνθρωπος αξιώνει να εκπροσωπήσει ένα μέρος του Ελληνικού λαού?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.inews.gr/200/deite--thanos-tzimeros-omologise-oti-den-echei-ptychio.htm

 

"Ωστόσο, ο ίδιος ο κ.Τζήμερος έχει δηλώσει δημόσια πως αν και τελειόφοιτος του πανεπιστημίου, δεν αποφοίτησε επιλέγοντας συνειδητά να μην ενδώσει σʼ ένα εκπαιδευτικό σύστημα που αδυνατεί να προσφέρει ουσιαστική παιδεία και ασφυκτιά μέσα στα στενά όρια του κομματικού συνδικαλισμού."

 

Όσοι ενδώσαμε και πήραμε τα πτυχία μας κι ακόμα παραπάνω...είμαστε κορόϊδα!

Είπε ο άνθρωπος που δεν κατάφερε να τελειώσει την ΑΣΟΕ. Σαν να λέμε το Χάρβαρντ ένα πράγμα.

 

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231198154&fb_source=message

 

"Ο κ. Τζήμερος διατύπωσε την άποψη ότι οι μετανάστες θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν ως φθηνά εργατικά χέρια σε επιχειρήσεις που πρέπει να ανταγωνιστούν αντίστοιχες στη Βουλγαρία, όπου το μισθολογικό κόστος είναι πολύ χαμηλό.

 

Παράλληλα, σημείωσε ότι η διαβίωση για τους μετανάστες στην Ελλάδα θα πρέπει να είναι τέτοια, ώστε όταν τηλεφωνούν στα χωριά τους να μην λένε ότι η ζωή στη χώρα μας είναι αρκετά καλύτερη από ό,τι στις πατρίδες τους. Με αυτόν τον τρόπο θα αποτρέπονται άλλοι μετανάστες από το να σκέφτονται την Ελλάδα ως πιθανό προορισμό τους."

:shock: :shock: :shock:

 

Βούρ στα τηλέφωνα όλοι να αρχίσουμε την γκρίνια για το πόσο άσχημα περνάμε!

Κανείς δεν θα ξαναπατήσει το πόδι του σε άλλη χώρα!

Το σχέδιο αυτό αποφάσισαν να υιοθετήσουν και όλα τα κράτη του κόσμου προς αποφυγή κύματος Ελλήνων μεταναστών εν όψη της ελληνικής χρεοκοπίας.

πιο δεξιά δεν πάει!

 

Αυτός ο άνθρωπος αξιώνει να εκπροσωπήσει ένα μέρος του Ελληνικού λαού?

 

Δεν ξέρω για σένα, εγώ πάντως με 2 πτυχία ΑΕΙ δεν νιώθω απλά κορόιδο νιώθω κάτι άλλο που δεν μπορώ να το πω για ευνόητους λόγους γιατί στην δουλειά που είμαι τώρα (καμία σχέση με αυτά που σπούδασα) ξέρεις πόσοι είναι σε καλύτερη θέση από μένα με απολυτήριο Λυκείου?

 

Κατα δεύτερον εδώ μας εκπροσωπούν ο Σαμαράς, ο Τσίπρας, ο Βενιζέλος, ο Μιχαλολιάκος.. αυτός ο έρμος γιατί να μην μπορεί?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, ο Τζήμερος, ιδιαίτερα με τις κινήσεις του μετά τις εκλογές, μου κάνει άνθρωπο που έμεινε από δουλειά, βρήκε μία καλή ευκαιρία με έναν καλό μισθό, και κάνει το παν να την αρπάξει.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, ο Τζήμερος, ιδιαίτερα με τις κινήσεις του μετά τις εκλογές, μου κάνει άνθρωπο που έμεινε από δουλειά, βρήκε μία καλή ευκαιρία με έναν καλό μισθό, και κάνει το παν να την αρπάξει.

 

η δουλειά δεν είναι ντροπή :P:p άσε που στις μέρες μας δεν είναι και εύκολο να βρεις δουλειά :shock:

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα, σημείωσε ότι η διαβίωση για τους μετανάστες στην Ελλάδα θα πρέπει να είναι τέτοια, ώστε όταν τηλεφωνούν στα χωριά τους να μην λένε ότι η ζωή στη χώρα μας είναι αρκετά καλύτερη από ό,τι στις πατρίδες τους. Με αυτόν τον τρόπο θα αποτρέπονται άλλοι μετανάστες από το να σκέφτονται την Ελλάδα ως πιθανό προορισμό τους."

:shock: :shock: :shock:

Αυτός ο άνθρωπος αξιώνει να εκπροσωπήσει ένα μέρος του Ελληνικού λαού?

 

Ένσταση κε Πρόεδρε!!! Κλεμμένο αυτό!!! Κάτι παρόμοιο είπε ο Πλεύρης ο νεότερος πριν κανα μήνα.....Άντε τώρα με τα clopyright. Δε μπορεί ο Τζήμερος να σκεφτεί τίποτα δικό του να πει?

 

Και απαντώ και στη φίλη Tsioubal. Ναι, αυτός αξιώνει να εκπροσωπήσει ένα μέρος του Ελλ. λαού. Και όλοι οι υπόλοιποι. Πάρε τον ένα και χτύπα τον άλλο (αυτός που θα πάρει το Βενιζέλο, τους ισοπέδωσε όλους λόγω εκτοπίσματος:-P).

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όπως προτείνει και μια φίλη μου : να βάζουμε υποχρεωτικώς κάποιες λέξεις σε εισαγωγικά απο εδώ κι εμπρός, γιατί παράγινε το κακό. Παράδειγμα: «Σοβαρός», «Αλήθεια», «Καθαρές» κουβέντες, «Δέσμευση», «Μορφωμένος» κ.ο.κ

 

Να συνεννοούμαστε πολιτικά βρε αδερφέ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_02/06/2012_445077

Προσαγωγή της κόρης του Ν. Μιχαλολιάκου

Καθώς και άλλων 5 ατόμων, για επίθεση κατά αλλοδαπού.

 

Η κόρη του γραμματέα της Χρυσής Αυγής, Νίκου Μιχαλολιάκου, και 5 ακόμη άτομα προσήχθησαν λίγο πριν από τα μεσάνυκτα στη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Αττικής, μετά από επίθεση μελών της Χρυσής Αυγής εναντίον αλλοδαπού εργαζόμενου σε ψητοπωλείο, στη συμβολή των οδών Πειραιώς και Θράκης.

 

Οι επιτιθέμενοι συμμετείχαν σε μηχανοκίνητη πορεία μελών της Χρυσής Αυγής από τον Πειραιά στην Αθήνα.

 

Τον τραυματία παρέλαβε ασθενοφόρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά που ήμουν κλειδωμένη τόσο καιρό:lol::lol::lol:

Συγνώμι το πρόβλημα είναι να μην ψηφίσουμε χ.α, σύριζα, κκε ή να μην ψηφίσουμε μνημονιακά κόμματα.

Προσωπικά ο αγώνας που κάνω με μεγαλύτερους ανθρώπους στο περιβάλλον μου ( μέχρι και τον παππού μου έπεισα ) είναι να μην ψηφίσουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ. Εκεί σταματάω, αυτό μου φτάνει.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να τους υπενθυμίζετε επίσης πως οι "υποσχέσεις" δεν βαραίνουν μόνο αυτούς που τις δίνουν αλλά και αυτούς που τις δέχονται. Ειδικά αν δεν πραγματοποιούνται.

Κι επειδή πολλές υποσχέσεις ακούω τελευταία με το συνοδευτικό σλόγκαν "μια απόφαση είναι" να θυμίσω πως το βάρος των αποφάσεων θα το σηκώσουμε εμείς και μόνο εμείς, οι αλλαγές δεν γίνονται εν μία νυκτί αλλά είναι χρονοβόρες, χρειάζονται αλλαγή νοοτροπίας και πολλή δουλειά.

 

Οι εκλογές σύντομα ξανάρχονται αλλά εμάς μας βλέπω...τρία πουλάκια κάθονταν.

 

Υποσχέσεις πολλές, προτάσεις καμία κι από κανέναν. Εξάλλου όπως πάνε τα πράγματα σύντομα δεν θα υπάρχει Ευρωπαϊκή ένωση.

 

Κι ο Θεός βοηθός.

 

(επιστρέφοντας στο θέμα χ.α. ... δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσα άτομα εκδηλώθηκαν πως ψήφισαν χ.α. Καιρός ήταν τα ΜΜΕ να προβάλλουν λίγο το πραγματικό πρόσωπο της χ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταλάβει τι ζούμε? Η' θ' αρχίσουμε πάλι να γράφουμε εκατοντάδες μηνύματα περί της δήθεν δημοκρατίας και των ελεύθερων επιλογών του καθενός?? Και δεν νομίζω ν' αμφισβητεί κανείς το γεγονός - έγινε ζωντανά στην εκπομπή του Παπαδάκη!!

 

Είμαι έξαλλη. Θα μεταφέρω προς το παρόν την δήλωση της Λ. Κανέλλη : "Όποιος θέλει να ψηφίσει αυτά τα κτήνη, ας βάλει καλύτερα αυτά τα κτήνη σπίτι του!!"

 

Θα επανέλθω. Και περιμένω να δω τις επίσημες αντιδράσεις από όλους.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταλάβει τι ζούμε? Η' θ' αρχίσουμε πάλι να γράφουμε εκατοντάδες μηνύματα περί της δήθεν δημοκρατίας και των ελεύθερων επιλογών του καθενός?? Και δεν νομίζω ν' αμφισβητεί κανείς το γεγονός - έγινε ζωντανά στην εκπομπή του Παπαδάκη!!

 

Είμαι έξαλλη. Θα μεταφέρω προς το παρόν την δήλωση της Λ. Κανέλλη : "Όποιος θέλει να ψηφίσει αυτά τα κτήνη, ας βάλει καλύτερα αυτά τα κτήνη σπίτι του!!"

 

Θα επανέλθω. Και περιμένω να δω τις επίσημες αντιδράσεις από όλους.

 

Διαβάζω:

Απίστευτο σκηνικό με πρωταγωνιστή τον εκπρόσωπο Τύπου της Χρυσής Αυγής, Ηλία Κασιδιάρη, που πέταξε ένα ποτήρι νερό σε βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ και χτύπησε στο πρόσωπο τη Λιάνα Κανέλη!

 

Όλα ξεκίνησαν όταν η Ρένα Δουρου από τον ΣΥΡΙΖΑ μίλησε στον Ηλία Κασιδιάρη για τη δίκη που εκκρεμεί εις βάρος του, τότε ο εκπρόσωπος της Χρυσής Αυγής πέταξε ένα ποτήρι με νερό στο πρόσωπο της βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ!

 

Άμεση ήταν η αντίδραση της Λιάνας Κανέλη, που αμέσως σηκώθηκε από τη θέση της, είπε στον κ. Κασιδιάρη «φύγε από ‘δω κωλόπαιδο» και τον αποκάλεσε τ «γερμανοτσολιά» και «φασισταριό» κι εκείνος την έσπρωξε, τη χτύπησε στο πρόσωπο και την είπε «παλιοκουμούνι».

 

Σύμφωνα με τη Λιάνα Κανέλη, χτύπησε και τον αρχισυντάκτη της εκπομπής.

 

Η προϊστάμενη της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών, Ελένη Ραΐκου πρόκειται να ζητήσει τη σύλληψη του κ. Κασιδιάρη.

 

Υποκλιθείτε στους εκπροσώπους της Δημοκρατίας κα Κανέλλη και κ. Κασιδιάρη!!! Και καθείστε εδώ και μαλλιοτραβηχτείτε για όλους τους άχρηστους που είναι στην Βουλή!!

Link to comment
Share on other sites

η νδουλα εχει δωσει εντολη να γινουν συγκεντρωσεις "σαλονιου", μονο σε σπιτια κολλητων. εγω το δηλωνω ευθαρσως και κατηγορηστε με αν θελετε: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!

 

Μα γιατί να σε κατηγορήσουμε; Κι εμείς το ίδιο θα ψηφίσουμε. :rolleyes:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hDtFmHvuH-o#!

 

συγχαρητήρια....τα καταφέρατε....

 

μην ξεχάσετε στις 17 Ιούνη να τους επιβραβεύσετε ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος!

Μέχρι τώρα βλέπαμε στην τηλεόραση σε άλλες χώρες να πλακώνονται στο κοινοβούλιο. Ε, όχι και στο δικό μας! Εγώ προσωπικά δεν το δέχομαι! Ούτε καν στην τηλεόραση...

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που τους ψήφισαν... Ειλικρινά...

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταλάβει τι ζούμε? Η' θ' αρχίσουμε πάλι να γράφουμε εκατοντάδες μηνύματα περί της δήθεν δημοκρατίας και των ελεύθερων επιλογών του καθενός?? Και δεν νομίζω ν' αμφισβητεί κανείς το γεγονός - έγινε ζωντανά στην εκπομπή του Παπαδάκη!!

 

Προς πάσα χρυσαυγίτη εδώ μέσα¨

Να το χαίρεστε τον παλικάρι σας, και να χαίρεστε και το κόμμα σας επίσης!!!!

 

Πάω να αυτοαναφερθώ μόνη μου, να σας βγάλω και από τον κόπο να πατήσετε το κουμπάκι.:lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

το σχόλιο μου στο face: αυτό να το δούνε όσοι ψήφισαν χρυσή αυγή στις προηγούμενες εκλογές πολύ ελαφριά την καρδία και να σκεφτούν σοβσρά τι θα ψηφίσουν στις επόμενες, θα θερίσουμε πολλές θύελλες, η φασιστοποίηση της κοινωνίας σε όλη την ευρώπη πρέπει λίγο να προβληματίσει τους πολιτικούς ηγέτες αλλά και όλους μας....

 

όσο για το κ....δο και φασισταριο πολύ θα ήθελα να τους τα είχα πει εγώ κι ας τολμούσε να σηκώσει χέρι πάνω μου ο τραμπούκος

 

για να μάθετε επιτέλους ποια είναι η χρυσή αυτή, κόμμα αμόρφωτων υποκινούμενων άρα πολύ πολύ επικίνδυνων τραμπούκων

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτά παθαίνεις άμα φέρνεις έναν πίθηκο σε debate.

 

εντιτ:

«θέλει ο φασίστας να κρυφτεί και η tv δεν τον αφήνει

 

Ποιος το περίμενε να συμφωνήσω εγώ απόλυτα με το apeleythero???

lol-045.gif

 

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ..... Όσοι τους ψηφίσατε να ξέρετε πως έρχεται και η σειρά σας αν διαφωνήσετε στο ελάχιστο μαζί τους. Γιατί αυτό είναι ο φασισμός.....

πολλά πολλά Like

bravo-009.gif

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...