Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

Δηλαδή πρέπει να φτάσουμε κι εμείς στο επίπεδο ζωής της Νιγηρίας για να μας λυπηθεί το τραβέλι? Γιατί για γυναίκα δε μου κάνει...

 

Και είπε ότι οι γονείς των παιδιών στν Ελλάδα ευθύνονται για τη φτώχεια των παιδιών γιατί δεν πληρώνουν φόρους. Όλοι μωρή κάρια? Εμείς και πολλοί άλλοι που έχουμε φτύσει αίμα για να πληρώνουμε την κωλοεφορία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδή πρέπει να φτάσουμε κι εμείς στο επίπεδο ζωής της Νιγηρίας για να μας λυπηθεί το τραβέλι? Γιατί για γυναίκα δε μου κάνει...

 

Και είπε ότι οι γονείς των παιδιών στν Ελλάδα ευθύνονται για τη φτώχεια των παιδιών γιατί δεν πληρώνουν φόρους. Όλοι μωρή κάρια? Εμείς και πολλοί άλλοι που έχουμε φτύσει αίμα για να πληρώνουμε την κωλοεφορία?

 

Ε πως θα δικαιολογήσει τη νέα γενοκτονία που ετοιμάζονται να κάνουν εις βάρος μας?

Απλά θα μας τη φορτώσουν....παλιό το κόλπο...ξεκίνησε από Πάγκαλο ακόμα!!

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα της στο facebook τη στολίσανε, λέει, χιλιάδες Έλληνες: " τι λες, ρε κωλόγρια, που παίρνεις 550.000 δολάρια το χρόνο και αφορολόγητα γιατί είναι επιδόματα; ". Αύριο θα σκούζουνε πάλι για εμάς τους αχάριστους...

Link to comment
Share on other sites

http://www.guardian.co.uk/world/2012/may/25/payback-time-lagarde-greeks

 

Και με μια επίσκεψη στο φέισμπουκ της Μαντάμ θα δεις και το στόλισμα......αυτή βέβαια στο τελευταίο της σχόλιο κοιτάει να τα μαζέψει...αλλά δε μαζεύονται οι αηδίες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα, χα, και ο Πόλντο ο Βενιζέλος που τόσο καιρό τα έχει κάνει πλακάκια μαζί της την έκραξε ότι " κανείς δεν μπορεί να ταπεινώνει τον ελληνικό λαό ". Τι λες, ρε Πόλντο, τώρα σ' έπιασε ο πόνος;

Link to comment
Share on other sites

Για τους λαθρομετανάστες (και όχι σκέτο μετανάστες, υπάρχουν αρκετοί που ζουν εργάζονται έχουν οικογένειες εδώ και 20+ χρόνια στην ελλάδα και δεν έχουν προκαλέσει ποτέ πρόβλημα, κάποιοι είναι μέχρι και υψηλόβαθμα στελέχη επιχειρήσεων) δεν θα πάρω θέση καθώς διαφορετικοί άνθρωποι βιώνουν το πρόβλημα διαφορετικά.

(η χ.α μιλάει για μετανάστες, το πρόβλημα σας είναι οι ΛΑΘΡΟμετανάστες, όχι οι νόμιμοι εργαζόμενοι του εξωτερικού)

Για τις πορείες όμως, θα πάρω, καθώς υπάρχουν αναρίθμητα βίντεο και μαρτυρίες προσώπων στα οποία οι αστυνομικοί και παρακρατικοί πηγαίνουν χέρι χέρι και δέρνουν με λύσσα όποιον βρούν μπροστά τους.

 

από αυτά που έλεγαν πάντως στην συνέντευξη που έδωσαν στον Ευαγγελάτο, δεν αναγνωρίζουν μετανάστες... για την Χ.Α. όλοι τους είναι λαθρομετανάστες γιατί κανείς δεν ήρθε στην Ελλάδα με νόμιμο τρόπο .. άσχετα εάν μετά τους έδωσαν τα χαρτιά... τους θεωρεί όλους λαθρομετανάστες

Link to comment
Share on other sites

Επίσης νομίζω ότι καλό θα ήταν σιγά σιγά να απομνημονεύουμε όλοι αυτό:

 

Πιστεύω εις ένα Ευρώ,

 

 

 

 

Πατέρα, λαοκράτορα, ποιητήν δουνουτού και γης, δανειστών τε πάντων και φραγγάτων.

Και εις ένα Κύριον πρόεδρο της Ε.Κ.Τ., τον Υιόν του Ευρώ τον μονογενή, τον εκ του Πατρός δανεισθέντα προ πάντων των εντόκων.

Δάνειο εκ δανείου, ευρώ αληθινόν εξ ευρώ αληθινού, τοκισθέντα, ου χαρισθέντα, ομοούσιον τω ΔΝΤ, δι' ου τα πάντα οφείλετο.

 

Τον δι' ημάς τους χαχόλους και δια την ημετέραν σωτηρίαν κατελθόντα εκ των Βρυξελλών

και σαρκωθέντα εκ Πνεύματος Ηλιθίου και Μαργαρίτας του Ανδρέα και πρωθυπουργήσαντα.

 

Παρετιθέντα τε υπέρ ημών επί Καρόλου Παπούλια και παθόντα και ξεφτιλισθέντα.

 

Και ταξιδέψαντα στην Κόστα Ρίκα κατά τας γραφάς.

 

Και ανελθόντα εις τη σοσιαλισική διεθνή και καθεζόμενον εκ δεξιών του Βλακός.

 

Και πάλιν ερχόμενον μετά λόξης κρίναι ζώντας και νεκρούς, ου της μαλακίας ουκ έσται τέλος.

 

Και εις τον Παπαδήμα τον Άγιον, τον Κύριον, τον φοροοποιόν, τον εκ του Πατρός εκπορευόμενον,

το συν Πασόκ και Νουδού συγκυβερνούμενον και συνδοξαζόμενον, το λαλήσαν δια των εκδοτών.

 

Εις μίαν, αγίαν, καθολικήν και άποστολικήν Γερμανίαν.

 

Ομολογώ μνημόνιο εις άφεσιν χρεών.

 

Προσδοκώ κούρεμα ιδιωτών.

 

Κι οφειλή του μέλλοντος αιώνος. Αμήν.

 

:)

 

Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε να πείτε για την " κυρία " Λαγκάρντ που δήλωσε ότι ενδιαφέρεται πιο πολύ για τα παιδάκια του Νίγηρα παρά για τα ελληνάκια; Εμετική;;; Είδαμε τόσες δεκαετίες πως ενδιαφέρονται οι ισχυροί για τα παιδάκια της Αφρικής....

 

Και σε αυτά τα εμετικά, σιχαμένα ανθρωπάκια θα σκύψουμε το κεφάλι; ΑΥΤΟΙ θα αποφασίσουν για την τύχη της Ελλάδας;

 

Με την πολιτική των μνημονίων Νίγηρα θα μας καταντήσουνε. Λέτε να μας λυπηθεί τότε η σιχαμένη; Όσο λυπάται στην πραγματικότητα και τα παιδιά του Νίγηρα... Ουαί γραμματείς και φαρισαίοι υποκριταί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκνευρίζομαι αφάνταστα πάντως όταν άτομα που δεν έχουν κανένα οικονομικό πρόβλημα σου κάνουν μαθήματα οικονομίας και σε βρίσκουν και φταίχτη......

Ένα μήνα θα ήθελα να δω όλους αυτούς με το βασικό και να πληρώσουν νοίκι ή στεγαστικό, κοινόχρηστα ρεύμα χαράστι νερό ασφάλεια και ότι άλλο υπάρχει και να φάνε κι από πάνω...αμ δε που θα φάνε!!!!!!!!!

Κι αμ δε που θα τα πληρώσουν όλα...

Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίζομαι αφάνταστα πάντως όταν άτομα που δεν έχουν κανένα οικονομικό πρόβλημα σου κάνουν μαθήματα οικονομίας και σε βρίσκουν και φταίχτη......

Ένα μήνα θα ήθελα να δω όλους αυτούς με το βασικό και να πληρώσουν νοίκι ή στεγαστικό, κοινόχρηστα ρεύμα χαράστι νερό ασφάλεια και ότι άλλο υπάρχει και να φάνε κι από πάνω...αμ δε που θα φάνε!!!!!!!!!

Κι αμ δε που θα τα πληρώσουν όλα...

 

Δεν θα τα πληρωσουν δεν θα τα πληρωσουν. Θα τα κρατησουν για να εχουν να φανε και να ταισουν τα παιδια τους (να πει καποιος στην καμμενη απο τον ηλιο)......εγω τα εχω φτυσει παντως. Ειμαι προσφατα χωρισμενη, με δανειο που παει ΜΟΝΙΜΑ πλεον 1 δοση πισω, και με χρεος στην εφορια.......και δεν εχω κανει και καινουργια δηλωση. Φοβαμαι οτι θα μου τα βγαλουν στο σφυρι για πενταροδεκαρες.......το παιδι σκεφτομαι.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου για τα άκρα....αλλά που ξέρεις εσύ ποιοι κάψαν τη μαρφίν;;Γράφανε ταμπέλα ότι ήταν ακροαριστεροί; Αλλά και να γράφανε σιγά μη είμασταν σίγουροι για το τι είναι στα αλήθεια. Εδώ όλοι αναρχικοί ονομάζονται αλλά ανάθεμα αν είναι αναρχικός αυτό που πετάει τις πέτρες στα μαγαζιά......έχουμε μπερδέψει τις εννοιες....

έχεις δίκιο..δεν το ξέρω....το πιστεύω απλά.

Τις έννοιες μια χαρά τις ξέρω αλλά εδω δε μιλάμε '΄θεωρητικά'...Δυστυχώς λοιπόν, αν θες, αναρχικοί αυτονομάζονται πολλοί που σπάνε και καίνε την Αθήνα. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πως τους λένε στην πραγματικότητα...

Είναι πολύ άδικο να συγκρίνονται αυτά τα δύο. ΑΝΤΑΡΣΥΑ ή χ.α. προφανώς δεν γνωρίζετε τι είναι ή το ένα.. ή το άλλο...
τι είναι ΑΝΤΑΡΣΥΑ? θέλεις να μας εξηγήσεις?

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα πληρωσουν δεν θα τα πληρωσουν. Θα τα κρατησουν για να εχουν να φανε και να ταισουν τα παιδια τους (να πει καποιος στην καμμενη απο τον ηλιο)......εγω τα εχω φτυσει παντως. Ειμαι προσφατα χωρισμενη, με δανειο που παει ΜΟΝΙΜΑ πλεον 1 δοση πισω, και με χρεος στην εφορια.......και δεν εχω κανει και καινουργια δηλωση. Φοβαμαι οτι θα μου τα βγαλουν στο σφυρι για πενταροδεκαρες.......το παιδι σκεφτομαι.

 

Οι περισσότεροι στο ίδιο καζάνι βράζουμε....και να δω πότε θα βγούμε.........

γιατί δεν μπορεί.....αγαπάει ο θεός τον κλέφτη (κυβερνήσεις και ΔΝΤ), αλλά αγαπάει και το νοικοκύρη (εμάς).....ελπίζω τουλάχιστον να μας αγαπάει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με στεναχωρεί πολύ είναι ότι συζητώντας και με νέους ανθρώπους όλοι φοβούμενοι πιθανή ακυβερνησία άλλη μια φορά θα ξαναψηφίσουν νδ ή πασοκ. Αυτό και αν είναι τράτζικ.Πίσω στο μαντρι δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ενδιαφέρον βίντεο, vik!

 

Πολύ ωραίο και αληθινό το βίντεο σου!!Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.....

 

πολυ καλο βιντεακι οντως.

 

Ετσι ειναι, αυτη δυστυχως ειναι η αληθεια που μας αποκρυπτουν τα ΜΜΕ...Οσο για την ξεδιαντροπη Λαγκαρντ θα επρεπε να ντρεπεται και μονο που σκεφτεται με αυτον τον τρόπο και οχι να βγαινει και να κανει δηλωσεις!

Αλλα η πραγματική σκοπιμοτητα που κρυβεται πισω απο τη "διασωση" του ΔΝΤ ειναι να μας εξεφτελισουν εντελως ως κρατος,να μας φτασουν να γινουμε Νιγηρια(...προέτρεξε η γλώσσα της διανοίας!!!), να μειωσουν την αξια της γης και στο τέλος να ερθουν και να τα εξαγορασουν ολα σε τιμη ευκαιριας.Επιβαρύνουν με τόσους φόρους την ακινητη περιουσία που στο τέλος δεν θα μπορουμε κυριολεκτικα είτε ως εθνος ειτε ως ατομα να πληρωσουμε τιποτα και το μονο που θα μας μεινει είναι να τα πουλησουμε...

Είναι οργανωμενο το σχεδιο,είμαστε και εμεις μπαχαλο ως κρατος και τους αφησαμε μεχρι τωρα να παρεμβουν χωρις καμια αντισταση και χωρις καμια διαπραγματευση(...ας ειναι καλα οι πολιτικοι μας!!!) Αλλα νομιζω φτανει,ως εδω!!!

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με στεναχωρεί πολύ είναι ότι συζητώντας και με νέους ανθρώπους όλοι φοβούμενοι πιθανή ακυβερνησία άλλη μια φορά θα ξαναψηφίσουν νδ ή πασοκ. Αυτό και αν είναι τράτζικ.Πίσω στο μαντρι δηλαδή.

Θελω να ελπιζω πως, όπως και στις 6 Μαιου εγινε μια ευχαριστη ανατροπη-που εγω δεν την περιμενα!-ετσι και τωρα ο κοσμος θα αντιδρασει...

Αυτό που ζουμε τα τελευταια δυομισι χρονια ειναι μια συνεχης κατρακυλα για ολους μας που πρέπει να σταματησει!!!!

Και όπως φανηκε και στις πρωτες εκλογες ο κοσμος δεν αντεχει αλλο...Εγω είμαι αισιοδοξη,αλλωστε η απολυτη εκφραση της δημοκρατιας που ειναι οι εκλογες(...και οχι ο διορισμενος Παπαδημος ή μια ξένη κυβερνησης της Τροικας) εδωσε τη δυνατοτητα στους Ελληνες να εκφρασουν αυτο που νιωθουν!!!Και πιστευω θα το ξανακανουν!!!

Όσο για το "φοβο της ακυβερνησιας" θα πω αυτο που ειπε ο Καζαντζακης "δε φοβαμαι τιποτα,δεν ελπιζω τιποτα,ειμαι ελευθερος":p

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.Sorry για τα πολλα θαυμαστικα αλλα ειλικρινα ειμαι τοσο θυμωμενη με τα οσα συμβαινουν τα τελευταια χρονια στην Ελλαδα που προσωπικα νιωθω σαν να δεχομαστε επιθεση πολεμου...Για μενα ειναι οικονομικος πολεμος αυτο που γινεται και οφειλουμε να αντισταθουμε οπως εκαναν οι παππουδες μας στους πραγματικους πολεμους του προηγουμενου αιωνα...

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι είναι ΑΝΤΑΡΣΥΑ? θέλεις να μας εξηγήσεις?

 

οι θέσεις της ΑΝΤΑΡΣΥΑ (το ακρωνύμιο σημαίνει Αντικαπιταλιστική Αριστερή Συνεργασία για την Ανατροπή) βρίσκονται εδώ...... http://www.antarsya.gr/node/100'>http://www.antarsya.gr/node/100

και εδώ η ιστοσελίδα της http://www.antarsya.gr/ οποιαδήποτε προσπάθεια εμπλοκής της με τα γεγονότα της ΜΑRFIN είναι τουλάχιστον ατυχής καταδίκασαν από τους πρώτους.....

Link to comment
Share on other sites

οι θέσεις της ΑΝΤΑΡΣΥΑ (το ακρωνύμιο σημαίνει Αντικαπιταλιστική Αριστερή Συνεργασία για την Ανατροπή) βρίσκονται εδώ...... http://www.antarsya.gr/node/100'>http://www.antarsya.gr/node/100

και εδώ η ιστοσελίδα της http://www.antarsya.gr/ οποιαδήποτε προσπάθεια εμπλοκής της με τα γεγονότα της ΜΑRFIN είναι τουλάχιστον ατυχής καταδίκασαν από τους πρώτους.....

δεν έκανα προσπάθεια εμπλοκής. Το τι λέω εγω, εσύ και ο καθένας δεν 'εμπλέκει' κανέναν...μιλησα για ίση απόσταση (για εμένα) και από ακροαριστερούς και από ακροδεξιούς , μιλησα για αυτούς που αυτοαποκαλούνται αναρχοαυτόνομοι ή αντιεξουσιαστές ( δεν έχει σημασία αν είναι ή δεν είναι, έτσι θέλουν να λέγονται) που καίνε την Ελλάδα και ρώτησα και τις θέσεις της ΑΝΤΑΡΣΥΑ....ξεκάθαρα πράγματα!:wink:

Τώρα αν είναι κάποιος εδώ που περιμενει εμένα για να τον 'μπερδέψω' για το τι είναι τι, ε 'μαυρη είν' η τύχη του'.:cool:

Όταν κατακεραυνώνουμε τους ακροδεξιούς βρίσκω πολλους 'συμμάχους'. Όταν τολμω να 'θίξω' την ακροαριστερά, θίγονται πολλοί από εδώ. Λυπάμαι αλλά έχω δικαίωμα και να μην είμαι 'συντροφος' αλλά και να το λέω. Αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να σας στεναχωρήσω :-D

Μπορείτε να πιστεύετε ό,τι θέλετε. Και εγώ επίσης....Εκ του αποτελέσματος κρίνονται τα περισσότερα στη ζωή...πρακτικά πράγματα ευτυχώς, όχι από την θεωρία.

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

αν με τον όρο ακροδεξιά εννοείς τη χρυσή αυγή και τον όρο ακροαριστερά την ΑΝΤΑΡΣΥΑ συγκρίνεις 2 ανόμοια πράγματα. Η χρυσή αυγή ευαγγελίζεται τη βία ως τρόπο επιβολής των απόψεων της......δυστυχώς αποτελεί φαινόμενο προς ανάλυση και όχι πολιτική επιλογή

Link to comment
Share on other sites

αν με τον όρο ακροδεξιά εννοείς τη χρυσή αυγή και τον όρο ακροαριστερά την ΑΝΤΑΡΣΥΑ συγκρίνεις 2 ανόμοια πράγματα. Η χρυσή αυγή ευαγγελίζεται τη βία ως τρόπο επιβολής των απόψεων της......δυστυχώς αποτελεί φαινόμενο προς ανάλυση και όχι πολιτική επιλογή

η Χρυση αυγη δεν δεχεται αυτα που λες...επισημα..ανεπισημα ομως ναι, και εγω πιστευω οτι ευαγγελιζεται τη βια μια που ετσι δειχνουν οι πραξεις. Για την ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν ξερω ακριβως (οπως δεν ηξερα και για τη ΧΑ μεχρι να γινει 'της μοδας' )για αυτο και ρωτησα...Θα ρίξω ενα βλέφαρο....Για την ακροαριστερά όμως ( δεν ξερω αν η ΑΝΤΑΡΣΥΑ την αντιπροσωπεύει) έχω ακριβώς την ίδια άποψη που έχω για την ακροδεξιά (ΧΑ δηλαδή).

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

αν με τον όρο ακροδεξιά εννοείς τη χρυσή αυγή και τον όρο ακροαριστερά την ΑΝΤΑΡΣΥΑ συγκρίνεις 2 ανόμοια πράγματα. Η χρυσή αυγή ευαγγελίζεται τη βία ως τρόπο επιβολής των απόψεων της......δυστυχώς αποτελεί φαινόμενο προς ανάλυση και όχι πολιτική επιλογή

 

Ο ανταρσυα χαρακτηριζει ως " ψιλές" την επιθεση που έκανε σε βουλευτη της χα και δεν την καταδικάζει.

Link to comment
Share on other sites

Συμμερίζομαι όλες σας τις απόψεις και θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν υπάρχει πια

ΝΔ και ΠΑΣΟΚ,

η Ελλάδα λόγω του ότι τόσα χρόνια κατέληξε να είναι ένα υποανάπτυκτο κράτος και να στερείται σημαντικών μεταρρυθμίσεων, τώρα θα πρέπει να προχωρήσει υποχρεωτικά σε μεταρρυθμίσεις, που επιβάλλει το μνημόνιο.

Το μνημόνιο έχει και την καλή του όψη, αλλά κανείς από τα ΜΜΕ δεν μιλάει για αυτήν και όλοι ακούνε μνημόνιο και σκιάζονται.

 

Για μένα είναι ξεκάθαρο ή ψηφίζω ΝΔ και ΠΑΣΟΚ και επιθυμώ να αλλάξει η χώρα μου ή ψηφίζω τα άλλα κόμματα και ο Θεός να βάλει το χέρι του.

 

Τριάντα χρόνια απίστευτου φαγοποτιού συνοδεύονται από 10 χρόνια λιτότητας.

Δεν υπάρχει σάλιο στα ταμεία του κράτους, κοινή λογική να διαθέτει κανείς, καταλαβαίνει και μόνος του, ότι η Ελλάδα δεν έχει πολλές επιλογές.

 

Αυτήν την φορά θα ψηφίσω τον Βενιζέλο, γιατί είναι ο μόνος για μένα που μιλάει τόσο λογικά. Τόσο καιρό αυτός έτρεχε και ξέρει πολύ καλά την κατάσταση της οικονομίας.

Και για το ότι φταίνε τα μεγάλα κόμματα, φταίνε όσο φταίει και ο κόσμος που τους ψήφιζε και τους χρησιμοποιούσε για να διορίζονται κτλ...

 

Η ζημιά έγινε και δεν ξεγίνεται, οπότε πρέπει να κοιτάμε μπροστά και να ελπίζουμε πως κάποια στιγμή ίσως γίνουμε μια χώρα με υποδομές και υπηρεσίες που θα έπρεπε να απολαμβάνουν όλοι οι πολίτες.

 

Το χαρατσι το ξεχασες;

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο..δεν το ξέρω....το πιστεύω απλά.

 

Missirlou μου, τη σήμερον ημέρα καλό είναι να μην "πιστεύουμε απλά", αλλά να ξέρουμε ή τουλάχιστον να προσπαθούμε να μάθουμε. Γιατί συνήθως αυτό που "πιστεύουμε απλά" είναι αυτό με το οποίο μας ποτίζουν οι κυρίαρχοι μηχανισμοί προπαγάνδας.

Προφανώς κι έχεις κάθε δικαίωμα να απορρίπτεις τις πολιτικές θέσεις της λεγόμενης "άκρας αριστεράς". Αφού, όμως, πρώτα μπεις στον κόπο να τις διαβάσεις. Γιατί απ' ό,τι καταλαβαίνω η απορριπτική σου τοποθέτηση δεν εδράζεται σε κάποια γνώση. Είναι κάτι που "πιστεύεις απλά".

Και σε τελική ανάλυση τι σημαίνει "άκρα αριστερά"; (Η ίδια δεν αυτοπροσδιορίζεται ως τέτοια.) Εγώ ξέρω ότι στην αριστερά υπάρχουν διαφορετικά ρεύματα. Υπάρχουν λ.χ. που ασκούν κριτική στα καθεστώτα του υπαρκτού σοσιαλισμού κι άλλα που τα υπερασπίζονται. Ποια από τις δύο θέσεις θα σου φαινόταν ακραία;

ΥΓ. Προσωπικά δεν αισθάνομαι καθόλου θιγμένη. Κουβέντα κάνουμε. Και για να την κάνουμε προφανώς υπάρχει ένα πεδίο επικοινωνίας κι επαφής...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...