Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εκλογές μας έρχονται, εμπρός βήμα ταχύ....


EviQ

Recommended Posts

Και δεν ξέρω αν έχεις μαζέψει ποτέ ροδάκινα ή άλλα φρούτα και λαχανικά, αλλά μιλάμε για δουλειά 12 ωρών το λιγότερο..........12 ώρες με 23 ευρώ.......κάνε τώρα το λογαριασμό......

 

Τα 23 για τον μεταναστη ειναι καλο ποσο, αυτο που λεω εγω ειναι οτι τα ιδια λεφτα σε λιγο καιρο θα ειναι 'καλο' ποσο και για τον Ελληνα. Οσο για τα 12ωρα φιλέ ποιος πλεον δουλευει πραγματικο 8ωρο? Γιατι οσο εχω ρωτησει ολοι απο 10 και πανω και υπερωριες ποτε. Εκμεταλευση στο ταβανι. Και ειχε ξεκινησει πολυ πριν την κριση αυτο απλα με την κριση κορυφωθηκε.

 

ΥΓ: Οχι ροδακινα δεν εχω μαζεψει, αλλα εχω μαζεψει πολλες φορες ελιες......(δεν μου φαινεται ε? το ξερω :P)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα 23 για τον μεταναστη ειναι καλο ποσο, αυτο που λεω εγω ειναι οτι τα ιδια λεφτα σε λιγο καιρο θα ειναι 'καλο' ποσο και για τον Ελληνα. Οσο για τα 12ωρα φιλέ ποιος πλεον δουλευει πραγματικο 8ωρο? Γιατι οσο εχω ρωτησει ολοι απο 10 και πανω και υπερωριες ποτε. Εκμεταλευση στο ταβανι. Και ειχε ξεκινησει πολυ πριν την κριση αυτο απλα με την κριση κορυφωθηκε.

 

Έτσι είναι...και δε μιλάμε και καθόλου γιατί αν μας δείξουν την πόρτα τελειώσαμε....

Link to comment
Share on other sites

εκμετάλλευση ορισμένων Ελλήνων νεομεταναστών στη Γερμανία από Έλληνες εργοδότες ή Έλληνες μεσίτες καταγράφεται από τις ελληνικές κοινότητες. http://www.athina984.gr/node/189542

και http://tvxs.gr/news/ellada/gastarbeiter-ellines-ekmetalleyontai-ellines-sti-germania

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...και δε μιλάμε και καθόλου γιατί αν μας δείξουν την πόρτα τελειώσαμε....

 

Εννοειτε.....αν μας δειξουν την πορτα (εννοω την Ευρωπη) θα καταλαβουμε το μεγεθος του προβληματος οταν θα παμε σουπερ μαρκετ και αντι να σκεφτομαστε να παρουμε λιγο πιο φθηνο γαλα (οπως κανουμε τωρα) και 1 πακετο μακαρονια αντι για 3 που περναμε, θα βλεπουμε αδεια ραφια με 1 μπουκαλι γαλα μονο και θα την πεφτουν 30 νοματαιοι ποιος θα το προλαβει. Δεν εχουμε καταλαβει το μεγεθος του τι θα γινει αν φυγουμε ασε.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Για τα ιδια λεφτα 23 την ημερα με συνολο 460 τον μηνα δουλευουν πολλοι νεολαιοι μας ηδη και θελουν να το νομιμοποιησουν επισης. Και πολλοι αλλοι δουλευουν για ελαχιστα παραπανω και το θεωρουν και οκ μισθο, οπως 30 την ημερα. Κανε τις πραξεις. Οι μισθοι της πεινας και της ντροπης ειναι εξω απο το σπιτι σου. Οχι μονο στους μεταναστες.

 

Μα...ειναι νόμιμο. Συνάδελφος, ελεύθερη, στην εταιρία από το 2007, απασχολούμενη κανονικό 8ωρο και σπαστό μάλιστα, μετά την τελευταία μείωση παίρνει 490...

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κουτες οι μισθοι αυτοι ειναι για να γινουμε ανταγωνιστικοι βρε, και για να ερθουν οι μπιζνες και η αναπτυξη στην ελλαδα,σε λιγο θα πληρωνουμε κιολας επειδη μας απασχολουν για να μην μας πιασει καταθλιψη απο την απραξια

Link to comment
Share on other sites

βρε κουτες οι μισθοι αυτοι ειναι για να γινουμε ανταγωνιστικοι βρε, και για να ερθουν οι μπιζνες και η αναπτυξη στην ελλαδα,σε λιγο θα πληρωνουμε κιολας επειδη μας απασχολουν για να μην μας πιασει καταθλιψη απο την απραξια

 

Χαχαχα.......σωστά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εκμετάλλευση ορισμένων Ελλήνων νεομεταναστών στη Γερμανία από Έλληνες εργοδότες ή Έλληνες μεσίτες καταγράφεται από τις ελληνικές κοινότητες. http://www.athina984.gr/node/189542

και http://tvxs.gr/news/ellada/gastarbeiter-ellines-ekmetalleyontai-ellines-sti-germania

 

να ένας ωραίος λόγος να ανοίξουμε τα γκαβά μας

 

μας αρέσει αυτό?????

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ακουσα και μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι

με ολα αυτα που εγιναν γινονται και θα γινονται μεχρι τις νεες εκλογες για ενα εχω πεισθει ακομα περισσοτερο, οτι καλα εκανα και ψηφισα οτι ψηφισα κι οτι θα ξαναψηφισω συνειδητοτατα μια απο τα ιδια και στις επομενες, ,,,

δεν θελω να ακουσω τιποτα αλλο πια βαρεθηκα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΙΩΣ

 

αυτοι ειναι ικανοι μεχρι και πραξικοπημα με συνταγματαρχεους να στησουν προκειμενου να εφαρμοσουν την πολιτικη τους,,,αν δεν τους βγει μεσα απο τις εκβιαστικες πολιτικες της τρομοκρατιας με γραβατα των ξεπουλημενων των δικων μας θα κανουν πραξικοπημα, να το θυμηθειτε

 

καλα η γερμανια οδηγειται με μαθηματικη ακριβεια στη γερμανια της επομενης μερας μετα τη ληξη του β παγκοσιου πολεμου, θα καταφερει η πολιτικη αυτη του δ ραιχ να κανει τον γερμανικο λαο τον πιο μισητο ολων για μια ακομη φορα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν σχολιάσαμε το εξής: στην ορκωμοσία των μουσουλμάνων βουλευτών σηκώθηκαν όλοι εκτός από τους φασίστες της Χ.Α. Φαίνεται το "εγέρθητι" είναι για την ανώτερη κάστα....Γιατί, ρε Πολύδωρα, δεν είπες "εγέρθητε όλοι είπαμε!" να γίνει στη Βουλή το πανηγύρι του αιώνα; Μιλάμε, θα το μνημονεύαμε για χρόνια....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν σχολιάσαμε το εξής: στην ορκωμοσία των μουσουλμάνων βουλευτών σηκώθηκαν όλοι εκτός από τους φασίστες της Χ.Α. Φαίνεται το "εγέρθητι" είναι για την ανώτερη κάστα....Γιατί, ρε Πολύδωρα, δεν είπες "εγέρθητε όλοι είπαμε!" να γίνει στη Βουλή το πανηγύρι του αιώνα; Μιλάμε, θα το μνημονεύαμε για χρόνια....

Όταν είσαι φασίστας και έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου γιατί δεν ξέρεις πως να ορίσεις την αυθεντικότητά σου ως Έλλην αυτά παθαίνεις.Δεν σηκώνεσαι στους Έλληνες μουσουλμάνους ομολόγους σου.Προσβάλλεις και μια μερίδα ελληνικού λαού.Αφού φασίστας είσαι σκέφτεσαι,δεν σκέφτεσαι;

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν σχολιάσαμε το εξής: στην ορκωμοσία των μουσουλμάνων βουλευτών σηκώθηκαν όλοι εκτός από τους φασίστες της Χ.Α. Φαίνεται το "εγέρθητι" είναι για την ανώτερη κάστα....Γιατί, ρε Πολύδωρα, δεν είπες "εγέρθητε όλοι είπαμε!" να γίνει στη Βουλή το πανηγύρι του αιώνα; Μιλάμε, θα το μνημονεύαμε για χρόνια....

τέτοια σουργελίαση????

πάω να το δώ!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας έχουμε κάπου στο πίσω μέρος του μυαλό μας και τους στεvους συvεργάτες του τσοχατζόπουλου στο πλευρό του Τσίπρα...

 

http://www.antinews.gr/2012/05/21/162257/#more-162257

 

κι ο πολεμος καλα κρατει

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν κάνω κανέναν πόλεμο.

Ο τίτλος είναι οι εκλογές. Πιστεύω ότι πριν πάμε στην κάλπη πρέπει να έχουμε τα πάντα στου νου μας.;)

 

εννοειται οτι δεν πηγαινε σε εσενα προσωπικα το σχολιο μου , και φυσικα και πρεπει να εχουμε τα παντα στο νου μας, να τα ζυγισουμε και να τα αξιολογησουμε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το περιβόητο διακύβευμα των εκλογών είναι το πόσο γρήγορα θα φουντάρουμε μου φαίνεται. Κανείς με πιο αισιόδοξο σενάριο?

δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στους περισσοτερους πολιτικαντηδες και δημοσιογραφισκους που διατυπωνουν κατα πως τους βολευει το εκαστοτε διακυβευμα εκλογων δημοψηφισματων τασεων κλπ

μας χειριζονται ελεεινα και χυδαια, καποια στιγμη θα πρεπει να επαναστησουμε σε αυτην την βρωμερη και τρισαθλια δημισιογραφια που μας μπουκωνουν, τα βαζουμε με τους πολιτικους τα βαζουμε με τους συνδικαλιστες και οι δημοσιογραφοι στο απυροβλητο???

οχι δεν θα φουνταρουμε

 

ειναι σαν μια που θελει να χωρισει απο τον σατραπη συζυγο και της λενε και που θα πας με δυο παιδια χωρις στιτι με 400 ευρω το μηνα κι αυριο αν σε απολυσουν τι θα κανεις? και τι θα λεει ο κοσμος χωρισμενη γυναικα, κι ολοι ιδιοι ειναι , ολα τα γουρουνια εχουν την ιδια μουρη, τα παιδια εχουν αναγκη απο τον πατερα τους, κατσε στα αυγα σου και βολοδερνε,,,,αμ δε, η ταλαιπωρη γυναικουλα θα βγαλει νυχια και θα τολμησει, τωρα πως θα αποφυγει να μην ξανκανει το ιδιο λαθος επιλογης ζωης ειναι αλλο θεμα,,,,

Link to comment
Share on other sites

«Ο παλιός γάιδαρος μαθαίνει καινούργια περπατησιά»...?

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=141025&catid=9

ε, όχι και γαιδούρια οι άξιοι πολιτικοί μας.... σαν τα ποντίκια πηδάνε (από κόμμα σε κόμμα) να σωθούν..

Link to comment
Share on other sites

«Ο παλιός γάιδαρος μαθαίνει καινούργια περπατησιά»...?

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=141025&catid=9

Μακάρι να μάθει και ο Τσίπρας πώς κάνουμε διεθνή πολιτική γιατί μεταξύ των ανύπαρκτων αγγλικών του (οστέριτι μέζουρς, του δε χελλ...) και της γενικότερης αλαζονείας που τον διακρίνει, προβλέπω η χώρα να πηγαίνει για φούντο τάχιστα. Θα μας μείνουν οι σπουδές, τα σπίτια και οι καγιέν... και οι υποσχέσεις ότι αν βγούμε από το μνημόνιο / το ευρώ / την ΕΕ όλα θα φτιάξουν ως δια μαγείας και θα τρώμε για άλλη μια φορά με χρυσά κουτάλια. Ούτε το ΠΑΣΟΚ το '80 τόση επιτυχία.

 

Μην ξεχνάτε ότι ο Τσίπρας έβαλε μέσο τον Τσοχατζόπουλο όταν πήγε στρατό για να μην δυσκολευτεί το πουλάκι μου (η παραμεθώριος είναι για τους χαζούς). Δείξε μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι...

 

Και μην χαίρεστε επειδή δήθεν ο ελληνικός λαός άλλαξε τρόπο σκέψης. Όπως πάντα πάει σε αυτόν που του τάζει τα πιο πολλά, ανεξάρτητα από το αν είναι διεφθαρμένος, δημαγωγός ή απλά ανίκανος.

 

Κοινώς το πάθημα δεν έγινε μάθημα σε κανέναν, ούτε στους πολιτικούς αλλά ούτε και στον λαό. Είμαστε άξιοι της τύχης μας.

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα εγώ πειράζει που λυπάμαι τον Καρατζαφύρερ?

Δεν έχει δίκιο που τους κράζει?

Ο Βελόπουλος πριν κανα δεκαήμερο "την έλεγε" στον Άδωνι για τα της ΝΔ και καπάκι "Ζήτω η Ελλάδα, ζήτω η θρησκεία, ζήτω η Νέα Δημοκρατία" (τρομερό σουξέ αυτό...).

 

Λοιπόν, τίποτα και κανένας δεν αλλάζει. Αυτό είναι το ρεζουμέ. Μόλις μυρίστηκαν "πόρτα" από το βουλευτιλίκι, είπαν να δοκιμάσουν την τύχη τους με το "σιγουράκι".

 

Ρε σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...Και καλά θα κάνει ο κόσμος να τους μαυρίζει κάτι τέτοιους (και σας το λέω εγώ που δεν ανήκω καν στο χώρο της δεξιάς). Ωχ ξέχασα....τώρα δε μαυρίζουμε, δε σταυρώνουμε, δε μουτζώνουμε. Η περιβόητη λίστα....

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...