Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OIKONOMIKO ΓΛΥΚΟ ΒΑΠΤΙΣΗΣ???


Recommended Posts

Να ρωτήσω τη γνώμη σας και για κάτι ακόμη;...

Πως θα σας φαινόταν αν σε βάπτιση σας πρόσφεραν τα κουτάκια mini caprise;

Σκεφτόμουν να τους κολλήσω γύρω γύρω ένα χαρτάκι με το θέμα & το όνομα της μικρής μας 'η να λέει 'ευχαριστώ' &στο καπάκι να βάλω υφασμάτινο λουλούδι (θα τα φτιάξω εγώ).

Μπορώ να τα προμηθευτώ πολύ οικονομικά, αρέσουν σε όλους & δεν θα έχω αγωνία για το που θα τα αποθηκεύσω 'η μήπως αλλοιωθούν.

Ποιά είναι η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα ντόντας από τα nanou αν τα πάρεις την προηγούμενη μέρα ('η την Παρασκευή και τα βάλεις στο ψυγείο, δεν θα πάθουν τίποτα.

Θα σου πρότεινα ωστόσο να τα βάλεις σε ζελατινούλες.

 

Elina78, θα σου ήταν κόπος όταν δοκιμάσεις τα μακαρόν, να μας γράψεις τη γνώμη σου;

Αν είναι νόστιμα θα τους τηλεφωνήσω κι εγώ, να μάθω τιμές & για τα υπόλοιπα που με ενδιαφέρουν.

 

Εννοειται οτι θα σου στειλω..κι εγω ειμαι περιεργη γιατι εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τη γνώμη σας και για κάτι ακόμη;...

Πως θα σας φαινόταν αν σε βάπτιση σας πρόσφεραν τα κουτάκια mini caprise;

Σκεφτόμουν να τους κολλήσω γύρω γύρω ένα χαρτάκι με το θέμα & το όνομα της μικρής μας 'η να λέει 'ευχαριστώ' &στο καπάκι να βάλω υφασμάτινο λουλούδι (θα τα φτιάξω εγώ).

Μπορώ να τα προμηθευτώ πολύ οικονομικά, αρέσουν σε όλους & δεν θα έχω αγωνία για το που θα τα αποθηκεύσω 'η μήπως αλλοιωθούν.

Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Εμενα σιγουρα θα μου αρεσαν, δεν ξερω ομως για τους ανθρωπους μεγαλυτερης ηλικιας. Αλλα αν εχεις ποικιλια οπως ειπες πριν θα τους καλυψεις ολους! Ευτυχως μου εμεινε λιγο γεμιστο τσουρεκι γιατι μου τρεχουν τα σαλια τωραααα😄😄

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τη γνώμη σας και για κάτι ακόμη;...

Πως θα σας φαινόταν αν σε βάπτιση σας πρόσφεραν τα κουτάκια mini caprise;

Σκεφτόμουν να τους κολλήσω γύρω γύρω ένα χαρτάκι με το θέμα & το όνομα της μικρής μας 'η να λέει 'ευχαριστώ' &στο καπάκι να βάλω υφασμάτινο λουλούδι (θα τα φτιάξω εγώ).

Μπορώ να τα προμηθευτώ πολύ οικονομικά, αρέσουν σε όλους & δεν θα έχω αγωνία για το που θα τα αποθηκεύσω 'η μήπως αλλοιωθούν.

Ποιά είναι η γνώμη σας;

προσωπικά θα τα τσάκιζαααα!!!κ αν το ντύσεις όπως λές με χαρτί με το αντίστοιχο θέμα....θα είναι τέλειο...τα μικρά τα κουτάκια λές;δεν είναι κ τόσο μικρά...πόσο θα σου πάει όλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά θα τα τσάκιζαααα!!!κ αν το ντύσεις όπως λές με χαρτί με το αντίστοιχο θέμα....θα είναι τέλειο...τα μικρά τα κουτάκια λές;δεν είναι κ τόσο μικρά...πόσο θα σου πάει όλο αυτό;

 

Χα,χα ειμαστε γλυκατζουδες βλεπω!!😃😃Και την ατυχια μου στην εγκυμοσυνη ειχα διαβητη κυησης και μου τα απαγορευαν😟😟

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χα,χα ειμαστε γλυκατζουδες βλεπω!!😃😃Και την ατυχια μου στην εγκυμοσυνη ειχα διαβητη κυησης και μου τα απαγορευαν😟😟

δεν είμαι ιδιαίτερα γλυκατζού αλλά τα πουράκια τα τσακίζω...μ'αρέσουν τα γλυκά αλλά δε τ'αναζητώ συχνά ευτυχώς σε αντίθεση με τον άντρα μου που μπορεί να τα κατασπαράξει κ άν δεν έχω γλυκό στο σπίτι όταν παθαίνει κάτι υπογλυκαιμίες ψάχνει για μέλι ή οτιδήποτε γλυκό...η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να τα εξαφανίζω για να μην υπάρχουν στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι ιδιαίτερα γλυκατζού αλλά τα πουράκια τα τσακίζω...μ'αρέσουν τα γλυκά αλλά δε τ'αναζητώ συχνά ευτυχώς σε αντίθεση με τον άντρα μου που μπορεί να τα κατασπαράξει κ άν δεν έχω γλυκό στο σπίτι όταν παθαίνει κάτι υπογλυκαιμίες ψάχνει για μέλι ή οτιδήποτε γλυκό...η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να τα εξαφανίζω για να μην υπάρχουν στο σπίτι...

 

Εγω θα μπορουσα να ζω με γλυκα!!!😊😊😊

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα μικρούλια λέω!

Μπορώ να τα προμηθευτώ 0,60 ? το ένα.

Το λουλούδι θα στοιχίσει ελάχιστα γιατί θα τα βγάλω όλα από 1-2 μέτρα ύφασμα (ίσως από ρετάλια που ήδη έχω - 'η δεν το βάζω και καθόλου).

Εκτυπωτής καλός υπάρχει & όσο για το χαρτί, θα το ψάξω αλλά είναι σχετικά μικρή η επιφάνεια που έχω να καλύψω (στο σύνολο θα είναι αρκετά).

Δεν πιστεύω ότι θα φτάσω συνολικά ούτε το 1? το καθένα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα μικρούλια λέω!

Μπορώ να τα προμηθευτώ 0,60 ? το ένα.

Το λουλούδι θα στοιχίσει ελάχιστα γιατί θα τα βγάλω όλα από 1-2 μέτρα ύφασμα (ίσως από ρετάλια που ήδη έχω - 'η δεν το βάζω και καθόλου).

Εκτυπωτής καλός υπάρχει & όσο για το χαρτί, θα το ψάξω αλλά είναι σχετικά μικρή η επιφάνεια που έχω να καλύψω (στο σύνολο θα είναι αρκετά).

Δεν πιστεύω ότι θα φτάσω συνολικά ούτε το 1? το καθένα...

 

πολύ ωραίο ακούγεται...αλλά άν σου πάει πάνω από 1 ευρώ νομίζω έχεις άλλες καλύτερες επιλογές...

από πού τα προμηθεύεσαι τα πουράκια;θα μας πείς;:P:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα μπορουσα να ζω με γλυκα!!!😊😊😊

χαχαχαχα!!!εγώ πάλι με σουβλάκι...τρελαίνομαι Ελινάκι μου...το καλύτερο φαγητό να έχω θα το λιγουρευτώ...τί είναι αυτό το πράγμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχα!!!εγώ πάλι με σουβλάκι...τρελαίνομαι Ελινάκι μου...το καλύτερο φαγητό να έχω θα το λιγουρευτώ...τί είναι αυτό το πράγμα!!

 

Καλααα....κι εγω δεν θα πω οχι!!😁😁

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όλα λέω ναι βρε κορίτσια...

Όλα τα λιγουρεύομαι!

Τα πουράκια θα τα πάρει ο άντρας μου με έκπτωση γιατί εργάζεται στην εταιρεία. Δεν προβλέπω να φτάνω καν το 1?. Υπολογίζω πως θα πάνε το πολύ 0,80? το ένα.

 

Ωστόσο προτιμώ το candy bar, αλλά δεν ξέρω ποιός θα μου το στήσει... Γι' αυτό ψάχνω για εναλλακτική...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όλα λέω ναι βρε κορίτσια...

Όλα τα λιγουρεύομαι!

Τα πουράκια θα τα πάρει ο άντρας μου με έκπτωση γιατί εργάζεται στην εταιρεία. Δεν προβλέπω να φτάνω καν το 1?. Υπολογίζω πως θα πάνε το πολύ 0,80? το ένα.

 

Ωστόσο προτιμώ το candy bar, αλλά δεν ξέρω ποιός θα μου το στήσει... Γι' αυτό ψάχνω για εναλλακτική...

 

Εμενα μ'αρεσουν πολυ και οι λουκουμαδες οι παραδοσιακοι με το μελι αλλα νομιζω οτι στοιχιζουν πααααρα πολυ!!😞

Link to comment
Share on other sites

Πεντανόστιμοι είναι! Σ' αυτό δεν μπορεί να διαφωνήσει κανείς...

Γενικά όμως σε γάμους & βαπτίσεις δεν μου αρέσουν γλυκά με τα οποία μπορείς να λερωθείς...

Έχω πιάσει τον εαυτό μου να κρατάει τσαντούλα, μπομπονιέρα, να ισορροπεί με τα τακούνια πάνω σε χαλικάκια, γρασίδι, πλακόστρωτο, ενώ παράλληλα είχα την καταπληκτική ιδέα να φάω το γλυκάκι (παστάκι 'η ακόμη χειρότερα γλυκάκι με κουταλάκι!!!)

Άβολο & άκομψο...

:-(

 

Άσε τις μαμάδες που κρατάνε τις μπομπονιέρες όλης ης οικογένειας, τους ηλικιωμένους νε τα μπαστούνια κλπ κλπ

Την καταστροφή έφερα!!!! :-D (γελάω με τον εαυτό μου τώρα που τα γράφω!)

Link to comment
Share on other sites

Πεντανόστιμοι είναι! Σ' αυτό δεν μπορεί να διαφωνήσει κανείς...

Γενικά όμως σε γάμους & βαπτίσεις δεν μου αρέσουν γλυκά με τα οποία μπορείς να λερωθείς...

Έχω πιάσει τον εαυτό μου να κρατάει τσαντούλα, μπομπονιέρα, να ισορροπεί με τα τακούνια πάνω σε χαλικάκια, γρασίδι, πλακόστρωτο, ενώ παράλληλα είχα την καταπληκτική ιδέα να φάω το γλυκάκι (παστάκι 'η ακόμη χειρότερα γλυκάκι με κουταλάκι!!!)

Άβολο & άκομψο...

:-(

 

Άσε τις μαμάδες που κρατάνε τις μπομπονιέρες όλης ης οικογένειας, τους ηλικιωμένους νε τα μπαστούνια κλπ κλπ

Την καταστροφή έφερα!!!! :-D (γελάω με τον εαυτό μου τώρα που τα γράφω!)

 

Χα,χα😃😃😃😃. Εισαι πολυ περιγραφικη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ σε όλα λέω ναι βρε κορίτσια...

Όλα τα λιγουρεύομαι!

Τα πουράκια θα τα πάρει ο άντρας μου με έκπτωση γιατί εργάζεται στην εταιρεία. Δεν προβλέπω να φτάνω καν το 1?. Υπολογίζω πως θα πάνε το πολύ 0,80? το ένα.

 

Ωστόσο προτιμώ το candy bar, αλλά δεν ξέρω ποιός θα μου το στήσει... Γι' αυτό ψάχνω για εναλλακτική...

τότε δε το συζητάω έχεις ατού που μπορείς να τα πάρεις τόσο φτηνά κ θα βγεί πολύ ωραίο....

Link to comment
Share on other sites

Πεντανόστιμοι είναι! Σ' αυτό δεν μπορεί να διαφωνήσει κανείς...

Γενικά όμως σε γάμους & βαπτίσεις δεν μου αρέσουν γλυκά με τα οποία μπορείς να λερωθείς...

Έχω πιάσει τον εαυτό μου να κρατάει τσαντούλα, μπομπονιέρα, να ισορροπεί με τα τακούνια πάνω σε χαλικάκια, γρασίδι, πλακόστρωτο, ενώ παράλληλα είχα την καταπληκτική ιδέα να φάω το γλυκάκι (παστάκι 'η ακόμη χειρότερα γλυκάκι με κουταλάκι!!!)

Άβολο & άκομψο...

:-(

 

Άσε τις μαμάδες που κρατάνε τις μπομπονιέρες όλης ης οικογένειας, τους ηλικιωμένους νε τα μπαστούνια κλπ κλπ

Την καταστροφή έφερα!!!! :-D (γελάω με τον εαυτό μου τώρα που τα γράφω!)

χαχαχα πλάκα έχεις!!έχεις δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιααα!!! Βρηκαμε γλυκο, φωτογραφο,εκκλησια,στολισμο....εγω που θα βρω φθηνο νυφικο;;;εεεε;;;;😯😯

 

http://www.lightinthebox.com/c/weddings-events_1180?litb_from=paid_adwords_search&ext_content=sitelink_adwords&gclid=CPm5prmKiMQCFQXnwgodAi8AtA

 

εδώ!!!Ελινάκι πρέπει να είσαι λίγο τολμηρή βέβαια για να πάρεις από εδώ αλλά αν σκεφτείς ότι το πολύ πολύ να χάσεις 200-300ευρώ αν δε σου βγεί καλό εγώ θα το δοκίμαζα αν ήταν να σκάσω 1500 ή 2500 κάπου αλλού που στην ουσία είναι τα ίδια υφάσματα....θα σου πώ ότι πήραμε για τη πεθερά από κεί μια τουαλέτα κ ήταν φανταστική...στα μέτρα της ακριβώς σύμφωνα με τα μέτρα που είχαμε δώσει...σε 15 μέρες το είχαμε...βέβαια όταν πρόκειται για νυφικό το παραγγέλνεις νωρίτερα για σιγουριά...

πάντως ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στις τιμές....κ έχει κ για μπομπονιέρες υλικά κ άλμπουμ κ ότι θές

Link to comment
Share on other sites

http://www.lightinthebox.com/c/weddings-events_1180?litb_from=paid_adwords_search&ext_content=sitelink_adwords&gclid=CPm5prmKiMQCFQXnwgodAi8AtA

 

εδώ!!!Ελινάκι πρέπει να είσαι λίγο τολμηρή βέβαια για να πάρεις από εδώ αλλά αν σκεφτείς ότι το πολύ πολύ να χάσεις 200-300ευρώ αν δε σου βγεί καλό εγώ θα το δοκίμαζα αν ήταν να σκάσω 1500 ή 2500 κάπου αλλού που στην ουσία είναι τα ίδια υφάσματα....θα σου πώ ότι πήραμε για τη πεθερά από κεί μια τουαλέτα κ ήταν φανταστική...στα μέτρα της ακριβώς σύμφωνα με τα μέτρα που είχαμε δώσει...σε 15 μέρες το είχαμε...βέβαια όταν πρόκειται για νυφικό το παραγγέλνεις νωρίτερα για σιγουριά...

πάντως ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στις τιμές....κ έχει κ για μπομπονιέρες υλικά κ άλμπουμ κ ότι θές

 

Να σου πω την αληθεια παραγγειλα απ'το ebay ενα με 13 ευρω απο περιεργεια. Οπως ειναι στη φωτο φαινεται τελειο. Αλλωστε ψαχνω για ενα αρκετα απλο. Λες να βαλω νυφικο με 13 ευρω; πλακα θα'χει!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια παραγγειλα απ'το ebay ενα με 13 ευρω απο περιεργεια. Οπως ειναι στη φωτο φαινεται τελειο. Αλλωστε ψαχνω για ενα αρκετα απλο. Λες να βαλω νυφικο με 13 ευρω; πλακα θα'χει!!:lol:

κοίτα κ σ'αυτό έχει πολύ ωραία...κ είναι καλύτερο απ'το ebay δίνεις κ τα μέτρα ακριβώς...σε πληροφορώ ήταν πάρα πολύ ωραία η τουαλέτα....σαν αυτές που πουλάνε έδω 400 κ 500 ευρώ κι εμείς τη πήραμε 150 ευρώ με 3πλό ύφασμα φοδραρισμένο κ με επένδυση από μέσα στο μπούστο, καλές ραφές... κ τα νυφικά που πουλάνε εδώ με 1200-1500 τί νομίζεις ότι είναι;κινέζικα ή από τουρκία....είχα δεί σε μία έκθεση 1 νυφικό από τουρκία 500ευρώ στην έκθεση κι σε μαγαζί το πουλάνε το ίδιο όσο προανέφερα...

εντάξει παίρνεις κάποιο ρίσκο δε λέω γιατί δεν είναι εδώ που άν κάτι συμβεί πάς κ τους το λές...αλλά στη τιμή είναι τεράστια η διαφορά...ότι κ να'ναι λές θα το δοκιμάσω κ αν δεν είναι καλό τελικά έχω χάσει ένα φόρεμα....

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια παραγγειλα απ'το ebay ενα με 13 ευρω απο περιεργεια. Οπως ειναι στη φωτο φαινεται τελειο. Αλλωστε ψαχνω για ενα αρκετα απλο. Λες να βαλω νυφικο με 13 ευρω; πλακα θα'χει!!:lol:

ε όχι κ με 13ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα κ σ'αυτό έχει πολύ ωραία...κ είναι καλύτερο απ'το ebay δίνεις κ τα μέτρα ακριβώς...σε πληροφορώ ήταν πάρα πολύ ωραία η τουαλέτα....σαν αυτές που πουλάνε έδω 400 κ 500 ευρώ κι εμείς τη πήραμε 150 ευρώ με 3πλό ύφασμα φοδραρισμένο κ με επένδυση από μέσα στο μπούστο' date=' καλές ραφές... κ τα νυφικά που πουλάνε εδώ με 1200-1500 τί νομίζεις ότι είναι;κινέζικα ή από τουρκία....είχα δεί σε μία έκθεση 1 νυφικό από τουρκία 500ευρώ στην έκθεση κι σε μαγαζί το πουλάνε το ίδιο όσο προανέφερα...

εντάξει παίρνεις κάποιο ρίσκο δε λέω γιατί δεν είναι εδώ που άν κάτι συμβεί πάς κ τους το λές...αλλά στη τιμή είναι τεράστια η διαφορά...ότι κ να'ναι λές θα το δοκιμάσω κ αν δεν είναι καλό τελικά έχω χάσει ένα φόρεμα....[/quote']

 

Ναι το ξερω εχεις δικιο..😊

Link to comment
Share on other sites

οπότε βρήκαμε κ νυφικό...χαχαχα!!!τί άλλο έχει σειρά;προσκλητήρια τα βρήκαμε;στέφανα λαμπάδες; βαπτιστικά σέτ;

 

Ναι αυτα τα εχω βρει😉😉. Τελος το ψαξιμο λοιπον😉

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...