Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ??


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , mama16 είπε:

Μπράβο, πρέπει να είναι καλο το σχολείο σας. Μακάρι σε όλη την Ελλάδα να ήταν έτσι!

ναι ειναι αρκετα καλα.γτ το ενα ειχε πολυ προσφατα ανακαινισει την αυλη

κ το αλλο εχει πολυ ωραια,αλλα για λιγοτερα παιδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , little lamb είπε:

@vicky86 ούτε η τραμπάλα με ιμάντες κατάλαβα τι είναι πάντως :razz:

ασχετο-σχετικο.πριν αρκετα χρονια,σκεψου δ ειχα την μεγαλη που ειναι 7,ξηλωσαν ολες τις παιδικες στην πολη καταγωγης μου.για πολλα χρονια δ υπηρχε ουτε μια παιδικη σε ολοκληρη πολη

κ ερχομαι φετος διακοπες τωρα,κ εχει γεμισει η πολη ολοκαινουριες παιδικες κατα βαση με πλαστικα παιχνιδια,ωραιες περιφραξεις.με σκαρφαλωματα,τουνελ κλπ ενδιαφεροντα

καθε μερα παμε κ σε αλλη

κουνιες υπαρζουν 3ειδων.οι κλασικες με αλυσιδες στο πλαι κ ενα σανιδακι κατω,για μετα τα 3-4χρ,οι βρεφικες που εχουν ενα καγκελακι γυρω κ βαζεις απο μωρο που καθεται.κ στο παρκο της ν.σμυρνης ειδα κτ σαν πλαστικο καθισμα κ η κατεβαιναν κτ μπαρες η ειχε κ ιμαντες για να δενεις το μωρο(λογικα υπαρχουν κ αλλου,απλα εκει εχει τυχει να παω κ να δω)

κ τωρα που πηγαμε σε αυτες τις καινουριες εδω,ειδα τραμπαλες που στις δυο ακρες εχει τετοιες πλαστικες καρεκλιτσες,σαν καρεκλακια αυτοκινητου μοιαζουν,που βαζεις μικρα μωρακια κ τα δενεις κ με ιμαντες εκει.ο,τι πρεπει για ηλικιες 12-18μ που δ καταλαβαινουν να πιανονται κ πρεπει παντα καποιος να τα κραταει για να κανουν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vicky86 είπε:

τωρα που πηγαμε σε αυτες τις καινουριες εδω,ειδα τραμπαλες που στις δυο ακρες εχει τετοιες πλαστικες καρεκλιτσες,σαν καρεκλακια αυτοκινητου μοιαζουν,που βαζεις μικρα μωρακια κ τα δενεις κ με ιμαντες εκει.ο,τι πρεπει για ηλικιες 12-18μ που δ καταλαβαινουν να πιανονται κ πρεπει παντα καποιος να τα κραταει για να κανουν

 

Α δεν τις έχω δει ποτέ αυτές!

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία πήγαμε κι εχτές παιδική  (και στις δύο βασικά, δίπλα είναι) και καθησαμε καμιά ώρα. Ο μικρός ήταν πιο λυμενος και ανεβοκατέβαινε με μεγαλύτερη άνεση. Είδα και παιδάκια κοντά στα δύο, έπαιζαν τα μεγαλύτερα αδελφια τους και προσπαθούσαν κι εκείνα με την βοήθεια των γονιών να ανέβουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει αν υπάρχουν ξεχωριστές βρεφικές παιδικές χαρές με τις άλλες για μεγαλύτερα παιδιά, σε αυτές που πηγαίνουμε είναι μαζί, αλλά με μεγάλη μου έκπληξη μπορώ να πω ότι ο μεγάλος μου γιος από πέρυσι που ήταν 4 χρόνων έμαθε να χειρίζεται τα σκοινιά με πολύ μεγάλη άνεση  στις κούνιες που δεν έχουν πλάτη τον χειμώνα που μας πέρασε ξεκίνησε να κάθετε στην αρχή καθόταν μπρούμυτα με την κοιλιά και έκανε  γιατί καθιστός δε μπορούσε να την κουνήσει μόνος του... Και σιγά σιγά έμαθες και καθιστός μόνος του και τώρα πάει πολύ ψηλά... Δε ξέρω για εσάς αλλά αυτές οι κούνιες αρέσουν και σε μενα και όταν πάμε και δεν έχει κόσμο κάθομαι και κάνω και εγώ καμία φορά.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...