Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 322
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sefi τι εκανες τελικα? πηγες απο κοντα? σου αρεσε? εχει και εβδομαδα προσαρμογης απο Δευτερα, μια χαρα!! ο δικος μας δεν ειναι μαλλον ανοιχτος,΄δεν απανταει κανεις στα τηλεφωνα....το ποιο βασικο απ ολα θεωρω τη διατροφη στον συγκεκριμενο παιδικο....να μη δινουν στα παιδακια βρωμιες, κρουασαν και κουτακια χυμους...εγω δεν τον εχω μαθει να τρωει τετοια πραγματα και δεν θελω να χαλασει τωρα πηγαινοντας παιδικο...

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

sefi τι εκανες τελικα? πηγες απο κοντα? σου αρεσε? εχει και εβδομαδα προσαρμογης απο Δευτερα, μια χαρα!! ο δικος μας δεν ειναι μαλλον ανοιχτος,΄δεν απανταει κανεις στα τηλεφωνα....το ποιο βασικο απ ολα θεωρω τη διατροφη στον συγκεκριμενο παιδικο....να μη δινουν στα παιδακια βρωμιες, κρουασαν και κουτακια χυμους...εγω δεν τον εχω μαθει να τρωει τετοια πραγματα και δεν θελω να χαλασει τωρα πηγαινοντας παιδικο...

 

NESTOROUDI μου καλημέρα,δεν μπόρεσα να πάω τις μέρες που ήταν ανοιχτός γιατί είμασταν διακοπές,έχω προγραμματίσει να πάω την ερχόμενη εβδομάδα που ξεκινάει και η εβδομάδα προσαρμογής αν και τον μικρό μου σκέφτομαι να τον στείλω από 1 Σεπτεμβριου γιατί νωρίτερα θα τον έχει ο πατέρας του.Η αλήθεια είναι οτι έχω λίγο άγχος γιατί θα ξεκινήσει για πρώτη φορά την λειτουργεία του και με προβληματίζει λιγάκι το τόσο "ρόδινο" σκηνικό.Εσύ που είχες πάει από κοντά (γιατί εγώ μόνο από το τηλ. έχω μιλήσει) τι αποκόμισες???

Καλή προσαρμογή εύχομαι και σε εσάς και όσο για τη διατροφή του παιδιού δεν ξέρς γιατί ανησυχείς...πέρισυ ο Θωμάς έτρωγε μόνο οτι του έβαζα εγώ στην τσαντούλα του (πρωινό,δεκατιανό,μεσημεριανό) εάν τους δώσεις οδηγίες διατροφής είναι υποχρεωμένοι να τις ακολουθήσουν.

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI μου καλημέρα,δεν μπόρεσα να πάω τις μέρες που ήταν ανοιχτός γιατί είμασταν διακοπές,έχω προγραμματίσει να πάω την ερχόμενη εβδομάδα που ξεκινάει και η εβδομάδα προσαρμογής αν και τον μικρό μου σκέφτομαι να τον στείλω από 1 Σεπτεμβριου γιατί νωρίτερα θα τον έχει ο πατέρας του.Η αλήθεια είναι οτι έχω λίγο άγχος γιατί θα ξεκινήσει για πρώτη φορά την λειτουργεία του και με προβληματίζει λιγάκι το τόσο "ρόδινο" σκηνικό.Εσύ που είχες πάει από κοντά (γιατί εγώ μόνο από το τηλ. έχω μιλήσει) τι αποκόμισες???

Καλή προσαρμογή εύχομαι και σε εσάς και όσο για τη διατροφή του παιδιού δεν ξέρς γιατί ανησυχείς...πέρισυ ο Θωμάς έτρωγε μόνο οτι του έβαζα εγώ στην τσαντούλα του (πρωινό,δεκατιανό,μεσημεριανό) εάν τους δώσεις οδηγίες διατροφής είναι υποχρεωμένοι να τις ακολουθήσουν.

Φιλάκια

 

δεν νομιζω να εχεις προβλημα...θα σου αρεσει θα δεις. οι χωροι μεσα ειναι πολυ καλοι, μεγαλες αιθουσες, χωρος μεγαλος παιχνιδιου εσωτερικος, η διευθυντρια πολυ γλυκια, ηξερε να σε κερδισει... ειχε πολλα παιχνιδια, φως, λαχανοκηπο πισω και πολλες δραστηριοτητες...μου ειπε για μουσικη, γυμναστικη με γυμναστη, αγγλικα, γιατρο καθε μερα, διατροφολογο..... τωρα, για τις δασκαλες δεν ξερω τι γινεται, γιατι οταν πηγα δεν ηταν καμια. σημαντικο και αυτο, αλλα πιστευω οτι θα βαλουν τα δυνατα τους φετος. παντα με τα καινουρια σχολεια ετσι γινεται... σχετικα με τα 100€, τα γλυτωνεις σιγουρα απ οτι διαβασα απο αλλες μανουλες. ειναι οικονομικη η τιμη του παιδικου (310 + 40 μεταφορικα) γι αυτο και χρεωνει και αυτα τα χρηματα για εγγραφη. επισης, η περιοδος προσαρμογης ειναι δωρεαν, οπως μου ειχε πει. εξωτερικα, θα απογοητευεις μολις τον δεις, αλλα πιστευω οτι θα αλλαξεις αμεσως γνωμη. κριμα να μην ειμαστε παρεουλα!!!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχεις προβλημα...θα σου αρεσει θα δεις. οι χωροι μεσα ειναι πολυ καλοι, μεγαλες αιθουσες, χωρος μεγαλος παιχνιδιου εσωτερικος, η διευθυντρια πολυ γλυκια, ηξερε να σε κερδισει... ειχε πολλα παιχνιδια, φως, λαχανοκηπο πισω και πολλες δραστηριοτητες...μου ειπε για μουσικη, γυμναστικη με γυμναστη, αγγλικα, γιατρο καθε μερα, διατροφολογο..... τωρα, για τις δασκαλες δεν ξερω τι γινεται, γιατι οταν πηγα δεν ηταν καμια. σημαντικο και αυτο, αλλα πιστευω οτι θα βαλουν τα δυνατα τους φετος. παντα με τα καινουρια σχολεια ετσι γινεται... σχετικα με τα 100€, τα γλυτωνεις σιγουρα απ οτι διαβασα απο αλλες μανουλες. ειναι οικονομικη η τιμη του παιδικου (310 + 40 μεταφορικα) γι αυτο και χρεωνει και αυτα τα χρηματα για εγγραφη. επισης, η περιοδος προσαρμογης ειναι δωρεαν, οπως μου ειχε πει. εξωτερικα, θα απογοητευεις μολις τον δεις, αλλα πιστευω οτι θα αλλαξεις αμεσως γνωμη. κριμα να μην ειμαστε παρεουλα!!!!

 

πήγα από κοντά και όντως μου άρεσε αρκετά,ωραίες εκγαταστάσεις,πολλές αίθουσες,η υπεύθυνη κατατοπιστικότατη και αρκετά αυστηρή με την καθαριότητα/υγιεινή των παιδιών(φαντάσου οτι το κάθε παιδάκι θα έχει το δικό του σεντονάκι ραμμένο από εκεί με το όνομα και θα πλένονται εκεί),οι κοπέλες μου φάνηκαν καλές (2 από αυτές έτυχε να είναι φίλες με τον αδερφό μου αλλά δυστυχώς θα έχουν τα μικρότερα παιδάκια),σχετικά με τα 100Ε μου είπε οτι δεν έχουν καμία σχέση με την ΕΕΤΑΑ και είναι καθαρά για τα αναλώσιμα υλικα κτλ.,δεν τα έδωσα μέχρι να ξεκαθαριστεί το θέμα αλλά δεν μου φαίνεται και τόσο υπερβολικό το ποσό για τις τόσες παροχές που παρέχει...

όντως κρίμα που δεν θα είμαστε μαζί,θα ήταν ωραία!!!

Εσύ τελικά πήγες από κοντά να κατατοπιστείς???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετα απο δυο μηνες υπερεντατικη αναζητηση κατεληξα.Μα τι δυσκολο πραγμα η επιλογη παιδικου!

 

Εχουμε ξεκινησει στη Χιονατη.Ειλικρινα δεν εχω λογια να τους ευχαριστησω!Η προσαρμογη εγινε με ιδανικο τροπο.Απο την δευτερη μερα που -δηθεν- εφυγα και εμεινε χωρις εμενα ουτε καν εκλαψε!Τη στιγμη που στον προηγουμενο παιδικο σπαραζε ΚΑΘΕ πρωι επι ενα χρονο.

Οι ανθρωποι εκει λατρευουν τα παιδακια!Εκτος απο την πολυετη εμπειρια τους εχουν και πολυ καλο και δοκιμασμενο προσωπικο.Εχω μεινει αφωνη με την πραοτητα και τη γλυκυτητα που προσεγγιζουν τα παιδακια.

Link to comment
Share on other sites

πήγα από κοντά και όντως μου άρεσε αρκετά,ωραίες εκγαταστάσεις,πολλές αίθουσες,η υπεύθυνη κατατοπιστικότατη και αρκετά αυστηρή με την καθαριότητα/υγιεινή των παιδιών(φαντάσου οτι το κάθε παιδάκι θα έχει το δικό του σεντονάκι ραμμένο από εκεί με το όνομα και θα πλένονται εκεί),οι κοπέλες μου φάνηκαν καλές (2 από αυτές έτυχε να είναι φίλες με τον αδερφό μου αλλά δυστυχώς θα έχουν τα μικρότερα παιδάκια),σχετικά με τα 100Ε μου είπε οτι δεν έχουν καμία σχέση με την ΕΕΤΑΑ και είναι καθαρά για τα αναλώσιμα υλικα κτλ.,δεν τα έδωσα μέχρι να ξεκαθαριστεί το θέμα αλλά δεν μου φαίνεται και τόσο υπερβολικό το ποσό για τις τόσες παροχές που παρέχει...

όντως κρίμα που δεν θα είμαστε μαζί,θα ήταν ωραία!!!

Εσύ τελικά πήγες από κοντά να κατατοπιστείς???

 

δεν ανοιξε ακομα!!! περιμενω.... και μαλλον δεν θα προλαβω αφου μεχρι την αλλη κυριακη γενναω!!! γκαντεμια

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τη δικη μου αναζητηση κατεληξα στα εξης συμπερασματα.

 

Χιονατη με διαφορα.Μην το ματιασω,ολα πανε πολυ καλα...Υπεροχοι ανθρωποι,δινουν την ψυχη τους.

 

Σχολειο της φυσης αψογο αλλα πολυ μακρυα...

Παιδικοραμα,πολυχρωμο και λιμνη των κυκνων παρα πολυ καλα και προπαντως ενθουσιασμενες μαμαδες!

Μπλε μπαλονι αριστες εντυπωσεις αλλα αμφιλεγομενα σχολια απο μαμαδες..

Ανοιξη επισης αριστες εντυπωσεις αλλα δε μπορεσα να βρω καμια αποψη απο μαμαδες.

European baby college τελειες καινουριες εγκαταστασεις αλλα πολυ μεγαλα τμηματα.Για μενα απαγορευτικο οτι τωρα πρωτολειτουργει.

Παιδικη μελωδια το ιδιο.Η ιδιοκτητρια εδειχνε πολυ ορεξατη και ανθρωπος που ξερει τη δουλεια του.

Αγιος Παυλος πολυ καλες εντυπωσεις,με εντυπωσιακα αφοσιωμενες βρεφονηπιοκομους.Ακαμπτα ωραρια στα λεωφορεια ομως.

 

Αυτα με τις καλυτερες εντυπωσεις,ειδα καμια δεκαπενταρια ακομα αλλα αυτους ξεχωρισα.Για το φτυαρι επιφυλασσομαι...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, είμαι κι εγώ καινούργια στην παρέα. Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τα Μπουμπουκάκια στο Πανόραμα. Χρειάζομαι οπωσδήποτε έγκυρες πληροφορίες. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες και μπαμπαδες του forum γεια σας!Σε δυο μηνες μετακομιζει μια φιλη μου στη θεσσαλονικη(ψαχνει σπιτι στην ευρυτερη περιοχη μποτσαρη- καλαμαρια) και αναζητα παιδικο σταθμο(ιδιωτικο/δημοσιο) για το κοριτσακι της που ειναι γεννημενο το Δεκεμβριο του 2006.Η μητερα θα ηθελε λεωφορειο για να τα πηγαινοφερνει,μικρο αριθμο παιδιων στην ταξη,φυσικα ευχαριστο περιβαλλον και σχολασμα μετα τις 2.30.Εχετε να μου προτεινετε καποιο απο το οποιο ειστε ευχαριστημενες/ευχαριστημενοι?

Απαντηστε μου αμεσα αν ξερετε κατι :P ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες και μπαμπαδες του forum γεια σας!Σε δυο μηνες μετακομιζει μια φιλη μου στη θεσσαλονικη(ψαχνει σπιτι στην ευρυτερη περιοχη μποτσαρη- καλαμαρια) και αναζητα παιδικο σταθμο(ιδιωτικο/δημοσιο) για το κοριτσακι της που ειναι γεννημενο το Δεκεμβριο του 2006.Η μητερα θα ηθελε λεωφορειο για να τα πηγαινοφερνει,μικρο αριθμο παιδιων στην ταξη,φυσικα ευχαριστο περιβαλλον και σχολασμα μετα τις 2.30.Εχετε να μου προτεινετε καποιο απο το οποιο ειστε ευχαριστημενες/ευχαριστημενοι?

Απαντηστε μου αμεσα αν ξερετε κατι :P ευχαριστω!!!

η παδικη μελωδια πισω απο το καρφουρ ειναι καινουργιος και πολυ καλος αν θες συ δινω τηλ

Link to comment
Share on other sites

η παδικη μελωδια πισω απο το καρφουρ ειναι καινουργιος και πολυ καλος αν θες συ δινω τηλ

 

Συμφωνώ απόλυτα και επίσης προτείνω τον παιδικό σταθμό "ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ" στην Κρήνη-Καλαμαριά -η δεύτερη επιλογή μου ως προς τον καλύτερο στην Ανατολική πλευρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα lina μολις τωρα διαβασα το μηνυματακι σου εγω θα σου προτεινω το στρουμφοχωριο απο προσωπικη πειρα γιατι εκει στελνω τα μικρα μου.ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι λειτουργουν ολοι τους μεσα σε ενα οικογενειακο και ευχαριστο περιβαλλον. δεν ξερω αλλα για εμενα ειναι πολυ σημαντικο.εχει λεωφοριακι ειμαι σιγουρη γιατι και εγω πυλαιωτικα μενω.οι ωρες λειτουργιας τους ειναι 06.00-21.00.αν θες μπες στο site τους θα βρεις και τα τηλ τους για το μονο που δεν ειμαι σιγουρη ειναι για το αν εχει θεσεις παρε ομως να ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Αγαπητοί γονείς!

Εχω 2 βδομαδες καιρο κ δεν εχω καταληξει ακόμα!!!!

κοιταω ανατολικά περιοχή μαρτιου καθώς ειναι εκεί η δουλειά μου κ δυστυχώς δεν εχω την πολυτέλεια του χρονου κ του διαθέσιμου ανθρώπου για να παει το μικρό μου στο βρεφονηπιακό!!!!

Νομίζω πως χρειάζομαι βοήθεια!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί γονείς!

Εχω 2 βδομαδες καιρο κ δεν εχω καταληξει ακόμα!!!!

κοιταω ανατολικά περιοχή μαρτιου καθώς ειναι εκεί η δουλειά μου κ δυστυχώς δεν εχω την πολυτέλεια του χρονου κ του διαθέσιμου ανθρώπου για να παει το μικρό μου στο βρεφονηπιακό!!!!

Νομίζω πως χρειάζομαι βοήθεια!!!!:confused:[/QUO

τη παιδικη μελωδια την ειδες ειναι παρα πολυ καλος σταθμος εχει και λεωφοριακι για να παιρνει το μικρο !! ο χωρος ειναι καινουργιος κανουν παρα πολλα και οι δασκαλες ειναι υπεροχες !!!υπαρχει τοσο ενημερωση που νομιζεις οτι εισαι και εσυ στο σχολειο δες το και δεν θα χασεις:-D ομικρος μου ειναι εκει και ειμαι πολυ ευχαριστημενη:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί γονείς!

Εχω 2 βδομαδες καιρο κ δεν εχω καταληξει ακόμα!!!!

κοιταω ανατολικά περιοχή μαρτιου καθώς ειναι εκεί η δουλειά μου κ δυστυχώς δεν εχω την πολυτέλεια του χρονου κ του διαθέσιμου ανθρώπου για να παει το μικρό μου στο βρεφονηπιακό!!!!

Νομίζω πως χρειάζομαι βοήθεια!!!!:confused:[/QUO

τη παιδικη μελωδια την ειδες ειναι παρα πολυ καλος σταθμος εχει και λεωφοριακι για να παιρνει το μικρο !! ο χωρος ειναι καινουργιος κανουν παρα πολλα και οι δασκαλες ειναι υπεροχες !!!υπαρχει τοσο ενημερωση που νομιζεις οτι εισαι και εσυ στο σχολειο δες το και δεν θα χασεις:-D ομικρος μου ειναι εκει και ειμαι πολυ ευχαριστημενη:-D:-D

 

συμφωνώ με την φίλη Ρία,και εμέις εκεί πηγαίνουμε και περνάμε τέλεια ΜΙΚΡΟΙ - ΜΕΓΑΛΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδικη μελωδια λετε λοιπον!Θα περασω αυριο κιολας για να μαθω λεπτομερειες!:rolleyes:

ευχαριστω για την πληροφορια, παραυτα ομως αν εχει να προτεινει κανεις κατι αλλο, περιοχη μαρτιου απο εγνατια κ κατω, θα το εκτιμουσα!:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...