Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαφτιση διδυμα κοριτσακια


Recommended Posts

Τελικα τα φαναρακια ειναι πολυ μικρα...οποτε θα κοιταξω αλλου να βρω φαναρακια...

κουβαδακια θα κανει η κουνιαδα μου που βαφτιζει 3 μερες νωριτερα,και θα φυτεψει βασιλικους μεσα και θα τα δωσει σαν μπομπο,απο εδω μεσα πηραμε την ιδεα,οποτε δεν θα κανω το ιδιο γιατι ειναι πολυ κοντα οι βαφτισεις

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να κανω ακομα μια ερωτηση??

Θα πρεπει να δωσω 2 μπομπονιερες επειδη ειναι διδυμα????

Εμενα μου φαινεται υπερβολικο,αλλα θα ηθελα τη γνωμη σας...και πειτε καμια ιδεα ωστε να τα συνδυασω σε μια μπομπο

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Με τισ μπομπο εχω πελαγωσει

1 επιλογη(δικη μου):fanaraki ή μπρελοκ για τους μεγαλους και ξυλινο παιχνιδακι για τα παιδια ή κρεμαστρουλα

2 επιλογη(η κουμπαρα μου):bazaki για γλυκο σαν μπομπονιερα για μεγαλους και dvd για τα πιτσιρικια

ΑΑΑΑΑ...μπομπονιερες και γλυκο θα μοιραστουν στο τραπεζι,οχι στην εκκλησια καθως ολοι ειναι καλεσμενοι μετα στο τραπεζι

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Με τισ μπομπο εχω πελαγωσει

1 επιλογη(δικη μου):fanaraki ή μπρελοκ για τους μεγαλους και ξυλινο παιχνιδακι για τα παιδια ή κρεμαστρουλα

2 επιλογη(η κουμπαρα μου):bazaki για γλυκο σαν μπομπονιερα για μεγαλους και dvd για τα πιτσιρικια

ΑΑΑΑΑ...μπομπονιερες και γλυκο θα μοιραστουν στο τραπεζι,οχι στην εκκλησια καθως ολοι ειναι καλεσμενοι μετα στο τραπεζι

Η δικιά μου επιλογή θα ήταν βαζάκι για γλυκό για τους μεγάλους και ξύλινο παιχνιδάκι για τα παιδιά. Το DVD δεν μου αρέσει καθόλου σαν ιδέα.

 

Όταν λες βαζάκι για γλυκό υποθέτω ότι εννοείς βαζάκι με γλυκό, όχι ένα σκέτο βαζάκι. Το έχω δει σε βάφτιση που μοίρασαν βαζάκια με μαστίχα και είχε μεγάλο σουξέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα

Ναι ΜΕ γλυκο εννοω....λαθος διατυπωση μου...

Αυτες τις ημερες θα παω να δω τα υλικα για μπομπονιερες...

βαζακια απο που λετε???

αυτη η προσφορα πως σας φαινεται????

http://www.arpakseto.gr/index.php/frontend/campaigns/single/239

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασησα για μπομπονιερα για τους μεγαλους

βαζακι με γλυκο κουταλιου

για τα μικρα ακομα ψαχνω...βλεπω να κανω dvd με παιδικα...μου αρεσει πολυ....θα γραψω μεσα τον γατο σπιρουνατο και τα στρουμφακια την ταινια μεταγλωτισμενη....πως σας φαινεται????

για προσκληση λεω κατι σαν αυτην που βρηκα στο net

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/262394_145139655562866_7702794_n.jpg

 

Απο που να παρω φτηνα ζαχαρωτα????

πως σας φαινονται οι ιδεες????

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα αποφασισα το παραπανω προσκλητηριο.Μου αρεσει πολυ και βρηκα μεσω μιας γνωστης μου κοπελα που θα μου το κανει με 1,00 με τα υλικα δικα της,οποτε για 100 προσκλητηρια θα δωσω 100 ευρω και τελος.Πολυ καλη τιμη βρηκα

Για μπομπονιερες παρηγγειλα τα πετσετακια για το γλυκο κουταλιου και πηρα πλαστικες πιπιλες μικρες για το τελειωμα του κορδονιου

επισης αγορασα και μαρκαδορο για το βαζακι να γραψω πανω τα ονοματα στα βαζακια και την ημερομηνια

Πως σας φαινεται???

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβασα ολα οσα γραψατε... αλαλ η ιδεα με το παιδικα dvd μου αρεσε πολυ.. εδω εχω ανεβασει φωτο απο της μπομπο μας.... βαφτηζουμε το κοριτσακι μας μια εβδομαδα μετα απο εσας, και εγω θα τα φτιαξω ολα μονη μου.. αν θελεις ιξε μια ματια...

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26412

 

στα βαζακια θα κολλησω αυτοκολλητακια, αν και σκαφτηκα και εγω να γραψω πανω το ονομα αλλα δεν ξερω αν το καταφερο, θα ειναι πολυ ωραιο παντως... ποτε θα αρχισεις να ετοιμαζεις τα βαζακια με το γλυκο;;; εγω δεν ξερω ποτε να τα κανω, λετε να ειναι πολυ νωρις απο τωρα;;;

με το καλο η βατηση σας...

ααα και επισεις θα φτιαξω σουβλακια απο ζαχαρωτα... απο jumbo θα παρω ζαχαρωτα, τα εχει οικονομικα και ειναι της haribo...

an1cJTKHg3D0000MTg3ZHw4MTM1NDZsaGF8SCBLQVJBTUVMVFNBIE1BUyBFSU5BSSA.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν διαβασα ολα οσα γραψατε... αλαλ η ιδεα με το παιδικα dvd μου αρεσε πολυ.. εδω εχω ανεβασει φωτο απο της μπομπο μας.... βαφτηζουμε το κοριτσακι μας μια εβδομαδα μετα απο εσας, και εγω θα τα φτιαξω ολα μονη μου.. αν θελεις ιξε μια ματια...

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26412

 

στα βαζακια θα κολλησω αυτοκολλητακια, αν και σκαφτηκα και εγω να γραψω πανω το ονομα αλλα δεν ξερω αν το καταφερο, θα ειναι πολυ ωραιο παντως... ποτε θα αρχισεις να ετοιμαζεις τα βαζακια με το γλυκο;;; εγω δεν ξερω ποτε να τα κανω, λετε να ειναι πολυ νωρις απο τωρα;;;

με το καλο η βατηση σας...

ααα και επισεις θα φτιαξω σουβλακια απο ζαχαρωτα... απο jumbo θα παρω ζαχαρωτα, τα εχει οικονομικα και ειναι της haribo...

 

 

Λεω να ξεκινησω αρχες αυγουστου τη συσκευασια...το γλυκο το φτιαχνει η μαμα μου....

πολυ χαιρομαι που σου αρεσε η ιδεα του dvd...στα αγορια θα βαλω αγοριστικα παιδικα και στα κοριτσια κοριτσιστικα εννοειται...θα παρω και πλαστικες θηκες σε ροζ και μπλε ωστε να τα ξεχωρισουν

καλυτερα γραψε το ονομα και την ημερομηνια...μια χαρα θα τα καταφερεις.

θα παρω φελιζολ μπαλα και 8α καρφωσω τα ξυλακια με τα ζαχαρωτα.και θα γινει σαν δεντρο...σε καποιο site το ειδα..

Για οτι νεο θα σας ενημερωσω

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

ωραια.μου αρεσαν ολα οσα αποφασισες. εγω να δουμε ποτε θα ξεκινησω

Πολυ χαιρομαι που σου αρεσαν....

Μην αγχωνεσαι,τελειωνουμε εμεις και ξεκιναμε ολες μαζι τη δικη σου βαφτιση.

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα την εκκλησια επιτελους. κατ εινια και αυτο. επισης εχω σκεφτει τι θα δωσω στον καθενα. πρπει να κλεισω φωτογραφο και να διαλεξω προσκητηρια και κεντρο και να δω τα υλικα για τις μπομπο και γενικα να αρχισω να ετοιμαζω αυτα που θα δωσω

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα την εκκλησια επιτελους. κατ εινια και αυτο. επισης εχω σκεφτει τι θα δωσω στον καθενα. πρπει να κλεισω φωτογραφο και να διαλεξω προσκητηρια και κεντρο και να δω τα υλικα για τις μπομπο και γενικα να αρχισω να ετοιμαζω αυτα που θα δωσω

ΞΕΚΙΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟ...ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ..

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΩ ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΕΙΞΩ...ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πως ανεβαζω φωτο να σου δειξω το δικο μου με πεταλουδες μινι οικονομικο στολισμο???

 

Αχχχ στειλε να δουμε

Ανεβαζεις τισ φωτο στο photobucket και αντιγραφεις τον συνδεσμο απο εκει και το επικολλας εδω...νομιζω εκεινο τον συνδεσμο που λεει για φορουμ

περιμενουμε

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Το ρολο το οποιο θα ειναι το κειμενο δεν ειναι ετοιμο,απλα εκοψα μια κολλα χαρτι...για να σας το δειξω...

Θα περιμενω τις εντυπωσεις σας

Ελπιζω να σας αρεσει

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσε παρα πολυ.

 

δεν ειναι ακομα νωρις να κανω τις μπομπο; εμεις βαφτιζουε 16/9. λεω ιουλιο και αυγουστο που δεν θα εχω σχολειο τοτε να ασχοληθω.

Link to comment
Share on other sites

Να και το δειγμα της προσκλησης

2012-06-18214707.jpg

 

Πολύ ωραία!

 

μου αρεσε παρα πολυ.

 

δεν ειναι ακομα νωρις να κανω τις μπομπο; εμεις βαφτιζουε 16/9. λεω ιουλιο και αυγουστο που δεν θα εχω σχολειο τοτε να ασχοληθω.

 

Είναι νωρίς ακόμα, έχεις καιρό. Δε χαλάνε βέβαια, αλλά και τον Αύγουστο να ασχοληθείς, μια χαρά προλαβαίνεις! Εκτός αν πας διακοπές για πολύ καιρό! Αλλά και πάλι προλαβαίνεις! Να φανταστείς, εγώ είχα βαφτίσει αρχές Σεπτέμβρη και τις μπομπονιέρες τις έφτιαξα γύρω στις 20 Αυγούστου! Δεν είχα προλάβει νωρίτερα!:oops::lol:

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως προλαβαινεις....νομιζα βαφτιζες πιο νωρις...ειμαι και αγχωμενη οποτε γι αυτο το ειπα...αλλα οντως η αποφαση του τι θα φτιαξεις ειναι χρονοβορα

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου οτι ΔΕΝ ειμαι τρελλη...οτι δεν με πειραξε ο ηλιος...

http://www.tableart.gr/diy-dress-paper-napkins/

Σας αρεσει???Λεω να το κανω...ή μηπως ειναι υπερβολικο????

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Παγκακι για κουτι βαπτιστικων φθηνο,απο που????

 

 

http://stardustwork.blogspot.gr/search/label/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC%20%CE%B2%CE%AC%CF%80%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82

 

 

το δικο μας ειναι απο εδω... εμεις βεβαια πηραμε ολο το σετ... αλλα νομιζω οτι μονο το παγκακι εχει 50-60? δεν ειμαι και σιγουρη βεβαια... δεν χανεις να κανεις μια ερωτηση στην κοπελα... το κουτι απο κοντα ειναι πολυ πιο ωραιο...

an1cJTKHg3D0000MTg3ZHw4MTM1NDZsaGF8SCBLQVJBTUVMVFNBIE1BUyBFSU5BSSA.gif
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου οτι ΔΕΝ ειμαι τρελλη...οτι δεν με πειραξε ο ηλιος...

http://www.tableart.gr/diy-dress-paper-napkins/

Σας αρεσει???Λεω να το κανω...ή μηπως ειναι υπερβολικο????

 

Kαθόλου υπερβολικό! Είναι τέλειο! Να το κάνεις!

 

Παγκακι για κουτι βαπτιστικων φθηνο,απο που????

 

Αν θυμάμαι καλά, δεν είσαι Αθήνα ε? Γιατί στο κέντρο έχω δει οικονομικά!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...