Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυ χαμηλη AMH (Αντιμυλλέριος Ορμόνη) τα φωτα σας...


Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 311
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, θέλω να πιάσω μωρό μόνη μου με τον άντρα μου χωρίς τον καθετήρα για μεσολαβητή!

Θεέ ακούς???

Αν με ακούς να βοηθήσεις και τ΄ άλλα κορίτσια του parents, αυτός ο καθετήρας τελικά, εκτός από ξενέρωτος είναι και πολύ ύπουλος...

 

Και τελικά... ο καθετήρας... με "γκάστρωσε" με 4 που έμειναν και τα 4!!!

Φάνηκαν χτες στον 1ο υπέρηχο...

 

Τώρα όπως καταλαβαίνετε έχω άλλου είδους ανησυχίες...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cristi φαινεται να πιασανε και τα 4;;;; Τετραδυμα;;; Θαυμα! Ελπιζω ολα να πανε καλα! Καλη δυναμη!

 

Είδες? είδες?

Εγώ μάλλον είμαι γυναίκα των άκρων:

Φυσιολογική σύλληψη - εξωσωματική καθόλου ωάρια - εξωσωματική τετράδυμα.

Όλα τα σενάρια χωράνε...

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια...

για μένα μόνο καλή δεν είναι αλλά τέλος πάντων...μπορεί κάποια να με βοηθήσει; έκανα εξέταση της AMH και ήταν 1,8 ng/ml ο γιατρός μου είπε να κάνω επαναληπτική γιατί είναι χαμηλή και μήπως έγινε κάποιο λάθος στο μικροβιολογικό, ξανά κάνω και το τρομερό νέο;;;;;ΑΜΗ=1 !!!! 1 είναι δυνατόν!!!είμαι στα πατώματα και δεν ξέρω από που να αντλήσω λίγο δύναμη....μα να κάνω επαναληπτική για καλύτερα και αυτή πέφτει κι άλλο;;;;;

Τι λέτε να ξανακάνω σε άλλο μικροβιολογικό κέντρο; ξέχασα να σας πω ότι είμαι 30 χρονών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

για μένα μόνο καλή δεν είναι αλλά τέλος πάντων...μπορεί κάποια να με βοηθήσει; έκανα εξέταση της AMH και ήταν 1,8 ng/ml ο γιατρός μου είπε να κάνω επαναληπτική γιατί είναι χαμηλή και μήπως έγινε κάποιο λάθος στο μικροβιολογικό, ξανά κάνω και το τρομερό νέο;;;;;ΑΜΗ=1 !!!! 1 είναι δυνατόν!!!είμαι στα πατώματα και δεν ξέρω από που να αντλήσω λίγο δύναμη....μα να κάνω επαναληπτική για καλύτερα και αυτή πέφτει κι άλλο;;;;;

Τι λέτε να ξανακάνω σε άλλο μικροβιολογικό κέντρο; ξέχασα να σας πω ότι είμαι 30 χρονών.

 

Μισό... οι άλλες ορμόνες σου τι έδειξαν?

Αν οι άλλες είναι εντός ορίων, η τιμή της ΑΜΗ μπορεί να μη σημαίνει απολύτως τίποτε. Είναι ορμόνη που την μετράνε τώρα τελευταία και πολλοί γιατροί δεν της δίνουν ιδιαίτερη σημασία...

Εμένα η ΑΜΗ μου ήταν 0,9 σε συνδυασμό με τις άλλες που ήταν "τσιμπημένες" προς κλιμακτήριο μεριά κ τελικά έπιασα τετράδυμα (με IVF).

(Ευτυχώς απ΄ ότι φαίνεται μάλλον δίδυμα θα καταλήξουν)

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μισό... οι άλλες ορμόνες σου τι έδειξαν?

Αν οι άλλες είναι εντός ορίων, η τιμή της ΑΜΗ μπορεί να μη σημαίνει απολύτως τίποτε. Είναι ορμόνη που την μετράνε τώρα τελευταία και πολλοί γιατροί δεν της δίνουν ιδιαίτερη σημασία...

Εμένα η ΑΜΗ μου ήταν 0,9 σε συνδυασμό με τις άλλες που ήταν "τσιμπημένες" προς κλιμακτήριο μεριά κ τελικά έπιασα τετράδυμα (με IVF).

(Ευτυχώς απ΄ ότι φαίνεται μάλλον δίδυμα θα καταλήξουν)

 

 

Οι υπόλοιπες είναι καλές, εντός ορίων,όχι στα ιδανικά αλλά καλές, μακάρι να είναι όμως μου τα λες γιατί αλλιώς δεν με βλέπω καλά, μου δίνεις πολύ κουράγιο, σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να την χαρείς με το παραπάνω.

Εγώ ξεκινάω με σπερματεγχύσεις και μετά τον Σεπτέμβριο μπαίνω και εγώ στο δρόμο της εξωσωματικής.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω σημερα πηρα απαντησεις απο τις ορμονικές και ψαχνω απο το πρωι.

 

Καταρχήν ξεχασε η γραμματέας να μου γραψει την Ε2 ! (που απ ότι είδα χρειάζεται. τελος παντων)

 

FSH 7,2

LH 2,1

AMH 6,90 pmol/l ή όπως τα υπολόγισα 0,97 ng/ml.

ΤSH 1,55

 

Εγω παντως εχω κανει δυο εξωσωματικές. Την πρωτη μου πηραν 4 ωαρια, την δευτερη 7 . Γονιμοποιηθηκαν 3, 4 αλλα τιποτα. Μου ειπε ο γιατρος είναι η ποιότητα των ωαρίων. Από τα 39 ξεκινησα προσπαθειες. Ειχα και μια παλλινδρομη με σπερματεγχυση.

 

Εκανα μια σπερματεγχυση φυσικου κύκλου μετα την εξωσωματική και σκέπτομαι να κανω αλλη μια τωρα, αλλα δεν είμαι και πολυ σίγουρη.

Με τόσο χαμηλη ΑΜΗ... βεβαια καθε μηνα κανω ωορρηξια. τι να πω ..:confused:

Η LH πρεπει να είναι χαμηλή στην τρίτη μερα του κύκλου?

 

Cristy όλα με το καλό σου ευχομαι!!συγχαρητηρια!! νομίζω εχουμε ξαναμιλησει σε διάφορα topics! σε ποιο κέντρο πηγες, αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Cristy όλα με το καλό σου ευχομαι!!συγχαρητηρια!! νομίζω εχουμε ξαναμιλησει σε διάφορα topics! σε ποιο κέντρο πηγες, αν επιτρέπεται?

 

Σίγουρα έχουμε ξαναμιλήσει.

Αυτή την προσπάθεια την έκανα στο ΓΕΝΕΣΙΣ στον Πάντο.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτισια καλησπέρα! Θέλω να κάνω τις εξετάσεις FSH, AMH, INHIBIN-B (νομίζω ότι πρέπει να γίνουν συνδιαστικά για να αξιολογηθούν τα αποτελέσματα).

Σε ποιά μέρα του κύκλου γίνονται?

Πόσο σας στοίχησαν? εχω την εντύπωση ότι δεν γράφονται στο βιβλιάριο.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Κορίτισια καλησπέρα! Θέλω να κάνω τις εξετάσεις FSH, AMH, INHIBIN-B (νομίζω ότι πρέπει να γίνουν συνδιαστικά για να αξιολογηθούν τα αποτελέσματα).

Σε ποιά μέρα του κύκλου γίνονται?

Πόσο σας στοίχησαν? εχω την εντύπωση ότι δεν γράφονται στο βιβλιάριο.

 

Η FSH Γίνεται 2η έως 5η μέρα του κύκλου, πάντα σε συνδυασμό με την οιστραδιόλη και γράφονται και οι 2.

Για ΑΜΗ και β-ινχιμπίνη δεν είμαι σίγουρη πότε γίνονται, εγώ τις έκανα επίσης 2η μέρα του κύκλου και ήταν οκ.

Μου κόστισαν περίπου 75 ευρώ αυτές οι δύο.

Αν έχεις χρόνο, τηλεφώνα σε διάφορα μικροβιολογικά και πάρε προσφορές.

Οι τιμές παίζουν πολύ.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η FSH Γίνεται 2η έως 5η μέρα του κύκλου, πάντα σε συνδυασμό με την οιστραδιόλη και γράφονται και οι 2.

Για ΑΜΗ και β-ινχιμπίνη δεν είμαι σίγουρη πότε γίνονται, εγώ τις έκανα επίσης 2η μέρα του κύκλου και ήταν οκ.

Μου κόστισαν περίπου 75 ευρώ αυτές οι δύο.

Αν έχεις χρόνο, τηλεφώνα σε διάφορα μικροβιολογικά και πάρε προσφορές.

Οι τιμές παίζουν πολύ.

Καλημέρα! Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα το ψάξω το θέμα.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα! Έκανα την εξέταση ΑΜΗ (μια ημέρα πριν αδιαθετήσω, δεν ξερω αν παίζει ρόλο) κ βγήκε 0,80 (χαμηλή γονιμότητα). Οι ορμονικές μου εξετάσεις ειναι φυσιολογικές. Ειμαι 33 ετών κ πριν 10 μήνες είχα μια φυσιολογική σύλληψη ή οποία ήταν ανεμβρυική.

Τι κάνω τώρα. Η εξωσωματική ειναι μονόδρομος?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

H AMH γίνεται και αυτή τις πρώτες μέρες του κύκλου 2-5 μέρα...δεν θυμάμαι και ακριβώς αλλά είναι καινούργια ορμόνη και δεν την πιστεύουν όλοι, όπως είπε και η Κρίστυ. Πρέπει να βλέπει ο γιατρός όλες, συνολικά. Πάντως δεν είναι απαγορευτικό ότι με χαμηλή ΑΜΗ δεν κάνεις παιδιά, όπως βλέπουμε από πολλές περιπτώσεις...είτε φυσιολογικά, είτε με εξωσωματική

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H AMH γίνεται και αυτή τις πρώτες μέρες του κύκλου 2-5 μέρα...δεν θυμάμαι και ακριβώς αλλά είναι καινούργια ορμόνη και δεν την πιστεύουν όλοι, όπως είπε και η Κρίστυ. Πρέπει να βλέπει ο γιατρός όλες, συνολικά. Πάντως δεν είναι απαγορευτικό ότι με χαμηλή ΑΜΗ δεν κάνεις παιδιά, όπως βλέπουμε από πολλές περιπτώσεις...είτε φυσιολογικά, είτε με εξωσωματική

Εγω την έκανα μια ημέρα πριν αδιαθετήσω. Έχω την εντύπωση ότι δεν μεταβάλεται????? Την έκανα με δική μου πρωτοβουλία, αλλά θα επιβεβαιώσω κ με τον γιατρό για το πότε πρέπει να γίνεται.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Iliana καλυτερα να την κανεις 3-5 μερα του κυκλου σου, αλλα μαλλον και παλι παρομοια θα βγει. Για πολλους γιατρους δε σημαινει τιποτε η η ΑΜΗ. Μπορει να μηδενιστει και σε 10 χρόνια. Οπότε οσο υπαρχει ΑΜΗ, τοσο σημαίνει οτι υπαρχουν ωαρια στις ωοθηκες σου. Ειδικα αφου οι υπολοιπες ορμονες σου ειναι σε καλα επιπεδα, ειναι καλο σημάδι. Αν καποιος μπορει να χρησιμοποιήσει την ΑΜΗ, ειναι για να προβλέψει ο γιατρος οτι μαλλον θα έχεις καποια χαμηλή ανταποκριση σε κυκλο εξωσωματικης, δηλαδη αντι να βγαλεις 15-30 ωαρια που βγαζουν καποιες γυναικες, μπορει να βγαλεις 2-5. Νομιζω ομως οτι εχουμε και ενα πλεονέκτημα, οτι δεν κινδυνεύουμε τοσο πολυ απο υπερδιέγερση ωοθηκων οσες εχουμε χαμηλη ΑΜΗ.

 

Αν προσπαθεις καιρο να μεινεις εγκυος, καλυτερα να δεις ενα γιατρο, να εξεταστει και ο αντρας σου, και να συζητησετε την εξωσωματικη αναλογα με τα αποτελεσματα. Η χαμηλη ΑΜΗ αν ενα πραγμα σου λεει, αυτο ειναι να μην περιμενεις 5 χρόνια για να το ψάξεις, αλλα να μην αγχωθεις κιολας. Απλα μετα απο 0.5-1 χρονο προσπαθειας να δεις γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα την εξέταση ΑΜΗ (μια ημέρα πριν αδιαθετήσω, δεν ξερω αν παίζει ρόλο) κ βγήκε 0,80 (χαμηλή γονιμότητα). Οι ορμονικές μου εξετάσεις ειναι φυσιολογικές. Ειμαι 33 ετών κ πριν 10 μήνες είχα μια φυσιολογική σύλληψη ή οποία ήταν ανεμβρυική.

Τι κάνω τώρα. Η εξωσωματική ειναι μονόδρομος?

 

 

Η ΑΜΗ μπορεί να γίνει οποιαδήποτε μέρα του κύκλου, δεν έχει σκαμπανεβασματα όπως οι άλλες και παραμένει σταθερή για πολύ καιρό. Το θεμα όμως είναι να γίνει σε μικροβιολογικο που να έχει την ανάλογη τεχνογνωσία γιατί όπως είπαν και πιο πάνω τα κορίτσια είναι καινούργια σχετικά εξέταση και δεν έχουν όλα τα εργαστήρια την κατάλληλη τεχνογνωσία παρόλα αυτά όμως την κάνουν. Θα σου πω την περίπτωση μιας πολύ καλής μου φιλης. Όλες οι ορμόνες δεύτερης μέρας του κύκλου ήταν φυσιολογικές με την fsh (που είναι και αυτή δεικτης αποθεματος ωοθηκων όταν η οιστραδιολη είναι κάτω από το 50) στο 6,5-7. Πάει στον βιοτυπο και τις βγαίνει η ΑΜΗ 0.24. Η κοπέλα ήταν 33 χρονών και δ εν είχε παιδιά και να μην τα πολυλογω έπεσε σε καταθληψη. Μετά από ένα εξάμηνο άλλαξε γιατρό και της ξαναζητησε ΑΜΗ. Χωρίς να πει στο γιατρό της κάτι, πήγε και έκανε την εξέταση την ίδια μέρα σε δυο διαφορετικά εργαστήρια. Το ένα ήταν το Ιασω που την έβγαλε 10,5!!!! Και το δεύτερο η βιοιατρικη που την έβγαλε 15,5!!!!!!!!!!!! Το πιστεύεις?????? Κι όμως είναι αλήθεια!!!! Στην συνέχεια μαζί με γυναικολογο και ενδοκρινολογο κατέληξαν ότι βάση και της υπόλοιπης εικόνας των ωοθηκων της η ΑΜΗ της αντιστοιχεί με την τιμή της βιοιατρικης. ελπίζω να σε βοηθησα με αυτή την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστευω........... Τοσο μεγαλη διαφορα;;;;;

Αμαν μ'αυτα τα εργαστήρια πια.........

Θα το θυμαμαι οταν ειναι να την ξαναελεγξω να παω κι εγω σε 2 διαφορετικα εργαστήρια... Ευχαριστουμε που το ανέφερες Sanna!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω γνωστη μου με τετοιο προβλημα εκανε εξωσωματικη στα 42 εκανε ενα ωαριο υστερα απο τουρμπο διεγερση, μονον εναν, αλλα επιασε και εμεινε εγκυος και τωρα εχει ενα υπεροχο κοριτσακι

 

κοριτσια με το καλο εχετε πιστη σε αυτο που κανετε και θα τα καταφερετε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θα γράψω και τη δική μου περίπτωση για να υπάρχει στο αρχείο.

 

Πρώτη μέτρηση ΑΜΗ στο Βιότυπο= 0.37 (χάλια!)

Δεύτερη μέτρηση στα GENELABS= 0.28 (ακόμη πιο χάλια!)

 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, όμως!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΙΣΤΙΝΑ Κ ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ.....ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ Κ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΦΩΝ...ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟΣΟ ΡΟΔΙΝΑ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ.....ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....Κ ΠΟΛΛΕΣ,ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΡΜΟΝΗ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΑΣ..."ΑΜΗ"ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ αντι-μυλλέριος ορμόνη,ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ "ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ" ΩΑΡΙΑ ΔΛΔ Κ ΣΕ ΠΟΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΟΣ Η ΟΧΙ.ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ Κ ΤΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΚΙΟΛΑΣ.ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΩΑΡΙΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΟΩΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΙΑΣ 45+ ΓΥΝΑΙΚΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΛΗΜΑΚΤΗΡΙΟ.ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ Κ ΠΟΛΥ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ,ΕΙΧΑ ΜΙΑ "ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ" ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ 3-4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ....ΑΛΛΑ...ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΑΚΟΜΑ ΕΤΟΙΜΗ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΗ Κ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Κ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΣΩΜΑΤΙΚΑ,ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΑΠΛΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ,Κ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.

Επεξεργάστηκαν by christina_26
ΤΑ ΠΟΣΑ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΔΕΙΞΑΝ 0,5 Κ ΣΤΙΣ 3 ΕΠΑΝΑΛΛΗΠΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ.....ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ.....
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΙΣΤΙΝΑ Κ ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ.....ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΕΔΩ Κ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΦΩΝ...ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟΣΟ ΡΟΔΙΝΑ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ.....ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....Κ ΠΟΛΛΕΣ,ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΡΜΟΝΗ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΑΣ..."ΑΜΗ"ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ αντι-μυλλέριος ορμόνη,ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ "ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ" ΩΑΡΙΑ ΔΛΔ Κ ΣΕ ΠΟΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΑ ΕΧΕΙ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΟΣ Η ΟΧΙ.ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ Κ ΤΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΚΙΟΛΑΣ.ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΩΑΡΙΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΟΩΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΙΑΣ 45+ ΓΥΝΑΙΚΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΛΗΜΑΚΤΗΡΙΟ.ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ Κ ΠΟΛΥ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΕΘΟΔΟ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ,ΕΙΧΑ ΜΙΑ "ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ" ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ 3-4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ....ΑΛΛΑ...ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΑΚΟΜΑ ΕΤΟΙΜΗ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΗ Κ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Κ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΣΩΜΑΤΙΚΑ,ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΑΠΛΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ,Κ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.

 

Καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις... κι εγώ παρουσιάζω την ίδια εικόνα μ' εσένα και είμαι 34 χρόνων! ΟΜΩΣ.... κατάφερα με ένα μόνο ωάριο να μείνω έγκυος (με εξωσωματική εννοείται) και μάλιστα με την πρώτη φορά! Τώρα έκλεισα την 5η εβδομάδα και μπήκα στην 6η. Πρώτη χοριακή=122, δεύτερη=385...την τρίτη θα την κάνω τη Δευτέρα.

 

Όπως καταλαβαίνεις, ανησυχώ πάρα πολύ μέχρι να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν είχες κάποιες ενδείξεις ότι επρόκειτο για βιοχημική κύηση.

 

Πάντως, ο γιατρός μου λέει ότι το μόνο που χρειάζεται είναι ένα καλό ωάριο... Εμένα έτυχε τώρα...Πού θα πάει; Θα έρθει αργά ή γρήγορα για όλες τις κοπέλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...