Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυ χαμηλη AMH (Αντιμυλλέριος Ορμόνη) τα φωτα σας...


Recommended Posts

Πιστευω πως θα σου πει να πάτε σε εξωσωματική είναι πολύ μεγαλύτερα τα ποσοστά και από την στιγμή που υπάρχει και θεματάκι με το σπερμα δεν πιστευω πως θα σε βοηθήσει η σπερματέγχυση βέβαια ο κατάλληλος για να σου απαντήσει είναι ο γιατρός αλλά φυσικά εξαρτάται και από εσάς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 311
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι βιταμίνες ; οχι δεν εχω πάρει τίποτα. Είχα στο μυαλό μου ότι θα ήμουν έγκυος το καλοκαίρι ... και εχω στεναχωρηθεί πολυ τωρα .με το σπερμα οκ πλέον δεν έχουμε θέμα , και γι αυτο έλεγα ότι λόγω ηλικίας θα με έσπερνε μια σπερματέγχυση να γλιτώναμε και χρήματα . Ήδη μας έχει φύγεις κανα 3χιλιαρο σε εξετάσεις μετακινήσεις γιατρούς ...

Πολυ ταλαιπωρία ρε κορίτσια .

Εύχομαι να ειναι τυχερή η επόμενη φορά σε όλες σας :D

Link to comment
Share on other sites

Τι βιταμίνες ; οχι δεν εχω πάρει τίποτα. Είχα στο μυαλό μου ότι θα ήμουν έγκυος το καλοκαίρι ... και εχω στεναχωρηθεί πολυ τωρα .με το σπερμα οκ πλέον δεν έχουμε θέμα , και γι αυτο έλεγα ότι λόγω ηλικίας θα με έσπερνε μια σπερματέγχυση να γλιτώναμε και χρήματα . Ήδη μας έχει φύγεις κανα 3χιλιαρο σε εξετάσεις μετακινήσεις γιατρούς ...

Πολυ ταλαιπωρία ρε κορίτσια .

Εύχομαι να ειναι τυχερή η επόμενη φορά σε όλες σας :D

 

Θα τα καταφέρουμε :) :) :) Μην ανησυχείς θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα πάρεις την πιο σωστή απόφαση και για ψυχολογική υποστήριξη αυτό το forum είναι ότι καλύτερο υπάρχουν πραγματικά εξαιρετικές κοπέλες μέσα. Δυο μέρες είναι που γράφτηκα και έχει βελτιωθεί η ψυχολογία μου!

Link to comment
Share on other sites

Τι βιταμίνες ; οχι δεν εχω πάρει τίποτα. Είχα στο μυαλό μου ότι θα ήμουν έγκυος το καλοκαίρι ... και εχω στεναχωρηθεί πολυ τωρα .με το σπερμα οκ πλέον δεν έχουμε θέμα , και γι αυτο έλεγα ότι λόγω ηλικίας θα με έσπερνε μια σπερματέγχυση να γλιτώναμε και χρήματα . Ήδη μας έχει φύγεις κανα 3χιλιαρο σε εξετάσεις μετακινήσεις γιατρούς ...

Πολυ ταλαιπωρία ρε κορίτσια .

Εύχομαι να ειναι τυχερή η επόμενη φορά σε όλες σας :D

 

Να παρεις πρεπει να τις χρησιμοποιεις κανενα τριμηνο για να κανουν δουλεια. Εχει τις pregnacare before conseption τις wellwoman δεν χρειαζονται συνταγη καλο κανουν κακο δεν κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει αλληλοβοήθεια .

Εγώ να σου πω τωρα ξανά έγραψα γιατι δεν ήξερα καθόλου απο ορμόνες . Τόσο καιρό μονο τεστοστερόνη και βιοψία για τον άντρα μου έψαχνα. Είχα ψιλό κόψει να γράφω γιατι στα παλιά θέματα που γράφαμε ήμουν αντίθετη με τον τότε ουρολόγο που πηγαίναμε και δεν ήθελα να συνεχίσω...

Δευτέρα ειναι αργία αλλιώς θα έκλεινα ραντεβού αμέσως !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...
On 23/3/2016 at 3:33 ΜΜ, evak1978 είπε:

Κορίτσια είμαι απο Αθήνα. Είχα χαμηλή ΑΜΗ και θέλαν να με βάλουν σε εξωσωματική με δανεικό ωάριο. στην Θεσσαλονικη μου έιπαν να μετρήσω την inhibin B ¨η ανοσοκατασταλτίνη Β η οποία μας δείχνει την ποιότητα των ωαρίων. Α ΑΜΗ που δείχνει μόνο ποσότητα. Η ποιότητα κανει την διαφορά.

Το κέντρο που μου το πρότεινε είναι το http://www.fertility-biocenter.com έκανα και καποιες ανοσολογικές εξετάσεις. Ευτυχών έιχα ποιότικά ωάριο και είμαι σήμεροα 7 μηνών έγκυος. Ευχομαι και σε εσάς καλή τύχη

 

 

εμεινες εγκυος φυσιολογικα η με εξωσωματικη? σου εδωσαν dhea η βιταμινες για να φτιαξεις την ΑΜΗ και τα  ωαρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα ομάδα αν κάποιος δει το μήνυμα μου ας μου δώσει μια απάντηση και εμένα προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι το πρώτο ήρθε πολύ γρήγορα έκανα εξετάσεις Α.Μ.Η 0.10 και fsh 27 με αυτές της τιμές υπάρχει ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη??? Ευχαριστώ πολύ 🙏

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2023 at 1:30 AM, Kaliopo said:

Καλησπέρα ομάδα αν κάποιος δει το μήνυμα μου ας μου δώσει μια απάντηση και εμένα προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι το πρώτο ήρθε πολύ γρήγορα έκανα εξετάσεις Α.Μ.Η 0.10 και fsh 27 με αυτές της τιμές υπάρχει ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη??? Ευχαριστώ πολύ 🙏

ο γυναικολόγος σου τι σου είπε για αυτές τις τιμές?

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2023 at 1:30 AM, Kaliopo said:

Καλησπέρα ομάδα αν κάποιος δει το μήνυμα μου ας μου δώσει μια απάντηση και εμένα προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι το πρώτο ήρθε πολύ γρήγορα έκανα εξετάσεις Α.Μ.Η 0.10 και fsh 27 με αυτές της τιμές υπάρχει ελπίδα για φυσιολογική σύλληψη??? Ευχαριστώ πολύ 🙏

Ποια είναι η ηλικία σου? Οι τιμές αυτές δείχνουν ότι έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα αλλά παίζει και η ηλικία ρόλο. Πρέπει να μιλήσετε με το γυναικολόγο σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Ποια είναι η ηλικία σου? Οι τιμές αυτές δείχνουν ότι έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα αλλά παίζει και η ηλικία ρόλο. Πρέπει να μιλήσετε με το γυναικολόγο σας.

Καλησπέρα...είμαι 41 δυστυχώς είναι κληρονομικο και η μητέρα σε αυτή την ηλικία είχε μπει σε προκλιμακτηριο... Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω τρεις μήνες τα fertilifix 

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2023 at 12:00 AM, Kaliopo said:

Καλησπέρα...είμαι 41 δυστυχώς είναι κληρονομικο και η μητέρα σε αυτή την ηλικία είχε μπει σε προκλιμακτηριο... Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω τρεις μήνες τα fertilifix 

Ok με τα χάπια, κακό δεν κάνουν, αλλά ο γιατρός σου εννοεί να τα πάρεις με σκοπό να μείνεις μόνη σου έγκυος? Συζητήσατε το ενδεχόμενο της υποβοηθούμενης? Γιατί 41 με αυτά τις τιμές, σου μίλησε ο γιατρός σου για τις χαμηλές πιθανότητες σύλληψης? 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...