Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυ χαμηλη AMH (Αντιμυλλέριος Ορμόνη) τα φωτα σας...


Recommended Posts

Καλησπερα, να'μαι και παλι! Πηγα σημερα γυναικολογο οπου και παλι δεν ειδαμε ωαρια. Ο γιατρος μου λοιπον μου μιλησε πλεον μονο για εξωσωματικη γιατι και η προκληση δεν θα φερει αποτελεσματα. Μαλιστα μου ειπε και για ωαρια δανεικα. Οτι αυτη ειναι η καλυτερη λυση! Βοηθεια! Να παρω και δευτερη γνωμη;

 

Σιγουρα να παρεις και αλλη γνωμη. Και εμενα ο πρωτος για δανειακα μου μιλησε γιατι δεν εχω ειπε, αλλο ο δευτερος μια χαρα τα βρηκε και γονιμοποιηθηκαν και τα εχω στην καταψυξη τωρα και συνεχιζω για να βρω και αλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 311
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα, να'μαι και παλι! Πηγα σημερα γυναικολογο οπου και παλι δεν ειδαμε ωαρια. Ο γιατρος μου λοιπον μου μιλησε πλεον μονο για εξωσωματικη γιατι και η προκληση δεν θα φερει αποτελεσματα. Μαλιστα μου ειπε και για ωαρια δανεικα. Οτι αυτη ειναι η καλυτερη λυση! Βοηθεια! Να παρω και δευτερη γνωμη;

 

Καλησπέρα Χρυσάκι..φυσικά κ θα πάρεις κ δεύτερη γνώμη...

Η εξωσωματική είναι απλά μια διαδικασία,αλλά εφόσον σου μιλάει για δανεικά ωάρια ψάξε το λιγάκι.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να'μαι και παλι! Πηγα σημερα γυναικολογο οπου και παλι δεν ειδαμε ωαρια. Ο γιατρος μου λοιπον μου μιλησε πλεον μονο για εξωσωματικη γιατι και η προκληση δεν θα φερει αποτελεσματα. Μαλιστα μου ειπε και για ωαρια δανεικα. Οτι αυτη ειναι η καλυτερη λυση! Βοηθεια! Να παρω και δευτερη γνωμη;

 

Φυσικα κ θα πάρεις κ δεύτερη κ Τρίτη γνώμη.κ εμενα για δανεικά μου μίλησαν ενα δυο γιατροί.μην σε παίρνει απο κάτω μπορει να ετυχες σε έναν άσχημο κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να'μαι και παλι! Πηγα σημερα γυναικολογο οπου και παλι δεν ειδαμε ωαρια. Ο γιατρος μου λοιπον μου μιλησε πλεον μονο για εξωσωματικη γιατι και η προκληση δεν θα φερει αποτελεσματα. Μαλιστα μου ειπε και για ωαρια δανεικα. Οτι αυτη ειναι η καλυτερη λυση! Βοηθεια! Να παρω και δευτερη γνωμη;

 

καλησπέρα Χρισάκι!!καλησπερα και σε ολα τα κοριτσια!! Διαβασα τωρα τα ποστ σου τυχαια και ειδα πως εχεις θεμα με την fsh.. Δυστηχως ειμαι και γω στο club.. Απο τον Οκτωμβριο που τη μετρω την εχω βρει σε διαφορες τιμες, απο 9 εως 22!!! Το Δεκεμβριο οπου και τη βρηκα 22 (τη 4η μερα περιοδου) και βαση αυτων που διαβαζα στο ιντερνετ και απο οσα μπορουσε να αξιολογησει το φτωχο μου το μυαλο θεωρησα πως ειναι απιθανο να καταφερω κατι με δικο μου ωαριο..πηρα το γιατρο και του ειπα ''ειμαι ετοιμη να κανω την υπερβαση'' και ο γιατρος μου ειπε με αυστηρο υφος ''δεν υπαρχει περιπτωση να μιλησω μαζι σου για δανεικο αν πρωτα δεν κανουμε μια διεγερηση ή εστω καποιους φυσικους κυκλους, μολις η fsh παει κατω απο 15 ξεκιναμε με φυσικους''. Οντως τον επομενο μηνα η fsh ειχε παει 12,4 ξεκιναμε φυσικο και βγαζω το πρωτο μου ωαριακι το οποιο γονιμοποιηθηκε εγινε 3ον ημερων και κατοπιν μπηκε στη κρυοσυντηριση οπου και με περιμενει.. Η fsh συνεχιζε τα σκαμπανευασματα της και οταν πηγε 10,5 καναμε και τροποποιημενο (5 μερες διεγερση μονο) με αποτελεσμα 3 μεγαλα ωαρια και 1 μικροτερο. Τωρα εχω αλλο ενα εμβρυο στη κρυοσυντηριση.. Περιμενω ενα ακομα για να τα βαλω ολα μαζι τα αδερφακια..δεν ξερω αν θα τα καταφερω αλλα θεωρω ηθικη μου υποχρεωση, κυριως προς τον εαυτο μου, να το προσπαθησω πρωτα με δικα μου ωαρια και γιατι οχι αφου εχω??σου υπενθυμιζω οτι την Fsh τη εχω βρει μεχρι και 22!!!!!!!!

Δεν θελω να σε κουρασω απλα θελω να σου πω πως ΝΑΙ..υπαρχουν κοπελες που τα καταφεραν με fsh στον ουρανο..εχω γνωρισει καποιες..δεν ξερω αν θα ειμαστε και μεις τοσο τυχερες αλλα αξιζει να το προσπαθησουμε!!το δανεικο θα υπαρχει παντα στο μυαλο μας ως plan B, εγω προσωπικα το εχω αποδεχτει ως ιδεα και αν με ρωτησει καποιος προτιμας παιδι στα 34 σου (τοσο ειμαι) με δανεικο ωαριο ή προτιμας να κανεις 15 εξωσωματικες και να τα καταφερεις σε 10 χρονια στα 43 σου με δικο σου γενετικο υλικο θα του πω προτιμω τη πρωτη επιλογη..ειναι θεμα ψυχικης ισορροποιας και οικογενειακου προγραμματισμου για μενα!!Ομως πρωτα θα το παλεψουμε με δικα μας.Μη ξεχνας ενα καλο ωαριο χρηαζομαστε!!ακομα και πρως το τελος της γονιμοτητας μας να μαστε με πιστη στο Θεο και στο γιατρο μας και με λιγη καλη τυχη θα το βρουμε!!Κατα τη γνωμη μου ειναι μεγαλο λαθος του γιατρου σου να σου μιλαει για δανεικο αν δεν εχει δει καθολου τη δυναμικη των ωοθηκων σου!Μια δευτερη γνωμη νομιζω επιβαλεται..ξερεις υπαρχουν γιατροι που βαριουνται να ασχοληθουν με γυναικες με το προβλημα μας (ο φυσικος και τροποιποιημενος θελουν γιατρο με υπομονη και νοιαξιμο) και πετανε με τη μια τη λυση του δανεικου για να ξεμπερδευουν και αυτοι και μεις..σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου καλη τυχη!!συντομα να πετυχεις το στοχο σου και συ και ολες μας!!και μην πεφτεις στα πατωματα οπως εγραψες για κατι που λυνεται..στα πατωματα πεφτουμε μονο για θεματα που δεν λυνονται..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας κοριτσια! Ο γολγοθας μου συνεχιζεται! Απο τοτε που πρωτο εγραψα στο φορουμ για το προβλημα μου η περιοδος μου ξαναηρθε σημερα. Τελευταια περιοδος δηλ 5/6 και η επομενη σημερα 17/8! Εννοειται πως ηλπιζα μεχρι και σημερα και ας ειχα δυο αρνητικα τεστ. Γιατι τετοιες καιυστερησεις απο αρχη του χρονου; Και αντε οι δυο προηγουμενες ηταν απο 15 μερες αλλα τωρα παραπηγε. Εχασα δυο κυκλους. Αραιωνει η περιοδος λογω του προβληματος μου; Κοριτσια πολυ φοβαμαι οτι μπηκα στην εμμηνοπαυση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας κοριτσια! Ο γολγοθας μου συνεχιζεται! Απο τοτε που πρωτο εγραψα στο φορουμ για το προβλημα μου η περιοδος μου ξαναηρθε σημερα. Τελευταια περιοδος δηλ 5/6 και η επομενη σημερα 17/8! Εννοειται πως ηλπιζα μεχρι και σημερα και ας ειχα δυο αρνητικα τεστ. Γιατι τετοιες καιυστερησεις απο αρχη του χρονου; Και αντε οι δυο προηγουμενες ηταν απο 15 μερες αλλα τωρα παραπηγε. Εχασα δυο κυκλους. Αραιωνει η περιοδος λογω του προβληματος μου; Κοριτσια πολυ φοβαμαι οτι μπηκα στην εμμηνοπαυση!

 

Χρυσάκι μου δεν ξέρω αν η τόσο μεγάλη καθυστέρηση έχει να κάνει με την αμη...

Γνώμη μου όμως να πάς οπωσδήποτε να μιλήσεις κ να ξεκινήσεις διαδικασία..

Χάνεις πολύτιμο χρόνο κορίτσι μου!!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρυσάκι μου δεν ξέρω αν η τόσο μεγάλη καθυστέρηση έχει να κάνει με την αμη...

Γνώμη μου όμως να πάς οπωσδήποτε να μιλήσεις κ να ξεκινήσεις διαδικασία..

Χάνεις πολύτιμο χρόνο κορίτσι μου!!!!!

 

Και με τι αλλο να εχει να κανει; Θα εχω και αλλο προβλημα δηλ εκτος απο αμη και fsh? Εννοειται θα παω να το δω τωρα σεπτεμβρη ξεκιναω οτι μου πουν. Απλα ειμαι πολυ απογοητευμενη Νατασσα μου. Νομιζω ποτε δεν θα κανω παιδι .

Link to comment
Share on other sites

Και με τι αλλο να εχει να κανει; Θα εχω και αλλο προβλημα δηλ εκτος απο αμη και fsh? Εννοειται θα παω να το δω τωρα σεπτεμβρη ξεκιναω οτι μου πουν. Απλα ειμαι πολυ απογοητευμενη Νατασσα μου. Νομιζω ποτε δεν θα κανω παιδι .

 

Παιδί μου μην σκέφτεσαι τα χειρότερα... Δεν εννοούσα αυτό!!!!

Μπορεί να είναι κάτι άσχετο τελείως...

Να πάς το καλύτερο που θα κάνεις είναι αυτό,και φυσικά θα γίνεις μανούλα.

Όλα φτιάχνονται πλέον με τον κατάλληλο γιατρό.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου μην σκέφτεσαι τα χειρότερα... Δεν εννοούσα αυτό!!!!

Μπορεί να είναι κάτι άσχετο τελείως...

Να πάς το καλύτερο που θα κάνεις είναι αυτό,και φυσικά θα γίνεις μανούλα.

Όλα φτιάχνονται πλέον με τον κατάλληλο γιατρό.

 

Δηλ εσυ νατασσα μου εχεις σταθερο κυκλο κι ας εχεις χαμηλη αμη; Να εχει να κανει με το θυροειδη που εχω( hashimoto) αλλα η tsh μου ηταν καλη .

Link to comment
Share on other sites

Δηλ εσυ νατασσα μου εχεις σταθερο κυκλο κι ας εχεις χαμηλη αμη; Να εχει να κανει με το θυροειδη που εχω( hashimoto) αλλα η tsh μου ηταν καλη .

 

Ναι κοριτσάκι μου είχα κάθε 28 μέρες στάνταρ.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κοριτσάκι μου είχα κάθε 28 μέρες στάνταρ.

Θα κλεισω ραντεβου και με τον ενδοκρινολογο. Καπου διαβασα οτι οι ορμονες ειναι θεμα ενδοκρινολογου και οχι γυναικολογου. Με Τοσο αστατο κυκλο σκεφτηκα τα λογια που μου ειπες και σκεφτηκα οτι ισως Εχει να κανει με το χασιμοτο που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Θα κλεισω ραντεβου και με τον ενδοκρινολογο. Καπου διαβασα οτι οι ορμονες ειναι θεμα ενδοκρινολογου και οχι γυναικολογου. Με Τοσο αστατο κυκλο σκεφτηκα τα λογια που μου ειπες και σκεφτηκα οτι ισως Εχει να κανει με το χασιμοτο που εχω.

 

Νομίζω κ εγω πως είναι συνδυασμός των δύο γιατρών..

Το καλύτερο θα κάνεις,θα σε ρυθμίσει και μετά προχωράς χωρίς έννοιες για το μωράκι.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κ εγω πως είναι συνδυασμός των δύο γιατρών..

Το καλύτερο θα κάνεις,θα σε ρυθμίσει και μετά προχωράς χωρίς έννοιες για το μωράκι.

 

Σε ευχαριστω που μου απαντας παντα! Εσενα το θεμα σου πως παει;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω που μου απαντας παντα! Εσενα το θεμα σου πως παει;

 

Τίποτα Χρυσάκι μου....

Εμένα σήμερα το μωράκι είχε άποψη κ δεν του άρεσε το πρωινό και τα έβγαλα.

Έφαγα σουπίτσα όμως και κάπως χαλάρωσα...🙂🙂🙂

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα Χρυσάκι μου....

Εμένα σήμερα το μωράκι είχε άποψη κ δεν του άρεσε το πρωινό και τα έβγαλα.

Έφαγα σουπίτσα όμως και κάπως χαλάρωσα...🙂🙂🙂

 

Πολυ χαιρομαι κοριτσακι μου αυυο σημαινει οτι ειναι ολα καλα! 😘

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα κλεισω ραντεβου και με τον ενδοκρινολογο. Καπου διαβασα οτι οι ορμονες ειναι θεμα ενδοκρινολογου και οχι γυναικολογου. Με Τοσο αστατο κυκλο σκεφτηκα τα λογια που μου ειπες και σκεφτηκα οτι ισως Εχει να κανει με το χασιμοτο που εχω.

 

Καλησπέρα. Κι εγω εχω χασιμοτο ρυθμισμένο με Τ4 αλλά ο κύκλος μου ήταν πάντα σταθερός. Παντα κύκλος 28 ημερών και από τα 40 και μετά 25 ή 26. Λίγο απορρυθμιστηκε με την εξωσωματική που έκανα τον Απρίλιο αλλά ξαναρυθμισα TSH και επανήλθα αλλά πια με κύκλο 24 ημερών

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Έπειτα απο δυο παλλινδρομες αποφασίσαμε να ψαχτουμε λιγο για το τι φταίει. Δεν εκανα προσπάθειες για παιδι αν δεν έβρισκα το προβλημα. Πανω στο ψάξιμο λοιπόν μου βγαίνει μια τιμη για την amh 0.25!

Αρχιζω να σκέφτομαι οτι δεν θα κανω παιδι κλπ. Μετα απο αλλαγη γιατρού μας λέει να ξεκινήσουμε προσπάθειες οπου στον πρωτο μηνα μένω έγκυος και τωρα ειμαι 3.5 μηνων.

Δεν ξερω αν αυτή η ορμόνη λοιπόν μπορεί να σου πει και πολλα για τη γονιμότητα γιατι οπως μου έλεγαν οι γιατροί με την τιμη που ειχα δεν θα μπορουσε να υπαρξει φυσιολογικη σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έπειτα απο δυο παλλινδρομες αποφασίσαμε να ψαχτουμε λιγο για το τι φταίει. Δεν εκανα προσπάθειες για παιδι αν δεν έβρισκα το προβλημα. Πανω στο ψάξιμο λοιπόν μου βγαίνει μια τιμη για την amh 0.25!

Αρχιζω να σκέφτομαι οτι δεν θα κανω παιδι κλπ. Μετα απο αλλαγη γιατρού μας λέει να ξεκινήσουμε προσπάθειες οπου στον πρωτο μηνα μένω έγκυος και τωρα ειμαι 3.5 μηνων.

Δεν ξερω αν αυτή η ορμόνη λοιπόν μπορεί να σου πει και πολλα για τη γονιμότητα γιατι οπως μου έλεγαν οι γιατροί με την τιμη που ειχα δεν θα μπορουσε να υπαρξει φυσιολογικη σύλληψη.

 

Καλησπερα Αngelina μου! Με το καλο το μωρακι σας! Εγω προσπαθω 8 μηνες ομως και τιποτα! Εγω εχω και fsh ψηλη 20,81. Ισως παιζει περισσοτερο ρολο. Εσενα ποσο ηταν η fsh?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Αngelina μου! Με το καλο το μωρακι σας! Εγω προσπαθω 8 μηνες ομως και τιποτα! Εγω εχω και fsh ψηλη 20,81. Ισως παιζει περισσοτερο ρολο. Εσενα ποσο ηταν η fsh?

 

Η fsh ήταν φυσιολογική. Συνήθως αυτες οι δυο πανε μαζι αλλα στην περίπτωσή μου μονο η amh ηταν πολλη χαμηλή. Οι δυο παλλινδρομες εγιναν μεσα σε δυο χρονια. Είχα μια εγκυμοσύνη το χρονο ενω προσπαθούσαμε. Δεν ειναι μεγάλο το διάστημα των 8 μηνών αν αυτο πιστεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Η fsh ήταν φυσιολογική. Συνήθως αυτες οι δυο πανε μαζι αλλα στην περίπτωσή μου μονο η amh ηταν πολλη χαμηλή. Οι δυο παλλινδρομες εγιναν μεσα σε δυο χρονια. Είχα μια εγκυμοσύνη το χρονο ενω προσπαθούσαμε. Δεν ειναι μεγάλο το διάστημα των 8 μηνών αν αυτο πιστεύεις.

 

Δεν ειναι μεγαλο το διαστημα των 8 μηνων το ξερω. Απλα σε μενα ειναι ολα αρνητικα και πρεπει να βιαστω. Στην fsh δινουν περισσοτερη σημασια. Η αμη σηναινει οτι δεν εχω αποθεμα μεγαλο οχι οτι δεν εχω καθολου αλλα η fsh ειναι η ποιοτητα του ωαριου και με 20 και βαλε αστα να πανε. Φαντασου ειχα δυο μηνες να δω περιοδο. Απο τις 5 ιουνιου αδιαθετησα παλι στις 17/8! Απο αρχες του χρονου αρχισαν οι ανωμαλιες στην περιοδο μου ενω ειχα πολυ σταθερο κυκλο. Προφανως ειμαι στα προεορτια της εμμηνοπαυσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια γεια σας!

Είναι καμια εδω για την ΑΜΗ να ρωτήσω;

Εμείς δυστυχώς είμαστε καμένοι απόθεμα σπέρματος έτσι είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και έκανα και εγώ κάποιες εξετάσεις που νόμιζα ότι ήμουνα εντάξει τελικά βρέθηκα με υψηλή προλακτίνη και πολύ χαμηλή αμηΑΜΗ 1.71 για την ακρίβεια.

Οπότε φανταστείτε είμαστε κι οι δυο ότι να ναι....

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό περιμένω μήπως τον πάρω πιο αργά το βράδυ τηλέφωνο. Κατάλαβα δεν διορθώνεται απλά πάμε για εξωσωματική? Ξέρει καμία η προλακτίνη πως μειώνεται και αν όντως επηρεάζει την ΑΜΗ ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Είναι καμια εδω για την ΑΜΗ να ρωτήσω;

Εμείς δυστυχώς είμαστε καμένοι απόθεμα σπέρματος έτσι είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και έκανα και εγώ κάποιες εξετάσεις που νόμιζα ότι ήμουνα εντάξει τελικά βρέθηκα με υψηλή προλακτίνη και πολύ χαμηλή αμηΑΜΗ 1.71 για την ακρίβεια.

Οπότε φανταστείτε είμαστε κι οι δυο ότι να ναι....

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό περιμένω μήπως τον πάρω πιο αργά το βράδυ τηλέφωνο. Κατάλαβα δεν διορθώνεται απλά πάμε για εξωσωματική? Ξέρει καμία η προλακτίνη πως μειώνεται και αν όντως επηρεάζει την ΑΜΗ ?

χριστίνα δεν είναι πολύ χαμηλή η άμη σου! έχεις πολλά χρόνια ακόμα μπροστά σου για να μπεις σε εμμηνόπαυση! δεν ξέρω αν συμβαδίζει με την ηλικία σου αλλά έχουμε εδώ πολλές φυσικές εγκυμοσύνες με αυτή την τιμή! (εκεί γύρω)! αν δεν είχατε το θέμα με το σπέρμα θα ήταν πολύ πιθανη είτε η φυσική σύλληψη είτε σύλληψη με τις λιγότερο επεμβατικές μεθόδους όπως κλομιφαίνη/σπερματέγχυση κλπ! τις ωοθήκες σου τις είδατε να δεις με τι αριθμό ωοθυλακίων ξεκινάς τους κύκλους σου; η εικόνα είναι καλύτερος δείκτης αποθέματος από μία τιμή εργαστηρίου σε αυτό το θέμα! αν έχεις και μια καλή fsh δεν έχεις κανένα λόγο να ανησυχείς για το αν θα βρεις ωάρια!

η προλακτίνη είναι μία ορμόνη που με φαρμακευτική βοήθεια πέφτει,θα σου δώσει ο γιατρός σου θεραπεία μην ανησυχείς! φυσικά και θα πάτε για εξωσωματική και ωάρια αρκετά θα βγάλεις και με τις κατάλληλες μεθόδους και σπέρμα θα βρείτε! όλα καλά θα πάνε! :D

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Είναι καμια εδω για την ΑΜΗ να ρωτήσω;

Εμείς δυστυχώς είμαστε καμένοι απόθεμα σπέρματος έτσι είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και έκανα και εγώ κάποιες εξετάσεις που νόμιζα ότι ήμουνα εντάξει τελικά βρέθηκα με υψηλή προλακτίνη και πολύ χαμηλή αμηΑΜΗ 1.71 για την ακρίβεια.

Οπότε φανταστείτε είμαστε κι οι δυο ότι να ναι....

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό περιμένω μήπως τον πάρω πιο αργά το βράδυ τηλέφωνο. Κατάλαβα δεν διορθώνεται απλά πάμε για εξωσωματική? Ξέρει καμία η προλακτίνη πως μειώνεται και αν όντως επηρεάζει την ΑΜΗ ?

 

Κοριτσι η προλακτινη δεν εχει καμια σχεση με την αμη κ η προλακτινη κατεβαινει με ενα χαπακι παρα πολυ ευκολα οποτε μην ανησυχεις για αυτο ξεχασε το. Τωρα η αμη σε τι μοναδα μετρησης ειναι το νουμερο? Αν ειναι σε ng δεν ειναι καθολου χαμηλη!! Τωρα στην εξωσωματικη αν εχεις καλη fsh οπως σου ειπε κ το λουκουμαδακι δεν εχεις τιποτα να φοβασαι θα πανε ολα τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λουκουμαδακι και ninaki ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ειλικρινά. Έχουμε δύο χρόνια που ασχολούμαστε με το σπέρμα και εγώ δεν είχα μπει στη διαδικασία εξέτασης και σήμερα επειδή είχαμε στο μυαλό να πάμε με σπερματέγχυση έλεγα όλα καλά θα είναι αλλά έφαγα μία σφαλιάρα με την ΑΜΗ απο το πουθενά. Η μονάδα μέτρησης είναι ng/ml και εχει ένα πινακάκι από κάτω που έχει τις ηλικίες εγώ είμαι 32 στα 33 και για την ηλικία μου βγάζει χαμηλή εκτίμηση γονιμότητας.

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός να δω τι θα κάνουμε αρχισα να πανικοβάλλομαι να σας πω την αλήθεια γιατί ένιωσα ότι δεν έχω χρόνο μπροστά μου... κατάψυξη αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Λουκουμαδακι και ninaki ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ειλικρινά. Έχουμε δύο χρόνια που ασχολούμαστε με το σπέρμα και εγώ δεν είχα μπει στη διαδικασία εξέτασης και σήμερα επειδή είχαμε στο μυαλό να πάμε με σπερματέγχυση έλεγα όλα καλά θα είναι αλλά έφαγα μία σφαλιάρα με την ΑΜΗ απο το πουθενά. Η μονάδα μέτρησης είναι ng/ml και εχει ένα πινακάκι από κάτω που έχει τις ηλικίες εγώ είμαι 32 στα 33 και για την ηλικία μου βγάζει χαμηλή εκτίμηση γονιμότητας.

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός να δω τι θα κάνουμε αρχισα να πανικοβάλλομαι να σας πω την αλήθεια γιατί ένιωσα ότι δεν έχω χρόνο μπροστά μου... κατάψυξη αμέσως!

 

Καταρχας να σου πω επειδη εχω ρωτησει δεν συμφερει να κανεις καταψηξη ωαριων γιατι στην αποψηξη υπαρχουν πολυ μεγαλες απωλειες αφου εχεις συντροφο θα πας για καταψηξη εμβριων. Η καταψηξη ωαριων ειναι κανονικα φαρμακα εξωσωματικης την ιδια διαδικασια ακολουθεις. Τωρα με κακο σπερμα κοριτσι μου γιατι πας σε σπερματεχυση???? Αν εχετε κακο σπερμα κ δεν εχει διορθωθει 2 χρονια τωρα πρεπει να βαλεις μπρος για εξωσωματικη η σπερματεχυση θελει αρκετα καλο σπερμα γιατι ειναι σχεδον η ιδια διαδικασια με την φυσικη συλληψη. Νομιζω με κακο σπερμα απλως πετας τα λεφτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...