Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλήμερα θέλω κι εγώ να μοιραστώ την αγωνία μου μαζί σας.... Εγώ έχω 1 κοριτσάκι 4 ετών και 1 κοριτσάκι 18 μηνών.... Είχαμε πει με τον άντρα μου και λόγο οικονομικών αλλά και λόγο περίγυρου ότι δεν θα κάνουμε 3ο παιδί... Προσέχαμε πολύ αλλά η καθυστέρηση ήρθε με μια φορά που έγινε την τέταρτη μέρα από την Περίοδο μου που λένε ότι δεν πιάνεις παιδί... Φοβάμαι τόσο πολύ να κάνω τεστ η χοριακη ακόμα αλλά έκλεισα ήδη 10 μέρες καθυστέρησης με πρησμένο στήθος. Θεωρώ πως είναι μεγάλη αμαρτία να σου χαρίσει ο θεός 1 παιδάκι και εσύ να το σκοτώσεις το ίδιο και ο άντρας μου... Ξέρουμε ότι όλοι θα μας κρίνουν και θα μας κατακρίνουν (δεν προσέχατε, δεν έχετε λεφτά). Εσείς τι θα κάνατε σε αυτή την περίπτωση?

 

 

 

Για εμένα προσωπικά δεν θα υπήρχε θέμα ..ακόμη και αν δεν ήθελα παιδάκι...άμα ερχόταν θα το κράταγα ασυζητητί...

Ποιος θα σε κρίνει και με τι δικαίωμα???? Να σε κρίνει που γέννησες το παιδί σου...? Ενώ αν το σκοτώσεις , όπως λες και εσύ...μετά τι?

Μην φοβάσαι..κάνε τις εξετάσεις σου και αν όντως περιμένεις μωράκι ..και μάλιστα έτσι ξαφνικά ..είναι μεγάλη ευλογία.. και για κάποιον λόγο σου το εμπιστεύθηκε ο Θεούλης...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

mama aga το θέλω πάρα πολύ και το παρακαλάω, αλλά βλέπω τις καταστάσεις πως είναι με τον σύζυγο μου και ότι φοβάται μην μείνω έγκυος και ούτε καν ολοκληρώνει....

επομένως πως να ελπίζω; μόνο σε ένα θαύμα! και περιμένω...

θα έρθει και η νηστεία των Χριστουγέννων που θέλω να τηρήσω και θα πάμε πίσω αλλά σκέφτομαι πως όταν είναι να έρθει θα έρθει.

Συγκινούμαι κάθε φορά που παρακαλάω για ένα τρίτο μωράκι, το θέλω τόσο πολύ και πιστεύω πως μπορώ να ανταπεξέλθω, θα περιμένω και μακάρι να σας φέρω ευχάριστα νέα!

Επίσης συγχωρέστε με αλλά πιστεύω πως ο Θεός το δίνει το μωράκι όταν το αντέχουν οι γονείς και εννοώ πως ο Θεός ξέρει τις δυνάμεις μας και δεν μας δίνει κάτι που δεν μπορούμε να σηκώσουμε, kriaraki εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς και κατά την γνώμη μου όλα γίνονται για κάποιον λόγο.

 

 

Μην αγχώνεσαι...αν διαβάσει παλιότερα μηνύματα ..πολλές από τις κοπέλες εδώ ήταν ακριβώς στην ίδια κατάσταση..με τους άντρες τους εννοώ.. εσύ το χαβά σου και αυτός τον δικό του.. ;)

Δεν χρειάζεται και πολύ για να γίνει ..όσο προσεχτικός και να είναι ..

Επίσης όπως λένε ..άμα θέλει η γυναίκα (και ο Θεός φυσικά) όλα γίνονται!!!

Κανείς άντρας ..ή έστω ελάχιστοι θέλουν από την αρχή πολλά παιδιά...ένα ..ένα τους πας...και στο τέλος τους αρέσει κιόλας χαχ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Eγώ εδώ όβερ!Κανα μωρουδέλι έχουμε καινούριο ρε κορίτσια?Εμείς τρέχουμε πίσω από το λόχο μας...ετοιμαζόμαστε για μεγάλες αλλαγές, μετακόμιση σε άλλη πόλη κλπ...Μμαμαάγκα, πώς πάτε?Λενάκια?Φρίντομ αγορομάνα μου κι εσύ Ιωαννάκι με το δικό σου λόχο??Σας φιλώ όλες!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από μένα! Δύναμη και υπομονή! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς ακόμα τίποτα, με τον σύζυγο τα ίδια, mama aga δεν γίνεται ακόμα τίποτα!

ο σύζυγος αδιάφορος, πριν λίγες μέρες μπήκα στα σαράντα και αισθάνομαι μια μελαγχολία που επιθυμώ ένα τρίτο μωράκι και ακόμα δεν....

Εύχομαι να ακούσουμε ευχάριστα νέα από άλλες μανούλες σύντομα και μακάρι να επανέλθω και γω με ένα τόσο ευχάριστο νέο!

 

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κοριτσάρες πού είστε όλες χαμένες?Μα καμιά δε θέλει πια άλλο παιδάκι?Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε!Περιμένω τα νέα σας!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 14/12/2017 at 12:25 ΜΜ, Marouskaki είπε:

Κοριτσάρες πού είστε όλες χαμένες?Μα καμιά δε θέλει πια άλλο παιδάκι?Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε!Περιμένω τα νέα σας!

Θέλω κ εγώ πολύ άλλο ένα..έχω 2 γιους κ θα ήθελα και μια κόρη..ελπίζω να έρθει..βέβαια δεν έχω ξεκινήσει προσπάθειες ακόμα,από Ιούλιο κ μετά..

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.Ειμαι η μαμα Μαρία (ή όπως με φωνάζουν στην παρέα μου "η Μαρία με τα 3" ) κ εχω κ εγω 3 ζουζούνια, δύο κορούλες 10 κ 7ετων κ ένα αγοράκι 4,5... Απο χθές το βράδυ που "έπεσα" πάνω στο θέμα τής mama-aga έχω διαβάσει σχεδόν οοοολα τά μηνύματα σας κ νιώθω ότι σάς ξέρω ήδη...(τα υπόλοιπα θα τα διαβάσω σήμερα ).. Επίσης νιώθω ότι εδώ κολλάει η παροιμία "ήταν τό κλίμα στραβό, τό έφαγε κ ο γάιδαρος κ τό αποτελείωσε.."...κ θά σάς εξηγήσω τί εννοώ.

Ενω ανέκαθεν έλεγα ότι στα 30 μου θά τελειώσω με τό θέμα τεκνοποίηση κ ο καλός θεουλης μου τα έφερε ακριβώς όπως τά ήθελα, (στα 30 γέννησα το μικρό μας αντράκι) ,κ μεγαλώνοντας το υποστήριζα κάθετα... έχω λίγο καιρό πού μου λείπει οοολη αυτή η κατάσταση..η εγκυμοσύνη,ο θηλασμός κ ότι ακολουθεί...κ σκέφτομαι πολύ σοβαρά νά κάνω τό επόμενο βήμα κ από τριτεκνη να γίνω πολύτεκνη.. απο χθές τό βράδυ πού διάβασα τά μηνύματα σας λοιπόν σκέφτομαι μόνο αυτό.Βέβαια ο καλός μου αντρουλης παθαίνει εγκεφαλικό κ μόνο στην ιδέα κ ειδικά από πέρυσι που είχα κάτι ανωμαλίες τής περιόδου κ μέχρι νά αδιαθετησω κόντευε να τρελαθεί.. από τότε με πλησιάζει μόνο με "αρματωσιά" όπως είχε πει κ εδώ μία ψυχή στα μηνύματα σας..

Ξέρω είμαι τρελή γιατί κ εμείς οικονομικά δεν είμαστε κ στα καλύτερα μας.. όμως  τό θέλω πολύ...κ ας ξέρω ότι θα ζοριστουμε αρκετά στην αρχή.. επίσης εκτός από μένα, χωρίς να αναφέρω ποτέ κάτι τέτοιο, το ζητάνε κ τά κορίτσια μου...για πείτε μου λοιπόν εσείς οι παλιές.. πώς τά πάτε? είναι πολύ μεγάλη η διαφορά?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτέλους κι ένα νέο κορίτσι που επιθυμεί να μεγαλώσει η οικογένειά της!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!Κι εγώ το ήθελα πάρα πάρα πολύ (κι ο σύζυγος λιποθυμούσε μόνο στην ιδέα), δεν έκανα τίποτα, στις αρχές του το έλεγα το ξαναέλεγα, ανένδοτος, μετά το άφησα στο Θεό...κι Εκείνος το έφερε....ούτε εγώ το πίστευα όταν το έμαθα....Το μικρό μας (4 αγόρια) είναι ένα πολύ πολύ καλό μωρό και τελείως διαφορετικό από τα άλλα τρία, είναι υπάκουο, ήσυχο ...Δύσκολα είναι με 4 παιδιά, τι να λέμε τώρα, ότι δεν είναι δύσκολα?Aλλά πάντα όταν πας να πέσεις κάτι γίνεται και ξαναπαίρνεις θάρρος να προχωρήσεις.Σου εύχομαι να είναι και για σένα γούρικο το θεματάκι και να σε φωνάζουν η Μαρία με τα 4 (όπως εμένα, χαχαχα!).  

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Marouskaki, καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σού. Ναι, το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες γιατί τό νιώθω κ εγώ πολλές φορές.. παίρνεις δύναμη και συνεχίζεις...(ένα από αυτά μου άρεσε πολύ στην ομάδα σας είναι η δύναμη της πίστης σας κ ολο αυτό έβγαινε στα μηνύματα σας κ με ενθάρρυνε..)

Η αλήθεια είναι ότι το έχω προχωρήσει αρκετά το θέμα.του τό έχω πει ξεκάθαρα πλέον ότι το θέλω κ αν το θέλει κ ό Θεός  θά τά καταφέρουμε.νομιζω ότι τόν έχω ψήσει αλλά κρατεί λίγο ακόμα κάποιες αντιστάσεις.για το οικονομικό θέμα καθαρά.ομως λέει ότι αν έρθει έχει καλώς (χωρίς να τό επιδιώξει όμως).του είπα ότι αν παίρνουμε προφυλάξεις δεν θα έρθει.. εκεί λίγο δυσκολευομουν.. όμως επειδή τους προηγούμενους 2 μήνες πήρα αντισυλληπτικά yasmin για να ρυθμίσω λίγο τόν κύκλο μου,μετά από τό πρώτο κουτί άρχισε να χαλαρώνει κάπως κ τώρα αποφάσισα να το σταματήσω.ελπιζω λοιπόν να είμαι τυχερή κ να "τύχει" πρίν προλάβει να τό κατάλαβει από πού τού ήρθε χαχαχα... από ότι κατάλαβα τό θεματακι σάς ήταν αρκετά γουρικο για τίς περισσότερες... ελπίζω λοιπόν να σταθεί και για μένα...!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν το πετύχεις έτσι, θα στο χτυπάει πάντα...Εγώ, σα Μαρία, δε θα το έκανα...Γράφεις...κι αν το θέλει ο Θεός θα τα καταφέρουμε...Εσύ όμως πας να ''επέμβεις'''στο θέλημα του Θεού...Συγνώμη που στα γράφω έτσι αλλά δε μπορώ να τα πω αλλιώς....Αν εμένα δεν τύχαινε ο 4ος (πραγματικά έτυχε, ο γυναικολόγος είχε πει στον άντρα μου οι πιθανότητες ήταν 10% να μείνω έγκυος εκείνη τη μέρα), αλλά το είχα ''σπρώξει'' κάπως εγώ να γίνει, ο άντρας μου δε θα με άφηνε σε χλωρό κλαρί, θα μου το έλεγε σε κάθε καυγά, σε κάθε δύσκολη στιγμή, σε κάθε αρρώστεια παιδιού και σε κάθε ξενύχτι λόγω δοντιών κλπ κλπ κλπ.... Ελπίζω να το ξανασκεφτείς....Να αφεθείς κι εσύ κι αν είναι για το καλό σας θα γίνει, πίστεψέ με .....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω με την @Dust pink.Απο τη στιγμή που εξασκούμε το χόμπι χωρίς προφύλαξη ειναι πολύ πιθανό να έρθει μια εγκυμοσύνη .και είναι χαζο να λέμε οτι ήρθε απρογραμμάτιστα.Ενηλικες είμαστε και όλοι ξέρουμε πως γίνονται τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χίλια συγνώμη, έχετε δίκιο νά με "πυροβολείτε" έτσι όπως διατυπώθηκε αυτό που ήθελα να πω, το είδα κατόπιν εορτής.

Σίγουρα δεν είχα ούτε έχω σκοπό να εξαπατησω τον άνθρωπο μου.απλα δεν μπορούσα να σάς αναλύσω το τί πραγματικά έχει γίνει στο διάστημα 1-2 μηνών μέσα σε ένα μήνυμα.οταν είπα ότι αποφάσισα να σταματήσω τα χάπια δεν εννοούσα μόνη μου.πηγα στον γυναικολόγο,του εξήγησα ότι θέλω να τα σταματήσω γιατί θα ήθελα να προσπαθήσω για ένα ακόμα παιδάκι το συζητήσαμε κ μετά αφού πήρα το οκ από το γιατρό ότι μπορώ από ιατρικής πλευράς, τό είπα κ στο σύζυγο ότι θά τά σταματήσω.απλα επειδή αγχώθηκε λίγο, κ από τή μια θέλει αλλά έχει τους ενδοιασμούς του, ήθελα να πω να "τύχει" πρίν αλλάξει γνώμη κ κάνει πίσω.

Σίγουρα αν δεν είναι θέλημα Θεού όσο και να προσπαθούμε εμείς δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Σάς ζητώ λοιπόν συγνώμη για το λάθος κ σάς ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έγραψα ότι χωρίς να εξασκείς το χόμπι γίνονται τα παιδιά...Ξέρετε όμως πόσες προσπαθούν να κάνουν παιδιά, δεν παίρνουν προφύλαξη εννοείται και δεν κάνουν???Ρωτήστε στα μεγάλα κέντρα εξωσωματικής....Επίσης, έγραψες για νοσηρότητα...Αν έφερνα προ τετελεσμένου τον άντρα μου αλήθεια δεν πιστεύεις ότι σε κάθε ευκαιρία θα το θυμόταν??Πάντα θα ήταν ένα αγκάθι ανάμεσά μας. Δε νομίζω ότι είναι νοσηρό, είναι η ανθρώπινη φύση.... Και όχι, τα θελήματα του Θεού δεν ""πρέπει" απαραίτητα να συμβαδίζουν με τα δικά μας...Αλλά αυτή είναι μεγάλη συζήτηση που δε θα κάνουμε όμως εδώ...

Καλημέρα σας.

Μαράκι, εύχομαι να ήταν της στιγμής η σκέψη και πραγματικά να αλλάξει μυαλά ο ανήρ και να καταφέρετε το 4ο.... 

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Dust pink είπε:

 

Μάλλον παρεξήγησες τα λεγόμενά μου, δεν πειράζει, απόλυτα  σεβαστό να διαφέρουν οι απόψεις μας.Το θέμα εδώ έχει να κάνει με κορίτσια που θέλουν κι άλλο παιδάκι.Εμείς λέγαμε τον πόνο μας η μια στην άλλη κι αλληλοστηριζόμασταν, το ίδιο θα κάνουμε και για κάθε επόμενη κοπέλα που θέλει κι άλλο παιδί. Το θέμα έχει τίτλο πώς πείθουμε το σύζυγο, όχι πώς θα ξεγελάσουμε το σύζυγο...Εννοείται ότι ο σεβασμός στον άλλο είναι απαραίτητος... Καλή σου μέρα!

Επεξεργάστηκαν by Marouskaki
προσθήκη μιας φράσης

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Marimar3 είπε:

Κορίτσια χίλια συγνώμη, έχετε δίκιο νά με "πυροβολείτε" έτσι όπως διατυπώθηκε αυτό που ήθελα να πω, το είδα κατόπιν εορτής.

Σίγουρα δεν είχα ούτε έχω σκοπό να εξαπατησω τον άνθρωπο μου.απλα δεν μπορούσα να σάς αναλύσω το τί πραγματικά έχει γίνει στο διάστημα 1-2 μηνών μέσα σε ένα μήνυμα.οταν είπα ότι αποφάσισα να σταματήσω τα χάπια δεν εννοούσα μόνη μου.πηγα στον γυναικολόγο,του εξήγησα ότι θέλω να τα σταματήσω γιατί θα ήθελα να προσπαθήσω για ένα ακόμα παιδάκι το συζητήσαμε κ μετά αφού πήρα το οκ από το γιατρό ότι μπορώ από ιατρικής πλευράς, τό είπα κ στο σύζυγο ότι θά τά σταματήσω.απλα επειδή αγχώθηκε λίγο, κ από τή μια θέλει αλλά έχει τους ενδοιασμούς του, ήθελα να πω να "τύχει" πρίν αλλάξει γνώμη κ κάνει πίσω.

Σίγουρα αν δεν είναι θέλημα Θεού όσο και να προσπαθούμε εμείς δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Σάς ζητώ λοιπόν συγνώμη για το λάθος κ σάς ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.


 

Τώρα είδα το μήνυμά σου  Μαράκι. Και πάλι εύχομαι η επιθυμία σου να γίνει πραγματικότητα και να είσαι άλλη μια κοπέλα που θα επιβεβαιώσει ότι ναι, είναι γούρικο το θεματάκι της MAMA-AGA!:-D:-D:-D:-D

Επεξεργάστηκαν by Marouskaki

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ είναι γιατί να τον πείσετε για να κάνετε παιδί;; Ίσως τα έχω λίγο διαφορετικά στο μυαλό μου τα πράγματα.

Νομίζω ότι ο ερχομός κάθε παιδιού είναι κοινή απόφαση, τουλάχιστον η μικρή μου εμπειρία αυτό μου λέει. Γιατί ο άλλος να το κάνει καταναγκαστικά η να πει αφού έτυχε τι να κάνω;; Αν στο άκουσμα και μόνο παθαίνει σοκ...

Αν έβλεπα ενδοιασμό από τον άντρα μου θα έβγαινε και από το δικό μου μυαλό η σκέψη. Για να μην θέλει θα έχει λόγους που εγώ ενδεχόμενως να μην μπορώ να δω.

Πρόσφατα ο σύζυγος εξέφρασε επιθυμία για δεύτερο παιδί, να ξεκινήσουμε προσπάθεια άμεσα δηλαδή. Δεν νιώθω έτοιμη ακόμη, του το είπα ,το εξήγησα και το θέμα έκλεισε εκεί μετά από αρκετό μιρμιρισμα που είναι άκρως εκνευριστικο. Γιατί να με πείσει; Γιατί να με πιεσει ; Εν καιρώ θα έρθει μόνο του.

Όπως και να έχει εύχομαι οι επίθυμιες σας να βγουν και να χαίρεστε τα παιδάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τον πείσουμε...γιατί το θέλουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, γιατί βλέπαμε οικογένειες με πολλά παιδιά και κλαίγαμε από λαχτάρα για ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ, γιατί δεν πτοούμασταν από την κρίση γιατί πιστεύουμε ότι ''έχει ο Θεός'', για για για.....Η καθεμιά ξέρει....Κι αν διαβάσεις όλες τις σελίδες θα δεις ότι τα περισσότερα μωράκια δεν προέκυψαν επειδή τους ''πείσαμε'' τελικά, αλλά τυχαία.

Και για το κορίτσι παραπάνω που έγραφε ότι είναι χαζό να λέμε ότι ήρθε απρογραμμάτιστα πίστεψέ με γίνεται κι αυτό!

Επίσης το να θέλει ο άντρας και να μη θες εσύ δεν είναι το ίδιο γιατί κακά τα ψέματα εσύ θα το κουβαλάς 9 μήνες κι εσύ θα τραβήξεις το λούκι κυρίως μετά τη γέννηση όσο καλός και χρυσός κι αν είναι ο ανήρ κι όσο κι αν βοηθάει...

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κι όταν νιώσεις έτοιμη με το καλό και το επόμενο!Εγώ έμεινα έγκυος στο 2ο όταν ο μεγάλος ήταν 11 μηνών, μεγάλη πίκρα ήταν...Αλλά η καθεμιά θα έχει να σου πει την άποψή της για ιδανική διαφορά ηλικίας.Οπότε όταν το αποφασίσεις τα ξαναλέμε!

Καλημέρα σε όλες σας!

 

Επεξεργάστηκαν by Marouskaki

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα! Έχω κι εγώ τρία υπέροχα παιδάκια 2 αγόρι και 1 κορίτσι, 10,8.5 & 6 ετών. Ποτέ δεν αποκλειαμε το 4ο, αλλά τώρα που πλησιάζω τα 40 προβληματιζομαι.  Είμαστε μόνοι χωρίς βοήθεια από γονείς, δουλεύουμε και οι δυο, ο σύζυγος και το απόγευμα. Καταλαβαίνετε την κούραση μας, από την άλλη βλέπω έγκυες ή  μωρά και επιθυμώ παρά πολύ αλλο ένα... Δεν ξέρω ποια απόφαση είναι η πιο σωστή... 

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύεις από τη μια καλό για οικονομικούς λόγους, κακό όταν έχεις πολλά παιδάκια γιατί δεν προλαβαίνεις παρά τα βασικά...Αν συμφωνεί κι ο ανήρ...go for it!!!Η κούραση μεγάλη, η χαρά τετραπλή!!!:cool:Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...