Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια πως πατε;

Μαρουσκακι ποσο εμεινε ακομα;Αντε και εφαγες τον γαιδαρο!Τουλαχιστον τελειωσες με τα μαστορια;

Φριντομ τι εκανες καταφερες να στειλεις κανενα παιδι καπου καμια γιαγια καμια κατασκηνωση;

Μαμα-αγκα κοιμασεεεεεεεεε καθολουυυυυυυυυυυ;Αχ καλη δυναμη.

Ζακουλα εισαι ηρωας 3,5 χρονια θηλασμος:roll: ΜΠΡΑΒΟ κι υστερα αναρωτιεσε πως γινονται οι πολυτεκνες οικογενειες.Να απο κατι γυναικες σαν κ εσενα με τετοια υπομονη!

Αλεξανδρα ετοιμη μου φαινεσε.......βουρ!;):

Οι υπολοιπες κοπελες;Διακοπουλες;

Τα νεα μου;4 Ιουλιου εκανα την αποξεση και τωρα οπου να ναι περιμενω την πρωτη περιοδο.Πονος στην μεση τρελος!!!!Εχω κ 4 δυσκοκοιλες το χουφταλο.

Απο την αποξεση μου εμεινε αρκετο υπολοιμα κ μου ειπε η γυναικολογος να προμηθευτο με παυσιπονα γιατι θα καθαρισω στην περιοδο αλλα.....θα με κατεδαφησει ο πονος αμαν αμαν αμαν καλυτερα να μην το ηξερα τα χω κανει πανω μου.

 

 

Πρωτη φορα φετος εστειλα τα αγορια μου σε κατασκηνωση τι να σας πω;πως να σας περιγραψω την τοση ησυχια;Το πατωμα γυαλιζει το πλυντηριο ρουχων πηρε αδεια κ των πιατων ειναι σε υπολειτουργεια κι ομως μετραω σαν φανταρος τις μερες να γυρισουν τα θηρια μου.Μου ελειψαν παρα πολυ.Μηπως φταινε οι ορμονες μου;:confused:

 

Μαζοχα κι εσυ χαχα!!!Εμ βεβαια αγαπη μου λειπουν τα αγορια ολα γυαλιζουν...ελα εδω να δεις τι γινεται....τουβλακια στο καθιστικο τουβλακια στο χωλ πλεημομπιλ στα μπαλκονι και στα κρεβατια....δε μπορω και να σκυψω να τα μαζεψω...αχχχχχχ!!!!Οσο για την πρωτη περιοδο ελπιζω να μην πονας τοσο και στη διαρκεια της....Υπομονη τι να κανεις....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ειστε μια οαση ελπιδας και δυναμης για ολες μας.. Εγω γυρισα μετα απο συντομες διακοπες οπου προσπαθηασ να ελαττωσω-κοψω τον θηλασμο της μικρης αλλα δεν καταφερα και πολλα.. Εχει να θηλασει μερικες μερες τωρα και ζηταει συνεχεια, της εχει βγει απιστευτη γκρινια και με εχει απο πισω σε ολα. εχω κουραστει πολυ..Και δεν ειναι μικρη, τριαμιση χρονων. Αχ και μετα λεω που πας και ζητας και αλλο? Μονο τον μακροχρονιο θηλασμο να σκεφτεις.. Δεν ξερω, αυτη η τελευταια μου εβγαλε το λαδι..

 

Χαχα κι εμενα ο τριτος μας εβγαζε και βγαζει την πιστη....κι εγω απορω ωρες ωρες με την επιμονη μου για παιδι μετα απο αυτον τον τυραννοσαυρο....τριαμισι χρονια θηλασμου δεν κοβονται ευκολα μωρε

...εγω θηλασα δυομισι τον τριτο και σταματησαμε οταν νοσηλευτηκε για δεκα μερες στο νοσοκομειο με ωτιτιδα...του ειπα τωρα φτανει μεγαλωσες θα πινεις με ποτηρι κ καλαμακι....ετσι απλα το κοψαμε....αν της ελεγες οτι μεγαλωσε και θα πινει οπως οι αδερφουλες της;;;εμενα πιανει θελει να κανει ο, τι κι οι μεγαλοι....γιατι ομως απογοητευεσαι για το τεταρτο;;;γυναικα που θηλασε 3,5 χρονια ... Μονο σιγουρη για την υπομονη και το κουραγιο σου και περηφανη πρεπει να νιωθεις....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκες μανουλες.. Μαρουσκακι η δικη μου δεν ξεγελιεται με τιποτα! Ηδη εχει κοντα 2 χρονια που πινει γαλα με καλαμακι και παρολαυτα κολλημενη στο στηθος! Τι να πω τα αλλα δυο μπορουσα λιγο να τα κουμανταρω-ενταξει την μια οχι και τοσο ευκολα- αλλα αυτη η τριτη τι να πω.. Απο τωρα σκεφτομαι την εφηβεια της.. Οσο για το τεταρτο ενταξει καπου απογοητευομαι για το τι δυναμεις θα εχω και επειδη δεν ακουω συχνα καλα λογια για τους κοπους μου, να δενει το γλυκο..

Link to comment
Share on other sites

Μαμά Λένα, σε καταλαβαίνω κι εγώ απ το ακουστικό κρεμόμουν την πρώτη φορά που έφυγε κατασκήνωση ο κανακάρης. Και ήταν μόνο για έξι μέρες, μη φανταστείς.. Αλλά απόλαυσε τις λίγες αυτές στιγμές ηρεμίας, είναι πολύτιμες! Ο δικός μου φεύγει τέλη Αυγούστου, τώρα αν καταφέρω να στείλω κάπου και τον μεσαίο... Χλιδή!!!

 

Zakoula μου, τα καλά λόγια καλύτερα να μην τα περιμένεις και να μη σε νοιάζουν κιόλας. Εσύ ξέρεις τι προσφέρεις, εσύ ξέρεις τις δυνάμεις σου-και να είσαι σίγουρη ότι τα βλέπουν κι άλλοι, άσχετα αν δεν το εκφράζουν.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι!!!ολη την μερα ειμαστε ηρεμες και χαρουμενες με τα παιδακια σας???δε νευριαζετε καθολου και δεν φωναζεται σε κανενα παιδακι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω προσωπικα και νευριαζω και φωναζω ενιοτε, αλλα πρεπει να με εχουν βγαλει απο τα ρουχα μου, πραγμα το οποιο με τρια παιδια γινεται αρκετα συχνα.. Μετα βεβαια το μετανιωνω ειδικα αν φωναξα σε ολες, ενω εφταιγε μονο μια.. Πραγματικα οι ισορροπιες ειναι λεπτες, και θελει πολυ ψυχικη δυναμη και υπομονη και το κυριοτερο να μην παιρνεις τους καβγαδες τους στα σοβαρα, πραγμα που εγω ακομα το παλευω.. Κι εγω θα ηθελα να ακουσω για τροπους διατηρησης της ψυχραιμιας μας σε εκρυθμες καταστασεις..

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και υπάρχουν δύσκολες ώρες με τα παιδιά, είτε είναι ένα, είτε είναι πέντε, αλίμονο! Εγώ όταν βλέπω ότι πάει να ξεφύγει η κατάσταση, στέλνω τον καθένα στο δωμάτιό του να ηρεμήσει. Πιάνει τις πιο πολλές φορές. Επίσης, νομίζω πως έχει καλύτερα αποτελέσματα η αυστηρότητα και η σταθερότητα στον τόνο της φωνής, παρά η ένταση. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι δεν τυχαίνει να χάσω την ψυχραιμία μου και να φωνάξω.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα και καλο μηνα!μαρουσκακι αυτος ο μηνας θα είναι τοσο ξεχωριστος για σενα και την οικογενεια σου που ούτε ζεστη θα θυμασαι μετα ουτε τιποτα!βεβαια για να πω την αληθεια πρωτη φορα είμαι 4 μηνων τον αυγουστο (συνηθως ημουν σε μικροτερο μηνα) και ηδη μου εχει κακοφανει τοση ζεστη και ζω με κλιματιστικο και ανεμιστηρα μαζι αγκαλια.ποσο μαλλον εσυ...οι υπολοιπες ειστε καλα;αντε να το παρετε αποφαση οσες ακομα το σκεφτεστε να γινουμε περισσοτερες!παντως για να είμαι ειλικρινης, ας μην το παρετε και τελειως αποφαση, αφήστε το λιγο 'φλου' και θα δειξει από μονο του (εγω παντως ετσι εγινα μελλουσα πολυτεκνη ;) ) οσον αφορα στους καβγαδες εδωμεσα ζακουλα, με 3 αγορια ηδη, μπορω να σου πω ότι είναι η δευτερη φυση μας.βεβαια είμαι συνεχεια στην τσιτα και τα εχω από κοντα (όχι στις μικροδιενεξεις αλλα όταν και οι 3 ζητουν το ιδιο, ή ο ενας ριξει καμια σπρωξιά στον αλλον ) και με ακουει η γειτονια !πιστευω πως αν από την τοσο μικρη ηλικια δεν αντιληφθουν τις συνεπειες, την τιμωρια, τη συγγνωμη, και τον εκφοβισμο της μητερας, τοτε το παιχνιδι εχει χαθει.δε λεω ότι συνεχως τα τιμωρω, αλλα και τις κολιες τους θα φανε αν ουτε με την τιμωρια συνετιστουν , αλλα και πολλες πολλες αγκαλιες όταν παραδεχτουν το λαθος τους και ζητησουν συγγνωμη. ειχα προσπαθησει να φτιαξω έναν οδηγο για τριτεκνες και πολυτεκνες μαμαδες με συμβουλες-αποσταγματα ολων αυτων των στιγμων κρισης και πανικου, αν το ψαξεις στην ενοτητα θα το βρεις, τον οποιο όμως πρεπει να εμπλουτισουμε και μετα να τον κολλησουμε στο ψυγειο!!!!! εκει που εχω καταληξει είναι ότι για να διαχειριστω με σωστα λογια και τροπο έναν παιδικο καβγα, απαγορευεται να είμαι φορτωμενη από αλλα πραγματα/εννοιες/στενοχωριες/νευρα γιατι το πρωτο που θα κανω, είναι να μου βγει τρελη φωνη στα παιδια και είναι αδικο.θεωρω ότι για να χτισω την πειθαρχεια απαιτείται ηρεμια στη φωνη και λογικα επιχειρηματα, καθως και να είμαι ανενδοτη στην επιβολή της σωστης τιμωριας όταν ηδη την εχω ανακοινωσει ότι θα συμβει...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα απαντήσω κάποια άλλη στιγμή στην απορία της φίλης μας γιατί αυτό το διάστημα ό,τι έχω χτίσει ως τώρα το γκρέμισα....πείτε το ορμόνες, ζέστη:oops::oops::oops:...Συμφωνώ με τα κορίτσια που απάντησαν παραπάνω φυσικά...Κι εγώ δε νομίζω να υπάρχει καμία να μην φώναξε στα παιδιά της είτε ένα είτε έξι....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

marouskaki από ότι καταλαβα γεννας φυσιολογικα ε;;;νομιζω ότι εισαι πολύ τυχερη που ζεις αυτή την εμπειρια...εγω το πρωτο μονο φυσιολογικα και τα υπολοιπα με καισαρικη και φυσικα νωρίτερα από την ημερομηνια που θα ερχοντουσαν μονα τους...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marouskaki από ότι καταλαβα γεννας φυσιολογικα ε;;;νομιζω ότι εισαι πολύ τυχερη που ζεις αυτή την εμπειρια...εγω το πρωτο μονο φυσιολογικα και τα υπολοιπα με καισαρικη και φυσικα νωρίτερα από την ημερομηνια που θα ερχοντουσαν μονα τους...

 

βρε ιωάννα μου σε σενα δεν είχα πει για φυσιολογικό μετά από καισαρική?

σου έστειλα τελικά μήνυμα? δεν θυμάμαι!!!

 

 

http://otanstelneienapaidi.blogspot.gr/2015/02/FIRST.VBA3C.STIN.ELLADA.GREECE.html

 

μπες και διάβασε και το παραπάνω...και αφού είσαι Αθήνα πάρε τηλ αυτήν την μαία που λέει..την Νούσια...

αν δεν έχεις fb ..πες μου να σου στείλω τηλ της μαιας

 

αφού έχεις γεννήσει ήδη μια φορά φυσιολογικά μπορέις να το ξανακάνεις!!!

και στο ΄λεω σίγουρα γιατί το έχω δοκιμάσει!...

 

αν θες ότι άλλη πληροφορία πες μου!!

 

φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννήσαμε!!!Τοκετός εξπρές όλα καλά!!!Μια ευτυχισμένη πολύτεκνη μανούλα πια!!!!!

 

Nα σας ζησει Μαρουσκακι!Γερο και καλοφωτισμενο!και ολα σου τα παιδακια!

Μολις μπορεσεις πες μας λεπτομερειες.:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννήσαμε!!!Τοκετός εξπρές όλα καλά!!!Μια ευτυχισμένη πολύτεκνη μανούλα πια!!!!!

 

Να σου ζήσει Μαρουσκάκι!!!!!!!!!!!!!

 

καθε ευλογία και ευτυχία στην ζωή του!!!

 

καλά σαράντα !!

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκάκι μου!!! Τι συγκίνηση!!!

Να σου ζήσει το πολυπόθητο τέταρτο θαυματάκι! Κι εσύ να είσαι γερή και δυνατή να τους καμαρώνεις!

Περιμένουμε λεπτομέρειες, ε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρουσκακι να ειναι παντα γερος και καλοφωτισμενος ο μικρουλης σου-και στερνοπουλι αραγε? Καλη δυναμη και κουραγιο, αν και πιστευω οτι δεν τα χρειαζεσαι.. Τα εχεις ολα, αυτα που πρεπει για την ομορφη πολυτεκνη οικογενεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου, είμαι τόσο ευτυχισμένη που δεν έχω λόγια!!!Το μικράκι μας είναι μια γλύκα, ένα αγγελούδι (έστω, προς το παρόν:lol::lol::lol::lol:)....Πονούσα από το Σάββατο το βράδυ αλλά ακανόνιστα (ήταν η πρώτη μέρα που κατάφερα να περπατήσω για μισή ώρα μετά το χτύπημα στο πόδι), το ίδιο συνεχίστηκε όλη την Κυριακή ώσπου στις 19.00 είπα στον άντρα μου πάμε νοσοκομείο, πονάω ανά 5-10λεπτο. Με έβαλαν κτγ στις 19.25 συνέχιζα να πονάω ανά 5-10 λεπτά, ο τράχηλος διαστολή τελεία με αυτούς τους πόνους του 5λεπτου, το μωρό καλή θέση, αλλά ψηλά....Λόγω πολυτοκίας δεν περιμέναμε, κατεβήκαμε στην αίθουσα 20.45, μου έσπασαν τα νερά και 20.50 άκουσα το κλάμα του...Με κανέναν πόνο που λένε κορίτσια...Δεν έφτασα ποτέ στις συσπάσεις ανά λεπτό...Δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα...ήθελα να γεννήσω Κυριακή για να μην έχει κόσμο, βράδυ για να έχει δροσιά και μέχρι τις 02/08 για να σαραντίσω πριν τον αγιασμό στα σχολεία...Γέννησα Κυριακή βράδυ, 02/08, δόξα τω Θεώ....Τα άλλα παιδάκια τον έχουν στα ώπα ώπα όταν είναι ξύπνιος!Με βοηθάνε αρκετά, όχι βέβαια ότι δε λείπουν τα ευτράπελα.Ο τρίτος βγάζει αρκετή ζήλεια ήδη, αυτό με στεναχωρεί, αλλά θα δω τι θα κάνω :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Φριντομάκι, χρόνια πολλά για το γιοκαρίνι σου, πάντα γερός και τυχερός!Συγνώμη που δεν σας περιμέναμε χαχαχα!!!:lol::lol::lol::lol:

Ιωαννάκι, σε λίγους μήνες...... ετοιμάσου !!!

Ζακούλα, Μαμά-Λένα, Λένα14 κι όποιο άλλο κορίτσι θέλει κι άλλο παιδάκι εύχομαι το 2015 προς 2016 να είναι η χρονιά σας...

Μαμά-άγκα, πάμε στο δρόμο που χάραξες, εύχομαι ο μικρός να είναι αρνάκι και να μην σας ζορίζει...

Καλημέρα!!!!!Σας είπα πόσο χαρούμενη είμαι???????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαρουσκάκι μου, τι καλά που ήρθαν όλα! Μακάρι πάντα να είστε τόσο ευτυχισμένοι! Να δώσεις φιλιά στο μπεμπάκο κι από μένα!

 

Ευχαριστώ για τις ευχές, δεν πειράζει που ήρθε νωρίτερα ο μπόμπιρας, θα συγχρονιστούμε στο επόμενο.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαρουσκάκι μου, τι καλά που ήρθαν όλα! Μακάρι πάντα να είστε τόσο ευτυχισμένοι! Να δώσεις φιλιά στο μπεμπάκο κι από μένα!

 

Ευχαριστώ για τις ευχές, δεν πειράζει που ήρθε νωρίτερα ο μπόμπιρας, θα συγχρονιστούμε στο επόμενο.:lol::lol::lol:

Α, όχι, εγώ εδώ κλείνω το κεφάλαιο εγκυμοσύνες και τοκετοί, βρες κανένα άλλο κορίτσι να συγχρονιστείς χαχα!Ζακούλα, ορίστε, παραχωρώ τη θέση μου!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννήσαμε!!!Τοκετός εξπρές όλα καλά!!!Μια ευτυχισμένη πολύτεκνη μανούλα πια!!!!!

 

Κορίτσια μου, μου λείψετε....Μαρουσκακι να σας ζήσει το μικρούλι σας... Σαν χτες ήταν που μας ανακοινωσες την εγκυμοσύνη σου.... Πως περνά ο καιρός....! Γερό και καλότυχο να ναι στη ζωή του να γεμίζει από ευτυχισμένες στιγμές... Να χαίρεσαι και τα υπόλοιπα αντράκια σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες!!

 

Marouskaki να σας ζήσει!! Τι όμορφη και εύκολη γέννα! Έτσι όλα όμορφα και εύκολα να του έρθουν στη ζωή του!

 

Εμεις γυρίσαμε και ξεκινήσαμε δουλειές και σχολεία (ακόμα δίτεκνοι :P ) και προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας...

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι μου γλυκο να σας ζησει!!σημερα γυρισαμε και μολις διαβασα τα νεα σας.να είναι παντα καλοτυχος και να σας γεμιζει χαρα και περηφανεια!καλη δυναμη λοιπον και ευχομαι να είναι πολύ πολύ πολύ πολύ ηρεμος...αν σε βλέπουμε κι εδωμεσα συχνα. θα μας γεμιζεις ακομη περισσοτερο κουραγιο μιας και θα φαινεται ότι εχεις χρονο ;) προς το παρον φιλια σε ολες, τακτοποιω πραγματα (χαος) και τα ξαναλέμε συντομα. καληνυχτααααα

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι αλλά έχει πρόβλημα το πάρεντς και δε μπορώ να μπω χαχα!Το μικράκι μας...23 ημερών και συνεχίζει να είναι ένα αρνάκι, δεν το πιστεύω!Δεν ήξερα ότι υπάρχουν και τέτοια παιδιά!!Καμία σχέση η περίοδος της λοχείας στο 3ο με αυτή στο 4ο....Μου αφήνει πολύ χρόνο για να ασχοληθώ με τα άλλα παιδιά, για να τακτοποιήσω το σπίτι, να μαγειρέψω....Ίσως φταίει που είναι μεγαλύτερα και τα άλλα παιδάκια, κυρίως βέβαια φταίει που ο μικρός είναι αρνάκι, αρνάκι, να μην το ματιάξω!Με τον 3ο, έχουμε πολύ θέμα, ευτυχώς όταν παίζουν έξω στη γειτονιά ή όταν τον παίζουν τα μεγάλα ξεχνιέται, αλλιώς....όλο να τον πιάνει, κάνει τρέλες, έτυχε και να του δώσει κάτι ξώφαλτσες σε άσχετη στιγμή:roll:...Προσπαθώ με υπομονή να του δείχνω πόσο μα πόσο τον αγαπάμε, του αναθέτω αρμοδιότητες (ώστε να νιώθει μεγάλος κι ότι βοηθά και τον χρειαζόμαστε...ναι, μας το είπε κι αυτό, ότι δεν τον χρειαζόμαστε:roll::roll:)και προσεύχομαι να το ξεπεράσει γρήγορα...Τα έχω όλο το πρωί μόνη, με ζαλίζουν αρκετά, αλλά τι να κάνω που δε μπορώ να πάω πουθενά ακόμη...Μόλις σαραντίσουμε, αυτά ξεκινούν σχολείο κι εμείς βόλτες με το μπόμπιρα! Καλημέρα σε όλες!Ιωάννα, πώς πάει η εγκυμοσύνη?Τελικά όντως υιός?Νάγια...ακόμα δίτεκνη ε?Καλά, όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος.Πέρυσι τέτοιες μέρες ήμασταν Πολωνία με τα τρία, αν κάποιος έλεγε στον άντρα μου και σε μένα ότι φέτος θα έχουμε 4...εκείνος θα αυτοκτονούσε κι εγώ ...απλώς δεν θα τον πίστευα!:wink::wink::wink::wink:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Mama aga και marouskaki να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Να είναι γερά, καλότυχα και ήσυχα για να μην κουράζουν τις μανούλες τους! :-) Είχα καιρό να μπω και μόλις είδα ότι γεννήσατε! Ελπίζω ήδη να έχετε μπει σε μία σειρά και να έχετε βρει τους ρυθμούς σας.

 

Οσο για τα υπόλοιπα κοριτσάκια που θέλουν να μεγαλώσουν τις οικογένειές τους, εύχομαι να το πετύχουν πολύ πολύ σύντομα και να γεμίσει αυτό το τόπικ με όμορφες ανακοινώσεις. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Νάγια...ακόμα δίτεκνη ε?Καλά, όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος.Πέρυσι τέτοιες μέρες ήμασταν Πολωνία με τα τρία, αν κάποιος έλεγε στον άντρα μου και σε μένα ότι φέτος θα έχουμε 4...εκείνος θα αυτοκτονούσε κι εγώ ...απλώς δεν θα τον πίστευα!:wink::wink::wink::wink:

 

ουφ, μακάρι γιατί από τότε που το πήρα απόφαση (γιατί ο σύζυγος είναι μια κρύο μια ζέστη) πρώτη φορά στεναχωριέμαι τόσο που αδιαθέτησα! Και ήξερα ότι δεν υπάρχει περίπτωση, ήμουν με ουρολοίμωξη και αντιβίωση...

Πάμε για το τρια στα τρία (και τα δυο παιδιά μας Σεπτέμβρη τα 'πιάσαμε΄).

 

Που εξαφανιστήκατε όλες, μπαίνετε σε χειμωνιάτικους ρυθμούς???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...