Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μαιευτήρια γυναικολόγοι κλινικές


Recommended Posts

σε ευχαριστω!!!και επειδη δεν εχουμε ξαναμηλησει εγω τι να σου ευχηθω κοριτσακι μου;

 

KAI εγω γενναω σε εναν μηνα και το μονο που θα ηθελα ειναι ενα υγιες μωρο..για μενα και για ολες τις εγκυουλες που περιμενουν..

στο γενεσις επαθα πλακα με τον αναισθησιολογο που ηταν πολυ αστερι..ουτε ενα τσιμπηματακι δεν καταλαβα..τιποτα σας λεω..ηταν εκπληκτικος..

 

PENIBA2 να σου ζήσει το μωράκι και demi με το καλό να έρθει και το δικό σου το μωράκι.

 

Πάντως από αυτά που διαβάζω τη 2η φορά που θα περιμένω μωράκι, πρώτα ο Θεός, μάλλον στο Γένεσις θα πάω!

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 618
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οποτε στην demi ευχομαι με καλο και χωρις κανενα πονο και στην maeleni ευχομαι να της ζησει το μωρακι της και με το καλο ο δευτερο.

και οντως για τον αναισθησιολογο εχεις απολυτο δικιο.πιο πολυ πονεσα οταν μου εβαλαν τον ορο παρα με την επισκληριδιο.πουπουλο το χερι του.και την φοβομουν.ελεγα τωρα στην σπονδυλικη στηλη θα πονεσω και αν κατι δεν παει καλα και τετοια.κοριτσια ειλικρινα δεν ενιωσα τιποτα.ουτε την πιεση που λενε ουτε τιποτα.μετα την γεννηση της κορης μου, που αν ηταν η καλυτερη εμπειρια της ζωης μου και τα καταλαβα ολα γιατι εκανα το λαθος να γεννησω στο δημοσιο νοσοκομειο και εκει δεν εχει επισκληριδιο και τετοια, αυτη τη φορα ηταν η ομορφοτερη εμπειρια της ζωης μου!

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πηρα να κλεισω ραντεβου στον γκριμπιζη και μου εκλεισε σε 2 μηνες (για τεστ παπ) ειναι λογικο? εσεις που τον εχετε γιατρο ειναι συνεπεις στα ραντεβου του?

Δεν τον έχω η ίδια αλλά γνωστές μου λένε ότι τον εμπιστεύονται. Αν δεν κάνω λάθος είναι στη Γενική και στο Διαβαλκανικό. Στα ραντεβού είναι σίγουρο ότι θα περιμένεις. Επιβεβαίωσε το ραντεβού πριν ξεκινήσεις, καλού-κακού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες!:) Επειδή ξαναέκανα σε άλλο τόπικ την ερώτηση αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση, υπάρχει κάποια μανούλα που να την έχει αναλάβει η Χρ. Χριστοπούλου; Γνωρίζω κοπέλες που πηγαίνουν εκεί αλλά δεν ξέρω καμια που να έχει γεννήσει με τη συγκεκριμένη γιατρό. Ειδα καποια μέλη (miaou, papaki70 νομίζω) ότι πηγαίνουν σε αυτή. Αν εχετε περισσότερες πληροφορίες, δεκτές γιατί οι ερχόμενοι 9 μήνες θα είναι σημαντικοί για μένα!:rolleyes: Ευχαριστώ!

 

Γεννησα πριν 2,5 χρόνια στο γενεσις με την κ. Χριστοπούλου. Καταπληκτική γιατρός κ πάνω απ' όλα άνθρωπος. Χαιρομαι που το γένεσις έχει αλλάξει νοοτροπία, γιατί η δική μου εμπειρία δεν ήταν κ πολύ καλή. Καλή εγκυμοσύνη!!

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα πριν 2,5 χρόνια στο γενεσις με την κ. Χριστοπούλου. Καταπληκτική γιατρός κ πάνω απ' όλα άνθρωπος. Χαιρομαι που το γένεσις έχει αλλάξει νοοτροπία, γιατί η δική μου εμπειρία δεν ήταν κ πολύ καλή. Καλή εγκυμοσύνη!!

kwtina μου σ'ευχαριστώ και σε σένα να σου ζήσει το πιτσιρίκι σου και χαίρομαι που διαβαζω καλές εμπειρίες από τη συγκεκριμένη γιατρό. Οσο για το Γενεσις και εγώ λιγο το φοβαμαι. Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πολύ απρόσωπο και χαώδες και νιωθω (πιθανόν χωρίς να ισχύει) ότι όλοι εκεί θα είναι απλά διεκπεραιωτικοί και χωρίς να σε βοηθουν να νιωσεις άνετα. Τι σε χάλασε αν θες να μας πεις....Με βλεπω για Γενική...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Για την wannabe-mom, εγώ έκανα εγχείρηση (στη διάρκεια της εγκυμοσύνης) στη Γενική και είναι καταπληκτική η μαιευτική τους κλινική.

Απλώς δεν είχα λεφτά ΚΑΙ για γέννα σε ιδιωτική, οπότε πήγα σε νοσοκομείο (που ήταν επίσης πολύ καλό, άσχετο).

Τη Γενική, αν έχεις γιατρό εκεί και σε παίρνει οικονομικά, στη συνιστώ.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
στον Γαληνο εχει γεννησει καμια;πως ειναι γενικα;

 

Εγώ και τις δύο φορές αλλά τελευταία φορά ήταν πριν 8 χρόνια. Την πρώτη φορά είχα πάρει δίκλινο και τη δεύτερη μονόκλινο και από τις τιμές που διαβάζω εδώ μέσα για τρίκλινα και τετράκλινα σε καινούριες κλινικές ήταν πολύ φθηνά και γενικά έμεινα ικανοποιημένη. Πρέπει να έδωσα στη κλινική συνολικά 1000 ευρώ το 2002 για μονόκλινο. Σε μία αίθουσα γίνονται και οι ωδίνες και η γέννα αν είναι φυσιολογική. Ο σύζυγος μπορεί να είναι μέσα. Οι μαίες ήταν πολύ καλές και τις δύο φορές. Για το θηλασμό δεν κάνουν καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια, στο φέρνουν 3 φορές την ημέρα μόνο και πρέπει να επιμείνεις εσύ αν θέλεις βράδυ, ή πιο συχνά.

 

Μειονέκτημα, καμία πολιτική στην είσοδο. Κατέβαιναν φίλοι για βόλτα στην παραλία και μπουκάρανε και σε μένα 10 η ώρα το βράδυ. Αν το αποφασίσεις, να πάρεις ρούχα μαζί σου να πας βόλτα στην παραλία αν σου τη δώσει. Μην πας μόνο με του τελευταίου μήνα γιατί θα έχεις ξεφουσκώσει. Πάρε πιο μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα πριν 22 μερες στο Γαληνο(βιοκλινικη). Γενικά ήταν καλα. Ειχα 2κλινο που το χρεόνουν 1700 ? (καισαρικη) αλλά εμεινα μια μερα λιγότερο οποτε μου αφαίρεσαν τη μια μερα. Για το θεμα του θηλασμου οι περιισσοτερες μαιες ηταν ΟΚ εκτός απο 1-2 που μαλλον ηταν ασχετες. Το μωρο το έφερναν συνέχεια γιατι το ζητησα και εκανα και φασαρια (βασικα ολο μαλωνα μαζι τους γιατι συνεχεια εκανε εμετο και εβγαζε γαλα ξενο, αλλα ο παιδίατρος επεμεινε να του δωσουν γιατι ειχε χαμηλη γλυκόζη). Το φαι δεν ήταν τιποτε το ιδιαίτερο αλλα τρωγόταν, χαλαρο επισκεπτήριο, και εγω είχα την τυχη να ειμαι μονη στο δωματιο οποτε ηταν σαν μονοκλινο. Δεν εχει πολυ κοσμο για τη μαιευτικη οποτε δε γίνεται χαμός. Οι νοσοκομες τρεχουν παντως αμεσως μόλις χτυπήσεις το κουδουνακι. Το κρεβατι ήταν ανετότατο(ειχα κακή εμπειρία απο τη Γενικη οπου ετριζε συνεχεια) αλλα δεν εχει τηλέφωνο μεσα στο δωματιο.Γενικα δεν το μετανιωσα που πήγα εκει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στον Αγιο Λουκά, όπου και εχω την εμπειρια, το κλιμα ειναι πολυ οικειο και το προσωπικο ολο αψογο και δειχνει το ενδιαφερον του, που μου φαινεται ειλικρινες.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα γεννησω Γαληνο,αλλα λιγο σκεφτομαι το θεμα του κοσμου...μαλλον δικλινο θα κλεισω,αν ειναι να μπαινοβγαινουν συνεχεια ατομα δεν ξερω...δεν μπορεις να πεις και τιποτα στην αλλη κοπελα.

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω θα γεννησω Γαληνο,αλλα λιγο σκεφτομαι το θεμα του κοσμου...μαλλον δικλινο θα κλεισω,αν ειναι να μπαινοβγαινουν συνεχεια ατομα δεν ξερω...δεν μπορεις να πεις και τιποτα στην αλλη κοπελα.

στο 1ο μου ειχα δικλινο και δεν ηταν οτι καλυτερο γτ η διπλανη μου ηταν οτι...δεν ημουν εγω και με επηρεασε αρκετα εως με στεναχωρισε στο δευτερο πηρα 4κλινο να εχω επιλογες ομιλιας και την δευτερη μερα ηταν μονοκλυνο τελεια στην τατιαννα.στο 3ο 4κλινο παλι αλλα παπαγεωργειου με το αυστηρο επισκεπτηριο δεν μου αρεσε η μια μιλουσα με την αλλη πολυ καλα!αν ειναι να παρεις δικλινο το παιζεις λιγο κορονα γραμματα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

να σου πω αν ειχα δυνατοτητα μονοκλινο θα επερνα...υπαρχει πολυ περιεργος κοσμος,και ειμαι ατομο που δεν διαμαρτηρεται,οποτε θα υποφερω αν τυχω σε περιεργη..

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

που θελεις να γεννησεις?αν υπαρχει τρικλινο δεν το σκεφτεσε το τετρακλινο συνηθως ειναι μεγαλυτερο σαν δωματιο απο το τρικλινο γι αυτο εγω ειχα παρει και τις δυο φορες!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kwtina μου σ'ευχαριστώ και σε σένα να σου ζήσει το πιτσιρίκι σου και χαίρομαι που διαβαζω καλές εμπειρίες από τη συγκεκριμένη γιατρό. Οσο για το Γενεσις και εγώ λιγο το φοβαμαι. Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πολύ απρόσωπο και χαώδες και νιωθω (πιθανόν χωρίς να ισχύει) ότι όλοι εκεί θα είναι απλά διεκπεραιωτικοί και χωρίς να σε βοηθουν να νιωσεις άνετα. Τι σε χάλασε αν θες να μας πεις....Με βλεπω για Γενική...

 

Συγνώμη που άργησα τόσο αλλά για κάποιο λόγο το θέμα το έβλεπα κλειδωμένο.

Τέλος πάντων. Την εποχή που γέννησα στο γένεσις γινόταν χαμός, πολύς κόσμος. Η φροντίδα ελάχιστη. Το βασικό είναι ότι μου λέγαν ψέματα. Είχαν ελλείψεις από φάρμακα κ δεν μου δίνανε. Όταν ζήτησα παυσίπονο, μου είπαν ότι η γιατρός μου έδωσε εντολή να μην παίρνω. Την ενημέρωσα κ έγινε ο χαμός. Εκτός αυτού, αντι για voltaren μου δίνανε depon κ φυσικά ο πόνος δεν περνούσε. Παρεπιπτώντος είμαι του χώρου κ όταν το κατάλαβα περιττό να σας πω τι έγινε. αυτό ήταν το πιο σοβαρό.

Ίσως τα πράγματα να άλλαξαν από τότε τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω αν ειχα δυνατοτητα μονοκλινο θα επερνα...υπαρχει πολυ περιεργος κοσμος,και ειμαι ατομο που δεν διαμαρτηρεται,οποτε θα υποφερω αν τυχω σε περιεργη..

 

Στο Γαληνό δεν έχουν μεγάλη διαφορά δίκλινα μονόκλινο αλλά δεν βρίσκεις εύκολα μονόκλινα. Νομίζω είναι 2-3. Εγώ στο πρώτο ήμουν σε δίκλινο και τα είδα όλα. Ο πιο περίεργος ήταν ο μπαμπάς της κοπέλας που τη φύλαγε όλη μέρα και της έκανε παρέα :shock::shock:. Μιλάμε για πολύ μεγάλους ανθρώπους. Και χρησιμοποιούσε και την τουαλέτα. Μπλιαχχχ. Το πολύ πολύ φύγε μία μέρα νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

να ρωτησω..πηγατε στην κλινικη νωριτερα για να δειτε τα δωματια και τους χωρους;γαληνο θα παω τελικα,και αφου δεν εχει μεγαλη διαφορα μονοκλινο δικλινο,μακαρι βεβαια να βρω μονοκλινο...γυρω στα 2000 βγαινει δλδ;ολα μαζι;και γιατρος;

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που άργησα τόσο αλλά για κάποιο λόγο το θέμα το έβλεπα κλειδωμένο.

Τέλος πάντων. Την εποχή που γέννησα στο γένεσις γινόταν χαμός, πολύς κόσμος. Η φροντίδα ελάχιστη. Το βασικό είναι ότι μου λέγαν ψέματα. Είχαν ελλείψεις από φάρμακα κ δεν μου δίνανε. Όταν ζήτησα παυσίπονο, μου είπαν ότι η γιατρός μου έδωσε εντολή να μην παίρνω. Την ενημέρωσα κ έγινε ο χαμός. Εκτός αυτού, αντι για voltaren μου δίνανε depon κ φυσικά ο πόνος δεν περνούσε. Παρεπιπτώντος είμαι του χώρου κ όταν το κατάλαβα περιττό να σας πω τι έγινε. αυτό ήταν το πιο σοβαρό.

Ίσως τα πράγματα να άλλαξαν από τότε τι να πω.

 

Εγω την 1η μου κόρη την γέννησα στη γενική κλινική και μου κανανε τα ιδια. Μου δίνανε παυσίπονο για παιδια "προσχολικής ηλικίας" αλήθεια ετσι ελεγε επανω. Τι να μου κάνει??? Μόνο το voltaren κανει δουλεια όπου εστειλα τη μαμα μου στο φαρμακειο και μου το αγόρασε.. Ελεος παιδια ! Την δεύτερη μου κορη την γέννησα στο "γενεσις" και εγω προσωπικά δεν εχω παράπονο, είχα ζητήσει αποκλειστικά και μονο θηλασμό και μου την φέρνανε ανα 2 ωρες μερα-νυχτα, ενω στη γενική κλινική δεν μου το κανανε αυτο, μου την φερνανε χορτάτη & τη νύχτα ουτε λόγως να μου την φερουνε.

Δεν ξέρω ρε κορίτσια οι γνώμες διαφέρουν και όλα ειναι υποκειμενικά και τι θα σου τύχει, όπως και όλες οι νοσοκόμες και οι γιατροί δεν ειναι ιδιοι & εξίσου καλοι.....

Link to comment
Share on other sites

Γιουτζιν, και εγώ στη γενική γέννησα πριν 1.5 περίπου χρόνο με καισαρική και μου δίναν voltaren όποτε τους έλεγα ότι πονάω, όπως επίσης και το μωρό το φέρναν για θηλασμό τη νύχτα 2 φορές (στη 1 και στις 5 ). Μου κάνει εντύπωση που λες ότι δεν στο φερναν...

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΟΥΛΗ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

καλημερα εγω σημερα μπηκα για πρωτη φορα στο site και ειδα την ερωτηση σου... τον ξερω πολυ καλα εγω ! γεννησαμε και τα δυο παιδια μας με τον Δημητρη !! δεν εχω λογια ειλικρινα ! ηταν στο ιπποκρατειο αλλα τωρα εχει ιατρειο...αγιας σοφιας 5 στο κεντρο το τηλ ειναι 2310 234300.... παραμενιε ομως συνεργατης της κλινικης εκει οποτε μπορει να ξεγεννησει και εκει αλλα και σε ολες τις κλινικες......ο ανθρωπος δεν παιζεται !! του οφειλω παρα πολλα !! καταρχας ειναι απο την παλαιοτερη ιατρικη οικογενεια της πολης και εαν ψαξεις στο site θα δεις και αλλους Γουληδες...ενδοκρινολογο, γαστρεντερολογο κτλ..... αξιζει και μονο μια επισκεψη για να δεις το ιατρειο του !!! δεν λεω τιποτα αλλο..... ναος σεβασμου της γυναικας !! ο ανθρωπος κανει ιατρικη απο χομπυ και αυτο φαινεται !!

Link to comment
Share on other sites

σου συστηνω ανεπιφυλακτα τον Δημητρη Γουλη....αριστος !! για το ιπποκρατειο...και θα κανονισει να μπεις στις θεσεις οπου δεν εχει καμια διαφορα απο τις κλινικες..... 2310 234300 ειναι το τηλ του ιατρειου αγιας σοφιας 5 η διευθυνση στο κεντρο.... αξιζει ειλικρινα !! σημερα μπηκα πρωτη φορα και βλεπω τις ερωτησεις...καλη επιτυχια !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...