Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μαιευτήρια γυναικολόγοι κλινικές


Recommended Posts

Εγώ γέννησα τον Δεκέμβριο στη ΓΕΝΙΚΗ και η εμπειρία μου ήταν κάτι παραπάνω από ευχάριστη. Από τις αίθουσες τοκετών αλλά και σε όλη τη διάρκεια της παραμονής μας εκεί δεν συνέβη τίποτα δυσάρεστο. Να σημειώσω ότι δεν είμαι και ο πιο εύκολος άνθρωπος στον κόσμο... Είμουν σε δίκλινο δωμάτιο, πεντακάθαρο, το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό και ότι ζητούσαμε γινόταν αμέσως...

Το μόνο αρνητικό που θα μπορούσα να σκεφτώ είναι ότι είχε παρα πολύ κόσμο στους διαδρόμους τις ώρες των επισκεπτηρίων, αλλά αυτό δεν σε επηρεάζει άμεσα...

Α! και η αναισθησιολόγος απλά φοβερή..

2eLjp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 618
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω γεννησα στην Γενικη και εμεινα ευχαριστημενη. Το βασικο για μενα ειναι η καθαριοτητα και εκει τουλαχιστον ηταν ενταξει με αυτο το θεμα. Και οι κοπελες αρκετα ευγενικες και εξυπηρετικες εκτος απο μια-δυο που ηταν λιγο πιο ψυχρες. Αυτο που δεν καταλαβα ειναι η διαφορα της τιμης μεταξυ φυσιολογικου και καισαρικης που εκανα. Και αν γινοταν να αποφυγω και το τσουρμο των επισκεπτων των διπλανων (και την διπλανη ιδανικα!)θα ηταν τελεια. Επισης καλο κολπο και το παραβαν που κατεβαινε απο το ταβανι για λιγο πιο ιδιωτικες στιγμες. Αλλιως πως να θηλασουμε με τους συζυγους μεσα? Αλλα και για να χαρουμε το μπεμπακι μας μονοι μας! Παντως στο επομενο αν εχω τη δυνατοτητα θα παρω δικλινο

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στη Γενική γέννησα στις 25 Φεβρουαρίου. Έμεινα ευχαριστημένη από τις μαίες, την αναισθησιολόγο και το γιατρό μου (άσχετο), αλλά το φαγητό βρε κορίτσια δεν τρώγεται!

Είχα δίκλινο στο πλάϊ (τέτοιες ώρες δε σε νοιάζει η θέα!) και μας έφερναν τα μωρά 4 φορές την ημέρα (9,1,5 & 9) για μία περίπου ώρα. Η συγκάτοικος με κούρασε και την επόμενη φορά θα προτιμήσω μονόκλινο για να αποφύγω τις ορδές των συγγενών που πλακώνουν στο δωμάτιο. Επίσης , το τελευταίο βράδυ πριν αναχωρήσω , η συγκάτοικος αποφάσισε ότι θέλει να της φέρνουν το μωρό και το βράδυ στη μία και στις πέντε το πρωϊ κι ας μην είχε κατεβάσει γάλα ακόμη και δημιουργήθηκε θέμα γιατί εγώ ήθελα να ΚΟΙΜΗΘΩ το τελευταίο βράδυ (όσο γίνεται) διότι από την επόμενη μέρα που θα πήγαινα σπίτι ...αντίο ύπνε (όπως και έγινε).Τελικά μεσολάβησε η προϊσταμένη του ορόφου,η οποία πρότεινε ευγενικά να μεταφερθώ σε άλλο δωμάτιο για το τελευτάιο βράδυ ,πράγμα που αρνήθηκα και αντιπρότεινα να μεταφερθεί η συγκάτοικος αλλού και μάλιστα ίσως σε θάλαμο που είχαν ζητήσει το ίδιο πράγμα.Τελικά η ίδια προτίμησε να ζητήσει νυχτερινό θηλασμό από την επόμενη μέρα (που θα έφευγα) και το θέμα έμεινε εκεί.Εγώ είχα φορτώσει τόσο άσχημα , που είμουν έτοιμη να πω στον άντρα μου : έλα να με πάρεις φεύγουμε τώρα!

 

Σε γενικές γραμμές :

Τα θετικά : Οι μαίες,η αναισθησιολόγος,η καθαριότητα (αν και ποτέ δεν κατάλαβα γαιτί η πρωϊνή καθαρίστρια ερχόνταν στις 5 το πρωϊ), η βοήθεια στο θηλασμό, η γενική παρακολούθηση.

Τα αρνητικά: Το φαγητό , η ατμόσφαιρα "νοσοκομείου", ο αδιάφορος παιδίατρος.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Διαβασα οτι στο ιπποκρατειο θεσσαλονικης το μωρο μετα τη γεννα καθε φορα η λεχωνα παει και το παιρνει μονη της περιμενοντας σε ουρα, δεν της το φερνουν!!! Ισχυει αυτο? Για το ιδιο θεμα ξερετε τι συμβαινει και στο παπαγεωργιου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικι στο Ιπποκράτειο ναι συμβαίνει, γέννησε μια φίλη εκεί τον Φεβρουάριο και είχε φρικάρει ήταν και με πολλά ράμματα και κάποιες φορές δεν βόλευε το σύζηγο να είναι εκει και άστα..

Για το παπαγεωργιου ναι μεν έχω ακούσει καλά λογια αλλά δεν έχω δει για να σου πω σίγουρα...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στη Γενική γέννησα στις 25 Φεβρουαρίου. Έμεινα ευχαριστημένη από τις μαίες, την αναισθησιολόγο και το γιατρό μου (άσχετο), αλλά το φαγητό βρε κορίτσια δεν τρώγεται!

Είχα δίκλινο στο πλάϊ (τέτοιες ώρες δε σε νοιάζει η θέα!) και μας έφερναν τα μωρά 4 φορές την ημέρα (9,1,5 & 9) για μία περίπου ώρα. Η συγκάτοικος με κούρασε και την επόμενη φορά θα προτιμήσω μονόκλινο για να αποφύγω τις ορδές των συγγενών που πλακώνουν στο δωμάτιο. Επίσης , το τελευταίο βράδυ πριν αναχωρήσω , η συγκάτοικος αποφάσισε ότι θέλει να της φέρνουν το μωρό και το βράδυ στη μία και στις πέντε το πρωϊ κι ας μην είχε κατεβάσει γάλα ακόμη και δημιουργήθηκε θέμα γιατί εγώ ήθελα να ΚΟΙΜΗΘΩ το τελευταίο βράδυ (όσο γίνεται) διότι από την επόμενη μέρα που θα πήγαινα σπίτι ...αντίο ύπνε (όπως και έγινε).Τελικά μεσολάβησε η προϊσταμένη του ορόφου,η οποία πρότεινε ευγενικά να μεταφερθώ σε άλλο δωμάτιο για το τελευτάιο βράδυ ,πράγμα που αρνήθηκα και αντιπρότεινα να μεταφερθεί η συγκάτοικος αλλού και μάλιστα ίσως σε θάλαμο που είχαν ζητήσει το ίδιο πράγμα.Τελικά η ίδια προτίμησε να ζητήσει νυχτερινό θηλασμό από την επόμενη μέρα (που θα έφευγα) και το θέμα έμεινε εκεί.Εγώ είχα φορτώσει τόσο άσχημα , που είμουν έτοιμη να πω στον άντρα μου : έλα να με πάρεις φεύγουμε τώρα!

 

Σε γενικές γραμμές :

Τα θετικά : Οι μαίες,η αναισθησιολόγος,η καθαριότητα (αν και ποτέ δεν κατάλαβα γαιτί η πρωϊνή καθαρίστρια ερχόνταν στις 5 το πρωϊ), η βοήθεια στο θηλασμό, η γενική παρακολούθηση.

Τα αρνητικά: Το φαγητό , η ατμόσφαιρα "νοσοκομείου", ο αδιάφορος παιδίατρος.

 

 

 

Εγώ γέννησα στις 24 στη Γενική! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Το φαγητό γιατί δεν σου άρεσε;;; Εμένα μου άρεσε πολύ! Μια φορά έκαναν λάθος κ μου έφεραν άλλο φαγητό από αυτό που τους είχα πει κ όταν το κατάλαβε η κυρία που τα μοίραζε, μου έφερε κ το σωστό μενού αλλά δεν μπόρεσα να το φάω κ αυτό! :))

 

Εγώ ήμουν σε μονόκλινο γιατί δεν ήθελα να ενοχλώ κ να με ενοχλούν! Το μόνο αρνητικό ήταν ότι δεν άφηναν τους παππούδες να δουν το μωρό επειδή είχε τελειώσει το επισκεπτήριο! Παίζαμε κρυφτό!!! :Ρ Ήθελα να τους έλεγα πως γι'αυτό το λόγο πήραμε μονόκλινο, για να έχουμε την άνεσή μας!

 

Τώρα όσον αφορά τη καθαρίστρια ερχόταν μετά τις 8! Σε ποιον όροφο ήσουν εσύ; Εγώ στον 6ο.

Link to comment
Share on other sites

και η Γενική Κλινική και η Γένεσις ανήκουν στον ίδιο όμιλο

γέννησα στο Γένεσις και θα ξαναπάω χωρίς 2η σκεψη

 

συμφωνω απολυτως!!!!!!!!εμεινα στο γενεσις λογω προβληματων 3 βδομαδες και ολοι ηταν αριστοι απο τις καθαριστριες,τις μαιες τους γιατρους και γενικα ολο το προσωπικο (μονο 1 ατομο δεν μου αρεσε)ολοι πολυ εξυπηρετικοι,ηταν πεντακαθαρα -εμεινα στο τετρακλινο το φαι λογω διαβητη ηταν παντα ειδικο για την περιπτωση μου σιγουρα θα ξαναπηγαινα αν εκανα αλλο και βεβαια με τον ιδιο γιατρο αλλα δυστυχως δεν θα υπαρξει τριτη φορα!!!!!

ξεχασα να σας πω επισης οτι γεννησα με καισαρικη μονη μου χωρις κανεναν δικο μου ανθρωπο διπλα μου και ημουν 3 βδομαδες εκει μακρια απο το μερος μου(ηρθαν την επομενη της επεμβασης) και πραγματικα ενιωσα οτι οι κοπελες εκει ηταν πολυ εξυπηρετικες αν σκεφτεις πως ημουν ψυχολογικα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Τo θεωρω απαραδεκτο αν σκευτεις οτι η λεχωνα δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση και μπορει να μην ειναι παντα καποιος εκει για βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα...έπρεπε κάποια στιγμή να τα πω να ξελαφρώσω!

εγω γέννησα στο Γένεσις πήγα 4 τα ξημερώματα μεχρι τις 6.30΄ήμουν στο καφέ κ σπάραζα στους πόνους πάνω σε μια καρέκλα κ όταν πήγα ξανά μέσα να με εξετάσουν δεν μου έδωσαν την απαιτούμενη σημασία, είπαν πρωτότοκος είναι θα την πάρει ώρες εγω όμωε είχα διαστολη 9 κ οταν το καταλαβαν έτρεχαν σαν τρελές.."μην φωνάζεται κυρία μου θα ανασηχυχίσετε τις δίπλα", "τι να μη φωνάζω που γεννάω...?" ... έτσι μου έκαναν επισκληρήσιο λίγο πριν γεννήσω, αφού κ ο αναισθησιολόγος είπε ότι την έκανε όσο πιο γρήγορα μπορούσε στα χρονικά και όταν τελικά ήρθε ο γιατρός μου γιατί μες τον πανικό τους, επιναν καφέ και άλλαζα βάρδια να μην τα πούνε και λίγο? τις κατσάδιασε που δεν τον ενημέρωσαν νωρίτερα........το καλύτερο μου έχασαν και τα ρούχα με τα οποία πήγα να γεννήσω...και ήθελα να τα κρατήσω για ενθύμιο!!Εχε χάρη που είναι καλά το μωρό μου και τα ξέχασα μετα...και η εξυπηράτηση χάλια.Μου έφερε η μάνα μου τα ρούχα για να φύγω την τελευταία μέρα και μάλωνε με τις μαίες γιατι λέει αυτα΄τα φέρνει ο άντρας...από λέει να σας τον φέρω από την Κω?

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πω και τα καλά για να είμαι δίκαιη...η μαία που με ξεγέννησε και κάποιες αλλες λιγότερο ντίβες μου φέρθηκαν τέλεια..δηλαδή η ώρα του τοκετού που ήταν ο γιατρός μου κ η μαία ήταν η ωραιότερη της ζωής μου..το φαγητό πουλύ καλό,φοβερή ζέστη,καθαρό κάθε μέρα σεντόνια αλλάζαμε και εξοπλισμένο κατάλληλα!αυτά!είδες πως δυσφιμίζεται κάτι όμως εξαιτίας μερικών ηλίθιων ατόμων εκεί μέσα??????????

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είχε περισσότερα ποσοστά στην γενική:wink:

 

 

κι όμως ο γιατρός μου είναι μέτοχος στο γέννεσις!!!!!!!!

και δυσφήμιζε το ίδιο το "μαγαζάκι" του! κάτι θα ξερε δε μπορεί!

κι αν έχει καμιά δικό της άνθρωπο μέσα στα νοσοκομεία και τις κλινικές θα μάθαινε εκ των έσω τι συμβαίνει και ποια κλινική έχει το καλύτερο προσωπικό.

έτσι κι αλλιώς όλες όταν πάμε να γεννήσουμε σκεφτόμαστε τη πιθανότητα κάτι να στραβώσει κι έτσι σαφώς και επιθυμούμε να νοιώθουμε πιο ασφαλείς.

 

αν σε καμιά (χτυπάω ξύλο) τύχαινε ό,τι συνέβη σε μενα παίρνω όρκο ότι ποτέ δε θα ασχολούνταν με τις τουαλέτες ή με τις κουρτίνες των δωματίων!

δεν υπάρχει πιο τραγικό απ το να σκέφτεσαι ότι μπορεί να χάσεις το παιδί σου κι αυτό από ιατρικό λάθος! τόσα ακούμε!

 

είχα από πάνω μου 5 μαίες κάτω των 25 ετών όλες! και ούρλιαζαν το χάνουμε το παιδί, εσύ φταις ανέπνεε κι εγώ σε κατάσταση σοκ με αναπνευστικό μηχάνημα ύστερα από δικό τους λάθος με 6 ανοιχτές διόδους για επισκληρίδιο στη πλάτη, επειδή η αναισθησιολόγος δεν ήξερε τη δουλειά της, τι να λέμε τώρα!!!!

 

έτυχε η κακή φάση σε μένα, την εμπειρία μου καταθέτω δε κερδίζω κάτι απ αυτούς ούτε χάνω (πια)

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στις 24 στη Γενική! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Το φαγητό γιατί δεν σου άρεσε;;; Εμένα μου άρεσε πολύ! Μια φορά έκαναν λάθος κ μου έφεραν άλλο φαγητό από αυτό που τους είχα πει κ όταν το κατάλαβε η κυρία που τα μοίραζε, μου έφερε κ το σωστό μενού αλλά δεν μπόρεσα να το φάω κ αυτό! :))

 

Εγώ ήμουν σε μονόκλινο γιατί δεν ήθελα να ενοχλώ κ να με ενοχλούν! Το μόνο αρνητικό ήταν ότι δεν άφηναν τους παππούδες να δουν το μωρό επειδή είχε τελειώσει το επισκεπτήριο! Παίζαμε κρυφτό!!! :Ρ Ήθελα να τους έλεγα πως γι'αυτό το λόγο πήραμε μονόκλινο, για να έχουμε την άνεσή μας!

 

Τώρα όσον αφορά τη καθαρίστρια ερχόταν μετά τις 8! Σε ποιον όροφο ήσουν εσύ; Εγώ στον 6ο.

 

στον 6ο ήμουν κι εγώ! χα-χα,μάλλον η καθαρίστρια ξεκινούσε από τρίκλινα και δίκλινα και κατέληγε στα μονόκλινα,δεν εξηγείται διαφορετικά!

στο φαγητό δεν είχαμε επιλογή (εμείς στο δίκλινο),μπορεί στο μονόκλινο να ήταν αλλιώς.

κι εμείς παίζαμε κρυφτό με τη γιαγιά μας για να μείνει μετά το επισκεπτήριο!

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόκειται να γεννήσω στις 21/9 και΄ο γιατρός μου είναι ο Μίκος Θεμιστοκλής, ο οποίος συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου και τις περισσότερες κλινικές. Εγώ θέλω να γεννήσω Παπαγεωργίου έχει όμως εφημερία στις 22/9 αν είμαι τυχερή μπαίνω εκείνη την ημέρα. Θέλω όμως να έχω και μια κλινική για εναλλακτική γιατί θέλω να παραμείνω με τον γιατρό μου. Έχετε να μου προτείνετε κάποια οικονομική αλλά καλή; Επίσης αν ξέρει κάποια τι ισχύει με το Παπαγεωργίου, το μωρό το έχεις μαζί ή στο παίρνουν και πόσο κοστίζει το δωμάτιο; Το πρώτο μου το γέννησα στη Ρόδο στο νοσοκομείο όπου ήταν άψογα, ήμουν σε τετράκλινο που όμως είναι δίκλινο γιατί σου δίνουν 2 κρεβάτια το ένα για το συνοδό το μωρό δίπλα σου και πλήρωσα 380 ευρώ για 4 μέρες ο γιατρός δεν δέχοταν χρήματα του πήραμε δώρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!Όπου να 'ναι μπαίνω στο μήνα μου και σκέφτομαι να γεννήσω στο Γαληνό.Έχει κάποια κοπέλα πρόσφατη εμπειρία από εκεί?Πως ήταν το προσωπικό,περίπου το συνολικό κόστος κλπ.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στις 16 Ιανουαρίου στη Γενική. Όλα ήταν πολύ καλά! Έμεινα ευχαριστημένη και από το προσωπικό, ερχόντουσαν συνέχεια να με δουν, με το θηλασμό ήταν πολύ πρόθυμες, σαν κλινική ήταν πεντακάθαρη ακόμα και η θέα από το δωάτιο του 6ου ορόφου ήταν μοναδική. Το μόνο πρόβλημα ήταν το parking, και το γεγονός ότι όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο επειδή έβρεχε δεν μπορούσαμε να παρκάρουμε ακριβώς μπροστά. Παρόλα αυτά μας είπαν αν θέλουμε να βγάλουν ένα δικό τους αυτοκίνητο για να βάλουμε το δικό μας. Φυσικά δε χρειάστηκε, είχαμε την ομπρελίτσα μας και κάναμε 10 μέτρα παραπάνω.

Λίγες μέρες μετά βρέθηκα στο Γένεσις για μια φίλη που γέννησε. Ομολογώ ότι οι εγκαταστάσεις είναι σαφώς καλύτερες, αλλά δεν την είδα και πολύ ευχαριστημένη. Δεν έχω προσωπική εμπειρία από το Γένεσις για να γνωρίζω. Όταν ρώτησα το γιατρό μου ποιά από τις δύο προτείνει (συνεργάζεται και με τις δύο) μου πρότεινε τη ΓΕΝΙΚΗ. Την επέλεξα και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Πάντως το θέμα είναι να είναι γερά τα μωράκια μας...στην κλινική 5 μέρες μένουμε...δε χάλασε και ο κόσμος!

Link to comment
Share on other sites

Καλή φίλη καλησπέρα.

 

Είμαι στον όγδοο μήνα και ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι ο κος Τζαφέτας. Πριν από λίγες μέρες μέρες μία φίλη μου γέννησε στο διαβαλκανικό και τρομοκρατήθηκα γιατί άλλες τιμές της είπανε πριν καταλήξει που θα γεννήσει και άλλη ήταν η τελική τιμή της κλινικής στην οποία βάλανε και βάλανε και βάλανε της Παναγιάς τα μάτια από χρεώσεις. Τελικά εκεί που ήταν να πληρώσει περίπου 5.000 € πλήρωσε γύρω στα 7.500 με την αμοιβή του γιατρού (είχε άλλο γιατρό). Θα ήθελα αν μπορείς να μου πεις ποια ήταν η αμοιβή του γιατρού για να υπολογίσω περίπου το κόστος αν και εγώ θα κάνω καισαρική πιστεύω ότι συν - πλην μπορώ να προσανατολιστώ.

 

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

Έχει γεννήσει κάποια κοπέλα στη Βιοκλινική (πρώην Γαληνος) πρόσφατα; Με όσα έχω ακούσει νομίζω πως είναι η φιλικότερη κλινική για τη μαμά και το μωρό στη Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες της, ειδικά για το πρόγραμμα των 2 ημερών!

Ευχαριστώ!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο μήνα μου στις 20 Αυγούστου. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το Διαβαλκανικό όπου θα γεννήσω με ενημέρωσαν οτι το μονόκλινο κοστίζει 3,500 ευρώ και η σουίτα 5,500 ευρώ(για φυσιολογικό τοκετό πάντα) χώρια ο γιατρός, ο αναισθησιολόγος και αν θα γίνει λήψη βλαστοκυττάρων.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο μήνα μου στις 20 Αυγούστου. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το Διαβαλκανικό όπου θα γεννήσω με ενημέρωσαν οτι το μονόκλινο κοστίζει 3,500 ευρώ και η σουίτα 5,500 ευρώ(για φυσιολογικό τοκετό πάντα) χώρια ο γιατρός, ο αναισθησιολόγος και αν θα γίνει λήψη βλαστοκυττάρων.

 

θα σου γραψω σε λιγο ακριβως τον τιμοκαταλογο,τον πηρα την προηγουμενη εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

τιμοκαταλογος Διαβαλακνικου

 

φυσ.τοκετος

τρικλινο 1650

δικλινο 2260

μονοκλινο 3390

lux 4320

σουιτα 5500

 

εξτρα ειναι η αμοιβη μαιευτηρα και αναισθησιολογου(200-250)

αμοιβη παιδιατρου-νεογνολογου 60 ευρω

φαρμακα 50-60 ευρω

+140 ληψη βλαστοκυτταρων

 

 

καισαρικη τομη με ικα

τρικλινο 1930 1530

δικλινο 2630 2110

μονοκλινο 3570 2960

lux 4490 4490

σουιτα 5720 5720

 

εξτρα ειναι η αμοιβη μαιευτηρα κ αναισθησιολογου(200-250)

παιδιατρος-νεογνολογος 60 ευρω

υγειονομικο υλικοχειρουργειου&φαρμακα 250 ευρω

+140 ληψη βλαστοκυτταρων

 

επισης στις εξετασεις που περιλαμβανει η τιμη εκτος απο τον απλο ελεγχο στα νεογνα κανουν και τον προληπτικο για τα 44"νοσηματα"καπως ετσι μου το ειπε.

επισης ανεξαρτητα σε πιο δωματιο θα μεινεις πλεων για 1 χρονο ολα τα μωρα που γεννιουνται εκει εχουν δωρεαν παιδιατρο ολες τις μερες ολο το 24ωρο.κια 50 %εκπτωση σε περιπτωση καποιας αιματολογικης εξετασεις.

 

κοριτσια οτι αλλο θελεται ρωτηστε εχω τον καταλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τοκετος στο Ιπποκρατειο Θεσσαλονικης 2009

ΥΠΕΡ

Προσιτο κοστος

Εμπειρες μαιες νοσηλευτριες γιατροι

Επαρκεια ειδικοτητων, βοηθητικου προσωπικου

Επαρκεια εργαστηριων κλπ

Αυστηρος ελεγχος στην παραδοση νεογνου

Αξιολογοι ειδικευομενοι

Αποτελεσματικοτητα

Τηρηση ωραριου επισκεπτηριου

Καλη συμπεριφορα (όχι απ ολους)

Καλο φαγητο

ΚΑΤΑ

Όχι μωρο τη νυχτα στο θαλαμο

Όχι πατερας στην αιθουσα τοκετων

Ελλειπης ενημερωση, πληροφορηση ,σημανση, οδηγιες

Συμπεριφορα μετρια, αδιακρισια, punitive style.( όχι απ ολους)

Σκεπασμενα παραθυρα στο θαλαμο νεογνων, μη δυνατοτητα οπτικης επαφης.

Καμμια πιστοποιηση

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΕΝΝΑΣ ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΗΣ!!!!!

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΙΟΤΙ

Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ

ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΑΝ ΧΩΡΟΣ, ΑΠΟ

ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΟΘΥΜΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ

ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ!!!!!!

ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΗΤΕΡΑ!!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...