Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

και εγω ετσι του φτιαχνα γαλα μεσα σε χαμομηλι για να τον ηρεμει...εμενα γεννηθηκε 3620 και ηταν μπουλουκος...βεβαια στην κλινικη ειχαμε βγει τρωγοντας 110 γραμμαρια γαλα που για νεογεννητο ηταν πολυ....ειναι καλο που δεν ξυπναει το βραδυ ετσι ηρεμεις και ξεκουραζεσαι και εσυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ξεχασα να σας πω οτι του εδινα και μαραθο...σαν τσαγακι ενδιαμεσα οταν πονουσε πολυ....το ροφημα αυτο γραφει οτι συνιστάτε για τους κολικους...τον ηρεμουσε πολυ....

γεια σου..απο που πηρες το μαραθο να παρουμε κι εμεις??και τη δοσολογια κανεις???

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να μην στεναχωριεμαι...νωμιζω οτι δεν ειμαι ικανη μανα να τη μεγαλοσω,κανω τα παντα και αυτη κλαιει...να σου πω.εσνα δεν ηθελε να πιει γαλα?εμενα αρνειται ακομα και το μπιμπερο...δεν θελει να φαει,με το ζορι τρωει γουλια γουλια.ετσι εκανε κι εσενα???

συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση..ειναι λογικο να στεναχωριεσαι,οι ορμονες κανουν παρτυ κ εχεις κ ενα μωρο να κλαιει ολη μερα κ νυχτα..σε καταλαβαινω απολυτα ομως δεν φταις εσυ γιαυτο κ ουτε αυτο σε κανει καλη η' κακη μανουλα..ηθελα να σου πω για παλινδρομηση μολις διαβασα για το γαλα αλλα πιο κατω διαβασα οτι κανατε εξεταση κ ολα ειναι οκ..εγω θηλαζα αλλα εκανε κ εμενα ετσι..μια ηθελε μια οχι..κλαμα κ γκρινια κ ξανα απο την αρχη...εφοσον πινει φορμουλα ρωτα τον παιδιατρο μηπως παρετε ενα ειδικο για τους κολικους

κουραγιο μανουλα;)

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπομονη ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος αυτη αλλα θα περασει κ θα την θυμασαι κ θα δινεις την ιδια ακριβως συμβουλη αργοτερα στις καινουριες μανουλες!!! εμενα η μπουμπου μου ειχε πολυ εντονους κολικους 3 μηνες!!!:shock::shock: νομιζα οτι θα τρελλαθω,εκαλιγε 20ωρες το 24ωρο κ φυσικα δεν κοιμοταν..τωρα ομως ολα περασαν!!! ηρθαν βεβαια τα δοντια αλλα αυτος ειναι δικος μου πονος:lol::lol: εγω της εδινα κατι σταγονιτσες που μας ειπε η παιδ κ μασαζακι στην κοιλιτσα

καλημερα.τι σταγονες εδινες??σου εκλαιγε 20 ωρες τη μερα??το ιδιο και εμενα...πωπω πολυ πικρα και ειμαι χαλια...και εχουμε μερες μπροστα μας ακομα.ημαστε μονο 5ο ημερων..εμενα καποιες φορες αρνειται να πινει γαλα και να η στεναχωρια...ειναι λες απο τον πονο να μην μπορουν να φανε?εσενα ετρωγε καλα??εμενα κλαιει οταν καποιες φορες της δινω το μπιμπερο και ουρλιαζει..σε παρακαλω δωσε μου μια συμπαρασταση..ποτε τα περασες εσυ αυτα???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τους κολικούς έδινα infacolic και στα δύο παιδιά. Αλλά μήπως φταίει και το γάλα? Συζήτησέ το με τον παιδίατρο εμείς το αλλάξαμε του μικρού σε s26 χωρις λακτοζη και σωθήκαμε. λες και έχουμε άλλο παιδί.

09BZp3.png

RCRYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.τι σταγονες εδινες??σου εκλαιγε 20 ωρες τη μερα??το ιδιο και εμενα...πωπω πολυ πικρα και ειμαι χαλια...και εχουμε μερες μπροστα μας ακομα.ημαστε μονο 5ο ημερων..εμενα καποιες φορες αρνειται να πινει γαλα και να η στεναχωρια...ειναι λες απο τον πονο να μην μπορουν να φανε?εσενα ετρωγε καλα??εμενα κλαιει οταν καποιες φορες της δινω το μπιμπερο και ουρλιαζει..σε παρακαλω δωσε μου μια συμπαρασταση..ποτε τα περασες εσυ αυτα???

κ εμενα μου ειχαν πει οτι στις 40 μερες θα ηρεμουσε αλλα η μικρη ειχε αλλα σχεδια..εμενα ηρεμησε περιπου στους 3 μηνες!!! ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος αυτη που περνατε αλλα θα περασει κ ολα θα φτιαξουν!!! εκλαιγε χωρις πλακα 20ωρες το 24ωρο,νομιζα οτι θα παρω τα βουνα!! ελεγα δεν θα ξανακανω αλλο παιδι ποτε,τωρα θελω αλλα 2!!!! :lol::lol: εδινα τις infacolic!! εγω ξερω το novalac ac οτι ειναι για κολικους αλλα νομιζω οτι ολες οι εταιριες βγαζουν..συζητησε με τον γιατρο σας

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα μου ειχαν πει οτι στις 40 μερες θα ηρεμουσε αλλα η μικρη ειχε αλλα σχεδια..εμενα ηρεμησε περιπου στους 3 μηνες!!! ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος αυτη που περνατε αλλα θα περασει κ ολα θα φτιαξουν!!! εκλαιγε χωρις πλακα 20ωρες το 24ωρο,νομιζα οτι θα παρω τα βουνα!! ελεγα δεν θα ξανακανω αλλο παιδι ποτε,τωρα θελω αλλα 2!!!! :lol::lol: εδινα τις infacolic!! εγω ξερω το novalac ac οτι ειναι για κολικους αλλα νομιζω οτι ολες οι εταιριες βγαζουν..συζητησε με τον γιατρο σας

πηραμε σημερα το novalac ac...για να δουμε θα κανει τιποτα?ειχαμε παρει το aptamil.,αλλα τιποτα.δινω και σταγονες μπιογκαια....εχω ακουσει απο εδω οτι το novalac ειναι καλο....πως την παλευες 2ο ωρες τη μερα???εγω μετραω πως και πως τις μερες να περασουν////

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ για τους κολικούς έδινα infacolic και στα δύο παιδιά. Αλλά μήπως φταίει και το γάλα? Συζήτησέ το με τον παιδίατρο εμείς το αλλάξαμε του μικρού σε s26 χωρις λακτοζη και σωθήκαμε. λες και έχουμε άλλο παιδί.

posoys mines eixate eseis tous kolikous???

Link to comment
Share on other sites

posoys mines eixate eseis tous kolikous???

στο πρώτο μωρό περίπου τρίμηνο. τώρα με τον δεύτερο που κοντεύει δύο δεν έχουμε τελειώσει ακόμη, αλλά με την αλλαγή του γαλακτος πάμε πολύ καλύτερα

09BZp3.png

RCRYp3.png

Link to comment
Share on other sites

στο πρώτο μωρό περίπου τρίμηνο. τώρα με τον δεύτερο που κοντεύει δύο δεν έχουμε τελειώσει ακόμη, αλλά με την αλλαγή του γαλακτος πάμε πολύ καλύτερα

ποιο γαλα δινεις??

Link to comment
Share on other sites

ποιο γαλα δινεις??

το πινει ευχαριστα η ενδιαμεσα κανει κ αρνηση???εμενα η μικρη ειναι 50 ημερων κ εχω τεραστιο προβλημα πινει μονο 60 γραμ,καθε 3 ωρες κ με δυσκολια...λες απο τους πονους να ειναι???

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα μου ειχαν πει οτι στις 40 μερες θα ηρεμουσε αλλα η μικρη ειχε αλλα σχεδια..εμενα ηρεμησε περιπου στους 3 μηνες!!! ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος αυτη που περνατε αλλα θα περασει κ ολα θα φτιαξουν!!! εκλαιγε χωρις πλακα 20ωρες το 24ωρο,νομιζα οτι θα παρω τα βουνα!! ελεγα δεν θα ξανακανω αλλο παιδι ποτε,τωρα θελω αλλα 2!!!! :lol::lol: εδινα τις infacolic!! εγω ξερω το novalac ac οτι ειναι για κολικους αλλα νομιζω οτι ολες οι εταιριες βγαζουν..συζητησε με τον γιατρο σας

σου επινε ευχαριστα το γαλα.η εκανε και αρνηση ενδιαμεσα απο τους πονους???ειναι σημαντικο για μενα//

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εμενα μου ειχαν πει οτι στις 40 μερες θα ηρεμουσε αλλα η μικρη ειχε αλλα σχεδια..εμενα ηρεμησε περιπου στους 3 μηνες!!! ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος αυτη που περνατε αλλα θα περασει κ ολα θα φτιαξουν!!! εκλαιγε χωρις πλακα 20ωρες το 24ωρο,νομιζα οτι θα παρω τα βουνα!! ελεγα δεν θα ξανακανω αλλο παιδι ποτε,τωρα θελω αλλα 2!!!! :lol::lol: εδινα τις infacolic!! εγω ξερω το novalac ac οτι ειναι για κολικους αλλα νομιζω οτι ολες οι εταιριες βγαζουν..συζητησε με τον γιατρο σας

η μικρη μου ειναι 50 ημερων και 4 κηλα μονο.γενηθηκε 2 και γιαυτο...τελος παντων.καθε 3 ωρες μου πινει 60 και με πολυ αρνηση...λες απο την εμπειρια σου να ειναι απο τους πονους και επειδη ειναι μικρη και να πινει λιγο???η εχει κατι το παιδι προβλημα στο λαιμο και να το τσουζει που μου λενε και με τρελαινουν....μα καναμε υπερηχο και ολα ο.κ.....δεν ξερω τη να πω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
άσε και μένα ένα απο τα ίδια αμα δεν πάρει σταγόνες το μωρό ζορίζεται πάρα πολύ.. ευτυχώς που είναι φυτικές δε λές. αλλά πανάκριβες η άτιμες ένα μπουκαλάκι μια σταλίτσα 25 ευρώ

πολινα τι κανεις???

ποσο μηνων ειναι το μωρο σου τωρα??εχει ακομα κολικους?

Link to comment
Share on other sites

πολινα τι κανεις???

ποσο μηνων ειναι το μωρο σου τωρα??εχει ακομα κολικους?

 

καλησπέρα

είμαστε 3 μηνών και ευτυχώς οι κολικοί σταμάτησαν ..

τα κακάκια της είναι πλεόν κανονικά και όχι σαν κοντηλάκια και όλα βένουν καλώς

 

η μικρούλα σου είναι καλύτερα εσένα ??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαστε 3 μηνών και ευτυχώς οι κολικοί σταμάτησαν ..

τα κακάκια της είναι πλεόν κανονικά και όχι σαν κοντηλάκια και όλα βένουν καλώς

 

η μικρούλα σου είναι καλύτερα εσένα ??

εμενα τα ιδια ειναι απο οταν γεννηθηκε..ημαστε τωρα 2 μηνων.εσενα ποτε τις σταματησαν??κι εγω τις εδινα τις πρεβιοτικες αλλα δεν εκαναν τιποτα..σου κοιμοταν οταν ειχε κολικους??εμενα τρωει λιγο δυσκολα.λες να ειναι απο τον πονο?20 ωρες το 24 ωρο κλαιει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαστε 3 μηνών και ευτυχώς οι κολικοί σταμάτησαν ..

τα κακάκια της είναι πλεόν κανονικά και όχι σαν κοντηλάκια και όλα βένουν καλώς

 

η μικρούλα σου είναι καλύτερα εσένα ??

τι ειναι τα κοντηλακια???

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα ιδια ειναι απο οταν γεννηθηκε..ημαστε τωρα 2 μηνων.εσενα ποτε τις σταματησαν??κι εγω τις εδινα τις πρεβιοτικες αλλα δεν εκαναν τιποτα..σου κοιμοταν οταν ειχε κολικους??εμενα τρωει λιγο δυσκολα.λες να ειναι απο τον πονο?20 ωρες το 24 ωρο κλαιει...

 

εμένα σταμάτησαν μόλις άλλαξα γάλα

της έδινα το frezelac το σταμάτησα ξεκίνησα της milupa το aptamil αλλά επειδή έχει ΓΟΠ δίνω το aptamil ar και θηλάζω κιόλας

με βοήθησαν αρκετά οι σταγόνες..

έχει κανα 2-3 βδομάδες που δεν της δίνω πλέον μάλλον μεγάλωσε και το εντεράκι της..

 

μάλλον σου τρώει δύσκολα γιατί ποναει .. ο παιδίατρος τι σου είπε??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...