Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κιρσοκήλη ( χειρουργείο , θεραπεία )


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα..Υπάρχει κάποια που να έχει εμειρία με το θέμα τις κιρσοκήλης?? προσπαθούμε απο τα μέσα του 2007 να αποκτήσουμε παιδάκι..δυστυχώς μετά απο ένα χρόνο και δεν καταφέραμε τίποτα..Μετά ξεκίνησαν όλα...

Έκανε ο σύζυγος ένα σπερμοδιάγραμμα το οποίο είχε 36εκ σπερμαζωάρια και καμία κίνηση...ε ήταν το πρώτο σοκ..η διάγνωση..κιρσοκήλη αριστερά!!

'Αρχές φεβρουαρίου του 2009 χειρουργούμαστε...το σπερμοδιάγραμμα μετά απο 4 μήνες μας εμφανίζει τα θεαματικά αποτελέσματα...64.εκ σπερματοζωάρια και 1η ζωηρή 32% 3η 30% πάρα πολύ καλά αποτελέσματα...

Ξεκινάμε ξανά τις συστηματικές επαφές και φτάσαμε στον Νοέ. του 2010 που ακόμη τζίφος η κατάσταση.. υπόψιν οι δικές μου εξετάσεις όλες καλές.

Κάνουμε λοιπόν ένα ακόμη σπερμοδιάγραμμα τον Νοέ. και μας δείχνει....30.εκ σπερπατοζωάρια και κίνηση 1η ώρα 10% και 3η 7%...κεραμύδα έπεσε στο κεφάλι μας.

Πήγαμε σε ουρολόγο επαναλάβαμε ένα τρίπλεξ..αποτέλεσμα...αριστερά κιρσοκήλη μεσαίου-μεγάλου βαθμού χμ και δεξιά μικρού!!

Ο ουρολόγος λέει φυσικά χειρουργίο...μα τι είναι τα χειρουργία? καραμέλες? ποιος μου δίνει την εγγύηση μετά την πρώτη εμπειρία ότι θα έχει αποτέλεσμα...Έχω πελαγώσει λίγο!! και έχουμε κάνει ήδη την πρώτη μας σπερματεγχυση αυτο το μήνα η οποία δυστυχώς ήταν άκαρπη...

συγγνώμη αν σας κούρασα...εκτιμώ τις γνώμες και τις εμπειρίες σας!!

Μην απογοητευεσε...ολα καλα θα πανε...και εμεις ηδη εχουμε κανει μια εγχειριση κιρσοκυλης αλλα ευτυχως τοτε την καταλαβαμε σχεδον αμεσως και δεν προλαβε να επηρεαστει το σπερμα...τωρα δυστυχως θα ξανα κανουμε χειρουργειο..το ξερω οτι ειναι δυσκολο..εμας τουλαχιστον ο γιατρος μας προετοιμασε οτι κατα πασσα πιθανοτητα θα ξανα χειρουργηθουμε..οπως μας ειπε στις περισσοτερες περιπτωσεις δυστυχως ξανα εμφανιζεται...δεν προσπαθουμε εντατικα για παιδακι ακομα οποτε σε αυτο δεν μπορω να εκφερω γνωμη..παντως ευχομαι να πανε ολα καλα και να δεις οτι συντομα θα τα καταφερετε αρκει να το πιστεψεις και εσυ και να απομακρυνεις οποιες κακιες σκεψεις σε βασανιζουν...:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσε...ολα καλα θα πανε...και εμεις ηδη εχουμε κανει μια εγχειριση κιρσοκυλης αλλα ευτυχως τοτε την καταλαβαμε σχεδον αμεσως και δεν προλαβε να επηρεαστει το σπερμα...τωρα δυστυχως θα ξανα κανουμε χειρουργειο..το ξερω οτι ειναι δυσκολο..εμας τουλαχιστον ο γιατρος μας προετοιμασε οτι κατα πασσα πιθανοτητα θα ξανα χειρουργηθουμε..οπως μας ειπε στις περισσοτερες περιπτωσεις δυστυχως ξανα εμφανιζεται...δεν προσπαθουμε εντατικα για παιδακι ακομα οποτε σε αυτο δεν μπορω να εκφερω γνωμη..παντως ευχομαι να πανε ολα καλα και να δεις οτι συντομα θα τα καταφερετε αρκει να το πιστεψεις και εσυ και να απομακρυνεις οποιες κακιες σκεψεις σε βασανιζουν...:wink:

 

 

Άρα κάνεις το χειρουργίο και μετά πάλι τα ίδια;;;;;

Δηλαδή, δεν υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες αποκατάστασης;;; :confused::confused::confused:

Κιρσοκήλη = Εξωσωματική;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω υπάρχει πιθανότητα να ξαναδημιουργηθεί αυτο όμως δεν σημαίνει πως σίγουρα θα γίνει έτσι, μην σε πιάνει πανικός.

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι την ερχόμενη την βδομάδα που θα μιλήσεις με τον γιατρό να δεις τι θα σου πει..

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω υπάρχει πιθανότητα να ξαναδημιουργηθεί αυτο όμως δεν σημαίνει πως σίγουρα θα γίνει έτσι, μην σε πιάνει πανικός.

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι την ερχόμενη την βδομάδα που θα μιλήσεις με τον γιατρό να δεις τι θα σου πει..

 

Με τον πανικό ναι υπαρχει άριστη σχέση....

Έχεις δίκιο....υπομονή.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμερα κορίτσια...!

Κάναμε το σπερμοδιάγραμμα σήμερα, αποτελέσματα θα έχουμε τη Τετάρτη....Και μετά βουρ στο γιατρό για να μας κλείσει ραντεβού για υπέρηχο, άσχετα με το αποτέλεσμα που θα δούμε.......Άντε να δούμε τι εκπληξούλα κρύβει αυτό το πακέτο...

Link to comment
Share on other sites

η κιρσοκηλη μπορει να εμφανιστει παλι μετα το χειρουρειο...σε εμενα συνεβη 3 χρονια μετα το χειρουργειο...το σπερμα θελει τουλαχιστον ενα 6μηνο μετα το χειρουργειο για να βελτιωθει και με το χρονο παει ολο και καλυτερα...μην μας αγχωνεται και εμας τους αντρες:lol:

Link to comment
Share on other sites

η κιρσοκηλη μπορει να εμφανιστει παλι μετα το χειρουρειο...σε εμενα συνεβη 3 χρονια μετα το χειρουργειο...το σπερμα θελει τουλαχιστον ενα 6μηνο μετα το χειρουργειο για να βελτιωθει και με το χρονο παει ολο και καλυτερα...μην μας αγχωνεται και εμας τους αντρες:lol:

 

Μάλιστα...Δεν μου αρέσει και πολυ αυτό που είπες για την επανεμφάνιση αλλά θα το δεχτώ και θα έυχομαι να είμαστε η εξέρεση του κανόνα...:-)

Σε καμία περίπτωση κανείς δεν αγχώνει κανέναν, θα μπορούσα να είχα εγώ το πρόβλημα.....Δεν είναι κάτι που ήθελε να το πάθει αλίμονο....

Αλήθεια εσύ σε ποιό στάδιο είσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

η κιρσοκηλη μπορει να εμφανιστει παλι μετα το χειρουρειο...σε εμενα συνεβη 3 χρονια μετα το χειρουργειο...το σπερμα θελει τουλαχιστον ενα 6μηνο μετα το χειρουργειο για να βελτιωθει και με το χρονο παει ολο και καλυτερα...μην μας αγχωνεται και εμας τους αντρες:lol:

Καλημέρα κ απο μένα. Εμείς κάναμε κιρσοκήλη τον Ιούλιο κ τον Οκτώβριο θα κάνουμε το πρώτο σπερμοδιάγραμμα. Ρωτώντας τον γιατρό εαν εμφανίζεται ξανά μου τα μάσησε... αλλά εγω το είχα ψάξει κ ξέρω πως εμφανίζεται πάλι.

Όσο για την βελτίωση σε αυτό ελπίζουμε.... Σε εσας το σπερμοδιάγραμμα ήταν βελτιωμένο, πήρες τίποτα φάρμακα μετά ή βιταμίνες?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

η κιρσοκηλη μπορει να εμφανιστει παλι μετα το χειρουρειο...σε εμενα συνεβη 3 χρονια μετα το χειρουργειο...το σπερμα θελει τουλαχιστον ενα 6μηνο μετα το χειρουργειο για να βελτιωθει και με το χρονο παει ολο και καλυτερα...μην μας αγχωνεται και εμας τους αντρες:lol:

 

Παρόλα αυτά παιδάκι αποκτήσατε;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλήσπερα σας,

Πέρσι τον Αύγουστο ο άντρας μου έκανε κυρσοκύλη.

Μετά από ένα χρόνο (πιέστικά από μένα) ξανά έκανε εξετάσεις.

Τα αποτελέσματα είναι λίγο καλύτερα από πρίν αλλά πρέπει να κάνει σίγουρα θεραπεία για να βάλουμε προς για παιδί. δεν με ακούει καθόλου και απογοηεύομαι. τι να κάνω...!!?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 42 ετων και προχτες, 5/9/2012 απο μια τυχαια εξεταση σε ουρολογο της Λαρισας λογω εμφανισης σμηγματογονων κυστεων στο οσχεο (ορχεις) ο ουρολογος διεγνωσε και κιρσοκηλη.

Μαλιστα μου ειπε πως την εχω πολλα χρονια!!! :shock:

Το κοστος συνολικα για την αποκατασταση + ασφαλεια ΙΚΑ μου ειπε πως ειναι 1400 ευρω σε κλινικη εξω.

Το κωμικοτραγικο ομως ειναι το εξης:

 

Το 2001 απεκτησα μια κορη με εξωσωματικη γονιμοποιηση στην ομαδα του ιατρου κ.Παντου.

Και ενω ειχα επισκεπτει ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΑΤΟΥΣ γεννετιστες οπως την Κοντογιαννη στην Αθηνα, τον Γεωργιου στα Ιωαννινα, και οχι μονο,ουδεις δεν μου ειπε να κανω μια ΑΠΛΗ εξεταση !!! στους ορχεις μου.Για τυχον κιρσοκηλη..:oops:

 

Οπως τελικα αποδεικνυεται εστω και μετα απο τοσα χρονια,η κιρσοκηλη ηταν ο κυριαρχος λογος που το σπερμοδιαγραμμα μου ηταν τοσο χαλια ως προς την ποιοτητα του σπερματος μου..

Και αναγκαστηκα να μπω στην διαδικασια της εξωσωματικης.

Τοσο καλα..:?

 

Φίλε τυχαία κι εγώ σε μια εξεταση ανακάλυψα κιρσοκήλη στα 35 μου... Μετά την ψιλάφηση ο ουρολόγος μου σύστησε να κάνω σπερμοδιάγραμμα το οποίο αν και το χαρακτήρισε καλό μου πρότεινε να κάνω την επέμβαση (από όσα διάβασα βεβαια δεν ειναι τοσο καλό, απλά δεν είναι και απογοητευτικό και μου το φερε με τρόπο...).Το τριπλεξ οσχέου επιβεβαίωσε την κιρσοκήλη. Είμαι σε αναζήτηση γιατρού για την επέμβαση. Το κόστος που αναφέρεις αφορά ιδιωτικη κλινική της Λάρισας?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τυχαία κι εγώ σε μια εξεταση ανακάλυψα κιρσοκήλη στα 35 μου... Μετά την ψιλάφηση ο ουρολόγος μου σύστησε να κάνω σπερμοδιάγραμμα το οποίο αν και το χαρακτήρισε καλό μου πρότεινε να κάνω την επέμβαση (από όσα διάβασα βεβαια δεν ειναι τοσο καλό, απλά δεν είναι και απογοητευτικό και μου το φερε με τρόπο...).Το τριπλεξ οσχέου επιβεβαίωσε την κιρσοκήλη. Είμαι σε αναζήτηση γιατρού για την επέμβαση. Το κόστος που αναφέρεις αφορά ιδιωτικη κλινική της Λάρισας?

 

 

Το κοστος ειναι σε ιδιωτικο ναι.Ισως και στο ΙΑΣΩ η οπου αλλου βρουμε καλυτερα μου ειπε ο ουρολογος.Ο οποιος ειναι αριστος επιστημονας.

Μου ειπε να μην παω σε νοσοκομειο, γιατι οπως χαρακτηριστικα ειπε, ''θα σου ανοιξουνε μια τρυπα να, :shock: !! και δεν θα μπορεις να περπατησεις για κανα μηνα!.''

Οπως αντιλαμβανεσαι, δεν ειναι να αστειευεται κανεις σε τετοια σημεια.

Μη με βρει και τιποτε χειροτερο.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Το κοστος ειναι σε ιδιωτικο ναι.Ισως και στο ΙΑΣΩ η οπου αλλου βρουμε καλυτερα μου ειπε ο ουρολογος.Ο οποιος ειναι αριστος επιστημονας.

Μου ειπε να μην παω σε νοσοκομειο, γιατι οπως χαρακτηριστικα ειπε, ''θα σου ανοιξουνε μια τρυπα να, :shock: !! και δεν θα μπορεις να περπατησεις για κανα μηνα!.''

Οπως αντιλαμβανεσαι, δεν ειναι να αστειευεται κανεις σε τετοια σημεια.

Μη με βρει και τιποτε χειροτερο.. :cool:

 

Για την εγχείρηση που θες να κανεις στο ΙΑΣΩ δεν ξέρω αλλά για την τρύπα είναι μόλις 3εκ οπου και να την κάνεις.

Το σπερμοδιάγραμμα που έκανα εγώ εκεί είναι πάντως το πιο ακριβό και το λιγότερο λεπτομερές. Προσοχή!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και αγορια βοηθεια..προτεινετε γιατρους για κηρσοκηλη..απο δικη σας κυριως εμπειρια..καλους..εμπιστους..και κυριως να βγαλατε ενα αποτελεσμα μαζι τους...επισης θελω να μου πειτε οσο μπορειτε απο την εμπειρια σας τι περιθωρια υπαρχουν για την κηρσοκηλη..δλδ αν καπιος το ανακλαυψει στα 29 του..και υποθεσουμε οτι μπορει να το εχει και 5 χρονια πριν...και φτασει στα 35-36 και το εχει ακομα..υπαρχει περιπτωση να ειναι ανεπανορθωτη η ζημια???αναμενω με αγωνια απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κι ο δικός μου σύζυγος έχει κιρσοκήλη. Έκανα 2-3 φορές σπερμοδιάγραμμα και τα αποτελέσματα έβγαιναν φυσιολογικά ως πολύ καλά. Ο γιατριός του στο Παπαγεωργίου του είπε να μην προχωρήσει ακόμα σε εγχείρηση, ας κάνουμε πρώτα ένα παιδί και μετά. Το θέμα είναι ότι αυτό εκεί μέσα έχει αρχίσει να μεγαλώνει κ να τον ενοχλεί πολλές φορές.Φοβάμαι μη γίνει χειρότερα. Θα προσπαθήσουμε και το καλοκαίρι και αν δε γίνει τίποτα από φθινόπωρο βλέπουμε.. Επίσης, ένας φίλος του είχε επίσης κιρσοκήλη και μαλιστα με αποτελέσματα πιο κάτω απτα δικά μας κι όμως έκανε παιδάκι και μάλιστα σε σύντομο διάστημα!!

Όλα στη ζωή γίνονται για κάποιο λόγο...:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κοριτσια και αγορια βοηθεια..προτεινετε γιατρους για κηρσοκηλη..απο δικη σας κυριως εμπειρια..καλους..εμπιστους..και κυριως να βγαλατε ενα αποτελεσμα μαζι τους...επισης θελω να μου πειτε οσο μπορειτε απο την εμπειρια σας τι περιθωρια υπαρχουν για την κηρσοκηλη..δλδ αν καπιος το ανακλαυψει στα 29 του..και υποθεσουμε οτι μπορει να το εχει και 5 χρονια πριν...και φτασει στα 35-36 και το εχει ακομα..υπαρχει περιπτωση να ειναι ανεπανορθωτη η ζημια???αναμενω με αγωνια απαντησεις...

 

καλη μερα...προσφατα και ο δικος μου συντροφος ειχε κηρσοκηλη....δευτερου βαθμου στον εναν ορχη και πρωτου στον αλλον...αυτο σημαινει (κατα το γιατρο παντα) πως ειναι χρονιο..αν δηλαδη εκανε κατι νωρφιτερα ισως να ειχε μονο στον εναν και μαλιστα πρωτου βαθμου....δεν θα σου κρυχω πως επειδη η κηρσοκηλη προχωρα...φτανει σε σημειο να κανει ο ορχης ατροφια!!!

ο δικος μου ειναι 39 χρονων και το μαθαμε πως εχει τον ιανουριο....τον ιδιο μηνα λοιπον μπηκαμε στο χειρουργιο....κατσαμε μια μερα μεσα και το καναμε με την μεθοδο της μικροχειρουργικης!!(δεν υπαρχει λογος να φοβασε την λεξη χειρουργιο)!!!

πριν λιγες μερες καναμε το σπερμοδιαγραμμα και ειχε πιστεψε με ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ αποτελεσματα....

οσο αφορα τοχ ειρουργιο...δεν πονεσε καθολου...δεν ενιωσε τιποτα ουτε πριν ουτε μετα!!!λειτουργεις φυσιολογικοτατα απο την ιδια μερα κι ολας!!!κακο δεν θα σας κανει να το αντιμετωπισετε σε καμμια περιπτωση.....μονο καλο θα σας κανει!!!!σκεψου πως απο 22εκατομυρια σπερματοζωαρια (ασθενοσπερμια)πηγαμε στα 73.000.000(φυσιολογικα!!!!

οκ εχουμε ενα θεμα στην κινητικοτητα και παλι αλλα δεν οφειλετε στην κηρσοκηλη αλλα στην προστατιτιδα που εχει πλεον....

Link to comment
Share on other sites

καλη μερα...προσφατα και ο δικος μου συντροφος ειχε κηρσοκηλη....δευτερου βαθμου στον εναν ορχη και πρωτου στον αλλον...αυτο σημαινει (κατα το γιατρο παντα) πως ειναι χρονιο..αν δηλαδη εκανε κατι νωρφιτερα ισως να ειχε μονο στον εναν και μαλιστα πρωτου βαθμου....δεν θα σου κρυχω πως επειδη η κηρσοκηλη προχωρα...φτανει σε σημειο να κανει ο ορχης ατροφια!!!

ο δικος μου ειναι 39 χρονων και το μαθαμε πως εχει τον ιανουριο....τον ιδιο μηνα λοιπον μπηκαμε στο χειρουργιο....κατσαμε μια μερα μεσα και το καναμε με την μεθοδο της μικροχειρουργικης!!(δεν υπαρχει λογος να φοβασε την λεξη χειρουργιο)!!!

πριν λιγες μερες καναμε το σπερμοδιαγραμμα και ειχε πιστεψε με ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ αποτελεσματα....

οσο αφορα τοχ ειρουργιο...δεν πονεσε καθολου...δεν ενιωσε τιποτα ουτε πριν ουτε μετα!!!λειτουργεις φυσιολογικοτατα απο την ιδια μερα κι ολας!!!κακο δεν θα σας κανει να το αντιμετωπισετε σε καμμια περιπτωση.....μονο καλο θα σας κανει!!!!σκεψου πως απο 22εκατομυρια σπερματοζωαρια (ασθενοσπερμια)πηγαμε στα 73.000.000(φυσιολογικα!!!!

οκ εχουμε ενα θεμα στην κινητικοτητα και παλι αλλα δεν οφειλετε στην κηρσοκηλη αλλα στην προστατιτιδα που εχει πλεον....

 

Η κινητικότητα πόσο βελτιώθηκε; Ο άντρας μου έκανε την επέμβαση πριν 3 μήνες και έχω αγωνία για τα αποτελέσματα. Για την προστατίτιδα ακολουθεί θεραπεία;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η κινητικότητα πόσο βελτιώθηκε; Ο άντρας μου έκανε την επέμβαση πριν 3 μήνες και έχω αγωνία για τα αποτελέσματα. Για την προστατίτιδα ακολουθεί θεραπεία;

 

ακου νικη μου αντωνια!!εμεις ειχαμε θεμα και στην κινητικοτητα και στον αριθμο οπως ειπα πιο πανω....θεαματικα αποτελεσματα ειχαμε στονα ριθμο...στιν κινητικοτητα δεν ειχαμε ομως λογο στης προστατιτιδας...αλλιως κιαυτα θα ταν ανεβασμενα!!!πολυ μικρη διαφορα στην κινητικοτητα...

επειδη ομως ειχε πολλα μα πολλα πυοσφαιρια (και πριν τοχ ειρουργιο και μετα) μας διεγνωσε χτες αυτην την ρημαδα την προστατιτιδα που ναι μεν ο γιατρος ηταν υσηχος αλλα εγω ανυσηχη....ισως λογο αγχους...μην σε αγχωνω τσαμπα!!!

ναι μας εδωσε αντιβιωση και αντιφλεγμωνωδη για 15 μερες και θα κανουμε καθε βδομαδα μαλαξεις...μας ειπε οτι θα πανε ολα καλα!!

ακου ομως τωρα....αν δεν εχετε (η αν δεν ειχατε) προστατιτιδα πιστεψε με θα δεις θεαματικα αποτελεσματα και να μην σκας καθολου καλη μου!!!!με μικροχειρουργικη και σεις κανατε?

Link to comment
Share on other sites

Το καπνισμα μου ειπαν μονο να σταματησω,γιατι επηρεαζει ταχα το σπερμα.

 

επηρεαζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ την κινητικοτητα οχι το σπερμα...σπερμα υπαρχει ακομα κιαν καπνιζεις....απλα δεν ταφηνει το τσιγαρο να κινηθουν...αποκτα την γλοιοτητα που σημαινει δεν μπορουν να κινηθουν!!ειναι αληθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

ακου νικη μου αντωνια!!εμεις ειχαμε θεμα και στην κινητικοτητα και στον αριθμο οπως ειπα πιο πανω....θεαματικα αποτελεσματα ειχαμε στονα ριθμο...στιν κινητικοτητα δεν ειχαμε ομως λογο στης προστατιτιδας...αλλιως κιαυτα θα ταν ανεβασμενα!!!πολυ μικρη διαφορα στην κινητικοτητα...

επειδη ομως ειχε πολλα μα πολλα πυοσφαιρια (και πριν τοχ ειρουργιο και μετα) μας διεγνωσε χτες αυτην την ρημαδα την προστατιτιδα που ναι μεν ο γιατρος ηταν υσηχος αλλα εγω ανυσηχη....ισως λογο αγχους...μην σε αγχωνω τσαμπα!!!

ναι μας εδωσε αντιβιωση και αντιφλεγμωνωδη για 15 μερες και θα κανουμε καθε βδομαδα μαλαξεις...μας ειπε οτι θα πανε ολα καλα!!

ακου ομως τωρα....αν δεν εχετε (η αν δεν ειχατε) προστατιτιδα πιστεψε με θα δεις θεαματικα αποτελεσματα και να μην σκας καθολου καλη μου!!!!με μικροχειρουργικη και σεις κανατε?

 

Ναι,μικροχειρουργική. Πυοσφαίρια είχε πολλά στην αρχή αρχή΄. Είχε το μικρόβιο enterrococus. Πήρε 2-3 κουτιά αντιβίωση,έφυγε το μικρόβιο και κάτι χάπια για 3 μήνες. Μετά όμως ξανά είχε πυοσφαίρια. Τα χάπια μάλλον απότι θυμάμαι ήταν για τον προστάτη οπότε ίσως να είχε προστατίτιδα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι,μικροχειρουργική. Πυοσφαίρια είχε πολλά στην αρχή αρχή΄. Είχε το μικρόβιο enterrococus. Πήρε 2-3 κουτιά αντιβίωση,έφυγε το μικρόβιο και κάτι χάπια για 3 μήνες. Μετά όμως ξανά είχε πυοσφαίρια. Τα χάπια μάλλον απότι θυμάμαι ήταν για τον προστάτη οπότε ίσως να είχε προστατίτιδα.

 

προτινω να μην αγχωνομαστε με το μαλλον ισως κλπ...και να μην γινομαστε εμεις οι ιδιοι γιατροι!!!να μην αγχωνεσε τσαμπα καλη μου...κατσε να δεις τα αποτελεσματα πρωτα και μετα.....ποτε ειναι να παρετε αποτελεσματα???

δεν ξερω αν η κηρσοκηλη συνοδευετε με την προστατιτιδα η αν ειναι τυχαιο...ειληκρηνα δεν ξερω!!!ας ελπισουμε κιας ευχηθουμε πως οοολα θα πανε καλα...σας τοε υχομε ακι σε σας ολοψυχα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μικροχειρουργική. Πυοσφαίρια είχε πολλά στην αρχή αρχή΄. Είχε το μικρόβιο enterrococus. Πήρε 2-3 κουτιά αντιβίωση,έφυγε το μικρόβιο και κάτι χάπια για 3 μήνες. Μετά όμως ξανά είχε πυοσφαίρια. Τα χάπια μάλλον απότι θυμάμαι ήταν για τον προστάτη οπότε ίσως να είχε προστατίτιδα.

 

αααα!!!να σου πω και κατι που ξερω......μην το λες οτι μαλλον εχει προστατιτιδα γιατι ακου.....η κηρσοκηλη δημιουργει μια λιμνη αιματος σωστα???(σας τα πε φανταζομε ο γιατρος)...ενα στασιμο λοιπον αιμα εκει μπορει να δειξει απο σο μας ειπε ο γιατρος υψηλα πυοφαιρια γιατι και κεινο φλεγμονη θεωρειτε...συνεπως...αν πριν την επεμβαση κανατε θεραπεια για μικροβια κλπ τοτε τα υπολοιπα οφειλοντε στην κηρσοκηλη...αρα???αποσα ξερω και καταλαβενω δεν νομιζω να χει κατι αλλο ο δικος σου εφοσον το αντιμετωπισε πριν!!!!!ποτε θα παρετε αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

προτινω να μην αγχωνομαστε με το μαλλον ισως κλπ...και να μην γινομαστε εμεις οι ιδιοι γιατροι!!!να μην αγχωνεσε τσαμπα καλη μου...κατσε να δεις τα αποτελεσματα πρωτα και μετα.....ποτε ειναι να παρετε αποτελεσματα???

δεν ξερω αν η κηρσοκηλη συνοδευετε με την προστατιτιδα η αν ειναι τυχαιο...ειληκρηνα δεν ξερω!!!ας ελπισουμε κιας ευχηθουμε πως οοολα θα πανε καλα...σας τοε υχομε ακι σε σας ολοψυχα!

 

Δεν έχει κάνει ακόμα σπερμοδιάγραμμα. Τέλος του μήνα κλείνει 4μηνο αλλά δεν έχουμε συζητήσει το πότε. Μάλλον στο 6μηνο γιατί το σπέρμα θέλει χρόνο να αποκατασταθεί.

Καλά θα πάνε,θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή. Πάντως λέμε ναι στην επέμβαση της κιρσοκήλης σε όσους φοβούνται ή διστάζουν.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάνει ακόμα σπερμοδιάγραμμα. Τέλος του μήνα κλείνει 4μηνο αλλά δεν έχουμε συζητήσει το πότε. Μάλλον στο 6μηνο γιατί το σπέρμα θέλει χρόνο να αποκατασταθεί.

Καλά θα πάνε,θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή. Πάντως λέμε ναι στην επέμβαση της κιρσοκήλης σε όσους φοβούνται ή διστάζουν.

 

σαφως και λεμε ΝΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!ευχομε ολοψυχα να πανε ολα καλα κοριτσι...και θα πανε!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...