Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

Απλά όλοι μας έχουμε πέσει στα βαθιά και πρέπει να κολυμπήσουμε. Το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να αντιμετωπίζουμε οτι καινούργιο προκύπτει και να προχωράμε μπροστά. Ο δρόμος είναι μακρύς αλλά με πολύ θέληση και προσπάθεια όλα αντιμετωπίζονται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

χαθήκαμε όλοι;;;;

τι κάνετε;;καλό μήνα!!!!

αρχίσαμε και εμείς..............

την περασμένη Τετάρτη κάναμε την πρώτη μας!!

τελικά επιλέξαμε τη zomacton και πραγματικά δεν εχουμε κανένα θέμα, εύκολη διαδικασία και το παιδί από την πρώτη στιγμή το πήρε πολύ καλά!!!

εσείς πώς πάτε;;

υπάρχει μήπως και καμία άλλη ομάδα με το σχετικό θέμα στο φεις ή καπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες τις ταλαιπωρημενες-αγχωμενες μανουλες.Εμεις περιμενουμε την αποφαση για την μικρη .Εχω τοση αγωνια και τοσο αγχος που δεν περιγραφετε με λεξεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

 

πολλα νεα δεν εχουμε !! τωρα πια περιμενουμε τα αποτελεσματα.

 

τελη του μηνα ανεβαινουμε αθηνα για ελεγχο απο την γιατρο και για να κανουμε αιτηση για την νεα εγκριση του αλλου εξαμηνου. εκει θα δουμε τα αποτελεσματα . πριν αυτο θα κανουμε τισ συνηθισμενες

αναλυσεις στο τελοσ καθε εξαμηνου. εχω αγωνια για αυτες τισ αναλυσεις να δω τα αποτελεσματα αν εχει επηρεασει η θεραπεια τον θυροειδη σαχαρο κτλ.

εχω παρει ομως θαρρος απο την theodosi που εχει δηλωσει πιο πανω οτι ολα αντιμετωπιζονται...........

Link to comment
Share on other sites

καλά αποτελέσματα να έχετε.

 

εμείς χρησιμοποιούμε τη zomzcton.

χθες, ήτανη δεύτερη φορά που θα έφτιαχνα το φάρμακο και την έκανα την μαλ....

για όσους έχουν την ίδια συσκευή, ο διαλύτης μέσα στο μπλε κουτάκι δεν έσπαγε το πίεσα πολύ και έγινα θρύψαλα το πάνω μέρος του.

ο άντρας μου είπε ότι δεν περνάει γυαλί από τη σύρριγγα ανοίξαμε και φάρμακο και τελικά φοβηθήκαμε και δεν το δώσαμε.

αρα πάει χαμένη μια αμπούλα φάρμακο.

ο υπεύθυνος της εταιρίας που τον πήρα έντρομη χθες μου είπε ότι δεν αντικαθίσταται φάρμακο, ούτε μπορώ να το αγοράσω.

λοιπόν, στην αποφαση της επιτροπής λεει 26 συσκευασίες των 4 mg, το καθε κουτί από το φάρμακο μας είναι 4mg, σημαίνει δηλαδή ότι για έξι μήνες θα πάρω 26 κουτιά;

πολλά μου φαίνονται, αν σκεφτώ ότι έχω τις τρεις πρώτες μηνιαίες συνταγές από πέντε κουτιά η καθεμιά.

Πηρα την εγκριτική αποφαση τελη Απριλίου και ξεκινήσαμε τέλη Μαιού. ένα μήνα καθυστερηση.

Αρα αν υπολογίσω καθε κυριακή μία αμπούλα μέχρι τέλος οκτωβρίου που τελειώνει το εξάμηνο (σύμφωνα με την απόφαση ) θα χρησιμοποιήσω 22 κουτιά, άρα θα έχω περίσσευμα...

σωστά;;

 

για βοηθήστε με...γιατί δεν μπορώ να ησυχάσω με αυτό που έκανα.

 

Α!! η μαύρη κουκίδα στον διαλύτη μπαίνει κάπως....;;

πολύ αγχος όλη η προετοιμασία...αμάν...

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχάς, ψυχραιμία, κι εμεις κάνουμε το zomacton, κι εμεις εχουμε κανει λάθη κι έχουμε αγχωθει.

1ον: γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο τον/την γιατρό σου να σου λύσει τις απορίες σου;

2ον : τι δόση παιρνει το παιδί; για να μπορέσεις να υπολογίσεις αν θα σου φτάσει, έχετε κάποια μέρα off (που δεν κάνετε);

3ον : τον διαλύτη τον σπας μεσα σε αυτο το πράσινο κουτάκι (να το πώ;) ευθυγραμμίζοντας την κουκίδα με την γραμμούλα

4ον: ξαναδιαβασε με ηρεμία τα φυλλάδια οδηγιών (φαντάζομαι οτι τα έχεις)

Είμαι σίγουρη οτι ηδη έχεις κάνει όλα τα παραπανω κι έχεις πια ηρεμήσει, και στην τελική αυτα συμβαινουν σε όλους, ακόμα και στις καλύτερες οικογένειες!!!

Link to comment
Share on other sites

γατουλα γεια σου και σε σενα!!

και εμεις που ειμαστε στην διαδικασια θεραπειας ........ σε κανα χρονο θα σου πω τις εντυπωσεις μου απο τα αποτελεσματα!!προς το παρων αγωνιω για τα πρωτα αποτελεσματα των αναλυσεων...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

Μερικές πληροφορίες απο τις παλιές θα ήθελα,

Τι γίνεται τον Αύγουστο που νεκρώνουν τα πάντα στην Ελλάδα με την επιτροπή έγκρισης,

με το φαρμακείο του Παίδων και με την εταιρεία που μας χορηγεί τα παρελκόμενα του φαρμάκου;

Επίσης τώρα που καλοκαίρισε (εντάξει, εκτος απο την σημερινή μερα που έριξε "παπάδες") και κοιμόυνται πιο αργά τα παιδιά, πως ρυθμίζεται το πρόγραμμα σας, υποτίθεται πρέπει να κοιμούνται νωρίς και τουλάχιστον δέκα ώρες.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πηραμε την εγκριση απο την επιτροπη,τωρα πρεπει να παω στο γιατρο να συνταγογραφησει το φαρμακο.Εχω μια απορια καθε μηνα θα πηγαινω για συνταγογραφηση?Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω .Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΙΖΩ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΡΙΜΗΝΟ. ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΕΓΚΡΙΣΗ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ. ΕΜΑΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΕΤΑ ΜΗΝΑ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλά πάμε.

Αρχίσαμε τέλη Μαιου, και από το Μάρτιο που μας είχε δει ο γιατρός μέχρι τώρα πήρε 4 πόντους. Εχει συνηθήσει και αυτή και εμείς τη διαδικασία μέχρι τωρα.

Εσεις;

Γνωρίζετε αν υπάρχει όμάδα για το θέμα αυτό στο φέισμπουκ. Σε πμ παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλημερα να σας πω ....σε 3 μηνακια κλεινουμε τα 8 και με το ζορι παταμε το 120 .....κατα νοεμβρη παμε για επαναληπτικες εξετασεις κ τα λεμε ...... αρχιζ κ νοιωθω οτι κ ο Β κοντουλακος θα ειναι αν κ ειναι τωρα 126

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια καλημερα να σας πω ....σε 3 μηνακια κλεινουμε τα 8 και με το ζορι παταμε το 120 .....κατα νοεμβρη παμε για επαναληπτικες εξετασεις κ τα λεμε ...... αρχιζ κ νοιωθω οτι κ ο Β κοντουλακος θα ειναι αν κ ειναι τωρα 126

 

ο Β είναι 1 πόντο ψηλότερος από τη δικιά μου και νομίζω είμαστε ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια ηλικία.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μετα απο συνολικα 10 και μισο μηνες θεραπειας η μικρη (6 χρονων) πηρε 10 ποντους...

απο 101 --->> 111 εαν μη τι αλλο παμε ΚΑΛΑ...

 

ευχαριστιες και εαν μεγαλο μπραβο στους ανθρωπους στο Ιπποκρατειο που με τα λιγα μεσα που εχουν και με αντιξοες συνθηκες ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ και κανουν σωστα την δουλεια τους σε ολα τα επιπεδα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...