Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΥΡΟΣ ΓΡΑΨΑΣ-εντυπώσεις & απόψεις


riniw 1980

Recommended Posts

ουπς!!!!

διάβασα και το π.μ....τί να σου πω..είμαι ίσως σε τυχερή φάση έχω μια θεία του άντρα μου που δουλεύει μέσα στο ΑΤΤΙΚΟ κι ελπίζω οτι ίσως δώσει λίγη παραπάνω προσοχή...

μέχρι τώρα όμως είναι άψογος τουλάχιστον απέναντί μου βρε Αννούλα τον πήρα και τηλ. την ημέρα που πέθανε ο πεθερός μου 10 παρά το βράδυ κι ο άνθρωπος μου απάντησε ευγενικότατα κι έμαθα αργότερα οτι ήταν με κολικό νεφρού κι όμως με άκουσε και με συμβούλευσε...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 months later...

geia soy annoyla! exo megalo agxos gia ton sygkrkrimeno giatro . gennaei h adelfh moy apo mera se mera me ayton ton giatro entometaksy ego ths ton synestisa na paei kai na epileksei ayton ton giatro kai emena mia filh moy poy prosfata gennhse to deytero paidaki ths sto proto ths paidi thn ksegennhse moy eipe bebaia san parapono oti epeidh ton plhrvse ammesos den ksanapatise kai me eixe enhmerosei na mhn kanv kai ego to eidio. diabasa kai tis diki soy empeiria episeis anaferesai kai se kati poy se enoxlhse enhmerose me se parakalo eyxaristo poly

Link to comment
Share on other sites

epishs sto deytero paidaki poy gennhse h kolhth moy epeidh epelekse na gennhsei attiko se dhmosio diladi den hrthe na thn ksegennhsei thn kremase kai gennhse me giatro poy efhmereye tis eipe oti einai sto rea exei genna kai den pige me anisixei poly genika giati opos eipa gennaei kai h adelfh moy

Link to comment
Share on other sites

geia soy annoyla! exo megalo agxos gia ton sygkrkrimeno giatro . gennaei h adelfh moy apo mera se mera me ayton ton giatro entometaksy ego ths ton synestisa na paei kai na epileksei ayton ton giatro kai emena mia filh moy poy prosfata gennhse to deytero paidaki ths sto proto ths paidi thn ksegennhse moy eipe bebaia san parapono oti epeidh ton plhrvse ammesos den ksanapatise kai me eixe enhmerosei na mhn kanv kai ego to eidio. diabasa kai tis diki soy empeiria episeis anaferesai kai se kati poy se enoxlhse enhmerose me se parakalo eyxaristo poly

 

Απλά με ενόχλησε το ότι ενώ ήξερε ότι υπάρχει θέμα υγείας του άντρα μου λόγω του οποίου έχασε και την δουλειά του,έδωσε πολύ παραπάνω σημασία στα χρήματα και μάλιστα βρήκε και έναν τρόπο να πάρει ακόμα περισσότερα από όσα συμφωνήσαμε...αλλά επειδή δεν ήμουν υποψιασμένη,φυσικά δεν πήρε τίποτα!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω γεννησα προσφατα με το συγκεκριμενο γιατρο και εχω να πω τα καλυτερα. επειδη εσπασαν τα νερα βραδυ ηρθε στο νοσοκομειο κατα τις 12 και ηταν μεσα στην τρελη χαρα. ειχα μια σχετικα δυσκολη καισαρικη εξσιτιας της θεσης ενος ινομυωματος, αλλα ολα πηγαν αψογα. εμεινε στο νοσοκομειο οσο ημουν στην ανανηψη και λιγο πριν με πανε στο δωματιο εφυγε παρολο που ειχε παει 3 το πρωι. την αλλη μερα ηρθε πρωι πρωι να με δει. περασε ολες τις μερς εκτος μιας που ειχαν σταση εργασιας. εκεινη την ημερα δεν εμφανιστηκαν γενικοτερα οι γυναικολογοι. την τελευταια μερα μου εδωσε πολυ αναλυτικες οδηγιες ακομα και για το θηλασμο.

Link to comment
Share on other sites

περιμένω κι εγω απο μέρα σε μέρα να γεννήσω με τον κ. Γράψα και θα σας ενημερώσω κι εγω με την σειρά μου....

Μέχρι τώρα πάντως έχει αποδειχτεί άψογος..είναι χαλαρωτικός,επεξηγηματικός και καθυσηχαστικός-τουλάχιστον σε μένα...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γέννησα πριν 1 εβδομάδα στο ΑΤΤΙΚΟ με τον κύριο Γράψα..

 

Όσον αφορά εμένα,συμφορουμίτισσες,τα λόγια είναι περιτά!!

 

Με παρέλαβαν στο μαιευτήριο και όταν ήρθε μου μίλησε,χαμογελαστός,μου εξηγούσε κάθε τι που μου έκανε ή μου έκαναν οι μαίες και οι νοσοκόμες και ήταν τόσο ήρεμος που και να ήθελα δεν θα μπορούσα παρά κι εγω να είμαι ήρεμη!!!

Δυστυχώς γέννησα με καισαρική αν και πήγα με σπασμένα νερά και παρ'ολο που στη διάρκεια της αγχώθηκα και λιγάκι τους τρέλλανα (νόμιζα οτι πόναγα αλλά δεν...!!2 φορές σταματήσανε και ξανάρχισαν) δεν σταμάτησε να μου μιλάει και να με ηρεμεί οτι όλα είναι καλά όταν βγήκε η μικρή μου ευχήθηκε πρώτος!!

Καθημερινά με επισκεπτόταν,πέραν των υπολοίπων γιατρών του΄ορόφου και προς τιμήν του αυτό γιατί απο οτι είδα τις υπόλοιπες κοπέλες δεν τις επισκέπτονταν οι προσωπικοί τους γιατροί..

 

Εν ολίγοις εγω προσωπικά θα τον συνέστηνα ανεπιφύλακτα!!

 

Σας ευχαριστώ για όλες τις γνώμες και τις απόψεις και τις εμπειρίες που μοιραστήκαμε μαζί!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλημερα,

 

μπορει καποιος να μου δωσει στοιχεια επικοινωνιας για τον συγκεκριμενο; Ξερει καποια κοπελα τι χρηματα ζηταει και αν συμπεριλαμβανονταιοι επισκεψεις στο ιατρειο του;

Επισης, υπαρχει κοπελα που εκανε vbac μαζι του;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα,

 

μπορει καποιος να μου δωσει στοιχεια επικοινωνιας για τον συγκεκριμενο; Ξερει καποια κοπελα τι χρηματα ζηταει και αν συμπεριλαμβανονταιοι επισκεψεις στο ιατρειο του;

Επισης, υπαρχει κοπελα που εκανε vbac μαζι του;

Δε ξέρω το γιατρό αλλά αν έχεις σκοπό να γεννήσεις στο Αττικό ξεχνάς VBAC , απαγορεύεται με όποιο γιατρό και να γεννήσεις..

Η ώρα η καλή!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Δε ξέρω το γιατρό αλλά αν έχεις σκοπό να γεννήσεις στο Αττικό ξεχνάς VBAC , απαγορεύεται με όποιο γιατρό και να γεννήσεις..

Η ώρα η καλή![/QUOT

 

vbacv έχω ακούσει οτι αναλμβάνει γιατρός στο ΑΤΤΙΚΟ,συγκεριμένα ο Ασημάκης Παπάς.

Δεν ξέρω όμως κατά πόσον ισχύει.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω το γιατρό αλλά αν έχεις σκοπό να γεννήσεις στο Αττικό ξεχνάς VBAC , απαγορεύεται με όποιο γιατρό και να γεννήσεις..

Η ώρα η καλή![/QUOT

 

vbacv έχω ακούσει οτι αναλμβάνει γιατρός στο ΑΤΤΙΚΟ,συγκεριμένα ο Ασημάκης Παπάς.

Δεν ξέρω όμως κατά πόσον ισχύει.

 

Me τον Παππά γέννησα και σου ξαναλέω στο ΑΤΤΙΚΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το VBAC με όποιο γιατρό και να γεννήσεις!!!!!!!!!!!

Ο Παππάς αναλαμβάνει υπό προϋποθέσεις και σε ιδιωτικό ΜΟΝΟ.!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Me τον Παππά γέννησα και σου ξαναλέω στο ΑΤΤΙΚΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το VBAC με όποιο γιατρό και να γεννήσεις!!!!!!!!!!!

Ο Παππάς αναλαμβάνει υπό προϋποθέσεις και σε ιδιωτικό ΜΟΝΟ.!!![/QUOT

 

περίεργο.....πολυδιαφημίζεται στην ομάδα vbac ο συγκεκριμένος οτι αναλαμβάνει στο ΑΤΤΙΚΟ.

γι' αυτό και είπα οτι δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει.

Τον ρώτησες για vbac δηλαδή;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Me τον Παππά γέννησα και σου ξαναλέω στο ΑΤΤΙΚΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το VBAC με όποιο γιατρό και να γεννήσεις!!!!!!!!!!!

Ο Παππάς αναλαμβάνει υπό προϋποθέσεις και σε ιδιωτικό ΜΟΝΟ.!!![/QUOT

 

περίεργο.....πολυδιαφημίζεται στην ομάδα vbac ο συγκεκριμένος οτι αναλαμβάνει στο ΑΤΤΙΚΟ.

γι' αυτό και είπα οτι δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει.

Τον ρώτησες για vbac δηλαδή;

Εμενα προσωπικα δε με ενδιεφερε να γεννησω φυσιολογικα μετα από καισαρική Ωστόσο μόνος του μου ειχε πει ότι θα μπορούσα να γεννησω φυσιολογικά αλλά στο Αττικο το απαγορεύει ο διευθυντής...

Ο Παππάς είναι στο Αττικό αλλά δεν αναλαμβάνει VBAC εκεί, μόνο στο ιδιωτικό. Το Αττικο έχει κάποιους κανόνες και δε μπορεί ο καθένας να κάνει ότι γουστάρει, εκτός αν πάρει την άδεια από τον καθηγητή. Επίσης επειδή δεν είναι καθαρά γυναικολογική - μαιευτική κλινική είναι λίγο ιδιόρρυθμα τα πράγματα. Πχ δεν αναλαμβάνουν μετά την 12η εβδομάδα.

 

Σα γιατρός ειναι φοβερός βεβαια και υπέρμαχος του φυσιολογικού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

εχει γεννησει καποια προσφατα με το συγκεκριμενο γιατρο στο γαια; μας εκανε μια προσφορα για το γαια που ακουγεται υπερβολικα καλη και γενικα αυτη τη φορα δεν ειναι ιδιαιτερα ''θετικος'' με το Αττικο. μας ειπε οτι εχει κανει σε ολες τις ετοιμογεννες αυτη την προσφορα (μιλαω για τους τελευταιους μηνες) και ολες επελεξαν το γαια. η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαστε αν και την προηγουμενη φορα εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το αττικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχει γεννησει καποια προσφατα με το συγκεκριμενο γιατρο στο γαια; μας εκανε μια προσφορα για το γαια που ακουγεται υπερβολικα καλη και γενικα αυτη τη φορα δεν ειναι ιδιαιτερα ''θετικος'' με το Αττικο. μας ειπε οτι εχει κανει σε ολες τις ετοιμογεννες αυτη την προσφορα (μιλαω για τους τελευταιους μηνες) και ολες επελεξαν το γαια. η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαστε αν και την προηγουμενη φορα εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το αττικο.

 

 

κι εγω την τελευταία φορά που τον επισκέφτηκα δεν ήταν πολύ θετικός με το ΑΤΤΙΚΟ.

Δεν ξέρω για το ΓΑΙΑ.

Μια φίλη που γέννησε με άλλον γιατρό εκεί,δεν έμεινε πολύ ευχαριστημένη ενω άλλη φίλη (κοινή) μας έλεγε τα καλύτερα.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...