Recommended Posts

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 7 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ (ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΛΟΓΩ ΥΓΕΙΑΣ) ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΩΣΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΛΠΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΚΑΝΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΥΓΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΩ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

Διαφημίσεις

Καλυτερα να την επαναλαβεις για να εισαι πιο σιγουρη, εκτος κι αν ο γιατρος σου θελει να κανεις διερευνιτικη λαπαροσκοπηση για να δει σιγουρα τι γινεται! Ο ακτινολογος σου ειπε οτι εκανε συσπασεις η μητρα ή εσυ ποναγες και το καταλαβες? Κ τι εννοεις οτι δεν το πολυπαλαιψε να προχωρησει το υγρο?

έγω έκανα το Δεκέμβριο σαλπιγγογραφία λόγω άκαρπων προσπαθειών ενός χρόνου, έδειξε σοβαρό πρόβλημα και στις δύο σάλπιγγες ουσιαστικά..όμως έκανα λαπαροσκόπιση με τον νέο μου γιατρό λόγω του ότι μου βρήκε κυστης ενδομητρίωσης και κορίτσια στην λαπαροσκόπιση φάνηκε ότι η σάλπιγγες δεν είχαν κανένα πρόβλημα, ήταν πλήρως διαβατές!!!!!!τί να πω το τι πέρασα δεν λέγετε....

έγω έκανα το Δεκέμβριο σαλπιγγογραφία λόγω άκαρπων προσπαθειών ενός χρόνου, έδειξε σοβαρό πρόβλημα και στις δύο σάλπιγγες ουσιαστικά..όμως έκανα λαπαροσκόπιση με τον νέο μου γιατρό λόγω του ότι μου βρήκε κυστης ενδομητρίωσης και κορίτσια στην λαπαροσκόπιση φάνηκε ότι η σάλπιγγες δεν είχαν κανένα πρόβλημα, ήταν πλήρως διαβατές!!!!!!τί να πω το τι πέρασα δεν λέγετε....

Eχει συμβει και σε αλλες κοπελες στο φορουμ αυτο!!! Μα πως ειναι δυνατον? Δηλαδη εκεινη την ωρα κανει συσπασεις ο εσωτερικος μας κοσμος και δεν μπορει να περασει το υγρο. Αρα μονο με λαπαροσκοπιση ειμαστε σιγουρες!!!

εγώ αν είχα βρει το γιατρό που με χειρούργησε λίγο νωρίτερα θα είχα γλιτώσει την σαλπιγγογραφία..τέλος πάντων κάθε εμπόδιο λένε είναι για καλό..η αλήθεια είναι ότι λένε ότι βγαίνει κάποιες φορές ψευδώς θετικό το αποτέλεσμα γι αυτόν το λόγο ότι δηλ κάνουμε συσπάσεις τις οποίες δεν τις αντιλαμβανόμαστε και γι αυτο έχουμε αυτό το αποτέλεσμα.Να σας πω ότι ρώτησα και το γιατρό μήπως βοήθησε η σαλπιγγογραφία στο να είναι διαβατες οι σάλπιγγες και μου είπε δεν υπάρχει περίπτωση, η εικόνα που έχουν είναι τελείως καθαρή θα ήταν αλλιώς αν είχαν πρόβλημα...

Κοριτσια διαβαζω συνεχεια για αυτη την εξεταση με ιστο περιοδου για την ανιχνευση μικροβιων, λενε οτι ειναι απο τις πιο βασικες εξετασεις, την εχει κανει καμμια σας να μας πει πως γινεται?

Γειά σου,

Και σε εμένα συνέβηκε αυτό, δηλαδή να μην περνά το υγρό και λυποθύμισα από τον πόνο (μόνο με τη μια σάλπιγγα) και μετά ένας άλλος γιατρός επανέλαβε τη σαλπιγγογραφία (με μέθη) και τις βρήκε και τις 2 βατές. Βέβαια το γεγονός ότι είναι ανοικτές δε σημαίνει ότι είναι και λειτουργικές οπόταν κάλύτερα με τη λαπαροσκόπιση ξέρεις σίγουρα ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 7 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ (ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΛΟΓΩ ΥΓΕΙΑΣ) ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΩΣΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΛΑΒΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΛΠΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΚΑΝΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΥΓΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΩ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

31 χρονών

3 IVFs αρνητικές

'Εχω και εγώ ένα κοριτσάκι 4,5 ετών και τώρα μετά από πολύ κόπο έγκυος στο δεύτερο.Εκανα και εγω σαλπιγγογραφία και ειδαμε κλειστό τραχηλο λογο συμφυσεων(τραυματισμό απο την καισαρική μου είπε ο γιατρός μιας και δεν έχω κάνει αλλη επέμβαση)Όταν τον ρώτησα γιατί να κάνω αυτή την εξέταση αφου εχω κανει ενα παιδι με φυσιολογική σύλληψη μου είπε οτι στην γεννα αν ειχα έντονη αιμοραγία μπορεί να κλείσουν οι σάλπιγγες.Στην περιπτωση μου εγινε με τον τραχιλο!Εμεινα έγκυος με σπερματεγχυση!

ΑΝΝΟΥΛΑ Kαι...2012.pngMake a pregnancy ticker

Καλυτερα να την επαναλαβεις για να εισαι πιο σιγουρη, εκτος κι αν ο γιατρος σου θελει να κανεις διερευνιτικη λαπαροσκοπηση για να δει σιγουρα τι γινεται! Ο ακτινολογος σου ειπε οτι εκανε συσπασεις η μητρα ή εσυ ποναγες και το καταλαβες? Κ τι εννοεις οτι δεν το πολυπαλαιψε να προχωρησει το υγρο?

EΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ Ο ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΥΟ ΜΠΟΣΚΟΠΑΝ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΓΟΥΣΑΝ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΛΩΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΖΟΡΙΣΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΥΓΡΟΥ ΟΙ ΜΙΚΡΟΣΥΜΦΗΣΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ

Διαφημίσεις

Καλησπέρα μπιμπο. Θεωρώ ότι αφού είσαι στο "υποβοηθούμενη αναπαραγωγή" μιλάς και για εξωσωματική ή σπερατέγχυση. Για σπερματέγχυση δεν γνωρίζω να σου πω, όμως για εξωσωματική δεν παίζουν ρόλο καθόλου οι σάλπιγγες. Έχω γνωστή που έκανε παιδάκι χωρίς καθόλου σάλπιγγες. Καλή επιτυχία

Καλησπέρα μπιμπο. Θεωρώ ότι αφού είσαι στο "υποβοηθούμενη αναπαραγωγή" μιλάς και για εξωσωματική ή σπερατέγχυση. Για σπερματέγχυση δεν γνωρίζω να σου πω, όμως για εξωσωματική δεν παίζουν ρόλο καθόλου οι σάλπιγγες. Έχω γνωστή που έκανε παιδάκι χωρίς καθόλου σάλπιγγες. Καλή επιτυχία

ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ (ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑΣ)ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΛΑΒΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΝΤΡΟ ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ

Με την πρώτη:P γιατί απο οτι φανηκε το μόνο πρόβλημα ήταν η''είσοδος'' Καλη επιτυχια σε οτι και αν κάνεις εύχομαι!

Με την πρώτη:P γιατί απο οτι φανηκε το μόνο πρόβλημα ήταν η''είσοδος'' Καλη επιτυχια σε οτι και αν κάνεις εύχομαι!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟ ΑΥΤΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟ ΑΥΤΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ

Την εκανα Καλαματα.

Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια. εκανα και εγω σαλπιγγογραφια πριν μια εβδομαδα καιμου βρηκαν μια υδροσαλπιγγα και την αλλη κλειστη. με αποτελεσμα ο γυναικολογοσ μου να μου πει πως μονο με εξωσωματικη μπορω να κανω παιδι και για να κανω εξωσωματικη θα πρεπει να αφαιρεσω την υδροσαλπιγγα. μηπως ξερει καμια αν μπορει να "ξεβουλωσουν" την αλλη μου σαλπιγγα ?

Σε παρακαλώ μην προχωρήσεις σε εξωσωματική πριν κάνεις τα πάντα για να βεβαιώσεις το αποτέλεσμα.Εγώ εκανα τζάμπα 2 IVF. Eπανάληψη σαλπιγγογραφίας ή λαπαροσκοπηση είναι τίποτα μπροστά σε μια εξωσωματική.

Γειά σου,

Και σε εμένα συνέβηκε αυτό, δηλαδή να μην περνά το υγρό και λυποθύμισα από τον πόνο (μόνο με τη μια σάλπιγγα) και μετά ένας άλλος γιατρός επανέλαβε τη σαλπιγγογραφία (με μέθη) και τις βρήκε και τις 2 βατές. Βέβαια το γεγονός ότι είναι ανοικτές δε σημαίνει ότι είναι και λειτουργικές οπόταν κάλύτερα με τη λαπαροσκόπιση ξέρεις σίγουρα ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.[/quote

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΜΕΘΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΝΟΣ!!! (ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΜΕΘΗ)ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΗ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΛΕΟΝ ΠΑΙΔΑΚΙ! ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΣΗ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ? ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ? ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ !!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Και σε εμένα συνέβηκε αυτό, δηλαδή να μην περνά το υγρό και λυποθύμισα από τον πόνο (μόνο με τη μια σάλπιγγα) και μετά ένας άλλος γιατρός επανέλαβε τη σαλπιγγογραφία (με μέθη) και τις βρήκε και τις 2 βατές. Βέβαια το γεγονός ότι είναι ανοικτές δε σημαίνει ότι είναι και λειτουργικές οπόταν κάλύτερα με τη λαπαροσκόπιση ξέρεις σίγουρα ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

εκανα το ιδιο ακριβώς: πρώτη δοκιμη χωρίς μέθη, ουρλιαχτά και φοβερός πόνος, μετά με μέθη...η μια ηταν δυστυχώς βουλομένη, ειχα υδροσάλπιγγα...

Η λαπαροσκόπηση δεν ειναι εξεταση, ειναι μια χειρ. επέμβαση. Κάνει ο γιατρός 2 μικρές τρύπες, δεξιά, αριστερα (αν θυμάμαι κάνει μονο 2) και μετά με μια κάμερα μπορεί να δει τις σάλπιγγες. Κάνεις νάρκωση ολική αλλα μετά δεν πονας σα χειρουργείο, πας σπίτι σου και κάνεις τα πάντα. Ειναι ισως η πιο σίγουρη εξέταση να δεις την κατάσταση των σαλπίγγων. Και ε΄γω με υδροσάλπιγγα κατάφερα να κάνω το γιο μου με εξωσωματική αλλά εκανα μετα και την κόρη μου με φυσική σύλληψη.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα