Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε φαίνεται σάκος; Θα σκάσω από την αγωνία..!!!


Recommended Posts

On 7/10/2021 at 4:59 ΜΜ, mama16 είπε:

Λίγο καθυστερημένα φάνηκε το μνμ σου οπότε τώρα θα έχεις πάει ήδη... Κ νομίζω ότι τώρα θα φαίνεται κανονικά.. 

Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι κ να έχεις μια καλή κ τελειομηνη κύηση!

Εχω πολύ άγχος μακαρι να μπορούσα να το ακούω κάθε μερα τωρα δεν εχω παει ακομα στο γιατρό πρεπει να του παω την Πέμπτη τις εξετάσεις και μετά να μου κλείσει ραντεβού για να δω παλι το μπεμπε.. ανυπομονώ σαν τρελή να ξανα ακούσω την καρδουλα του 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 18/10/2021 at 7:34 ΜΜ, Στέλλα Κώστας είπε:

Τελικα ακουσα την καρδουλα του 6 βδομαδων και 4 μερών αλλα παλι αγχώνομαι... δεν εχω κανενα περίεργο συμπτώματα παρα μονο που και που μερικά ποναλακια κατω χαμηλα ... αλλα εχω πονο στη μέση..  τωρα λογικά πρέπει να είμαι στη 8 εβδομάδα αλλα παλι αγχώνομαι μεχρι να περασει το πρώτο τρίμηνο γιατι ειμαι 38 χρόνων...

είναι φυσιολογικό που αγχώνεσαι αλλά κοίτα να το κοντρολαρεισ..αυτό που οι έγκυες είναι μέσ' την ευτυχία μόνο στις ταινίες συμβαίνει..γενικά να μιλασ στον γιατρό σου για ότι σε αγχωνει κ για τα συμπτώματα που νιώθεις για να σε ηρεμεί...το ότι δεν έχεισ πχ αναγουλεσ καούρες κλπ δεν σημαίνει κατι αρνητικό..τα πινάκια χαμηλά είναι γιατί μεγαλώνει η μήτρα .οι πόνοι στη μέση φυσιολογικοί..σ' όλη την εγκυμοσύνη κρατά στενή επαφή με τον γιατρό σου ακόμη κ αν κάτι σου φαίνεται αθωο δεν είναι κακό να τον ρωτάς σε κάθε ραντεβού..

Έχει πολλά στάδια κ πολλούς μήνες η εγκυμοσύνη..κ πολλές εξετασεισ επίσης..εσύ να σκέφτεσαι θετικά..κ εγώ στα 38 γέννησα το 2ο..δεν είσαι ούτε μεγάλη αλλά ούτε κ μικρή..να έχεις έμπειρο γιατρό για να μπορεί να σε καθοδηγεί..κ να είναι έμπειρος για να διαχειρίζεται δύσκολες καταστάσεις..να ξερεισ πως στα χέρια του δεν έχεισ να φοβηθεισ τίποτα...

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά....

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 12:50 ΠΜ, renia85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Το Σάββατο 25/9 έκανα χοριακη και βγήκε 183. Στις 30/9 έκανα πάλι χοριακη και βγήκε 1853

και προγεστερόνη που  βγήκε 7,37. Ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ καλή η χοριακη αλλά η προγεστερόνη χαμηλή . Μετά από δύο μέρες είχα αίμα κόκκινο και ξεκίνησα utrogestan. Στις 7/10 ξαναέκανα χοριακη και βγήκε 2139. Ανέβηκε αλλά πολύ λίγο δηλαδή.. Σε τρεις μέρες δηλαδή στις 14/10 θα πάω στο γιατρό να δούμε αν υπάρχει σάκος. Εσείς τι πιστεύετε? Λέτε να το έχασα? Είμαι πολύ στενοχωρημένη και απογοητευμένη. Να σημειώσω ότι έκανα εξωσωματική. Πείτε μου τη γνώμη σας γιατί θα τρελαθώ..

Κοπέλα μου τι έγινε?? Πεσ μασ πως πήγαν όλα καλά.....

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 10:27 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Κοπέλα μου τι έγινε?? Πεσ μασ πως πήγαν όλα καλά.....

@tzenaki1982 δυστυχώς ήταν παλίνδρομη κύηση και δεν προχώρησε. Έκανα απόξεση... Στενοχωρήθηκα παρά πολύ!! Είχε γίνει με εξωσωματική και τώρα φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να τά καταφέρω να αποκτήσω ένα μωράκι που τόσο πολύ θέλω.  Μετά την απόξεση ξέρεις αν είναι εύκολο να συλλάβεις ή δεν παίζει κανένα ρόλο? Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, εσύ σε τι φάση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 10:42 ΠΜ, renia85 είπε:

@tzenaki1982 δυστυχώς ήταν παλίνδρομη κύηση και δεν προχώρησε. Έκανα απόξεση... Στενοχωρήθηκα παρά πολύ!! Είχε γίνει με εξωσωματική και τώρα φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να τά καταφέρω να αποκτήσω ένα μωράκι που τόσο πολύ θέλω.  Μετά την απόξεση ξέρεις αν είναι εύκολο να συλλάβεις ή δεν παίζει κανένα ρόλο? Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, εσύ σε τι φάση είσαι?

Λυπάμαι πολύ για αυτό που βίωσες .... Το έχω ζήσει κι εγώ, πριν κάνω την κόρη μου.... Λένε πως όντως μετά από αποξεση ή αποβολή η γυναίκα μένει έγκυος πιο εύκολα...  Εγώ οντως, έμεινα έγκυος με την 1η αφότου μας έδωσε το οκ ο γυναικολόγος...

Προσπάθησε να μαζέψεις τα κομμάτια σου και κάνε την επόμενη προσπάθεια το συντομότερο δυνατόν!!!! Να είσαι σίγουρη πως θα πάρεις στην αγκαλιά σου μωρό!!!! Έχεις όλη τη θετική μου σκέψη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/10/2021 at 10:42 ΠΜ, renia85 είπε:

@tzenaki1982 δυστυχώς ήταν παλίνδρομη κύηση και δεν προχώρησε. Έκανα απόξεση... Στενοχωρήθηκα παρά πολύ!! Είχε γίνει με εξωσωματική και τώρα φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να τά καταφέρω να αποκτήσω ένα μωράκι που τόσο πολύ θέλω.  Μετά την απόξεση ξέρεις αν είναι εύκολο να συλλάβεις ή δεν παίζει κανένα ρόλο? Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, εσύ σε τι φάση είσαι?

Οπωσ οι περισσότερες εδω είχα κ εγώ τισ ατυχίες μου..η 1 η εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτριο.κ μου το αφαίρεσαν με τη σάλπιγγα μαζί..

Μετά ακολούθησε μεγάλο αγχοσ μέχρι τελικά.να αποκτήσω τα παιδιά μου....

Κ ομωσ με 1 σάλπιγγα κ τα κατάφερα...κ εσύ θα τα καταφέρεις....ευτυχώς τα περισσότερα.λυνομται..Υπαρχουν πολλοί τρόποι..

 

Μην το βάζεις κάτω.....θα τα καταφέρεις...

Κ να μασ στείλεις μην να μασ το πεισ όταν με το καλό συμβεί για να χαρούμε να όλοι μαζί...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 27/10/2021 at 10:52 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Οπωσ οι περισσότερες εδω είχα κ εγώ τισ ατυχίες μου..η 1 η εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτριο.κ μου το αφαίρεσαν με τη σάλπιγγα μαζί..

Μετά ακολούθησε μεγάλο αγχοσ μέχρι τελικά.να αποκτήσω τα παιδιά μου....

Κ ομωσ με 1 σάλπιγγα κ τα κατάφερα...κ εσύ θα τα καταφέρεις....ευτυχώς τα περισσότερα.λυνομται..Υπαρχουν πολλοί τρόποι..

 

Μην το βάζεις κάτω.....θα τα καταφέρεις...

Κ να μασ στείλεις μην να μασ το πεισ όταν με το καλό συμβεί για να χαρούμε να όλοι μαζί...

 

Χαίρομαι πολύ που τα κατάφερες @tzenaki1982 . Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Ελπίζω να τα καταφέρω και εγώ.. ο καρυωτυπος δεν μας έδειξε ότι είναι τυχαία χρωμόσωμικη ανωμαλία για αυτό ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση... Δεν ξέρω τι να κάνω... Έχω ταλαιπωρηθεί παρά πολύ και αναρωτιέμαι τι μπορεί να δείξει η υστεροσκοπηση... Ανησυχώ μήπως έχω κάποιο θέμα και τόσο καιρό δεν το ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2021 at 8:26 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Λυπάμαι πολύ για αυτό που βίωσες .... Το έχω ζήσει κι εγώ, πριν κάνω την κόρη μου.... Λένε πως όντως μετά από αποξεση ή αποβολή η γυναίκα μένει έγκυος πιο εύκολα...  Εγώ οντως, έμεινα έγκυος με την 1η αφότου μας έδωσε το οκ ο γυναικολόγος...

Προσπάθησε να μαζέψεις τα κομμάτια σου και κάνε την επόμενη προσπάθεια το συντομότερο δυνατόν!!!! Να είσαι σίγουρη πως θα πάρεις στην αγκαλιά σου μωρό!!!! Έχεις όλη τη θετική μου σκέψη!!!

@anemoni1989 σε ευχαριστώ τοσο πολύ για τη θετική ενέργεια που μου έδωσες!! Δυστυχώς στον καρυωτυπο δεν βρέθηκε κάποια τυχαία χρωμόσωμικη ανωμαλία οπότε πρέπει να γίνει υστεροσκοπηση για να εξετάσει ο γιατρός αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα.. είμαι πολύ αγχωμενη και στενοχωρημένη αλλά προσπαθώ να μην το βάζω κάτω.. ελπίζω να μη βρεθεί κάποιο πρόβλημα. Χαίρομαι πολύ που έκανες το μωράκι σου!! Ελπίζω σύντομα να έρθει και το δικό μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27/10/2021 at 10:52 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Οπωσ οι περισσότερες εδω είχα κ εγώ τισ ατυχίες μου..η 1 η εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτριο.κ μου το αφαίρεσαν με τη σάλπιγγα μαζί..

Μετά ακολούθησε μεγάλο αγχοσ μέχρι τελικά.να αποκτήσω τα παιδιά μου....

Κ ομωσ με 1 σάλπιγγα κ τα κατάφερα...κ εσύ θα τα καταφέρεις....ευτυχώς τα περισσότερα.λυνομται..Υπαρχουν πολλοί τρόποι..

 

Μην το βάζεις κάτω.....θα τα καταφέρεις...

Κ να μασ στείλεις μην να μασ το πεισ όταν με το καλό συμβεί για να χαρούμε να όλοι μαζί...

 

 

@tzenaki1982 Πόσο χαίρομαι για εσένα που τα κατάφερες!!! Δε ξέρεις πόση δύναμη μου έδωσες!

Μετά την απόξεση έκανα υστεροσκοπηση και περιμένουμε τα αποτελέσματα..  ανατομικά δεν είδε κάτι ο γιατρός αλλά έστειλε δείγμα για διερεύνηση.. θα δούμε αν θα δείξει κάτι... Έχω αγχωθει (δε στο κρύβω) για το ποιο μπορεί να είναι το αποτέλεσμα... 

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2022 at 3:47 ΠΜ, renia85 είπε:

@tzenaki1982 Πόσο χαίρομαι για εσένα που τα κατάφερες!!! Δε ξέρεις πόση δύναμη μου έδωσες!

Μετά την απόξεση έκανα υστεροσκοπηση και περιμένουμε τα αποτελέσματα..  ανατομικά δεν είδε κάτι ο γιατρός αλλά έστειλε δείγμα για διερεύνηση.. θα δούμε αν θα δείξει κάτι... Έχω αγχωθει (δε στο κρύβω) για το ποιο μπορεί να είναι το αποτέλεσμα... 

Αν υπάρχει κάποιο θέμα καλύτερα να το μάθεις για να ξέρεις πως να το αντιμετωπίσεις..να βλέπεις την θετική πλευρά των πραγμάτων...επισησ κ μόνο το γεγονός πωσ καταφερεσ να μείνεις έγκυος ακόμη κ αν παλινδρόμησε  είναι θετικό..θα έρθει η στιγμή που θα τα καταφέρετε...

Μην απογοητεύεσαθ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/1/2022 at 11:31 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Αν υπάρχει κάποιο θέμα καλύτερα να το μάθεις για να ξέρεις πως να το αντιμετωπίσεις..να βλέπεις την θετική πλευρά των πραγμάτων...επισησ κ μόνο το γεγονός πωσ καταφερεσ να μείνεις έγκυος ακόμη κ αν παλινδρόμησε  είναι θετικό..θα έρθει η στιγμή που θα τα καταφέρετε...

Μην απογοητεύεσαθ

 

@tzenaki1982 ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις κουράγιο. Και εγώ πιστεύω ότι είναι θετικό το ότι πέτυχε η εξωσωματική έστω και αν παλινδρόμησε η εγκυμοσύνη... Ελπίζω να πάνε όλα καλά ❤️

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 12:37 ΠΜ, renia85 είπε:

@tzenaki1982 ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις κουράγιο. Και εγώ πιστεύω ότι είναι θετικό το ότι πέτυχε η εξωσωματική έστω και αν παλινδρόμησε η εγκυμοσύνη... Ελπίζω να πάνε όλα καλά ❤️

Θα πάνε κοπέλα μου..να σκέφτεσαι θετικά κ να προσεύχεσαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 9/1/2022 at 12:12 ΠΜ, tzenaki1982 είπε:

Θα πάνε κοπέλα μου..να σκέφτεσαι θετικά κ να προσεύχεσαι...

Ευχαριστώ πολύ!! Να είσαι καλά!! Σκέφτομαι τέλη Μαρτίου να πάω πάλι για εξωσωματική!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...