Μαμά του Ωρίων

Τι δώρο να σας κάνουμε;

Recommended Posts

τον πίνακα δεν τον είχα σκεφτεί. όταν ήμουν έγγυος το είχα στο πρόγραμμα και από τότε το είχα ξεχασμένο. δίκιο έχεις.

το ποδηλατάκι είναι τέλειο, όπως κουβερλί, παπλωματάκι!

και η ασημένια εικόνα του αγίου, επίσης αξέχαστο δώρο!

κορίτσια, λέγε, λέγε, θέλω shopping therapy για να στρώσω τώρα!

Διαφημίσεις

Σε αυτά τα χρήματα που αναφέρεις (100 ευρώ) μπορείς να αγοράσεις έναν ασημένιο κουμπαρά, στον οποίο μετέπειτα η μητέρα του παιδιού μπορεί να χαράξει πάνω το όνομα του ή/και την ημερομηνία της βάπτισης. Εάν έχεις κάποιον γνωστό κοσμηματοπώλη σε αυτή την τιμή σίγουρα θα βρεις... Θεωρώ πως δεν είναι τετριμμένο δώρο + ότι μένει (εννοώ ακόμα και στο ίδιο το παιδί), είναι και διακοσμητικό -εάν υπάρχει κάποια γωνία/βιτρίνα που να τα στολίζει η μαμά-.

x3lfp2?r=1334129047

ziswp2.png

Το ποδηλατάκι μου άρεσε πολύ ως ιδέα. Εικόνες δεν το θεωρώ καλη ιδέα γιατί δεν ξέρω τα θρησκευτικά πιστεύω των γονιών και μπορεί να μην είναι ευπρόσδετο ως δώρο. Κοσμήματα και ασημικά θεωρώ ότι το παιδί δεν τα χαίρετε καθόλου, βλέπω και από την κόρη μου, έχουμε μαζέψει ένα σωρό χρυσαφικά από δώρα για να τα φορέσει πότε άραγε;άσε που είναι και αγόρι. Ο πίνακας είναι πολύ καλή ιδέα επίσης, είχα παραγγείλει για την κόρη μου με το όνομα της αλλά θέλουν κάποιον χρόνο και η βάφτιση είναι σε λίγες μέρες, έπρεπε να το είχα σκεφτεί νωρίτερα.

There is no patch for human stupidity.

βρε coraline βάφτιση είναι!

τί θρησκευτικά πιστεύω να έχουν δηλαδή οι γονείς;

βαφτίζουν οι Βουδιστές τα παιδιά τους χριστιανόπουλα; λέω ένα π.χ.

βρε coraline βάφτιση είναι!

τί θρησκευτικά πιστεύω να έχουν δηλαδή οι γονείς;

βαφτίζουν οι Βουδιστές τα παιδιά τους χριστιανόπουλα; λέω ένα π.χ.

ναι ρε Sevoula μου εντάξει το βαφτίζουν το παιδί άλλα μπορεί να μην το κατέχουν το άθλημα

Εγώ ας πούμε δεν έχω στο σπίτι εικόνες παρά μόνο αυτές που μου φόρτωσε η πεθερά (ειδική παραγγελία από αγιογράφο) σαν δώρο γάμου ............

Διαφημίσεις

Και εγώ θα πρότεινα πετσέτες , σεντόνια ή παπλωματοθηκη για μονά κρεβατάκια όμως , όχι για κούνια [έχουν σίγουρα πολλά]

Ακριβώς και κατά την γνώμη μου τα θρησκευτικά σύμβολα είναι κάτι πολύ προσωπικό, δεν μπορείς να το δωρίζεις παρά μόνον αν γνωρίζεις τον άλλον πολύ καλά. Οι εικόνες δεν είναι φλυτζανάκια του καφέ να τα βάλεις σε ένα κουτί με μια ωραία κορδέλα και να τα πας.

There is no patch for human stupidity.

Και εγώ θα πρότεινα πετσέτες , σεντόνια ή παπλωματοθηκη για μονά κρεβατάκια όμως , όχι για κούνια [έχουν σίγουρα πολλά]

κι εγώ συμφωνώ, σεντόνια για μονό κρεββάτι τα βρήκα πολύ χρήσιμα

μία παιδική βαλίτσα delsey (μας έφεραν εμάς) αν κάνουν ταξίδια!

κορνίζες/άλμπουμ και τέτοια δνε τα προτιμώ (μας έχουν γεμίσει, δεν ξέρω τι να τα κάνω)

Η κούνια για το μπαλκόνι και το ποδηλατάκι τέλειες ιδέες, όπως κια τα σεντόνια, παπλωματάκι για μονό κρεβάτι!

εναν ατμομαγειρα ίσως? Εκτος αν ειναι μεγαλυτερο σε ηλικια και ξεκινησε να τρωει κανονικα φαγητα. Παντως τα μαχαιροπιρουνα απο wmf εγω τα πηρα απο amazon πιο φθηνα και επισης πηρα σετακι με γαβαθα, πιατακι σουπλα κτλ

Διαφημίσεις

Κορνίζες και άλμπουμ εγώ θα ελεγα όχι, τουλάχιστον στη δική μας βάφτιση μας έκαναν πολλά και δεν είχα τι να τα κάνω. Παιχνίδια μας πήραν 1 μόνο!!

Ψηφίζω ξύλινο αλογάκι ή κάτι σε ξύλινο, θα τους αρέσει σίγουρα!!

Δες και εδώ ιδέες:

http://www.toys.gr/

http://www.plantoys.com/products.php?cat_id=1

Κορίτσια μπορείτε να με βοηθήσετε εσείς που έχετε ήδη γίνει μανούλες και έχετε βαφτίσει τα αγγελούδια σας, διαφωτιστε με παρακαλώ τι δώρο θα ήτανε ομορφο να κάνω σε μωράκι κοριτσάκι της κουμπάρας μου?

εκτός απο ρούχα γιατι έχει ήδη παρα πολλά, τι άλλο θα εξυπηρετούσε μια μανούλα?

παιχνίδια δεν το θεωρω και τόοοσο ωραίο, παιχνίδια της πηγαίνουμε και σε άσχετες στιγμές,ρουχα έχει, όλα τα μωρουδιακια τύπου κουνιες, στρατες έχει (εχει βλεπετε αδερφη μεγαλύτερη), τι άλλο θα μπορούσε να είναι?

εσείς ως μαμαδες τι θα θέλατε και δεν σας φέρανε δώρο για το μικρό σας?

ευχαριστώ πολύ

Αφου ειναι κοντινο σου προσωπο κ εχεις θαρρος, καλυτερα να τη ρωτησεις τι χρειαζεται. Δεν το θεωρω ντροπη, ισα-ισα που θα προσφερεις κ ενα πρακτικο δωρο. Οταν βαπτισα τη μικρη μου, οσοι με ρωτησαν τους ειπα τι θελω κ ετσι γλιτωσα καποιες αλλαγες, διοτι ολα τα υπολοιπα δωρα τα αλλαξα (ασε που ηταν ΟΛΑ απο προσφορες κ δεν μπορουσα να παρω ο,τιδηποτε αλλο παρα μονο απο τις προσφορες παλι, κ φυσικα ηταν πολυ περιορισμενες οι επιλογες).

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Αυτό που πάω εγώ τον τελευταίο καιρό και αρέσει πάντα..... και απ'ότι είδα δεν έχει αναφερθεί είναι επώνυμα αθλητικά παπουτσάκια σε μεγαλύτερο νούμερο!!!

Το αθλητικό δεν έχει εποχή και θα φορεθεί σιγουρα! Απλά να είναι μεγαλύτερο νούμερο προσέξτε!!!

Διαφημίσεις

Αυτό που πάω εγώ τον τελευταίο καιρό και αρέσει πάντα..... και απ'ότι είδα δεν έχει αναφερθεί είναι επώνυμα αθλητικά παπουτσάκια σε μεγαλύτερο νούμερο!!!

Το αθλητικό δεν έχει εποχή και θα φορεθεί σιγουρα! Απλά να είναι μεγαλύτερο νούμερο προσέξτε!!!

k egw ayto eperna tora omvs den ftanoyn na parv kati toso akribo :(:(:(

.....

Κορίτσια μπορείτε να με βοηθήσετε εσείς που έχετε ήδη γίνει μανούλες και έχετε βαφτίσει τα αγγελούδια σας, διαφωτιστε με παρακαλώ τι δώρο θα ήτανε ομορφο να κάνω σε μωράκι κοριτσάκι της κουμπάρας μου?

Μπορεις επισης να παρεις κατι σε χρυσαφικο - πολλα μωρουδιακα ειδη ειναι ιδιου κοστους με ενα λεπτο βραχιολακι (αληθεια δεν εχω καταλαβει ποτε γιατι!!:confused:).

Εφοσον ειναι και κουμπαρα και αρα σχεση ζωης, μπορεις να παρεις βραχιολακι-αλυσιδα που θα ειναι η βαση στην οποια μπαινουν μικρα 'στολιδια' (charms) και να προσθετεις μερικα σαν επομενο δωρο.

Προσφερεις ετσι ενα ακριβο δωρο σε βαθος χρονου, το οποιο δυσκολα θα αγοραζε κανεις μονομιας και το οποιο το κοριτσακι θα χαιρεται ακομη κι οταν μεγαλωσει, αρκει τα στολιδια που θα διαλεξεις να μην ειναι τελειως μπεμπε. Ειναι σπανιοτατο, πρωτοτυπο και το εκτιμουν μαμα και κορη εξισου.

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, διαβασα και το θέμα που έχει ανοιχτεί και πήρα αρκετες ιδεες για δώρα εκτός ρουχων, η ιδέα με το κοσμημα μου αρέσει πάρα πολύ αλλά η μαμά δεν φοράει ποτέ και τιποτα εκτός απο την βέρα της και δεν βάζει και στα παιδιά της κάτι, βεβαια ειναι πολύ μικρά ακόμη αλλά έχω μια υποψία πως και να το πάρω θα πάει στα αζητητα!

σας ευχαριστώ όλες μάλλον θα καταλήξω σε

• αθλητικά παππουτσια
    • δωροεπιταγή
    • πετσέτες

Χθες κοίταζα σε ένα σάιτ και χάζευα κάτι κοριτσίστικα δωράκια(έχω αγοράκι!!)!!

Είχα διαβάσει μία φορά εδώ για δώρο που αφορούσε στην πρώτη μπούκλα και δοντάκι , αλλά δεν ήξερα που να το ψάξω και το βρήκα εδώ: http://www.thegiftexperience.co.uk/catalogue/first_tooth_curl_and_frame_set/index.html.

Επίσης θα μου άρεσε και αυτό το δώρο: http://www.thegiftexperience.co.uk/catalogue/silverplated_brush_comb_set/index.html.

Βασικά θα μου άρεσαν όλα αυτά τα δώρα, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα:lol:!! Δεν έχω παραγγείλει βέβαια ακόμα, το σκέφτομαι!!

Co8Lp3.png

QkL2p3.png

Και εγώ κάποιο βρχιολάκι θα πρότεινα,αλλά αφού απορρίπτονται λόγω μαμάς, τότε ανάλογα το ποσό που διαθέτεις θα σου πρότεινα:

1. Μπυτζαμάκια (δεν είναι συνιθισμένο δώρο, αλλά είναι πολύ πρακτικό)
    2. Αθλητικά παπουτσάκια (για να τα βάλει από Σεπτέμβρη)
    3. Πετσέτα για τη θάλασσα, μαγιώ και καπελάκι (μια που το καλοκαίρι είναι κοντά)
    4. Ποδηλατάκι
    5. Σπιτάκι ή κούνια για το μπαλκόνι

το σιτε babymemoirs.gr δεν δουλεύει πια... αυτό είναι το καινούριο: http://www.memoirs.gr

Κορίτσια ξέρετε κανένα site για θήκες ενθυμίων βάπτισης? το παραπάνω δεν λειτουργεί πλέον. Ενδοιαφέρομαι να βάλω τα ρούχα των μωρών σε θήκες κορνίζες... Ξέρει καμμιά κοπέλα πως μπορώ να το κάνω?

Σετ κατοσέντονο με λαστιχάκι και παπλοματοθήκη και μάλιστα για μονό κρεβατάκι, ώστε να το χαρεί περισσότερο. Αν είναι καλής ποιότητας, γύρω στα 50-70 ευρώ και δεν ξεβάφει, είναι τέλειο.

Κορίτσια ξέρετε κανένα site για θήκες ενθυμίων βάπτισης? το παραπάνω δεν λειτουργεί πλέον. Ενδοιαφέρομαι να βάλω τα ρούχα των μωρών σε θήκες κορνίζες... Ξέρει καμμιά κοπέλα πως μπορώ να το κάνω?

Μήπως να απευθυνθείς σε ξυλουργό και τζαμά?(Αυτόν που φτιάχνει τζάμια έτσι δεν τον λέμε??:lol:)

το καλυτερο ειναι να ρωτησεις τους ιδιους για το χριαζονται για το μικρουλη τους.....εμενα που μου φερνανε ολοι κουβερτες......????γεμισα κουβερτες,ποσες να χρισημοποιησω η χριστιανη!!!!

Μήπως να απευθυνθείς σε ξυλουργό και τζαμά?(Αυτόν που φτιάχνει τζάμια έτσι δεν τον λέμε??:lol:)

Το σκεφτόμουν αυτό απλά έλεγα εαν υπάρχει κάτι έτοιμο...Ευχαριστώ πολύ...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα