Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο να σας κάνουμε;


Μαμά του Ωρίων

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε έφτιαξα...Είμαι σίγουρη γιατί θα το κάνω και εγώ!!!

 

http://www.babymemoirs.gr/index.htm

 

Χαχαααααααααααα...Είσαι απίστευστη :D. Ακριβώς ένα τέτοιο είχα δει!!! Απίστευτο ότι το κάνουν και εδώ...Που το ξετρύπωσες...

Ίσως να τα συγκρίνουμε να δούμε πιό θα είναι το καλύτερο :twisted:

 

Με έφτιαξες πραγματικά :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν, τα κατάφερα !! Ήρθα σε επικοινωνία με την υπεύθυνη της Memoirs και κλείσαμε ραντεβού γιά να παρθούν τα καλούπια από το μωράκι του κουμπάρου μου και να δημιουργηθούν τα ενθύμια/αντίγραφα. Το αποτέλεσμα απίστευτο με το κουμπάρο μου να παθαίνει τη πλάκα του, μιά και δεν είχε ξαναδεί κάτι τέτοιο! Χαρά εγώ! Μιλάμε ότι φαίνονται και οι παραμικρές λεπτομέρειες από το χεράκι και το ποδαράκι της μικρής :P, ενώ και η παρουσίαση των γλυπτών μέσα στη ξύλινη θήκη τους είναι πολύ όμορφη!

Τώρα, για τιμές που ρωτήσατε, ρίξτε μιά ματιά εδώ http://edit admin γιά να πάρετε μιά ιδέα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε κάνει και εμείς για το μωρό μας! Ηταν ένα δώρο απο την μελλοντική νονά. Επίσης πήραμε από το Μεμουαρς ένας πολύ όμορφος χειροποίητος καθρέπτης με το ονομα του παιδιου μας μέσα στο σχέδιο. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 Χεράκι και ποδαράκι Σε κορνίζα Σε ξύλινη βάση

0-12 Μηνών ? 150 --

13 Μηνών – 2 Χρονών ? 155 --

 

Χεράκι και ποδαράκι Σε κορνίζα Σε ξύλινη βάση

0-12 Μηνών ? 110 ? 85

13 Μηνών – 2 Χρονών ? 115 ? 90

2 αδέλφια (2 χέρια η 2 πόδια) ? 110-140 ? 85-105

επιλογές κρατώντας χεράκια

Μητέρα η πατέρας κρατώντας το χεράκι του μωρού η του παιδιού μέχρι 3ων χρονών --

? 115

Αδελφάκια κρατώντας χεράκια -- ? 100-125

Δύο ενήλικες κρατώντας χέρια -- ? 130

 

 

Η τιμές είναι αν γίνεται το καλούπι στο χώρο μας.

 

Παρακαλώ τηλεφωνήστε μας για τιμές για άλλες επιλογές, απορίες ή γιά να κλείσετε ένα ραντεβού για να κάνουμε το δικό σας ενθύμιο.

 

edit admin

 

 

Σημείωση: τα μετέφερα από το site να τα δείτε.....

Δεν έχω αγοράσει από εκεί ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν δώσεις τόσα χρήματα, βεβαιώσου ότι θα αρέσει στους φίλους σου. Είναι πολύ 'ιδιαίτερο' και δεν είναι αυτονόητο ότι αρέσει σε όλους, πολύ περισσότερο ότι όλοι θα το κρέμαγαν στο σαλόνι τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!!

Ευτυχώς που υπάρχει το forum!!

Εγώ βάπτισα την μικρή μου Ζωή πριν τρεις εβδομάδες.

Διάβασα από την POOPSIE για τις βαλίτσες SAMSONITE με ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟ, ΤΙΓΡΗ κλπ, μπήκα στο site και παρήγγειλα εκ μέρους του νονού τον κροκόδειλο και την παρόμοια τσάντα ώμου για σετ (για το λαδομπούκαλο, σαπούνι κλπ).

Όλοι ξετρελάθηκαν. Πολύ έξυπνη, πρακτική και πρωτότυπη ιδέα. Επίσης θα τις χαρεί και η κόρη μου αργότερα.

ευχαριστώ για την ιδέα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Παιδία βοηθήστε με και εμένα λίγο, βαφτίζεται το αγοράκι κάποιων φίλων μας και δεν ξέρω τι δώρο να του πάρω. Επειδή είναι το δεύτερο με μικρή διαφορά από τον αδερφό του ξέρω ότι έχουν πάρα πολλά ρούχα από τον μεγάλο οπότε θα ήθελα να τα αποφύγω. Είχα σκοπό να του πάρω δύο ζευγάρια παπούτσιαεπειδή ο μικρός μόλις άρχισε να σηκώνεται αλλά η μαμά του μου είπε ότι παπούτσια αγοράζει μόνο η νονά. Μετά σκέφτηκα να του πάρω ένα ξύλινο αλογάκι αλλά μήπως πρέπει να ρωτήσω αν έχουν χώρο να το βάλουν; Μήπως και τα παιχνίδια είναι κατά αποκλειστικότητα κάποιου άλλου, ξέρω γω των παππούδων; Έχει κανείς καμιά πρωτότυπη ιδέα;:rolleyes:

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

ένα πρωτότυπο δώρο που δέχτηκα στη βάφτιση της κόρης μου είναι ένα σετ μαχαιροπήρουνα wmf από παρουσίαση, παιδικά.

βέβαια οι ίδιοι μου έφεραν και παραμυθάκι με χοντρές σελίδες, ειδικά για μικρά παιδάκια. μου άρεσε πολύ.

επίσης, παδική ασημένια κορνίζα.

εγώ το ξύλινο αλογάκι θα το εκτιμούσα πάρα πολύ. μου αρέσουν τρελά τα ξύλινα παιχνίδια. στη θέση σου θα ρώταγα αν συμφωνούν και θα το έπαιρνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ένα πρωτότυπο δώρο που δέχτηκα στη βάφτιση της κόρης μου είναι ένα σετ μαχαιροπήρουνα wmf από παρουσίαση, παιδικά.

 

 

αυτό ακριβώς πήραμε και μεις για το μωρακι του φίλου του αντρα μου που βαφτίζεται και λέμε αν και ειμαστε στριμοκολ@ να δώσουμε και 50€ καλα δεν είναι? παντως το σετ απο wmf ειναι πρωτότυπο κ εντυπωσιακό!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμείς γεμίσαμε με ρούχα στη βάπτιση και έτρεχα να τα αλλάξω γιατί ήταν τόσα πολλά που θα πήγαιναν χαμένα, τα δώρα που μου άρεσαν πολύ από άποψη πρωτοτυπίας ήταν ένα πολύ ωραίο μπουρνούζι, ένα παιδικό φωτογραφικό άλμπουμ και μια κούνια για το μπαλκόνι μας. Πάντως παιχνίδια, από όσο ξέρω, μπορείς να προσφέρεις σε βάπτιση!

The love of my life....

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδία βοηθήστε με και εμένα λίγο, βαφτίζεται το αγοράκι κάποιων φίλων μας και δεν ξέρω τι δώρο να του πάρω. Επειδή είναι το δεύτερο με μικρή διαφορά από τον αδερφό του ξέρω ότι έχουν πάρα πολλά ρούχα από τον μεγάλο οπότε θα ήθελα να τα αποφύγω. Είχα σκοπό να του πάρω δύο ζευγάρια παπούτσιαεπειδή ο μικρός μόλις άρχισε να σηκώνεται αλλά η μαμά του μου είπε ότι παπούτσια αγοράζει μόνο η νονά. Μετά σκέφτηκα να του πάρω ένα ξύλινο αλογάκι αλλά μήπως πρέπει να ρωτήσω αν έχουν χώρο να το βάλουν; Μήπως και τα παιχνίδια είναι κατά αποκλειστικότητα κάποιου άλλου, ξέρω γω των παππούδων; Έχει κανείς καμιά πρωτότυπη ιδέα;:rolleyes:

πρωτότυπο ίσως όχι, πρακτικό σίγουρα εγώ συνήθως δωρίζω σετ από παιδικές πετσέτες, μπουρνούζι ή σετ από παιδικά σεντόνια.

Link to comment
Share on other sites

Το αλμπουμ και τις πετσέτες/μπουρνούζι τα έχω επιλέξει και εγώ κατά καιρούς όμως τώρα θέλω να διαθέσω ένα μεγαλύτερο ποσό ( περίπου 100 ευρώ) για αυτό προβληματίζομαι

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

πρωτότυπο ίσως όχι, πρακτικό σίγουρα εγώ συνήθως δωρίζω σετ από παιδικές πετσέτες, μπουρνούζι ή σετ από παιδικά σεντόνια.

συμφωνώ. όσα κι αν έχεις, πάντα χρειάζονται και είναι ευπρόσδεκτα!:D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εαν έχει τα παιδιά στο ίδιο δωμάτιο μπορείς να πάρεις δυο κουβερλί ή παπλωματα ίδια για να στρώνει στα κρεβάτια τους.

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν τα παιδάκια έχουν δικό τους δωμάτιο και έχουν χώρο μπορείς να πάρεις και επιπλάκια, όπως καλόγερο ή πουφ ή κάτι τέτοιο.

 

Εγώ έχω πάρει ποδήλατο σε βάφτιση (αυτά που είναι για μωρά και το πηγαίνεις εσύ και μετά αφαιρείς κλπ.)

 

Κούνια, τέλειο αν υπάρχει ο χώρος

 

Άλμπουμ μπορείς να πάρεις με ασημένιες λεπτομέρειες για πιο καλό

 

Τα κουνιστά αλογάκια μου αρέσουν πολύ επίσης αν υπάρχει ο χώρος

 

Επίσης αυτά τα παιχνιδάκια που βοηθάνε το παιδάκι να περπατήσει (όχι στράτα)

 

Μπορεί να είναι και ένας πίνακας ειδικά ζωγραφισμένος για το παιδάκι με το όνομά του (κάπου είχα δει ότι τα παραγγέλνεις)

 

Δεν πιστέυω πάντως ότι υπάρχει περιορισμός στο τι θα πάρεις. Αν δεν του πάρεις ούτε ρούχα ούτε παπούτσια ούτε παιχνίδια, τι θα πάρεις δηλαδή, Ομόλογα???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...