Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο να σας κάνουμε;


Μαμά του Ωρίων

Recommended Posts

Ένα κάθισμα αυτοκινήτου για πάνω από 13 κιλά!

 

Αυτο θα ελεγα μετα απο συνεννοηση με τους γονεις.......

 

Γιατι δεν ξερεις τι εχουν υποψη τους να παρουν....ακριβο......φθηνο......

 

θα συμφωνησω με τη vera εμας μας φεραν ενα καθισμα φανταζομαι το φθηνοτερο που βρηκαν,αθλιο ουτε να το προσαρμοσουμε στο αυτοκινητο δεν μπορουσαμε.την ασφαλεια του μωρου σας μην την εμπιστευτειτε σε κανεναν, να το διαλεξετε μαζι

 

Ναι σίγουρα. Εγώ θα το διαλέξω ή τουλάχιστον θα ζητήσω να έχω λόγο σ' αυτό! Δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να πω κατι σχετικα με τις δωροεπιταγες..

 

υπαρχει μια διαφορα μεταξυ των Λητω και Mothercare.. το μεν Λητω δινει κουπονια για 3 μηνες (αρα η χρονικη πιεση για εξαργυρωση ειναι μεγαλυτερη), το δε mothercare τις δινει για 6 μηνες.. Το κακο ειναι πως τα mothercare ειναι ακριβοτερα και δεν εχουν μεγαλη ποικιλια η για ορισμενους ποιοτητα που θα ηθελαν..παντως δινει στην δωροεπιταγη μεγαλυτερη διαρκεια..

 

Και επειδη στις βαπτισεις ειναι αναποφευκτο να μην δωσουν ρουχα για δωρο (εις τον αιωνα των αιωνων αυτο ειναι κατι κλασσικο που δεν θα αλλαξει) τουλαχιστον οσοι εχετε θαρρος σε προσκεκλημενους ας τους ξεκαθαρισετε ευγενικα οτι σε περιπτωση που σκοπευουν να παρουν ρουχο ας ειναι για πολυ μεγαλυτερη ηλικια. Ετσι δεν θα συμπεσουν ολα τα ρουχο δωρα να ειναι για την ιδια ηλικια του παιδιου ωστε να μην προλαβει να τα φορεσει, εκτος αν καποιες μαμαδες ειναι οπαδοι της μοδος και θελουν να τα ντυνουν με την τελευταια λεξη της μοδας..

μεταξυ μας κιολας..οσες σκληροπυρινικες φιλες και γνωστες ειχα που εσκιζαν την ποδια τους για επωνυμα προιοντα ολες κατεληξαν να ψωνιζουν απο τα Jumbo..

 

Δυσκολοι καιροι για πριγκηπες..

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως σε δικά μου άτομα που με ρώτησαν

έχω ζητήσει μέχρι στιγμής...

 

 

ειδική προστατευτική πόρτα ασφαλείας

παιδικό τραπεζάκι παιχνιδιού με καρεκλάκι

προστατευτικό κρεβατιού για αργότερα

υπνόσακο

μια μικρή ντουλαπίτσα που έχω σταμπάρει στο ΙΚΕΑ :lol:

καθώς και χρήματα - δωροεπιταγές :oops:

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετα την βαφτιση αλλαζα μερες.ειχα ενα σετακι 4 φορες ,στο μαγαζι της πηγα τα τρια και γελουσε η γυναικα και τις λεω εχω και ενα τεταρτο στο σπιτι :lol::lol::lol:

-το καλυτερο δωρο που πηρε ο μικρος ηταν ενα κρητικο μαχαιρι ασημενιο απο την αδερφη μου και το αγορι της.

-οι γονεις μου και ο πεθερος μου μου εδωσαν απο 500 και 300 ευρω που τα φυλαξαμε σε λογαριασμο.

-αλμπουμ ασημενιο (απο την προγιαγια)

χρησιμα επισης ηταν και τα μονα σεντονακια και κουβερτουλες που δεν ειχαμε.

 

απο ποδηλατακια αποκτησαμε 4 που κρατησαμε δυο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις ακομα αλλαζουμε δωρα !!!

 

Βαφτισαμε την μικρη τελος Ιουνιου και οσοι ειχαν φυγει διακοπες μας τα φερνουν τωρα :)

 

Τα καλυτερα δωρα που πηραμε

 

- σετακια σεντονακια-πικε κουβερτουλα κτλ

- σετακι πετσετουλες

- σετακι φαγητου εκπαιδευτικο ποτηρακι-πιατακι-κουταλακια

- φθινοπωρινο και χειμωνιατικο μπουφανακι

- διακοσμητικα για το μελλοντικο παιδικο δωματιο πχ καδρακια, ενα αλλο ειναι σαν καμβας πανω σε μινι τελαρο για να ζωγραφιζει το παιδι

 

αν θυμηθω και αλλα θα τα γραψω :D

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Τα καλυτερα δωρα που μας εκαναν ηταν

σεντονια για μονο κρεββατι (τον αλλο μηνα τον αλλαζουμε),

κορνιζες

αλμπουμ

και λεφτα!

 

Εχω την εντυπωση οτι αυτο το θεμα εχει ξανασυζητηθει. Θα το ψαξω και θα επανελθω.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα την ιδέα από εδώ μέσα και την εφάρμοσα! Αγόρασα από το site http://www.valitsa.gr για την βάφτιση της κόρης του ξαδέλφου μου που θα γίνει το προσεχές Σαββάτο, μια βαλίτσα και ένα σακ-βουαγιάζ σε σχέδιο Πασχαλίτσα! Κορίτσια δεν το πίστευα αλλά είναι καταπληκτικά!!!!!! Αύριο θα τα βγάλω φώτο και θα τα βάλω να τα δείτε!

Τα τεμάχια 2 γιατί είναι από εμένα και από τους γονείς μου (δηλαδή 2 δώρα)

Επίσης να διευκρινήσω ότι η εξυπηρέτηση από το συγκεκριμένο site-κατάστημα ήταν άψογη! Την παραγγελία την έκανα την Παρασκευή στις 21.00 και σήμερα 11.00 το πρωί τα παρέλαβα! :shock:

Πιστεύω ότι είναι ένα πρωτότυπο δώρο για βάφτιση και νομίζω χρήσιμο!

 

Α! επίσης είδα μέσα στο site ότι έχει και Ομπρέλα σε σχέδιο Πασχαλίτσα και θα την πάρω δώρο στη μικρή στα επόμενα γενέθλιά της, για να τα έχει σετάκι! :wink:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Βασίλης βαφτίστηκε 9 μηνών.

Τα πιο πρωτότυπα δώρα που μου έκαναν ήταν:

1. Σερβίτσιο φαγητού (μου άρεσε)

2. Κορνίζες + άλμπουμ (δεν μου άρεσε).

 

Επίσης, τα ρούχα που μου έκαναν και με βόλεψαν πάρα πολύ ήταν:

1. Κορμάκια αμάνικα

2. Ζακετάκια

Είναι παντώς εποχής και σίγουρα θα τα χρησιμοποιήσει κάποιος. Αυτή την ιδέα σκοπεύω να την υιοθετήσω!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Poso to malli?

 

Η Βαλίτσα είχε 79 ευρώ και το σακβουαγιαζ είχε 40 ευρώ! Λίγο τσιμπημένο αλλά αν θέλεις να κάνεις ένα καλό δώρο και έχεις και υποχρεώση, γιατί εμένα βαφτίζετε η κόρη του πρώτου μου ξαδέλφου, νομίζω ότι είναι καλά! Αλλά μπορείς να βρεις και πιο οικονομικά κομμάτια!

Σύνολο μαζί με την αποστολή μου πήγε 130 ευρώ!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

 

Η Βαλίτσα είχε 79 ευρώ και το σακβουαγιαζ είχε 40 ευρώ! Λίγο τσιμπημένο αλλά αν θέλεις να κάνεις ένα καλό δώρο και έχεις και υποχρεώση, γιατί εμένα βαφτίζετε η κόρη του πρώτου μου ξαδέλφου, νομίζω ότι είναι καλά! Αλλά μπορείς να βρεις και πιο οικονομικά κομμάτια!

Σύνολο μαζί με την αποστολή μου πήγε 130 ευρώ!

 

Δεν ειναι ακριβες για ενα καλο δωρο....

Να ρωτησω αν μπορουσαν να τα αλλαξουν αν δεν αρεσαν??

 

Ειναι η σειρα της Samsonite που εχει και η Allouette στα καταστηματα της???

4

Link to comment
Share on other sites

 

Η Βαλίτσα είχε 79 ευρώ και το σακβουαγιαζ είχε 40 ευρώ! Λίγο τσιμπημένο αλλά αν θέλεις να κάνεις ένα καλό δώρο και έχεις και υποχρεώση, γιατί εμένα βαφτίζετε η κόρη του πρώτου μου ξαδέλφου, νομίζω ότι είναι καλά! Αλλά μπορείς να βρεις και πιο οικονομικά κομμάτια!

Σύνολο μαζί με την αποστολή μου πήγε 130 ευρώ!

 

Δεν ειναι ακριβες για ενα καλο δωρο....

Να ρωτησω αν μπορουσαν να τα αλλαξουν αν δεν αρεσαν??

 

Ειναι η σειρα της Samsonite που εχει και η Allouette στα καταστηματα της???

 

Δεν έχω δει να σου πω αν είναι οι ίδιες, δες εδώ και θα καταλάβεις!

http://valitsa.gr/commerce/index.php?cPath=36

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις αλλαγή. Κάπου το γράφει στους όρους!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν και τα κοσμήματα για κοριτσάκια.Συχνα πάω στο Swarovski και αναλόγως τη σχέση βρίσκω και δωράκι.Έχει και από 30 ευρώ πολύ ωραία κρεμαστά .Αλλά και όλα τα μαγαζιά με κοσμήματα- όχι κατ¨ανάγκην χρυσοχοεία- έχουν παιδικά κοσμήματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτες ειναι

Το σκεφτομαι κι εγω για δωρο αλλα θα δω αν τα εχει η Αllouette που να μπορει να τις αλλαξει και αν θελει να παρει ρουχα(δεν νομιζω)

4

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα βαλιτσάκια! Θα πάρω για μια διπλή βάφτιση που θα πάω δύο βαλιτσάκια διαφορετικό μέγεθος ίδιο σχέδιο για τη μικρή και τη μεγάλη!

 

Υπάρχει και σχέδιο Μελλισούλα, σε χρώματα μαύρο με κίτρινο. Δεν το έχει μέσα στο site! Εγώ το είδα από του καταλόγους της εταιρείας που ήταν μαζί μέσα στο δέμα! Προσωπικά αν το είχα δει την μελλισούλα θα διάλεγα!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Πως πληρωσες μαρη? Δεν εχω πιστωτικη....

 

Αγάπη μου αυτό είναι το πρόβλημά σου? Τα αγοράζω εγώ με την δική μου και εμείς τα βρίσκουμε μεταξύ μας! :wink:

 

ή βγάζεις από μια τράπεζα μια προπληρωμένη κάρτα, την φορτίζεις εσύ κάθε φορά με το ποσό που θέλεις, κάνεις τις αγορές σου και... ούτε γάτα ούτε ζημιά! Σου κάνω εγώ δώρο αν θέλεις μια! :wink::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια μαρη???? Θα μου κανεις τετοια χαρη??????????

 

Βγαζω κι εγω προπληρωμενη αλλα φοβαμαι γιατι εχω dial up syndesh akoma.......einai επικινδυνο@@@@

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια μαρη???? Θα μου κανεις τετοια χαρη??????????

 

Βγαζω κι εγω προπληρωμενη αλλα φοβαμαι γιατι εχω dial up syndesh akoma.......einai επικινδυνο@@@@

 

Μην νομίζεις! Επειδή έχεις κούκλο γιο θα το κάνω, όχι για σένα..... :lol::lol:

Τώρα αυτό με το dial up (μάλλον είναι η αρρώστια που δεν έχω εγώ και δεν βλέπω φωτο? :cool::lol: ) και την προπληρωμένη τι να σου πω? Θα ρωτήσω κανένα τζιμάνι εδώ στη δουλειά και θα σου πω!

 

Πάντως αν θέλεις να αγοράσεις κάτι, έχω και τον κατάλογό τους να τα δεις σε πιο πολλά σχέδια! Τέλος πάντων αν θέλεις να πάρεις μια ιδέα! Τα βιάζεσαι? Να στα στείλω ταχ. ή να βγάλω μια μια σελίδα φώτο :shock: και να στα στείλω mailάτα :lol::lol:

 

Ότι μου πεις το κάνω!!!!! :lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνανε:

φορμάκια κοντομάνικα για μεγαλύτερο παιδί και ζακετάκια καθώς και μπουφανάκια για 2 & 3 ετών, πάπλωμα.

Γενικά είχα ζητήσει ρούχα για 2 ετών στους φίλους και μία στράτα από τη θεία μου.

Να σκεφτώ: εμάς μας φέρανε και ρούχα για 1 έτους, αλλά δεν μέ χάλασε γιατί τον βαφτίσαμε Νοέμβριο και δεν είχα χειμωνιάτικα ρούχα ακόμα.

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...